Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) Steady74 válasza j.davidovics (#38150) üzenetére


Steady74
Topikgazda

az első 5 perc után, amibe kétszer beletekertem, otthagytam.

Inkább ilyeneket nézek, ha egyszer az öreg mellett állhatnék...

(#38152) sityupityu válasza Steady74 (#38151) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez a leges legtutibb fajta rakósbotos horgászat. Egy ilyen kis folyóvíz kéne nekem is a lakhelyemhez közel. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38153) vendingo válasza sityupityu (#38152) üzenetére


vendingo
veterán

Bocsi a csesztetésért, felénk ilyen is van :D
Lassan itt is beáll a rend.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38154) hermanyi válasza sityupityu (#38152) üzenetére


hermanyi
őstag

Mi számít közelinek ? Én idén voltam a kunsági csatornán a duna tiszán a 30 as csatornán a Dömsödi árapasztón . Ezek 40km en belül vannak és jó rá az engedélyem . :) Rakóval az átlaghoz képest nagyot lehet horgászni . De nagy buktába is lehet futni ,van (volt ) olyan ,hogy egy pöccintés nem volt ,mintha hal sem lenne benne .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38155) tween válasza vendingo (#38153) üzenetére


tween
őstag

Érdekes, itt őrspuszta mellett ami folyik csatorna, azt is évek óta tisztítják, sok kilométer hosszan. Ez milyen projekt lehet...

(#38156) sityupityu válasza vendingo (#38153) üzenetére


sityupityu
veterán

Tudom, régebben már raktál fel nekem képeket ha jól emlékszem. :)

hermanyi Nekem olyan távolságban lenne ideális mint itt a Duna.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38157) hermanyi válasza sityupityu (#38156) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem is az lenne az ideális . 80m :DDD de nincs. Igy autókázom 15-40km ert ha csatornázni támad kedvem .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38158) Steady74 válasza hermanyi (#38157) üzenetére


Steady74
Topikgazda

az RSD meg 800m. kabbe :D

(#38159) hermanyi válasza Steady74 (#38158) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen 800m ha a messzebbi helyre megyek . De a part az kb 80m

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38160) j.davidovics válasza hermanyi (#38159) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Mázlista :) ahova veszek januártól éveset, 45km oda, de ha az élő körösre megyek, az +15km :// errefelé nem nagyon van épkézláb víz. Tiszára meg drága. :$

(#38161) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Picker boton használható method szerelék, vagy inkább gubancgátlócsöves cseppkosaras szerelék?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#38162) j.davidovics válasza Steady74 (#38151) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Ha azokat meguntad, van Jankovics féle is friss, én még nem néztem bele :) A rakóhoz visszatérve, használtan, olcsó láda, max 25 körül érdemes keresni? Tanuló vagyok még, és nincs fix munkahelyem. De érdekel a dolog. Mondjuk most az ul pergetésbe ugrottam bele egy akira-val. 🤣🤣 Lehet ez a végére sem kerül sokkal kevesebbe. Múltkor 5 jiget téptem be 1,5 óra alatt 😂😂

(#38163) hermanyi válasza j.davidovics (#38162) üzenetére


hermanyi
őstag

25 ért nem kapsz ládát . Annyiba kerül egy normálisabb első bot tartó:( szoroz 2 vel és annyiért van már ami használható .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38164) Steady74 válasza j.davidovics (#38162) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Bekunak igaza van, 25 körül leharcolt ládát kapsz, kiegészítők nélkül. Lehet rakózni lábrács nélküli ládáról rövid rakóval, mint pl a Walter féle 8,5-es power carp. Kompromisszumokal de lehet találni ládát szerintem 40 felett. Az a rakó is kb annyi asszem. De számolj a sok lommal ami kell: görgő, szerelékhez úszó, ólom, stb, gumik, és még sorolhatnám.

Zolee: szerintem lehet. A Prestonnak vannak a mini kosarai azok jók pickerre is.

(#38165) j.davidovics válasza hermanyi (#38163) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Ettől félek :/ Az nekem jelenleg sok. Majd pár év múlva visszatérünk erre :) Jankovich: fonott dobóelőkét nem lehet használni, de megkérdeztem a tógazdát, telibefonottat lehet. Csak óvatosan fárasszunk, nehogy elvágja a hal száját.

Első kérdés? A horogelőke ezek szerint lehet fonott, az el tudja vágni a hal száját?
Második: Ha dobóelőke nem lehet, akkor a telibefonottat miért lehet használni? Amúgy nincs semmi bajom vele. Csak sok az ellentmondás szerintem, vagy bennem van a hiba?

(#38166) zolee0307 válasza Steady74 (#38164) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#38167) csƵ válasza zolee0307 (#38161) üzenetére


csƵ
őstag

Én használtam. Jól működik.

(#38168) j.davidovics


j.davidovics
csendes tag

Black friday-kor rendeltem, már rég megjött. Csak hallal nem tudtam avatni, holnap megyek ki? Szerintetek milyen idő lesz? :D



(#38169) sityupityu válasza j.davidovics (#38168) üzenetére


sityupityu
veterán

Elég jó időt mond. Most sem lenne rossz (10 fok van nálunk) ha nem lenne ez a bolond szél.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38170) j.davidovics válasza sityupityu (#38169) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Jaja, itt is tombol :$

(#38171) Interceptor válasza j.davidovics (#38168) üzenetére


Interceptor
addikt

Nagyon jó a szín összeállítás tényleg, egyedül a fehér részbe nem vagyok biztos. Egyben kéne látni. Amúgy a 2m-es bot(főleg az 1,8-s) nem túl rövid már érzésre? Nekem 2,1-es van ami a legkisebb, az is elég fura volt először a 2,7-es után(most meg az a fura), persze most már megszoktam és kézre is áll, gyorsabban is lehet vele dobálni, meg mintha kevésbé "rezegne" be dobásnál, ellenben 14g-os csalinál már kisebb a dobástáv néhány méterrel, és nyilván gyengébb is a bot tőben a rövidsége miatt. Ez utóbbi mondjuk nagyobb hal fárasztásánál lehet probléma :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38172) j.davidovics válasza Interceptor (#38171) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Egy durung kompozit bot után álom ez a méretés súly. (90g a súlya kb, majd lehet lemérem). Mivel nagyonnehéz helyekre, fák között járkálok, kell a rövid bot. Viszont most 16-os mono van csak itthon, szerintem 0.06-os fonottal a világból is kidobok vele. Mindjárt készítek képet. Amúgy azért fotóztam ott, mert ott a toldás a tű és a cső picc között :D

(#38173) joe979 válasza csƵ (#38167) üzenetére


joe979
aktív tag

Sőt, jobban is dobható mint a gubancgátlós " csodák " !

Szissz

(#38174) tween válasza j.davidovics (#38168) üzenetére


tween
őstag

Ne a pecán járjon az eszed, inkább legyél jó kisgyerek és vágd szépen össze azt a fát a fólia alatt ;] Amúgy jó ez a Fradi színösszeállítás :R

(#38175) j.davidovics válasza tween (#38174) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Ne emlegesd! Egész délelőtt azt csináltuk :))

(#38176) tween válasza j.davidovics (#38175) üzenetére


tween
őstag

:R

(#38177) tween


tween
őstag

Szombaton rendeltem egy Monster fotelt a Walterlandból, ma jön az e-mail, hogy rendelés feldolgozás alatt, szíves türelmét kérjük. Ez ennyire nyögvenyelős? :DDD

(#38178) j.davidovics válasza tween (#38177) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Ma van munkanap szerűség 😀😀

(#38179) tepenzed válasza tween (#38177) üzenetére


tepenzed
őstag

hétvégén nincs rendelés feldolgozás,de máshol se nagyon :D

(#38180) Steady74 válasza tween (#38177) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Vasárnap rendeltem, ma már megyek érte :DD

(#38181) tepenzed válasza Steady74 (#38180) üzenetére


tepenzed
őstag

jó, személyesen megint más, olyankor csak félrerakják :)

(#38182) vendingo válasza tween (#38177) üzenetére


vendingo
veterán

Majdnem rendeltem én is, de mire minden kiegészítőt megveszek hozzá... Jó lesz nekem a vödör is. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38183) oxox


oxox
addikt

Kérdés: harcsázó bottal tudok-e uszóval csukázni? vagy csak szenvedés lenne?
valami "hibrid" boton gondolkozok, nagy maximális dobósúly mellett, amivel akár uszózhatok, akár fenekezhetek is.

pl Black Cat Passion Pro DX Boat Spin harcsázó horgászbot egy Black Cat Passion Pro FD harcsázó orsó-val

:R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38184) Interceptor válasza j.davidovics (#38172) üzenetére


Interceptor
addikt

Amúgy mono zsinórral könnyebb messzire dobni azonos zsinór vastagság esetén, mondjuk a te esetedben a 6-os mono az elvetemült lenne :D Teflon bevonatú fonott javít valamit a dobás távon. Jövőre 8-as fonottban gondolkodom, most 10-es van, ezzel is jól lehet már dobni.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38185) j.davidovics válasza Interceptor (#38184) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Így sem rossz, de nem akarom a 12-es fonottat felrakni, ha az megszívja magát, akkor az sem az igazi :D (Nevis secure braid). Milyne fonottat használsz, a daiwa x4 jó?

(#38186) FireFox1996 válasza oxox (#38183) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

60-200 gr-s harcsázó bottal is szoktam úszóval csukázni, főleg tavasszal. Nem dobom messzire vele, kb 8-10m. (néha 70gr-s ólommal, stupekkel, úszóval)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#38187) tween válasza tepenzed (#38179) üzenetére


tween
őstag

Ez mind oké, de legalább annyit vártam mára, hogy kapok egy számlaszámot, amire utalhatok, mivel előre utalással kértem.. Eddig sem képesek egy teljes munkanapon eljutni!?

(#38188) vendingo válasza tween (#38187) üzenetére


vendingo
veterán

Gondolom kaptak pár megrendelést a hétvégén...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38189) sityupityu válasza tween (#38187) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem a walterosokra panaszkodtak itt múltkor? Hogy valaki már fél éve megrendelt valamit és semmi visszajelzés azóta? De lehet, hogy keverem, és valami más üzlet volt, de itt írta valaki.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38190) galervin93 válasza j.davidovics (#38185) üzenetére


galervin93
őstag

Bár nem engem kérdeztél, de a Daiwa 4X szerintem egy korrekt kis zsinór, én is ezt használom.
Amúgy szvsz. egy 210-es bottal (meg úgy önmagában UL-cuccal) nem a nagy távolságok elérése a cél, a célhalak (gondolom sügér meg egyéb apró ragadozók) úgyis a part menti zónában vannak, inkább a pontosság az elsődleges. Egy-egy jó bokor megcélzása, nádszálak, beugrók, hínárfoltok stb.
(Nem UL-eztem sosem, bár könnyű pergetővel és kisebb csalikkal sokat egerésztem part mellett, és ott az 5-20 grammos 240-es bot nagyon sok volt, egyszerűen kényelmetlen volt a rövid, többnyire parttal közel párhuzamos dobásokra, pláne szűk helyen.)

---

Bár - sajnos - még nagyon messze van a következő szezon, de az idei "federesebb" évem után jövőre inkább az úszós pecára próbálok ráfeküdni. Szegény spiccbotok ott árválkodtak idén egész évben a sufniban, és nem peccantotam velük, pedig nagyon szeretem őket. Illetve úgy tervezem, hogy a Maver Black Ice Match mellé veszek valami lágyabb match-cset fehérhalakra, előbbit meg picit erősebb cuccal "pontyosítom". El is kezdtem az apróságok vételét az előkezsinórokkal, Trabucco T-Force-ból vettem egy sort (0.08-0.14). Szeretem, évek óta használom, meg vagyok vele elégedve. Következő körben a horgok jönnek. Mindent csak szépen lassan. :-) Kellene majd egy jó csúzli is, van most egy jó Drennanom, de az elég erős, valami vékonyabb, lágyabb gumival szerelt kellene... Bezsongtam, mikor lesz már tavasz? :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#38191) j.davidovics válasza galervin93 (#38190) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Kb ez, meg kövesek a célhalak :D Max 3ezer körül néztem fonottat, de lehet majd kastking lesz belőle, majd elválik :D Én is tervezek valami úszósat jövőre, ott a holtágon lesz majd fehérhal :D

(#38192) Interceptor válasza j.davidovics (#38185) üzenetére


Interceptor
addikt

Gondolkoztam daiwa x4-en az első fonott zsinórom megvásárlása előtt, de inkább a bokor full contact 8 szálas teflon zsinórja mellett döntöttem. Azt sajna hamar szétbarmoltam az első nem túl jó orsóval, ezután egy L&K szintén teflonos fonottat vettem az új orsóhoz(Ryobi zauber tm), bár egy baja van ennek a zsinórnak szerintem, hogy hangos. Következő zsinórom szerintem Valami Power Pro lesz, sok jót olvastam róla eddig és még ez is megfizethető ha jó helyen veszi az ember. Bár úgy tűnik még jó ideig ki fog tartani a jelenlegi zsinórom.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38193) Steady74 válasza sityupityu (#38189) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Túl jó a memóriád :DDD

Amúgy itt is csak olyat szabad rendelni, amiből van készlet. Prestonnak pl. akár mennyire világmárka, katasztrófális az ellátása. Nagy cégekről, mint a Walter mindig ez a vicc jut az eszembe:

- Hová ül le egy 400 kilós gorilla?
- Ahová akar.

Nem törik magukat azért, hogy a vevői igények ki legyenek elégítve, mármint olyan téren, hogy ha valamit be kell szerezni extra módon. Míg a feederstore pl simán utána jár, két mail, telefon, és megvan az infó. Gyanítom Tamáson és még a versenyzőin kívül senki sincs megfizetve rendesen, ahogy hallottam év végén sem kapnak semmit (sok helyen szintén), de amikor 7-8 millió/hó az osztalék, akkor ez elég nagy baj. Szóval szerintem jó üzlet, ha van nekik készleten ami kell, akkor azt gyorsan küldik, saját márkás cuccaik jók, de a kiszolgálás minősége személyes vásárlásnál kritikán aluli.

(#38194) tween válasza Steady74 (#38193) üzenetére


tween
őstag

Most nézem, 62990.- re felemelték a Monster árát, mikor én rendeltem 56990.- volt a teljes ára ( akcióban 47 lett )... Remélem nem valami utolsó darabos kiállított fost küldenek nekem, aztán feltöltik a raktárt az új árassal ...

[ Szerkesztve ]

(#38195) vendingo


vendingo
veterán

sityupityu Shimano spiccbotok hogyan vannak? TE 1-2-3 tű, TE 4-5 cső spicces?
Találtam egy Speedmaster CX TE4 7 méteres botot 48 ezerért, kicsit gondolkodóba estem.

Alapvetően keszegezni kellene, de gyakoriak lennének az 1-2, nagyon ritkán a 3 kilós pontyok.
Gumi semmiképp se játszana, odaveszne a bot lényege, karaktere.
Ha a nagyobb halak elmennek, nem gond, de azért az 1-2 kilós pontyokat jó lenne megfogni. Erre milyen erősségű bot lenne a megfelelő, hogy még ne menjen a keszegezés rovására?

Mi lenne az ideális főzsinór/előke vastagság? Csatornán is használnám, ahol elég sok a vízinövény, a sodrás elenyésző, éppen csak csordogál.

Jövőre ha tudok időt és pénzt áldozni a versenyzésre, akkor lehet beneveznék egy komolyabb botra, mint ahogy már évek óta tervezem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38196) Steady74 válasza tween (#38194) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Kintrol kb 36+2-3k szalliatas

(#38197) vendingo válasza Steady74 (#38196) üzenetére


vendingo
veterán

Hol?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38198) hermanyi válasza vendingo (#38195) üzenetére


hermanyi
őstag

Én 16/12-14 be gondolkoznék egy 7m es bottal . Ha tudsz sétálni a hal után akkor elég a 12 es előke . De ez csak én vagyok .

szerk:
(#38197) vendingo
Britteknél . 105 fontért találtam én is 1 perc alatt .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38199) Piftuka válasza zolee0307 (#38166) üzenetére


Piftuka
veterán

Apró kosarakkal minden további nélkül és teljes nyugalommal. :K

A MAP Quick Change kosarak alkalmazása például erősen ajánlott. Vannak nagyon aranyos mini kosarai (15, 20 és 30 grammos méretben), ráadásul anélkül lehet őket csereberélni, hogy megbontanád a szereléket.

Nagyon okos megoldás, és típus választékában lefedi mindazt, amire ebben a műfajban a gyakorlatban szükséged lehet. Ráadásul a piacon kapható legolcsóbb ilyen (minőségi) megoldás.

(A Preston, Guru, stb. legalább a duplája árban, és semmivel nem jobb, sőt.... a "quick change" rendszer nagy fegyvertény.)

"Aquila non captat muscas."

(#38200) Piftuka válasza Steady74 (#38193) üzenetére


Piftuka
veterán

"Prestonnak pl. akár mennyire világmárka, katasztrófális az ellátása. "

Sajnos, nem csak az ellátása! Én több üzenetet, illetve levelet váltottam a Preston "Customer Support"-tal, miután a Korum részről sem a Facebook oldalukon, sem levélben, többszöri megkeresésemre sem volt hajlandó senki válaszolni. :(

Pedig több horgászbot és egy fotel megvásárlása miatt írtam nekik; információkra volt még szükségem.

Először nem győztek elnézést kérni, majd mondták, hogy "azonnal szólnak a Korum referensének, és az majd azonnal válaszol"... Természetesen ebből sem lett semmi. Még egyszer ugyanezt eljátszottuk, aztán feladtam.

Végül is nem kötelező nekem Korum termékeket vásárolni... :N

A Wychwood, Browning és Drennan cégekkel viszont ilyen szempontból csak pozitív tapasztalataim vannak.

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.