Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) dokee78 válasza snorbis2 (#13450) üzenetére


dokee78
félisten

Miért nem a topikjaban kérdezed?

(#13452) snorbis2 válasza dokee78 (#13451) üzenetére


snorbis2
tag

Csak gondoltam itt többen mondanak véleményt/tapasztalatot...

Viviamo il modo in cui - Da solo

(#13453) hokins válasza snorbis2 (#13452) üzenetére


hokins
addikt

Szerintem ott kapsz több véleményt, mivel ott azok vannak akiknek olyan telefonjuk van :U

(#13454) dokee78 válasza snorbis2 (#13452) üzenetére


dokee78
félisten

Inkább ott.
Gondolj bele,hol futsz össze több tulajjal,itt vagy ott?

(#13455) Wa2x_ válasza _adaml21_ (#13448) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ace 2, Xperia U, S Advance, Xperia Sola, Lumia 620 - soroltam fel nagyobb méretűeket is de érdemes megnézni, a 3,5" elég kicsi szvsz.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13456) dokee78 válasza Wa2x_ (#13455) üzenetére


dokee78
félisten

Nem feltétlen kicsi a 3,5 inch.
A kis kezüek pl,mint én szeretjük egy kézzel átérni a kijelzőt.
Nekem a 4 inch már tényleg a Maximum,igaz ennek ellenére egy 4,3-as van kitűzve célul.
Pár napja mikor nyomkodtam az Xperia Z-t :((( ,
akkor egy Xperia U-t is kézbe vettem és nagyon kézbeillő darab,megkockáztatom,
hogy szebb volt a kijelzője,mint az Xperia Z-nek.

Az Xperia U-nak egy hátránya van amit nem tudok megbocsájtani,
ez pedig a MicroSD bővíthetőség hiánya.
Ezt még egy 32GB belső tárhelyű okostelefonnak sem bocsájtanám meg.

(#13457) Wa2x_ válasza dokee78 (#13456) üzenetére


Wa2x_
veterán

Azért volt szebb mert az nem olyan fakó, meg kisebb :) Én sem akartam (még egy fél éve) 4"-nél nagyobbat, de most már 4,8" a max., átértékeli az ember (nekem sincs nagy kezem), ez a piac hatása... :( ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13458) HuMarc válasza jeni (#13449) üzenetére


HuMarc
addikt

A WP8 Appstore-jában (Marketplace) szinte minden fontosabb és elterjedt program elérhető (leszámítva néhányat, pl. az Instagramot). Nem pontosan értem, hogy ezen kívül mit akarsz rárakni. A kérdésedre a válasz igen, az MS-nek engedélyeznie kell egy program felkerülését a Marketplace-re.

Ha ugyanarra gondolunk (virágbolt), akkor igen, a virágbolt használata jóval körülményesebb, mint Androidon. Ha viszont arra gondolsz, hogy saját írású programokat szeretnél telepíteni, az is szívás, ugyanis akkor azt hiszem, fejlesztőnek kell lenned -> unlockolják a készüléket -> rárakhatsz amit akarsz, de havidíjat kell fizetni.

A Speedshop elvileg megbízható, de személyesen nincs velük tapasztalatom.

(#13459) _adaml21_ válasza Wa2x_ (#13455) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ace 2 - egészen jónak tűnik, csak kicsit drága, és a mérete sem megfelelő - relatíve kis telefonra van szükség, egyrészt ezért fontos a 3,5-es kijelző, mert el kell, hogy férjen egy kisebb zsebben erőlködés nélkül, másrészt át kell tudni érni a kijelzőt egy kézzel. De ha ezen múlik, ez a 0,3 col talán még belefér.

S Advance - na ez már tényleg túl nagy, élőben is megnéztük, én személy szerint biztos ezt vinném, jó áron van, fehérben nagyon szép, de azt mondta nagy, pont.

Xperia U, Xperia Sola - na ezek kielégítik az "ötlettelen, ívek nélküli, élekből álló ronda tégla" fogalmát, és egyet is kell értsek ebben vele. A kezelőfelülete sem jön be a Sony-nak.

Lumia 620 - itt is a kijelző, és a méret lehet a probléma...

Ezek alapján merre érdemes továbbindulni? :D HTC Desire C, HTC One V-ről mi a tapasztalat?

(#13460) w333 válasza bul07 (#13445) üzenetére


w333
félisten

Teljes gyári visszaállítás után nekem most minden jól működik :R
És ez a Lila kijelző őrület egy kicsit vicces, mert én ilyet nem tapasztaltam és végül kiderült hogy nem is a kijelző hanem az előlapi üveg és a kijelzőfólia töri meg a fényt és emiatt sokan azt hitték hogy maga az lcd lila pedig nem is :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13461) HuMarc válasza _adaml21_ (#13459) üzenetére


HuMarc
addikt

Az One V már fél éve is túlárazott volt, és nem sokat változott az ára. A Desire C is vacak.

(#13462) Wa2x_ válasza _adaml21_ (#13459) üzenetére


Wa2x_
veterán

Mind a kettő szar.. a One V akad és drága a Desire C meg ratyi úgy ahogy van. Akkor már inkább Ace 2 fehérben. :K

(#13463) HuMarc: :DDD nem, de az a 0.3" mit se számít..

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13463) HuMarc válasza Wa2x_ (#13462) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja, mert fehérben kisebb ;]

(#13464) w333


w333
félisten

Egy kis off :B

Tegnap a Sony Xperia Z-ben hatalmasat csalódtam ismerősöm kb. egy hete vásárolt egy ilyen készülék és tényleg akad és laggol egy kicsit de ez nem minden mert az előlapon és a hátlapon van egy kemény fólia amit ha valaki levesz akkor eltűnik a Sony felirat (logo) Link mert a fólián van rajta és nem a kijelzőn ... Nesze neked 170- ezres telefon :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13465) Wa2x_ válasza w333 (#13464) üzenetére


Wa2x_
veterán

Én is ezt mondtam a múltkor... aztán lebasztatok, hogy a Sony nem olyan szar :D hát pedig az. :P Reméljük az SL jobb lesz.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13466) _adaml21_ válasza w333 (#13464) üzenetére


_adaml21_
őstag

Na az engem is arcul vágott, mikor először megláttam...
Egészen elképesztő lépés, senki nem gondolta volna, mekkora ötlet már, hogy a hátlap is üvegből van :DDD

(#13467) HuMarc válasza w333 (#13464) üzenetére


HuMarc
addikt

A levétel módjából kiindulva az a fólia arra volt tervezve, hogy rajtamaradjon :U Egyébként van OFF-topikunk, oda lehet jönni OFF-olni :D

(#13468) pit stop válasza w333 (#13464) üzenetére


pit stop
addikt

Úgy hallottam, hogy pont azért van az a kemény fólia, mert arra még sima fóliát lehet rakni. De ha nem raksz, és az a kemény megkarcolódik - akkor gari időn belül (2 év) ingyen cseréli Sony.

(#13459) adamlukacs: Éljenek inkább a szappantartók! :W Nem is megyek bele inkább...

(#13465) Wa2x_: Privátban azt hittem direkt írtad, de te keversz két modellt. SL Tavalyi modell, S-nek turbózott változata; amire meg te gondolsz szerintem, az a nemrég leleplezett SP.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#13469) w333


w333
félisten

Hát igen ezt most mindenki döntse el magának hogy ez a kemény fólia áldás vagy átok mindenesetre én telefon vásárlás után az az első hogy letépem a fóliát főleg úgy hogy Gorilla vagy karcálló üveg :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13470) _adaml21_ válasza pit stop (#13468) üzenetére


_adaml21_
őstag

iPhone-t használok, így talán belátod, hogy én sem vagyok "szappanpárti". Inkább csak arra akartam célozni, hogy szánalmas vergődés, amit a Sony csinál, miként próbál magának kétségbeesetten kialakítani egy egyedi dizájnt. Aztán az egyik csúcstelefonjába üveg hátlapot rak, amiről mindenki érzi, hogy a 4/4S széria egyedisége... Ezt még a legelvakultabb droid fan/anti-apple ember is beismerheti nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

(#13471) Picike8 válasza w333 (#13469) üzenetére


Picike8
aktív tag

Karcálló üveg nincs. :(
A Gorilla Glass, az bírja a strapát, de a "karcálló üveg" kb. annyira karcálló, mint egy adag friss gyurma. :P A Sony-nak van ilyen cucca, na az szégyen, fél perc alatt összekarcolódik... :(((

(#13472) HuMarc válasza _adaml21_ (#13470) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja, mert a Nexus 4-nek nem üveg a hátlapja... Amit írtál, szerintem hülyeség. Meg mi az, hogy az i4/i4S egyedisége? A lekerekített téglalapot levédette az Apple, de az üveg hátlapot szerintem nem :U Így bármelyik telefonnak lehet üveg hátlapja.

[ Szerkesztve ]

(#13473) Wa2x_ válasza pit stop (#13468) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jah SP :D mindig elírom..

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13474) dokee78 válasza _adaml21_ (#13459) üzenetére


dokee78
félisten

Ne akadj ki a kezelőfelületen. :O
Mibe tart lecserélni a gyári launchert?
fél perc sem.
A HTC ONE V nem igazán kisebb az ACE 2-től.
Eleve a legcsúnyább telefonok egyike a ONE V.
És gyengébb is az ACE2-től.

[ Szerkesztve ]

(#13475) HuMarc válasza dokee78 (#13474) üzenetére


HuMarc
addikt

Ő kiakad, tudod iPhone-on ez nem így megy ;]

(#13476) pit stop válasza HuMarc (#13458) üzenetére


pit stop
addikt

Kötöttség lehet a widget hiány, vagy változatlan háttér is. UI-ra rá lehet unni, ha mindíg a kockákat látja az ember - ez persze egyénfüggő :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#13477) Picike8 válasza dokee78 (#13474) üzenetére


Picike8
aktív tag

Eleve a legcsúnyább telefonok egyike a ONE V. A szépség szubjektív. :U :K

[ Szerkesztve ]

(#13478) _adaml21_ válasza HuMarc (#13475) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nah nem akarok én lenni a következő apple vs akármi vita kirobbantója, így leírom a véleményemet, és ezzel le is zárnám a dolgot.

- akárki akármit mond, ha üveg hátlap, akkor 10 emberből 9-nek az iPhone jut eszébe. A 10.-nek csak azért nem, mert épp most vett egy xperia Z-t :D

- lehet szidni az iPhone-t, hogy nincsenek mindenféle widgetek, meg, hogy nem lehet cserélni launchert, de megvettem ~3 éve az elsőt, cserélték garanciában, majd váltottam 4S-re, de összesen 3szor nem fagyott le, mindent önmagától leszinkronizál, nem kell attól félnem, hogy nem lesz támogatás, vagy, hogy nem futnak el az appok, nem kell mindenféle főzött romokkal meg warezolt appokkal machinálnom. Ezen felül én még nem fogtam ezeknél jobb anyagminőségű telefont, jó kézbe venni és tartani.

Lehet, hogy a következő telefonom már nem alma lesz, de mikor az iPhone 4 megjelent, magasan a legjobb telefon volt, és mindenki csak méterekkel lemaradva loholt utána. Nem állítom, hogy a 4S esetében ez még mindig így volt, vagy most az 5-össel, de ha az iPhone kábé mindenben optimális, leszámítva az árát.

Amúgy nekem az első nem alma okostelefon, ami tetszik, az a HTC One. Nagyon ígéretesnek tűnik, szeretném már megtapizni.

[ Szerkesztve ]

(#13479) dokee78 válasza Picike8 (#13477) üzenetére


dokee78
félisten

Az a vastag üres sáv az alján valami eszméletlen pocsék.

Így már tűrhető lenne:

Nekem az Iphone rendszere nem tetszik.Viszont részemről az Iphone 4/4S a legszebb okostelefon a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#13480) HuMarc válasza _adaml21_ (#13478) üzenetére


HuMarc
addikt

Oké, zárjuk le ezt a meddő vitát, én nem foglak meggyőzni, hogy van jobb telefon az iPhone-nál, te meg engem nem fogsz meggyőzni, hogy az Apple iPhone egyenesen az Istencsászár kezéből szállt alá, hogy halandók is élvezhessék az emberfeletti gyönyört és csillogást. :)

(#13481) Wa2x_ válasza dokee78 (#13479) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hát ez vmi fantasztikus lett :R hány munkaórád van benne? :D

(#13480) HuMarc: sztem sem ez a vita helye.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13482) HuMarc válasza dokee78 (#13479) üzenetére


HuMarc
addikt

A a ronda és haszontalan sáv a HTC G1, a HTC Hero és a HTC Legend előtti tisztelgés. Persze ha valami haszna is lett volna, akkor értelmesebb lett volna, de hát na, szerintem nem olyan csúnya az :N

Má' OFF-topik is van, mégis mindenki itt OFFol :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#13483) dokee78 válasza Wa2x_ (#13481) üzenetére


dokee78
félisten

8 órám van benne+2 szatmári szilva :D
Csak összedobtam,persze alsó lekerekített oldalakkal jobb lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#13484) batai15 válasza dokee78 (#13479) üzenetére


batai15
félisten

nekem pedig tetszik eredeti. tök jó.

(#13485) _adaml21_ válasza HuMarc (#13482) üzenetére


_adaml21_
őstag

Már meg ne haragudj, de ne hogy már te kezdjél itt oktatni...
Te voltál az, aki kirobbantotta az off-áradatot, amikor nem bírtad ki, és beszóltál, hogy kiakadok, mert iPhone-on ezt nem lehet. Tudod, az évek alatt hozzászoktam, hogy a sok geek-android user, és még az annál is több irigy, ha-lenne-150-ezrem-iphonet-vennék-titokban-de-csak-50ezrem-van-inkább-szidom-az-apple--t típusú embert lehetetlen rávenni arra, hogy objektíven beszéljenek a telefonokról, így a beszélgetés ezen szálát lezárnám, főleg veled kapcsolatosan.

Meg kellene lesni ezt az Ace 2-t élőben, nekem szimpi, remélem a hölgyemény is jó véleménnyel lesz róla :)
Erre már alapból a Jelly Bean-t telepítik, vagy valamit ügyködni kell vele? Illetve, jól elfut rajta? Olvastam ilyeneket, hogy szereti az 1 GB RAM-ot, és az alatt hajlamos röcögni, mennyire igaz ez?

(#13486) dokee78 válasza batai15 (#13484) üzenetére


dokee78
félisten

Használatban lehet zavaró lenne neked is.
De a lényeg,hogy gyengébb hardveresen az ACE2-től.

Elég lesz ott a JB-hez a 768MB RAM is.
A topikjában adnak választ a kérdésekre.
De úgy tudom hivatalosan még magyar JB nincs rá,de amit rá lehet tenni az is tartalmazza a magyar nyelvet.

Ha néztél MWC-s videókat volt pár készülék amelyik 512MB RAM-al futtatta a JB-t és nem igazán láttam akadást,pedig javarészt nem a végleges szoftver volt rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#13487) Wa2x_ válasza _adaml21_ (#13485) üzenetére


Wa2x_
veterán

2.3.6-al fogod kapni mindenképp, Odinnal fel kell tenni a JB-t.
Amúgy a JB-vel csak jobb lett a teló, mind üzemidőben, mind sebességben. :K

Jah és többet ne vitázzatok itt, hogy melyik teló v. OS jobb, köszi.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13488) batai15 válasza dokee78 (#13486) üzenetére


batai15
félisten

igen igen. fogni fogtam már és nekem spec bejött.

(#13489) HuMarc válasza _adaml21_ (#13485) üzenetére


HuMarc
addikt

Az ICS valóban kicsit döcögős 1 GB RAM alatt, viszont a JB alapvetően kisebb RAM-igényű, így vígan elfut 512 MB RAM-mal is. A JB nem sokára megérkezik hivatalosan is, de most még csak külön ügyködéssel lehet rátenni.

(#13490) dokee78 válasza Wa2x_ (#13487) üzenetére


dokee78
félisten

Pont te írtál egy cikket róla.
Hasznos.
A T-nél,hogyhogy nincs ACE2? :F

(#13491) Wa2x_ válasza dokee78 (#13490) üzenetére


Wa2x_
veterán

Volt, csak kifuttatták már, én is ott vettem a topicjában az elsők közt. Jah én írtam, egész jó lett és tényleg hasznos is mert már 35ezer a cikkre kattintások száma. :)

(#13492) HuMarc: weben még van, de már nem sokáig ott sem.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13492) HuMarc válasza dokee78 (#13490) üzenetére


HuMarc
addikt

Hogyhogy nincs? Én úgy látom, hogy van.

(#13493) dokee78 válasza Wa2x_ (#13491) üzenetére


dokee78
félisten

Ha kifuttatták akkor kell jönni hamarosan egy utódnak. :F ACE3 :DDD

(#13494) Wa2x_ válasza dokee78 (#13493) üzenetére


Wa2x_
veterán

Látom nagyon rá vagy állva.. :DDD csak nehogy csalódj.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13495) bankuti


bankuti
csendes tag

Sziasztok!
Szükségem lenne a NEXUS7 tabletemhez mobil internetre, ha nem tudom elérni a wifit.
Kérlek segítsetek, hogy melyik a legolcsóbb használt telefon jelenleg a mobil internet eléréséhez amivel dokumentumokat is tudok fotózni, hogy pdf-ben tárolhassam későbbi feldolgozáshoz?
Köszönöm,
H2oooo

(#13496) HuMarc válasza bankuti (#13495) üzenetére


HuMarc
addikt

A telefonnak tudnia kell WiFi hotspotként működnie? Hajlandó vagy ROMolgatni?

(#13497) dokee78 válasza Wa2x_ (#13494) üzenetére


dokee78
félisten

Sosem voltam a Samsungok rajongója,de az GS4 ficsörjeit látva meggyőztek.
Az LG-nek is tetszenek a szoftveres újdonságai,de a Samué jobb. ;)

Ugy fogok járni,mint 2 éve.

Már év elején kezdtem tervezni az év végi telefon vásárlást:
ZTE Blade,LG Optimus ONE,Samsung Galaxy 3,Samsung Galaxy Ace,HTC Wilfire S
Nyár körül bemutatták az Xperia Minit és azt vettem,igaz ez volt a legjobb ár/érték arányú akkor.

(#13498) edem96


edem96
senior tag

Helló!
Apának van egy Nokia 700-a és szeretné lecserélni egy másik Nokiára. A Lumia szériát nézte, abból kéne valami "használt". Melyiket tudjátok javasolni?

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#13499) Wa2x_ válasza edem96 (#13498) üzenetére


Wa2x_
veterán

800

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13500) Švejk válasza edem96 (#13498) üzenetére


Švejk
őstag

800, a 710 csak kicsit olcsóbb.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.