Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) gban válasza hermanyi (#39448) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nézegetem a Rapalákat amazon.de-n, mert van némi Gift Card-om.
Ott még ezt se egyszerű megvenni. rámegyek a színre, kiírja, Gold, a kép meg ezüst, kosárba rak, ezüst.
Rámegyek a másikra, kiírja Clown, a képen Gold van, kosárba rakom, Firetiger...

Postázást nem vállalok.

(#39452) csƵ


csƵ
őstag

Az mitől van, ha összedugom a botot és elkezdem rázogatni, akkor valami cincog benne? Ha lazán van összeillesztve, akkor nem hallom, de normálisan szorosra véve igen.

(#39453) A Zéé válasza gerigorrd (#39447) üzenetére


A Zéé
addikt

Nevis Whisper Carp Match?
Bár összehasonlítási alapom nincs, de állítólag kategóriájában a jobbak közé tartozik.

Just a simple Lineman...

(#39454) hermanyi válasza csƵ (#39452) üzenetére


hermanyi
őstag

Szerintem rossz a kup . Majd össze kopik .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39455) sityupityu válasza csƵ (#39452) üzenetére


sityupityu
veterán

Az azért van, mert a stucni-nak (toldat) a vége ami belemegy a vastagabb tagba, nekiütközik mozgásnál annak a belső falába. Egy hangyaf@sznyival többet vettek le a toldat végéből mint kellett volna. Egyébként semmilyen problémát nem okoz azon kívül, hogy idegesítő. Nekem is volt ilyen botom. Én úgy oldottam meg, hogy grafitspray-el befújtam a legvégét, ezzel pótolva azt hiányzó kis mennyiséget amit feleslegesen vettek le belőle. Meg is szűnt a hang. Vagy kivárod amit feljebb írtak, hogy kicsit megkopjon az egész.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39456) csƵ válasza sityupityu (#39455) üzenetére


csƵ
őstag

Kösz-kösz, hasonlóra gondoltam. Grafitceruzával besatírozni nem lenne jó?

(#39457) sityupityu válasza csƵ (#39456) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát nem tudom, szerintem ceruzával nem tudsz olyan mennyiségű réteget adni neki mint a spray. Meg az le is jönne szerintem. Persze megpróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39458) vendingo válasza csƵ (#39456) üzenetére


vendingo
veterán

Lakkal fújd be vékonyan. Nekem a szétkopott toldataimnál csodát művelt. Korábban minden második dobásnál repült az utolsó tag is a pickeren.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39459) csƵ válasza sityupityu (#39457) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor hagyom, hogy összekopjon.
Egyébként most látom, hogy a stucni vége picit szélesebb, mint alatta, amiatt kotyoghat.

(#39460) sityupityu válasza csƵ (#39459) üzenetére


sityupityu
veterán

Leülsz a tévé elé, és elkezded összerakni és szétszedni. Lehet, hogy már estére jó is lesz. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39461) hermanyi


hermanyi
őstag

Ki ,hogy köti a lapkás horgot ? A lapka mögött jön fel a zsinór vagy a lapka előtt az öble felé ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39462) Steady74 válasza hermanyi (#39461) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Elöl. Már ha úgy sikerül.

(#39463) hermanyi válasza Steady74 (#39462) üzenetére


hermanyi
őstag

thx

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39464) sityupityu válasza hermanyi (#39461) üzenetére


sityupityu
veterán

Csakis előtte. :)

Steady: Mi az, hogy már ha sikerül? :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39465) csƵ válasza hermanyi (#39461) üzenetére


csƵ
őstag

Nem nagyon kötök mostanában lapkásat, de a füles horognál hátulról kötve nem akadt meg a hal feederezésnél, akármit csináltam. Kb. 10 elrontott kapás után vettem észre, hogy hátul van a zsinór, nem elől.

(#39466) hermanyi


hermanyi
őstag

Már csak azért mert én is elöre szoktam kötni ,de a gyári kötött horgok (nem nevet van ) mindnek mögötte van .És Guru és Matrix a márka .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39467) A Zéé válasza hermanyi (#39466) üzenetére


A Zéé
addikt

Én is úgy tanultam annó, hogy hátra kell.

Just a simple Lineman...

(#39468) hermanyi válasza A Zéé (#39467) üzenetére


hermanyi
őstag

olvasni való

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39469) A Zéé válasza hermanyi (#39468) üzenetére


A Zéé
addikt

Még jó, hogy eddig nem kötöttem meg egy élőkét sem... Ma is tanultam valamit! :D

Just a simple Lineman...

(#39470) Steady74 válasza sityupityu (#39464) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Vékony zsinórnál kis horognál néha elfordul a kötés mikor húzom meg, azt vettem észre, ilyenkor hátra kerül.

(#39471) csƵ válasza hermanyi (#39468) üzenetére


csƵ
őstag

Egyébként adja magát a dolog. A lapka is kissé hátra dől, hogy nehogy ott vezesd el a damilt. :D

(#39472) hermanyi válasza csƵ (#39471) üzenetére


hermanyi
őstag

ott szoktam én is vezetni . vagyis elöl ,de csodálkozom ,hogy az 1700 huf os előkötött Guru és a valamivel olcsóbb 40% Matrix is hátul van zsinórozva .

szerk : (#39470) Steady74

Nálam is elöferdül , meg amikor fordítva rakom be a horgot a kötőbe na akkor az hátul lesz .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39473) Steady74 válasza hermanyi (#39472) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ne csodálkozz, az utakon is fordítva közlekednek, a yorkshire puding egy húsos vacak...

(#39474) hermanyi válasza Steady74 (#39473) üzenetére


hermanyi
őstag

na mennyé trollkodni a Dovit fishingzone videókhoz . ;)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39475) Steady74 válasza hermanyi (#39474) üzenetére


Steady74
Topikgazda

nem szoktam.

(#39476) Grillo


Grillo
senior tag

Lassan le kéne adni a naplót, meg váltani valamit idénre. Zéé, végül versenyzőset váltasz?

(#39477) gban


gban
Közösségépítő

Láttok különbséget amiért valamelyiket érdemesebb megvenni? (vagy egyiket se érdemes?)

[link] - ennél a horogméretek gyanúsak
[link] - 'kékben' 5,5k :Y
[link] - mintha ez az előző ráncfellvart változata lenne

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39478) A Zéé válasza Grillo (#39476) üzenetére


A Zéé
addikt

Nincs még eldöntve. Megvárom még a zalai naptárt, hogy mi várható. Azt ígérték, hogy január vége felé lesz.

Just a simple Lineman...

(#39479) hermanyi válasza gban (#39477) üzenetére


hermanyi
őstag

Elektromosat akarsz venni? Nekem a sima stonfo van. 18 as horgot is meg lehet kötni vele frankon.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39480) zsolt1225 válasza gban (#39477) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Rendeltem egyet nem jött meg, vissza pénz rendeltem másikat. Most van kettő, soha nem használtam őket :D

(#39481) gban válasza hermanyi (#39479) üzenetére


gban
Közösségépítő

De arra tuti nem jön úgy a hal meg nem lehet olyan messzire dobni amit azzal kötsz, kérdezd csak meg a teszthorgászt.
Plusz az nem ad ki hangot, hogy vágsz így fel vele a szomszédok előtt?
De ahogy nézem annak a használata nem egy ördöglakat, lehet, még egyszerűbb azzal megkötni egy horgot, méretkorlát nélkül. Átgondolom :R

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39482) Melorin


Melorin
addikt

Trabucco Xenos XPS FD 2000 orsóhoz pótdobot szerintetek honnan tudnék rendelni?
Mivel ez egy Ryobi Zauber klón, vajon valamelyik másik klónhoz valót be lehet szerezni?

(#39483) sityupityu válasza Melorin (#39482) üzenetére


sityupityu
veterán

A régi zauber illetve a blue arc dobjait általában be lehet szerezni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39484) Melorin válasza sityupityu (#39483) üzenetére


Melorin
addikt

Ahogy látom a Zauberhez ~5k lenne egy pótdob.
Felmerül a kérdés, hogy 1 orsót használjak pergetéshez és bolognaizáshoz is, és külön pótdobon legyen a kétféle horgászmódszerhez való zsínór
vagy
vegyek 5k körül egy másik orsót a bolóra.

(#39485) gerigorrd válasza Melorin (#39484) üzenetére


gerigorrd
kezdő

Vegyél 5-10 között egy másik orsót a bólóra.

(#39486) sityupityu válasza Melorin (#39484) üzenetére


sityupityu
veterán

Egy bolo-ra nem kell nagy durranás orsóból, ezért én is azt mondom mint gerigorrd, hogy vegyél egy egyszerűbb orsót arra a célra. Bár én úgy vagyok vele, hogy szeretem ha van egy pótdob az orsóhoz. Új zsinór feltöltésénél (kiszámításnál) nagy segítség tud lenni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39487) Melorin válasza sityupityu (#39486) üzenetére


Melorin
addikt

Van pótdob, mindkettőn pergető zsinór van, monofil és fonott :D

(#39488) Melorin


Melorin
addikt

Egyébként tegnap megérkezett a Rapala sling bag :DD
Rengeteg kis rekesz van benne műcsaliknak, bele kell húznom, hogy megtöltsem :)
3 kis hibája van, ez mint a tárolójával van:
- Nehéz felpattintani a műanyag dobozok csatját és még hangos is a produkció.
- egy kicsit meghajlítva érkeztek a rekeszek amiket nekem kellett behelyezni a helyükre, de mivel meg vannak hajolva, hajlamosak kiugrani a helyükről
- a doboz teteje nem fekszik tökéletesen a helyén lecsukva, így van rá esély, hogy az apróbb dolgok átvándoroljanak a szomszédos rekeszbe.

Ezen kívül minden más tetszik, nagyon kényelmes lesz vele cserkelni.
Arra még nem jöttem rá, hogy a külsején lévő karikákba és a rugózó spirál végén lévő kapocsba mit kéne tenni.

(#39489) csƵ


csƵ
őstag

Volt a Fishing Time-nál egy értékelős játék, kisorsoltak és nyertem egy 10.000-es vásárlási utalványt. :C

(#39490) Eagl3 válasza Melorin (#39488) üzenetére


Eagl3
veterán

A kapocsba szerintem fogót, a karikába pedig csatos szákot. Vagy fordítva :)

Mire horgászol egyébként?

Most keresek valami UL botot, olyan 2-2,2m között domolykóra, sügérre de egyszerűen nem tudom merre induljak el, egyelőre a Favorite botjaival szimpatizálok, ezek kb. erre lettek kitalálva, de pl a Synapse sorozat baromi drága, a Blubird meg azon az áron nem tudom mit tud.

Jelenleg egy Tailwalk Fullrange Light botot használok, nem rossz, de patakpecára nem okvetlen ez a legjobb választás.

(#39491) Steady74 válasza csƵ (#39489) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem látom a face-n. Kamu. Álhír. Kacsa. Csúsztatás :DD

(#39492) fess válasza Steady74 (#39491) üzenetére


fess
őstag

vip tagnak kell lenni,az másik csoport. Tényleg ő nyert, gratula!

(#39493) gerigorrd válasza csƵ (#39489) üzenetére


gerigorrd
kezdő

Grat. Jó neked, én ma hagytam ott náluk 17-et...

(#39494) Melorin válasza Eagl3 (#39490) üzenetére


Melorin
addikt

Én egy visszatört spicces ET Perch Blade-et használok ami ygy 217cm :D
Túl vagyok már 3 év UL pergetésen ezzel a bottal, főleg domolykóra, jászra, nagyon szeretem.
Legutóbb vettem egy Cormoran 270-es drop shot botot, azzal nincs túl sok tapasztalatom, inkább csak kiegészíti a másik botomat olyankor amikor a part mentén végighúzódó nádfallal kell párhuzamosan vezetni a csalit és a rövid bottal annyira be kellett hajolnom, hogy majd' beestem a vízbe :D

[ Szerkesztve ]

(#39495) gerigorrd válasza Melorin (#39494) üzenetére


gerigorrd
kezdő

És drop shotozni használod? Az aliról most jött meg egy drop shot ólom készletem, egész használhatónak tünnek.

(#39496) Melorin válasza gerigorrd (#39495) üzenetére


Melorin
addikt

Azt még nem próbáltam ki, normál módon gumihalazok, wobblerezek, körforgózok vele. De nemrég egy olyan részére bukkantam a Zagyvának ahol kelleni fog a dropshot módszer mert tele van akadóval és ha simán vontatnám a csalikat akkor 0 csalival érnék haza este :D

(#39497) csƵ válasza Eagl3 (#39490) üzenetére


csƵ
őstag

Daiwa Trout Area Commander 200cm 1-7 g.
Erre találták ki, tűspicces. Én vakon vettem egyet, de kézbe fogva nem az én világom, még parton se volt. Ha érdekel, pü.

[ Szerkesztve ]

(#39498) gerigorrd válasza csƵ (#39497) üzenetére


gerigorrd
kezdő

Mi a baj vele?

(#39499) csƵ válasza gerigorrd (#39498) üzenetére


csƵ
őstag

Baj nincs vele. Itt csak gyors folyású csatornán tudnám használni, de szerintem arra túl finom. Tavon meg nem akarok vele keszegeket bogarászni.

(#39500) gerii válasza Eagl3 (#39490) üzenetére


gerii
addikt

Én most vettem egy Favorite BlueBird Compact-ot minimál pecázni, bicajjal, vagy csak kocsiba a csomagok közé bedobva fogom használni.
A keménytokja 63cm hosszú, így lazán tudom hurcibálni.

+ Lehet veszek egy ilyen Ralapa Urban Sling bag-et, az talán nem húzza féloldalasan a gerincem/hátam. Vagy esetleg más ilyen hátkímélő táskát tud még valaki? (Nem akarok 2 db A4-es csalitartót vinni.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.