Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89051) szabi__memo válasza Graphics (#89050) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondolod éjjel viszi vissza a nappali postás a küldeményeket? :DD

(#89052) Graphics válasza szabi__memo (#89051) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hogy jön ide az éjjel?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89053) szabi__memo válasza Graphics (#89052) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Úgy hogy 18kor mentél érte. A postás meg addigra visszaér. Csak így

(#89054) Graphics válasza szabi__memo (#89053) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valamit akkor nem értesz, vagy félreértettél.

Hiába ért vissza a postás, a csomagom nem volt átvehető,. innen nem értem neked hogy jött, hogy nem akarnak dolgozni..

Te írtad, hogy nem akarnak dolgozni, én mondtam, hogy ismerős volt bent, tehát ha ott lett volna a csomagom ideadta volna... Nem volt.

Nem kell ezt ennyire cifrázni, köszi :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89055) szabi__memo válasza Graphics (#89054) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

"Este mentem a postára 18:00-kor, és azt mondta, hogy nem hozták még vissza..."
Nyugodj meg, már rég ott volt a csomagod, csak szarnak kiadni

[ Szerkesztve ]

(#89056) Graphics válasza szabi__memo (#89055) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondom ne értetlenkedj. Ismerős van a postán. Ha nem ismered a helyi viszonyokat, akkor mi a fenéért szólsz bele?

Már bocs'" :) Nem volt bent a küldeményem a postán, nem tudom ezen mit nem értesz... Nem atomfizikáról van szó...

A külföldi küldeményeket egy külön helyen kezelik, erre külön behívó is van azon a postán , ahová én mentem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89057) szabi__memo válasza Graphics (#89056) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Milyen viszonyokat? Éjjel ér vissza a postás az át nem vett csomaggal? Ilyen viszonyok vannak? Nem ment egyből, beugrott sörözni?

[ Szerkesztve ]

(#89058) Graphics válasza szabi__memo (#89057) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na, akkor görgess feljebb, és olvasd el mire írtam... És akkor utána reagálj.

Ezt "az éjjel ér vissza" hülyeséget nem tudom hogy kavarod ide...

Elolvastad? Köszi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89059) szabi__memo válasza Graphics (#89058) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Látom már. Ettől függetlenül, 99%ban az van amit mondok. Ott van már csak nem adják ki, mert egyszerűbb. Majd másnap. Nekem egyrész volt már hogy mégis meglett mikor mondtam, hogy de itt van, másrészt nem is logikus, hogy 18 után érkezik be

Sajnálom ha nem érted az éjjelt. Pedig nem atomfizika. 18:00 után van 'picivel'. Mivel ha nincs a kiinduló postán 18kor akkor nyilvánvalóan még később kellene hogy visszavigyék. 18kor meg ott kellene már lennie. Remélem már világos

[ Szerkesztve ]

(#89060) Graphics válasza szabi__memo (#89059) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát hallod. Veled se lett könnyebb a hétvége....

Ki nem akar dolgozni? Odamentem, ismerős van a postán, csomagszámmal, és nem volt bent a küldemény a helyén? Akkor hol az anyámba volt szerinted? :W Lebegett a vákuumban?

Egyszerűsíteni már nem tudom a dolgot... 17:55-kor mentem be a postára, és 18:05-kor léptem ki.

Ez alatt semmi hipertérugrás nem történt... A postai dolgozó elment a szekrényhez, kinyitotta, megnézte az aznapi értesített küldeményeket , és nem volt ott.

Kérdezem én Tőled, hol volt akkor a küldeményem? :U

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89061) szabi__memo válasza Graphics (#89060) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A sörözőben gondolom, ahogy írtam ;]
Vagy nem a szekrényben, mert nem tette be aki visszavitte hanem le volt téve valahova. Ettől még nyugodjál meg 99% hogy már ott volt.
Arról meg hogy nem találnak meg valamit a szekrényben az jut eszembe amikor 3 nappal az értesítő kézhezkapása után mentem és 20 percig nem találták meg. Ja, másik szerkénybe volt

[ Szerkesztve ]

(#89062) Josi válasza szabi__memo (#89061) üzenetére


Josi
aktív tag

Na ezért kell akkor menni, mikor értesítőt kaptál. Akkor még nem a másik szekrényben van. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#89063) beg


beg
veterán

Nem szeretnétek inkább priviben egymásnak jó hétvégét kívánni? :U

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#89064) Graphics válasza beg (#89063) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én megtettem, de csak tovább értetlenkedett... Nem értem mit kell túlragozni. Most néztem, hogy lejárt a prémium tagság is... Inkább előfizetek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89065) azbest válasza Graphics (#89047) üzenetére


azbest
félisten

az értesítőn rajta van, hogy átvehető-e aznap. Méghozzá a pecséten van helye. Amit megpróbálnak kézbesíteni, az nem vehető át aznap. Azért, mert nem dolgozzák fel a postás zsákokat napközben. Régen lehet megtették, de ma már nincs erre plusz erőforrás.

(#89059) szabi__memo
Valszínűleg ott van a postán a küldemény. Benne egy lezárt zsákban. Majd, ha hivatalos átvételre kerül és leadminisztrálják, akkor fogják kiadni. Senkinek sincs soron kívüli kiszolgálás.

Szóval, szerintem végszó legyen az, hogy mindenki olvassa el és értelmezze, hogy mi van az értesítőre írva és akkor nem lesz felesleges kör a postán, azért mert valaki okosabb akar lenni a rendszernél :U

(#89066) Graphics válasza azbest (#89065) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végszó: nem akartam okosabb lenni a rendszernél, ha erre célzol :) Köszi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89068) beg válasza Graphics (#89066) üzenetére


beg
veterán

Végszó után nincs több. Csak szólok. :)

Szerk. Nem válasz akart lenni. Bocs.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#89069) zombei


zombei
aktív tag

Német DHL-el még mindig vannak gondok ?

(#89072) Kuter


Kuter
senior tag

Sziasztok.
Szerintetek már induljak a postára?, vagy várjak azt csak egyszer megérkezik.
Két csomagom is így áll.

2018.10.19. | 14:58
51810302

Szállítás
Küldemény zsákba helyezése
2018.10.20. | 18:08
CNSZXA

Szállítás
Kimenő küldemény továbbküldése
2018.10.20. | 23:10
CNSZXA

Szállítás
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2018.11.05. | 14:38
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Szállítás
Bejövő küldemény belföldi továbbküldése
2018.11.05. | 16:55
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Feldolgozás
Feldolgozás/szállítás alatt
2018.11.06. | 00:05
Országos Logisztikai Központ

Feldolgozás
Feldolgozás/szállítás alatt
2018.11.07. | 03:08
Országos Logisztikai Központ

Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2018.11.05. | 15:38
Budapest 1005

Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting
2018.11.05. | 17:55
Budapest 1005

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#89073) yossarian14 válasza vittorio7 (#88798) üzenetére


yossarian14
tag

Követtem a linket, ami a post-ban volt, de ezen (már) nem látom említve az EU-t. Ez Kínából jönne és áfával és vámmal is kellene számolnom?

Gearbest

(#89074) eisento


eisento
addikt

Sziasztok!

Rendelni szeretnek egy ps4 pro fali tarto konzolt, de nem tudom ezutan az osszeg utan kell-e vamot afat stb fizetni, vagy kifizetem a 39.99 dollart es kuldik... a honlap azt irja hogy ingyenes a szallitas, csak nem tudom hogy az osszeg bele kerul-e az afa egyeb kategoriaba. valaki meg tudja nekem mondani? koszi :)

errol van szo: [link]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#89075) KamuMazsola válasza yossarian14 (#89073) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nyugodtan tedd a kosárba és ott a fizetésnél nem így néz ki, de van famentes EU szállítási mód, sőt alapból az lesz bejelölve.

Üdv.: KamuMazsola

(#89076) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Taobao ahogy látom ritkán téma errefelé... Merjek onnan 100EUR értékű cuccot rendelni? Milyen tapasztalaok vannak? Esetleg buktatók, amire figyelni kell?
(sajnos nyuagatiasabb shopban nem találom a szükséges cuccot még drágán sem...)
Köszi!
Laci

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#89077) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, Gearbesten hogyan kell rendelni, hogy EU raktár legyen, illetve ÁFA nélkül jojjon a cucc? Azon kivül persze, hogy EU oldalra mennyek, de elofordult már más oldalon is, hogy véletelnül? átváltott a fo oldalukra.

[ Szerkesztve ]

(#89078) Josi válasza yossarian14 (#89073) üzenetére


Josi
aktív tag

A GearbestHungary szerint a Priority Line szállítás vám és áfa mentes.
De ahogy nézem ez a kinai változat nem a nemzetközi.
Az International olyan 290$. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#89079) yossarian14 válasza Josi (#89078) üzenetére


yossarian14
tag

Mi a különbség?

Az angol nyelvet úgy nézem a kínai verzió is támogatja.

(#89080) Josi válasza yossarian14 (#89079) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem tudom sajna.
És is nézegetem,de így nem merem megvenni.
Az International verzió meg drága viszonylag.
Lehet maradok a Lenovo P8-nál inkább. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#89081) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, DHL eCommerce USA, kapott USPS trackinget is a GMxxxxx mellé UM243114xxxUS

Gondolom ezt a posta.hu nem mutatja.
USPS oldalán az alábbi látszik :
2018-11-17 23:35
HUNGARY, BUDAPEST, Departed -> Your item departed a transfer airport in FERIHEGY, BUDAPEST, HUNGARY on November 17, 2018 at 11:35 pm. The item is currently in transit to the destination.

2018-11-17 21:00
NETHERLANDS, AMSTERDAM, Departed

2018-11-16 14:17
UNITED STATES, LOS ANGELES, Departed

Akkor ez annyi nagyjából, hogy tegnap este beérkezett a reptérre Amsterdam-ból ?
Aztán egyszer majd hozza a posta? Postával együtt USD 30 az értéke. Melatonin Vitacost.com-ról.

.:. bl4ze .:.

(#89082) fornettisuti válasza bl4ze (#89081) üzenetére


fornettisuti
veterán

Te is megválaszoltad a kérdésed.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#89083) Zeki válasza bl4ze (#89081) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, ez így működik.

(#89084) llaszlo


llaszlo
veterán

Töröltetni akarok egy kifizetett rendelést a GearBesten. Másik terméket választottam, azt is kifizettem mivel flashdeal volt ezért siettem. De ha jól értem nem a Paypalra akarják vissza fizetni a pénzt. Mit tudok tenni? Simán írjam meg, hogy PPre kérem?
Ha jól értem, akkor itt erre gondoltak.

"If you prefer a Payment account refund , please reply to this message within 3 days."

A teljes válasz:

Dear Laszlo,

Thank you for letting us know the reason you wish to cancel your order.
We can cancel your item then issue a full refund to your GearBest Wallet as store credit.

You can use your Wallet to purchase your next order easily or you can withdraw your Wallet to your original payment account in your GearBest account under“My Wallet”.(You will receive 1 points for every 1 USD).

Note : If you prefer a Payment account refund , please reply to this message within 3 days.

After 3 days your order will be cancelled and refunded to GearBest Wallet directly.

We look forward to hearing from you soon.

(#89085) azbest válasza llaszlo (#89084) üzenetére


azbest
félisten

ott írja a végén, hogy ha oda akarod, ahonnan fizettél, akkor 3 napon beül jelezd, különben walletre teszik.

(#89086) cserewarrior


cserewarrior
csendes tag

Sziasztok!

Franciaországból még sohasem rendeltem de most megtörtént.
Érdeklődni szeretnék hogy ki fogja kézbesíteni, Magyar Posta vagy valamelyik futárszolgálat?

Hátha valakinek van tapasztalata!

Köszönöm

(#89087) Zozzant válasza cserewarrior (#89086) üzenetére


Zozzant
addikt

Pár napja lezajlott egy francia csomag nálam...:) DPD hozza. Természetesen a kapott francia követési szám NEM kerül be a dpd rendszerébe, ott egy teljesen másikat kap amiről nem is értesítettek. A csomagra a jó címem volt írva a feladó által, a dpd rendszerébe meg bevittek egy hiányos címet, a futár bejelölte hogy nem talál, csomag vissza... fel kellett a dpd-t hívnom, hogy nehogy visszaküldjék. Hát nem egyszerű. Szerencse, hogy a francia követési számon nagyjából követhető.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#89088) ropi02


ropi02
csendes tag

Sziasztok, egy éppen szállítás alatti csomagom Banggood-tól egy LX*********NL formátumú tn-t kapott. Az összefoglaló alapján: "...{a posta a határon} új azonosítóval (RX-9számjegy-HU) látja el. Teljes körű nyomkövetés különszolgáltatás a küldemény eredeti azonosítójával kezdeményezhető." Hogyan derül ki számomra ez az új azonosító ill. a "különszolgáltatás" hogyan működik? (A minősíthetetlen kézbesítési színvonal miatt számomra pont a honi nyomkövetés a kritikus.)

(#89089) 0xmilan


0xmilan
addikt

Alin van egy refund completed statuszu rendelesem 14. Nov datummal, de meg nem jott sms az utalasrol. Mennyi ido szokott lenni?

(#89090) zelo.adam


zelo.adam
csendes tag

Sziasztok, valaki nem tudja esetleg , hogy ez pontosan mit jelent ?

[ Szerkesztve ]

(#89091) Primary92


Primary92
senior tag

Termék csere lesz egy bolttal, mivel hibás az eredeti. Elküldik az újat, majd kérik, hogy küldjem vissza régit. Azt mondták, hogy teljesen előre van fizetve minden, plusz küldtek egy ehhez hasonló tartalmú PDF-et, ami rá kell ragasztani a dobozra. Vajon a sima itthoni posta fel tudja ezt dolgozni?

[ Szerkesztve ]

(#89092) femiki válasza zelo.adam (#89090) üzenetére


femiki
tag

Ha a csomagon szereplő címen laksz, akkor a kézbesítőnek valaki azt mondta hogy elköltöztél ide meg ide, és utánad küldik. :DD De ha nem költöztél el, akkor sürgősen menj be a postára, és kérdezd meg hogy mi alapján akarják tovább küldeni?! :F

(#89093) Occon adom


Occon adom
aktív tag


Help My!
Vásárolnák egy masinát USA-L de az ebay hozzátett Import díjat, az mi?
Ezzel letudnám a vámot?
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#89094) Mr.Csizmás válasza Occon adom (#89093) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen :K

anno vettem így fényképezőgépet, kb. a kezelési költséggel beljebb vagy, meg talán más árfolyammal vált át.

"ebay global shipping" a kulcsszó

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#89095) dzsi23 válasza dzsi23 (#88914) üzenetére


dzsi23
addikt

Nos, végül a postás hozta ki a SpeedPAK-os küldeményem (ES1000074769486DH01010001F0A), nem az MPL, gondolom azért, mert kicsi csomag, de a lényeg, hogy a Magyar Posta végezte. És átcímkézték, ahogy tippeltem, de hogy miért német számot (RS245767858DE) raktak rá, azt nem tudom (Kínából vagy Hongkongból jött).

[ Szerkesztve ]

(#89096) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdvözlet!

Találkozott már valaki ilyennel?
Mi a teendő ilyenkor?

(#89097) bigrob válasza speedernet (#89096) üzenetére


bigrob
őstag

11.11-nél volt ilyen, elotte csak pár %-ot kellett fizetni majd a megadott dátumon a maradékot.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#89098) Turbobacsi válasza speedernet (#89096) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem fizetted ki a megadott időben a 4 dodót, az előleget visszakapod...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#89099) speedernet válasza Turbobacsi (#89098) üzenetére


speedernet
aktív tag

Le vette a kártyárol az árát. Számlatörténetben meg néztem.

Akkor hogy lehet hogy nem jutott el az Allihoz?

(#89100) Ixion77 válasza Mr.Csizmás (#89094) üzenetére


Ixion77
őstag

Meg a számok alapján úgy tűnik hogy az amcsik ismét megelőztük innováció terén: ők még nem jöttek rá hogy a szállítási költséget is meg lehet adóztatni. :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.