Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) Graphics válasza beg (#58450) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh, én ehhez nem vagyok hozzászokva :D

CN, SG, HK is DHL ehhez képest...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58452) beg válasza Graphics (#58451) üzenetére


beg
veterán

Tök mindegy, az ugyanakkor rendelt nillkin kábelem is vesztegel valahol, pedig tn nélküli cn. Korában szedték a lábukat, átlag 2-3 hetet futott.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58453) jojoando válasza Graphics (#58451) üzenetére


jojoando
senior tag

10-n vettem tegnap hozta ki a postás
A csomagkövetőn az állás még mindig ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#58454) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Akartam fizetni sportsdirecten paypallal. és azt írta rendszerük, hogy adjam hozzá a bankártyámat.
"To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account."
Miközben eddig sem volt hozzáadva és nem volt ilyen nyűgje. Bankszámlámról utaltam mindig át a pénzt a vásárlásokhoz. És mivel nincsen bankkártyám ezt a hozzátársítást nem is tudom megtenni. Ti is tapasztaltatok ilyet?
Kb 1 hónapja fizettem Paypallal, akkor még nem volt ez a hülyeség.

Esetleg azért van ez a bankkártyakövetelés, mert kevesebb pénz van a paypal számlámon, mint a fizetnivaló?

Nem szeretném potyára feltölteni pénzzel, hogy aztán ne tudjak vele fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#58455) maj-viktor válasza Rodzser Mór (#58454) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hátha nincs rajta annyi pénz, akkor elég valószínű, hogy azért akarja a maradék pénzt bankkártyáról levonni... mert alapból úgy működik, hogy PayPal egyenleg az elsődleges majd a maradékot bankkártyáról vonja - vonná!

Kérdés az árfolyam... ha PayPal-t töltesz fel (akkor PayPal árfolyam... beírod a $ agy Ł értéket és kiderül van-e rajta annyi Ft)

(amúgy ezt a paypal feltöltést magyarázza már el valaki miért van... ha már sokat vásárolsz többet buksz az PayPal árfolyammal, mintha lenne egy bankkártyád, az csatolva és éves bankkártyadíj már évi ~500$-nyi áru vásárlás esetén visszajön... 10Ft plusz árfolyammal vált a PayPal)

500$ évi ~140E Ft... havi 11E Ft kártyahasználat PayPal-on simán "reális tud lenni"... sőőt, hát én ennek sokkal többszörösét használom...

Ezt csak a feltöltős - kártyahasználatos témához írtam!
(de itt mindig 2 emberrel találkozok, 1. aki totál "bankellenes", meg kp-ba tart mindent... a megtakarítását is, stb. vagy 2. akinek "fekete pénze" van és ettől parázik, hogy így nyoma lesz.... egyiket sem tudom megérteni... az első, míg a kp-t ellophatják, úgy a bankkártyára - bankbetétre van biztosíték! Letiltod és megmarad a pénzed, míg ha a kp-dat ellopják benne a kp-val, volt-nincs! Infláció párnahuzatban csak romlik a pénz.. lekötve legalább talán kapsz egy inflációs %-os kamatot így az értéke ugyanannyi lesz.. amennyit romlik a pénz inflációval, annyi bankbetét - állampapír kamatot kapsz rá... így 0-n leszel 2. fekete pénz meg... inkább "valld be" vagy akkor költsd el kp-ra! Ha sok pénzmozgást csinálsz paypal-on, akkor ott is további "azonosítást kérnek")

Na mindegy! Csak "jótanács"!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58456) Kerni62 válasza huliganboy (#58438) üzenetére


Kerni62
tag

Szia!
Pontosan így jártam. Ma lezártam én is. Kiváncsi vagyok, hogy erről mikor értesülnek, vagy látját meg.
Ami viszont aggaszt, hogy a PayPal oldalán azt olvastam, hogy ha egy ügyet lezárok, akkor már nem lehet azzal kapcsolatban többet ugrálnom. Mi van akkor, ha még is átlapátolnak és csak nem fog jönni a telcsi? Buktam a pénzem, holott látható a foglalás a PayPal-nál meg az is bizonyítható, hogy sosem jön meg a motyó?

(#58457) huliganboy válasza Kerni62 (#58456) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Én nem zártam le a Paypal vitát, ahogy itt többen is felhívták a figyelmem erre!

(#58458) maj-viktor válasza huliganboy (#58457) üzenetére


maj-viktor
őstag

Lezártni (close) sosem szabad... eszkalálni (escalated to claim), a helyes eljárás, ha jutsz dűlőre az eladóval!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58459) zsiz válasza jojoando (#58436) üzenetére


zsiz
őstag

tehát kb 20 nap alatt megkaptad. mi ezzel a baj? :U

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58460) maj-viktor válasza zsiz (#58459) üzenetére


maj-viktor
őstag

Tudod.... túl gyors!

(hiába írjuk le, hogy ez nem a türelmesek sportja és az átlag 1hónap fizetés pillanatától... mert van "feldolgozási idő is")

Amúgy a 20nap még egy jó időnek számít! Sőt mitöbb én örülnék, ha a csomagjaim 20napot futnának folyamatosan!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58461) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Tessék ez majdnem pont 20napja megsem mozdult...

mindjárt írok egy irgum-burgum levelet / e-mailt a postának, hogy miazhogy az én csomagom nem élvez prioritást a másik több száz közül! Hejjj!

(amúgy ez jún.3-ai rendelés épp, de sztem simán lesz, aki rátud kontrázni, mondjuk egy máj.3.-ai rendeléssel is)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58462) zsiz válasza maj-viktor (#58460) üzenetére


zsiz
őstag

nagyon is jó idő.. bár a legutóbbi 6 napos SG-s csomagomtól még mindig el vagyok ájulva :D (csak az rontott az összképen, hogy a feladásig eltelt 2 hét..)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58463) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

szerintetek mennyire élhetem magam bele, hogy még a héten megkapom a csomagot? :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#58464) Dluinet válasza bepken (#58463) üzenetére


Dluinet
nagyúr

50% hogy csütörtök-péntek
50% hogy jövőhét első fele

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58465) bepken válasza Dluinet (#58464) üzenetére


bepken
veterán

szuper, köszi! ez jól hangzik :)

2-3 éve volt dolgom utoljára külföldi rendeléssel, akkor inkább 30 nap felé húzott a szállítási idő. ez az utóbbi időben ekkorát javult volna, vagy csak simán most így jött ki?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#58466) maj-viktor válasza bepken (#58465) üzenetére


maj-viktor
őstag

Simán szerencsés darab...

amúgy még akár holnap is megkaphatod... (de inkább csütörtököt mondanék erre), de a héten tuti fix!

Nekem most egy ilyen "szerencsés darabom volt"... csak holnapra vártam...
2015-06-30 10:42 xxx posta, Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
2015-06-29 19:18 Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58467) Kolondrum

Megkaptam a refundot, de 0 a paypal számla is meg a bank számlám is(azaz nincs ott se). Akkor hol a pénz? Látom pp-n, hogy jött 1xx dodo majd minusz ennek megfelelő forint.

[ Szerkesztve ]

(#58468) wwenigma válasza Kolondrum (#58467) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Úton a bankkártyádra?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58469) jojoando válasza bepken (#58463) üzenetére


jojoando
senior tag

akár holnapra is Ha nem kell vámolni, akkor pörög az!

(#58470) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Ma jött megy egy csomagom, bemásolom az előzményeket.(DHgate)
postnl honlap:
29-06-2015 12:42 The item is being processed by customs HUNGARY
29-06-2015 11:11 The item has been processed in the country of destination
26-06-2015 15:57 The item has arrived in the country of destination
26-06-2015 07:23 The item is on transport to the country of destination
24-06-2015 20:35 The item is at the PostNL sorting center
17-06-2015 08:14 The item is ready for shipment
16-06-2015 08:09 The item is pre-advised

Posta.hu
2015.06.24 20:35 NLAMSC(Netherlands (Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.06.26 10:20 NLAMSC(Netherlands (Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.06.29 11:11 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.06.30 13:48 Küldemény információ: Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

A trackchecker szerint pedig jött egy üzenet 25-én, ami 06.26-i dátummal volt ellátva :D Furcsa :D
A csomag postai értéke 15 dodo, és "others(tick as appropriate)" kipipálva.
Csomagon lévő dátum: 2015.06.14. 16:59

[ Szerkesztve ]

(#58471) GZoli7 válasza Kolondrum (#58467) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nálam sosem jóváírásként jelentkezik a pénz, hanem a "vásárlás törlése" szokott lenni.
1-2 nap simán lehet az átfutás.

(#58472) bl4ze válasza Kukcaman (#58470) üzenetére


bl4ze
veterán

Ennek ma v. holnap várható az érkezése hozzád. (kézbesítése)

.:. bl4ze .:.

(#58473) Kukcaman válasza bl4ze (#58472) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Itt van nálam, azért írtam :D

(#58474) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Az akkukat mennyire fordítják vissza mostanában? Rendeltem laptok akkut, mivel lehetett választani a biztonság kedvéért svéd postát kértem.

(#58475) beg válasza atala (#58474) üzenetére


beg
veterán

A leglassabb postát sikerült kiválasztanod. 1 hónapon belül ne számíts rá. Svéd posta hoz akksit, nem fordítják vissza.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58476) atala válasza beg (#58475) üzenetére


atala
addikt

Bakker, ezt nem tudtam. Kína, és svéd posta volt csak. Kínai posta már fordított vissza nekem akkut, azért választottam a másikat. Mindegy, ráér.

(#58477) beg válasza atala (#58476) üzenetére


beg
veterán

Ha csak ez a két opció volt, akkor jól választottál.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58479) VANESSZA1 válasza atala (#58474) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem fordították nekem vissza 1 hónapja

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#58480) Rison77


Rison77
senior tag

Végül a 22.-én megrendelt egerem koreából mai nap megérkezett. Elég gyorsan felzavarták a csomagot, semmilyen további költség nem merült fel az áruval kapcsolatban "szerencsére" .

(#58481) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

ha most azt írja a 17track, hogy "Postán átvehető", akkor holnap reggel át is tudom venni a csomagot? mármint néztem ma a postaládát, nem volt semmi értesítő. vagy újabban már ki se hozzák, hanem csak át kell venni? illetve ezek szerint tracking id alapján fogják megkeresni?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#58482) Graphics válasza bepken (#58481) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mehetsz érte elvileg :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58483) bepken válasza Graphics (#58482) üzenetére


bepken
veterán

tényleg csak azt furcsállom, hogy nem dobott be értesítőt a postás. remélem, hogy tényleg át tudom venni reggel és nem dobják át kézbesítésre mostmár :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#58484) Graphics válasza bepken (#58483) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majdcsak nem.

Akkor lennie kene egy sikertelen kezbesitesnek is.

De azert reggel nezz ra, nehogy kezbesites folyamatosbsn legyen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58485) Dominó85


Dominó85
veterán

Én nem tudom mi a f*x van, de valamennyi RF kezdetű CN trackinges csomagom iszonyat xar időt fut. Az RI és RH kezdetűek pedig gyorsak, mint mindig. :(((

* Péter - 06302461862 *

(#58486) lililááá válasza Dominó85 (#58485) üzenetére


lililááá
tag

Utolsó célországba elküldve üzenettől,mennyi időt futnak neked?

(#58487) atala válasza bepken (#58483) üzenetére


atala
addikt

Van olyan, hogy megérkezik a helyi postára a csomag, de nem hozzá ki aznap, csak másnap. Több oka lehet, pl délelőtt, vagy délután érkezik meg a postára, de a kézbesítő, már reggel 8-kor elindul a postáról.

(#58488) Daywalker válasza Dominó85 (#58485) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem mindegyik szar időt fut...külön időpontokban rendelt csomagok mindegyike már rég eljött Kínából, itthon még az sem látszik, hogy célországba megérkezett. De nem lepődöm meg, van akinek 2x napja semmi...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#58489) Dominó85 válasza lililááá (#58486) üzenetére


Dominó85
veterán

Az összes RF kezdetű az utolsó bejegyzés óta 20+ napja semmi. Azt hiszem lesz pár dispute-om Alin a napokban...

* Péter - 06302461862 *

(#58490) lililááá válasza Dominó85 (#58489) üzenetére


lililááá
tag

RF Nekem átlag ennyit fut.

(#58491) maj-viktor válasza Dominó85 (#58489) üzenetére


maj-viktor
őstag

20nap!? Hűűűha... azért azt vedd figyelembe, hogy ali a nagyátlag 60nap maximális szállítással szállít... szal 20nap még smafu.... alapból 45naptól indul bármilyen reklamációs panasz (anno PayPal határidő miatt)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58492) Graphics válasza maj-viktor (#58491) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

20nap az nekem is panaszos...

Van fóliám ami nem jött meg, de ebayen is ma nyitok 2 vitat...

Utobbin ujrakuldenek nagyvonaluan... Aztan meg beszopom... Marad a money vissza

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58493) huliganboy


huliganboy
addikt

Elvileg a to2c visszautalta a pénzem....

Itt kell még valamit tennem vagy csak várjam a pénzt? :R

(#58494) maj-viktor válasza huliganboy (#58493) üzenetére


maj-viktor
őstag

Vársz... ~3nap és a kártyádon lesz a pénz

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#58495) huliganboy válasza maj-viktor (#58494) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm!! :R

(#58496) Dominó85 válasza maj-viktor (#58491) üzenetére


Dominó85
veterán

Mindent egybevéve ezek már vagy 40-45 napnál tartanak. Amíg van Alis protection, nem nyitok dispute-ot egyiknél sem.

Más, megérkezett az Eaget V90 Usb3.0 OTG 2-in1 64GB pendriveom. HW test sikeres, írás 36-42MB/s, olvasás 115-120MB/s, full fém ház, kulcstartó karikás. :D

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#58497) Dryan0


Dryan0
csendes tag

2015.06.25
11:26
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.06.27
23:35
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.06.30
11:32
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2015.07.01
21:58
Küldemény információ:
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

2015.07.02
08:45
Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

A szingapúri posta DHL-nek hitte magát, 7 nap alatt ide ért a csomag. :DD

(#58498) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.
Lenne ket kerdesem. Az egyik az, hogy rendeltem bangoodrol 3 dolgot, egy piston 3 fulest, fm transmitert es egy ear hook-ot.
Ebbol a fulest eloszor 21.-en reggel delutan az ear hook-t es masnap a transmittert.
A mai nap megjott az ear hook es a transmitter,de a fules sehol, pedig azt adtam le eloszor a rendelesbe.Raadasul delutan amikor megrendeltem az ear hook-t irtam nekik, hogy tegyek mar egy csomagba es masnap valaszoltak, hogy mar shipped a fules igy nem tudjak egy csomagba rakni.

Szoval az lenne a kerdesem, hogy szerintetek merre lehet a fules? Elkallodot volna?
A masik kerdesem, hogy atneztem kb 100-200 transmitter-t es ennel az egynel irtak, hogy van random funkcio.
Atneztem a papirjat es abba nem irjak, vegig nyomkodtam a beallitast es nincs benne olyan, pedig direkt csak emiatt rendeltem ezt, amugy szoba se jott volna csak ez az egy kriteriumom volt.
Na most tudnek en ezzel kezdeni valamit, hogy adjak vissza a penzem vagy csereljek ki nekem?
Vagy van barmilyen lehetosegem ebben az ugyben?

Üdv.: kóóó!

(#58499) wwenigma válasza kóóó (#58498) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem ha visszapostázod saját pénzen, kicserélik...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58500) Dluinet válasza kóóó (#58498) üzenetére


Dluinet
nagyúr

semmit ne csinálj a rendeléstől számítva 40 napig
a posta nem attól függ hogy előbb adták e fel vagy nem

nem ismerik a FIFO elvet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.