Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) Bonkheads válasza Švejk (#14729) üzenetére


Bonkheads
tag

Köszönöm.

Örülnék ha más is segítene telefont vásárolni :C (#14701)

(#14752) edem96 válasza Bonkheads (#14751) üzenetére


edem96
senior tag

Alcatel 992D, ha belefér akkor 997D.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#14753) chubii válasza Laybee (#14740) üzenetére


chubii
senior tag

Hát lehetne jobb , de nagy előrelépés lesz már ez is a Wave-hez képest.

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#14754) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!
Ezekre használnám a telót, illetve ezek kellenek bele:
gps
wifi
viszonylag nagy kijelző
jó fényképezzen. Nem a méret a lényeg, hanem a minőség! Ár:

30-40k max. Néztem ezeket a kínai telefonokat.
Quad core meg minden 60k.

undefined

(#14755) Hszabolcs92


Hszabolcs92
csendes tag

Sziasztok!
A jo oreg HTC Desire telfonom mara tobb mint 3 eves, es kezdi feladni a szolgalatot. Mar majdnem 2 eve hasznalok ipad 2-t, es nagyon szeretem. Most jutottam el odaaig, hogy venni szeretnek egy iphone-t a htc-m helyett. Vegyek most egy iphone 5-ot, vagy megeri varni egy 5s-re? Fog annyival tobbet tudni?

(#14756) zsistvan


zsistvan
tag

Sziasztok!

Egy új telefont szeretnék a feleségemnek, max 150 ezerig. Most egy Nokia E52-est használ.
Általában 3-4 évente cseréli a telefonját. T-mobilos, vagy független legyen.
Elegáns, igényes mobilt szeretne. Leginkább telefonálásra és SMS-re használja, de az újnál mindenképp szükséges a GPS is. Idáig a Lumia 820 amit minden szempontból jónak találtunk.
Tudnátok még hasonló telefonokat ajánlani?

Köszönöm,
Zs.István

(#14757) MurdR válasza zsistvan (#14756) üzenetére


MurdR
veterán

Kicsit bővebbet írj, hogy milyen lenne a legjobb. Kijelző méret, android is jó e, mire használná stb stb...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14758) MurdR válasza ludsimon (#14754) üzenetére


MurdR
veterán

Jiayu G3 ami számottevő, de azt se úszod meg 40ből.
HTC Desire HD, Alcatel995, HTC HD7, Olcsóbb Xperia-k...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14759) gzbotii válasza Hszabolcs92 (#14755) üzenetére


gzbotii
veterán

Az S-el jelolt iPhone modeleke az elozo egy kisse felturbozott (foleg sebesseg teren) variansok, szerintem nem fogja megerni. Szerintem. De ha varsz nyarig akkor mar eleg jo vetel lessz az i5

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14760) Wa2x_ válasza zsistvan (#14756) üzenetére


Wa2x_
veterán

Teljesen jó lesz neki a Lumia 820, ingyen offline navigáció, kompakt, elegáns, minőségi! :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#14761) zsistvan válasza MurdR (#14757) üzenetére


zsistvan
tag

A kijelző méret 4,3"-nál ne legyen nagyobb, mert már ez is elég nagy egy női kézben.
A felhasználást írtam: telefon, sms, gps. Ezek a legfontosabbak, a többi az jó ha van, de nem annyira fontos.
Lehet Androidos is.

(#14762) MurdR válasza zsistvan (#14761) üzenetére


MurdR
veterán

Ha a 4,3 a max, akkor valóban jó neki a 820.. Androidosból szépek az Xperiák is, vagy pl a Galaxy S3 Mini sem rossz, a maga 4"-es kijelzőjével. De tényleg jó a Lumia 820.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14763) zsistvan


zsistvan
tag

Köszönöm nektek.
Marad a Lumia 820, és kap hozzá egy piros hátlapot, hogy kicsit trendibb legyen:)

(#14764) ludsimon válasza MurdR (#14758) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi de nem vennék közel 3 éves technikát!
2012-es 13-as érdekelne, ezek közül mik jönnek ki 30-40k ból?
Független kellene azt nem is írtam.

Használt is jöhet, de inkább új.
G3 50k körül van és egész kellemesnek látszik.

undefined

(#14765) kali válasza Hszabolcs92 (#14755) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem tudni, hogy milyen többlet lesz adott az új iphone tekintetében, az viszont biztos, hogy az új típus megjelenésekor olcsóbb lesz az i5, tehát - ha nem sürgős a dolog, akkor - én kivárnám, hogy milyen többletet hoz az új, és annak függvényében eldönteném a melyiket vegyem kérdést.
visszatekintve, az "s" verziók mindig sok javulást hoztak, nem csak harveres téren, hanem a hibákat is javították, például a 4 -> 4s esetén; javított home gomb, ami a sima 4 alatt hajlamos volt korán behalni, vagy az antennák szempontjából többet és jobb elhelyezést kaptak a 4s esetén, mivel a sima 4 képes volt eldobálni a térerőt, ha "rosszul fogta" az ember...stb.
az i5 is rendelkezik hibákkal, szóval lesz mit javítani.
hardveresen is szépet ugrottak; egymagos kontra kétmagos cpu, hétszer gyorsabb cpu, jelentősen jobb kamera, jobb/gyorsabb 3g modul, jobb bluetooth, és még lehetne sorolni.
arról nem is beszélve, hogy mindig van olyan - szoftveres - újítás, amit csak az új típus kap meg, hogy legyen miért cserélni.
nekem volt 4s, de nem láttam akkora fejlődést az i5 tekintetében, hogy arra cseréljem le, illetve befolyásoltak még a tipikus hibák, például sokaknál könnyen sérül a sötét keret, behal a főkapcsoló, porosodik a kamera...stb.
mivel sok hibát nem csak a fórumon olvastam, hanem ismerősi körben tárgyilagosan tapasztaltam is, ezért nem fogott meg az i5, majd talán a következő típus - mert amúgy a 4s bejött, 13 hónapig örömmel használtam -, jelenleg xperia z van, és kíváncsivá tett az sgs4 is, szóval majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#14766) MurdR válasza ludsimon (#14764) üzenetére


MurdR
veterán

Nagy kijelző, új technika, idei telefon függetlenül 30k környékén? Felejtős.

A G3 is 50-60, Te írtál 30-40et...

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14767) ludsimon válasza MurdR (#14766) üzenetére


ludsimon
veterán

akkor úgy kérdezem mi az ami van lehetőleg G3 Árviszonylatban?
Az a G3 nagyon best buynak tűnik, illetve nem is az, hanem a G4! 10 dollárral több és brutál milyen hardver ketyeg alatta!

undefined

(#14768) MurdR válasza ludsimon (#14767) üzenetére


MurdR
veterán

Bizony hogy best buy, szerintem ebben az árfekvésben nem találsz elterjedt telefont, aminek hasonló a hw-re.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14769) ludsimon válasza MurdR (#14768) üzenetére


ludsimon
veterán

Hát akkor marad a spórolás! :R
Köszi!

undefined

(#14770) MurdR válasza ludsimon (#14769) üzenetére


MurdR
veterán

Inkább spórolj szerintem ha nem pár hónapra szeretnél telefont venni, és jóféle kell... :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14771) ludsimon válasza MurdR (#14770) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért, csak pár hónapig jó? :Y
3 évente cserélek, N79 ről fogok váltani.

undefined

(#14772) MurdR válasza ludsimon (#14771) üzenetére


MurdR
veterán

De 3 éve az N97 nem is 40 volt ;)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14773) ludsimon válasza MurdR (#14772) üzenetére


ludsimon
veterán

Értem. De mi van akkor ha nem akarom eladni, csak használni?

undefined

(#14774) MurdR válasza ludsimon (#14773) üzenetére


MurdR
veterán

Figyelj. Én is ebben a cipőben jártam, volt anno 40k-m telefonra. Nem vártam vele, mert viszketett a tenyerem egy új telefonra, megvettem az Alca995-öt. Fél éve verhetetlen volt a maga 35ezres kategóriájában, de pár hónap múlva már éreztem, hogy kevés. Pedig telón nem játszok. Kell már a két mag, ha pl egész nap netezel meg appokat használsz.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14775) ludsimon válasza MurdR (#14774) üzenetére


ludsimon
veterán

De konkrétan a 4 magos g4 el mi a baj?

undefined

(#14776) MurdR válasza ludsimon (#14775) üzenetére


MurdR
veterán

Egy másodpercig sem mondtam hogy nem jó választás :)

Én azt mondtam hogy 30ért nem kapsz idei fejlett hw-es telót. :P

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14777) blt.62


blt.62
őstag

Szerintetek HTC ONE X vagy SGS3? Miben jobb egyik a másiknál?

MegtorloXp

(#14778) Wa2x_ válasza blt.62 (#14777) üzenetére


Wa2x_
veterán

S3 szerintem! Jobb akku, jobb kamera, jobb support.

One X: jobb design, jobb anyaghasználat.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#14779) gzbotii válasza Wa2x_ (#14778) üzenetére


gzbotii
veterán

Evel eggyet kell ertenem.
Meg talan a UI is szebb a One X-en. De ez ugye reltiv. De az anyaghasznalat valoban jobb a HTC-nel.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14780) batai15 válasza blt.62 (#14777) üzenetére


batai15
félisten

one x!

(#14781) kali válasza blt.62 (#14777) üzenetére


kali
legenda

szerintem (is) inkább az s3, jobb támogatás - akár firmware, akár szervizes szempontból -, jobb akkumulátoros üzemidő...stb.
nem sokadlagos tényező, hogy házhoz megy a szervizes, és ott javítja a samsung prémiumos telefonokat, nem pedig hetekre leadva kell imádkozni.
arról nem is beszélve, ha s3 lte verzióról van szó, amiben 2 gigabyte ram van.

[ Szerkesztve ]

(#14782) tresh válasza Wa2x_ (#14778) üzenetére


tresh
addikt

+1 az S3 nak

desing szubjektív dolog
jobb anyag használat(szerintem az s3 nagyon egybe van attól független hogy plastik és összeszerelésre is inkább az szól a hox mellett hogy unibody a cucc :R

viszont ahogy írták a sense tényleg nagyon ott van a szeren

[ Szerkesztve ]

(#14783) batai15


batai15
félisten

ha nem gyári garral veszi,akkor ugyse él a samsung garancia. annyival a samu ,sem a hox se jobb hogy ki lehessen jelenteni melyik a jobb. szerintem döntsön szinpátia alapján. pl lehet őt nem érdekli custom rom.de lehet pont a sense nem.

(#14784) kbence97


kbence97
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg készülékváltáson (iPhone 4-ről olcsóbbra, mivel nem használom ki) gondolkozom, de pontos elképzelésem nincs a típusról, így a segítségeteket kérném.

Az alábbi paraméterekkel keresek tehát:
-használtan max. 40-45ezer függetlenül
-op. Rendszer, illetve márka mindegy (de samsung-ot nem szeretnék)
-jó minőségű kamera(nem rosszabb, mint az iPhone 4-é)
-viszonylag használható böngésző
-(bár nem létfontosságú, de) fizikai qwerty billentyűzetes telefon jó lenne

Minden adott paraméterekkel rendelkező típust leírhattok, érdekel! :)

Köszi: Bence

U.i.: én a nokia e7-re gondoltam, de a fixfókuszos kamera és a döcögös szoftver miatt egyelőre elvetettem.

(#14785) kali válasza batai15 (#14783) üzenetére


kali
legenda

a jobbik eset, hogy drágább telefonokat gyári garival vesz az ember, mert csúnyán sírósra veheti, ha probléma adódik, és a kis sufnis üzlet lehúzza...

(#14786) MurdR válasza kbence97 (#14784) üzenetére


MurdR
veterán

BlackBerry 9900?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14787) batai15 válasza kali (#14785) üzenetére


batai15
félisten

hidd el hogy nem mindenki veszi.

(#14788) edem96 válasza kbence97 (#14784) üzenetére


edem96
senior tag

Az E7 felejtős, lassú, nulla támogatás van rá. Én inkább wp vagy droid irányba nézelődnék. Ha wp akkor Lumia 800, ha droid akkor sok a lehetőség.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#14789) kali válasza batai15 (#14787) üzenetére


kali
legenda

lelkük rajta, vásárláskor spórolnak 10 - 20 e ft-ot, egy húzós garanciális problémánál meg sokkal többet buknak!
sokan kerestem már meg ilyen problémával, de csak arra tudtam emlékeztetni őket, amit ezzel kapcsolatban korábban javasoltam.

(#14790) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit off de nem tudom hova írjam:
Ma vittem vissza cserére a ZTE Grand X In készülékem, ki is cserélték oké (T). Viszont elfelejtettem a szinkronizálást kikapcsolni, azaz megvan benne jegyezve mindenem. Szerintetek tudok valamit csinálni, ill menjek vissza és kérjem el egy pillanatra hogy kapcsolhassam ki? Kicsit ráparáztam.

(#14791) HuMarc válasza Dyde (#14790) üzenetére


HuMarc
addikt

(#14792) Dyde válasza HuMarc (#14791) üzenetére


Dyde
aktív tag

Köszönöm :R Közben megtaláltam és írtam is

[ Szerkesztve ]

(#14793) batai15 válasza kali (#14789) üzenetére


batai15
félisten

persze. mondjuk vannak megbízható boltok is. azonban én inkább azt mondom ,vegyen az ember inkább gyári garral használtan inkább.énis így veszem a htc one x telómat.

(#14794) Dhampir válasza kbence97 (#14784) üzenetére


Dhampir
félisten

Az E7-nek a fixfókusz ellenére is jó kamerája van, HD-videókat készíthetsz vele, és a remek billentyűzet egy áldás.

Nagyon szép Amoledes kijelzővel rendelkezik, olyan érzés internetezni vele, mintha egy kis számítógépet használnál.
Takarékos üzemmódban 3 napig is eldöcög az akkuja.

Némelyik csupa műanyag, méregdrága Androidos mobil a nyomába sem érhet az E7 anyagminőségének.

A Symbiant azonban biztosan erősen szoknod kellene, és ha nem fáj, hogy nem áll mögötte akkora alkalmazáskínálat, mint iOS és Android esetén, akkor elgondolkodhatsz rajta.

Olcsón és jó állapotban megéri beszerezni, de drágán nem érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#14795) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy Samsung SII-t, nagyon tettszik, csak az a gond, hogyha egy picit is elmozdítom bármilyen irányba, zöldes lesz a kép. A ZTE Blade-nek természetesebb színei vannak. Ahogy olvasom ez az Oled technológia jellemzője. Csak azt nem értem, hogy akkor miért tartják jobbnak az LCD-nél. Igaz a feketéje olyan, mintha ki lenne kapcsolva a készülék.
Tudtok más telefont ajánlani, aminek jobbak a színei? Azért nem vettem S Advance-t, mert az még színesebb volt és képernyő módot sem lehet állítani. Úgy emlékszem, hogy az üzletben az SIII, S Duos, Ace 2-nél nem volt ilyen elszíneződés.Vagy minden telefonnak megvan a maga baja, nincs tökéletes. Nekem viszont pont a kijelző lenne a legfontosabb.

(#14796) batai15 válasza pinnacle (#14795) üzenetére


batai15
félisten

htc one s? super lcd, nagyon szép a képe.

(#14797) kbence97


kbence97
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket. A lumia 800-on is gondolkozom, a blackberry nekem túl "üzleti kategóriás" :). Megpróbálok majd egy e7-et személyesen is kipróbálni, mert a symbian-t ismerem eléggé és nincsen vele bajom. :)

(#14798) pinnacle válasza batai15 (#14796) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezzel nincs ilyen gond? Mert azt írják, hogy Super AMOLED technológiával készült. Sajnos nem RGB, hanem Pentile mátrixos.

[ Szerkesztve ]

(#14799) tresh válasza pinnacle (#14798) üzenetére


tresh
addikt

Ha amoled akkor azon is jelentkezhet ez a hiba a technológia végett..de nem kell rajta parázni nem egy s2 van a cégnél amik 2 éveske és nincsenek beégve :)

[ Szerkesztve ]

(#14800) batai15 válasza pinnacle (#14798) üzenetére


batai15
félisten

oo elnézesed kérem,elnéztem. az one one xnek valóba super lcdvan,azt hittem hogy az one s -nak is

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.