Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Üdv sporttársak!

Egy olyan kérésem lenne, hogy ha valaki nagy szakértője a Shimano pergető botoknak, legyen szíves kicsit kifejteni nekem, hogy mi a különbség az egyes pergető bot között. Elsősorban a Beast Master - Speed Master - Technium vonal érdekelne. A másik kérdésem, hogy manapság is érdemes-e ilyen botot venni, olyan szempontból, hogy ne csak a márkanevet fizessem meg. Sajnos hallottam olyat, hogy a mostani botok parafa nyele elkezd szétperegni egy idő után.
Előre is köszönöm a válaszokat!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#38952) vendingo válasza lumpy92 (#38951) üzenetére


vendingo
veterán

Technium->beast->speed

Rangsor minőségben, anyaghasználatban... Más kategóriák.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38953) lumpy92 válasza vendingo (#38952) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm a választ, remélem jól értem, hogy a speed master a legminőségibb :D Árban egyébként nincs nagyon különbség a beast és a speed között, bár lehet, hogy régebbi típusról van szó és ezért. ezt benéztem, van különség

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#38954) j.davidovics válasza vendingo (#38950) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Én nemrég vettem egy nomura akirát, 198cm, <10g a dobósúlya. Halat még nem fogtam vele, de alig várom mindig a következő horgászatot. Nagyon jó vele dobni, és vékony fonottal mindent lehet vele érezni. Szerintem 12-14 körül nagyon ott van. Sokaknak van még favorite whitebird, az is remek pálca :)

[ Szerkesztve ]

(#38955) tween


tween
őstag

Ma csak családi séta volt. Ma a rakóé volt a főszerep, sorban ültek, mint a verebek :DDD

(#38956) sityupityu válasza tween (#38955) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért nem fényképezted le őket? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38957) vendingo válasza sityupityu (#38956) üzenetére


vendingo
veterán

Megették őket a süllők :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38958) tween válasza sityupityu (#38956) üzenetére


tween
őstag

Nem akartam, tudod, személyiségi jogok.. Amúgy hihetetlen mennyiségű cuccal jár ez a rakó... Lehet hogy szar a derekam, de már bánom, hogy nem csaptam le az akciós Browning ládára...

[ Szerkesztve ]

(#38959) gban


gban
Közösségépítő

Úgy volt hogy tegnap megyünk dobálni pár órát, aztán asszony közölte hogy inkább ma, azt ma se mentünk, szétvet az ideg, hónapokig nem lesz megint ilyen idő :O :W
Nektek ment a pergetés hétvégén? Csak hogy tudjam miről maradtam le...

Postázást nem vállalok.

(#38960) tween válasza gban (#38959) üzenetére


tween
őstag

Igen, ment ;] de nem a süllők.. Szinte csak csuka!

(#38961) sityupityu válasza tween (#38958) üzenetére


sityupityu
veterán

Meg kellett volna kérdezni őket, lehet, hogy még örültek is volna neki. :)
Nocsak, csak nem kedvet kaptál a műfajhoz? :)

szerk: Szép az híd a képen, meg úgy minden.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38962) egykettő


egykettő
aktív tag

Ma voltunk házirétin pergetni, 0 kapás volt mások se fogtak, nem tudom hogy a meleg vagy mert le lett rabolva a víz, de nem találkoztunk hallal.

(#38963) gban válasza tween (#38960) üzenetére


gban
Közösségépítő

Jó hát az nem tudom mennyire mérvadó ahol arra kell vigyázni bedobáskor hogy olyan helyre menjen ahol épp nincs hal nehogy fejbe dobd :DDD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38964) tepenzed


tepenzed
őstag

Ma ezt vettem észre a rapala wobin, első bevetése volt és már ennyire meg van repedve:

Lehet ezzel kezdeni valamit vagy egyszer csak majd szétesik és ennyi volt?

(#38965) A Zéé válasza tepenzed (#38964) üzenetére


A Zéé
addikt

átlátszó körömlakkal tölts ki a rést, hogy ne vegye fel a vizet.
Odavert neki valami, vagy esetleg ráléptél, odaverted valaminek?

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#38966) tween válasza gban (#38963) üzenetére


tween
őstag

Tévedés :N Itt sincs kolbászból a kerítés :N

(#38967) hermanyi


hermanyi
őstag

gban : ezt neked ha érdekel . Match

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38968) gerigorrd válasza vendingo (#38950) üzenetére


gerigorrd
kezdő

D.A.M Effzett Yagi Spin 2.10m / 7-28g vagy ABU Garcia Venerate Spin széria, esetleg az említett Nomura botok közül valamelyik. Akira nekem is van, sztem kicsit puha.
Viszont ár érték arányban csak jókat mondanak az E.T. botokról is, én gondolkodnék rajta.

(#38969) hermanyi válasza gerigorrd (#38968) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem vagyis a kisnagylányomnak ET streetfishing van ET orsóval . A botot merem ajánlani de az orsót nem . Heti 3-4 több órás pergetés alatt szerintem hamar kicsinálható 1-2 év alatt tuti meghal. De a bot jó .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38970) gban válasza tween (#38966) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hozzánk képest mindenhol abból van szinte :K
De nem akartalak bosszantani, inkább csak irigyellek a tó miatt mint mindenki (vagy majdnem mindenki) itt.
Ehhez hozzájött hogy peca volt tervben ebben a szép időben és nem lett belőle semmi, és ki tudja hány hónap múlva lesz megint ilyen idő, szóval kijött a 'de lennék tween'. :B

hermanyi: köszönöm, már nézem is.
35 év peca után is jó új dolgokat látni, pláne ha az ember leragadt a 80-as évek módszereinél.
Ami viszont a legjobb az egészben, Walter stílusa, ismételten - nem mondja hogy csak a drága, nem mondja hogy csak ez a márka, és mindent közérthetően elmagyaráz, egyszerűen, pár szóban.
Egy gyenge pont, bár lehet szándékos, hogy ne felejtsd el a kontrasztot: 11:05-11:06-ig, 2 mp tömény agykontroll, rejtetten a fejedbe ültetve :DD

Postázást nem vállalok.

(#38971) tween válasza hermanyi (#38969) üzenetére


tween
őstag

Az az orsó nálam maximum fél év ;]

(#38972) hermanyi válasza gban (#38970) üzenetére


hermanyi
őstag

Dömedli :D

tweeen azért írtam ,hogy az orsót nem javasolom . A botot is UL pecára inkább ,Bár tiszatavon szedtem vele 3 fölötti csukeszt is ki ,de ott már az volt ,hogy a nyéltag is orsótót hajlott. De irányitani tudtam ,hogy merre mehet és merre nem .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38973) Grillo válasza gban (#38959) üzenetére


Grillo
senior tag

Én más okokból, de ugyan így jártam.

(#38974) hermanyi


hermanyi
őstag

Indulhat a szezon.

Ami még tuti kelleni fog az a guru LWG . De így is megvan a 120db. :B

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38975) csƵ válasza hermanyi (#38974) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem még nem volt hangulatom hozzáfogni.

(#38976) tepenzed válasza A Zéé (#38965) üzenetére


tepenzed
őstag

szerintem gyári hibás volt, párnázott tokban volt a táskában. Nem vertem oda semmihez és nem is akadt le, legközelebb nem veszek fából készült wobit.
Kipróbálom, köszi

(#38977) Grillo válasza hermanyi (#38974) üzenetére


Grillo
senior tag

Bakker, nekem is kell venni egy ilyen tartót. Mlyet-honnan?

(#38978) Steady74 válasza Grillo (#38977) üzenetére


Steady74
Topikgazda

(#38979) hermanyi válasza Grillo (#38977) üzenetére


hermanyi
őstag

Steady mondta az elérhetőséget ,én meg mondom a tutit . UTÁLNI fogod . Beleraksz 100 db megkötött horgot és üres bakker .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38980) Grillo válasza hermanyi (#38979) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, szerintem ti magatokból indultatok ki. Én tavaly egyszer feedereztem, veletek Tereskén, meg ezen kívül kb 3-szor volt itt-ott.
Szóval nem kell egyből a legnagyobb-legjobb. Kiciolcó megoldás is jó lehet. Szerintem annyi előke nekem nyugdíjig elég lenne. :DDD
Bár, ha versenyzői engedélyt váltok ki, nem árt a PR.

(#38981) zsola32


zsola32
őstag

Daiwa Lexa W
[link]
Ez a vadonatúj Daiwa orsó páros nem más, mint 2018 legnagyobb dobása a Serie Walter fejlesztések körében...

(#38982) A Zéé válasza Grillo (#38980) üzenetére


A Zéé
addikt

ez itt! Legalábbis én ezt néztem :)

Amúgy lehet, hogy noob kérdés, de hogy köttök ennyire egyeletes előkéket? Illetve inkább a fület? Én azt baltáztam el régen mindig, aztán amiatt lettek hol rövidek, hol hosszúak az előkéim.

Just a simple Lineman...

(#38983) Steady74 válasza A Zéé (#38982) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hurokkötés A és B verzió

Az egyenlő hosszúságról. Kell egy sablon a hosszra, ez lehet maga az előketartó vagy egy darab lécbe beleütött 2db szeg, amiknek sima a felülete. Első lépésben felkötöm a horgot, majd beakasztom az egyik szegbe, majd annyi zsinórt lehúzok a dobról, hogy a másik szegen visszahajtva elég legyen a hurok megkötéséhez. Elvágom a zsinórt, megkötöm a hurkot a fentiek szerint. És készen vannak az egyforma hosszúságú előkék. Monofilnál ez így ok, fonottnál is működik, csak ott egy 7,5 cm-es előke esetében 2 mm-rel hosszabb előkével kell a hurokkötést megkezdeni, mert a csomó miatt kb annyi a rövidülés.

[ Szerkesztve ]

(#38984) hermanyi válasza Steady74 (#38983) üzenetére


hermanyi
őstag

Csak a kék :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38985) Steady74 válasza hermanyi (#38984) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mi más :D

(#38986) vendingo


vendingo
veterán

Köszönöm az ajánlásokat mindenkinek.

Első körben szerintem legyen meg a vizsgája, aztán kap tőlem egy botot, vetetek vele egy ecusimat, aztán már úgy is tudja, hogy merre szeretne elindulni, illetve lesz-e kedve jobban belemerülni a horgászatba.
Energo botokat nézett, mert sokat nézi a F&h-ot. Én ahányszor néztem náluk ezt a csatornát mindig volt egy energo reklám. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38987) tween válasza vendingo (#38986) üzenetére


tween
őstag

Mert b@zi román trágya, azért, ugyan úgy, mint a csatorna :DDD

(#38988) vendingo válasza tween (#38987) üzenetére


vendingo
veterán

3-4 éve nincs tévém, azt se tudom milyen csatornák vannak jelenleg. Erről a f&h-ról is itt olvastam először, illetve tesóméknál láttam belőle egy keveset. Fantasztikus akciós feederbot szet reklám beleégett a retinámba: 2 bot, 2 orsó, meritő, haltartó, rodpod, meg egy rakás vacak kacat 25k volt asszem. Gondolom milyen minőségű lehet a cucc ennyiért.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38989) galervin93 válasza vendingo (#38988) üzenetére


galervin93
őstag

Egs!
:DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#38990) Interceptor


Interceptor
addikt

Voltam lett a Dunán, az Újpesti öböl használhatatlan, nem is a víz magassága a fő baj, hanem tiszta ág, levél meg szemét az egész, mivel a part ott soha nincs tisztítva. A Nagy Dunán próbálkoztam egy visszaforgónál, aztán később a Foka öbölben, ott teljesen tiszta volt a víz. Szerintem oda érdemes csak lemenni most, bár hal nem jött.

(#38988) vendingo: Minőségi problémáról akkor beszélhetünk, ha a tervezett élettartam alatt megy szét a cucc. Persze a rendeltetésszerű használat sem elhanyagolható szempont :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38991) Grillo válasza Interceptor (#38990) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, lehet holnap lelépek előbb melóba, aztán kinézek. Tudsz mutatni egy pontosabb helyet? Egyáltalán nem ismerem azt a részt.

(#38992) Interceptor válasza Grillo (#38991) üzenetére


Interceptor
addikt

Foka öböl és a Nagy Dunai rész ahol próbáltam(ott van egy kifolyó).

Szerintem inkább a Foka öbölt erőltesd, és azt a szakaszt amit jelöltem végig a kerítésig amíg el tudsz menni. Nekem a kacsákig, sirályokig már nem sikerült eldobnom a kerítés miatt(lehet ott van a hal). Majd írd meg a fejleményeket, hátha te fogsz valamit :)

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38993) hermanyi válasza tween (#38987) üzenetére


hermanyi
őstag

Az ET botok nem rosszak . Ár érték arányban meg kifejezetten nem . Haveromnak a híres neves Savage gear Custom UL Spin van .A street még neki is jobban tetszik és harmad áron van . Pedig Ő szinte csak perget. Van vagy 10 botja ,mert mindenre más kell ,szerinte. :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38994) csƵ válasza hermanyi (#38993) üzenetére


csƵ
őstag

Mármint minden csalira. Mert már ilyet is hallottam. :DDD

(#38995) hermanyi válasza csƵ (#38994) üzenetére


hermanyi
őstag

Én nem értek a pergetéshez ezt be is vallom őszintén . Nekem a rablózás is rakoval tetszik ,mikor lövöm a csontit az úszóra és jön a balin :D
De pergetésnél már magyarázta más bot kell mikor csukára dobál más amikor sülözik ,(magyarázta is ,hogy miért ) meg változnak a botok csalinként vagy technikánként is . Számomra Beteg .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38996) hermanyi válasza A Zéé (#38982) üzenetére


hermanyi
őstag

Most jut eszembe ,ha jössz tavaszi fórum pecára akkor adok neked egy Preston fülkötőt ami horogszabadító is . Nem értem miért párba árulják :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38997) tween


tween
őstag

Végre találok egy német oldalt, ahol van minden alkatrész a Twinpoweremhez, erre nem tudok onnan rendelni :O :O

(#38998) gban válasza tween (#38997) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mert nem szállítanak ide?

Postázást nem vállalok.

(#38999) A Zéé válasza hermanyi (#38996) üzenetére


A Zéé
addikt

kösz-kösz a felajánlást! :)
Tervezek menni (remélem idén el is jutok), bár addigra lehet, hogy beszerzek egyet, csak legyen valami normális tavaszi akció majd. Amúgy bakker az ilyen kis pár ezer forintos kacatokra is mennyi pénzt el lehet verni... Eddig nem foglalkoztam velük, de a hétvégén összeraktam a kosarat ilyen apróságokból, mint haltartó, vödör, úszók, horgok..., és úgy átszaladtam az 50k-n, hogy öröm volt nézni. A 16k-s orsó volt a legnagyobb tétel benne. :Y

Just a simple Lineman...

(#39000) hermanyi válasza A Zéé (#38999) üzenetére


hermanyi
őstag

Egy normálisabb zacskó horog 600 huf . Kell legalább 8. egy tekercs előke zsinór amit használni is lehet 1200 huf abból kell 3-4 méret . Egy lapos úszó 1000-1500/db Waggler szintén . Az orsó nélkül sem mutatvány elkölteni 50-60 ezret az apró szarokra . De kérdezd meg Steadyt ő mennyit költött tavaly október óta peca cucra :D Ha bevallja sírva fakadsz :DDD

szerk : Mondjuk kicsit én is elszálltam . :B :B

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.