Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89851) kuyarashi válasza razorbenke92 (#89850) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi, nem találtam, de valószínű, hogy ez lesz az a szám.

Igen, elméletileg itt nincs márkajelzés, vagy hasonló hamisítási próbálkozás, viszont 99%, hogy a csomagban lévő lemezen található két kínai szoftver és egy CorelDraw plugin mellett megtalálható egy -vélhetően- tört, 2004-es CorelDraw 12 is.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#89852) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.
Régen rendeltem olyan árut ami meghaladta az adómentes értékhatárt.
Most viszont jön egy tablet kijelző 50$ értékben
Így nem tudom mostanában milyen "gyors" a postai vámolás?Még mindig kritikán aluli?
14-ei az utolsó bejegyzés a postai nyomkövetésben,gondolom áfáztatni fogják
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben

Mennyi idő kb mostanában míg valami mozdul az ügyben? :R

[ Szerkesztve ]

(#89853) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Még egy. Ha azt írja a kínai eladó, hogy hajóra teszi a terméket, de lehet nekem kell intézni a további szállítást, akkor automatikusan elhozzák nekem, vagy kell valamit intézkednem?

This laser cutter/engraver is shipped from China directly of the manufacturer (saving you £$) and will be at your local port within 3/5 weeks by sea freight depending on your location or shipping method please ask for a shipping quote if you're outside of the UK as i might be able to save you some money on the postage ,TAX AND VAT are NOT included in the price and final delivery from the port will need to be arranged. and is your own responsibility please make sure you use the correct address and telephone number.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#89854) averes1 válasza hevizms (#89852) üzenetére


averes1
csendes tag

Én pont most voltam ilyen helyzetben. 58 USD 7" navi.
Postától kaptam SMS-t jan.11.-én, hogy küldjem el nekik a fizetés-igazolást.
Posta oldalról letöltöttem, kitöltöttem, ALÁÍRTAM. Beszenneltem, visszaküldtem email-ben.
3 nap múlva hozta a postás, neki kellett KÉSZPÉNZBEN fizetnem 7.800 FT-ot.
Rá több napra jött tőlük a levél a nyomtatvánnyal, amit ki kellett volna töltenem. 5 nap kellet a királyi postának, hogy Ferihegyről Rákospalotára megérkezzen a levél. :)

üdvözlettel averes1

(#89855) gabo91


gabo91
aktív tag

Visszaküldésnek Kínába kb milyen költsége van? Miként érdemes feladni?
12*12*3cm es kis doboz, benne 2db 8cm-es GPU venti 160g az egész cucc dobozostúl.
Sajnos nem lett jó a furat méret, megbeszéltük hogy visszaküldöm és refundolja. 25$-ról beszélünk.

(#89856) Graphics válasza gabo91 (#89855) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megéri visszaküldeni?ha ő cseszte el akkor refund

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89857) gabo91 válasza Graphics (#89856) üzenetére


gabo91
aktív tag

mind a ketten hibássak vagyunk kategória,, gyári típus szám alapján rendeltem, stimmelt, GPU típusa, márka stb minden, leírásban írta a furatok távolságát amit viszont vonalzóval, nem tolóméterrel mértem le. A gond az hogy amit küldött 40mm az enyém meg 42 :) tény mérhettem volna pontossabban is, de ha árulja és tudja hogy ugyan ezen cikkszám alatt létezik két féle méret akkor nem apró betűvel eldugva kéne kiírni.

(#89858) Lackooo84 válasza gabo91 (#89857) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sztem jobban jársz, ha itthon eladod, mert a visszaküldés nem lesz olcsó.

The Truth is out there...

(#89859) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Szerintetek van bármi esélye hogy egy bringa váz átcsússzon vámon, vagy egy ilyen óriási dobozt senki nem fog figyelmen kívül hagyni? :)

(#89860) Laox válasza HollyBoni (#89859) üzenetére


Laox
aktív tag

Biztosan megfogják.

(#89861) Ixion77 válasza HollyBoni (#89859) üzenetére


Ixion77
őstag

Rossz hír: tutira megfogják.
Jó hír: gyorsan le fogják vámolni (2-3 nap 2 hét helyett).
Tapasztalataim szerint a nagy csomagokat valamiért előreveszik.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89862) bl4ze


bl4ze
veterán

Egy elég durván gyors csomag CN :

11.01.2019 17:08 China post Electronic notification of shipment
18.01.2019 11:54 Magyar Posta Arrival at international place of exchange Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
18.01.2019 12:40 Magyar Posta Forwarding to domestic delivery network Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
:R

VISZONT van egy pakkom ami már 4 hete "a levegőben van" :
25.12.2018 17:30 Magyar Posta Send item abroad (Export) CNDGGA

Ezzel szerintetek mi lehet? Mégsem került repülőre? :F

.:. bl4ze .:.

(#89863) Ixion77 válasza bl4ze (#89862) üzenetére


Ixion77
őstag

Jöhet az hajóval is. Vagy állhat egy raktárban mivel economy módon lett feladva. Ez teljesen normális, messze nem telt el még sok idő. Lásd pl. ezt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89864) azbest válasza bl4ze (#89862) üzenetére


azbest
félisten

nézd meg a magyar posta követőjében is.

Most megyek épp be egy küldeményért, amit a magyarok szerint kétszer átadtak kézbesítésre, de egyszer sem hagytak értesítőt. A feladó ország postája szerint pedig sikertelen kézbesítéseket írtak be.

Na most vagy a postást beteg, esetleg a helyeg a helyettesítő nem talál meg egy társasházat egy téren. Vagy sérült a címzés és sunyiban visszaküldenék.

(#89865) HollyBoni válasza Ixion77 (#89861) üzenetére


HollyBoni
veterán

Még nem rendeltem, csak kóstolgatom. :)

Viszont szeretném kiszámolni a pontos vám értéket egy 400 dolláros vázszettnek hogy egyáltalán belefogjak e. 27% áfa, meg a ~3000ft-os kezelési költség az megvan. Posta az free.

Próbálgatom ezt a TARIC vámtarifaszámkeresőt. Találtam egy olyan kategóriát hogy: Kerékpár (áruszállításra szolgáló tricikli is), motor nélkül

Azon belül pedig: Kerékpár golyóscsapággyal

Szerintetek ide tartozna egy csupasz váz + villa? Kínából érkező cuccnál harmadik ország vámtételeként 14%-ot ír.

Meg van valami "Végleges antidömping vám (06-06-2013 - ) : 48.50 %" is. :F

(#89866) azbest válasza azbest (#89864) üzenetére


azbest
félisten

wow, ellopták a kézbesítő táskájából. Hétfőn megyek vissza jegyzőkönyvért.

A követésben utóbbib két nap kézbesítésre átadva szerepelt. Feladó ország követőjében pedig sikertelen kézbesítés is pluszban kétszer. Remélem a követésbe is bekerül.

(#89867) bl4ze válasza Ixion77 (#89863) üzenetére


bl4ze
veterán

Úgy néz ki csak panaszkodni kellett róla :)

18.01.2019 22:56 Magyar Posta Receiving receptacle from abroad Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.

posta.hu : Szállítás Egységképző érkeztetése (???) 2019.01.18. | 20:56 Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.

.:. bl4ze .:.

(#89868) HollyBoni válasza HollyBoni (#89865) üzenetére


HollyBoni
veterán

Oké, közben utánanéztem és bringa alkatrészekre tényleg rájön ez a büntető majdnem 50% vám...

Tudnám hogy mégis ezzel milyen nem létező piacot akarnak védeni... :F Még európai országokból is sokkal olcsóbb minden a sok itthoni sz*r bolthoz képest, ahonnan ha véletlenül rendelésre kényszerülök általában kapom 2 nap múlva az email-t hogy "ja bocs, ez még sincs raktáron, de be tudjuk szerezni, itt lesz 2 év múlva". :W

[ Szerkesztve ]

(#89869) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok,

Ezt rendeltem amazon.de-ről.

Január 2.án rendeltem meg.
Pénzt levonták.
11.ére volt ígérve, hogy megérkezik DHL-el.
Követési szám, állapot nincs.

"Was expected by 11 January
We expected Deutsche Post DHL to deliver your package by now. This package didn't have a tracking ID."

Várjak még?

Novum Forum Siculorum

(#89870) Ance válasza i-sti (#89869) üzenetére


Ance
őstag

Igen. Várjál. Közben írhatsz nekik és akkor vissza fogják téríteni a postaköltséget a késés miatt, de ilyen bármikor előfordulhat.

(#89871) Real_Necro válasza i-sti (#89869) üzenetére


Real_Necro
veterán

Dhl csomagom 2 hete jön Írországból. Szerintem bringás futár hozza...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#89872) bzs73


bzs73
őstag

Üdv.
innen szeretnék rendelni. Zip kód-ot kér, akárhogy írom a szolnoki kódokat nem jó. ország szinten marad az usa.

If a second or you are the first to lose.

(#89873) Laox válasza bzs73 (#89872) üzenetére


Laox
aktív tag

Oké, sok szerencsét.

(#89874) Krogoth válasza bzs73 (#89872) üzenetére


Krogoth
senior tag

Állítsd át a raktárat.

(#89875) bzs73 válasza Krogoth (#89874) üzenetére


bzs73
őstag

Próbáltam azt is, max törökországot tudom kiválasztani, pedig postáznak magyarországra is, mert infoban ott van.Na mindegy, írtam nekik, majd válaszolnak, köszi.

If a second or you are the first to lose.

(#89876) Laox válasza bzs73 (#89875) üzenetére


Laox
aktív tag

Fent a Store locator felirat mellett van, hogy US/English, azt állítsd át Európa -> Magyarországra.

(#89877) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

járt már valaki így? Visszaküldtem Joybuy-nak egy hibás okosórát (már a feladás se volt egyszerű), erre bő egy hónap múlva úgy tűnik, mintha visszapattant volna hozzám. A feladás se volt olcsó mert értékbiztosítva ment. Elméletileg ma kihoznák, de nem akarom átvenni, be akarok menni a postára. Mi a franc lehet? Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#89878) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy gyors és (nekem fontos) kérdésem lenne:
DHL hozná a csomagot ésa posta honlapján ez a reggeli bejegyzés:

KézbesítésCsomagja a kézbesítőnél van
2019.01.21. 3:46Bp. 2. sz. csomagkézbesítő bázis
FeldolgozásBeérkezés feldolgozásra
2019.01.21. 5:01Bp. 2. sz. csomagkézbesítő bázis

Az lenne a kérdésem hogy ilyenkor ma hozzák a csomit, vagy csak holnap? Ez azért lenne fontos mert úgy néz ki el kellene mennem ma pedig terveztem hogy itt leszek, de ha ez csak holnap kerül autóra akkor nyugodtan elindulhatok. Ha viszont ma jön akkor meg kell várjam mert ez is fontos.

(#89879) -=Jam=- válasza mexel (#89878) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Miért nem hívod fel őket és kérdezed meg? :F

(#89880) mexel válasza -=Jam=- (#89879) üzenetére


mexel
veterán

Próbáltam :DDD De közben meg is jött így már megoldódott köszönöm!

(#89881) -=Jam=- válasza mexel (#89880) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Amúgy az lett volna a tippem, hogy ma viszik, bár fura volt, hogy 5-kor meg feldolgozás lett a státusza.

(#89882) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok.

Már nagyon régen volt mikor külföldi rendelésre adtam a fejem,ezért inkább kérdezek.

A kiszemelt telót (Honor 9 Lite) 2 helyen találtam számomra jó áron. Geekbuying és Spemall . Itt ugye az EU Priority Line illetve EU Express szállítást kérve tudom áfa mentessé tenni a vásárlást?
Garanciáztatni még mindig vissza kell küldenem vagy jelen esetben a helyi huawei szerviz is vállalja a garanciális javítást?

Köszönöm.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#89883) mexel válasza -=Jam=- (#89881) üzenetére


mexel
veterán

Igen, valami fordítottnak tűnt nekem is. Lehet hogy futárt cseréltek közben :D

(#89884) Zeki


Zeki
nagyúr

Jó az ár.
Centrum Multivitamin Multimineral Supplement for Women -- 200 Tablets
10 USD a posta, de lehet több doboz is belefér.

(#89885) Ixion77 válasza Zeki (#89884) üzenetére


Ixion77
őstag

Rossz a termék. Ha már mulivitamint szedtek, válasszatok valami minőségibbet.
Mindenesetre tudok adni 20%-os kupont ha kell. (Felteszem hogy átruházható)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89886) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Ebayes vásárlás esetén ha hamis memóriakártyát veszek ( de eredetinek volt hirdetve) PayPal álltal biztosítva vagyok, hogy nem vernek át? /pénzt visszakapom?
Ebay-en még nem vertek át, de vannak elég jó memóriakártya árak...

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#89887) Laox válasza NandorHUN (#89886) üzenetére


Laox
aktív tag

Szia, visszakapod, de bizonyítanod kell. Amúgy meg érdekes az emberi elme, tudod, hogy kamu, mégis megrendeled, mert alacsony az ára...

(#89888) samu74 válasza NandorHUN (#89886) üzenetére


samu74
addikt

Sinceritytraiding a te embered, és nem kell bizonyítani semmit.

-----------

(#89889) razorbenke92 válasza samu74 (#89888) üzenetére

Ezt úgy érted, hogy nála eredetiek a kártyák, vagy úgy, hogy hamisak, de nem problémázik ha refundot kérsz?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#89890) -=Jam=- válasza razorbenke92 (#89889) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nála minden eredeti, én is mindig tőle veszek ilyen dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#89891) barni00


barni00
tag

Sziasztok!
Colissimo-n keresztül kapok csomagot.
Most így áll a rendelés tracking során:
Your parcel has arrived in the destination country HU- Budapest

Innentől mi fog történni? Ki szállítja ki Magyarországon? Hol lehet/érdemes érdeklődni?

Köszönöm.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#89892) Lackooo84 válasza barni00 (#89891) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Posta.

The Truth is out there...

(#89893) fornettisuti válasza razorbenke92 (#89889) üzenetére


fornettisuti
veterán

jo par eve vasarolnak a tole, tobb neven is hirdet, ha szar lenne, mar nem lenne.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#89894) konyvmoly2 válasza Szoszo94 (#23196) üzenetére


konyvmoly2
csendes tag

cect-shop: Honnan veszed, hogy német webáruház? Én is kinéztem valamit, de a contact alul Hong Kongi címet mutat. Most szívesebben vásárolnék európai webáruházból, csak amit akarok, nincs máshol. :(

(bocsánat, most látom, hogy ez milyen régi hozzászólás, de hátha valaki ismeri ezt a shopot, van róla valami vélemény)

[ Szerkesztve ]

(#89895) Teran1


Teran1
újonc

Sziasztok.

Rendeltem a német amazonról egy yi 4k+ kamerát "YI Official Store German" eladótól.
Akciós áron vettem a kamerát, megjött kipróbáltam, hibás a termék hangszórója.
Jeleztem az eladónak ezt, írta hogy küldjem vissza az amazonnak és giftet választva tudok venni egy újat ha szeretnék.
Végig mentem a lépéseken és jogosan! az akciós árat akarja az amazon nekem giftbe vissza adni, de a kamera már nincs akciós áron.
hogy kéne ezt végig zongoráznom velük hogy én azon az áron kapjak egy új terméket és ne kelljen még ráfizetnem?

(#89896) g@bo


g@bo
nagyúr

urak,

rendelt valaki manapság a banggood oldalról?

eddig elég sok cuccom megjött, utóbbi 3 rendelésemnél mikor egy olcsó pillanatot kaptam el, sose adták fel, inkább refund... erre beszóltam nekik, mert ültek a pénzen is.

most rendeltem 4 kábelt, a csomagolási idő 24 óra, azt se sikerült összehozniuk, megint Back Order / Request refund

meghibbantak ezek? :Y

(#89897) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Srácok erre valaki #89882 ?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#89898) beg válasza g@bo (#89896) üzenetére


beg
veterán

Mostanában én is ezt tapasztalom, mióta elkezdtek nagyon hajazni a Gearbest webdesign-ra, azóta nagyon hasonlóan működnek :)
Valószínűleg nem véletlen.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#89899) Laox válasza Dan-szan (#89897) üzenetére


Laox
aktív tag

Vissza kell küldened, EU-ban nem lesz érvényes, mivel nem kapsz számlát és garanciajegyet. Drágább a visszaküldés, mint maga a telefon.

(#89900) g@bo válasza beg (#89898) üzenetére


g@bo
nagyúr

mi az, hogy hasonlóan működnek?

rendeltem inkább a fasttech től, egy töltőt, na az is tolt 3 napot rögtön. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.