Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) tween válasza hermanyi (#38750) üzenetére


tween
őstag

Február 5. szól az éves testületi.

(#38752) hermanyi válasza tween (#38751) üzenetére


hermanyi
őstag

Területi nekem Jan 31 de fogási napló az Dec31
Szóval hiába van területi jegyem nincs hova beírni ,És ezt magyarázhatom a halőrnek ,hogy én nem viszek el halat . :DD

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38753) tepenzed válasza hermanyi (#38752) üzenetére


tepenzed
őstag

a fogási napló nem mindenhol egységesen ugyanaddig jó?

Mohosz oldalán:
Meddig érvényes az állami horgászjegy és fogási napló?
Az állami horgászjegy és fogási napló kiadásának napjától kezdve a következő év január 31. napjáig érvényes.

(#38754) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali , keresnék feederre damilt és bojlizáshoz is feederre 0,2 gondoltam bojlizáshoz pedig 0,33 ár/érték arányában keresem a legjobbat.

(#38755) csƵ válasza nepszter1 (#38754) üzenetére


csƵ
őstag

Trabuccoval nem nyúlsz mellé.

(#38756) j.davidovics válasza nepszter1 (#38754) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Trabucco tforce, Berkley treline-ból láttam valahol 1000m-es tekercset is.

(#38757) hermanyi válasza tepenzed (#38753) üzenetére


hermanyi
őstag

2018 nincs a Naplómban :(
Szerintem terület függő ép úgy mint a szabályok sem mindenhol MOHOSZ szabályzás él .

Most irtam Boltosomnak ,hogy mi a helyzet ,mert mivel nálunk ikszelni is kötelező a napló naptárában horgászat megkezdésekor .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38758) hermanyi válasza hermanyi (#38757) üzenetére


hermanyi
őstag

Megoldva :) Mehetek én is :D 31. éig

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38759) tween válasza hermanyi (#38758) üzenetére


tween
őstag

Ugye ugye :DDD

(#38760) hermanyi válasza tween (#38759) üzenetére


hermanyi
őstag

Holnap után peca . Asszonyt gyerekeket elviszem meló óvoda suli és 4 ig ráérek :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38761) Steady74 válasza hermanyi (#38760) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Egészségedre!

(#38762) tween válasza hermanyi (#38760) üzenetére


tween
őstag

Told neki papa!

(#38763) hermanyi válasza Steady74 (#38761) üzenetére


hermanyi
őstag

Veled is kellene majd találkozni papa , Majd mond meg ,hogy mikor lesz ráérősebb napod . Én 8. án kezdek

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38764) gban válasza tween (#38745) üzenetére


gban
Közösségépítő

Jó, hát ahol van hal ott könnyű :DD
Gratula szép halak nagyon.
Érdekes hogy nálunk ez a szín nagyon nem megy, ilyen nenonsárga Rapalám van, de soha semmi nem ment rá.
Nálunk az arany örvend a legnagyobb népszerűségnek, te próbáltad olyannal?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38765) tween válasza gban (#38764) üzenetére


tween
őstag

Sajnos nincs arany színűm, de ígérem pótolom, mert felcsigáztál!

(#38766) gban válasza tween (#38765) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igazából arra lettem volna kíváncsi hogy ha nálatok az megy ami nálunk nem, akkor lehet, hogy fordítva is igaz, vagyis az arany nem válik ott be.
Nálunk a kínaiból is az arany magasan kiemelkedik, igaz, jó a formája, mert jön azért az ugyanolyan zöld-narancsra is, de közel se annyi mint az arany testvérére.
Emellett az ezüst is jó nálunk, ezért is vettem nemrég ezeket.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38767) vendingo válasza gban (#38766) üzenetére


vendingo
veterán

Mindegy a szín.
Ha eszik a hal, akkor mindennek odaver, ami a mozgásával felkelti az érdeklődését. Pl. etetőkosár kitekerésekor.

A másik meg ha mocskos retkes a víz, esetleg éjszaka van, akkor ott garantálom, hogy 1 centire nem lát, csak a vibrációt érzékeli.
Egy időben én is favorizáltam a színeket, de rájöttem, hogy semmi értelme.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38768) tween válasza gban (#38766) üzenetére


tween
őstag

Ilyen pakkra, ennyiért én is beneveznék.

(#38769) zsola32


zsola32
őstag

ma megjött az aliról rendelt TSURINOYA NA4000-es orsó, a Sharky II már két hete használatban van.

az NA4000 a 6.800 Ft-os árával szerintem nagyon jó vétel, holnap felavatom, ha nem fog esni.
(teszt az alis FB csoportban)

(#38770) A Zéé válasza zsola32 (#38769) üzenetére


A Zéé
addikt

sekély dobbal jött, vagy normálissal?

Just a simple Lineman...

(#38771) sityupityu válasza gban (#38766) üzenetére


sityupityu
veterán

Ne vetess már szegénnyel feleslegesen plusz dolgokat, hiszen tök mindegy, hogy mivel dobál ott. Púpos a víz a ragadozóktól. ;]

(#38767) vendingo A másik meg ha mocskos retkes a víz, esetleg éjszaka van, akkor ott garantálom, hogy 1 centire nem lát, csak a vibrációt érzékeli.

Ebben teljesen igazad van. Mosolygom is az olyan dolgokat, amikor korom sötétben átváltanak világosabb csalikra. Teljesen felesleges. Bármilyen jó is a látása a ragadozónak, teljesen sötétben nem lát semmit sem a színéből, de ahogy mondod még a csaliból sem sokat. És ezek nem találgatások, hanem halbiológiai tények. Korom sötétben ha nulla a fény (de tényleg semmi), akkor az olyan ragadozó emlősök mint pl a macskák sem látnak semmit sem. Ilyenkor jön előtérbe az érzékelésbe nekik a hosszú bajuszuk.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38772) Interceptor válasza sityupityu (#38771) üzenetére


Interceptor
addikt

Boldog új évet mindenkinek.

A témához hozzászólva, gondolom nagyon számítanak a veretésen kívül a szagok is zavaros vízben. Viszont horgásztam olyan tavon ahol süllőt csak fenekezve lehet fogni kishallal, pergetve esélytelen az ottaniak állítása szerint. Soha senkinek nem sikerült pergetve(nekem sem), profibb pergető is járt ott annak sem :D Bár nekem egyszer történt olyan, hogy eltűnt a gumihal farka, volt egy rész/törés ahol mindig "letapadt" a gumihal, az iszapos mederben.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38773) zsola32 válasza A Zéé (#38770) üzenetére


zsola32
őstag

úgy tudom az NA-hoz nincs sekély dob

(#38774) gban válasza sityupityu (#38771) üzenetére


gban
Közösségépítő

Dehogy vetetek vele, csak kíváncsi lettem volna hogy mi ott a reakció az aranyra.
Színek: nagyjából én is úgy gondolom, fontosabb a veretés mint a szín, és éjjel tökmindegy a szín.
De a tapasztalat azért amellett szól hogy nem mindig igaz ez, pláne ha amúgy nem annyira eszik a hal.
Nyáron szürkület kezdetekor, amikor semmire se jött semmi, lecseréltem az ezüst jointed rapalát narancsra, és így jött életem eddigi egyetlen balinja, többször meg csuka jött ugyanekkor ugyanilyen csere után. Nappal viszont soha nem jött semmi a narancsra.
Ugyanez a kínainál, a zöld-narancsra ha volt kapás, jöttek, de ha nem nagyon ettek, az aranyra azért néha akkor is jöttek, illetve sokkal többször követték.
Twisternél meg a zöld vagy narancs gyöngyházra sose jött semmi, a bordóra viszont több is.
És ami a színek jelentőségét leginkább megerősíti (legalábbis nálunk, ahol kevés a hal, és nehezebb is pergetve kifogni), a neonsárga jointed rapalára soha semmi nem jött, ugyanilyen ezüstre, aranyra, narancsra viszont igen.
Az is lehet viszont, hogy a fentiek nem azt igazolják hogy valamelyik szín kapós, hanem hogy néhány szín elrettentően hat a halakra, ez is egy érdekes megközelítés lehet.

Postázást nem vállalok.

(#38775) A Zéé válasza zsola32 (#38773) üzenetére


A Zéé
addikt

Ja, lehet, hogy összekevertem. Néztem én is ezt a márkát, de csak az maradt meg, hogy össze-vissza volt a képeken a sekély, meg a mély dob.

Just a simple Lineman...

(#38776) zsola32 válasza A Zéé (#38775) üzenetére


zsola32
őstag

az összesen mély dob van, valamivel tényleg összekevered
(és nincs hozzá pótdob)

[ Szerkesztve ]

(#38777) Grillo


Grillo
senior tag

Pickerre nincs ajánlott kínais orsó? Meg a Rubin Match/Feederre is kéne valami.
Pergetőre van egy feleslegem is, ahhoz lehet majd botot nézek. :DDD

(#38778) zsola32 válasza Grillo (#38777) üzenetére


zsola32
őstag

vettem mostanában egy Stradivari Match botot (2-11g) és ezt az orsót rendeltem hozzá, 3500-as méretben
[link]

feederre nem ajánlják, de Matchra többen vették. azt az évi néhány pecát amit tervezek vele, szerintem lazán hozza.

(#38779) hermanyi válasza zsola32 (#38778) üzenetére


hermanyi
őstag

folyó vízre lassú lesz . ;]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38780) vendingo válasza Grillo (#38777) üzenetére


vendingo
veterán

Nem kínai de jó: ryobi ecusima. Örökélet+1 nap.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38781) zsola32 válasza hermanyi (#38779) üzenetére


zsola32
őstag

nem folyón fogom használni, amolyan spiccbot helyetti pecára lesz, parttól 10-15 méterre.

[ Szerkesztve ]

(#38782) hermanyi válasza zsola32 (#38781) üzenetére


hermanyi
őstag

oda jó ,bár azt a botot kár elpazarolni arra :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38783) sityupityu válasza vendingo (#38780) üzenetére


sityupityu
veterán

+1 ;)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38784) tepenzed válasza hermanyi (#38758) üzenetére


tepenzed
őstag

na és hogy kell tölteni a napokat? Mert nálunk is kötelező :D

Amúgy a területi az lejárt dec 31-én ugye?

(#38785) sityupityu válasza tepenzed (#38784) üzenetére


sityupityu
veterán

Srácok, ne csináljátok már. A fogási naplóban a következő év januárja is szerepel ahova lehet (kell) ikszelni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38786) hermanyi válasza tepenzed (#38784) üzenetére


hermanyi
őstag

nem járt le Jan 31 ig van minden .
Fogásiban is megtaláltam a januárt miután kivettem a Kamasan B511 es zacskót :D Pont takarta :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38787) tepenzed válasza sityupityu (#38785) üzenetére


tepenzed
őstag

őszintén szólva ki sem nyitottam, csak a kolléga szavai alapján elhittem, bennem is az volt, hogy egy éves naptár van benne :D

(#38788) sityupityu válasza hermanyi (#38786) üzenetére


sityupityu
veterán

tepenzed

Szégyelljétek el magatokat. :DDD :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38789) Grillo válasza vendingo (#38780) üzenetére


Grillo
senior tag

Ecusimám van a pergetőn.

(#38790) hermanyi válasza sityupityu (#38788) üzenetére


hermanyi
őstag

Én kinyitottam idén elég sokszor ,de az a fránya horog zacsi bekavart :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38791) zolee0307


zolee0307
őstag

Hi! Match botomon egy elsőfékes Okuma Carbonite 2M orsót használok. Pickerre is jó ez a fajta orsó?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#38792) Zoli bácsi válasza zolee0307 (#38791) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Persze hogy jó, szerintem match vagy feeder orsó.... ugyanaz, sekély dobos kialakítás. Feederezésnél esetleg a zsinórklipsz lehet fontos-már annak aki használja. :) A hátsó fék nem szokott olyan precízen állítható lenni mint az első fék, de talán az Okumáé használható :)

(#38793) zolee0307 válasza Zoli bácsi (#38792) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! Elsőfékes verzióban is van, úgyhogy azt venném.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#38794) sityupityu válasza zolee0307 (#38793) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem is tökéletes lesz pickerre egy első fékes.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#38795) Interceptor


Interceptor
addikt

Wizard High Speed Asp orsóról van valakinek infója tapasztalata? A sebessége tetszett meg, balinhoz tényleg jó lehetne, nem a Ryobi zauber-t gyilkolnám erre. Vagy ilyet inkább ne ?:D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38796) tepenzed


tepenzed
őstag

Éppen saját törőszita (rosta) készítésen agyalok. Van egy pöpec vödröm, disznóvágáson szereztem :D , viszont méretben nem találok olyat, ami erre a vödörre illeszkedik. Nem lehet valahogy ilyen rostát keret nélkül olcsón venni valami szakboltban, aztán majd én azt szépen méretre vágom? Vicc, hogy egy nagyobb rostáért 4 ezer fölötti összegeket kérnek, van néhány olcsóbb, de azok abszolút nem jók méretben.

Amúgy vettem fúróhoz ilyen keverő szárat is, de azt mondják, attól még kell rostálni :))

[ Szerkesztve ]

(#38797) hermanyi válasza tepenzed (#38796) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem top mix szitám van asszem a veder is az és nem volt 6000 huf egyben . Hiába kevered géppel (csináltam én is) Át kell törni a kaját ,teljesen más lesz az állaga.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38798) tepenzed válasza hermanyi (#38797) üzenetére


tepenzed
őstag

igen, én is használom a szitát minden alkalommal, csak az a baj, hogy a mostanim kb 1,5 tenyér méretű és kín szenvedés abban a pici vacakban átrostálni még 1 kg etetőanyagot is, a vödör is marha kicsi. Egy nagyobbra csak rászórnám az egészet és pillanatok alatt átdolgoznám. J Krisztián filmjében láttam egy bitang nagy tubertini vödröt szitával együtt, de nem találtam meg a szitát, de tuti 10k a szett :D

(#38799) Steady74 válasza tepenzed (#38798) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Olyan ez mint a zsinórjelölő filc. Egyszeri kiadásnak jó sok, de nagyon sokáig kiszolgál. Sensas szitákat vettem talán már vagy 12-14 éve. A kertben is ezekkel szitáltam ki a kavicsot a földből (volt aki látta :DD ), de még mindig tökéletesek.

(#38800) tepenzed


tepenzed
őstag

akkor valaki linkeljen kérem egy nagy méretű, kompatibilis összeállítást, mert áttúrtam 5 webshopot, de mindegyikben vagy a vödör méretei vagy pedig a szita méretei hiányoznak, így nehéz megfejteni, hogy pontosan ráilleszkedik-e :D

na ez a hal.hu értelmes, talán ez :D

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.