Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) tknof1871 válasza aytukabozs (#39488) üzenetére


tknof1871
őstag

ebay, €39.99 EUR értékben 1 darab cucc. Ez az első, amit rendeltem. Előtte olvastam az elektronikus vásárlásról, de nem találom a megoldást, hogyan tudom követni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#39502) Lovi24


Lovi24
senior tag

Az ainol-novo.com mennyire megbízható? Valaki rendelt onnan mostanság?

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#39503) tknof1871 válasza tknof1871 (#39501) üzenetére


tknof1871
őstag

Értem, rackin number kell a nyomkövetéshez. Ehhez nincs. Megszívtam.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#39504) aytukabozs válasza tknof1871 (#39501) üzenetére


aytukabozs
addikt

a vásáláskor kapott visszaigazoló levélben kell legyen valami kontakt az eladó felé vagy ebay leveezésben kérdezz rá direktben az eladóra.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#39505) tknof1871 válasza aytukabozs (#39504) üzenetére


tknof1871
őstag

ebay-en ráírtam, hogyan tudom nyomon követni, de még nincs választ.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#39506) arfer válasza arfer (#38618) üzenetére


arfer
aktív tag

No, megjött a miniinthebox-tól az "akcijós ócó dugi" memóriakártya, RMPrepUSB szerint valóban 8GB-os, nem fake, sebessége CrystalDiskMark szerint 18MB/s read, 6.6MB/s write, vagyis valóban Class6-os :C . Azt a pár centet valóban megérte :C !

[ Szerkesztve ]

(#39507) Zeki válasza arfer (#39506) üzenetére


Zeki
nagyúr

Neked már meg is jött?
Nem semmi.
Akkor talán a jövő héten is megkapom őket.
Annyiért nagyon jó vétel volt. :)

(#39508) arfer válasza Zeki (#39507) üzenetére


arfer
aktív tag

Mást is rendeltem, így átléptem az ingyenes DHL értékhatárt, ezért jött meg. Kis fájloknál azért elég lassú a kártya, de nagy fájloknál hozza a 6 MB/s-et.

(#39509) vapega válasza Lovi24 (#39502) üzenetére


vapega
tag

Ugyan még nem hallottam róla de gyanúsan olcsó a XIAOMI MI-PAd és a powerbank...........és különben nem túl nagy a választék.
De lehet csak a megérzésem rossz ezzel az oldallal.

[ Szerkesztve ]

MI 10T

(#39510) rokasjani70 válasza verser233 (#39311) üzenetére


rokasjani70
újonc

Nos a Tmallbox engem is hitegetett egy ideig és ma vissza is küldte a pénzem. Június 26-án utaltam át a pénzt, és elvileg 3 napon belül postáznia is kellett volna. Ez nem történt meg, ezért a hét elején ráírtam, természetesen nem válaszolt, aztán Skype-on is felvettem vele a kapcsolatot, elkamuzta hogy azért nem küldte, mert mindenhol kevés van belőle, de pénteken biztosan feladja. Ez nem sikerült neki, így indítottam a Paypalon egy vitát. Ma reggel átküldte a pénzem a Paypalra, de természetesen nem válaszol a leveleimre azóta sem.
Szóval nem akarok senkit lebeszélni a Tmallbox-ról, de ahogy már előttem is írták először meg kell kérdezni, hogy van-e, és felhívni a tisztelt eladó figyelmét, hogy három nap után megy a Dispute a Paypalon.És csak ez után szabad fizetni!!
Nekem ez a 17 nap jó tanulópénz volt.

És még egyszer: Nagyon figyeljetek erre a Justin gyerekre mert nagy kamugép!! :W

(#39511) Zeki válasza vapega (#39509) üzenetére


Zeki
nagyúr

out of stock-ra olyan árat írnak, amit akarnak.

(#39512) Zeki válasza Lovi24 (#39502) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mi van ott jobb áron, postával, ami máshol nincs?

(#39513) Lovi24 válasza Zeki (#39512) üzenetére


Lovi24
senior tag

A Pipo p1-et néztem,hogy hol van raktáron. Lehet,hogy nincs is,csak szeretnék a pénzemet kölcsönbe pár hétre.
A Mipad -ot nem is figyeltem,hogy van náluk.
Habár tényleg gyanús,hogy ami "out of stock",az mind elég olcsó....
Várom már nagyon az rk3288-as tabokat :DDD Még a Hongkongeek-en is nézelődtem,habár mint kiderült ott is csak vám visszatérítés van,így mindegy honnan rendelek. Sokat nem hallottam még róluk.
Megpróbálok türelemes lenni és inkább rendelek majd valami ismertebb helyről :DD

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#39514) Rodzser Mór válasza bigyo108 (#39485) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nemrég rendeltem geekbuying-ról, első rendelésem. A csomag postára adását (SG Singapore Postával megy a free shipping) elhúzták a maximumig, 7 munkanap. Most már az SG -nél van. Az egyik emailemre fél nap múlva (ott már munkaidőn túl kapták meg) , a másikra 1,5 óra múlva válaszoltak. Ez így rendben van nekem eddig.

(#39516) aytukabozs válasza #78232832 (#39515) üzenetére


aytukabozs
addikt

déjá vu-m van...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#39518) aytukabozs válasza #78232832 (#39517) üzenetére


aytukabozs
addikt

nem az volt a lényeg hogy szerda, hanem hogy qq messenger...
azon elvileg mindig elérhető :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#39519) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

A mailbox.de szolgáltatás használatáról tudtok egy ügyes kis leírást vagy posztot, ahol beszámolnak a tapasztalatokról. Ez lenne talán a legrelevánsabb topik, de érdekesmód, semmit nem találtam mikor rákerestem...
Köszi előre is! :)

ui: egy O+O-t kellene Magyarországra hozni, a hivatalos oldalukról (ahonnan ugyebár nem szállítanak ide) :C

Jöhet privátban is, köszi!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39520) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Az igen:
Aliról rendeltem ilyen pár dolláros telefon tokokat, ,a hajnalban jött az email, hogy postázva, adtak hozzá követési számot, és már él is a rendszerben, feladták, és a szortír centerben is van már, sőt a Posta követési oldalán is látszik.
Ilyen gyorsan TN-t még nem tapasztaltam, hogy látszik a rendszerben..
Reméljük a többi is hasonló gyorsasággal megy: :C

;) - The Power of the Light Side

(#39521) SUPREME7 válasza Anonymus23 (#39520) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ne szokj hozzá :)

(#39522) Anonymus23 válasza SUPREME7 (#39521) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz a kedves bátorítást :P
Tudom, hogy nem ez az általános, sokadik rendelés már ez, igazság szerint egy hétig szinte rá se szoktam nézni a TN-re, nem szokott szinte semmi sem lenni, csak beregisztráltam a számot a többi közzé a trackitonline-on, és akkor esett le az állam, hogy itt már volt 4 bejegyzés! :Y

;) - The Power of the Light Side

(#39523) XmoD


XmoD
aktív tag

Nekem a 07/04/2014 13:20-kor feladott NL post meg nem el :F

(#39524) bigmen55


bigmen55
csendes tag

Sziasztok. Hol találom a csoportos rendelés topicot? Kösz !!!!!!!!!!!!!!!!!

(#39525) XmoD válasza bigmen55 (#39524) üzenetére


XmoD
aktív tag

(#39527) espi38


espi38
őstag

sziasztok!
A TMART-ból rendelek au union belülinek minősül és nem kell vámot fizetnem?
Köszi a válaszokat.Laci

(#39528) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Vissza kellett küldenem Kínába egy telefont garanciáztatásra és jelenleg ez a státusz a legfrissebb.

2014.06.27
09:50
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.07.10
16:26
Küldemény információ:
Letétben van / Item stored, addressee notified

Most ez jót vagy rosszat jelent?

(#39529) Zeki válasza espi38 (#39527) üzenetére


Zeki
nagyúr

A tmart.com-nál csak az angol raktáros EU-s!!!!!!!

És az a kevés dolog, A többség hong kong, vagy usa.

(#39530) bl4ze válasza kisgyerek85 (#39528) üzenetére


bl4ze
veterán

Kérdés mit vársz.
Megérkezett, kiértesítették a címzettet.
Át kell vennie. Szólj neki, hogy menjen a pakkért :D

.:. bl4ze .:.

(#39531) kisgyerek85 válasza bl4ze (#39530) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ja, ok. Én azt hittem az lesz a következő státusz, hogy átvette.
Akkor írok is nekik egy mailt, hogy vegyék már át a pakkot.

(#39532) pomphl


pomphl
csendes tag

Ez a fura nyomonkövetési infó..

2014-07-11 07:20, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-07-10 18:40, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-07-10 18:37, Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange
2014-07-03 16:54, Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange
2014-07-03 16:54, Küldemény postai átvétele / Item accepted
2014-07-03 16:54, Célországba elküldve / Item sent abroad

(#39533) ferke72 válasza pomphl (#39532) üzenetére


ferke72
aktív tag

Teljesen rendben van ez a követési infó valószínű hamarosan azt látod majd célországba megérkezett :K

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#39534) pomphl válasza ferke72 (#39533) üzenetére


pomphl
csendes tag

Hamarabb küldték el mint ahogy feladták..

(#39535) Harpoon13 válasza kisgyerek85 (#39528) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Postával küldted vissza? Csak azért kérdezem, mert én tegnap küldtem vissza egy telefont, de a posta honlapja szerint Kínába nem működik a nyomkövetés.

[ Szerkesztve ]

(#39536) kisgyerek85 válasza Harpoon13 (#39535) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igen, postával ment vissza. Sokáig nekem is csak az volt, hogy megérkezett. Egész héten nem néztem rá csak most és meglepődtem ezen a státuszon. Azért is kérdeztem rá.

(#39537) Arpsoft


Arpsoft
tag

Mit lehet tenni akkor, ha vámolják a küldeményemet, de ÁFA fizetéssel együtt már nagyon nem éri meg nekem az üzlet? Mi van, ha semmit nem reagálok a NAV levelére? Visszaküldik a csomagot Kínába? Ilyenkor az eladó visszafizeti a pénzt?

(#39538) beg válasza Arpsoft (#39537) üzenetére


beg
veterán

Visszaküldik, és a teljes árát nem kapod vissza, mivel az egész átgondolatlan cirkuszoddal az eladónak költsége volt. Az áfát előtte bele kellet volna kalkulálni. Ez így nem sportszerű.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#39539) El_Diablo válasza Arpsoft (#39537) üzenetére


El_Diablo
tag

Miért nem lehetett előre gondolkodni? Ár+ÁFA. Ha megéri megrendelem, ha nem otthagyom. A magadfajták miatt lesz lassan mindenhol letiltva ez az ország a csomagküldőknél... :W

[ Szerkesztve ]

(#39540) Arpsoft válasza beg (#39538) üzenetére


Arpsoft
tag

A postaköltséget kifizetem, az nem gond. Tehát akkor visszaküldik az eladónak?

(#39541) Laza... válasza Arpsoft (#39540) üzenetére


Laza...
addikt

Miért nem őket kérdezed meg? Korrektebb lenne. Akik itt vannak, 99,9% komolyan gondolja a vásárlását. Az egy tized százalék meg meg járjon MM-ba

Ha én lennék az eladó, lehúznék min. 50%-ot rólad. Mert csak

Nem is tudom az ilyen ember minek rendel külföldről :S

Never give up!

(#39542) aytukabozs


aytukabozs
addikt

"nagyon nem éri meg"bammeg. nokomment.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#39543) Dominó85 válasza aytukabozs (#39542) üzenetére


Dominó85
veterán

Amikor nyerészkedni akar valaki... ez annyira szánalmas, nem? :U

* Péter - 06302461862 *

(#39544) sasa311 válasza Arpsoft (#39540) üzenetére


sasa311
veterán

Igen, ilyenkor a posta visszaküldi egy idő után.

De a kínaiakat ismerve bőven kifutsz a PP 45 napból mire visszaér a csomag (sőt, ez 100%, mert ugye a magyar postán is áll) és akkor sem látsz vissza egy fillért sem ha visszaért egyben a csomag. És nem is tudom érte őket okolni! Ez elég no komment elképzelés.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#39545) kozel30


kozel30
csendes tag

Sziasztok! Az aliexpressről akartam rendelni de az erstés visa és a kh mastercardos fizetést is elutasították. Személyi és bankszámla másolatot kérnek. Ez megszokott az aliexpressnél? Pénz van a számlán nem is értem az elutasítást . Az ebayen rendszeresen használom a kártyákat. A választ előre is köszönöm.

(#39546) Zeki válasza kozel30 (#39545) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, ez előfordul náluk. Egy online bankszámlakivonat is elég.

(#39547) El_Diablo válasza kozel30 (#39545) üzenetére


El_Diablo
tag

Nem gyakori. Keress rá a fórumban valaki itt belinkelte nemrég pont nekem a megoldást erre.

(#39548) kozel30 válasza Zeki (#39546) üzenetére


kozel30
csendes tag

Köszi. Az erste rögtön küldte az smst hogy a vásárlás törölve a pénz nem került levonásra de most nézem a kh számlát ott levonták a pénzt. Ezzel mit tudok csinálni?

(#39549) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
A Order details oldalon a Shipping address alatt a mobiltelefonszámom előtt nincs ott a +36. Ez így hiba?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#39550) El_Diablo válasza tknof1871 (#39549) üzenetére


El_Diablo
tag

Ha van a 0036 akkor nem. Egyébként nagyon ritkán hív fel a postásbácsi, hogy küldeményed érkezett. Csak a futárok hívogatnak... Írsz az eladónak és elmondod mi a helyzet. Ez is opció...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.