Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) buherton válasza buherton (#40601) üzenetére


buherton
őstag

Ma voltam a postán és azt mondták, hogy amíg el nem éri az ország határt addig nem tudnak semmit sem tenni. Külföldi csomagok esetén 1 hónappal a feladás után lehet tudakozványt kérni. PP-n kérjem vissza a pénzt?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40652) b0bcat válasza maj-viktor (#40649) üzenetére


b0bcat
addikt

Legális ilyesmit behozni. Nem kell külön engedély hozzá.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#40653) Hooper válasza szili.tamas1 (#40650) üzenetére


Hooper
őstag

Nem 30usd a határ?

Vagy ha az ÁFA értéke van 10euro alatt? Vagy mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#40654) Harpoon13 válasza szili.tamas1 (#40650) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Ennek semmi értelme, ez alapján 37€ kéne hogy legyen a maximum áfamentes érték, nem 22€, bár lehet hogy én vagyok a hülye hogy logikát keresek a NAV-nál :D

(#40655) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Most rendeltem mezt magyar magánszemélyen keresztül Thaiföldről, ami szemet szúrt, hogy 14-18 munka(!)nap szállítási időt írnak. A legtöbb ilyen thaiföldi áruházat megnézve 5-7 napot írnak. Normális az ilyen lassúság?

(#40656) DJGABI


DJGABI
addikt

Volt egy megvámolt pakkom, rendben megjött, meg minden. Átvételkor nem voltam itthon, meg sajna elfelejtettem mondani hogy kérjék -kifizették, de- konkrétan semmi papírt nem róla. De még az átadott összegről sem. Kérdés ilyenkor mi van? A postaimportos mail címre írjak? Vagy buktam, és feleslegesen fizettem ki a coolicool-os 10 dodós vámbiztosítást?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#40657) szmyky válasza KukkSteve (#40156) üzenetére


szmyky
aktív tag

Üdv!
Lett valami a csomagoddal?
Nekem is van egy ilyenem...cancelled dispatch :((

2014-07-22 16:24, Cancelled Dispatch
2014-07-21 14:40, Despatched to overseas (Country code: HU)
2014-07-19 14:40, Received from Customer

Ezzel most mi lehet?Már írtam a Minideal-nek is...

[ Szerkesztve ]

(#40658) aytukabozs válasza buherton (#40651) üzenetére


aytukabozs
addikt

namost várjálmár, valahol kaka van a palacsintában. Itt azt modod a nyomkövetés szerint átvették a csomagot, a posta meg hogy még be sem jött az országba. wtf?
milyen nyomkövetővel nézted? a postán mondtad a ragszámot, és az alapján mondták hogy még itt sincs?

40659) DJGABI

Oda.
(Postaimport)
Írj nekik hogy szükséged van egy másolatra és akkor scannelned se neked kell :)
Továbbküldöd a pdf-et amit kapsz.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40659) DJGABI válasza DJGABI (#40656) üzenetére


DJGABI
addikt

*papírt nem kaptunk róla.

értem én hogy mindenki siet meg minden. lehet ha korán jön a postás én is elfelejtettem volna kérni. de azért ez így nem gyengén trehányság.... szvsz

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#40660) maj-viktor válasza Harpoon13 (#40654) üzenetére


maj-viktor
őstag

(#40656) DJGABI
postaimport-ra írt e-mail esetén, ha megírod a postázási címet és hivatkozási számot és/vagy a ragszámot, azalapján elküldik neked a "határozatot"!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#40661) Harpoon13 válasza maj-viktor (#40660) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

szili.tamas1 áfát írt, nem vámot, azért nem értettem hogy mi van :)

(#40662) RVR400 válasza buherton (#40651) üzenetére


RVR400
veterán

Bezzeg, mikor eléri, akkor egyből milyen gyorsan csinálnak bármit is... :DDD :DDD

(#40663) KukkSteve válasza szmyky (#40657) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Üdv!

Még vagyunk így egy páran. Nem lett semmi, a buzigyerek azt mondta, hogy minden rendben van...várjak 7-10 napot. Amint letelik eszkalálom a dolgot. Rohadt kínaiak ha megkapják a pénzt olyan kva nehezen adják vissza...:S :@

A számom az adatlapomon. ;)

(#40664) beg


beg
veterán

Az összes (nem áfa köteles) CN TN táltostablettát evett. tegnap kaptam meg egy 14 napot futottat, ma meg célországba érkezett egy 26-án még csak futárnak átadott cucc. Kár, hogy csak a pár dolláros csetreszek tudják ezt a szintet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40665) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Egy kis pozitív tapasztalat: a 1949deal- től rendeltem egy telefont, majd eltelt 3 nap és processing statusban maradt a rendelés, írtam nekik, amire válaszolták, hogy nem jött meg a telefon,várjak még néhány napot! Vártam még 5 napot, de semmi sem rörtént, ezért ismét írtam, hogy gond lesz, mert a magyar viszonyokat ismerve lehet, hogy kicsúszom a PayPal határidőből! Erre ismét azonnal válaszoltak, hogy ha 3 napon belül nem érkezik meg a telefonos szállítmány a gyártótól, akkor visszautalják a vételárat! A 4. napon jött a PayPal értesítés a full refundról!
Igaz, hogy 11 napig volt ott a pénzem, de utána korrekt módon visszaküldték, ráadásul kaptam 5$
engedményt a következő vásárlásra!

(#40666) szmyky válasza KukkSteve (#40663) üzenetére


szmyky
aktív tag

Éppen most írt a Minideal, hogy tudnak a problémáról és van több csomag is , ami ilyen státuszban van sajnos.
Megnyugtattak, hogy felvették a kapcsolatot a logisztikai céggel és amit választ kapnak értesítenek engem is!
Én nyugodt lennék, de már itt kéne legyen a csomag!
Ha még a vámon is fennakad, akkor aztán tiszta mérges leszek, mert csak augusztus végén kapom meg...mert még azok is ülni fognak rajta 2,5 hetet. :W

(#40667) MrChef válasza szmyky (#40666) üzenetére


MrChef
aktív tag

Múlt hét csütörtökön rendeltem a MiniDeal-től, DHL-es szállítást kérve (15 dollár).
Ma érkezik a csomag. Ennyit megér szerintem.

(#40668) szmyky


szmyky
aktív tag

Aztán egy másik rendelésem is van Tinydeal-ről, azt PostNL-el kértem, gondoltam kipróbálom kemény 2,5 dollcsiért.
De egy gond van vele, hogy sehol nem találom, hol lehet PostNL csomagokat követni?
A saját honlapjukon nem lát ilyen ragszámú csomagot!

(#40669) domesz válasza DJGABI (#40656) üzenetére


domesz
aktív tag

Szerintem vámbiztosítással itt sem érsz semmit, hiszen vámot nem kellett fizess csak áfát amit nem fognak téríteni, pont mint a to2c.

[ Szerkesztve ]

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#40670) beg válasza domesz (#40669) üzenetére


beg
veterán

Pedig de. [link]
Ki tudja meddig fog működni, de ők még az áfát is visszaadják.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40671) Tomeewap válasza beg (#40670) üzenetére


Tomeewap
tag

És hogy működik a visszafizetés? Mert erről nem találtam infót az oldalon.

(#40672) beg válasza Tomeewap (#40671) üzenetére


beg
veterán

Ha elolvastad a linkelt hozzászólást akkor láthattad, hogy PayPal.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40673) RVR400 válasza domesz (#40669) üzenetére


RVR400
veterán

Olvass feljebb, a coolicool visszautalja a vámhatározaton szereplő összeget. Nekem már a paypalon elintéződött a refund, a kártyámra még nem ért át az összeg. (ugye ehhez kell 4 nap)

A kereső általában működik...

[ Szerkesztve ]

(#40674) Tomeewap válasza beg (#40672) üzenetére


Tomeewap
tag

Köszi, azt tudom, csak arra voltam kiváncsi hogy miként kell nekik jelezni a visszatérítési igényt, de akkor elég egy mailt dobni a szkennelt vámhatározattal. Köszi ez nagyon jó.

(#40675) buherton válasza aytukabozs (#40658) üzenetére


buherton
őstag

PÜ ment.

MOD: Lényeg, hogy a magyar posta nyomkövető rendszerén kívül minden rendszer azt mondja, hogy megkaptam...

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40676) magyarchris


magyarchris
csendes tag

sziasztok

rendeltem egy telefont aliexpressröl.
az elado 25usd-t és 1db digitális képkeretet irt a csomagra.
a dhl szerint itt tartok:

Csütörtök, Július 31, 2014 Helyszín Időpont Csomagok
19 Vámkezelési eljárás befejeződött BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 08:34
1 Csomagok
 
18 A küldemény megérkezett a DHL elosztó részlegéhez. BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 08:22
1 Csomagok
 
17 Küldemény elhagyta a DHL kiszolgáltató részlegét BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:58
1 Csomagok
 
16 Kiszolgáltatási részlegen át továbbítva BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:57
1 Csomagok
 
15 Vámkezelési státusz frissült BUDAPEST - HUNGARY 05:36
 
14 Küldemény elhagyta a DHL kiszolgáltató részlegét LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 05:17
1 Csomagok
 
13   feladó állomáson feldolgozva LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 01:00
1 Csomagok

Megvámolják még ezt? vagy ez már átcsuszott?
mert ahogy néztem a "vámkezelési eljárás befejezödött" után jön pár perc mulva hogy küldemémy visszatartva, költségek rendezése után kiadhato, vagy ilyesmi. de én nem láttam ilyet. és még a dhl sem keresett, hogy vámolando árum van.

(#40677) Zeki válasza magyarchris (#40676) üzenetére


Zeki
nagyúr

valszeg átment.

(#40678) Balu02


Balu02
csendes tag

Kis értékű, TN nélküli CN csomagok milyen határidőket futnak mostanában? Köszi!

(#40679) beg válasza Balu02 (#40678) üzenetére


beg
veterán

1-5 hét között

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#40680) rszabolcs75 válasza szmyky (#40668) üzenetére


rszabolcs75
újonc

Én is PostNL-lel rendeltem Tinydealről. A www.17track.net oldalon követhető. És egy ideje a Posta honlapján is látom.

(#40681) aytukabozs válasza buherton (#40675) üzenetére


aytukabozs
addikt

PÜ ment vissza
a magyar postáé nem véletlen nem látta!

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#40682) BocsiAG


BocsiAG
csendes tag

Hali

Meg szeretném kérdezni jött e valakinek postája PHLPOST-al. DX.com rol rendeltem aksit. Először elküldték Kínai postával nyomkövetésesen. Utána váltottak PHL postra Normal Tracking ez ugyan légiposta vagy úsztatják.

előszőr: jún.24.
We're glad to inform you that your order 1.........................9 has just been fulfilled and shipped on [ Tuesday, 24 June 2014 06:58 ].It's now on the way to your destination.

The item(s) included in this package are listed as below, if what you have ordered are more than the one(s) displayed, please understand that they may have been shipped separtely.We will send you email notification(s) once the other package has been shipped:

You can click RD348592787CN to track your package.

Oké aztán: júl.3. Kb leúsztatták. :C

Dear Gabor,
Thanks for ordering from DX.com.

We’re writing to inform you that the package RD348592787CN from your order 1...................9 has failed to pass the airline security check as it contains lithium batteries/knives or products that contain liquid which are now under extra scrutiny in world air cargo services.

We therefore have switched it to another delivery channel to ensure the order is sent to you as soon as possible.

Here is the new package tracking number RP............PH.

We will follow the package and strive to make sure the items reach you smoothly and safely.

Your understanding and patience are highly appreciated.

Should you have any questions please feel free to contact us via Live chat or Customer Service Ticket.

Your sincerely,

Eddig mondjuk mindig SG vel jött. Most a PHLPOST nál eddig itt tartok.
7/12/2014 1:02:27 PM Posting of item
7/14/2014 9:54:18 PM Enroute to next office
7/19/2014 7:18:26 PM Receive item at origin country gateway

17 trackon

Origin: Philippines Normal Tracking( amit nem tudom hogy air mail e, gyanús)
Destination: Unknown(Modify) Unable To Track
Events: 2014-07-19 19:18, Receive item at origin country gateway, PHILIPPINES
Status: Transporting

Vélemény :F Ennyit még nem utazott nekem semmi. :C

(#40683) maj-viktor válasza beg (#40664) üzenetére


maj-viktor
őstag

Megerősítem... az elmúlt hónapba 10csomagom átlaga 14nap... (mindennel együtt... azaz amióta él a TN szám-tól addig, míg házhozkézbesítették).... persze előtte általában akad egy 1-2hetes rendelés feldolgozás, meg míg él a TN, de az átlag 14nap nagyon is jó 10db csomagra lebontva, mint szállítási idő!

Persze ja, ezek ilyen valós - olcsó 5-10-20$-os cuccok... a drágábbakaimat mind megfogják és 1-2-3hetet ülnek a vámon, de az olcsók, 2-4nappal a célországba megérkezett után kézbesítésre kerülnek / kerültek!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#40684) Dominó85 válasza BocsiAG (#40682) üzenetére


Dominó85
veterán

Full Refund és a DX.com-ot sürgősen felejtsd el! A legszarabb webshop a világon!

maj-viktor
Tanúsithatom én is: 19, 10, 15, 16, 21, 14, 11, 10

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#40685) maj-viktor válasza BocsiAG (#40682) üzenetére


maj-viktor
őstag

AKKU-t!? DX-től!? Reménytelen... engem is 1,5hónapig sz*pattak... felsem adták, vagy ha mégis, akkor visszafordították a csomagot! Full Refund-oltass - béna bagázs... máshonnan simán tudják hogy jöjjön el az akku! DX-nél meg bénáznak, hogy kitrükközzék a postai korlátozást!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#40686) Zeki válasza maj-viktor (#40685) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem is értem azokat a marhákat, akkut kínai postával?
Az ugyan el nem viszil

(#40687) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Akik rendeltek antelife spanyol raktárból, és kaptak TN számot, azok tudták bárhol követni?
Ma reggel jött az email, hogy van egy ASM******* ragszámú küldemény, amit a www.asmred.com oldalon tudok követni, de ott meg képtelenség, nem is találja a ragszámot...
Másnak adtak ilyen infót?

;) - The Power of the Light Side

(#40688) Dominó85 válasza Anonymus23 (#40687) üzenetére


Dominó85
veterán

Várj pár napot, aztán majd beéled a TN/RAG szám.

* Péter - 06302461862 *

(#40689) Anonymus23 válasza Dominó85 (#40688) üzenetére


Anonymus23
veterán

Állítólag Hétfőn (7.28) feladták, így azért már lassan itt kéne lennie, a ragszámnak már illene látszódnia...

Nem aggódok, nem is sürgős a telefon, csak kíváncsi vagyok, hogy másnál mi látszik.
Lassan annyi időt fog futni a csomag spanyolból, mint a legutóbbi CN szállítások. :DDD

Mondjuk eddig nekem még csak rossz tapasztalatom van a spanyolokkal (nem beszélve a céges üzleti kapcsolatokról), de eBay-en sem érkezett még meg amit rendeltem tőlük, refund volt a vége.

;) - The Power of the Light Side

(#40690) djnice


djnice
veterán

Tényleg, mi van olyankor, ha a vámolás alatt eltűnik a külföldi csomag? Úgy néz ki, én így jártam. A postaimportnál nem tudják megmondani, hogy hol van, így felvettek egy panaszt. Mi szerint fognak kártérítést fizetni és mikor? Kell-e a helyi postán pluszban tudakozványt indítanom?

(#40691) Tomeewap


Tomeewap
tag

Baromi lassú a magyar vámkezelés... telefonon azt mondták hogy 1-2 nap és meglesz, erre már több mint egy hét eltelt:

2014.07.23 11:00
Küldemény információ:
Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure

2014.07.23 13:09
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

Azóta semmi... a csomag egy telefon a geek-ről, 7 nap alatt megérkezett!

[ Szerkesztve ]

(#40692) Zeki válasza Tomeewap (#40691) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nagy hazugság az 1-2 nap, mivel 2-3 HÉT!

[ Szerkesztve ]

(#40693) Tomeewap válasza Zeki (#40692) üzenetére


Tomeewap
tag

És még én naív ahogy megláttam a telefonon a tracking által jelzett adatbekérést éjfél után, ugrottam a gép elé a papírokat elküldeni :) Így látván semmi értelme nem volt.

Mondjuk egy fél éve ehhez képest mint a villám, olyanok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#40694) Zeki válasza Tomeewap (#40693) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tavaly ősz óta fokozott sáp beszedés van.

(#40695) Dominó85 válasza Zeki (#40692) üzenetére


Dominó85
veterán

Inkább pár nap és 3 hét közötti, szóval ne túlozzunk. Nekem a hétvége miatt lett 6 nap a vámkezelés és előbb kaptam kézhez, mint mások a korábban rendelt cuccaikat. Tökre változó a dolog. :K

* Péter - 06302461862 *

(#40696) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

DX európai oldala menyire gyors? azt írják 2-4 nap a kezelés és 5-7 nap a kézbesítés. Ehhez tartják is magukat? Valakinek ezzel van valami tapasztalata?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#40697) Dominó85 válasza Gergosz2 (#40696) üzenetére


Dominó85
veterán

Felejtsétek már el a DX.com-ot!!! Az egy szemét, hazug, utolsó suttyó oldal! Mit nem lehet ezen felfogni? Az erősen NEM ajánlott oldalak közé tartozik!

* Péter - 06302461862 *

(#40698) Gergosz2 válasza Dominó85 (#40697) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nyugalom, kérdezni azért csak szabad :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#40699) Harpoon13 válasza Dominó85 (#40697) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Ezt már többször olvastam, de konkrét negatív tapasztalatot még nem láttam (az hogy egy akksit nem tudnak rendesen elküldeni nem egy egetverő probléma). Részleteznéd kicsit?

(#40700) pluhm válasza szmyky (#40668) üzenetére


pluhm
aktív tag

Amint ténylegesen feladja a kínai a csomagot azonnal látszódik az NL posta a trackitonline.ru, valamint a 17track.net -on is. A holland posta gyorsaságáról csak annyit, hogy nekem egy csomagot 24-én hajnalban adtak fel, aznap este megérkezett az országba és 28-án (közte ugye volt egy hétvége) meg is kaptam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.