Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Peat;) válasza dante3 (#3250) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem predator van, majdnem ugyanaz, 20-40g asszem. Pontyot nem fogtam vele még (írigylem a tavat ahol horgászol :), imádom a vad(szerű) vizeket, főleg a nádasost, de közelemben ilyen tavak nem nagyon vannak..) csak kárász, keszeg, de azokhoz bőven elegendő volt. Arra kell figyelni matchnél hogy halat nem kiemelni vízből, ha kisebb akkor se, használni kell a merítőt, azért van, persze snecit ki lehet emelni :) . Amúgy egy vékony zsinór(modnjuk 16 főzsinórnak, 14-es előkének), jól beállított fék és nemhiszem hogy létezik hal ami eltörné a 20-40 grammosat. Ami a matchben szerintem a legnehezebb: megtalálni a megfelelő úszót! Messziről is látható legyen, strapabíró és könnyen szerelhető (nálam ez azt jelenti hogy csúszosra felnyomom gumiütközőkkel az úszót, és egy kevés ólom keljen a zsinórra ne legyen az az önmagában is már elmerülő csodaúszó mert azokat nem szeretem..igaz normális szerelékettippet se találtam hozzá még pedig van sok újságom)

Most is éppen olyan úszót keresek ami a lehető legkisebb (mondjuk 15 centi, kis vizekben is használható legyen, többször teszteltem hogy a spiccbotos kis úszóval sokkal eredményesebb a kapásmennyiség mint egy nagyon érzékeny de nagyuszós matchel, azonos zsinór és horog mellett), legyen könnyű és ahhoz akarok lemenni zsinórban, 14-12-es méretekre, a 16-14-es szerintem inkább tanuló vastagságok.

[Szerkesztve]

(#3252) dante3 válasza Peat;) (#3251) üzenetére


dante3
addikt

Persze, mindíg használok merítőt. Amúgy megvettem mindent, csak a bot hiányzik!
20-as trabuccot vettem főzsinornak!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3253) Peat;) válasza dante3 (#3252) üzenetére


Peat;)
veterán

Nádasos tóra nem árt a vastagabb, de akkor csinálj horogelőkét szerintem 0,14-esből vagy max 16-osból, hogy jöjjenek a kapások is.

(#3254) dante3 válasza Peat;) (#3253) üzenetére


dante3
addikt

Oksa! :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3255) BÁ Nutrition válasza dante3 (#3254) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mar csak fel nap es fogom a nagy csukakat:D jeee

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3256) Kukorica2 válasza BÁ Nutrition (#3255) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Már kiváncsian várom az eredményt ;]

(#3257) BÁ Nutrition válasza Kukorica2 (#3256) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

esik az eso folyamatosan, ugyhogy szivas van. majdd jovo het szombatn ujrajaccom.
:((

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3258) dante3 válasza BÁ Nutrition (#3257) üzenetére


dante3
addikt

Én is így vagyok vele, tegnap elsétáltunk a páromal egy közeli tóhoz, mondom megnézem mi a helyzet fogások terén. Voltak kint páran az eső ellenére is, de csak pár ezüstkárász került szákba! Lehet megérezték a halak a vihart! [kép]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3259) Kukorica2 válasza BÁ Nutrition (#3257) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Az kár..de én holnap szembezállok a hatalmas fogasokkal:D
Dante3:hát tuti hogy megérzik.

(#3260) dante3 válasza Kukorica2 (#3259) üzenetére


dante3
addikt

Milyen módszer a leghatásosabb csukára? Párszor próbáltam körforgóval, de semmi!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3261) Kukorica2 válasza dante3 (#3260) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Én aztmondom ,hogy amíg nincs valmiske tapasztalata vagy segítője vagy nagy szerencséje a pergetés terén addig az úszós módszerek a legjobbak persze ezt terepviszonyok válogatják

(#3262) dante3 válasza Kukorica2 (#3261) üzenetére


dante3
addikt

Úszos módszernél mivel csalizzak, halszelettel, vagy élőhallal? :F

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3263) Kukorica2 válasza dante3 (#3262) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Mindenképpen a megfelelő méretü élőhal és ha lehet vörösszárnyu keszeg legyen

(#3264) dante3 válasza Kukorica2 (#3263) üzenetére


dante3
addikt

Bocs a tudatlanságom miatt, 20 éve horgászom, de ragadozóra csak nemrég nyomulok!
Mi az a megfelelő méretű hal cm-ben? :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3265) bandus


bandus
veterán

Az elmúlt hetekben mi is voltunk párszor pecázni osztálytársammal. Nemtudom mikkel etettünk, volt közütk sárga meg piros színű bojli is. Utána bedobáltuk a botokat, raktunk rájuk kukoricát, bojlit, a harcsás botra piócákat. A pecázás eredménye egy 65 centis 6kilós amúr, meg egy 9 kilós tükörponty, ami 62 centi volt.
utána ostálytárasm fogott még egy ekkora pontyot, de az nem tükrös volt. Meg a stégszomszéd csónakjába beugrott egy 55centis amúr, amit gyorsan áthoztak onnan :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3266) dragonfx válasza dante3 (#3264) üzenetére


dragonfx
veterán

Attól függ mekkora halakra számíthatsz.
Átlagban 5-10 cm közötti a jó...brutál esetben lehet 15cm is.
Igen a vöröske a legjobb, netán bodri...de én pl:naphallal(kb 3-4cm) is fogtam csukát :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3267) Kukorica2 válasza bandus (#3265) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

F*szom már ide is idejársz hazudni Bandy? :DDD :D

(#3268) róland


róland
veterán

Kollégám ma teszi vízre a csónakját, s kezdi a szoktató etetést.

Jövő vasárnap Zalacsányban horgászverseny, 1.500,- Ft a nevezési díj. Sajnos én dolgozom aznap.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3269) róland válasza róland (#3268) üzenetére


róland
veterán

Ahol érdeklődni lehet: [link].

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3270) Kukorica2 válasza róland (#3269) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Ha lenne pénzem lemennék megynyerni ;]

(#3271) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Na valaki fogott mostanába valamit?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3272) dante3 válasza R3ĐßuŁŁ (#3271) üzenetére


dante3
addikt

Nem sokan jelentkeznek! :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3273) R3ĐßuŁŁ válasza dante3 (#3272) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hát én kisebbeket fogtam eddíg. 30 ponty körül járok. Szombaton vagy holnap lemegyek piszézek egyet a spanokkal.:) 4 vagy 6 méteres spiccemet kiviszem és hajrá:D Dunára megyek.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3274) dante3 válasza R3ĐßuŁŁ (#3273) üzenetére


dante3
addikt

Talán vasárnap lesz egy kis időm és kimegyek lógatni! :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3275) Kicker


Kicker
senior tag

üdv ftársak!

nos az elmúlt héten apósjelölt aprított, ő fenekezni szokott és 3 nap 5 pontyot hozott... persze amikor én mentem kárász volt a plafon... ja és én úszóval dolgozom, amire egyszerűen nem akarnak jönni a nyeszlett pontyok!!! :W pontosabban csak azok jönnek... pl tegnap este is 2 db 22 centiméterest fogtam.. :W utána meg egy 28 centis kárászt. pedig etetett hely, állandóan pecázunk rajt /napi 6 órát egy két helyi arccal/ és a ponty nem akar beúszni... tavaly ilyenkor már jöttek, úszóra is..

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3276) #16741888 válasza Kicker (#3275) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szerintem próbálj meg az előkével variálni, vagy túl hosszú vagy túl rövid, szerintem ilyen esetben inkább hoszabbat hagyj, 30-40cm kb a jelzőolom alatt, és ezt fektesd az etetés szélére.

(#3277) R3ĐßuŁŁ válasza Kicker (#3275) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Fenekezés úszózás.... Ha az úszot mélyre rakod fenekezel szinte... :) Holnap kimegyek Dunára piszézni...:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3278) dante3 válasza R3ĐßuŁŁ (#3277) üzenetére


dante3
addikt

Én vasárnap megyek, remélem jó fogás igérkzik! :))

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3279) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

mult heten fogta egy ficko
[link]
:C

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3280) dante3 válasza BÁ Nutrition (#3279) üzenetére


dante3
addikt

:Y Az igen,hány kilós?

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3281) Kukorica2


Kukorica2
csendes tag

Na skacok ma 3-7ig 13pontyot fogtunk barátommal én 9et:Dlegnagy4kiló feletti volt de a legkiseebbek is jóval 40centi fölöttiek

[Szerkesztve]

(#3282) Bandus99 válasza Kukorica2 (#3281) üzenetére


Bandus99
őstag

Gratulalok es irigykedek :)
Ho vegen megyek Gyekenyesre remelem sikerul fogni 1-2 szep halat.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3283) dante3


dante3
addikt

Ma voltam lógatni,de sajna semmi jóval nem számolhatok be!
3 kárász és két retur pontyon kívül semmit nem fogtam, nem baj majd legközelebb!
Pedig legutóbb ugyanazon a horgászhelyen 10db 2 kg-os potkát merítettem! :(

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3284) Kicker válasza #16741888 (#3276) üzenetére


Kicker
senior tag

nem akváriumban horgászom, de értem mire gondolsz... :DDD

meg észali parton balcsin eléggé zötykölődöt a napokban a víz, szél... szal kicsit jobbra számítottam időjárás ügyileg... kárászokból fogtam pár 30centis, meg 20 centis pontyokat is, de méretes, úszóra még mindig nem jött, pedig pecáztam becsülettel... keszegek azonban összességében nagyon nagy számban jöttek. ennyi, semmi extra. :B

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3285) Kukorica2


Kukorica2
csendes tag

Nekem szombaton 2szép amúrom is elment úgy ,hogy a szákbólrohant ki :O egy jópár bevágás után eltépte az előkét kiengedett féknél....de két 48as pontyot sikerült megszákolno

(#3286) R3ĐßuŁŁ válasza Kukorica2 (#3281) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az igen. Mivel fogtátok őket?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3287) R3ĐßuŁŁ válasza dante3 (#3283) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Elég szerény fogás ez:D Mivel horgászol álltalában? Milyet etetővel és miket teszel bele valamint milyen csalival? :U

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3288) Kukorica2 válasza R3ĐßuŁŁ (#3286) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

az előzző 13ponty és ezek is mind pálinkás kukoricára akadtak és ami meglepő mivel zárva volt a bolt semmiféle etetőkaját nemhasználtam csak mandulás sensasba áztatott kukoricával löttem a horog környékét :)

[Szerkesztve]

(#3289) dante3 válasza R3ĐßuŁŁ (#3287) üzenetére


dante3
addikt

Nem tudom mi volt aznap, de mindenki sétálgatott vagy aludt a botok mellett!
Mézes kukorica, gyöngykukorica, giliszta ,csonti csalikkal próbálkoztam!
Katus mix etetőanyaggal etettem,adtam hozzá csontit, kenyeret, kukoricadarát! :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3290) R3ĐßuŁŁ válasza Kukorica2 (#3288) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Pálinkás kukorica.... Hmm... Akkor lehet én is kipróbálom.:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3291) R3ĐßuŁŁ válasza dante3 (#3289) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Kukoricadara... Apám is ezt szokott használni etetőanyag mellé csak nemtudom miért. Szerintem nem dob sokat a kaján... KAtus mixet imádom. Főleg a ponty extrát:D MAjd legközelebb összejön addíg próbálkozz sokat:)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3292) Kukorica2 válasza R3ĐßuŁŁ (#3291) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Sokat lehet nem dob de olcsó így a kaja mennyisége olcsón növelhető

(#3293) dante3 válasza R3ĐßuŁŁ (#3291) üzenetére


dante3
addikt

Remélem legközelebb tényleg jobb lesz! Sokat nem tudok próbálkozni, így is alig tudok időt szakítani rá! :(

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#3294) R3ĐßuŁŁ válasza Kukorica2 (#3292) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Igen ezt akartam írni.:D ÉS ugyanaz mint a sima kaja ha hozzákeversz fél kilót. Hát nemtudom....

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3295) Kukorica2 válasza R3ĐßuŁŁ (#3294) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Hát ha nekem nincs pénzemm vagy épp nincs nyitva bolt akkor énis használom egy kis zsemlemorzsával meg aromával

(#3296) R3ĐßuŁŁ válasza Kukorica2 (#3295) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

ZSemlemorzsával? Az miért jó bele?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3297) Peat;) válasza R3ĐßuŁŁ (#3296) üzenetére


Peat;)
veterán

Bármennyire is ''fejlődik'' ez a sport a sima kenyér ugyanúgy izlik a halaknak. Meg az állagot is javítja egy kevés, jobban gyúrható a dolog, pl fele etetőanyag fele zsemlemorzsából lehet horogra való gyurmát csinálni.
Régen kockasajttal, pirospaprikával, pudingporral, fahéj, ánizzsal is gyúrták össze a kenyérbelet/morzsát ameddig nem voltak divatok az ilyen olyan szirszar éhségkeltő, nemtom hány ezer ft/horgászat kaját dobáljon be a horgász stílusú anyagok. A kárászok egyébként még mindig gyurmára jönnek nekem a legjobban. (na meg kicsit high tech ellenes vagyok, a horgászatban szerintem túlzásba vitték ezeket az aromákat meg minden hülyeséget)

(#3298) Kukorica2 válasza Peat;) (#3297) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Nekem is van egy ismim aki kenyérrel megfogja egy délután alatt a maga 4-5kiló kárászát sőt pontyok is beesnek neki.

(#3299) Kukorica2


Kukorica2
csendes tag

Mivan emberek senkinemjár hétvégén pecázni?

(#3300) Bandus99 válasza Kukorica2 (#3299) üzenetére


Bandus99
őstag

Majd jovo 7 vegen Gyekenyes. Varom mar nagyon

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.