Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) varadigabor


varadigabor
senior tag

Sziasztok

Szerintetek ezt ingyen postázzák?
Mert máshol oda van írva h free shipping itt meg nincs. Mondjuk az sincs hogy van posta költség.
Live chaten meg 6 millióan állnak sorba.
Köszi

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#59402) Graphics válasza varadigabor (#59401) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59403) Nincs név


Nincs név
tag

Sziasztok, Amerikából rendelt (de valószínűleg kínából érkező) kb. 7 dolláros csomagnak lesz bármilyen költsége? Azzal a felindulással rendeltem, hogy vám úgyse lesz rá de most jutott eszembe hogy lehet áfa igen?

Köszönöm a segítséget (és előre is elnézést mert biztos 1000x jön elő a kérdés de a gyors keresés nem hozta elő a választ) :R

(#59404) Zeki válasza Nincs név (#59403) üzenetére


Zeki
nagyúr

semmi.

(#59405) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, azért vámosok már megerőltették magukat, 2,5 nap alatt megvoltak a dologgal. Bár a 17track egyelőre nem jelzi, hogy belföldi feldolgozásra továbbítva, az Android-os TrackChecker Mobile már dobott értesítést. :)

(#59406) KDSH


KDSH
tag

Sziasztok!

Az normális, hogy a legtöbb webshop csak http kapcsolaton elérhető? Tényleg így kéne nekik megadni a személyes adatokat meg minden?

(#59407) Graphics válasza KDSH (#59406) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mire gondolsz?

A legtöbb oldalon PayPal-on/ https://www.paypal.com keresztül történik a fizetés... Ha az nem elég védett, akkor nem kell vásárolni :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59408) KDSH válasza Graphics (#59407) üzenetére


KDSH
tag

Nem a fizetésre. Azt tudom, hogy a Paypal oldalán keresztül megy. DE, rendelésnél (vagy akár regisztrációnál is) bekérik a címet/telefonszámot stb. hiába kapnák meg ezeket az infókat a Paypaltól is...

(#59409) Duliee: Hát hazai webshopokban sem vásároltam még ami azt illeti. Ez tényleg ennyire természetes?

[ Szerkesztve ]

(#59409) Graphics válasza KDSH (#59408) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi erővel ne regisztráljunk a hazai webshopokba se?

Nem látom mitől parásabb külföldi webshopban regisztrálni..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59410) Zeki válasza KDSH (#59406) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha https lenne sem lennél nagyobb biztonságban, mindent feltörhetnek ha akarnak. Bankok adatbázisát is.

(#59411) KDSH válasza Zeki (#59410) üzenetére


KDSH
tag

Biztosan így van, de egy text/plain formájú állománnyal még meló sincs. Mindegy, lehet, hogy én aggódok csak túl sokat.

(#59412) CineDOG1: Na jó, azért ne legyél cinikus. Egyébként pedig így tennék, ha lehetne kapni a cuccot, amit venni szeretnék (a hamis címes dologtól eltekintve persze).

[ Szerkesztve ]

(#59412) Zeki válasza KDSH (#59411) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ne rendelj. Bemész egy helyi boltba és készpénzzel kipengeted a vételárat. A számlát valami kamu névre meg címre kérd.
Én még nem olvastam semmilyen adatlopást a webshopos vásárláskor. Ha lenne, arról lenne hangos a net.

(#59413) hfrédi


hfrédi
csendes tag

Üdv.
Érdeklődnék van e jelentősége ,hogy milyen pénznemben fizetek,
Mert néztem a Gearbest több félét is elfogad és a váltásnál vannak eltérések
nem mindegy dollár euró vagy frank ha mindegyiket elfogadja, bármelyikkel fizethetek?
Ezzel lehet valamennyit megtakarítani?

(#59414) Graphics válasza hfrédi (#59413) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezzel anno akartunk jatszadozni a rubelnél, de vhogy mindig a dollar vagy eurohoz jutottam...

Nem tudom lehet-e... A bankod valtja, ugyhogy sok varia nincs.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59415) hfrédi válasza Graphics (#59414) üzenetére


hfrédi
csendes tag

megnéztem a banki árfolyamot
usa dollár 46 e
cad dollár 44 e
eur 46 e
gbp 49 e
nok 44 e
rub 42,5 e

ha ezt igy váltják akkor szerintem elég sokat lehet keresni vagy esetleg bukni?

(#59416) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Ez ma meggyütt... szal 3nap alatt "lezavarták", miután már "elfogadták a bemenő infót".... +7E-el gyarapítottuk az államkasszát! :D
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-07/29/387785_nwsqekl32vjqpvzb_nl_vam.jpg
Az előzmény, inkább no comment!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#59417) KamuMazsola válasza hfrédi (#59413) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én volt hogy forintban fizettem kínai távolkeleti webshopban. Így még konverzió sem volt, fillérre annyit fizettem és vontak is le a számlámról amennyit a webshopban láttam a termékek alatt.

Üdv.: KamuMazsola

(#59418) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

A merimobiles x nap 'Processing' status utan benyogte, hogy megsem van raktaron a termek.. Ilyenkor, ha siman lemondom a rendelest,erre hivatkozva,akkor ugye nincs ez a 20% restocking fee?

:R

(#59419) wolpertinger


wolpertinger
csendes tag

Sziasztok! Coolicoolról szeretnék rendelni DHL-el.

Van egy ilyen lehetőség ha kérem:

Add Customs Insurance&Shipping Insurance to your order(Customs Insurance offers premium protection and safety for your valuable items during internationl shipping. We will refund you the tax once package has been caught by the customs or you will undertake all)

Ha ezt kifizetem (3$) akkor nincs vám (?) ugyanis a DHL szinte biztosan bekéri a csomag tartalmát.

Volt már ilyenbe valakinek része? Köszi! :R

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#59420) zsiz


zsiz
őstag

kábelekhez (hdmi, ethernet, hálózati, stb...) nincs egy bevált eladó/shop, mint pl a memóriakártyákhoz?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59421) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Banggood-ról rendelnék egy tabletet, és most kaptam egy 6%-os kupont, amivel kb 1500 Ft-tal olcsóbb lesz a rendelés. A fizetésnél vettem észre,hogy lehet a free shipping helyett két fizetős, de lényegesen gyorsabb szállítást választani, gondoltam ráköltöm azt amit kedvezménybe kaptam, ahhoz már nem kell sokat hozzátenni,hogy gyorsabb szállítást válasszak.
Rákerestem neten magára a szolgáltatásra, nagyjából értem is,hogy mit takarnak, az viszont furi,hogy az Expedited Shipping 3461 Ft, és 3-7 nap alatt szállítanak, az EMS 4007 Ft és 10-15 nap alatt szállítanak. Miért drágább az EMS,hogyha hosszabb idő alatt szállítanak? :U Bár ez inkább csak költői kérdés.

A lényegi kérdés az lenne,hogy érdemes-e Expedited Shippinget választani, vagy van benne valami buktató, amivel megszívhatja az ember. Elvileg még a szállítási díjjal is a vámhatár alatt marad a csomag.

Eddig csak free shippinggel rendeltem, nincs tapasztalatom fizetős szállítással. :(

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#59422) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Honnan lehetne eredeti Xiaomi powerbanket most (elsősorban EU) rendelni, ami max 2 hét alatt meg is érkezik?
Minél nagyobb kapacitású kellene.
Előre is köszönöm a segítséget...

;) - The Power of the Light Side

(#59423) KamuMazsola válasza Anonymus23 (#59422) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Euból: Link ez ha minden igaz 5 nap alatt megjön.
Ha tudsz várni akciósan: Link1 Link2

Üdv.: KamuMazsola

(#59424) beg válasza wolpertinger (#59419) üzenetére


beg
veterán

Vám amúgy sincs se telefonra, se tabletre. Áfa viszont van. Az pedig külföldiül VAT. Ha azt is visszafizetik, akkor jársz csak jól, de erre kérdezz rá náluk.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59425) wolpertinger válasza beg (#59424) üzenetére


wolpertinger
csendes tag

Köszi :R

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#59426) atala válasza Anonymus23 (#59422) üzenetére


atala
addikt

Én Kínából rendeltem, mert úgy olcsóbb.
[link]
Viszont mivel akkuról van szó, svéd postával küldik, ami köztudott, hogy lassú. Igaz, a legutóbbi laptop akku rendelésem svéd postával 18 nap alatt (beleértve a hétvégéket is) itt volt.

(#59427) beg


beg
veterán

3 napja vámkezelési indítvány elküldve. Megint csak egy fél tiszt jut több ezer aláírandóra?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59428) zsiz válasza atala (#59426) üzenetére


zsiz
őstag

többünk tapasztalata alapján a svéd posta sem lassabb mint akármelyik másik. csak türelmesnek kell lenni és nem túlizgulni, mert az első két hétben a nyomkövetés általában nem mutat semmit, de attól a csomag még úton van. viszont ha feléled a tracking, utána 3-5 nap és megérkezik a cucc. legutóbbi nekem is 20 nap (nem munkanap) körül futott.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59429) Anonymus23 válasza KamuMazsola (#59423) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm az infókat! :R

;) - The Power of the Light Side

(#59430) vadkörte válasza zsiz (#59428) üzenetére


vadkörte
addikt

Így utólag visszagondolva, nem feltétlenül lassabb. Csak míg mondjuk SG-nél még az is dokumentálva van, ha egyik polról átteszik a másikra, SE-nél majdnem semmi.

Üdv. V. Körte

(#59431) zsiz válasza vadkörte (#59430) üzenetére


zsiz
őstag

pontosan :) nekem sosem volt még bajom vele. persze ez is futhat jó időt és rosszat is, mint ahogy bármelyik másik is. csak ők legalább hoznak akksit is

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59432) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!
Aliexpressen hogyan érdemes fizetni?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#59433) zsiz válasza maggi1886076 (#59432) üzenetére


zsiz
őstag

Bankkártyával, vagy Alipay (ami lényegében ugyanaz, csak ha regelsz, akkor nem kell mindig megadni a kártya adatait, hanem csak egy jelszót kell beírni)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59434) maggi1886076 válasza zsiz (#59433) üzenetére


maggi1886076
addikt

Köszi. Biztonságos? Mondjuk webkártyával használnám.Este kipróbálom.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#59435) Bozek válasza beg (#59427) üzenetére


Bozek
nagyúr

Biztos pihenőnapjuk van... Nálam tegnap megjelent a "Belföldi feldolgozásra továbbítva" a track-en, amire rákeresve itt a topic-ban, mindenki megkapta másnapra. Na, tőlem elpártolt a szerencse és jön a hétvége... Szóval hétfőn jöhetek be a melóhelyre, mert ide rendeltem, de jövő héten meg szabin leszek...

(#59436) marciart11


marciart11
aktív tag

Erről a shop ról mi a véleményetek?

http://www.emaxmodel.com/

(#59437) bupemko


bupemko
senior tag

Tesztelem a merimobiles.com euroline shipping-et. Majd megírom, hogy mi lett a vége.

(#59438) slezakimi válasza bupemko (#59437) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nekem elvileg hétfőn hozza a futár.

:)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#59439) motoflug válasza bupemko (#59437) üzenetére


motoflug
őstag

En is akartam tesztelni, de 1 het utan tunt fel nekik, hogy az adott termek nincs mar..

(#59440) bupemko válasza motoflug (#59439) üzenetére


bupemko
senior tag

Én most direkt rákérdeztem chat-en, hogy van-e raktáron, azt mondták, hogy van.

@slezakimi: majd lszi írd meg a tapasztalatokat :R

[ Szerkesztve ]

(#59441) slezakimi válasza bupemko (#59440) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia :)

Eddig: 20.-n rendeltem.25.-n postázták.

25.07.2015 15:21
DPD
Update item information
DPD data centre
Shipment data transmitted
25.07.2015 15:21
DPD
Electronic notification of shipment
DPD data centre
Shipment data transmitted
27.07.2015 11:05
DPD
Consolidated for local delivery
NT (9254)
HU •2330 • 0918 1 DPD CLASSIC B2C (D X)
27.07.2015 20:00
DPD
Item accepted by courier
NT (9254)
HU •2330 • 0918 1 DPD CLASSIC B2C (D X)
29.07.2015 12:30
DPD
Consolidated for local delivery
Roissy CDG Cedex (0456)
HU •2330 • 1640 1 DPD CLASSIC B2C (D X)
30.07.2015 15:45
DPD
Consolidated for local delivery
Raunheim (0160)
HU •2330 • 1640 408 DPD CLASSIC B2C (D X)
31.07.2015 00:24
DPD
Update item information
Hörsching (0062)
HU •2330 • 0066 900 DPD CLASSIC B2C (D X)
31.07.2015 09:40
DPD
Update item information
Budapest (0066)
HU •2330 • 1640 301 DPD CLASSIC B2C (D X)

Itt tartunk.Felhívtam délelőtt a DPD.-t ,azt mondták hétfőn hozza a futár.

:R

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#59442) NNG


NNG
csendes tag

Sziasztok! Az everbuying.com a free shippingnél melyik postával szállít? A honlapjukon HK-t írnak, itt viszont korábban Svéd postát olvastam.

(#59443) DJ Diablo válasza NNG (#59442) üzenetére


DJ Diablo
tag

Nekem most NL-el küldtek egy órát.

(#59444) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Merimobiles.com-on hogy lehet a 2000MM pontot jóváíratni? Az elvileg 20$ lenne.
3 emailt is küldtek, hogy jár ez a kedvezmény, de ha belépek a bolt oldalára, ott csak 10MM pontom van. Másik kérdésem, hol lehet megadni az eu-s beszerzést nekik?
Hol lehet az accountot kitörölni? Úgy látom sehol.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#59445) Zeki válasza Victoryus (#59444) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem eu beszerzés van, hanem euroline shipping. Így nincs vámolás. Extra díjas ez a posta. Meg gyorsabb minta sima.

(#59446) Victoryus válasza Zeki (#59445) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

De azt hol tudom kiválasztani? Rámentem egy tabletre, de nincs postzázási módot választani. Vagy csak a paypal után ajánlja fel?

mod: Regisztráltam másik email címmel, arra meg kapásból megadta a 2000MM pontot, ami 20$. Nem nagyon értem én ezt. De gyorsan le is adom a rendelést.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#59447) bupemko válasza Victoryus (#59446) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem jelszó csere után írta jóvá a pontokat. Rendeltem is egy telót tegnap euroline shipping-gel (checkout végén lehetett kiválasztani), 20 dollárt számított fel rá. A 2000 pontból csak 1000-et tudtam hozzáírni a rendeléshez, így legalább a shipping 10 dollárral olcsóbb lett (1000MM pont 10 dollárnak felelt meg).

(#59448) hfrédi


hfrédi
csendes tag

A TinyDeal-nál az European Express mit jelent?

(#59449) EG0


EG0
aktív tag

Imént rendeltem a TO2C.com-ról egy BlackView Alife P1 Pro-t.

Ezt a szállítást választottam:
EU Express ( Duty Free , 4-9 Business Days ) $14.99
Szerintem ez NEM jelent EU-s raktárat/raktárkészletet, csak annyit, hogy ők intézik az EU-ba behozatalt Kínából valamelyik kedvezőbb VÁM/ÁFA környezetű EU országba (nem nehéz..), és EU-n belül továbbküldik a végekre.

Ezt írja róla egyik készülék Q&A-ben az ügyfélszolgálatosuk pár hete:
"We have an new shipping method with no any tax shipping to European countries by EU Express"
Szóval ez elég jól hangzik, gyakorlatilag minden 56 dollárnál drágább telefon esetén megérné. (27% ÁFA vs. fix 15 dollár)
Ha megjött, akkor visszajelzek ide, mi volt ebből igaz. :-)

(#59450) KamuMazsola válasza hfrédi (#59448) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Azt hiszem itt a válasz.

Üdv.: KamuMazsola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.