Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) Laska1


Laska1
újonc

Hali,megjött a csomagom de nem vagyok benne biztos hogy átcsusszan az értéke $ 23.99 szerintetek?

(#58202) wwenigma válasza Laska1 (#58201) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Biztos hogy átjön ha ennyi postával együtt...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58203) Kolondrum

Amúgy érdekelne mi alapján döntenek megkérdezik e mennyiért vetted.

(#58204) Laska1 válasza wwenigma (#58202) üzenetére


Laska1
újonc

Igen ennyi a végösszeg 3. napja ülnek rajta ezért kérdeztem :F

[ Szerkesztve ]

(#58205) Dluinet válasza Kolondrum (#58203) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kérik a számlát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58206) RVR400 válasza Dluinet (#58205) üzenetére


RVR400
veterán

A kérdés nem ez volt. :) A kérdés az volt, hogy oda hogyan jutnak el, hogy kérik a számlát. Én már nem jövök rá, mert a mindent röntgeneznek elvet ugye kizárhatjuk. Tehát marad az elmélet, hogy amit éppen valaki telefonnak néz a doboza alapján, arra bekérik.

[ Szerkesztve ]

(#58207) Dluinet válasza RVR400 (#58206) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kérdezd meg tőlük

de szerintem osztályozzák:
biztos nem vámolható > gyorsan kihozzák
lehet hogy vámolható > ezeket vizsgálják, röntgenezik > sokáig tart
biztos hogy vámolható > gyorsan küldik az SMS > gyorsan kihozzák

aztán meg van gyakorlatuk, napi 1000 csomag biztos átmegy egy vámos keze alatt, ezért van rutinja, röntgen nélkül megmondja 99%-ra hogy mi van benne és milyen értékű

azért a telefonnak nézz gyakorlat biztos nem működik, ki is rúgnák azt aki minden gyanús csomagra értesítéseket küldene

a hatékonyságot tartják szem elött

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58208) Kolondrum válasza Dluinet (#58205) üzenetére

De mi alapján döntik el, hogy bekérik e. Mert ők egy bubis zacsit látnak, max át lehet világítani, ami rá van írva az minden csak nem igaz sem összegre sem semmire.

(#58209) Dluinet válasza Kolondrum (#58208) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azért ő a vámos, mert tudja
az erdész is tudja melyik fát kell kivágásra jelölni

Ebből viszont csak naponta mintegy százat tudnak csinálni, így "kockázatelemzés" alapján választják ki a csomagokat. Ennek a módszertanát nyilván nem mondták el teljesen, de annyit elárultak, hogy a küldő országok már rögtön gyanúsak lehetnek. Argentínában példál meglepően sokan gondolják azt, hogy szükségünk van némi kábítószerre, fejlettebb országokból pedig hamis autódiagnosztikai szoftverekkel látnának el minket. A csomagok egyébként kutyás vizsgálaton is átesnek, így a felismerhető szagú illegális küldeményeknek sincs sok esélyük önmagukban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58210) Kolondrum válasza Dluinet (#58209) üzenetére

Ennek sajnos jellegzetes adott formája van ami semmivel nem téveszthető össze, főleg ha nem 2 napja nézi a képeket. No de mind1, csak mire ezért ideér már úgymond nem fog kelleni. Előre látom, hogy így járok!

(#58211) Attika82 válasza Kolondrum (#58195) üzenetére


Attika82
csendes tag

Az akkun nem csodálkozom az tűzveszélyes. De a motorok amit rendeltem nem igazán. Ja és nem humbukk oldalról.
maj-viktor1hónapnál több ideje jön!?
Nem!?
Akkor normális! (első rendelés?
Lassan 1 hónap igen. Ezzel a szállítással igen.

[ Szerkesztve ]

(#58212) csubuka válasza maj-viktor (#58050) üzenetére


csubuka
addikt

Sziasztok!

Szlovákiában mi az ottani árgép/árukereső címe? Kazánt szeretnék nézni, mert ezen esetben félmilliós tételnél akár még meg is érhetné, de legalábbis kíváncsi vagyok. Úgy sem a gari alatt fog lepusztulni, hanem 5-10 év múlva :D

[ Szerkesztve ]

(#58213) trebrona válasza csubuka (#58212) üzenetére


trebrona
nagyúr

http://www.zoznamtovaru.sk/

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58214) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

MiniDeal spanyol raktárában most 264 dollár a Xiaomi Mi4 16 gigás változata. Ha ezt onnan rendelem, akkor ugye nincs rá egyéb költség? Áfa stb...

Ennyiért szerintem nagyon megérné, csak van már tapasztalata valakinek a MiniDeal spanyol lerakatával?

Köszi elóre is a válaszokat!

(#58215) csubuka válasza trebrona (#58213) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm! :R Ez az egyetlen ilyen oldaluk? Mert ezt már néztem korábban és olyan nem volt, amit én kerestem...

(#58216) trebrona válasza csubuka (#58215) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor így próbálkozz!

[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58217) Zeki válasza HeavyToys (#58214) üzenetére


Zeki
nagyúr

A spanyol raktár még harmatos friss. Tapasztalat nincs.

(#58218) csubuka válasza trebrona (#58216) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, nekiállok :D

(#58219) Dluinet válasza HeavyToys (#58214) üzenetére


Dluinet
nagyúr

$285 megbízható és 2-4 munkanap után a kezedben van

forintban is lehet fizetni
ebben az árban már a követett posta is benne van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58220) urbanrobi


urbanrobi
újonc

Jelenleg így áll egy Pandás DOOGEE TitanS2. Esélyes hogy kell áfát fizetnem, vagy még megúszhatom?

2015-06-23 09:42
The item is being processed by customs

2015-06-23 09:28
The item has been processed in the country of destination

2015-06-22 15:50
The item has arrived in the country of destination

2015-06-22 07:46
The item is on transport to the country of destination

2015-06-19 20:56
The item is at the PostNL sorting center

2015-06-19 12:05
The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

2015-06-18 15:01
The item has arrived in the transit airport

2015-06-18 01:15
The item has left the originating country

2015-06-17 14:06
The item is received by the shipper in the originating country

2015-06-17 12:23
The item is ready for shipment

2015-06-16 08:51
The item is pre-advised

[ Szerkesztve ]

(#58221) beg válasza urbanrobi (#58220) üzenetére


beg
veterán

Innen még bármi lehet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58222) maj-viktor


maj-viktor
őstag

http://divany.hu/shopaholic/2015/06/23/mobil_kinabol/
Ki volt az!? Jelentkezzen! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58223) Zeki válasza maj-viktor (#58222) üzenetére


Zeki
nagyúr

Érdekes shopokat ajánlgatott.... a tmallbox rég kiesett a pixisből.

de ahogy hirtelen átolvastam, másba is bele lehetne kötni.

[ Szerkesztve ]

(#58224) beg válasza Zeki (#58223) üzenetére


beg
veterán

Miért, a redmi 1s vagy a coolpad f1 hol kapható még újonnan? :)

Kis (min. fél év) fáziskésében van az író.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58225) Dominó85 válasza Zeki (#58223) üzenetére


Dominó85
veterán

Ja, például írja hogy a DHL drága de gyors. Viszont nem említi, hogy EU-n kívüli DHL esetén itthon 2304-23040Ft közötti (DHL által megállapított, a DHL szállítási díján felüli) vámkezelési díjat is kell fizetni. Szóval a DHL max EU-n belüli rendelésnél játszik.

A másik, hogy nem minden esetben Kínába kell garis terméket visszaküldeni! DX.com, Antelife, Minideal EU-n belül is gariztat. DX (Worchester, UK), Antelife (Castilla, ES) csak a miheztartás végett.

A cikk pedig túlságosan elnagyolt és kevésbé informatív. Ez a fórum ezerszer jobb támpont a külföldről rendelőknek.

* Péter - 06302461862 *

(#58226) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na irtam a Banggoodnak, hogy 1 honap alatt nem ert ide a csomagom.

Irjak , hogy vegyem fel a postaval a kapcsolatot .. Vagy a vámmal...

Local mail trackingnél áll 4-5 napja a dolog. Svéd posta... Mi más...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58227) beg válasza Graphics (#58226) üzenetére


beg
veterán

Szép remények :) Én eleve úgy álltam neki, mikor megláttam az SE végződést, hogy ok, 1,5 hónap alaphangon és majdnem végig süket lesz a TN történet. (na jó, igazából félsüket, mert a directlink csepegtet néhány morzsát)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58228) Graphics válasza beg (#58227) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondtam nekik, kuldjek ujra, vagy a penzt vissza... Majd megrendelem mas szolgaltatassal ...

Semmi ..

Nyissak paypal vitat.? Vagy ne.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58229) beg válasza Graphics (#58228) üzenetére


beg
veterán

1 hónap után még nincs sok értelme, addig a PayPal is csak a vállát húzogatja. Célszerű 40.-44. nap környékén. (nemrég kitolták a dispute időt a 45 napról, de azért a biztonság kedvéért legyen egy dispute majd nyitva)

"We’re increasing the time for buyers to file a merchandise dispute (Item Not Received and Significantly Not as Described) from 45 days to 180 days. All references in the User Agreement to “Opening a Dispute within 45 days” have been updated to reflect “Opening a Dispute within 180 days."

Szóval ha a bangi menet közben átköltözik Degecre, akor is van sok ideje eltologatni, addig meg csak megjön.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58230) Graphics válasza beg (#58229) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor rendelek vmi alis Swiss post motyot, vagy banggoodrol expedited shippinggel megint / nem tudom mi akar lenni 3-7nap alatt, de vagy dhl, vagyas huncutsag

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58231) beg válasza Graphics (#58230) üzenetére


beg
veterán

Türelem, tornaterem :) Aztán majd eljön ez az idő is.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58232) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok mi van a to2c.com oldallal?
Napok óta offline az összes "ügyintéző" és több mint két hete 20 napja csak processing a státusza a rendelt terméknek! :O

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#58233) Graphics válasza beg (#58231) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te honnan rendelted Chuwit?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58234) beg válasza Graphics (#58233) üzenetére


beg
veterán

Ugyanonnan, ugyanúgy. Benga, és a svéd bikinimodellek hozzák. :) Elvileg ma érkezett a messzi északra. 17-én rendeltem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58235) Graphics válasza beg (#58234) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tied vhogy jobbat fut..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58236) Pogika


Pogika
aktív tag

Megjött az elephone p7000, persze vámolòs lesz, kaptam az sms-t beküldtem az adatokat. Most kaptam egy emailt, hogy a vámkezelèsi papìrt is töltsem ki ès küldjem be. Egyre kevesebbet akarnak dolgozni ùgy nèz ki a postai vámigyüntèzők.

(#58237) ricinus13


ricinus13
senior tag

A vámosok honnan tudják hogy milyen számra kell küldeni az SMS-t? A webshop-nak megadott van ráírva a csomagra, vagy megmondja nekik Tihanyi Tamás a mosógép fűtőszállal?

(#58238) Zeki válasza huliganboy (#58232) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyiss egy paypal vitát.

(#58239) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok!

Talán ez a legmegfelelőbb topic a kérdésemre.

Rendeltem 2 csomagot. 1 hónap eltéréssel egymástól. Amerikából. Cruzelite weboldaláról mobiltelefon tokot. Többen rendeltek már innen a ph-ról sikeresen.

Na nekem a kettő közül egyik sem jött meg.

LZ816346165US
Az USPS oldalán már május 26-án beérkezett az országba...és csak van... a következő amit rendeltem is ugyanígy ott áll. Hozzám nem érkezett meg. A postaimport annyit írt email-ba, hogy az ő rendszerük azt mutatja, hogy 20-án feladták és nem érkezett meg még az országba..

Mi a fenét tehetnék?! Paypal dispute lenne a végső megoldás...de az sem biztos, hogy sikerül.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#58240) Zeki válasza ricinus13 (#58237) üzenetére


Zeki
nagyúr

A csomagra van írva.

(#58241) ricinus13 válasza Zeki (#58240) üzenetére


ricinus13
senior tag

Köszi :R

(#58242) huliganboy válasza Zeki (#58238) üzenetére


huliganboy
addikt

Nyitottam egy vitát paypalon.
Erre kettő azaz kettő percre jött az email, hogy a to2c.com oldalról, hogy köszönik a rendelést és változott a státusz tekintsem meg....
Az eddigi process helyett Complete lett....

Ha rámegyek a view olderra akkor azt látom, hogy visszatérítés 1.
Ez azt jelenti, hogy automatikusan lekezelték a disputot? De a paypal oldalán még semmi nem látszik....

Most nem értem mi történt igazán!

Email:

to2c.com my older:

Köszönöm :R

(#58243) maj-viktor válasza marilllyo (#58239) üzenetére


maj-viktor
őstag

Már miért lenne veszett ügy!? Erre van kitalálva a vásárlóvédelem... a trackből látszik, hogy nem kaptad meg, csak az országig jött el... utána May.26-után semmi! Auto full refund! Az eladó meg a postával lemeccseli a kártérítést, mert elveszett a csomag!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58244) zsiz


zsiz
őstag

ma megjött egy 06.08.-án Coolicool-ról rendelt csomagom. 26$-érték (féláron vettem) áfa nélkül. track szerint csak 19.-én lett feladva (meg a shop szerint is). szóval gyors volt. ja amúgy SG post. nyomkövetők szerint még csak beérkezett az országba.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58245) marilllyo válasza maj-viktor (#58243) üzenetére


marilllyo
veterán

Hmm. Úgy gondolod van sansz rá, hogy visszakapjam a mánit?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#58246) Dominó85 válasza marilllyo (#58245) üzenetére


Dominó85
veterán

Én még a csomagod megérkezésére is látok egy hangyányi esélyt. Nekem május 28-án célországba érkezett csomagot június 20-án kézbesítette a postás pl.

Lassú posta = Türelemjáték

* Péter - 06302461862 *

(#58247) maj-viktor válasza marilllyo (#58245) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem lehet... 100%, hogy visszakapod! Mondom trackből látszik, hogy May26 után semmi... az 1hónapja volt!

PayPal-on indíts ügyet... aztán eladóval "egyezkedj", ha nem akar refundolni, akkor eszkalálni... és a PayPal 100% a te javadra dönt!

Nem is értem miért "kételkedsz"? Amikor a trackből látszik, hogy nem kaptad meg... és ha te nem kaptad meg, akkor jár vissza a pénz...
(volt már több ilyen ügyem is... Van ami "célországba megérkezett" után semmi státusz... volt ami a "Kézbesítés továbbítva" után semmi... szerencsére ezek ilyen "csak" 20-30$-os tételek voltak és újra rendelhetőek, így nem veszett kárba... csak az idő miatt bosszankodhattam, hogy 1,5hó elment a semmire!)

/szerk

&

Most nézem elvileg EMS csomagként ismerte fel a 17track...
nem lehet, hogy vámolják - vámolták!? SMS-t nem kaptál!? Ajánlott levél a vámolásról!?
Postára bemenve - felhívva ennyit tudtak csak mondani, hogy máj20 óta semmi!? mikor hívtad fel őket!?
Csomag tartalma!? Értéke!? (vámolás miatt kérdem)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58248) Graphics válasza beg (#58234) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hamarabb megjott a BT-s eger a cucchoz, mint a tablet :D

Nem tudom, az alia cuccok mindig remek idoket futnak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58249) beg válasza Graphics (#58248) üzenetére


beg
veterán

Bangi TN nélküli is tudja a 2-2,5 hetet :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58250) Dominó85 válasza Graphics (#58248) üzenetére


Dominó85
veterán

Lemegyek én is megnézem a postaládámat, hátha jött TN nélküli vacak. Bár amiket várok tuti ömlesztve, egy-két napon belül jönnek majd 30-a körül. ;]

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.