Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) pityu64


pityu64
csendes tag

Na végre 5nap után meg egy érdeklődés és lám megtalálták

(#59152) Bozek válasza beg (#59141) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak emlegetnem kellett, már a transit airport-on van. :) Mondjuk érdekes, hogy most jelent meg csak a tegnap 20 órás bejegyzés is.

(#59153) VulpesHD


VulpesHD
csendes tag

Én is Xiaomi Yi-t vettem, az 26 napig tartott mire ideért banggood-ról.

(#59154) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Figyelem Mindenkinek! - NAV akció

Elég alattomos helyzetbe kerültem majdnem, igazából csak a saját szemfülességemnek köszönhetem, hogy pár rámragadt szutyok miatt a NAV nem akciózott le...

Történet:

Volt még itthon 3-4 db memóriakártyám, nem kertelek párat el is adtam. Pár napja jött egy megkeresés ,egy inaktív , de tavalyi regisztrációs tagtól Hardveraprón. Kellene neki microSD / pont annyi és olyanok, amik itthon voltak, a legdrágábbak persze./

Megbeszélt találkozó lett volna a városomban ma, de épp Kecskeméten voltam, és mondta, hogy neki még előtte ott van dolga,

Felhívtam, hogy Kecskeméten vagyok, odaadnám, ne kelljen vinnem tovább a microSD-ket. Nem volt jó neki, pedig bőven idő előtt szóltam.

Visszaértem a városomba, szóltam neki, hogy rendben.

Találkoztunk egy benzinkúton, de nem volt nála pénz, pár ezres hiányzott. Ami furcsa volt:

- Első kérdés: itt van-e minden?
- Második dolog: egy fehér Kia Ceed kombi, nappali menetfénnyel áll a benzinkút bejáratánál, de nem tankol, és nem shoppol.

Tovább mentünk, mondtam hol a bank, kerültem kettőt motorral, mert gyanús volt a dolog... Mire odaértem a bankhoz, ott álltak ők az autóval, és ugyanaz a Kia Ceed kombi....

Felvette a pénzt, de megjegyeztem, hogy követ egy autó, mit tudnak róla, mert ha ez egy NAV-os akció, akkor köszönöm, de megtartom magamnak a kártyákat...

Ja előtte a cimborája megkérdezte mi ez amit árulok: mutattam egyet, kérdés: van még?

Javasolta , hogy menjünk akkor el egy másik helyre. Mondtam rendben.

Ismét gyanakodtam / hát bazki ezek után? /, és kerültem kettőt ismét motorral... A csávó az autóban telefonált.. a Kia elindult, majd visszaparkolt, meglátott engem, és mutatta, hogy ott vagyok... Khm...

Rendben, azért kerültem egyet, a kertek alatt... a Kia elindult, a másik autó is a megbeszélt hely felé...

Milyen érdekes a Kia ismét feltűnt, egy bevásárlóközponttal arébb... Na ekkor kertelés nélkül közöltem a megbeszélt helyen, hogy nincs semmim eladásra, és köszönöm a lehetőséget, de NAV-os akcióban nem veszek részt....

A koma szemrebbenés nélkül azt mondta rendben, semmi akadékoskodás...

Bárkinek, aki rám ír, elárulom a fórumtag nevét, illetve a kocsi rendszámát is!

Befejeztem a külföldi rendeléseket...

:W

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59155) stinky14


stinky14
csendes tag

Mostanában valami gond van nálam az Alival. Beírom mit keresek. Alul kiírja hogy több ezer termek van ezzel a kereséssel, de amikor rá is keresek mar csak 10-20at dob ki. Es ez csak számítógépen van úgy. Telon ugyan azokra a szavakra több ezer találat.
Ötlet rá? :S

(#59156) VulpesHD


VulpesHD
csendes tag

Próbálj meg másik böngészőt.

(#59157) beg válasza Graphics (#59154) üzenetére


beg
veterán

Én magamnak rendelek, nem félek. Jöjjenek mind :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59158) gerii válasza Graphics (#59154) üzenetére


gerii
addikt

A kis adókerülő ;]
Ha így nyomoznának khm, más ügyekben is, de nem...
Logoutra is kitehetnéd, legyen hol anyázni őket :D

(#59159) Graphics válasza gerii (#59158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megy ki... Mosom kezeimet, bontok egy jó microSD-t.

A vicc, hogy nem kereskedelmi mennyiségről van szó, kinti telefonok után mindig befizettem az áfát is...

Igyanak ricinusolajat... És még engem akartak NAV-osnak küldeni...... gerinctelennek kell lenni ehhez a műfajhoz..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59160) gerii válasza Graphics (#59159) üzenetére


gerii
addikt

Azért kérdezték ,hogy van-e még, illetve nálad van-e mind, mert ha többet adsz el ugyanolyan/hasonló (nem megunt ingóság) termékből az üzletszerű tevékenységnek minősül>megb@sznak. Volt valamikor egy elképesztő sztori, talán a kinőtt gyerekruhákat adta el a csaj a neten, és üzletszerű tevékenységért kapott valamit (pedig talán az évi 600k-t sem érte el ami felett a magánembernek is adóznia kell).

[ Szerkesztve ]

(#59161) bucsher válasza Graphics (#59159) üzenetére


bucsher
őstag

A sefteléshez nem? :U

In the pipe - five by five!

(#59162) Bozek válasza Graphics (#59159) üzenetére


Bozek
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy kereskedelmi mennyiség vagy sem. Olvasd el ezt a cikket például.

(#59163) Graphics válasza gerii (#59160) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, értem én ,fasz vagyok én is, mert simlizek...

így már értem is a feltett kérdéseket... Menjenek a fenébe...

@bucsher: Mármint? Nem sefteltem semmivel... Kimegyek a zsibvásárba, eladom a szarjaim ott, azért is meghurcolnának iylen alattomos módon... Mindegy, nem kapcsolódik a topic témájához szorosan, nyitottam egy logout bejegyzést erről.. Tapasztalatok jöhetnek, mert nekem ez volt az első és az utolsó is..

@Bozek: Persze, ezt tudtam is ,direkt megkérdeztem a könyvelőt is...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59164) beg válasza Graphics (#59163) üzenetére


beg
veterán

Te, figyelj.... Kéne 40 db megunt 64gb-s micro sd, találkozzunk a benzinkútnál, a kiával megyek. :DD

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59165) Graphics válasza beg (#59164) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

KIA fasza gyerek? ;]

Nem vicces.. még most is remegnek a golyóim...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59166) gerii válasza Graphics (#59165) üzenetére


gerii
addikt

„Nem vicces.. még most is remegnek a golyóim...”- Add el a Babettát :D

[ Szerkesztve ]

(#59167) beg válasza Graphics (#59165) üzenetére


beg
veterán

Bezzeg ha ezek a díszhuszárok is beállnának ferihegyre, nem 1 hét lenne a kockázatelemzés majd még egy hét a beküldött dokumentumok feldolgozása. Meg nem egy tiszt lenne ott, aki aláírhatja a határozatokat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59168) bucsher válasza Graphics (#59163) üzenetére


bucsher
őstag

Nem egészen értem. Használt cuccokra nincs áfa, akkor meg minek aggódtál volna. Ha rendeltél külföldön és eladod itthon bontatlanul az seftelés és nem értem a felháborodást.

In the pipe - five by five!

(#59169) Graphics válasza bucsher (#59168) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet nem jogos a felháborodásom, mert aláírom, rendeltem igen, adtam is el belőle...

De hogy a 600 ezernek még a közelébe se jártam, arra a nyakamat teszem... És nem kell bevallanom se...

Könyvelőt kérdeztem, ismerőst. Rám másztak, ennyi, elfogadom. Megúsztam.

Csak a módszereik nem tetszenek.. hogy görény módon itt Hardveraprón megkeresnek, levadásznak... Civil kocsi, civil ember.. 3 helyszínre követnek.

NEm vagyok egy Jason Statham, meg Columbo se... De összeraktam, hogy itt a f.sz melyik végén fogok c.mizni...

De ez van :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59170) bucsher válasza Graphics (#59169) üzenetére


bucsher
őstag

Hát jó. Te biztos tudsz jobb módszereket, szerintem frappáns és hatékony :B "próbavásárlás".
De értem hogy rosszul esett hogy "bűnözőnek" kezeltek.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#59171) Graphics válasza bucsher (#59170) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a NAV-nak tudnék adni megfelelő munkát..

Csak ugye bizonyos dolgokat, bizonyos érdekek miatt nem lehet zaklatni... Nézelődjenek a közbeszerzéses mutyiknál inkább.. Mitn hogy engem cseszegetnek 3 ezer forintért...

Nem tudok jobb módszert, de az érzést nem kívánom senkinek, amikor rádöbbentem, itt én vagyok a vad...

És skalpolni akarnak...

szerk: Igen, jól fogalmaztál, ez esett szarul ,hogy bűnözőnek néztek... :R

Az már az érem másik oldala, hogy roppant fifikásan kezeltem a helyzetet, és higgadtan eljöttem onnan, nem vittem magam bele hülyeségbe...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59172) Bozek válasza Graphics (#59169) üzenetére


Bozek
nagyúr

Úgy látom, nem olvastad el rendesen a linkelt oldalt. Idézem: "Más a helyzet, ha valaki kifejezetten azért vesz meg valamit, hogy utána az interneten adja tovább - ez ugyanis gazdasági tevékenység, így a magánszemély automatikusan áfaalannyá válik. Ha viszont szabályosan bejelentkezik a NAV-nál az áfa-körbe, az alanyi adómentességet is választhatja, ha várható bevétele nem haladja meg az évi 6 millió forintot."

Bár ahogy látom, a link nem is működik rendesen, előfizetésről ír. Viszont ha a címre rákeresel, akkor felhozza a cikket.

(#59173) slezakimi válasza bucsher (#59170) üzenetére


slezakimi
senior tag

Ne legyünk már álszentek, nektek biztos nem jönne jól pár forint ebbe az igen jól dübörgő gazdaságba.
Te és aki még nekiesett Duliee.-nak biztos mindig mindent rendben csináltok.
Van ember aki nem rendelt még kintről, uram bocsá nem is akar.Inkább megveszi itthon, természetesen nem a madaras tescóba ahol több ezer forintért sz@rabbat kapsz.
Lelketek rajta, mindenki ilyen becsületes lenne /odafenn/ lehet nem itt tartanánk.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#59174) Bozek válasza slezakimi (#59173) üzenetére


Bozek
nagyúr

Rendeltünk kintről, nem is erről van szó. De nem eladásra. Meg azért néha igen el vannak szállva maguktól az emberek, többször is láttam már több, mint 100 %-os árrést...

(#59175) slezakimi válasza Bozek (#59174) üzenetére


slezakimi
senior tag

Láttad az ő árait?
Nem értelek van eladó van vevő.A két ember dolga ér.-e neki annyit a cucc.
Rendeltél kintről és mindenért fizettél áfát gondolom.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#59176) beg


beg
veterán

Item information : Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure

Jé, mióta jött vissza megint a divatba, hogy a track-ben is jelzik, ha bohóc van a fiókban?
Eddig csak az sms vagy a galambposta volt.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59177) Graphics válasza slezakimi (#59173) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem vagyok természetesen szent, és nem is akarom magam annak beállítani.

Mert ugye Amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek... Ma majdnem ökör lettem.

Adtam el, volt ilyen.

@Bozek: Értem :R Köszi

Az a baj, még mindig vannak szürkezónák ,amire egyértelműen nem lehet ráhúzni egy-egy sémát..

Tegyük fel , ha én ott felbontom a csomagolást, akkor az onnantól használt termék...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59178) slezakimi válasza Graphics (#59177) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nem is Veled van bajom :)
Igazából a válasz kommentek nem tettszettek.
Félek aki idejár nagy többsége vett már kintről valamit és adta el kis haszonnal :D
Ám biztos van talpig becsületes is :)
Ne rágd Magad, megúsztad a többi meg történelem :) ;)

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#59179) Graphics válasza slezakimi (#59178) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyetértek.

Sok dolog van ami bacca a csőröm a magyar jóléti állam keretei között... De ezen változtatni nem hiszem , hogy tudunk...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59180) slezakimi válasza Graphics (#59179) üzenetére


slezakimi
senior tag

+1

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#59181) Bozek válasza slezakimi (#59175) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Nem láttam, mivel itt Hardveraprón nem hirdet.
2. Ha valamely rokonodra rásózzák több százezerért a masszázsfotelt, akkor is remélem majd így gondolkodsz. :D
3. Ez a harmadik, hogy kintről rendelek, de mindegyik bőven áfahatár alatt volt. És nem azért rendeltem onnan, mert nyerészkedni akarok... Az első egy USB fedél volt Xperia V-hez, a telefon hivatalosan nem került forgalomba Magyarországon, tehát alkatrész se kapható. A második egy DVB-C tuner, amiből próbáltam a Delock-ot (ezt az egyet lehet beszerezni nálunk), de nem működött, így maradt a kínai. A harmadik meg most egy iPega kontroller, amit szintén csak onnan lehet megvenni.

(#59182) Graphics válasza Bozek (#59181) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó , persze én is így kezdtem :D

Aztán venni ezt azt amazt... Nem tetsizk eladni.. Áh, függőség ez, de le kell állnom vele :K

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59183) vadkörte válasza Graphics (#59182) üzenetére


vadkörte
addikt

"...de le kell állnom vele"
De most őszintén. Kit akarsz kábítani??? :DDD

Üdv. V. Körte

(#59184) Graphics válasza vadkörte (#59183) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Magam ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59185) gerii válasza Graphics (#59182) üzenetére


gerii
addikt

Köztes megoldás is létezik: add ingyen ;]

[ Szerkesztve ]

(#59186) bucsher válasza slezakimi (#59173) üzenetére


bucsher
őstag

Nem a sefttel volt gondom, hanem a túlzott felháborodással, de megdumáltuk... :R

In the pipe - five by five!

(#59187) SAMG3


SAMG3
tag

Bluetooth headsetet hol és milyet érdemes venni? MErt jó lenne így estére gépezésekhez vagy akár napközbe bármihez egy csak nem merek rendelni ilyen ismeretlen noname kínai cuccokat mert oké h 5-10 ezer ft de ha szar a hjamra kenhetem :D Valami ötlet/tanács/tapasztalat esetleg?

(#59188) Zeki válasza gerii (#59185) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kibontja a csomagból! Mezítlábas SD kártyákatad el.

Amúgy sajnos tényleg nyasgem a navnak. Maffia állam maffia hivatala. MÉG nem lőhetnek le, de már bilincsben elvihetnek. Miközben a csókosok nyerik a nekik kiírt vastagon tejelő tendereket.... a mi adónkból.
Aki nem hülye, elmegy a francba innen.

(#59189) include777 válasza SAMG3 (#59187) üzenetére


include777
aktív tag

Szia. Most rendeltem 3 napja ilyet: link[link]. Ha megjön dobhatok róla tesztet. Nem írták rossznak. Ill 2 összecsukhatót is vettem kintről, az nem bedugós hanem normál füles, azok is jól szólnak.

[ Szerkesztve ]

keep calm and learn powershell

(#59190) Graphics válasza Zeki (#59188) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem fogom eladni.. Megmarad a tabletembe, amit remélem majd hamarosan küldenek...

Nekem nincs szükségem plusz idegre....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59191) SAMG3 válasza include777 (#59189) üzenetére


SAMG3
tag

Pontatlanul fogalmaztam. Nem bedugós kéne hanem a headphone legalább is így van az oldalakon vagy is a nagy fejpánt szerű :D csak kékfogas legyen :DDD Meg szóljon normálisan és ne fél év után eldobós legyen. Szal ez lenne az elvárásom :D Nem szeretnék beats-et venni vagy tudom is én milyen hiper szuper cuccot egyszerű legyen és jól működjön.

(#59192) include777 válasza SAMG3 (#59191) üzenetére


include777
aktív tag

Ilyenből link 2 db rendeltem.mind a kettő hibátlanul működ.Nekem kifejezetten tetszik ahogy szólnak.

keep calm and learn powershell

(#59193) SAMG3 válasza include777 (#59192) üzenetére


SAMG3
tag

Nem tűnik rossznak. Remélem még valaki tud ajánlani 1-2 terméket. Ha nem akkkor valoszeg ezt veszem. Köszönöm!

(#59194) include777 válasza SAMG3 (#59193) üzenetére


include777
aktív tag

Annyit hozzátennék, h mikor bekapcsolod, idegesítő a welcome the inteligent bluetooth system szöveg, de ezen kívül nekem semmi gondom problémám nincs ezzel a fülessel.

keep calm and learn powershell

(#59195) SAMG3 válasza include777 (#59194) üzenetére


SAMG3
tag

Mar rendeltem kekfogas ketyeret a rizsszekuektol annal szinten ez van. Elviselheto talan :D

(#59196) dever


dever
csendes tag

Sziasztok.
Ilyen formátumú tracking numbert kaptam..44672470328
ez normális? hogy tudom ezt lekövetni?

üdv
Gábor

(#59197) vadkörte


vadkörte
addikt

Láma kérdés és biztos volt már, de a "Belföldi feldolgozásra továbbítva" mit takar?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#59198) Graphics válasza vadkörte (#59197) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hétfőn megkapod :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59199) beg válasza dever (#59196) üzenetére


beg
veterán

Ezt sehogy, hacsak nem DHL.

Szerk. ja, nem úgy néz ki.
"The most common DHL tracking number format is 10 digits (e.g. 9999 9999 99)."

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59200) gyűrű


gyűrű
addikt

Nem tudom volt-e már.. Gearbest eu raktár..Innen vám/áfa mentesen vásárolhattok
Vettem már tőlük, kínából, szerintem nem rosszak..
Ezt az UK raktárat még nem próbáltam... ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.