Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) kcsa válasza janaman01 (#40350) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem egy ideje nem szoktak sms-t küldeni. Email only.

(#40352) tvamos válasza szili.tamas1 (#40348) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kaptam sms-t.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40353) janaman01


janaman01
addikt

most vagy nagyon rossz az angolom, vagy a holland posta ilyen gyors lenne ?????????????

2014-07-25 14:41, The item has arrived in the country of destination
2014-07-25 08:04, The item is on transport to the country of destination
2014-07-24 23:27, The item is at the PostNL sorting center

(teló akkumulátor...)

tvamos engem pl ( DHL ) hivtak , ( nem vettem fel , nem hallottam....) visszahivtam a számot amit persze nem ismertem, majd csak annyi egy gépi hang hogy : kapcsoljuk a kollegát...sokáig zene, majd nem vártam ki hogy ki az , leraktam, rá kis időre jött egy sms a dhl től, hogy küldjem a cuccost, majd hivtak megint hogy kereste őket valaki erről a számról , mondom ki vagyok, Ő meg mondja hogy DHL, majd mondom neki hogy Ők kerestek előzőleg valamiért , ....erre a kisasszony , hát nem tudja akkor az egyik kollegája lehetett de ha már kaptam sms t és beküldtem az adatokat akkor már biztos nem hivnak....nem tudom lehet most más az jön hogy szóban kérnek meg az adatok beszolgáltatására?.....meglepődtem én is ...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#40354) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.
Olyan problémám van ami még sose volt pedig már elég sok csomagot rendeltem.
Antelife, sg post.
Az utolsó státusz: Despatched to overseas (Country code: UA)
Ezzel csak az a baj, hogy HU kéne hogy szerepeljen ott, mivel Magyarországon lakok.
Ha itt keresek rá, az utolsó státusz: DESPATCHED TO COUNTRY : UKRAINE / CITY : KIEV
Mi történhetett?
Meg fog jönni csak a trackingen írják hibásan?
Vagy ennyire félrecímezték volna?
Vagy csak másik trackinget küldött el a antelife?

(#40355) beg válasza fcsabika1 (#40354) üzenetére


beg
veterán

Néha beesik egy köztes transzfer ország, előfordul. Ha onnan nem akar majd továbbindulni, na akkor lépj.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40356) janaman01 válasza fcsabika1 (#40354) üzenetére


janaman01
addikt

szerintem a két utóbbi, írj nekik hogy valami nagyon nem stímol ...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#40357) RVR400 válasza janaman01 (#40353) üzenetére


RVR400
veterán

Az NL Post nekem mostanság mindig ilyen gyors. Csak itthon ülnek rajta heteket. Megjött egy pakkom tegnapelőtt, ami 07.02. napon ért az országva. Viszont van a garis telóm sehol még, azt fentebb láthatod. Aznap bontották ki, amikor a megkapottra kész lett a vámhatározat. 1 db csomag bontása és átvizsgálása több mint 2 napot vesz igénybe. Jah, szerintem eddig még senki sem csúszott ki a 30 napból, de én már a kilopott telós csomagomnál is így jártam, hogy a 30 napos ügyintézés semmire sem volt elég (konkrétan a 29. napon kérték be a külső csomagolást attól a postahivataltól, ahol felvetettem a jegyzőkönyvet...)

(#40354) fcsabika1: A magyar posta nyomkövetőjében látszik a csomag?

[ Szerkesztve ]

(#40358) Anonymus23 válasza RVR400 (#40298) üzenetére


Anonymus23
veterán

Bakker igazad volt, eddig nem is figyeltem.
Eddig csak utaltam egyik számláról a másikra, most néztem, hogy egyik kártyáról a másikra lehet 7/24-ben átrakni :W

;) - The Power of the Light Side

(#40359) Pogika válasza fcsabika1 (#40354) üzenetére


Pogika
aktív tag

Ìgy már jártam èn is, ebay-os csomaggal, csak az Bulgáriában landolt, az eladò más tn-számát tüntette fel nekem. Az enyèm sìma csomagkènt èrkezett tn nèlkül.

(#40360) fcsabika1 válasza RVR400 (#40357) üzenetére


fcsabika1
tag

Nem látszik, pedig ennyi idő után már szokott.
Az ukrán posta oldalán se látszik.

(#40361) RVR400 válasza fcsabika1 (#40360) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor nem stimmel a TN, amit adott. Írj neki, valószínűleg összekeverte, és rosszat adott meg.

(#40362) hunterk43


hunterk43
csendes tag

Nyitottam egy disputet az antelife ellen, mivel azóta nem küldték el a telómat, hazudoznak, hogy postán van közben nincs satöbbi .

Nos a dispute nyitás után kb 1 percre rá kaptam egy ilyen üzenetet :
Your Credit Memo #100010086 for Order

Itt levannak írva a termék ára, a szállítás ÉS Adjustment fee ami 5.08 dollár. tehát 5.08 dollárral kevesebbet adnának vissza elvileg.

Ez az első paypalos vitám, mit kellene még csinálnom, hogy mindent visszakapjak ?

Természetesen nem kaptam semmilyen választ tőlük paypalon.
Csak az általános blabla válaszokat emailen hogy 2 nap múlva nézzem meg stb, ebből lett elegem és nyitottam vitát mivel 6 napon belüli szállítást ígértek a spanyol raktárból... Ne rendeljetek innen kamu az egész...

(#40363) janaman01 válasza RVR400 (#40357) üzenetére


janaman01
addikt

Remélem erre nem teszik rá a hátsójukat , értékhatár alatti. De ez a holland posta meglepően gyors..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#40364) Zeki válasza hunterk43 (#40362) üzenetére


Zeki
nagyúr

A paypalnak te full refundot írtál remélem. Akkor az lesz, ha a javadra döntenek.

(#40365) fcsabika1 válasza RVR400 (#40361) üzenetére


fcsabika1
tag

Írtam nekik, előbb válaszoltak, megadták a helyes TN-t. Ez már HU-t ír és látszik a posta.hu-n is. :D

(#40366) aytukabozs válasza hunterk43 (#40362) üzenetére


aytukabozs
addikt

Azzal ne törődj, azt automatikusan küldi a bolt készletnyilvántartó/számlázó rendszere.
(én is kaptam mikor vitám volt velük.)
Most hogy nyitva van a dispute, koncentrálj arra, az ott érkező üzenetekre válaszolj csak, mert általában az emailes ügyfélszolgáknak fingjuk sincs hogy hogy ál az ügy a PP-n (tapasztalat :/).
Ha PP dispute-ban nem válaszolnak az neked csak jó, mert akkor automatice javadra dönt a PP, de amúgy fognak, csak lassan...
Az ilyesmire full refund jár, én is megkaptam annó.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40367) Rodzser Mór válasza maj-viktor (#40314) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Tehát az adatbekéréstől 9. napon megkaptad.
Neked a bekérést követő napon már feldolgozták (megkezdték), nekem még nem. Most csütörttökön küldtem be, pénteken már foglalkozni kellett volna vele. Július 2-án vettem a motyót. Ha jövő héten megkapnám valami csoda folytán, akkor a 30 napban benne van.

(#40369) aytukabozs válasza RVR400 (#40265) üzenetére


aytukabozs
addikt

Na végre már:

RE9*******4SE
Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:1779 Millisecond
2014-07-16 09:19, (SWEDEN), Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-07-16 00:30, Célországba elküldve / Item sent abroad

Origin Country - Sweden:Tracking Consuming:3338 Millisecond
2014-07-25 21:34, The shipment item is under transportation, The item has arrived at the international terminal in the destination country for sorting
2014-07-25 21:34, HUNGARY, The item has arrived at the international terminal in the destination country for sorting
2014-07-25 21:34, Order received into final destination country
2014-07-16 06:32, Sweden Post, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad
2014-07-16 06:32, Order departed from sorting hub
2014-06-25 18:00, Order Shipment recorded
======================================
Power by www.17track.net

Neked is frissült?
A posta nyomkövetője új rendszer ide vagy oda a szokásos fáziskésében van...

(#40368) Rodzser Mór
Szerintem ezzel előre megnyerted a nap vicce kategóriát! :D
Szted mennyire életszerű egy mondjuk szingapúrból érkező gépről leszedett csomag esetében hogy a ferihegyi postaközpontban nem szúr szemet senkinek ha a feladó pl. ion iliescu romániában?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40370) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

DHL vámkezeltet hétvégén?

(#40372) Zeki válasza balpeter04 (#40370) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen.

(#40373) maj-viktor válasza Rodzser Mór (#40367) üzenetére


maj-viktor
őstag

Azért május elején jobb idő volt a vám...

(bár jobban megnézve... nem annyira sokkal, de egy kicsit igen)

Amúgy én ezeket nem "panaszkodásképpen" rakom be... hanem másnak segítségül!
(nekem úgy nincs bajom a postával/vámmal... mármint persze lassú, stb. de amikor megrendelem tudom mit vállalok... hogy akár 3-4hét is lehet a szállítás, utána meg még 2-3hét a vám)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#40374) aytukabozs válasza aytukabozs (#40369) üzenetére


aytukabozs
addikt

20 dolcsis powerbankra vajon meddig fog ráülni NAVtyúkanyó?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40375) tboy72 válasza aytukabozs (#40374) üzenetére


tboy72
aktív tag

amíg megtalálják a legdrágább webshopot, ahol 120 dodóért lehet kapni, aztán jól megáfáznak!

:DD :DD :DD

(#40376) syzegy09


syzegy09
csendes tag

Sziasztok !
Szeretnék az amazonról rendelni egy ilyet. Azonban olyan hibaüzenetet kapok hogy nem szállítható a címemre, de semmilyen szállítási információ nincs róla hogy szállítanak-e egyáltalán MO-ra vagy sem. A fülhallgatósok azt írták hogy sikeresrn rendeltek már erről az oldalról. Valaki valami ötlet, hogy én rontottam vajon el valamit, vagy tényleg nem szállítanak ide? :)
Ezer köszönet ! :R

(#40377) Dominó85 válasza Rodzser Mór (#40368) üzenetére


Dominó85
veterán

Figyu... trükközgessél csak, max nem látunk 2 évig, mert börtönben fogsz csücsülni. Jó lenne, ha felfognád, hogy semmi értelme xarozni a NAV-val. Fizess, ha kell és ha megúszod (1-2%) akkor lapíts a fűben és ne hangoztasd, mint itt egy-két idióta. :U

maj-viktor
Dettó. Engem se nagyon érdekel, csak kapjam meg egyben a csomagokat. De van egy határ (1 hónap), amikor már igenis kinyitom a számat a posta felé, ha addig tökölnek valamivel. Szerencsére a kisebb értékű csomagjaim rendre 2-5 nap alatt megjönnek a NAV-postaimport elé kerülés után. :K

syzegy09
Amig akciósan veszed csinálj mindenről print screent, nehogy a drága NAV kitalálja, hogy 69USD után számoljon ki neked ÁFA-t. Amúgy meg 31USD egy agybadugósárt??? Mit tud... cirógatja a füled chill-out, veri a dob hártyád rock és metál zenénél? :DD Biztosan nagyon jó agybadugeszos, csak én ennyit ki nem adnék érte. :R

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#40378) RVR400 válasza aytukabozs (#40369) üzenetére


RVR400
veterán

Szintúgy, ez is percre pontosan stimmel az enyémmel, ahogy a magyar posta nyomkövetője sem frissült még. :)
Az új rendszerről csak annyit, hogy a megküldött adatok feldolgozása után baromira semmi frissítés nincs, csak annak a ténye, hogy kézbesítésre került...

Szóval én elértem, hogy a ma 1 hónapja országba érkezett cucc (tiszta holmi, nem klónteló, hanem egy garis Inew V3) még nincs nálam, szerintem ezt nem sokan mondhatják el magukról... :W :W

(#40379) ZS3NI válasza Rodzser Mór (#40368) üzenetére


ZS3NI
őstag

Mert az eladó a két szép szemed miatt majd ki fog baszni saját magával ugye? TN nélkül? Ezt hogy képzeled? Esetleg a PP vitát nem akarod utána rányitni hogy véletlen "nem jött meg" a csomag? Hiszen nem lehet követni.

Meg majd kamu címet fognak neked ráirogatni. Jézusom. :U

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40381) Dominó85 válasza RVR400 (#40378) üzenetére


Dominó85
veterán

Ez az új rendszer egy vicc. Olyan idióta bejegyzések vannak, hogy ... LOL. Amiknek benne kéne lennie, azok persze sehol sincsenek. Ez az egész megint arra volt jó, hogy egy retek (bennfentes, protekciós) pályázó rohadt nagy összeget sikkasszon el... amit persze másra is simán fel lehetett volna használni. :U

Amúgy a csomagomnál (Simtelep N9) nekem a NAV-os ügyfélszolgálatos kis csaj azt mondta, hogy kedd magasságában meg fogom kapni. Kíváncsi leszek rá.

* Péter - 06302461862 *

(#40395) spy14 válasza syzegy09 (#40376) üzenetére


spy14
tag

Valóban nem szállítják kis hazánkba: This item does not ship to Budapest, Hungary.

(#40396) Zeki válasza Rodzser Mór (#40393) üzenetére


Zeki
nagyúr

sample 25usd photoframe
de ez sem tuti.

Amúgy meg vegyél Auchanos okostelefont 2 évig cseregaranciás (ha jól tudom), és a gari lejárta előtt mágnessel/mikróval elrontod, és kapsz egy új telefont, vagy ah az már nincs, azon az áron vehetsz egy másikat.
de ez sem tuti.

(#40400) Dominó85


Dominó85
veterán

Ez az Alis eladó aztán tényleg nem szarakodik...: 15-én reggel kaptam kézhez a futó pólóimat tőlük. Rá egy órával berendeltem a jelen HSZ tárgyában foglalt futó térdnacikat és 3 óra múlva már fel is adta postán. :Y Egész jó időt jön és remélhetőleg a minőség most is nagyon jó lesz.

Alis eladó: [link]
Térdnacik: [link]

2014-07-25 08:40, Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-07-25 00:00, HU, The item ( RC443212785HK ) arrived at HUNGARY on 25-Jul-2014 .
2014-07-19 15:29, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-07-15 11:08, (HONG KONG), Küldemény postai átvétele / Item accepted

Hoppá... Ráfrissítettem a TN-jeimre és egy másik csomag is megjött az országba. Július 16-án rendelt
EDIFIER H190 fülhallgató, ami SuperDeal keretein belül elfogadható árban volt:

Edifier füles linkje: [link]

2014-07-24 21:38, Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-07-20 23:02, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-07-19 14:07, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-07-18 19:08, Küldemény postai átvétele / Item accepted

Juhú a kövi héten akár 3 csomagot is megkaphatok. :C

maj-viktor
köszi az észrevételt, kiegészítve

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.