Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) llaszlo válasza llaszlo (#40750) üzenetére


llaszlo
veterán

Ja most esett le, hogy már eltelt a 6 nap a feladástól számítva. Oda is írták, hogy akkor már archiválják.
A lényeg, hogy az antésoknak köze nincs a TN-hez.

szili.tamas1: Tényleg. :) Korán van még. Akkor fogalmam sincs, hogy mit és hol kell nézni. Az biztos, hogy 14 karakteres kódot kér és a csomagon is van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#40752) szili.tamas1 válasza llaszlo (#40751) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

A sixty az hatvan :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#40753) llaszlo


llaszlo
veterán

Az alin tegnap vásárolni akartam egy tokot. Viszont a csodás Maestro kártyával ismét nem tudtam fizetni a KH-nál. Éjszaka kb lehetetlen náluk fizetni bármit is nem ez az első eset. Szóval most ki akartam volna fizetni, de a terméket nem találom. Hol kellene keresnem?

(#40754) beg válasza llaszlo (#40753) üzenetére


beg
veterán

Belépés után a my orders résznél nincs?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40755) honda 1993


honda 1993
senior tag

Hali.

Ha kínából rendelek telót akkor az áfát hogy kell kifizetni?
Az árban már az is benne lesz?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#40756) Maxiom


Maxiom
újonc

2014-et írtunk. A rendszer azt mutatta, hogy az életet jelentő csomag megérkezett. Tudtuk ez még nem a fény az alagút végén. Vámkezelés alá fog esni. Igyekeztünk elegendő ivóvizet és élelmet felhalmozni. A árnyhatalomnak beadtuk az adatokat. Azt mondták csak napok kérdése. Csak pár nap és határoznak sorsunk felől. Teltek a napok. Sötétség borult reánk. Sok volt az éhes száj. Eltelt egy hét, majd kettő. Meggyújtottam egy jelzőfáklyát, de már csak a sötét csend volt mindenhol. Következő napokban minden nap meggyújtottam még egyet-egyet, de csak a csend. A tábor tele van. Nincs több élelem, nincs több tartalék és nincs már fáklya se. A csomag nem ért ide. Elnyelte a rendszer... to be continued!

[ Szerkesztve ]

(#40757) beg válasza honda 1993 (#40755) üzenetére


beg
veterán

Téma összefoglalót elolvastad? (Összefoglaló kinyitása)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40758) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy a postaimportra küldött dokumentumot mennyi ideig nézegetik általában? Már egy hete elküldtem de még mindig "megküldött dokumentum feldolgozása" van kiírva trackingnél. Már egy hónapja rendeltem a telefont, nem hiszem el mit tudnak ennyit szüttyögni és még fizessek is az időhúzásért -.-"

(#40759) beg válasza dlaccc (#40758) üzenetére


beg
veterán

1-2-3 hét leterheltségtől és dolgozni nem akarástól függően. (Legközelebb DHL, sok hetet spórolsz magadnak)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40760) b0bcat válasza dlaccc (#40758) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez egy ilyen bicikli. Még sokáig nézegethetik. :U Legközelebb DHL-lel rendelj! ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#40761) Maxiom válasza dlaccc (#40758) üzenetére


Maxiom
újonc

Valós történet alapján: LINK

(#40762) dlaccc válasza b0bcat (#40760) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Köszi! Jólvan, csak dhl plusz 26dodo emlékeim szerint, mondjuk látom már nem kellett volna spórolni :/

[ Szerkesztve ]

(#40763) beg válasza dlaccc (#40762) üzenetére


beg
veterán

-1500 ft (6-7 USD), mert az a DHL-nél benne van az árban és máris kedvezőbb a gyerek fekvése. 4600 ft lett volna a gyorsasági felár.
(Az már csak hab a tortán, hogy némelyik boltnál 10-15 usd körül van a dhl)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40764) b0bcat válasza beg (#40763) üzenetére


b0bcat
addikt

Régi szép idők, amikor még a Geekbuying normális volt, és 8-10 dollárért lehetett onnan DHL-lel rendelni... :O

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#40765) SilentDave


SilentDave
csendes tag

Sziasztok!

Mennyire szokványos mostanában, hogy SG csomag több mint egy hónapig jön?

2014.06.28 13:42 Küldemény információ: Célországba elküldve
2014.07.01 23:35 Küldemény információ: Célországba elküldve

Ennyi infóm van, SG végű a tracking. Kezdjek aggódni?
Pandawillen vett teló, eddig mindig 3 hét alatt jöttek a cuccok, karácsonyi hajtásban volt csak picivel több.

(#40766) beg válasza SilentDave (#40765) üzenetére


beg
veterán

SG-nél még gyorsnak is mondható. Sajnos. Neked is csak azt tudjuk tanácsolni, felejtsd el az SG-t, szánd rá azt a kis felárat a DHL-re legközelebb.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40767) aytukabozs válasza Maxiom (#40756) üzenetére


aytukabozs
addikt

:C :DD

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40768) dlaccc válasza SilentDave (#40765) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Üdv a klubban, én is most SG csomaggal szívok, de már a vámnál pattog a labda egy hete...

(#40769) zzola


zzola
félisten

Szaisztok!
amazon.com-ról rendelnék egy fejhallgatót 80 dollárért. Az eladó az amazon, fizetés előtt be kell állítani, hogy gift? Illetve ha nem növekedik az ár, akkor adót sem kell fizetni? Vagy ha beérkezik az országba, akkor ugyan úgy vámolják mint egyébként szokták?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#40770) djnice válasza Maxiom (#40761) üzenetére


djnice
veterán

Én ugyanígy jártam, úgy néz ki mostanában a vámosok között feltűnt egy szarka...

(#40771) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

1 hete vámolják a motyómat és 1 hónapja vettem.

Ahogy én látom a helyzetet, nem egy lineáris megcsúszás van, hanem folyamatosan több a beérkezett áru és korlátos a rendszer áteresztő képessége. Ennek az lesz a követkeménye, hogy a raktár ajtaján fognak kidőlni a vámolandó csomagok, aztán már a kerítésen is kiborul. A munkaerő meg már nem is fog beférni. Szóval reménytelen, hogy a jelenlegi erőforrásokkal utolérjék magukat kiszolgálják az igényeket. Nincs náluk egy hozzáértő logisztikus? :P

[ Szerkesztve ]

(#40772) Laza... válasza Rodzser Mór (#40771) üzenetére


Laza...
addikt

Nem is ez a legnagyobb szopóág, hanem ha kapsz egy sz@rt, akkor már kicsúsztál a PP 45 napjából..

Never give up!

(#40773) RVR400 válasza Rodzser Mór (#40771) üzenetére


RVR400
veterán

A hozzáértő logisztikusnak, ha van esze és nem kényszerpályán van, akkor más cégnél keresi a kenyerét. Ha pedig emberanyag nincs, akkor a világ legjobb logisztikusa is kevés lesz oda. Ráadásul mindezek mellett leépítések vannak.

(#40772) Laza...: Azt már tisztáztuk, hogy ha valaki hagyja lefutni a 45 napot, az csak a saját hibájából van. Nem foghatod arra, hogy azért nem nyitottál, mert a vámon van, mert ugyanez a helyzet, ha már elküldték, de valahol van útközben. Valahol van, de még nem Nálad, így automatikusan nyitod a dispute-t.

[ Szerkesztve ]

(#40774) Zeki válasza zzola (#40769) üzenetére


Zeki
nagyúr

A NAV bekéri tőled a vásárlást igazoló dokumentumokat.

A VÁMOSOK SZARNAK RÁ, HOGY MELYIK ELADÓ MIT HAZUDIK A TERMÉKRŐL.
TUDJÁK HOGY TE ÚGYIS A VALÓS TERMÉK VALÓS ÁRÁT FIZETTED KI.

(#40775) maj-viktor válasza Rodzser Mór (#40771) üzenetére


maj-viktor
őstag

Jól látod... a csomagszám csak növekszik... az embereket meg leépítik!

Amikor már bocs, de k*rva sok pénzt beszednek / betudnának szedni még a külföldi csomagokból... de inkább nem adok tippet az állambácsinak / NAV-nak / vámosoknak - csak pár embert felkéne venni, aki simán kitermelné a bérét pár nap munkával az egész havi bérét és még a csomagok "megkapása" is felgyorsulna!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#40776) djnice


djnice
veterán

Van esetleg hasonló cég mint ez, csak Németországban?
[link]

(#40777) zzola válasza Zeki (#40774) üzenetére


zzola
félisten

Kis karakterekkel is értem! :)
Nem biztos, hogy bekérik, fentebb írták, hogy a "AmazonGlobal Expedited Shipping" opcióval a feladó intézi a vámolást és előre elkéri tőled a várható vámdíjat...amit lehet visszakapsz, ha átcsúszik a vám eljáráson.

[ Szerkesztve ]

(#40778) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Na jól van, visszavonom az előző türelmetlen hozzászólásomat! :DDD Ugyanis kaptam az infót, hogy ma délelőtt a postás vitte a csomagot, csak nem volt, aki átvegye. Értesítő bedobva. Persze a nyomkövetésen nem látszott és még most sem látszik semmi a "Megküldött dokumentumok feldolgozása", azaz 26-a óta, pedig naponta többször nézem. Holnap bemegyek a csomagért a postára.

(#40779) aytukabozs válasza Rodzser Mór (#40778) üzenetére


aytukabozs
addikt

sok fele gyakorlat hogy meg sem próbálják kézbesíteni hanem eleve csak az értesítőt viszi a postás, most minek szenvedjen, az könnyebb mint egy félkilós doboz :D :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40780) Huroq


Huroq
senior tag

Megkérdezem a minidealt-t egy 29 -i rendelés miatt, hogy mikor kapja meg a DHL a csomagot a másik szállítócégtől. A válasz: Majd, ha megkapja...
Köszöntem. ;]

(#40781) Laza... válasza Huroq (#40780) üzenetére


Laza...
addikt

Én meg ma beszéltem chaten velük, hogy a 2 hete pre order rendelésem mikor adják oda a futárnak. Válasz:

- Majd ha lesz.
- de az oldalon az van, hogy "in stock"
- még nincs, új típus, nincs a nakkerben :))
- Akkor miért van ott hogy van?
- Mert lesz :D
- Akkor én a pénzem kérném vissza inkább, ok?
- aug. 10-én küldjük
- nem, a pénzem kérem.
- nem tudnék még várni?
- nem
- Várjak még pár napot
- nem
- OK.... nem akarom levásárolni? Beszámolják amit befizettem, vagy ha olcsóbb vmit veszek, a különbözetet visszaadják
- köszönöm, nem.
- rendben, akkor visszautaljuk.
- köszi :DDD

Már látom a PP-on visszautalták..

Never give up!

(#40782) kcsa


kcsa
veterán

"jó" lesz ha minideal is kezdi a trükközést, kb. az egyetlen ahol az in stock idáig igaz is volt jellemzően :)

(#40783) maj-viktor válasza Laza... (#40781) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez újdonság neked, hogy "ilyenek a kínaiak"? O.o

Inkább várj, ha nem akarsz várni, akkor vásárold le! Csak legvégső esetbe adják vissza a pénzt... "dear friend" :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#40784) aytukabozs válasza kcsa (#40782) üzenetére


aytukabozs
addikt

már nem az, nyugodtan elkönyvelhető.
csak az van amire cseten azt mondják.
múlhéten végigkérdeztem vagy 6-7 instock típust, amiből 1 volt valóban raktáron. :/

A témaösszefoglalóba is nyugodtan be lehetne írni hogy 'kínaiul' az 'in stock' azt jelenti hogy 'vagy van, vagy be tudjuk szerezni' :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40785) Laza... válasza maj-viktor (#40783) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem újdonság? LOL :U :P

Never give up!

(#40786) Huroq válasza Laza... (#40781) üzenetére


Huroq
senior tag

Imádom őket. :DDD
Első menetben megírtam nekik, hogy a DHL még nem kapta meg a csomagot. Erre jött egy olyan válasz, hogy: "nem kapta meg".
Egyértelmű kapitányt szeretik játszani. :) De legalább megerősítettek ebben.

(#40787) zzola válasza Huroq (#40786) üzenetére


zzola
félisten

Gondolj bele, hány embernek a pénzét használják ingyen. In stock egy hétig, nem kevés kamatot zsebelhetnek be... :W

(#40788) maj-viktor válasza Laza... (#40785) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ott a kérdőjel, hogy pont neked lenne újdonság!????

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#40789) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Ebay-es vásárlás után, ma kaptam az MPL-től egy levelet.
Picit gondban vagyok.
Tudna nekem ebben segíteni valaki? Ha már volt róla szó, és offnak számít, privátban is megköszönném.

Hogyan kell kinéznie az emilemnek, amit a postaimport@posta.hu-nak kell küldenem? A tárgyba kell írnom a hivatkozási számot vagy a ragszámot?
Elég a paypal-os számla vagy az ebay igazolására is szükség van?
Hogyan menthetem le a számlákat PDF-be???
Ez biztos többeknek egyszerű technikai kérdés...

(#40790) zzola válasza bostone (#40789) üzenetére


zzola
félisten

Én válaszolni szoktam a levélre, paypal számla is elég lehet, de ha mondjuk mindkettőről csinálsz printscreen-t, az a tuti jó...

(#40791) aytukabozs válasza bostone (#40789) üzenetére


aytukabozs
addikt

Az összefoglalóban minden kérdésedre ott a válasz,
kivéve tán hogy hogy csinálj PDF-et a dokumentumokból.
De amúgy ja, tárgynak ragszám, és minél több doksit küldesz annál kisebb az esély hogy megkérnek a pótlásra :)
tehát PP bizonylat, és ebay visszaigazolás a vásárlásról...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40792) Laza... válasza aytukabozs (#40791) üzenetére


Laza...
addikt

PDF se kell, én simán screenshot, belerakva levélbe, hello. Sosem panaszkodtak (bezzeg én :DDD )

Never give up!

(#40793) szmyky válasza bostone (#40789) üzenetére


szmyky
aktív tag

Jó a sima képkivágás is nem feltétlenül kell PDF.
Tudsz az egész weblapról is menteni képet Firefox-ban csak le kell tölteni a Screengrab! nevű kiegészítőt!
Hivatkozási szám kell a tárgyba és esetleg ragszám majd csatolod a képeket, esetleg megírod, hogy megkeresésükre küldöm a következő dokumentumokat!

...ennyi!

(#40794) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Az hogy lehet, hogy a Lengyelországban feladott csomag lengyel postás tracking oldalán már látszik, hogy a csomag Mo.-ra érkezett? A magyar posta oldalán meg nem látszik? (meg a csomag tömege is rajta van - mármint a lengyel oldalon.)
Külön vonalkódolvassa be a lengyel a sajátjával, meg majd aztán a magyar a sajátjával?

(#40795) spy14 válasza Rodzser Mór (#40794) üzenetére


spy14
tag

A magyar lassan frissül.

(#40796) medvetable


medvetable
újonc

Na ez most postai felvétől számítva a kézbesítésig 9 nap :) Nem hinném,hogy lesz több 4 napos HK-s csomagom :N ;)

(#40797) aytukabozs válasza medvetable (#40796) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nekem is ma jött egy 15 napra (mondjuk ez TN nélküli csetresz), az a 4 napos az a világ 7. csodája, sztem többet nem lesz olyan nem hogy neked, de itt az egész fórumnak se :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40798) szmyky


szmyky
aktív tag

Nekem még mindig áll a MiniDeal-es csomagom...rohaddddddddjanak meg!!! :O

(#40799) bostone


bostone
addikt

Ha termék ára nem éri el a 6000Ft-ot, akkor mentesül minden alól?
Abban az esetben mennyi időbe telik, mire házhoz szállítják?

(#40800) szmyky válasza bostone (#40799) üzenetére


szmyky
aktív tag

Szállítási idők:
Természetesen az Ünnepnapok könnyen befolyásolhatják negatív irányba.

-sima posta: 7-60 nap
-futár, gyorsposta: 3-25 nap

Felül van egy " összefoglaló kinyitása" fül, ott minden le van írva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.