Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) hermanyi válasza Steady74 (#39700) üzenetére


hermanyi
őstag

Nincs elég bőr az arcomon ahhoz ,hogy kereskedő legyek . Tudom én vagyok a F@sz :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39702) szetcsuszott válasza Eagl3 (#39691) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Azért, mert itthon egy bármilyen márkás wobbler 1500-nál indul, de inkább átlag 2-3 ezer. Alin meg 3-4 dollárért (!) tehát max 1000 Ft-ért a krémjéből válogatsz a kínálatban, de vannak 70-80 centért bevákt és fogós darabok, a 2 dolláros kategóriában meg szinte mellényúlni is nehéz, de ha meg utána is olvasol pl a Facebook kínai pergetős topicban, nem tudsz hibázni. És még a gumikról nem is ejtettem szót. Megfordítva: ugyanannyi pénzből amennyiért veszel itthon X db bevált márkás wobblert, abból Kínából rendelhetsz pl 4X db bevált fogós wobblert. :K

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#39703) gerigorrd válasza Steady74 (#39700) üzenetére


gerigorrd
kezdő

Természetesen ez így van. Én is 4 gyereket etetek, persze, hogy megnézem mit kapok a pénzemből.
Viszont ezzel a tisztességtelen haszonnal nem értek egyet. Senkinek sem kötelező megvenni a drágát. Csak a horgászfelszereléseket is elérte az a trend amik az autókat vagy a mobilokat már régen. X5-öt, iPhone-t nem magának vesz az ember, hanem a közönségének.

(#39704) zsola32 válasza gerigorrd (#39703) üzenetére


zsola32
őstag

:) most hétvégi akció lesz a Walterban :)
lehet hogy jóárasítva lesz a fogó

(#39705) zsola32 válasza szetcsuszott (#39702) üzenetére


zsola32
őstag

a Meredith odaver azért rendesen a gumihalak között.
én őszinte leszek, lehet hogy nem is olyan nagy baj, hogy sok ember nem akar alis cuccokkal pergetni.
így sokkal fogósabbak a csalik amiket kiviszünk dobálni a halaknak.

[ Szerkesztve ]

(#39706) gerigorrd válasza zsola32 (#39704) üzenetére


gerigorrd
kezdő

Van fogóm már. És épp Mustad! :D
Sajnos azt kell mondanom egy teljes csónakmotor szétszedét-összerakást karcmentesen vészelt át. De na, kaptam. :D

(#39707) sityupityu válasza Eagl3 (#39691) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van. :K
Különbséget kell tenni a simán csak Kínában készült dolgok között (amúgy tényleg szinte már minden ott készül), és a Kínában készült kínai között.

(#39693) Steady74 Mi a súlya 4 méterben?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39708) zsola32 válasza sityupityu (#39707) üzenetére


zsola32
őstag

akkor tegyél különbséget a Samsung - huawei és a sony között
és lécci írd meg a konklúziót, köszi

(#39709) sityupityu válasza zsola32 (#39708) üzenetére


sityupityu
veterán

Mi van?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39710) Steady74 válasza sityupityu (#39707) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Este ha hazaértem megmérem. Érzésre kb a Beastmaster nyelemhez áll közel. Na azt is lemérem majd. Tetszik, hogy 3 hosszban variálhatom, szegecses (tween hol van már??), és kellemes a felülete, nem csúszik szerintem vizes kézben sem.

(#39711) zsola32 válasza sityupityu (#39709) üzenetére


zsola32
őstag

én is ezt akartam kérdezni tőled

(#39712) Steady74 válasza zsola32 (#39711) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Térben időben és témában sem találkoztok :DD

(#39713) sityupityu válasza Steady74 (#39710) üzenetére


sityupityu
veterán

Ok. A bestmastert én is letudom mérni. 3 méterben jó, de 450 elég nehéz. Mármint használni. Mondjuk eltörni sem tud.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39714) sityupityu válasza zsola32 (#39711) üzenetére


sityupityu
veterán

Te figyu, pocsék délutánom volt, miért fárasztasz?
A példáidban van egy japán liszensz, van egy dél koreai és van egy kínai. A kínai amiről beszélsz konkréten eléggé brand kategória, nézzük csak meg a P széria felső darabjait. Tehát egyáltalán nem olcsó kínairól beszélünk hanem olyanról, aminek igencsak megkérik az árát. Most mi francot hasonlítsak össze rajtuk? Mi lesz a vége, illetve mit vonjak le belőle?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39715) A Zéé válasza Steady74 (#39700) üzenetére


A Zéé
addikt

baxxa meg írtam egy hosszút, szépen érvelve, erre elveszett...

A lényeg az, hogy azért bőven nem 3k-t nyer egy ilyenen az eladó sem, ha éppen nyer rajta. Alkalmazottakat, adókat, áfát kell fizetnie fenn kell tartania a cégét, az infrastruktúrát, ami pláne mostanában az alkalmazottak tekintetében egyre nagyobb teher... EU-s fizetési szinteket akarunk, EU-s árszint alatt egy olyan korban, amikor a cégeket, és a vevőket is a legjobban sarcolják az EU-ban.

Persze nem sajnálom őket, de azért a palánk másik oldalán se fenékig tejfel az élet. Tudom, mert látom, és benne éltem (és élek még valamennyire most is)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#39716) gerigorrd válasza zsola32 (#39705) üzenetére


gerigorrd
kezdő

Ezek a Meredith gumik jó minőségűek?

(#39717) tween


tween
őstag

Aki szegecsezik, meg nyelezik eme kicsi családi közösségünkben, az a fórumpecára hozzon magával fürdő nacit is! ;]

(#39718) csƵ válasza tween (#39717) üzenetére


csƵ
őstag

Meg kapásnövelő tusfürdőt. :D

(#39719) Grillo válasza tween (#39717) üzenetére


Grillo
senior tag

mert megizzad a pumpálásban?

(#39720) Steady74 válasza tween (#39717) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Viszek :)

(#39721) Steady74 válasza sityupityu (#39707) üzenetére


Steady74
Topikgazda

(#39722) csƵ válasza Steady74 (#39721) üzenetére


csƵ
őstag

Úristen! Képes voltál kiadni ennyi pénzt egy merítőnyélért? :Y
Tweent kicsinálod. :D

Amúgy most egy alu-kompozitszerű bojlis merítőm van. Megéri karbonra cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#39723) Steady74 válasza csƵ (#39722) üzenetére


Steady74
Topikgazda

... viszek fürdőnacit :DD

Ha hosszban és erőben megfelelő, akkor szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#39724) csƵ


csƵ
őstag

Idén venni szeretnék egy feeder fotelt vagy egy versenyládát, de napról-napra változik bennem, hogy melyik lenne a jobb...

(#39725) joe979 válasza csƵ (#39724) üzenetére


joe979
aktív tag

Inkább fotel legyen, sokkal sokkal kényelmesebb , igaz nem annyira praktikus,és kevésbé menő mint egy f@sza láda ...

Szissz

(#39726) csƵ válasza joe979 (#39725) üzenetére


csƵ
őstag

A menőséget leszarom. Nem tudom, hogy mennyi ideig bírnám a ládán való ülést.
4-6-8 órás horgászatokat nyomok mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#39727) joe979 válasza Steady74 (#39721) üzenetére


joe979
aktív tag

elmész te a ........ :))

Szissz

(#39728) Gabesz26 válasza csƵ (#39724) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A kettő között van valahol ez a fajta megoldás link (bocs, h nem a csak a kék változatát linkeltem ;] ). Más gyártónál van olcsóbban is (pl.: Trabucco, Matrix)

(#39729) csƵ válasza Gabesz26 (#39728) üzenetére


csƵ
őstag

Ez pont az, amit nem akarok.

(#39730) Gabesz26 válasza csƵ (#39729) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Azt rajtad kívül senki sem fogja tudni eldönteni, h neked mi lenne a jobb :D. Nem is nagyon írtál róla, h milyen szempontok lennének fontosak, így pedig nehéz bármi tanácsot adni :U (mármint ha tényleg emiatt írtál, és nem csak hangosan gondolkodsz)

Versenyládát szvsz csak akkor érdemes venni, ha rakózol vagy komolyabban tervezed a versenyzést. A feeder fotel kényelmes, de pl. versenyzéshez nem a legjobb.

Nekem Preston fotel van, ha ez segítség ;]

[ Szerkesztve ]

(#39731) csƵ válasza Gabesz26 (#39730) üzenetére


csƵ
őstag

Az is sokat segít, ha mindenki leírja, hogy mit használ és mit preferál.

(#39732) tween válasza csƵ (#39731) üzenetére


tween
őstag

Preston fotelem van, de még nem használtam :DDD :DDD

(#39733) BlackmMmDog válasza csƵ (#39731) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

végig állom a horgászatot ha esetleg van pad a tónál akkor leülők
szeptemberben kaptam egy össze csukható széket 2 volt nálam

nincs autóm így nagyon megkel gondolnom mit viszek,hová megyek :U

(#39734) sityupityu válasza Steady74 (#39721) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszi.
A bestmastert már mértem én is, talán én is felraktam képet ide valamikor. Kíváncsi voltam ennek a 4-es nyélnek a súlyára. Ha emlékszel (emlékeztek) tavaly nagyon ajnároztam itt egy Nevis nyelet amit csak igen rövid ideig lehetett kapni. Kb 15-16 k lehetett 5-6 évvel ezelőtt az ára. Még azt írtam róla talán, hogy nagyon hasonlít a kb 40-50 ezres Rive nyelekre, és minőségben is nagyon jó. Karcsú, könnyű (nem akarok hazudni, de ha jól emlékszem, akkor csak 280 gramm környékén van a 4 méteres nyél súlya), csodálkoztam is rajta akkor, hogy ilyen jó nyelet lehetett venni ennyiért. De mint írtam, nem is lehetett sokáig kapni. Én anno szotyiért hozzáfértem shimano cuccokhoz, volt 3 és 4,5 méteres beastmaster nyelem is. Igen, a 4,5-ös nyelet természetesen lehet használni 3 méterben is, de én nem szerettem nyéltag nélkül, így anno jó pénzért külön vettem egy 3 méterest is. Most már csak a 3 méteres van meg, a 4,50-est eladtam amióta megvan a nevis, baromi nehéz volt. Este ha hazaérek lemérem én is a nevist, de én most 280 grammra emlékszem. Na majd kiderül. Persze azt azért hozzá kell tenni, hogy nem is olyan erős mint a beastmaster.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39735) szetcsuszott válasza csƵ (#39731) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Diszperzites vagy proteines vödröt használok, és a fotelt preferálnám :DD

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#39736) vendingo válasza csƵ (#39731) üzenetére


vendingo
veterán

Van 8 db 20 éves kempingszékem. Egy darabig még elég lesz. Amúgy többnyire stégről nyomom, ott meg van pad. Csak hajtogatható szivacs ülőkét szokatam vinni.
Vennék én fotelt, de a kiegészítők majdnem annyiban lennének, mint magában a fotel, így hanyagolom, nekem ennyit nem ér.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39737) csƵ válasza vendingo (#39736) üzenetére


csƵ
őstag

2 év alatt 2 ilyet használtam el. Elegem van belőle.

(#39738) vendingo válasza csƵ (#39737) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem békebeli székeim vannak, örök élet. :)
Valami lomizáskor került hozzánk Németországból.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39739) tween


tween
őstag

Már megint csábulok, nézegetem ezt a Drennan Acolyte Ultra Feeder 11'-et...ejj ejj :((

[ Szerkesztve ]

(#39740) joe979 válasza tween (#39739) üzenetére


joe979
aktív tag

:K

Szissz

(#39741) zsolt1225 válasza csƵ (#39737) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Tavaly kezdtem el horgászni és mi is egy ilyet vettünk, szét is ment alattam.
Pontyshown vettük meg a mostani széket, egyszer volt eddig használva, de nagyon király. [link]

(#39742) tepenzed válasza tween (#39739) üzenetére


tepenzed
őstag

Ismét Gregus inspirált? :)

ennek a srácnak havonta új, méregdrága botja van :D Kiváncsi vagyok, hogy megtartja-e őket vagy csak állandóan cserél. :)) Azóta már megint új van a videóban.

[ Szerkesztve ]

(#39743) galervin93 válasza tween (#39739) üzenetére


galervin93
őstag

Ha mát botoxozás, megkérdezhetem, te milyen tekerentyűvel használod a 10-11'-es SW WC-t? Milyen méretű, súlyú illik hozzá kb.?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#39744) mario1012


mario1012
tag

Sziasztok.

Segítségkérés, illetve személyes tapasztalatok miatt fordulnék ismételten hozzátok. Method feeder lenne a horgászat módja és ehhez keresnék 2db jó ár-érték arányú botot úgy 25k-30k/db áron. A meghorgászandó távolság nem igazán szempont kb 80m a legnagyobb táv és nem is célom folyamatosan ide dobálni, ennek ellenére inkább a 3,9m-es példányok között szemezgettem, illetve olvasgattam itt is. Ennek oka a célhalak mérete, amely legfőképp ponty abból is 3-6 kg közöttiek kb, de olykor akadhat 1-1 nagy amúr is 15+. Emiatt is nehezebb a döntésem, mert szeretnék egy lágyabb botot amely a kisebb méretű pontyoknál is élvezetesen viselkedik. A kosarak mérete amelyet használok majd az 30-40g súlyúak. MAP Carptek ACS 4000-es méretű nyeletős orsót tennék majd rájuk, ehhez kellene összhangban lévő felszerelés. Köszönöm az ötleteket, tanácsokat.

(#39745) hermanyi válasza sityupityu (#39734) üzenetére


hermanyi
őstag

Lehet azt még kapni . Parancsolj . és tényleg jó az a nyél . Walternál is van amúgy .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39746) sityupityu válasza hermanyi (#39745) üzenetére


sityupityu
veterán

Igazad van. Még rémlik is valami, hogy talán beszéltünk is itt a fórumon róla.
A régebbi verzió ami nekem van egyedül annyiban különbözik, hogy más néven futott, és az még kapott egy plusz lakréteget.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39747) hermanyi válasza sityupityu (#39746) üzenetére


hermanyi
őstag

Mondjuk pontyozni szerintem gyenge ,ha ki akarod emelni vele a halat . De keszegezni tökéletes .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39748) tween válasza galervin93 (#39743) üzenetére


tween
őstag

Egy Daiwa Match Winner 3012 qda van rajta. Tökéletes páros.

(#39749) Steady74 válasza csƵ (#39731) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Rakózáshoz ládát használok, feederhez fotelt. Próbáltam a "versenyszerű" feederezést (hosszú előkés szerelék, ami mára már nem versenycucc, az 50cm-es előkét eltörölték), nagyjából 4 órát lehet szerintem ládán rendesen ülni.

Tween #39739: ne vegyél olyan botot, egy rakat sz@r. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39750) sityupityu válasza hermanyi (#39747) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, írtam is, hogy a pl a beastmaster azért erősebb. Mondjuk én pont hogy szoktam pontyokat is meríteni vele, csak persze ésszel kell.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.