Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) Steady74 válasza csƵ (#39294) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nekem nem tetszenek. Sensas, Maver, Garbolino, Traper ezek amiket en nem vennek meg. Fishingrepublicon volt egeszen jo akcio ladakra 2 hete.

(#39302) hermanyi válasza Steady74 (#39301) üzenetére


hermanyi
őstag

Ha jól tudom neked is van egy eladó :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39303) FireFox1996 válasza Steady74 (#39264) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nálunk úgyis kötelezően kivenni olyankor a szabadságot, úgyhogy nekem is ok-nak tűnik az időpont :) Ápr.21-én már 20 fok várható.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#39304) FireFox1996 válasza hermanyi (#39300) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Látod, ezért is szeretek veled pecázni, mert így 2en már 4 bottal tudunk horgászni ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#39305) gban válasza FireFox1996 (#39303) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ne kiabáljuk el, múlt évben akkor 20 centi hó jött :K

Postázást nem vállalok.

(#39306) csƵ válasza Steady74 (#39301) üzenetére


csƵ
őstag

Színre vagy minőségre nem jó? Kinéztem egy egészen kompakt cuccot.

(#39307) hermanyi válasza csƵ (#39306) üzenetére


hermanyi
őstag

Trapernek lesz új ládája ami már D36 os . Íme

És az ára sem lesz vészes 120

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39308) csƵ válasza hermanyi (#39307) üzenetére


csƵ
őstag

Ez D30 és 70 ezer.

(#39309) Steady74 válasza hermanyi (#39302) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hát azt hiszem hogy a ládavserére szánt pénzt ellocsoltam így marad egy darabig a Frenzee.

CSZ: walterboltot kérdezd meg van-e nekik még a Browning láda, 100kért adták, 36os láb, masszív felépétés. Ha nincs, és elég a d25 jabaslom a benke ládákat. Veszel lábrácsos vázat, hozzá meg Rive modulokat és olyan ládát építesz amilyet szeretnél. Olcsó mondjuk az sem lesz.

Átküldöd mit néztél ki? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#39310) hermanyi válasza csƵ (#39308) üzenetére


hermanyi
őstag

[link] Nem ez D36 és márciustol lesz 120 ért .

szerk :

Steady majd belehallgatok az úszott ládád összképébe .

Nincs már Walternek a Browning láda 100 ért.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39311) Steady74 válasza hermanyi (#39310) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Jövő héten már itt lesznek. A csigazabálók gyorsabbak mint az angolok.

(#39312) Interceptor


Interceptor
addikt

Gondolkoztam, hogy tavaly sok olyan időszak volt főleg nyáron mikor a pergetés nem igazán volt eredményes(kivéve hidegfront), ezért azt találtam ki, hogy ezeken a napokon beviszem a feederezést is mellé, úgyis két bot a megengedett. Semmit sem értek ehhez a módszerhez, annyi, hogy kockatavon horgásztam már ezzel a módszerrel kölcsön bottal felügyelet mellett :D és fogtam is néhány nagyobb nyurga meg sima pontyot, de tényleg ennyi. A horgász víz, az Újpesti öböl és a Nagy Duna, tudom két különböző víz, erre van valami univerzálisabb megoldás botoknál? Nincs kifejezetten célhal így jöhet bármi, keszeg is. Nem tudom milyen bot lenne jó, gondolom a márnázáshoz már külön bot kéne a húzósabb víz miatt, szóval az egy ideig lehet felejtős? Fontos lenne, hogy olcsóbb legyen, de azért gagyi se legyen, orsóba ugyanez a szint kellene talán nyelető fékes az bevált múltkor is, főleg, hogy közbe pergetek is. Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39313) joe979 válasza Interceptor (#39312) üzenetére


joe979
aktív tag

Nehéz lesz. Akik járnak márnázni a nyílt vízre , két opciót alkalmaznak. Van aki megáll 20 méter távolságra, nem dobál messzebb, de van az a réteg aki feljebb keresi őket a kevesebb akadó miatt . Én a 20 méter alatti távon mindig akadtam, nem tudtam kikerülni. De vannak olyan mázlisták, akik sosem , nem tudom hogyan csinálják !

Olyan botot válassz, aminek aránylag nagy a gyűrűzése. Ha nem szeretnél sokat bele ölni akkor elég egy 3 vagy 330-as teleszkópos bot, a régi üveg spicces verziók " jók " erre a célra. Igénytelenek, bírjak a terhelést. Nyugodtan lehet 150gr dobótömegű is, a sodrás miatt. Egy hátránya van, hal fogásra jók, de élvezetet nem fog adni, igaz a Duna ezen része nem a hagyományos pecáról szól.

Amit jó szívvel tudok ajánlani márnás botnak az ez : KORUM BARBEL ROD 12FT - 2PC 2LB
Valami eszméletlen jó bot ! Minőségi, és bírja a terhelést .
Dobósúly: 180g
Bothossz: 3,65 m
Szállítási hossz: 1,86 m
Gyűrűk száma: 9
Gyűrűk anyaga: SIC
Nyélborítás: parafa
Súly: 285g

Tudom ez árban már húzósabb , de a márnázó szinten ,nagyon jó áron megy ! Itt láthatod hogyan viselkedik dobás közben , igaz ez a nagy tesója, de arányaiban így viselkedik a 360as is .... Youtube

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#39314) Melorin válasza csƵ (#39299) üzenetére


Melorin
addikt

De mely damilok azok amik már bizonyítottak pergetéshez? Van 1 napom kitalálni és megrendelni :D

(#39315) Interceptor válasza Melorin (#39314) üzenetére


Interceptor
addikt

Ezzel kezdtem mielőtt fonottra váltottam, bár a másik dobon még mindig ez van 25-ösben. Bírja a strapát szerintem. Bár ebből 20-as a legkisebb, lehet az sok ul-hez :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39316) vendingo válasza Melorin (#39314) üzenetére


vendingo
veterán

Pezon, trabucco.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39317) Interceptor válasza joe979 (#39313) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi, bár a szállítási hossza szerintem problémás lenne, lehet olyan kellene ami több részes. Ez heavy bot? Állóvízre átlagban mi kell?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39318) joe979 válasza Interceptor (#39317) üzenetére


joe979
aktív tag

Az benne az érdekes, hogy egyáltalán nem heavy a bot.
Ezt a quiver verzióra írta egy spori :

"A barbel bot eszméletlen jó. Nagyon kecses - zavaróan vékony - maga a bot, de van erő benne rendesen. Parabola akcióban lágy majd egy pont után tökéletesen felkeményedik és tudja az ember irányítani a halat - akár a sodrásban is. Van benne két tavi peca is. 3 kg pontyok nem ellenfelek. A dobósúlyról annyit, hogy 150 grammos kosárral, megtömve és ésszel 20-30 méterre gond nélkül bejuttatható a végszerelék. A 130 grammos kosarat megtömve gond nélkül dobja. 100 grammos kosárral már meg merem suhintani is. 60 grammos method kosárral már 80 -100 méter sem elérhetetlen. A 6 oz-s spicc is jelzi még a gébeket is. Összességében a bottal nagyon meg vagyok elégedve. Folyóvízre tökéletes, az érzékenyebb spiccel meg lehet tavi pontyozni, keszegezni folyóvízen."

Megváltam a 2 feeder szettemtől,igaz más ok miatt de a Korumot meghagytam, picker mellé ezt fogom használni :) tavon is ....

Szissz

(#39319) Interceptor válasza joe979 (#39318) üzenetére


Interceptor
addikt

Biztosan nagyon jó, egyedül a szállítási hosszát érzem soknak az én esetemben. Milyen botokat tudsz még ajánlani?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39320) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

A legújabb KÉK dolgok, avagy mire ne költsünk :D

(#39321) tepenzed válasza zsolt1225 (#39320) üzenetére


tepenzed
őstag

csak a ready method kaják fogtak meg valamennyire, ha nincs időm vacakolni a kajával. Bár gondolom a már vizes kaja súlya lesz a szokásos 800g, szóval nagyon nem fogja megérni az árát :D

(#39322) csƵ válasza zsolt1225 (#39320) üzenetére


csƵ
őstag

Remek. Annyira hülyék a vevőik, hogy csináltak nekik már előre bekevert etetőanyagot. :D :C

(#39323) Interceptor válasza csƵ (#39322) üzenetére


Interceptor
addikt

Ilyen alapon minek venni pergetéshez, előre megkötött fluoro előkét, az "okosak" maguknak kötik. Persze más kérdés, hogy mennyibe fog kerülni az előre bekevert etetőanyag. Szerintem ez inkább kezdőknek van akiknek fingjuk nincs milyen kell legyen az állaga, de idővel mindenki megtanulja. Esetleg olyan kocahorgászoknak akik nem akarnak ezzel sz@rakodni.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39324) csƵ válasza Interceptor (#39323) üzenetére


csƵ
őstag

Lassan már a "horgászok" azzal se akarnak "szarakodni", hogy bevágjanak a halnak és kifárasszák.
Mert már azon túl vagyunk, hogy lusták figyelni a kapásjelzőt.

(#39325) hermanyi válasza Interceptor (#39323) üzenetére


hermanyi
őstag

Vagy amikor csak van 2 óra hosszad ősz visz . és abból nincs kedved elkefélni 30-40 percet mire kész a kaja . Ez nem az ő újítása Sonubaits nek is van ilyen kajája már rég óta .

szerk:

#39324) csƵ

Azok a bojlisok , önakasztó szerelékek .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39326) tween válasza csƵ (#39324) üzenetére


tween
őstag

Mert éppen azokat a szar évtizedeket éljük, amikor minden szart minden mennyiségben el kell adni! Meg kell venni! Tömeges agymosás van!

(#39327) Interceptor válasza hermanyi (#39325) üzenetére


Interceptor
addikt

Jogos, nem mindenkinek van ideje sokat kint lenni. Amúgy kicsit erőltetnek érzem ezt a videót vagy inkább izzadságszagúnak :D

(#39324) csƵ : a múltkori kockatavi horgászatnál megfigyeltem, hogy a többség horgászat közben egészen más csinál, bent beszélgetnek söröznek stb, ha hallja hogy kapás van, rohan ki a kis házból a stéghez, hogy bevágjon :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39328) csƵ válasza Interceptor (#39327) üzenetére


csƵ
őstag

Ezt már korábban beszéltük itt. Én nem tartom ezt a fajta magatartást horgászatnak. Nem is akarok erről többet írni.

(#39329) gerigorrd válasza Interceptor (#39312) üzenetére


gerigorrd
kezdő

Mindig figyelted a pergetés eredményessége és a front, légnyomás közti összefüggéseket? Idéntől nekem is vannak ilyen terveim.

A Dunán, ha nem 250 km-re lenne tőlem, én biztos valami olyasmivel horgásznék amivel Feedermania Krisztián. Manta Feeder vagy valami ilyesmi. Nem tudom mi lehet, de hátradőlve tépi vele kifelé 28-as fonottal, bármi is legyen a horgán.

(#39330) Interceptor válasza gerigorrd (#39329) üzenetére


Interceptor
addikt

Igyekeztem logikát találni benne, a hidegfront szinte mindig bejön.

Szerintem erre gondolsz, bár én 360-ast akarok majd, az még kérdés, hogy mit. Van még idő eldönteni.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39331) gerigorrd válasza Interceptor (#39330) üzenetére


gerigorrd
kezdő

Tiszai barátom a légnyomás süllyedését vagy emelkedését lesi folyton... gondolom nem ok nélkül.

Nem tudom mi a pontos típus, egy videójában csak az ólom 200 g-os.

(#39332) hermanyi válasza Interceptor (#39330) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem láttad a kis filmet ? Csak a kosár 300g :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39333) vendingo válasza gerigorrd (#39331) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam az a gond, hogy nem kell nézni, mert megérzem :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39334) Interceptor válasza gerigorrd (#39331) üzenetére


Interceptor
addikt

Ezzel horgászik a Nagy Dunán is nem?

(#39332) hermanyi : Nem tudom, én nem értek ehhez :D Húzósabb részekre hány grammos kosár lehet a minimum?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39335) A Zéé válasza Interceptor (#39334) üzenetére


A Zéé
addikt

Húzósabb részen nagyon min. a 150g, de a 200-250 se ördögtől való. A 75g-s kosár Sződligetnél a lassuló részen, kb 3 méteres vízben nem maradt helyben.

Szerk.:
szakáll nélküli keszegező horog létezik egyáltalán? Nem találtam eddig sehol sem. A Pr311-hez hasonló formájút szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#39336) gban válasza csƵ (#39328) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezzel szerintem itt mindenki egyetért.
Tartottam egy előadást, nem horgászoknak, a horgászat alapjairól (a cél az előadás megtartása volt, egyfajta gyakorlás, és én a pecát választottam témának), kérdeztem, szerintük mi a legnagyobb élmény a horgászatban.
Jöttek tippek: minél nagyobb hal, amikor kiveszed a halat, többet fogsz mint a másik, stb.
Nem, mondom, hanem amikor látod hogy elindul az úszó (kapásjelző, botvég, kinek mi).

Na az említett 'sporttársak' ezt lesz@rják, náluk valóban a nem-horgász hallgatóság tippjei a nyerők.
Ez alapján azok akik közben sörözni mennek, azok sem horgászok (mint ahogy a hallgatóságom sem volt az), hanem mondjuk fagyasztófeltöltők.

Amúgy kíváncsi vagyok, egyetértetek-e hogy mi a legnagyobb élmény / ti mit emeltetek volna ki.

Postázást nem vállalok.

(#39337) vendingo válasza gban (#39336) üzenetére


vendingo
veterán

Nyugalom, csend, jó levegő. Persze, ehhez nem kell feltétlenül horgászni menni, de ha fogok halat, az ráadás.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39338) csƵ válasza A Zéé (#39335) üzenetére


csƵ
őstag

Guru Kaizen?

(#39339) Interceptor válasza gerigorrd (#39331) üzenetére


Interceptor
addikt

Ugyanaz a bot Nagy Dunára is. 200 grammos kosarat használ hozzá.

(#39336) gban: Nehéz megmondani, a kapástól egészen a hal kivételéig élmény, de ha mégis ki kéne emelnem egyet, akkor az amikor először meglátom a halat.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39340) gerigorrd válasza gban (#39336) üzenetére


gerigorrd
kezdő

Nekem így hirtelen legnagyobb élménynek, az olyanok ugranak be, amikor úgy téptek meg, hogy nem láttam egyszer sem a halat.
Kölyökkoromban egy amúr csúfolt meg így úszós szerkóval. Vagy rátartottam kicsit, vagy a nádasba megy, ez jó 30 perc után szakadt.
Tavaly nyáron viszont csónakbol UL-ezve, pici nymph műcsalival, 0,16-os monofillal tépett meg valami, az tippem nincs mi lehetett. Harcsának gyors volt, csukának, feketesügérnek meg túl mélyen húzott.

(#39341) sityupityu válasza gban (#39336) üzenetére


sityupityu
veterán

Én a fárasztást emeltem volna ki, de talán a megakasztás pillanata még annál is izgalmasabb.
Egyébként nekem van egy fontos dolog azok a dolgok között, amiket a delikvensek felsoroltak: mégpedig az, hogy többet fogjak a másiknál. Persze ez nem minden esetben van így. Szituációfüggő, de ha lemegyünk a haverokkal rakózni vagy matchbotozni, akkor hiába baráti paca, nagyon is figyelünk arra, hogy ki mennyit fog, a végén összevetjük mindig. Ez még mindig bennem (illetve a haverokban is) van. De hát ezért is szerettem régen annyira versenyekre járni. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39342) hermanyi válasza gban (#39336) üzenetére


hermanyi
őstag

Az adrenalin amikor kijössz a horgászboltból asszony meg kint vár a kocsiba és csak annyiról volt szó ,hogy beugrom egy apróságért 10 perce ,de az másfél órája volt és az apróság az majdnem 30 ezer volt és csak 2 szatyorba pakolja az eladó :DDD
Zéé PR36

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39343) tween válasza hermanyi (#39342) üzenetére


tween
őstag

Milyen finomságokat vettél? Sorold, hadd folyjon a nyálunk! :R

(#39344) hermanyi válasza tween (#39343) üzenetére


hermanyi
őstag

Én zsidó vagyok a horgászatban ,nem veszek drága dolgokat . És sokat sem .
És utoljára csak egy 6g os Waglert vettem ,mikor bementem a boltba leadni a gyerek engedélyét . (Nem volt nálam több pénz) De rendeltem Milo horgokat mert már megint köthetnékem van :D

Amúgy az előbbi iromány is a horgászat szépségei közé tartozik . Amúgy én az akasztás pillanatát és az azt követő másodperceket szeretem amikor kristályosodik az agyam bal agyféltekében ,hogy ez mekkora lehet ,hogy van e esélyem kiszedni vagy tuti pá-pá lesz :DD

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39345) gban válasza sityupityu (#39341) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, a fárasztás is nagy élmény, én azért emeltem ki a kapást magát, mert akkor hirtelen beléd vág az adrenalin (jó nem kocka meg púpos tavon ahol percenként fogsz egy 10 kilós pontyot), akkor még nem tudod, akad-e, nem tudod mekkora, nem tudod mi az.
De valóban szituáció-függő is, a fentiek alapján is.
Ahol én pecázok, mindig bízom benne hogy na ez végre nagyobb lesz, ponty lesz, stb., pláne ha tökig merül az úszó, vagy ezerrel elindul oldalra, talán ezért is áll nálam a kapás első helyen.

hermanyi: akasztás pillanata meg a kapás között alig telik el idő, és lényegében ugyanazon okokból említettük ezeket ahogy látom :K
Ami még kimaradt, és érdekesnek találom, ha nagyobb jön, utána szinte sosem emlékszem a kapásra a fárasztás után, hogy maszatolt, elvitte, vagy pontosan hogy is volt. És nem a kor miatt :DDD
Másik adrenalin-bombád szerencsére nálunk nem játszik, bár én sem szoktam túlzásba vinni a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39346) A Zéé válasza csƵ (#39338) üzenetére


A Zéé
addikt

és (#39342) hermanyi

Valami hosszabb szárút gondoltam. Van eddig Guru LWG-m, és Preston PR478-am, ilyen hosszabb, "snecizős, keszegezős" horgom még nincs. A Kaizen olyan furi a formájú, persze attól még lehet jó :)

A Preston honlapján találtam 412-t, csak magyar boltban nem leltem fel sehol sem, illetve Walternél mint kifutott termék... Ha nem lesz más, akkor marad a 311, aztán lenyomkodom annak is a szakállát.

(#39336) gban
Nekem, amikor leérek a vízpartra, és körbenézek, akkor van az az érzés, hogy "na, emiatt indultam el otthonról". A másik pedig a kapás és akasztás pillanata, amikor felfogom, hogy "ez most megvan". Amúgy a poén az, hogy a fárasztásra legtöbbször nem is emlékszem, annyira izgulok, és örülök annak, hogy ügyes voltam :D

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#39347) kesjarlo


kesjarlo
csendes tag

Sziasztok!

Nagyjából egy hónapja találtam rá fórumra, Leeda bottal kapcsolatban dobta ki a gugli. Az egy tavaly év elejei hozzászólás volt. Annyira tetszett a fórum, hogy mára sikerült végigolvasnom több ezer hozzászólást. Közben sok sok jó tanáccsal lettem gazdagabb (műszúnyog, aqua pellet, stb..).

Az is kiderült hogy a HD termékeket nem csipitek, főleg a csakakéket nem. Ezzel tudok azonosulni, tavaly kezdtem újra a pecát, és bedőltem a marketing gépezetnek, és megvettem a kék pelletet, horror áron. Szépen világit sötétben a viz alatt, de egy nyüves mozditásom nem volt még rá, pedig a fele már odavan.

Megismertem Holler Imrét, és tettetek róla hogy meglegyen a bárcsakneismerném érzés. (Apropó! Láttátok az új posztját? [link] Idézném a lényeget: "Azon szerencsések közé tartozom, akiknek sikerült már jó néhány hölgyet a vízpartra csábítani, de természetesen itt most a horgászatról van szó…") Hibátlan...

Köszi a sok jó tanácsot amit megosztottatok, sokat tudok majd hasznositani belőle :)

(#39348) gban válasza A Zéé (#39346) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lassan kiderül, a sötét zsaruk intézik a pecáinkat a villanós kütyüikkel.
Nálad a fárasztás esik ki, nálam a kapás :DD
El kellene intézni hermanyinak hogy az asszonyra is rávillantsanak közvetlen a horgászbolt-látogatás után :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39349) csƵ válasza kesjarlo (#39347) üzenetére


csƵ
őstag

Szép belépő, grat. :D ;]

(#39350) Steady74 válasza A Zéé (#39335) üzenetére


Steady74
Topikgazda
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.