Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40017) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Azért az komoly, hogy a csütörtökön / pénteken "célországba megérkezett" olcsó 4db csomagomat ma (hétfőn) megkaptam, de amit vámolnak, ahhoz hozzá sem tudnak nyúlni, pedig már kedd-en elküldtem mindent, majd újra csütörtökön...

konkrétan a vámozattam:
(és azt nem mondhatja senkise, hogy nem dolgoznak, mivel mondom a MOST csütörtökön / pénteken "célországba megérkezett" 22€ alatti csomagjaimat, ma hétfőn kézbesítették! (mondjuk ezen én is meglepődtem, mondom, talán szerda körül kihozzák)

Szándékosan megvártam minden státusz.. nem sürgős annyira csomag és elég jó időt futott!
Megvártam míg a TN átváltott!

2014.06.28.-ai rendelés
2014.06.30.-ára feldolgozta a shop
2014.06.30.-án feladták
2014.07.08.-én "Célországba megérkezett"
2014.07.11.-én eldöntötték, hogy vámköteles lesz (áfa)
2014.07.14.-én "adatbekérés"
2014.07.15.-én reggel láttam az adatbekérést, így 2014.07.15.-én 10:14-kor elküldtem e-mailbe az adatokat és a státusz át is váltott egész gyorsan 2014-07-15 10:51-kor, azaz 37perccel az e-mailem elküldés után "Megküldött dokumentumok feldolgozása" -ra és azóta semmi... e-mail újra küldve immáron hivatkozássi számmal csütörtökön... és most ma is... tökre nem logikus! (bár miért is keresek logikát benne)

És mondom, a most csütörtök/pénteken célországba megérkezett státuszú 4db csomagom ma (hétfőn) megkaptam...

(ajánlott levelet ha jól emlékszem 2014.07.16.-án - szerdán - kaptam meg)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.