Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) gban válasza galervin93 (#39849) üzenetére


gban
Közösségépítő

tudom-tudom, jó Walter-katona lettem

Nincs ezzel semmi baj.
Egyrészt mert jó dolgai vannak és ésszerű a választás, másrészt meg nem csinálsz róla filmet meg napi 8 írást hogy mennyire királyak a cuccok és csak ezzel lehet halat fogni.

Postázást nem vállalok.

(#39852) Kelvin válasza galervin93 (#39849) üzenetére


Kelvin
őstag

Nem rosszból írom de én rápróbáltam Walteréknél a 'Walter' orsókra és iszonyat gyenge minőség. Egyszerűen rossz tekerni. A kiállított darabok is kattognak, kotyognak, pár ezer forintos kínai szar benyomását keltik. Az az igazság, hogy ezért az árért rablás, a felének a negyede is sok érte.
Ha már SW és gyors első fékes akkor a Daiwa és Tomi új közös fejlesztése. Amúgy nem vagyok Daiwa fan, sőt...de ez legalább vállalható minőség és élvezet vele a peca, főleg a boton amit vettél.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#39853) musli26 válasza BlackmMmDog (#39832) üzenetére


musli26
tag

Én is Braxx-ot használok 3-4éve.
Nagyon szerettem vettem több méretben.
A 0.12-sel fogtam már ki 12+amurt is a 0.08-sal 8.5+pontyot.
Mondjuk nekem elég a 10m egész évben.
Nem köttök 5db előkénél többet előre.

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#39854) galervin93 válasza Kelvin (#39852) üzenetére


galervin93
őstag

Micsoda egybecsengő vélemények. :DDD No majd kiderül. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#39855) Steady74 válasza galervin93 (#39854) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Majd a használat eldönti. FM teszthorgász egyik guruja utálja a MAP P4000 orsót, nekem semmi bajom velük, élvezem a pecát velük.

Más: Dani, nyitsz topikot a fórumpecának? Tween, ha reggel korán van ott tali és leülünk egy 80m-es szakaszra akkor nagyon fognak utálni bennünket?

(#39856) tween válasza Steady74 (#39855) üzenetére


tween
őstag

Semmi gond nem lesz belőle ;)

(#39857) hermanyi válasza Steady74 (#39855) üzenetére


hermanyi
őstag

Mi a korán ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39858) Steady74 válasza hermanyi (#39857) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Fel5

(#39859) hermanyi válasza Steady74 (#39858) üzenetére


hermanyi
őstag

:DD :DD :DD :DD
Beteg

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39860) Steady74 válasza hermanyi (#39859) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Akkor majd megint ott alszol ;]

(#39861) hermanyi válasza Steady74 (#39860) üzenetére


hermanyi
őstag

papa leviszem a rakost meg az összes top szettet és 12x 3m csak a toppok +16m a bot . helyet le is tudok kordonozni :D közbe meg matchezek :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39862) tween válasza hermanyi (#39859) üzenetére


tween
őstag

Időben kell érkezni, vagy szórtan leszünk.

(#39863) Steady74 válasza hermanyi (#39861) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DD

Tween: fél5 áprilisban jó lehet nem?

(#39864) gban válasza Steady74 (#39863) üzenetére


gban
Közösségépítő

Jó csak akkor meg kell várni míg kiolvad a víz a reggeli naptól :))
Mint a múlt évi április közepi 10 centis hónál.

Postázást nem vállalok.

(#39865) Grillo válasza gban (#39864) üzenetére


Grillo
senior tag

Majd átülünk egymás autójába, ha nagyon szar lesz a helyzet...

(#39866) gban válasza Grillo (#39865) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pumpával?
Egészségetekre :DD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39867) mario1012


mario1012
tag

Walteros kedvezmény miatt megrendeltem 2 Manta evo-x feedert. A lágyabb 390-es mellett döntöttem, alig várom, hogy ideérjen és kipróbáljam majd őket. :)

(#39868) Grillo válasza gban (#39866) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, van a kocsiban szivargyújtóra dugható motoros.... :DDD

(#39869) vendingo válasza mario1012 (#39867) üzenetére


vendingo
veterán

Én rágódok, hogy vegyek-e pontyos feedert, vagy maradjak a light vonalon.
Szerintem várok a szokásos tavaszi akciókra, addig megálmodom. A legnagyobb gond, hogy orsó is kellene , így viszont már többet költenék, mint amennyit szánnék rá.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39870) Steady74 válasza Grillo (#39865) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hozzám kizárólag pumpa nélkül lehet jönni :D

Vendingo: attól függ mekkora pontyokra mennél. Jankovich a SW SN light botokkal fogja 6-8 kilós pontyokat. Valaki most árul SN carp feedert mert túl kemény neki. Akadálymentes vizes 5kg-ig szerintem simán jó a SN light. Manta evo-x mh simán 10es halakig jó akár 80-100m dobásokig. Az SW WC II C botokra kíváncsi vagyok.

Mario: lágyabb? Az egy heavy bot, lágynak annyira nem mondanám. 3,6 MH és 3.9 H Manta EVO-X botjaim vannak. 5 kg alatt annyira nem dolgozik szépen mint felette. Novák Janiék 200gr-os kosarakat dobáltak vele a Dunán.

[ Szerkesztve ]

(#39871) vendingo válasza Steady74 (#39870) üzenetére


vendingo
veterán

Felénk nem gyakoriak a nagyobb halak, de a SN light néha bajba sodor amikor sokan vannak a tavon, mert a 3-4 kilós halat gyakorlatilag nem én irányítom.

Tavaszi akciókig megálmodom.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39872) Steady74 válasza vendingo (#39871) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Akkor manta evo-x m vagy mh. Több nem kell.

(#39873) mario1012 válasza Steady74 (#39870) üzenetére


mario1012
tag

Na igen, a lágyabbat nem úgy értettem, hogy valóban lágy, hanem a 390-esből nem az XH-t csak a H-t vettem :D
Vaciláltam, hogy a 360 M legyen e vagy ez, de nem ritka a nagy amúr 10+ így inkább ezt választottam.

(#39874) gban válasza jansky1 (#39796) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm én is a FB-os orsóteszteket, szintén nincs FB-om.
Hasznos és érdekes olvasmány.
Ami meglepett, a Kastking - bár némi kummantás már a fonott zsinórok vastagságánál is tapasztalható volt (ennek ellenére kedvelem és bátran ajánlanám bárkinek).
Ha nem nagy kérés, tudsz nézni Kastking nyeletős (Sharky baitfeeder / Sharky baitfeeder III / Pontus baitfeeder) értékelést?
Ha jól látom Tsurinoya és SeaKnight nyeletős nincs egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39875) tween válasza Steady74 (#39863) üzenetére


tween
őstag

Ezzel csak egy bibi van, hattól nyit az üzlet, ahol a napijegyeket ki lehet váltani :DDD

Valaki tud videót linkelni, ahol a Serie Walter World Champion Match botot használja? Akciós és gondolkodóba estem :R

[ Szerkesztve ]

(#39876) Grillo válasza tween (#39875) üzenetére


Grillo
senior tag

Átutaljuk, és megveszed előre? :DDD

(#39877) sityupityu válasza tween (#39875) üzenetére


sityupityu
veterán

Videót nem tudok, de nekem van ilyen botom kettő is. Annyi, hogy én a régebbi verzióval rendelkezem. Ugyanaz a bot, a blank az teljesen megegyezik csak az enyémnek valamivel hosszabb a nyele mint az újnak. Sokáig gondolkodtam is, hogy lecserélem a régieket, mert nekem jobban bejönnek a rövidebb nyeles matchbotok, de túl sokat buktam volna rajtuk így letettem róla.
Amúgy be tudom neked lőni, hogy milyen botok csak nem tudom, hogy mennyire volt dolgod hasonlókkal.
Volt (vagy van) a Walternak Serie Walter matcbotsorozata (nem a silver). Volt belőlük a carp, a medium és a bream float. Na most a world champion valahol a medium és a bream float között helyezkedik el. Egy hangyaf@sznyival keményebb mind a bream float. Szándékosan csinálták kicsit keményebbre mint a seria walter leglágyabb verzióját, ugyanis ez már tényleg versenykategória és a köztudattal ellentétben ha már nagyon taknyos egy bot, akkor az hátrány egy versenyen, még keszegezésnél is. Mégpedig pont a túlzott lágysága miatt, egy bizonyos távon túl már lassú.
Nekem egyébként 3,90-esek vannak belőle.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39878) Steady74 válasza tween (#39875) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A tóparton nem lehet venni halőrnél? Akkor előző nap meg kellene venni. Hermanyi? :DD

(#39879) hermanyi válasza sityupityu (#39877) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen a takony bot egyik hátránya ,hogy bizonyos távolság felett nem tudsz akasztani . Főleg ha a zsinór a fenéken van .

Steadyy lehet ,hogy az lesz :D
De fogadjunk nem lehet előre megvenni a zsugát :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39880) sityupityu válasza hermanyi (#39879) üzenetére


sityupityu
veterán

Amúgy még ezt a botot is taknyosnak lehet szerintem nevezni, mert hát lágy ez is, csak megtalálták az arany középutat. Tök finom az egész bot, viszont egy ponton minimálisan gerincesebb mint az egészen taknyos botok a piacon.
A walterok előtt ilyen célra a 3,90-es botjaim Speedmaster AX 5-15 grammosak voltak. Természetesen nem az FA (fast action), azok nem lettek volna jók kimondottan csak keszegezni. Lecseréltem őket walterokra mert valahogy jobban bejöttek azok, és az ívük is szebb valamivel.

tween Nyugodt szívvel ajánlom egyébként, nem csalódnál benne csak úgy, mint ahogy a feederben sem csalódtál. Gyönyörű íve van, igazi prémium bot. Minden tökéletes rajta.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39881) joe979


joe979
aktív tag

Végre sikerült találnom elfogadható áron rod podot. Inkább mini podot, mert a pickerekhez keresek nagyon régóta. Lassan 2 éve rendeltem egy TF Geart, azóta is várom :) Talán náluk láttam akkoriban először ezt a jellegűt.
Aztán jött a Prologic is, de valahogy 22 körül sokalltam az árat érte, hiszen mégsem olyan stabil és masszív , mint egy 30+ kategória , de ha igazán komolyat szeretne az ember, az belenyal a 40 ropiba is. Viszont irgalmatlanul hülyén nézne ki egy vaskos cuccon, két darab kecses rezgő. Így maradt a belépő szint, kb a létező összes horgász webshopot átnyálaztam, míg már nem is tudom hogyan, de ebbe az ismeretlenbe futottam bele.
50% az akció,11900 FT jelenleg ! Most öröm és boldogság van :)

Saber Supra Rod és Youtube

Szissz

(#39882) hermanyi válasza joe979 (#39881) üzenetére


hermanyi
őstag

Decathlont nézd meg. Én meglepődtem rajta.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39883) joe979 válasza hermanyi (#39882) üzenetére


joe979
aktív tag

Látom , itt csak egy 10es :) köszi :)

Szissz

(#39884) jansky1 válasza gban (#39874) üzenetére


jansky1
senior tag

Ez egy pergetős csoport, de időnként felmerül a nyeletőfékes orsó téma. Aki az általam idézett orsóteszteket írta, így nyilatkozott a témában: Pár tipust már szedtem szét nyeletőfékes alis orsóból, de jó szívvel egyiket sem ajánlanám...egyenlőre még a régi szériás okuma longbow a legjobb ár érték arányú én is amellet voksoltam idén heavy feederhez

Amit írtál orsót, vettek többen, ígéret van csak egyelőre, hogy majd tesznek fel beszámolót, de elmaradt eddig.

(#39885) gban válasza jansky1 (#39884) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, jelezd ha véletlenül belefutnál az általuk ígért leírásokba.
Valóban, pergető csoporttól idegen a nyelető.

Postázást nem vállalok.

(#39886) BlackmMmDog válasza Steady74 (#39836) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Steady74 és musli26
az árat én is sokallom,de bízok hogy jó lesz
eddig Sufix gyro feeder(14),PowerPro(13) használtam
jelenleg ezt használom:

[ Szerkesztve ]

(#39887) hermanyi


hermanyi
őstag

Na most néztem egy 2016 os Márciusi Dégi Versenyt . Rakoval lehet bajba leszünk :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39888) Steady74 válasza hermanyi (#39887) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Miért? 10kg-ig jó vagyok.

(#39889) hermanyi válasza Steady74 (#39888) üzenetére


hermanyi
őstag

Rövid lesz még az enyém is papa ,nemhogy a tied .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39890) Grillo válasza hermanyi (#39889) üzenetére


Grillo
senior tag

Akkor a 3-as spiccet ne is vigyem? :DDD

(#39891) Steady74 válasza hermanyi (#39889) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem lehet partközelben halat fogni? Akkor feeder lesz?

(#39892) tween válasza Steady74 (#39891) üzenetére


tween
őstag

Nagyon is lehet partközelben halat fogni :K

(#39893) Grillo válasza tween (#39892) üzenetére


Grillo
senior tag

Akkor sok lesz a 3 m? :O

(#39894) hermanyi válasza Grillo (#39893) üzenetére


hermanyi
őstag

majd hátrébb ülsz egy 2m el :DD

tween amit néztem videót mindenki középre horgászott .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39895) tween válasza hermanyi (#39894) üzenetére


tween
őstag

Az csak egy dolog.

(#39896) galervin93 válasza hermanyi (#39894) üzenetére


galervin93
őstag

Van aki középre horgászik, meg van, aki közelről fog halat. :P ;]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#39897) sityupityu válasza galervin93 (#39896) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem ismerem a tavat de az kb minden vízre elmondható, hogy változó dolog lehet, hogy pont hol lehet jól halat fogni. Lehet, hogy az egyik nap jól megy partközelben, de két nap múlva meg már csak beljebb lehet jól fogni.
Meg ugye azt sem szabad elfelejteni, hogy ha olyan tóról van szó amit nem minden nap ülnek körbe viszont a versenynapján ez megtörténik, akkor a halak nagyon sok esetben beljebb húzódnak. Szokatlan nekik a sok ember és a velük járó zaj. A megyei versenyünk is pont ilyen vízen van. Sokan lemennek a verseny előtt rakóval gyakorolni (és fognak is rendesen), csak a verseny napján meg jön a meglepetés, hogy szinte alig lehet rakó távon halat fogni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39898) Steady74 válasza hermanyi (#39894) üzenetére


Steady74
Topikgazda

(#39899) hermanyi válasza Steady74 (#39898) üzenetére


hermanyi
őstag

Na most nem tudom sírjak vagy röhögjek . Merítőt sajnálom amit az kapott .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39900) sityupityu válasza hermanyi (#39899) üzenetére


sityupityu
veterán

Mi bajod vele? :F Tök ügyes ;]

Közben Tween-t keresem a felvételen, egy a bicepszét nézegető embert kell keresni (ha jól emlékszem, akkor valami ilyesmi képet rakott ide egyszer), de nem találom. :DDD

szerk: Na jó, én ezt nem tudom végignézni....

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.