Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) beg válasza llaszlo (#39250) üzenetére


beg
veterán

Mert nem lett volna értelme megválaszolni, helyette kaptál tanácsot, hogy ne. Ezzel lettél beljebb, vagy ha később futsz a pénzed után, de kaptál volna az eredeti kérdésedre választ? Olyan, hogy teljesen megbízható kínai bolt nincs, mindenhol van valami macera néha (sokszor).
Nem kell duzzogni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#39252) b0bcat válasza llaszlo (#39250) üzenetére


b0bcat
addikt

Azért írta mindenki - kivétel nélkül jóindulatból - csípőből, hogy ne utalj WU-val, mert 99%-os eséllyel átvágás a dolog, még a legmegbízhatóbb webshop részéről is. Sajnos ez a helyzet. Addig megbízható egy webshop, amíg ketyeg a PP védelem. Utána ill. azon kívül elfelejtheted a megbízhatóságukat. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#39253) Zeki válasza llaszlo (#39250) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kaptál választ hogy kell, meg linket, hogy mennyibe is kerül egy utalás.

(#39254) Mokush


Mokush
tag

A posta uj rendszere nagyon komoly. Ma 18:00-kor frissult a TN - azt irja, hogy ma 20:10-kor celorszagba elkuldve :) Idogep rulez!

(#39255) sasa311 válasza Mokush (#39254) üzenetére


sasa311
veterán

mert helyi időt ír

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#39256) beg válasza Mokush (#39254) üzenetére


beg
veterán

Mármint a küldő ország helyi idejét. Fránya időzónák.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#39257) janaman01 válasza Mokush (#39254) üzenetére


janaman01
addikt

nem nem..az új rendszer már tudja hogy mikor fogják küldeni :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#39258) Mokush válasza beg (#39256) üzenetére


Mokush
tag

Ukrajnabol jon, az csak +1 ora :)

(#39259) beg válasza Mokush (#39258) üzenetére


beg
veterán

+ itthon nyári időszámítás, ezért kettő

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#39260) Mokush válasza beg (#39259) üzenetére


Mokush
tag

+ ott is nyári időszámítás :)
Kijevi idő.

(#39261) beg válasza Mokush (#39260) üzenetére


beg
veterán

Akkor valaki félretárcsázott a csillagkapun.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#39262) Dominó85 válasza beg (#39261) üzenetére


Dominó85
veterán

Pont azt nézem (SG: U)... :DDD

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#39263) Zeki válasza Dominó85 (#39262) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hol megy az SG U?

(#39264) aytukabozs válasza Zeki (#39263) üzenetére


aytukabozs
addikt

egy új csatornán a TV P2P-n :D :P

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#39265) Zeki válasza aytukabozs (#39264) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja... azt hittem a 2 évad után lett végre 3. is. :(

(#39266) kerekfej


kerekfej
addikt

Ilyen kapcsolós dugaljt hol lehet kapni olcsón?

(#39267) maj-viktor válasza kerekfej (#39266) üzenetére


maj-viktor
őstag

Auchan - Teszkó! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#39268) bajaki


bajaki
őstag

Mi a fenét csinálnak mostanában a vámosok? :(((

2014-07-04 13:26, Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

(#39269) Anonymus23 válasza bajaki (#39268) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ne aggódj, nekem 07.03-tól volt ez, ma délelőtt meg hozta a postás a fizetnivalóval együtt, minden státusz változás nélkül.
Ha hasonló az átfutás, akkor lehet neked meg holnap csenget vele a postás.

;) - The Power of the Light Side

(#39270) Dominó85 válasza Zeki (#39265) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem sajnos... Addig is be kell érnem lemezről, az első és második évaddal. Bár eddig az SG: A tetszett a legjobban.

ON topik: A DX.com oldalán újfent nem lehet az order-eket megnézni, milyen státuszban vannak... Szerencsére nekem csak 1db van érkezőben. Amúgy SE TN alapján 07.08-án este adták fel a csomagomat a reptéren... 06.20-i rendelés. :U

(#39267) maj-viktor
Tudod mit mernék én abba beledugni... :DDD

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#39271) bajaki válasza Anonymus23 (#39269) üzenetére


bajaki
őstag

Nem lenne rossz. :)

(#39272) espi38 válasza Anonymus23 (#39269) üzenetére


espi38
őstag

Szia!Akkor te nagyon szerencsés vagy nekem is 07.03 tól hasonló státuszban van a csomagom és azóta nem frissült semmi.
A vámosok már hétfőn levámolták a csomagot de semmi hír,nagy mázlista:)
Csak reménykedni tudok hogy péntekig megkapom a telefont.!
Üdv Laci

(#39273) sasa311 válasza espi38 (#39272) üzenetére


sasa311
veterán

Kollégának 03 volt a frissülés, csütörtök este küldtük be neki az iratokat, hétfőn délután már meg is kapta a csomagot (vidékre!).

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#39274) LantosBerry8 válasza kerekfej (#39266) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

(#39275) Anonymus23 válasza kerekfej (#39266) üzenetére


Anonymus23
veterán

Magyarországon lehet ilyet venni ~700 Ft:

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#39276) azbest válasza Anonymus23 (#39275) üzenetére


azbest
félisten

+1, tescoban múltkor láttam többfélét. olyan is van amelyiknél egy földelt és két oldalt 1-1 lapos aljzat van rajta.

(#39277) thomasa válasza Anonymus23 (#39275) üzenetére


thomasa
senior tag

Ne már, hol marad az izgalom :DD

(#39278) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni ezt a telot szeretném megrendelni itt a legolcsóbb.
http://www.tmallbox.com/3g-mobile-phone-cell-phone/14987-mtk6589-lenovo-s820.html#/color-white
Olvastam jót is rosszat is erről az oldalról,de jelen pillanatban itt a legolcsóbb ez a típus.
Mi a véleményetek,a szállítási időt is SG postával 10-25napot ír mennyire hihető ill.irogatnak mindenfélét hogy mit írnak rá hogy a vámot elkerüljük.
Mi az esélye annak,hogy az innen küldött csomagot megfogják,állítólag ha minta darab van ráírva a telefonra akkor szó nélkül átmegy a vámon,igaz ez?
Válaszokat előre is köszönöm,szép napot mindenkinek.
sziasztok

(#39279) beg válasza espi38 (#39278) üzenetére


beg
veterán

Tmall ingyenes szállítása a pénztárnál kiderül, hogy nem ingyenes+ paypal felárat is fizetsz. Szeretnek kamuzni az árukészletről, van hogy a rendelés után egy-két héttel adja csak fel. Teljesen mindegy mit írnak rá, most már mindent vámolnak. Nincs kibúvó. Ezzel mindenképp számolj.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#39280) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a DHL-el rendelt csomag kap-e nyomkővetési számot, illetve az ilyen küldeményeket mi alapján vámolják?

(#39281) gubabela válasza dlaj (#39280) üzenetére


gubabela
senior tag

Dhl-nél mindíg van tn, az oldalukon tudod követni, elég jól frissítik. Értékhatártól+a rendelt terméktől függ, hogy van-e áfa/vámfizetési kötelezettséged. Az árhoz add hozzá a szállítás költségét, az alapján számolják ki a fizetni valót.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39282) espi38 válasza beg (#39279) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
köszönöm a választ.
Tudsz esetleg olyan oldalt ahonnan biztosabban tudok rendelni hasonló összegben és megbízhatóbb bolt?
Köszönöm

(#39283) dlaj válasza gubabela (#39281) üzenetére


dlaj
őstag

köszi szépen

(#39284) Zeki válasza espi38 (#39282) üzenetére


Zeki
nagyúr

minideal.net , de ők is csak a rendelés után 1 héttel adták fel. Mondjuk akkor már gyorsan megjött dhl-el.

(#39285) Tomeewap


Tomeewap
tag

Ilyen gyors postát és vámot még nem láttam soha:

2014.07.08 14:14
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.07.09 08:35
Keszthely 1 posta
Küldemény információ: Postán átvehető

(#39286) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Valószínűleg hülye kérdés, de: ha DHL-el rendelek valamit, akkor ők csak a határig hozzák vagy az ajtómig? Magyarán ha nem vagyok itthon kézbesítéskor, akkor leteszik a postára vagy újra kihozzák?

4 8 15 16 23 42

(#39287) bl4ze válasza tonyrulez (#39286) üzenetére


bl4ze
veterán

Melyik DHL? A futár, vagy a német posta DHL-je. Nem mindegy.

DHL futár: ajtóig hozza, ha nem vagy otthon értesít, majd megint viszi.

DHL posta: szintén ajtóig, de ha nem vagy otthon akkor a helyi postán letétbe teszi, szintén értesítést hagy.

Ha van csomag-nyomkövető számod minden követhető. Honnan jön a cumó?

.:. bl4ze .:.

(#39288) RVR400 válasza Tomeewap (#39285) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor jól jegyezd meg, mert nem is nagyon fogsz többet. :D

Garis teló visszafelé:

2014-07-04 13:24, Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

Ma reggel 6:08-kor kaptam az emailt, hogy adjam meg a beérkezéskori vámkezelési dokumentumokat, ehhez több mint 3 munkanap kellett...

Egy csomag (Coolicool, valószínűleg EU-n belüli feladás):

Magyar Posta nyomkövető:
2014-07-02 22:22, Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

NL Post nyomkövető:
2014-07-02 22:24, The item is being processed by customs
2014-07-02 22:22, The item has been processed in the country of destination
2014-07-02 07:33, The item is on transport to the country of destination
2014-07-02 02:07, The item is at the PostNL sorting center

Tegnap délután hívtam a posta üfsz-ot, ő látja, hogy vám elé került a csomag (a posta.hu nyomkövetőjében nyoma sincs), de nem kellenek további információk. A NAV ül a csomagon azóta is.

(#39289) tonyrulez válasza bl4ze (#39287) üzenetére


tonyrulez
őstag

Egyelőre nem jön csomag, en.jd.com-ról rendelnék, és úgy látom ott nincs a szokásos kínai posta csak DHL, UPS és EMS.
De ha jól látom az EMS biztosan átvehető a postán is, nem? Remélem az is választható.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#39290) ferke72 válasza tonyrulez (#39289) üzenetére


ferke72
aktív tag

Ha jót akarsz magadnak eszedbe se jut posta Ems !!! csak DHL vagy UPS :K

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#39291) bl4ze válasza tonyrulez (#39289) üzenetére


bl4ze
veterán

EMS átvehető igen, de a 3 közül a leglassabb is.

én UPS vagy DHL választanám. Kérd olyan helyre ahol munkaidőben át tudod venni, vagy valakid. (munkahely?)

.:. bl4ze .:.

(#39292) verser233 válasza espi38 (#39278) üzenetére


verser233
senior tag

Szia, mi is innen rendeltünk telefont, annyiban jártunk velük rosszul, hogy hazudtak a szállítással kapcsolatban. Azt hazudták, hogy átadták a DHL-nek, közben meg nem, és így kb rendelés után 14 nappal kaptuk kézhez a csomagot. Én többet nem rendelek onnan.

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#39293) medvetable


medvetable
újonc

Helló!Már egy ideje én is rendelgetek főleg az ali-ról,és olyan tapasztalatom van,hogy a kisebb értékű cuccok (mondjuk 2-10usd között)sokkal hamarabb nyomonkövethetőek mint a 15usd-től nagyobb összegűek.Ilyenkor az eladó visszatarthatja a csomagot(nem viszi postára)?Több 20-30-40 dolláros rendelésem van,és mind megközelíti(vagy el is érte)a 10.szállítási napot már,de még mindig nem nyomonkövethető :F :((( (CN,és HK posta).

(#39294) beg válasza medvetable (#39293) üzenetére


beg
veterán

Ali egy piactér. Vannak normális eladók meg nemnormálisak. Ettől függ a küldés sebessége.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#39295) ferke72


ferke72
aktív tag

Srácok megtörtént a csoda pont oda és pont akkor sikerült telefonálnom amikor asztalon volt a papírom posta vámügynökségen...el se hiszem. Ma lekezelik gondolom holnap talán felnyomják egy járműre és végre megkapom :C

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#39296) tonyrulez válasza bl4ze (#39291) üzenetére


tonyrulez
őstag

EMS mennyire lassú? Jövő héten ugye még nem hozzák ki? A lassúság most kapóra jönne, mert nem leszek otthon még jún. 21-ig, de jó lenne ha minél hamarabb meglenne. Mert akkor inkább megrendelem EMS-el, és nem várok még 2 hetet hogy DHL-el hozzák.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#39297) fffeco válasza RVR400 (#39288) üzenetére


fffeco
tag

A postNL csak hollandiától mutatja a csomag helyzetét, de kínából jön az kb 1hét alatt.

(#39298) bl4ze válasza tonyrulez (#39296) üzenetére


bl4ze
veterán

EMS sokkal lassabb mint a DHL. Miről beszélsz ?

A felsoroltak közül UPS és DHL a leggyorsabb.

.:. bl4ze .:.

(#39299) RVR400 válasza fffeco (#39297) üzenetére


RVR400
veterán

Mindkettő pakk NL Post, így pláne nem értem akkor. :)

Azt hittem, hogy a coolicool-nak van annyi esze, hogy ha már vámbiztosítást köt az ember, akkor EU-n belülről adják fel. Ha mégis bekérik az adatokat, akkor viszont elég rossz kör lesz nekik. :DDD

(#39300) Laza...: Ez nem a to2c, hanem a coolicool, azzal már van itt pozitív tapasztalat. ;) Szóval remélem, hogy ezzel nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#39300) Laza... válasza RVR400 (#39299) üzenetére


Laza...
addikt

Nem lesz rossz kör, mivel a PP nem térít ilyen vámbiztosításos dolgokra. Aki kötött rá biztosítást, annyival drágábban vette a telót, és még fizetett is. Ennyi a lényeg, meg az hogy egy újabb lehúzás a kínaiak részéről

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.