Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) HardRic


HardRic
addikt

Általában én szoktam lenni az, aki az ismerősöknek tanácsot ad, de most, hogy nekem lenne szükségem új telefonra, tanácstalan vagyok. A GS2-t még egyszer elküldöm szervizbe, aztán olyan 40k-ért talán el tudom adni, arra még 20k-t rácsapok tehát max 60-ért kéne valami. Használt előnyben, mert 60-ért újonnan elég nagy vackokat lehet kapni.
Az igények:
- szigorúan Android, lehetőleg olyan amire még érkezik frissítés
- kijelző WVGA-tól nagyobb felbontás legyen, min. 4" és bármi csak ne AMOLED
- két mag minimum
- Sony előnyben, de bármi jöhet ami nem kínai.
Lehet GS2-nél alacsonyabb kategória, iPad mellett már nem lényeg.
Köszönöm a javaslatokat előre is.

(#13602) batai15 válasza HardRic (#13601) üzenetére


batai15
félisten

a mostani általába ajálottak. sg advace.htc desire x, zte grand x in.
sg2 től, 60körül jobbat nem nagyon kapsz.

(#13603) HuMarc válasza HardRic (#13601) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha T-s kártyád van, akkor ZTE Grand X IN.

Egyébként nem tudom pontosan, hogy milyen árban vannak a Motorolák, de érdemes megnézni őket: Atrix, Atrix 2, esetleg ha találsz használtan, akkor RAZR. Illetve érdemes lehet megnézni az Ace 2-t, bár az nincs 4", csak 3,8".

Az SGS Advance AMOLEDES!

[ Szerkesztve ]

(#13604) HardRic


HardRic
addikt

Eddig egyik sem nyert. ZTE elvből nem, HTC-nél b*szhatom a frissítéseket, Advance meg wwga is meg AMOLED is :D Szétnézek jobban hardveraprón akkor, ha most ezek a gyakran ajánlottak.

(#13605) HuMarc válasza HardRic (#13604) üzenetére


HuMarc
addikt

Mit jelent az, hogy elvből nem? :F Csak azért, mert kínai, vagy rossz tapasztalat miatt tabu a ZTE?

(#13606) Wa2x_ válasza HardRic (#13604) üzenetére


Wa2x_
veterán

L9 van még.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13607) dokee78


dokee78
félisten

Nagyon OFF,mert sürgős.
Anyám Alcatel OT-908-án(T-mobile My move) sikerült Bootloopot elérnem és sehogy nem tudom életre kelteni.
Nincs az Alcatelhez PC suite amivel meg lehet bütykölni?
Pl,mint a Sonyhoz a Flashtool?

(#13608) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

3 telefon közül tudok válogatni, de nem igazán tudom melyik lenne a nyerő :). Egészen pontosan erről a 3 telefonról lenne szó: Nokia Lumia 800, LG Optimus L7, Alcatel OT-995. OT-995-m már volt, nagyjából elégedett is voltam a telefonnal, a kamerája mondjuk egy fillért nem ért, de ezt leszámítva egész jó volt. A másik kettőről nem tudok szinte semmit, szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni? Egyébként legtöbbet netre és zenehallgatásra használnám a telefont, néha gps, játszani egyáltalán nem szoktam.

(#13607) dokee78: Ez a kettő van hozzá, nem tudom mész-e valamire ezekkel. Esetleg próbáld meg a power+hangerő fel gombkombinációt, az én régi Alcamon az volt a hard reset.

[ Szerkesztve ]

(#13609) kaszas9714


kaszas9714
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában szeretnék telefont váltani.
Az ár igazából nem számít, újonnan venném a T-s emberkéknél részletre.
Van már egy viszonylag gyors androidos tabletem, szóval a játék megvan oldva, de azért jó lenne, ha szépen elfutna a telefonon nagyjából minden. A Tab miatt jobb lenne ha kis képernyővel rendelkezne. Csak android és iOS jöhet szóba..Ti mit ajánlotok?
Előre is köszönöm! :)

B.R.

(#13610) HardRic válasza HuMarc (#13605) üzenetére


HardRic
addikt

Nagyon kicsik még, és baromira kínaiak. A telefonok ordítanak a custom rom-ért, és olyan anyagból vannak mint a kínaipiacos játékok. Még utolsó lehetőségnek sem kéne.

(#13611) Wa2x_ válasza dokee78 (#13607) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ide írj!

(#13608) Ronam: mennyi a kereted?

(#13609) kaszas9714: S3, Note2, One X

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13612) Ronam válasza Wa2x_ (#13611) üzenetére


Ronam
addikt

Ellopták a telefonomat, volt rajta biztosítás, és ez a 3 jöhet szóba cserére. Nokia telefonom nagyon régóta nem volt, és WP oprendszeres telóm meg egyáltalán nem volt még.

[ Szerkesztve ]

(#13613) nggabi válasza batai15 (#13602) üzenetére


nggabi
nagyúr

igen, de ezek mind visszalépés az s2höz képest.

HardRic: mi a baj az s2-vel?

"szenyor dzsíííí"

(#13614) Wa2x_ válasza Ronam (#13612) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hát érdekes szitu, Lumia 800 a legjobb ezek közül, de annak meg már elavult a rendszere és nem lesz tovább frissítve, de arra amire kell neked jó lehet.

L7, nagyon gyenge hardver, nem kap frissítést valószínű, de szép teló.

OT-995, átlagos, van amiben jó van amiben gyenge, mint pl. az általad említett kamera.

Nehéz a döntés.. :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13615) Tyer válasza Ronam (#13612) üzenetére


Tyer
őstag

Nem fizethetsz rá?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#13616) Ronam válasza Tyer (#13615) üzenetére


Ronam
addikt

Én úgy tudom ilyen esetben nem lehetséges a ráfizetés, az előző telefonom árához képest 10%-al drágábbat választhatok, így jött ki ez a 3. Egyébként a Nokia tetszik a legjobban, csak nem tudom mennyire jó a WP oprendszer az Androidhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#13617) tresh válasza nggabi (#13613) üzenetére


tresh
addikt

Válaszolok helyette...semmi ;)

(#13618) nggabi válasza tresh (#13617) üzenetére


nggabi
nagyúr

még egyszer elküldi szervizbe... :U

ordas nagy júzer error lesz itt ;]

"szenyor dzsíííí"

(#13619) tresh válasza nggabi (#13618) üzenetére


tresh
addikt

Picit...vissza sírja majd az s2öt..bár rgb-s amolednél nem tudom mi lehet jobb ja de note 2 ;)

(#13620) HardRic válasza nggabi (#13613) üzenetére


HardRic
addikt

Akármilyen rom van fönt újraindulgat, magától felforrósodik, pedig nincs is rá telepítve semmi. A home gomb egyáltalán nem működik már egy hónapja. A kijelzője 3x volt cserélve, és a mostanival sem vagyok megelégedve. Valamint lassan már 2 éves, rengeteget (tényleg, baromi sokat) használtam, és kéne már valami más.
És most már, hogy tablet mellett szinte csak pár dologra használnám, és pont azokra nem jó, de ezt már nem fejteném ki.
A SAMOLED+ pedig a sátán találmánya. Ennyire rossz kijelzőm még soha nem volt. Ja tényleg, rikítósak rajta a színek, biztos hiányozni fog. (Nem, soha, soha amoledet még egyszer.)

[ Szerkesztve ]

(#13621) Siobahn


Siobahn
csendes tag

Huha most aztán jól összezavartatok! :D Egyébként az öreg harcos Nokia 5800-át fogja majd valamelyik váltani, szóval biztosan ég és föld lesz akármelyiket választom :D
Mindig is Nokia/Samsung párti voltam, az LG telóba eddig nem volt valahogy szimpi :D
Akkor még egyszer szavazásra bocsájtanám :D : Nexus 4/ Optimus G/ S3 / Note 2? :)

- Siobahn -

(#13622) Picike8 válasza Siobahn (#13621) üzenetére


Picike8
aktív tag

Nexus 4!!négy!!!!4!!4 :DDD

(#13623) batai15 válasza Siobahn (#13621) üzenetére


batai15
félisten

nexus 4!

(#13624) batai15 válasza Wa2x_ (#13614) üzenetére


batai15
félisten

az l7 ahogy olvastam megkapta a jbt. azonban, az msm727a-n ez se segit tulságosan.
hopp sorry a dupláért, elfelejtettem hogy előbb is irta.
hiába a tegnap este ... :-(

[ Szerkesztve ]

(#13625) HuMarc válasza Siobahn (#13621) üzenetére


HuMarc
addikt

Nexus 4!

(#13627) Wa2x_ válasza Siobahn (#13621) üzenetére


Wa2x_
veterán

Note2

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13628) Tewe013 válasza Siobahn (#13621) üzenetére


Tewe013
őstag

Nexus 4!

(#13629) Wa2x_


Wa2x_
veterán

De miért olvadozik mindenki a Nexus 4-re? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13630) Melack válasza Wa2x_ (#13629) üzenetére


Melack
veterán

Mert "zászlóshajó"? Garantált frissítések, első körben? Talán ennyi. De engem pl nem fogott meg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13631) HuMarc válasza Wa2x_ (#13629) üzenetére


HuMarc
addikt

Mert rohadt jó? LG minőség (ami a kivitelezést illeti), Google frissítés (ami 100%-ig atombiztos), jó HW, és nem is olyan drága.

Halandó embereknek ezek elég fontos szempontok ;)

(#13632) Wa2x_ válasza Melack (#13630) üzenetére


Wa2x_
veterán

Engem sem fogott meg, kamerája nem épp a top (ami nekem fontos), meg aztán nem mindegy, hogy 1-2 hónappal később kapsz frissítést? A Note 2 is ugyan úgy meg fogja kapni.

(#13631) HuMarc: jó HW, az itt is megvan, és ez sem olyan drága, a különbözet meg a méret miatt van leginkább.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13633) WestBam válasza Siobahn (#13621) üzenetére


WestBam
senior tag

Ugyan mostanság nem vagyok képben mennyire jók az lg telók, de már régebben írtam, hogy van egy ku990-em, újonnan vettem gsm boltból, hála égnek nem kellett soha gariztatnom és a mai napig tökéletesen teszi a dolgát, csak akkut cseréltem benne 2x de ez nyilván nem a telefon hibája, a gyári sokat elment, a kínai meg 1 évet sem. Kijelző karcos lett, de fólia sosem volt rajta és a boltos még most is újszerűnek hirdetné meg ha beadtam volna állapotát tekintve, pedig soha nem óvtam, mint a hímes tojást (így húsvétra való tekintettel). Szóval nekem anno bejött az lg...

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#13634) Melack válasza Wa2x_ (#13632) üzenetére


Melack
veterán

A kamera mostmár nekem is fontos szempont, bár tény, nem 100% profi minőséget várok - majd - el a telefontól.

(#13635) Wa2x_: WP-s Lumia. Ha lesz rá pénzem, akkor egy 800as vagy 900as, ha nem, akkor várok februárig, és előfizuval veszek egy 720-820 páros valamelyikét. Androidnak búcsút intek, úgy döntöttem.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13635) Wa2x_ válasza Melack (#13634) üzenetére


Wa2x_
veterán

(Mit) Tervezel venni vmit a nyáron?

Szerk.: sztem mindenképp várj, WP7-et ne vegyél! :N

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13636) Melack válasza Wa2x_ (#13635) üzenetére


Melack
veterán

Hát, ha kibírom addig :D

Egy 610est lehet fogok venni "gyakorlásnak", aztán megy tovább anyunak - ismerkedjen a rendszerrel, jó lesz az neki.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13637) Wa2x_ válasza Melack (#13636) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nekem is májusban jár le a hűségem, szted én kibírom? :D Ha jó lesz a 720, akkor lehet megveszem.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13638) Melack válasza Wa2x_ (#13637) üzenetére


Melack
veterán

Én sem bírok a se**emen megmaradni. November óta van meg az OT-995, de mostanra lett elegem Droidból. És még 10 hónap van a hűségből :S Meg fogok zakkanni addig :( (Tudom, tudom, miért vettem annó hűségre mobilt... )

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13639) Imy válasza HardRic (#13601) üzenetére


Imy
veterán

Mi a gond az AMOLEDdel?
Ott van a gari, felesleges félni, jah és már több telefon azzal jön ki...nemhiába. ;)

(#13640) Imy válasza Wa2x_ (#13614) üzenetére


Imy
veterán

Nekem is nagyon tetszett az L7, de amikor utána olvastam el ment a kedvem... És lett S S Avance. :) Ez is szép. :) Igaz kisebb kijelzővel. De a 4' bőven elég, de 4.3'-nál nagyobb már nem áll kézbe....

(#13641) Danex


Danex
addikt

Hello, nagy dilemma előtt állok. Ballagásra kéne kiválasztanom egy új telefont.

Személy szerint android mellett állok, a mostani készülékem ZTE Skate is ide tartozik.

Fontos a legalább 4''-os kijelző. Legyen jó teljesítménye és gond nélkül rootolható és visszaállítható legyen illetve a jó modding háttér is fontos lenne. (Skate-nél tetszik, hogy még mindig csinálják és frissítik az új 4.1.2-es rendszereket, holott 2.3.5 lenne a gyári plafon). Anyaghasználatot tekintve is valami minőségibb bár a Skate-emnél sztem csak jobb lehet :U

Szolgáltatóból T-Mobile lenne a nyerő, de ha máshol lenne valami kihagyhatatlan ajánlat akkor mást is megfontolnék.

Ár: max 100-as plafon
de 60-tól lenne kedvező tehát ez a közép kategóriából is érdekelne

Mindenféleképpen csak részletre tudnám megkapni, 2 év hűség a legkisebb díjcsomagra (2ezer FT körüli)

Amiket én kinéztem hirtelen a T-Mobile-nál

100K-s kategória:
Galaxy S3
LG Optimus 4X
Sony Xperia S

60-70K kategória:
Sony Xperia P (itt a mobilarénás tesztben a böngészőben lévő teljesítményt nagyon gyengének éreztem az L9-hez mérten)
LG Optimus L9

Előre is köszi. :R

(#13642) Wa2x_ válasza Danex (#13641) üzenetére


Wa2x_
veterán

S3 ezek közül a legjobb választás, aztán 4X, Xperia S, L9, S3 Mini, S Advance, bár azt nem írtad mi lenne fontos a ROM-olgatáson kívül.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13644) Danex válasza Wa2x_ (#13642) üzenetére


Danex
addikt

hát fényképezést tekintve nem várok sokat a gépektől, ezért ez inkább csak búnusznak tekintem

Leginkább kijelző, teljesítmény, anyaghasználat, aztán kamera és aztán a hang

(#13645) Wa2x_ válasza Danex (#13644) üzenetére


Wa2x_
veterán

Akkor S3 vagy Xperia S, esteleg a 4X, ha a Note nem lenne nagy, azt is ajánlanám. De tökéletesen megfelelne amúgy neked az S3 Mini és az S Advance is sztem a mérsékelt árfekvésűek közül, kameráik jók. Igaz a NovaThor forráskódjai nincsenek kiadva, így ROM-olgatni sem nagyon lehet őket, de a petíció már úton. :D

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13646) Danex válasza Wa2x_ (#13645) üzenetére


Danex
addikt

S3 és 4X között sok különbség van tpasztalatok alapján?

Mert neten olvasgatva ugyan ott van a kettő. S3-ban jobb a zene, meg a kamera egy hajszálnyival. Viszont a szögletes forma jobban néz ki. Van valami szériahibája a 4x-nek? :F

(#13647) pit stop válasza Wa2x_ (#13645) üzenetére


pit stop
addikt

Sony P-re és U-ra kiadja forráskódot legfrissebbek szerint :U
Ugyanaz van benne elvileg.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#13648) ADAM1337 válasza Wa2x_ (#13645) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Akkor inkább az S3 ha romolni akar nem ajánlanám az xperia s-t.

(#13649) Wa2x_ válasza Danex (#13646) üzenetére


Wa2x_
veterán

Az S3 jobb szvsz., de sztem más is megerősít ebben, attól eltekintve, hogy nekem a design nem tetszik.

(#13650) Švejk: tedd hozzá, hogy a 4X-ről beszélsz, biztos ami, biztos :D

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13650) Švejk válasza Danex (#13646) üzenetére


Švejk
őstag

A proci melegedik, meg volt pár játék amire azt írták, hogy indokolatlanul szaggat, de ezen kívül remek telefon. :) Most jön rá a 4.1 frissítés.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.