Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) Laza... válasza maj-viktor (#40199) üzenetére


Laza...
addikt

Azért kicsit sem funny, hogy minden pech velük van. Én nem akarok peches lenni :D

Never give up!

(#40202) cimbi186 válasza beg (#40197) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Értem. Ezt ebben az összefüggésben nem tudtam.

Köszi: beg és aytukabozs !

[ Szerkesztve ]

(#40203) gabor180


gabor180
csendes tag

Hali!

Nálam is jelentkezett a dolog.
Sikerült kideríteni mi a probléma?

Üdv,
G.

(#40204) gabor180


gabor180
csendes tag

"Ilyennel találkozott már valaki: Cancelled Dispatch?
Singpost.
Keresővel nem nagyon találtam ilyet."

Hali!

Nálam is jelentkezett a dolog.
Sikerült kideríteni mi a probléma?

Üdv,
G.

(#40205) KukkSteve válasza gabor180 (#40204) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Szia!

A válasz gombot tudod használni.

Nem, kérdeztem, de nem adott választ a srác.
Te honnan rendeltél és mit?

Nagyon kíváncsi vagyok...ilyet még soha nem láttam, pedig volt pár trackingem már. :(

A számom az adatlapomon. ;)

(#40206) beg válasza gabor180 (#40204) üzenetére


beg
veterán

És a szerkeszt gombot is ;] :U

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40207) szili.tamas1 válasza Hoorus (#40172) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Fizikai szemlere akkor kerul sor ha vagy nyilvanvaloan at akarjak verni a navot, vagy ha gyanus (gyk fegyver, gyogyszer, cigi, drog, stb) van a csomagban. Kicsit tulzok, de a rontgenen meg a telefontipust is megmondjak a tapasztalt oreg rokak... Kibontani meg vegkepp nem szoktak semmit csak ha valami gebasz van.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#40208) gabor180 válasza KukkSteve (#40205) üzenetére


gabor180
csendes tag

Nekem az első rendelésem.
Minideal-ről egy okostelefont, de egy pár napot még gondoltam várok, hátha változik a helyzet!
Ha van valami infód, szívesen veszem! :)
Köszi!

(#40209) szili.tamas1 válasza beg (#40197) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Sved, nemet, holland posta is. :)
Na ez a nemmindegy...
2014.07.15
00:30
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.07.15
10:06 (SWEDEN)
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.07.22
01:20
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.07.23
09:41 Nagykanizsa 1 posta
Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#40210) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!

A PHLPost mindig ennyire elsíeti a dolgot, vagy csak engem szeret?

Azért érdekelne, hogy a jövőben kerüljem-e, és csak a szórásba kerültem bele, vagy mindig ilyen? 7-15 munkanapos érkezést igértek, egy kicsit eltelt már...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40211) mucga13


mucga13
csendes tag

Sziasztok! Memória kártya rendelés szempontjából a [link] megbízható? Ha azt mondjátok, h kockázatos akkor marad a mymemory.

(#40212) RVR400 válasza szili.tamas1 (#40207) üzenetére


RVR400
veterán

Garis visszaérkező telómat kibontották. Sőt a múltkor a minideales dupla pakkomat is, mert egy számla volt, de két csomag.
Valamint röntgenen biztosan nem tolnak át mindent, sőt valószínűleg a csomagok 95%-át nem.

[ Szerkesztve ]

(#40213) o_pegazus_o válasza maj-viktor (#34039) üzenetére


o_pegazus_o
tag

A muszakibazar.hu oldal 1 év magyar garanciát, magyar számlát ad és el/utolérhető. Természetesen közvetlenül Kínából rendelni olcsóbb, de:
- Nincs 1 év valós MAGYAR GARANCIA
- Nincs magyar számla
- Nincs egyszerű igényérvényesítési lehetőség (paypal dispute időn kívül)
- Áfát valószínűleg a magának rendelő is fizet
- A 30% honnan jön ki neked? Számolni azért illik tudni... :K
Mindenki döntse el, hogy vajon mennyivel kerül rajtunk keresztül többe a telefon? Persze mindig vannak olyanok mint te... :P

[ Szerkesztve ]

(#40214) spy14 válasza LógaGéza (#40210) üzenetére


spy14
tag

Közben volt egy tájfun, azt kalkuláld bele!

(#40215) spy14 válasza mucga13 (#40211) üzenetére


spy14
tag

Ezt szoktuk ajánlani nem azt amit linkeltél.

(#40216) aytukabozs válasza o_pegazus_o (#40213) üzenetére


aytukabozs
addikt

JAJ, egyem a kis érzékeny lelkedet.
Muti már azt a számlát és garanciát...
egy sima fotó jó lesz róluk...

Ezt a kirohanást nem jó helyre postoltad, az ide irogatók java SOHA nem vásárolna dropshipertől...
Aki meg igen az olyantól akinek a rangja nem újonc a prohardveren.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40217) RVR400 válasza o_pegazus_o (#40213) üzenetére


RVR400
veterán

"A külföldről postázott termékek esetében esetenkén vámköltség + áfa fizetési kötelezettség keletkezhet (http://www.nav.gov.hu/data/cms291579/2947883399_tajekoztato.pdf), mely esetén a szükséges dokumentumokat az-azt bekérő hatóságnak megküldjük, de annak megfizetése a címzettet terheli."

"- A kijelzőre beleértve az érintőkijelzőt is 7 nap garanciát vállal a szolgáltató a termék átvételétől számítva. Ezen az időn belül a készüléket közvetlen cseréljük, javításra nem kerül sor. Amennyiben a hét nap letelt, a kijelző javítása 5-15 000Ft-ba kerül mérettől függően."

Te mennyire szoktál olvasni?

[ Szerkesztve ]

(#40218) nimfas válasza o_pegazus_o (#40213) üzenetére


nimfas
addikt

Az 1 év valós magyar garancia mit is takar... hogy itthon szervizelik a készüléket... és max 2 hét alatt megvan, vagy fogják és kiküldik Kínába... majd vissza... 1-1,5 hónap alaphangon?

Berendelek 100 telefont ha abból 5-öt vissza is küldök garis javításra még mindig olcsóbb, mint szervizt fenntartani így gyanítom a posta ki és vissza a nyerő....

(#40219) szili.tamas1 válasza o_pegazus_o (#40213) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

:D
Jiayu F1 22900 + afa, ha en rendelem meg magamnak akkor 22 korul kijon afaval egyutt. Ez szerintem meg tobb is mint 30%, es szerintem nem en nem tudok szamolni.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#40220) RVR400 válasza RVR400 (#40217) üzenetére


RVR400
veterán

Ez külön tetszik:

"- A magyar menü elkészítését kollégánk végzi el. Amennyiben sikertelen a KÜLÖN szolgáltatás, akkor az árát visszautalják. Esetlegesen, ha a magyar menü hiányos, pontatlan, akkor kísérletet teszünk ingyenes finomhangolására, vagy akár visszaállítjuk az eredeti angol nyelvet, és a magyarítás visszajár. Fontos: A magyarított menü lassúságára, lefagyására, akár instabilitására garanciát nem vállalunk, mert ezt nem a gyártó telepíti fel az esetek túlnyomó részében."

Ergo felár azért, amit az esetek 90%-ában nem is kell megcsinálni, mert van alapból magyar nyelv, valamint, ha a 10%-ba esik, de nem tudják megcsinálni, akkor kapok egy ANGOL nyelvű telót (pláne, hogy nem tudok angolul, mert nem tudok kintről rendelni, ezért ezeknél vásárolok), de legalább a magyarítás árát visszakapom. Teljesen korrekt, szerintem most be is zárhat az összes mobilbolt, és webshop. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40221) sfbalazs válasza LógaGéza (#40210) üzenetére


sfbalazs
tag

engem még ennyire se szeret.
06.22. óta : Receive item at origin country gateway

(#40222) maj-viktor válasza o_pegazus_o (#40213) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hoppááá! 2hónap alatt idehozott a google keresési találat!? Széééép!

Továbbra is tartom azt, amit írtam annó... De láthatod más szemfüles fórumozó is idézi a ÁSZF-eteket...

Válasz:
- Az általad említett 1ÉV VALÓS MAGYAR garancia, ilyet még a megbízható kínai webshop is ad.. 1évet! Tény kikell postázni, de szerintem ti sem adtok nekem rögtön egy cserekészüléket.. max 1hónapig megpróbáljátok megjavítani, ha meg nem sikerül, akkor ti is kipostázzátok...
- Magyar számlával mire megyek!? Fizetek ígyis - úgyis 27% ÁFÁT, akkor miben pozitívum ez a ti javatokra!? Elmondom! SEMMI!
- ~30% = 27% ÁFA, 1.500 Ft vámkezelési költség, plusz ha értékesebb a csomag 150€, akkor 2,5% vám, ne mondd már, hogy ez összeadva nem ~30%...

Számomra te / ti semmi pluszt nem adtok, amiért megérné a +50%-os felár.. (-áfa,stb. ha törvénytisztelőek vagyunk... akkor a +20%-os felár!)
Nyilván te / ti is csak jófejségből segítetek beszerezni telókat, nem a haszon reményébe... haggyuk már! Nincs is ezzel baj, ilyen a kereskedelem, csakazért így ferdíteni az igazságokat a te részedről elég béna... pláne hogy olyanokat akarsz meggyőzni, aki szerintem sokkal többet rendel / rendelt, mint te...

Ha valakinek megéri tőletek rendelni... addig örülj míg vannak olyan palimadarak - de ahogy láthatod, egyre többen inkább titeket - közvetítőket megkerülve szerzik be a műszaki cikkeiket (mobil-tablet) Kínából!

/szerk
Ahogy láthatod rossz helyen próbálod "magadat / magatokat" kimagyarázni... mert ahogy előttem írták, az itteni vénrókák tuti nem vásárolnának olyan dropshippertől mint te / ti... a kezdőket bepalizhatjátok... egs, minket tuti nem!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#40223) beg


beg
veterán

Minden napra jut mostanában egy reklámfigura?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40224) sasa311 válasza spy14 (#40214) üzenetére


sasa311
veterán

Az még hagyján, hogy magánszemélyek EV-vel és a büdös életbe nem vállalnak semmiilyen érvénesíthető garit, de nézte már valaki a Cigle tér 19-at? Bakker, egy PUSZTA KÖZEPÉN EGY FÖLDÚT, 2 db házzal valami tanyán. Ezt nevezem én igazi, megbízható, hosszútávú partnernek :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#40225) nimfas válasza sasa311 (#40224) üzenetére


nimfas
addikt

Utcakép - nov. 2011... azért 3 év alatt lehet bevezették az áramot ;-)

(#40226) Dominó85 válasza maj-viktor (#40222) üzenetére


Dominó85
veterán

Qrva nagy +1

NL postáról tudna nekem nyilatkozni valaki? Egy bicikli hátsó lámpát rendeltem 9USD-ért. Hogy miért Kínából? Majd a tesztemből kiderül... :P

* Péter - 06302461862 *

(#40227) RVR400 válasza Dominó85 (#40226) üzenetére


RVR400
veterán

Tudom, lézeres, nagyon fasza cucc. :D NL post drágább holmiknál 5 napon belül beérkezik. Olcsóbbaknál fogalmam sincs.

(#40228) LógaGéza válasza spy14 (#40214) üzenetére


LógaGéza
addikt

Erről nemtudtam köszi (nem, nem nézek Híradót :) ). Lehet tudni hogy innestől kb mennyi amíg megkapom?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40229) cserix


cserix
tag

Sziasztok!
A tanácsotokat/segítségeteket kérem!
Rendeltem az ebay-ról egy quartz órát. 122,5+20$ volt. Az eladó úgy hirdette, hogy új és ennek megfelelően él a nemzetközi 2 éves garancia. Az óra megérkezett viszont nem működik. Elvittem a hivatalos szervizbe, ahol közölték, hogy ez az óra nem garanciális, mivel a bolt aminek a pecsétje szerepel a garancia jegyen nem hivatalos forgalmazó. Közvetlenül az óra gyártójától kérték ki az infót, tehát nem arról volt szó, hogy nem akartak vele foglalkozni.
Magyarul jól átb. az eladó. :(((
Szeretnék a lehető legjobban és lehetőleg költségmentesen kijönni ebből a buliból. Majd 6000 forint a visszaküldése és ezt nem szeretném kifizetni, mivel nem arról van szó hogy nem tetszik, hanem használhatatlan.
A bankkártyám össze van kötve a PayPallal és így PP-n keresztül történt a fizetés.
Olvastam, hogy kell nyitnom egy "dispute"-ot, ahol leírom a fentieket. Eddig ok. és utána?
Arról van papírom hogy leadtam bevizsgálásra. Ezt fel kell majd tölteni?

Esetleg kell kérjek a szervizen keresztül a gyártótól egy "nyilatkozat"-ot, hogy az óra nem garanciális?

Kérhetem a pénz visszafizetést anélkül, hogy visszaküldeném a rossz terméket?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#40230) sasa311 válasza cserix (#40229) üzenetére


sasa311
veterán

45 napig véd a PP. Nyiss dispute-ot (vita), írd le érthetően az eladónak ugyan azt, amit itt most nekünk és kérd a teljes vételár visszatérítést + a visszaküldés árának megtérítését, mivel át lettél verve.

Ha nem sikerül megegyezni az eladóval akkor alakítsd a dispute-ot CLAIM-mé (követelés). Ilyenkor már a Paypal emberei is megvizsgálják az ügyet, fognak tőled kérni bizonyítékot (pl.: az említett papírokat a bevizsgálásról) és ők hoznak döntést.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#40231) cserix válasza sasa311 (#40230) üzenetére


cserix
tag

Köszönöm a gyors választ! :R :R :R
Így fogok eljárni!

Még annyit, hogy az érintett eladónak már egyetlen egy terméke sincs fent az ebay-on.
Volt egy csomó órája (és nem olcsók) mikor én is rendeltem. Olyan mintha kiszórta volna és most ágyő.
Meddig érdemes várni az eladó válaszára ?

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#40232) Dominó85 válasza RVR400 (#40227) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen-igen. Olyat rendeltem. Remélem beválik :D Köszönöm az NL-es infókat. :R

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#40233) RVR400 válasza Dominó85 (#40232) üzenetére


RVR400
veterán

Én már tavaly tavasz óta azzal nyomatom, bírja a gyűrődést.

Nah, most küldtem el a coolicool-nak a vámos papírokat, mert ma jött meg a csomag. Remélem, hogy tényleg működik a vámbiztosításuk, mert ha nem, akkor nagy bukta lesz.

(#40234) Dominó85 válasza RVR400 (#40233) üzenetére


Dominó85
veterán

zsír :R

* Péter - 06302461862 *

(#40235) Zeki válasza cserix (#40231) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha ebayen vetted, mehet a reklamáció az ebayen is. Ők meg látják azonnal az eladót.

(#40236) cserix válasza Zeki (#40235) üzenetére


cserix
tag

Okés! Úgy lesz! Köszönöm :R :R :R

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#40237) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Ez van a rendelésem trackingjében:

2014-07-23 13:06, Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

Levélben vagy emailben keresnek meg? Ahogy én gondolom, az email címem nincs a csomagon feltüntetve, csak a postázási címem.
Ha mégis emailben keresnek, honnan tudja a NAV az email címemet? Ráírják mégis a csomagra?

Mikor várható, hogy jelentkeznek, azaz mikor kapom meg ezt az adatbekérő igényt? Se emailt se levelet nem kaptam erről.

(első rendelésem, ezért kérdezek ilyen tapasztaltaknak egyszerű dolgokat)

[ Szerkesztve ]

(#40238) RVR400 válasza Rodzser Mór (#40237) üzenetére


RVR400
veterán

Felscrollozol a lap tetejére, és ott lesz egy olyan, hogy Összefoglaló kinyitása. Olvasgasd el, aztán, ha van még kérdés, akkor tedd fel. ;)

(#40239) janaman01


janaman01
addikt

Minideal ék egész gyorsak.....hétfő délutáni rendelésem már uton van dhl el...ma hajnalban indult el hong kong ból....(helyi idő szerint)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#40240) Rodzser Mór válasza RVR400 (#40238) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

A 17Track.net oldalán olyan van hogy EXPAND és természtesen kinyitottam azt. És a legfrissebb bejegyzés az, amit beírtam a fenti hozzászólásomban.
Tehát továbbra is azok a kérdéseim.

(#40241) janaman01 válasza RVR400 (#40233) üzenetére


janaman01
addikt

majd kérné(n)k egy beszámolót ..:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#40242) beg


beg
veterán

Van RC, RN, RI kezdetű CN tn-em. A c-t és az n-et követem, de azok még mozdulatlanok. Mivel még nem hallottam az i-ről és az úgyis csak 3 dolláros fólia, gondoltam viccből bepróbálom. És mozog :) Előbbre jár, mint a többi, pedig azt valamelyiknél később rendeltem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40243) beg válasza Rodzser Mór (#40240) üzenetére


beg
veterán

Ember! Erre a fórumra gondolt a lenyitásnál. :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40244) RVR400 válasza Rodzser Mór (#40240) üzenetére


RVR400
veterán

Esetleg ennek az oldalnak a tetején is megpróbálhatod, vagy Ctrl+F kombó után keress rá az Összefoglaló kinyitása szövegre.

(#40245) Dominó85 válasza Rodzser Mór (#40237) üzenetére


Dominó85
veterán

Az Összefoglalóban található postaimport@posta.hu emailre elküldöd a PayPal számlakivonatot vagy printscreent, illetve a webshop esetén az onnan letölthető számlát (invoice). Ha nincs letölthető számla, akkor printscreen innen is. Illetve elküldöd még a bankod erre vonatkoző tranzakciójának kivonatát. Ha tudod, hogy 99%-ban le fogják ÁFA-zni a terméket amit rendeltél, miért nem küldted be előre az adatokat (hja bocs mert az összefoglaló elolvasása luxus). Tök felesleges megvárni a posta által fizikai levélben kiküldött tájékoztatót, amiben ugyanerre kérnek fel. :U

* Péter - 06302461862 *

(#40246) janaman01 válasza beg (#40243) üzenetére


janaman01
addikt

janaman01: fejéhez csap...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#40247) Benex


Benex
senior tag

Az Iherb is beállt a sorba?
Ez azt jelenti,hogy most már tréfa nélkül lehet rendelni,nagyobb összegért.
[link]
:C

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#40248) DJGABI válasza RVR400 (#40238) üzenetére


DJGABI
addikt

hmm, abban a hitben voltam meg kell várni a levelet... na mindegy, ez a pár nap már ide vagy oda... legközelebb én is inkább tuti dhl-t választom

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#40249) beg válasza Benex (#40247) üzenetére


beg
veterán

Ezt hol olvasod? Én csak azt látom, hogy lehet náluk euróval fizetni. Az nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40250) Benex válasza beg (#40249) üzenetére


Benex
senior tag

[link]
Attn: Euro iHerb Shoppers in Portugal and Spain!
Save Big on Conversion Fees.
Quick & Easy

[ Szerkesztve ]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.