Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) bucsher válasza zebede (#59646) üzenetére


bucsher
őstag

A $80 pont így lesz $140. Az már érezhető különbség. Viszont 100% legális :B

In the pipe - five by five!

(#59652) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

Ebayról processzor, Albánia, Tirana, Albán posta:

2015-08-07 08:57 ********* posta, Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
2015-08-06 18:27 Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting
2015-08-06 01:35 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015-08-05 04:25 Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-08-04 20:44 Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-08-04 12:52 Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country

ez gyors volt!
(a borítékon 380 LEK értékű 3 db gyönyörű szép bélyeg)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#59653) taip


taip
senior tag

A shop állítja, 10 napja elindította a csomagot. Eddig semmi infó nem volt, ma végre kaptam egy ilyet:
Célországba elküldve / Item sent abroad
Jeeee :D

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#59654) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A gearbest ma írt, hogy elküldte a csomagom. Ezzel az a baj, hogy múlt hétvégén rendeltem, és kedden már egyszer azt írták hogy úton van. Most másik tracking számot adtak. Az előzőt egyébként egyik nyomkövető se látja. Szivatnak össze-vissza.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#59655) maj-viktor


maj-viktor
őstag


http://444.hu/2015/08/08/joska-paviankoponyat-hozott-a-posta/

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#59656) nyisziati válasza maj-viktor (#59655) üzenetére


nyisziati
veterán

Látod-látod, kell neked ilyen gyanús cuccokat rendelni, mióta röntgenes vizsgálat van... Most mosakodhatsz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59657) bagly


bagly
tag

Sziasztok! Ma érkezett egy küldeményem, de csak az értesítőt dobták be. Azt írták rá hogy 17-18 óráig vehetem át. Posta zárva. Ez lehetséges hogy ilyenkor nyitva legyen, vagy csak kicsesztek velem? Gondolom most jót nevetgélhetnek. :((( :DD

(#59658) ekrisztian válasza bagly (#59657) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ma munkanap van.

(#59659) bagly válasza ekrisztian (#59658) üzenetére


bagly
tag

Nem volt nyitva a megadott időpontban. Fél óra múlva vissza mentem és akkor sem. Nem értem hogy lehet ez.

(#59660) taip válasza bagly (#59659) üzenetére


taip
senior tag

Csak egy tipp: a postás kivitte a csomagot, mint munkanapokon szokás és bedobta az értesítőt a szokásos szöveggel, de a postahivatal meg szombat szerint volt nyitva (zárva).
Amúgy azt nehezen hiszem, hogy csak 1 órán keresztül lehetne átvenni, gondolom ma csak ekkor és hétfőtől bármikor nyitvatartási időben.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#59661) bagly válasza taip (#59660) üzenetére


bagly
tag

De akkor nem értem miért írt rá olyan időpontot amikor nincs is nyitva. Sebaj, nem nagy gond mert ráér hétfőig, de ha valami fontosabb csomagot vártam volna...

(#59662) azbest válasza maj-viktor (#59655) üzenetére


azbest
félisten

Addig jó, míg nem lófejet küld a kínai kolléga ;]

(#59663) Flashget válasza azbest (#59662) üzenetére


Flashget
félisten

az csak a keresztapában volt és a filmbéli cosa nostra csinálta nem a triád :)
ők majd Jet Li-t küldik. ;]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#59664) fornettisuti


fornettisuti
veterán

jelenleg itt tartok:
"Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve"
mi a kovetkezo lepcsofok, innentol kb. mennyi ido mire megkapom a csomagot?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#59665) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

Svéd posta, a legfrissebb bejegyzés érdekes: ez mit is jelent pontosan (nem fordításra gondolok, hanem értelmezésre)?

2015-08-08 12:50 The shipment item has been stopped during transport, The item is now at customs abroad for determination of any customs duty payable.
2015-08-08 12:50 HUNGARY, The item is now at customs abroad for determination of any customs duty payable.
2015-08-08 12:39 HUNGARY, The item has arrived at the international terminal in the destination country for sorting
2015-08-05 10:12 MALMO UTR/MMAH,Sverige, The item has been dispatched from Direct Link's international terminal for onward transport to the country of destination
2015-07-29 08:26 Direct Link, PostNord Receiving HUB, Item received for processing

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#59666) fornettisuti válasza Turbobacsi (#59665) üzenetére


fornettisuti
veterán

szvsz, behuztak vamra, csak cifran fogalmaztak

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#59667) beg válasza fornettisuti (#59664) üzenetére


beg
veterán

2-3 munkanap.

Turbobacsi: ez még csak a vizsgálat, a következő bejegyzés lesz a fontos.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59668) Turbobacsi válasza beg (#59667) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

köszi: ja oké, 6 dodós cucc, vám nem lesz tuti

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#59669) blackfox


blackfox
csendes tag

Sziasztok!Az lenne a kérdédem,hogy most este inditottam egy disputot a Paypallon mert a rohadt kinaiak nem küldték a rendelésem(To2c.com)Mit kell ezután tennem hogy mielőbb visszakapjam a pénzem?Válaszotokat előre is köszönöm!!

(#59670) maj-viktor válasza fornettisuti (#59664) üzenetére


maj-viktor
őstag

2015-07-30 10:24 xxx posta, Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
2015-07-28 11:57 Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#59671) fornettisuti


fornettisuti
veterán

ertem, koszonom a valaszokat.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#59672) cotag


cotag
senior tag

Kínából most melyik a leggyorsabb Posta?
Fasttechről rendelnék...

(#59673) KamuMazsola válasza cotag (#59672) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Sg-ről mostanában egész jó időket láttam.

Üdv.: KamuMazsola

(#59674) varadigabor


varadigabor
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem tesóm telefonjához (THL T6S) érintő panelt. Ebay-en rendeltem, meg is jött kicseréltem de nem működik. Írtam a fickónak hogy gond van nem jó , mondjon rá valamit. (Eddig nem válaszolt)
Közben rá jöttem hogy 2 fajta érintő panelt gyártanak hozzá,nekem meg pont a régi kell , és én meg az újat kaptam. Ő mondjuk nem írta oda hogy most ez melyik fajta, én meg úgy-e honnan tudtam volna hogy 2 fajtát gyártanak.

Szerintetek mit lehetne csinálni ?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#59675) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok!
Kéne egy Xiaomi Powerbank, de mondjuk 1-másfél héten belül.
Gondolom ez EU raktáras móka. Kit javasoltok ilyenre, aki elég gyors a tapasztalatok szerint?
Ok, garancia nincs, hogy meg is érkezik ennyi idő alatt, de kinél lenne érdemes próbálkozni?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#59676) _Hodor_


_Hodor_
tag

Üdv,
Tesómnak rendelnék Eu raktárból egy Doogee-t hogy ne legyen áfa, Banggood-nál 120$ de olvastam hogy nincsenek jó tapasztalatok a svéd postával. A másik opció a PLI megbízhatóbb, azzal érdemesebb megrendelnem Banggoodról? Vagy azt a webshopot felejtsem el és legyen inkább Merimobiles (itt 130$) Euroline shipping opcióval? (mondjuk azt nem látom az oldalon, hogy van e plusz díjja- bár ha 22 $ ahogy CineDog1 írja az már elég nagy különbség a két webshop ára között)

[ Szerkesztve ]

(#59677) Dominó85 válasza VeryByte (#59675) üzenetére


Dominó85
veterán

Hardveraprón is van kettő! Lustaság fél egészség... :U

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#59678) VeryByte válasza Dominó85 (#59677) üzenetére


VeryByte
őstag

Kösz, egyszerűen eszembe se jutott. :DD

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#59679) Dominó85 válasza VeryByte (#59678) üzenetére


Dominó85
veterán

Nincs mit. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#59680) Zeki válasza _Hodor_ (#59676) üzenetére


Zeki
nagyúr

Angol raktárból nem a svéd posta hozza. A svéd posta a kínai cumókkal foglalkozik,.

(#59681) zsiz válasza VeryByte (#59678) üzenetére


zsiz
őstag

az semmi... én magyar kiosztású billentyűzetet kezdtem el keresni tegnap ebay-en. de gyorsan rájöttem, hogy itthon nagyobb sikerrel fogok járni.. :D valahogy kintről sokkal jobban szeretek rendelni már

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59682) luck66 válasza cotag (#59672) üzenetére


luck66
tag

Az Sg mostanában gyors,ha fizikálisan már feladták,akkor 4-5 nap alatt ideér az országba,utána már a magyar postán múlik.

A fasttech nekem mostanában az Sg-vel küldi

Eredmények
RP************SG
Dátum Információk
2015.07.20 09:06 Küldemény info: Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.07.22 00:10 Küldemény info: Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.07.24 17:46 Küldemény info: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.07.28 0:41 Küldemény info: Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting
2015.07.29 9:49 Küldemény info: Kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered

[ Szerkesztve ]

(#59683) atenza


atenza
senior tag

Vámkezelési nyilatkozatnál a küldeménytartalom/áruk pontos magyar megnevezése résznél elég annyit írni hogy cipő?

(#59684) Victoryus válasza Zeki (#59680) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez tuti? Én a gearbesttől rendeltem, eu-s raktárból, de svéd postásnak tűnik. Mondjuk ez a második tracking szám amit adtak ugyanarra a rendelésemre. Kicsit már ideges vagyok így is. Direkt eu-s raktárukból rendeltem, remélem nem olyan hülyék, hogy mégis kínából küldik. főleg, hogy az eu-s szállításért még fizettem is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#59685) Zeki válasza Victoryus (#59684) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én még nem olvastam róla, hogy angol csomagot svéd posta hoz ide.

(#59686) djsilas


djsilas
tag

Halihó Hölgyek/Urak!

Direkt a dx.com EU-s oldaláról (eud.dx.com) rendeltem csomagot, mert hát ugye arra gondolna az ember, hogy EU.. Teszem azt Hollandia... gyorsaság, meg vámmentesség, stb... A tracking (RS.............NL) az alábbiak szerint néz ki:

Origin Country - Cache Time:2015-08-09 18:37
27-07-2015 09:28 The item is pre-advised
31-07-2015 17:53 The item is at the PostNL sorting center
01-08-2015 07:49 The item is on transport to the country of destination
04-08-2015 08:58 The item has been processed in the country of destination
04-08-2015 09:03 The item is being processed by customs HUNGARY

Destination Country - Cache Time:2015-08-09 18:37
2015-08-04 08:58 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015-08-08 14:16 Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure

Na de úgy mégis... mi a nyavaját akarnak vámoltatni egy EU-n belüli szállításnál?

(#59687) Zeki


Zeki
nagyúr

Alibaba pictures... igen, az az Alibaba.. a webshopos. A Mission Impossible 5. részének egyik gyártója.
Nem semmi... A China Movie Channles is benne van, szóval erős a kínai érdekeltség már ebben is. :)

(#59688) Zeki válasza djsilas (#59686) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem EU-n belüli, csak Kínából a holland posta hozza. A DX már sokszor beszopatta a népet ezzel. Van akinek tényleg az EU-ból ment a cucc, de nem mindenkinek.

(#59689) djsilas válasza Zeki (#59688) üzenetére


djsilas
tag

Az nagyon faxa... mindig öröm a világraszóló 27% tréfa, főleg, ha váratlan és véletlenül sincs betervezve a költségbe. PayPalnál van esélyem, ha dispute esetén erre hivatkozom?

Volt egy másik TN korábban: RS.........GB, ezt később lecserélték az előbb említett NL végűre. Akkor mi lehetett az az előző?

(#59690) Zeki válasza djsilas (#59689) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs.

Az lehetett a valódi angol raktárból küldött.

reklamálj a DX-nél.

[ Szerkesztve ]

(#59691) beg válasza djsilas (#59689) üzenetére


beg
veterán

GB-angol lett volna tréfa nélkül. A dx-et ezért is kerüljük.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59692) djsilas


djsilas
tag

Jobbnál jobb hírek, köszi mindenki... :( :/

(#59693) djsilas válasza djsilas (#59692) üzenetére


djsilas
tag

Fizettem egyébként "Insurance Fee" -t is, ami elvileg pont az ilyen esetekre lenne hasznos. Van erről valakinek valami tapasztalata? Szükség esetén hogyan lehet ezt érvényesíteni?

(#59694) beg válasza djsilas (#59693) üzenetére


beg
veterán

Nem, az nem erre való, hanem elvesztésre, sérülésre. Szóval azt is feleslegesen fizetted ki, mert a paypal ezek ellen is véd ingyen.

Ha a tax&vat insurance-et kötötted, akkor az az amire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59695) Dominó85 válasza djsilas (#59693) üzenetére


Dominó85
veterán

beg megelőzött.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#59696) Cavalera


Cavalera
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#59697) Bozek válasza djsilas (#59686) üzenetére


Bozek
nagyúr

De ha egy kicsit olvasnál, rájönnél Te is, hogy nincs EU-s raktár. Vagy kérdeztél volna (esetleg beírtad volna a keresőbe, hogy DX), azbest már többször bemásolta ezt a linket, én is tőle tudom.

(#59690) CineDOG1: Fura lett volna, ha angol raktárból küldik. Egyébként reklamálhat, de a fenti linken elég egyértelműen le van írva, hogy NINCS raktáruk az EU-ban és "All orders are shipped from China, not Europe". Innentől fogva semmi értelme a reklamációnak, ő hibázott, nem a DX.

[ Szerkesztve ]

(#59698) Zeki válasza Bozek (#59697) üzenetére


Zeki
nagyúr

Volt aki azt írta, ő angliából kapta a telefonját.

(#59699) beg válasza Zeki (#59698) üzenetére


beg
veterán

Régi trükk, így kapsz angliából olyan telefont, amire már valaki kifizette az euba hozatal költségeit (infó szintén a dx oldaláról):

"What about the Warranty & Return Policy in EU Direct?
All product in EU Direct have a 2-week satisfaction policy. If you are not satisfied with your product and want to return or change,please send to:
ATTN:Grant Unit E10, Voyage Park, Portfield Road,Portsmouth Hampshire po3 5fl,UNITED KINGDOM"

Tehát van is, meg nincs is dx eu raktár.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59700) Zeki válasza beg (#59699) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hohohó!

Tehát aki a DX EU raktárából vesz telefont, az javítottat kap? Fincsi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.