Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) ANT


ANT
őstag

Kínai posta nyomkövetése mióta elérhetetlen? (track-chinapost.com)
Vagy hol tudok RR.... TN-re rákeresni?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#59752) beg válasza ANT (#59751) üzenetére


beg
veterán

17track.net

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59753) ANT válasza beg (#59752) üzenetére


ANT
őstag

:R
Érdekes. Bemásoltam a TN-t, azt írja, hogy Origin: Estonia. :D
(Egyébként China Post Registered Air Mail küldeményről van szó.)
Talán még el sem küldték?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#59754) beg válasza beg (#59752) üzenetére


beg
veterán

A PayPal sem áll igazán a helyzet magaslatán. Indítottam egy hónapja egy dispute/claim kombót, de közben megjött a cucc, és az áru átvétel a tn-be is bekerült. El is feledkeztem róla, erre jött email, hogy a javamra döntöttek. Beléptem, és tényleg visszahúzták a pp számlámra a lóvét és át is küldték a bankszámlámra. Írtam a boltnak, hogy küldeném vissza a pp hülyesége miatt, de arra meg sznak válaszolni :) Most egy igen nagy erkölcsi dilemmába kerültem :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59755) Dominó85 válasza beg (#59754) üzenetére


Dominó85
veterán

Hát ez szpás, de ha sznak válaszolni, az biza nem a te hibád. Milliószor nagyobb a profitjuk, mint amit így buknak. :P

* Péter - 06302461862 *

(#59756) beg válasza ANT (#59753) üzenetére


beg
veterán

Elküldhették, néha beesik egy ilyen tranzit ország, de attól még megjön.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59757) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!

Mas topikban lattam, hogy a DHL hajlamos 3000-23000 ft kezelesi koltseget fizettetni, es valakivel fizettett mar meg magasabb arat egy 100 dolcsis termek eseten is.
Utananezve azt lattam, hogy ez vmi megkesett vamfizetesi koltseg....
Hogy is van ez? Reg rendeltem DHL altal...

(#59758) Dominó85 válasza Kasya (#59757) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, ez a DHL kezelési költsége, amit csak EU-n kívüli csomag gyors vámkezeléséért számolnak fel. Egy utolsó suttyó cég lett a DHL ilyen szempontból. Főleg hogy házon belül, majdnem hogy hasra ütés szerűen állapítják meg a plusz ktg-t, ami 2340-23400Ft között lehet.

* Péter - 06302461862 *

(#59759) kcsa válasza Dominó85 (#59758) üzenetére


kcsa
veterán

Tudtommal UPS kezdetek óta számol ilyen költséget, azért nem is rendelt senki velük. Most meg már mindegy, nincs gazdaságos megoldás.

(#59760) zsiz válasza bul07 (#59741) üzenetére


zsiz
őstag

na most egy power bankkal is így jártam, megvettem, de kifizetni már nem tudtam.. rájuk írtam chaten (ami meglepően gyors, szinte azonnal reagáltak. coolicool-nál többször is volt hogy órákon át vártam és volt hogy akkor se foglalkoztak velem, geekbuying sincs a helyzet magaslatán live chaten sem.. máshol még nem próbáltam.) ahol azt mondták, hogy ha nem tudtam kifizetni, akkor nem lett az enyém.. szóval nem lesz olcsó kopterem sem, tartottam ettől, de azért reménykedtem ha már a rendeléseimnél ott van, hogy megrendeltem. el is ment a kedvem ettől :(

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59761) luck66 válasza dywerd (#59747) üzenetére


luck66
tag

Ha kapsz TN számot,az még akkor nincs postán,csak interneten lefoglalják a számot és nyomtatják a kísérő papírt, (mint a Vaterán a futárrendelésnél) ezért is írják általában ,hogy 5-10 nap mire látod,mert addigra viszik fizikálisan feladni :)

(#59762) faresz5 válasza zsiz (#59760) üzenetére


faresz5
senior tag

kamu a bangood akció.
Én rányomtam rögtön, engedte is fizetni majd visszatért az oldalára. (Pénzt nem volta le). rendeléseknél is látható volt a termék egy darabig, majd törölték önkényesen.

(#59763) zsiz válasza faresz5 (#59762) üzenetére


zsiz
őstag

nem feltétlenül kamu, jó persze tudom.. kínai, nem kell mindent elhinni neki ha el akar adni valamit neked.. de azért azt is figyelembe kell venni, hogy kevés darabot adnak akciósan és sokan akarják.. tehát nem csoda ha nem sikerül, inkább az ha mégis sikerül.

nekem is törölte a rendeléseket. mondták is, hogy mivel nem sikerült kifizetni (mivel kifogyott az akciós termék mire fizetni sikerült volna), ezért sikertelen a rendelés, ezeket pedig majd törlik. azt meg úgyse fogjuk soha kideríteni h a világon az a pár darab cucc tényleg odakerült-e valakihez vagy sem.. nem mondom, hogy biztos nem kamu, de azért van rá esély hogy nem az. gondolj csak bele mennyi látogatót\potenciális vásárlót szereznek most ezzel az akcióval, én pl most regeltem be hozzájuk. már vásároltam is, igaz csak egy apróságot, de nem ez volt az utolsó vásárlásom tőlük, látva a support hozzáállását is.. szóval még akár meg is érheti nekik azt a pár cuccot szinte ingyen odaadni annak a pár embernek akinek összejön. ha jól csinálják csak nyerhetnek vele (nem úgy mint pl talán az edigital tavaly black friday-kor)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59764) bucsher válasza zsiz (#59763) üzenetére


bucsher
őstag

"szóval még akár meg is érheti nekik azt a pár cuccot szinte ingyen odaadni annak a pár embernek akinek összejön"

igen, de talán még jobban megéri nekik, ha nem adnak senkinek semmit :U

In the pipe - five by five!

(#59765) bul07 válasza zsiz (#59763) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem is törölték mindkettő koptert
Nem is baj megmaradt a pénzem

De ha úgy nézzük hogy minden nap 10pont a pörgetősön az is 2.6$, annyival több marad a számlámon

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#59766) atenza


atenza
senior tag

Postásnak majd a csomag 27%-át+2000HUF kell fizetni mikor hozza a vámkezelt csomagot?

(#59767) zsiz válasza bucsher (#59764) üzenetére


zsiz
őstag

persze, ezért mondtam, hogy nem feltétlenül hazudnak, de nem is muszáj hinni nekik :D ha mégis elküldik, azt a párezer dollárt leírják abból ami egyébként nyereség lenne.. biztos nem 3000$ nyeresége van egy ekkora üzletnek, szóval akár bele is férhet nekik.. de mint mondtam, sose fogjuk megtudni az igazat, hacsak nem mi nyerünk meg minden leárazást aztán megbeszéljük itt a fórumon :D

a drón topikban egyébként valaki nyert egy h8 mini koptert ingyen :D

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59768) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

először van bármilyen adat a csomagomról.
2015-08-10 17:12:00Item received for processing Direct Link, PostNord Receiving HUB
2015-08-10 17:12:00Item received for processing The shipment item is under transportation
Gearbest. 9napja rendeltem. Egyik forumtars utánam rendelt, neki már ideért.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#59769) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Anyukám is regisztrált a banggood-ra és szeretne onnan rendelni. Viszont nincs bankkártyája, a paypal meg ugye nem jól váltja a dollárt. Igaz annak semmi akadálya, hogy az én paypal fiókommal fizessen? Tehát eltérne a rendelő személye a fizető személyétől.

(#59770) atenza


atenza
senior tag

Srácok nekem dobott egy 99-9.9-es kupont sokadik próbálkozásra, eddig mindig csak +5pont volt. Majd kiderül hogy be lehet-e váltani.

[ Szerkesztve ]

(#59771) azbest válasza faresz5 (#59762) üzenetére


azbest
félisten

Némi naivitást érzek, hogy azt hiszed, átvertek, amikor egyetlen darab ajándékért több ezren nyomogatjátok a gombot.

Anno DX-en egy ár felezős akció kapcsán én voltam legjobban meglepődve, hogy sikerült elcsípni egy 32GB-os sd kártyát és egy mk808b-t fél áron. Jellemzően pár másodperc alatt kiürültek a keresettebb dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#59772) Upo válasza azbest (#59771) üzenetére


Upo
addikt

Én egyszer tinydeal seckill-ben meg tudtam csípni egy nyócmagvas telefont 9$-ért, promóciónak se rossz hogy nem kamu a dolog, utána elég sokmindent vettem még tőlük.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#59773) maestro87 válasza Upo (#59772) üzenetére


maestro87
őstag

Az szép lehetett.:)
És az eredeti érték áfáját ki kellett fizetned rá?

[ Szerkesztve ]

(#59774) zsiz válasza Upo (#59772) üzenetére


zsiz
őstag

nekem geekbuyingról sikerült anno több mindent is, bár azok se voltak túl nagy értékűek. meg az egyik csomagom el is veszett valahol (vagy fel se adták), mondjuk csak 1 centet fizettem érte úgyhogy nagy kár nem ért, meg am se volt szükségem rá :D meg most banggoodról behúztam egy xiaomi usb mini ventilátort 1$-ért, kíváncsi vagyok rá.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59775) bucsher válasza zsiz (#59774) üzenetére


bucsher
őstag

de hát az $1 teljes áron is ... :U

In the pipe - five by five!

(#59776) maestro87 válasza bucsher (#59775) üzenetére


maestro87
őstag

Azok nem eredetiek.
Az eredetit tudod az eredeti xiaomi powerbankkal ki-be kapcsolni, a hamisakat nem, folyamatosan bekapcsolva maradnak. Banggood-on most 4 dollár akciósan az eredeti, de a leggyorsabb 20 ember megvehette 1 dollárért. Nekem is sikerült lecsapni rá.:)

[ Szerkesztve ]

(#59777) zsiz válasza bucsher (#59775) üzenetére


zsiz
őstag

én eredetit vettem, az ha jól tudom 7$ körül szokott lenni teljes áron

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#59778) bucsher válasza maestro87 (#59776) üzenetére


bucsher
őstag

Hmmm ... :B kösz az infot!

In the pipe - five by five!

(#59779) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Manapság is tetű lassan dolgoznak a vámon? Van egy rendelésem, 08.07-én érkezett az országba, azóta nincs hír róla.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59780) faresz5 válasza dethroner (#59779) üzenetére


faresz5
senior tag

teljesen normális, ha majd két hét múlva még nincsen nálad a csomag, akkor célszerű felhívni őket. 2-3 munkanap után felesleges aggódni. Majd még megkapod a levelet ha vámolni kell, az 3-4 munkanap, feldolgozzák pár munkanap jó esetben, majd a posta kiviszi, pár munkanap.

(#59781) faresz5 válasza azbest (#59771) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem naivitás, legyen az,hogy nem a kedves user nyert, de akkor minek lép be a paypal felületre és minek rakja megrendelések közé. Normálisan is lebonyolíthatták volna a dolgot, vagy legalább valami visszajelzést,hogy bocs nem nyertél.(ez az utolsó dolgot már korrigálták, valószínűleg tanultak a dologból.) Ahogy észrevettem a paypalos fizetés gyorsaságán múlik a dolog, nem csak azon milyen gyorsan nyomsz rá a rush to buy gombra.

(#59782) maestro87 válasza faresz5 (#59781) üzenetére


maestro87
őstag

Én is gondolkoztam ezen és rájöttem, hogy azért a fizetés gyorsaságán múlik, mert így kiszűrhetőek azok a felhasználók akik rákattintanak a buy-ra, de később meggondolják magukat. Az meg senkinek sem lenne jó, hogy a sok gyökér megrendelne mindent de nem fizetne, azaz senkinek nem lenne kiküldve a cucc. Na meg gondolom a botokat is jobban ki lehet így szűrni, hogy nem elég csak egy gombra kattintani.
Visszajelzés van a paypal checkout után.

(#59783) KamuMazsola válasza dethroner (#59779) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem egy nappal előbb landolt a csomagom, tegnap du jött az sms. Kb a napokban vagy kapod az sms-t, vagy kiszállításra továbbítják. Türelem!

Üdv.: KamuMazsola

(#59784) atenza


atenza
senior tag

Nekem gyorsan történt minden, de még így is a vám miatt tartott ennyi ideig, amúgy megjött volna 5 nap alatt usából ami dúrva.

kép

Viszont nem értem ezt hogy miért nekünk kell elküldeni a csomag összegét, mi akadályozza meg abban az embereket h PS-el átírják a termék értékét a paypal vagy ebay igazoláson?

(#59785) Victoryus válasza Victoryus (#59768) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egyszer csak csörög a teló, azt mondja dpd futár, itt a csomag.
Ami negatívum : nincs EU csatlakozó, nincs otg kábel se. Annak ellenére, hogy lennie kéne. Maga a tablet ok eddig.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#59786) faresz5 válasza atenza (#59784) üzenetére


faresz5
senior tag

Írd be a googleba,hogy okirat hamisítás BTK és megtudod, mi akadályozza meg az embereket. Vagy te leülnéd azt a pl10ezer forintot pl 1évre? Ha nem tudnád egyébként, a 3 betűs szervezet, akár a számlaegyenleged is lekérheti, ha van rá oka és akkor bukik a hamisításod.

[ Szerkesztve ]

(#59787) fornettisuti válasza dethroner (#59779) üzenetére


fornettisuti
veterán

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#59788) dethroner válasza KamuMazsola (#59783) üzenetére


dethroner
veterán

Sms? Honnan kapnék én sms-t? Szerintem legfeljebb postai úton tudnak elérni.
De most néztem, és frissült, Vámköteles küldemény NAV regisztráció.
Vagyis kezdhetem összeszedni és megküldeni nekik a dokumentumokat?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59789) fornettisuti válasza dethroner (#59788) üzenetére


fornettisuti
veterán

ha a csomagon szerepel a tel. számod kaptál volna sms-t postától.
elvileg levelet kell kapnod, amiben nyilatkozol, a vámkezelés megbízásáról és a csomag tartalmáról és az értékéről; részletek a levélben.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#59790) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!

Leírok egy sztorit. Remélem nem untatok vele senkit.

Oneplus hivatalos oldalról rendeltem egy Power bankot és egy hozzá való töltőadaptert. Mindezt vasárnap délelőtt.
Erre hétfőtől leakciózták a Xiaomi Power bankokakat. Ennek annyira megörültem, hogy leakartam mondani a Oneplus rendelést, mivel most egy jobb hálózati töltővel együtt is 4000 forinttal kerül kevesebbe, mint a Oneplus (mondjuk azért a 1+ sokkal szebb, de nem mutogatni vettem).
Le is írtam, hogy meggondoltam magam és töröljék a rendelést, utalják vissza a pénzt. Sajnos online chat csak 15 órától indult, ezért pontban 15 órakor elkezdtem leírni ugyanezt a szöveget a Supportnak.
Gyorsan válaszolt is, hogy kér pár percet, utánanéz. Addig nézte, amíg azt nem látta, hogy már processing a rendelésem, ezért nem tudja törölni. "Annyit tudok csinálni ha megjön, hogy nem veszem át (ja, persze), vagy átveszem és visszaküldöm. Ha odaért, utalják az árát."
Mondtam neki ezt nagyon gyorsan feldolgozták. "30 napon belül szállítjuk a rendelést." De ez csak 30 óra volt!!!

Szóval a lényeg, teljesen hülyének nézett, hála a nem túl erős angolomnak. Persze vissza biztos nem küldöm, mert azzal már nem lenne túl nagy különbség + a herce-hurca sem hiányzik. Így jártam. Legközelebb alszok rá még egy napot.

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#59791) KTU


KTU
addikt

Rákerestem a holland és NL szavakra a topikban.
Hogy nem sok mindent lehet tudni a csomagról az elején.
17track és trackonline.ru nem ad infót,
de a holland posta oldala igen.
persze meg kell adni az irányítószámot és kiválasztani a célországot.

Ritkán járok erre. :B
Nem a meleg vizet akarom megint feltalálni, csak segíteni. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#59792) KamuMazsola válasza dethroner (#59788) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A postaimport@posta.hu-ra elküldöd a PayPal számlát meg a vámkezelesi nyilatkozatot, tárgynak a tn-ed beírod és kész. Jó a mobillal készített fotó is, csak olvasható legyen. Mindent megtalálsz a posta.hu/vam oldalon.

Üdv.: KamuMazsola

(#59793) dethroner válasza KamuMazsola (#59792) üzenetére


dethroner
veterán

Ja tudom, volt már külföldi rendelésem, csak már legalább 1 éve, és megkopnak az emlékek.
Szóval jól sejtettem hogy ez a Vámköteles küldemény NAV regisztráció szöveg azt jelenti hogy készíthetem a buxát? Mert eddig mintha lett volna olyan szöveg is, hogy adatok bekérése a címzettől.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59794) luck66 válasza KTU (#59791) üzenetére


luck66
tag

az NL postán van egyszerűbb mód:

http://www.postnl.post

[link]

/

azután a "find" gomb

[ Szerkesztve ]

(#59795) maj-viktor válasza dethroner (#59793) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát én ha nem is keresnék rá erre a szövegre, akkor is elég beszédes!
Vámköteles küldemény NAV regisztráció

http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_39730-39730.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#59796) KamuMazsola válasza dethroner (#59793) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen, készítheted. 27% + 2000 Ft.

Üdv.: KamuMazsola

(#59797) maestro87


maestro87
őstag

Vámolásnál az nem számít, hogy pl. anyám nevére érkezik a cucc és az én paypal-os számlámat nyújtom be nekik, mert én fizettem, nekem van paypal-om? Ilyenkor kit vesznek elő? :F Nem szeretném ha engem is elővennének a rendszerükből.

(#59798) Magnum_ válasza maestro87 (#59797) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ki rendelte meg? Az fog ertesitest kapni.

I humbly and respectfully decline™

(#59799) KTU válasza luck66 (#59794) üzenetére


KTU
addikt

:N Nem ad infót:
kép
Detail page of shipments
The shipment barcode was not found.
Please check if your shipment barcode belongs to a registered mail item.
If your shipment barcode belongs to a parcel of PostNL Parcel Service,
please check www.internationalparceltracking.com to find the details of your shipment.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#59800) maestro87 válasza Magnum_ (#59798) üzenetére


maestro87
őstag

Nem én, de a paypal az én nevemen fut. De gondolom módosíthatom a paypal-on a nevet, címet és akkor én nem leszek egy papíron sem rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.