Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) róland válasza Peat;) (#3450) üzenetére


róland
veterán

Megvettem:

SPRO IronX Tele 4000. Ez egy szerintem acél (a felirat szerint vas) X merevítésű 4 méteres carbon spicc bot. 1.690,- Ft volt. Mondjuk a 6.000,- Ft-os SPRO spicce finomabb volt, meg maga a bot is könnyebb, de ez valahol félúton van az 1.000,- Ft-os noname és a 6.000,- Ft-os SPRO között.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3452) róland


róland
veterán

Hétvégén meg lesz a Catana orsóm. Leküldi egyik bolt a másiknak.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3453) dragonfx válasza róland (#3451) üzenetére


dragonfx
veterán

jó az ennyiért ;)

Spiccbotba szerintme nincs középút...vagy 3e vagy 33e.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3454) róland válasza dragonfx (#3453) üzenetére


róland
veterán

Bot felavatva. Első bedobásra rögtön jött egy küsz.

Sajnos kicsit későn mentem le, így már nem volt időm snecizni, nem láttam meg az úszót.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3455) róland válasza róland (#3454) üzenetére


róland
veterán

Meg persze ''Haverok, buli, Fanta'' pecázás volt ez.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3456) Kukorica2 válasza róland (#3454) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

kezdetnek nemrosz :) Ha keresel valami partközeli gödröt vagy egy törést a keszegeket és kárászokat is megapríthatod vele

(#3457) Thrawn


Thrawn
félisten

Üdv néktek!

Ismerős itt valaki a Tisza-tó környékén? 6-8 embernek kellene szállás apartmanban, lehetőleg minél közelebb a vízhez kb 1 hétre.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3458) róland


róland
veterán

MA megvettem végre az orsót is. Shimano Catana 4000FA. Már csak a bot (Alivio TE6000-330) jönne meg, meg ma rendeltem zsinórt (Trabucco Sinking 0,25/300m) is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3459) róland válasza róland (#3458) üzenetére


róland
veterán

Ilyen zsinórt hoznak: [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3460) Kukorica2


Kukorica2
csendes tag

Ma egy látszólag döglött tóból sikerült kiszednem egy szép tükörpontyot :)

(#3461) dragonfx válasza Kukorica2 (#3460) üzenetére


dragonfx
veterán

Tegnap nekem 5öt.Vagyis átlagot hoztam, de full unalom volt a nap, erőtlen halak, nyámnyila esetlen kapások, max ha beleszámíolóm hogy egy jót napoztam akkrot alán semlegesnek mondhatom a tegnapi pecanapot.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3462) Kicker


Kicker
senior tag

Match botom, a kép nemtúl jó, de talán látszik valami, tegnap is megdolgoztattam, 3 pontyot sikerült fogni. 30, 32, és 35 centiseket, meglepő módon a legkisebb tanusította a legnagyobb ellenállást...

[link]


na ez az az úszó ami szerintem nem ideális... alapból az önsúly miatt is megáll, így finom kapások érzékelése elég nehéz... amit szoktam használni arról nincs fotó...
[link]

ez pedig egy tünemény hal, a kép csalóka, kb 25 centis lehetett...
[link]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3463) Kukorica2 válasza Kicker (#3462) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Nekem még sajna sosesikerült harcsát fogni se kcsit se nagyot:(

(#3464) Kicker válasza Kukorica2 (#3463) üzenetére


Kicker
senior tag

törpeharcsát csak fogtál...

bekészítettem az elmúlt hetekben a süllőző/rablózó felszerkómat, kb 10 üzemóra alatt volt 1 azaz egy darab kapás, ami elment... :(

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3465) Kukorica2 válasza Kicker (#3464) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Azt persze de a képeden nem törpeharcsa van nem:?

(#3466) Kicker válasza Kukorica2 (#3465) üzenetére


Kicker
senior tag

ez nem az, persze, de meg se tudom mondani hogy milyen... talán szürkeharcsa.. :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3467) BÁ Nutrition válasza Kicker (#3466) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egy ekkorat en is fogtam tavaly nyaron:DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3468) dragonfx válasza Kicker (#3462) üzenetére


dragonfx
veterán

Én nekem harcsábóla rekordom 45 centis,szürke a dunából, össze vissza rukapált emlékszem első dunai halaim között volt, kolbásszal fogtam.
Persze visszaengedtem, de + még tilalom is volt éppen.

Ha frikait is beleszámoljuk akkor 74 ;)
Törpéből meg szerintem 25 dekásnál angyobbat nem fogtam.....de nem is kell. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3469) Kicker


Kicker
senior tag

miután elmentem hétfőn haza fél 11 fele állítólag valami nagy dögöt akasztott sportárs, rakósbottal.... ki sem tudta húzni 9méteres botot, ment jobbra balra 3szor /gumi kinyúlt totál/ majd előre és a damil elszakadt középen... nos a halat nem látták, biztos nagy volt... sok volt kinn a kishal lehet rárabolt valami... vagy amúr... mindenesetre kár hogy már elmentem akkor, illetve hogy nem az én horgomra jött, mer match bottal megküüzdöttem volna az állattal... :DDD

ma remélem jó idő lesz 7 és 11 között...

ja, az etetőanyag amit hasznáétunk valami univerzális piros 5kilós csomagból került elő, hozzá pár kifli, és ez a mézes pufi amit lehet kapni, abból fél zacskót belenyomtam illetve még egy egész csomag pufasztott rizsszerű valamit... ugyse horgásztam volna el... csali egy szem tescos kukorica, 2 napos érlelés után.. :P

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3470) róland


róland
veterán

Berkeley Trilene zsinórokról mit tudtok? Ilyet vettem most, mert a héten nem érkezik meg a Trabucco S-Force Sinking 300m-es tekercs.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3471) róland válasza róland (#3470) üzenetére


róland
veterán

Megszokásból én írtam el a gyártót. Mivel Berkley. Amúgy itt a zsinór: [link], innen is az utolsó a TMFS25-22.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3472) róland


róland
veterán

Megvettem a botot. Shimano Alivi TE6000-360. (Sajnos a 330-asról semmi információ nincs, mikor érkezik Mo-ra.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3473) róland válasza róland (#3472) üzenetére


róland
veterán

Ezt a botot is sikerült felavatni, bár eddig csak 2 törpeharcsa akadt vele horogra. Mellette a spiccbottal egy küsz, egy naphal és pár vörösszárnyú a tegnap délutáni-esti eredmény.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3474) Kukorica2 válasza róland (#3473) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Holszoktál horgászni,mivel csalizol,milyen a végszereléked?mert ezen az eredményen kénnyen lehet javítani :)

(#3475) probizz


probizz
tag

Nagyon jó ár és komoly érdeklődő esetén eladó lehet:

BOT: 2006-os széria SPRO Intruder 3,6M 30-80G Feeder
[link]
ORSÓ: Spro Aggressive LCS PRO 7000 30-as méretben, harcifékes (szintén friss széria) [link]

A bothoz csak 2 spiccet adok a gyári 3 helyett (medium-sárga és heavy-piros).
1x volt bevetésen eddig, akkor jól vizsgázott. Ma lesz a 2.
Gerinces jószág.

pü-ben jöhet ajánlat



[Szerkesztve]

(#3476) róland válasza Kukorica2 (#3474) üzenetére


róland
veterán

Balaton, Keszthelyi öböl. (Libás strand alatt a KJAVSE sporttelepe mellett horgásztunk.)

Csali:

- csonti
- giliszta
- kagylós pufi
- mézes kukorica

vegyesen, több kombinációban.

Mellette Tímár piros etető.

Egy nagyobb rablóhals/ponytozó horog a legvégén, aztán egy csúszó etetőkosár, majd feljebb egy kisebb keszegező/kis pontyos horog.

Sajnos az erős szélben nem volt igazi kapás, társaimnak is csak egy kárász és egy dévér akadt 6 óra alatt.

Vörösszárnyúzni kellett volna, mert az ráment szinte mindnere. Élő, döglött csontira, zsinórra feltolt csonti mellett üres horogra. (Csak meguntam a sétálgatást a sneciző hely és a többi felszerelésünk között.)

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3477) Kukorica2 válasza róland (#3476) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Hát rablós pontyozó horogról még nemhallottam :DDD Én ha két horgot teszek fel bár nagyonritkán a fölsőt valamilyen szinten meglebegtettem de kéthorgot csak pontyozásnál érdemes szerintem.Vagy pontyozz vagy keszegezz egy késségen.Így tapasztalatom szerint sokkal hatékonyabb

(#3478) róland válasza Kukorica2 (#3477) üzenetére


róland
veterán

Igazad van, csak a mérete miatt mondtam azt, hogy rablóhalas. :B Ha jól emlékszem, 4-es vastag pontyozó horog van fenn.

Ma vettem ilyen horgokat, meg 8-as keszegezéshez valót.

Mutatták a Hayabusa M1 pontyozó horgait, aminél szinte esélytelen a hal, de úgy döntöttem, inkább sportszerű maradok most.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3479) Kukorica2 válasza róland (#3478) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Nagyon helyes én pontyozni is 8as esetleg 6os horgot használok:Dilyenkor nyáron amikor nagyon fülett az idő nekem a páleszes kukorica nagyonbeszokott jönni pontyra ,amúrra

(#3480) Kicker


Kicker
senior tag

csemege kukoricát ajánlanám a balatonon... 8-as horog a plafon... 12es meg keszegezésre és pontyozásra is alkalmas... szvsz.

rablós technikával fogtam egy angolnát csütörtökön... majdnem berántotta a botom.. :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3481) probizz


probizz
tag

üdv!
[link]
(a már említett felszerelés - apróhírdetésben immár)

kérdés:
Balatonon hogy alakul a napijegyes horgászat?
Mennyi most a napijegy?
Köszi az infót előre is.

[Szerkesztve]

(#3482) róland válasza probizz (#3481) üzenetére


róland
veterán

A Balatoni Halászati ZRt. honlapja: [link],
és a horgászatra vonatkozó oldal a honlapon: [link].

1.250,- Ft a felnőtt napijegy:
partmenti I-es területi horgászengedéllyel a Balaton É-i partján a keszthelyi BAHART mólótól a balatonkenesei BAHART mólóig a víz, vagy a vízben álló nádas szélétől számított 100 m-es sávban, valamint a D-i parton 300 m-es sávban

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3483) Peat;) válasza róland (#3478) üzenetére


Peat;)
veterán

Ekkora horogméretekkel ne várjál sokat, max azt hogy nagy ritkán ráakad egy hal, sörözés mellé jó ez, vagy nemtom :)

Végül feeder botot vettél? Ha igen akkor azt ajánlanám hogy nyúlj kisebb horgokhoz, a technika lényege a finomabb horgászat, 10-es horog(szóval ha nyolcasat vettél akkor legalább azt nyomasd fel), 20-as zsinór ponty, kárász, keszegre tökéletes, nem kell félni a kis horogtól hogy nem akad meg a hal, igenis megakad az, sokszor sokkalta jobban mint nagyobb horoggal, mivel vékonyabb úgy belemegy a potykába a kis horog hogy nem tudja lefordítani magát róla! kedvenc horgom: [link], 12-essel fogtam match bottal egy potykát vele ami nagyon küzdött, de nagyon jól akadt pl.

Amennyiben hagyományos botot vettél ahhoz is jó a finomabb cucc, nagyon megéri, pörgősebb akciósabb vele a horgászat... :)

(#3484) Gh0sT válasza róland (#3478) üzenetére


Gh0sT
addikt

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Finomítani, finomítani. ;)
Nálam most ez a favorit élő csalihoz 10-es méretben: [link]
Ha pedig kukoricázok, akkor ebből a 12-es: [link]

Utóbbi kellően testes és erős, ha lenne belőle 14-es, azt is simán feltenném pontyozni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3485) róland


róland
veterán

Ezeket a horgokat vettem tegnap: [link].

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3486) Gh0sT válasza róland (#3485) üzenetére


Gh0sT
addikt

Régebben én is mindig ilyen füles horgokat vettem. Hogyan kötöd őket? Én azért nem szeretem, mert vacakolni kell a zsinór átfűzésével és egy csomószor merevnek érzem tőle a kötést.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3487) róland válasza Gh0sT (#3486) üzenetére


róland
veterán

Ez is megköthető úgy, mint a lapkás. Nem kell átfűzni a zsinórt a fülön.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3488) dragonfx válasza Gh0sT (#3486) üzenetére


dragonfx
veterán

igen, de ha hátrafelé hajlika fül akkor tán jobban tartja a horgot a zsinór végén.
Amugy én is lapkásat szeretem jobban gyanútlanabba vízben.
Én ownert használók, előtte én is gamát használtam, meg marutót, a külső belső szakállasat.....múlt héten viszont lehet gyártási hiba, de a 4es ownit megigazították a halak értsd kijjebb hajlott :Y ...még ilyet nem láttam, pedig nem angy halakat fogtam.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3489) probizz válasza róland (#3482) üzenetére


probizz
tag

köszi! :R

(#3490) Kicker


Kicker
senior tag

ma én is meglátogatom a horgászboltot... fogynak a zsinórjaim mint állat... kaptam egy 16-os spro feeder damilt, de fenekezőn előkeként kétszer elszakadt... :(

amire nem panaszkodom az a MIMICRY nevű damil, vettem 18-ast és 28-ast belőle, match-ra és fenekezőre. nem hagyott cserben egyetlen egyszer sem! de már kezd fogyni az orsókról a zsinór /levágtam többször pár métert, amikor rojtosodott, vagy összeakadtam valakivel stb./ szóval lehet újrahúzom őket...

TI milyen gyakra cseréltek damilt az orsón? én idén elég sok órát töltöttem pecázással... heti 6-10 órát... kb március vége óta.

tegnap eredményes horgászat volt ismét /tegnap előtt és az előtt pár keszeg/

sikerült egy köpcös pontyot fognom, nem egy langalétát 31 centi, de széles volt és pikkelyes :Y húzott mint az állat, majdnem összeszedte szomszéd pecást, előtte meg a hínárt... :R

I LOVE BALATON :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3491) Kukorica2 válasza Kicker (#3490) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Hát idén már 2X cseréltem ,de kinnvoltam kb heti 15-16órát is.De az a tapasztalatom hogy a spro damilok nemigen bírják a kiképzést mert pár hónap alatt kiszálkásodot:SElőkének trabukko a tuti

(#3492) probizz válasza Kukorica2 (#3491) üzenetére


probizz
tag

Mindenkinek (damil tapasztalat):

Trabucco T-Force feederes 0,18-as zsír új damillal kötöttem (legalább 10szer) klincs csomót, (elvileg 4,6kg-ot bír) -> kisebb (tényleg nem nagy) rántásra (ki szoktam próbálni néha) rögtön szakadt! Ugyanígy a horogkötés sem bírta sokáig (de tovább). A régi byron olcsó zsínórok sokkal jobban bírták a csomózást! Nemtom mi van ezzel. :F (természetesen egy 3-4 kilós halnál kíméletes fárasztással semmi gondot nem okoz még)

Más fórumon is láttam hogy a trabucco valamelyik 0,14-es újabb damiljáról azt írjta a srác,hogy sokkal könnyebben szakad kézzel mint az azelőtt használt 0,14-es.

A másik példa: Tubertini Affondante match-es süllyedő zsinór, szintén 18-as. Fogtam vele 1-1 méretesebb halat. Egyszer jött egy normális hal, rendesen megszaggatott. Utána megnéztem kézzel nagyon könnyen lehetett tépni (igaz ez már túl volt jónéhány dobáson,de azért még nem volt annyira öreg).

És ezek a damilok nem az alsó árkategóriába tartoznak hanem a középbe/felsőbe.

Kukorica2: Te pontosan melyik típust használod?






[Szerkesztve]

(#3493) Kukorica2 válasza probizz (#3492) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Én előkének compettion super strongot használok 0.14,0.16,0.18,0.20 as fastagságban és eddigi tapasztalatom szerint a legstrapabíróbb előke.Eddig fődamilnak spro ....feedert használtam a nevét pontosan nemtom :B de hihetetlen hamar kiszálkásodott és már annyira lágy hogy a 0.20ast nemlehetett átfűzni egy hosszabb gubancgátlón.
Meg egy kérdésem lenne :most varsázzák a törpéjket nálunk és mondták hogy több szász kicsi szürkehjarcsa is belemegy na ezeket a szürkéket mivellehetne megfogni?

(#3494) Kicker


Kicker
senior tag

tegnap ismét szép estém volt...

az idő enyhén szeles volt, kis lötyögős szél és dög meleg. leértünk a partra, nyitásnak úsztam egy rövidet mert a ''helyemen'' épp ültek, és majdnem elolvadtam, pedig már fél 8 volt... negyedóra alatt megfordultam, kipakoltam, ettem egy szendvicset, bedobtam a fenekezőt... pár perc múlva gondoltam egyet, mondom odapofátlankodok a srác mellé elférünk egy-egy úszóval... leültem etettem egy adagot... srác nem fogott semmit, én se... felraktam a kukoricát, lesz ami lesz... dobtam egy rövidet, leraktam a botot, hátrahajoltam piáért visszanézek, nincs úszó... beránt-> semmi... na felraktam érzékeny úszómat, amivel azt a kis távot meg tudom dobni. 20 perc azzal ment el hogy bedobtam, valami megmozgatta, bevágtam, az úszó kiszállt a partra, pofámba, majdnem a srácot is leszedtem egyszer... :DDD 5-6ik elrontott bevágásnál már elég ideg voltam... na de hopp akasztottam egyet, kifárasztottam, megszákolták, öröm s boldogság... végre ráéreztem a sunyi kapásaikra... bedobom megint, kapás 2 percen belül, bevágok, megakad, elszakad... na mondom... sötét is volt már, nekiálltam horgot kötni, DE az ólmom nem volt jó, egy 1.5 grammost kellett faragnom, míg be nem állt... ez 30 perces szarakodás volt összesen, közbe feltámadt a szél mégjobban... gondolkodtam hogy megyek a fenébe, de annyira nem volt vészes... bedobok, lötyögöt vagy 30-40percet az úszóm , mondom, a szereléssel annyi időt baltáztam el hogy már mindegy, összeraktam a fenekezőt, már csak a match volt vissza, cigimet félig elszívtam, kb 3 percem volt vissza... erre, úszó elmerül, bevágok, a fékem elkezdett sípolni, és 15 méter damilt egyhuzamba leszedett, végig vízközt tartottam, mert ha lemegy fenékre a hínárok fele akkor szeva... lassan kivezettem, mégegyszer erőre kapott, de akkor már csak pármétert húzott... lassan match bot ledolgozta a maradék erejét is és végül egy 36 centis tőponty lett a zsákmány/vagy nyurga?/ szóval ez idei legnagyobb pontyom!


a MIMICRY 18as zsinór még jobban meggyőzött, szóval azt hiszem veszek még egy ilyet... idén már elég sok pontyot akasztottam, és tegnap este is pazarul dolgozott.


BÉKE

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3495) Kicker


Kicker
senior tag

képek:

a hely ahol pecázok
[link]

ahol a jobb oldali kiskacsa halmaz van, kb ott fogtam őket, pedig 1 méternél aligha nagyobb a víz, de kijönnek a kövek elé... a kerítéstől balra van a hínármező, illetve a strand, szerencsére a hínár miatt nem fürdőznek azon a részen, de halak szeretik.. :DDD

illetve a tegnapi esti zsákmány, az első 31 centis a másik 36

[link]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3496) dragonfx válasza Kicker (#3495) üzenetére


dragonfx
veterán

hmmm de ismerős...nem balatonszabadisósótón máv állómásnál van a szabadtrand bal oldalán?(mögötte a klozet?) :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3497) T 1000


T 1000
aktív tag

Nekem horgok közzül az Owner jött be a legjobban, harcsázáshoz WMC-t használok, de a Trabucco damílban én is csalódtam, szerúl viseli a kötést. Anno a Tescoban vettem valami Panter fekete damilt törpézni, mikor beakadtam, a 25-ös damilt alig bírtam elszakítani, csak nagyon merev volt, békés halra alig használható.

(#3498) Kicker válasza dragonfx (#3496) üzenetére


Kicker
senior tag

Nagyon hideg... :P

Révfülöpön van ez a hely, szembe BalatonBoglár látható,már amennyire látható...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3499) Peat;) válasza Kicker (#3490) üzenetére


Peat;)
veterán

Anno kb 6! éve vettem valami speciális merülő zsinórt ami tök fekete volt. Külön mondták hogy a 0.20-as a legvékonyabb, mert merülő fajta és csak így optimális. Lehet azóta is ezzel küzdenek..Most újra megtaláltam, kíváncsiságból megnéztem és egy silstar tartóra van visszatekerve az öreg zsinór, megpróbáltam elszakítani, kb 0.25-ös lehet, nem ment. Csomót kötöttem rá úgysem ment szabad kézzel. Szerintem a feeder meg match zsinórokat elbasszák azzal, hogy merülési tulajdonságot nem tudják megcsinálni minőségromlás nélkül, a tubertini feeder line szerintem jobb mint trabucco t-force(pedig olcsóbb asszem nem is kicsivel). Matchre is tubertini affondantet raktam most ami olcsó. De teljesen elfogadható a minősége, annyit tudnak kb mint a drágábbak, csak eggyel lejjebb árkategóriában. Így ha szakad akkor nem annyira idegesítő...

(#3500) peterszky válasza Kicker (#3498) üzenetére


peterszky
őstag

Majdnem szomszédom vagy :D Én Pálkövén szoktam horgászni, ha valahogy lejutunk a nagypapámhoz a nyaralóba.

Most a pergetésbe fogok beleölni egy kisebb vagyont :(

A bot egy Shimano Nexave. 270 cm, 10-30g. [link]

Orsónak egy Ryobi Zauber 4000-est választottam. [link]
Sok jót hallottam róla, negatív véleményt nem nagyon találtam. Ha kell, akkor match-ezni, feederezni is jó.

Lesz még jó kis perlon, már csak a csalikat kell kiválasztani. Egyelőre még nincs sok ötletem.

What else you gonna do on a Saturday?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.