Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) BÁ Nutrition válasza róland (#2950) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mennyire veszed komolyan a pecazast?
nem az a lenyeg hogy kezdokent csinalod-e vagy sem. hanem hogy mit varsz tole. en is ket ev kezdtem ujra 10 eves kihagyas utan. az elso evben alig jartam, talan 5szor, fogtam kb 40 pontyot fokent matchbottal. masodik evben meg feederezgettem egy csomot plusz sullozesek. iden meg valszeg raprobalok a bojlira. en mindegyiket eleg komolyan nyomtam eddig, es eredmenyesssegben is meglatszott szerencsere:D sajna azonban lovesem sincs hogy tenyleg lesz e lehetosegem pecazgatni, mivel kulfoldon vagyok. lehet hazamegyek, lehet nem. majd kialakul. szal lehet pecazni azzal a cuccal is csak ha egy bottal nyomod akkor mar inkabb erdemes lenne valami uszos cumo. plane a balaton kornyeken, vagy esetleg feeder. de szerintem sullozeshez pont jo az is amit venni akarsz. vegyel melle egy spiccbotot oszt a csalihal meglesz vele. aztan irany a sullotanya
raadasul a sullozeshez nem feltetlen kell tul sok speci felszereles. csak ugyesnek kell lenni inkabb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2952) róland válasza BÁ Nutrition (#2951) üzenetére


róland
veterán

Életemben először lesz saját felszerelésem. Bot is talán másodszor a kezemben, tehát nem tudom, hogy mennyire fog magával ragadni. Ezért nem kívánok nagy pénzt beleölni, de annyit igen, hogy ne egy esetleges rossz választás miatt menjen el a kedvem tőle.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2953) BÁ Nutrition válasza róland (#2952) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az a baj hogy mindenre egy bottal akarsz menni.
nem veletlen vannak kitalalva a konkret tipusok.
szal donts el hogy igazabol mit is szeretne fegni ezzel a bottal, oszt akkor nem lesz kidobott penz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2954) róland válasza BÁ Nutrition (#2953) üzenetére


róland
veterán

Kezdetben bizonyára valami partmenti, sneciző esetleg keszegező, tanuló bot lenne.

Jó lenne, ha valaki leírná, hogy milyen halra, milyen bottal érdemes menni! Meg az sem ártana, ha az egyes botok jellemzőit elmagyarázná! (Mert ajánlgattok itt: spicc, feeder, match botokat. De nekem sajnos foglamam sincs, hogy melyik mire jó, mik a tulajdonságai.)

Amit kinéztem magamnak, azt a boltos az általam meghatározott árszinten ajánlotta kezdő botként, mind úszós, mind fenekező horgászathoz.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2955) BÁ Nutrition válasza róland (#2954) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hat az a bot szerintem marhara nem keszegezni valo. bar persze harcsazo bottal is lehet snecizni, csak eleg durva...

aszal kb ez a palya(bar en nem vagyok valami nagy mester, meg ez csak velemeny, nem pontos, es nem vallalok feleloseget a leirtakra;)):

uszozas:
-spiccbot: nem kell hozza orso hanem a bot vegere kotsz kb annyi damilt mint a bot hossza vagy kicsit kevesebbet. nagyon konnyu uszos szereleket szoktak hasznalni vele. elsosorban keszegekre valo, de bizonyos esetekben a kisebb pontyokkal is el lehet banni.
-match bot: jo lehet keszegre, ponytra, amurra, esetleg martogatashoz sullore.
marha jo a bot karakterisztikaja, tok nagy elemeny ha nem csak egy keszeg teved ra. marha jo vele farasztani.
-bolognai: ugyanez csak kb ketszer hoszabb meretben, es nagyobb sulyban. nagyon frankon lehet iranyittani a halat a bot hossza miatt, viszont hamarabb elvaradsz. kell hozza hely is.. es elsosorban hirtelen melyulo helyeken hasznaljak altalaban fix uszos szerelekkel.
-rakos: a naggyabol egy bazi nagy spiccbot. csak kozbe meg folyamatosan kell szedni peca kozben.. nagyon nem szimpi nekem

fenekezes:
-hagyomanyos bot: semi extrat nem tud. es nem eleg hatekony
-feeder: nagyon erzekeny. a legkisebb kapasokat is meglatod. amiket karikaval eszre sem vennel. nagyon kozvetlen a kapcsolat a bot es a horog kozott bevagaskor, ami tovabb javitja az eselyeket. kulonbozo erosseguek vannak. alltalaban a medium a legelterjedtebb. az mindenre jo, bar a nagyon nagy halakhoz lehet kicsit gyenge
bojlis: alltalaban eleg eros botok, nagyokat lehet veluk dobalni. farasztaskor a nagy halakkal is konnyeden megbirkozol. de lehet hasznalni oket rablohalazni is. uszos fenekezos modszerekhez.
-picker: ugyanaz mint a feeder csak rovidebb es meg erzekenyebb, kifejezetten keszegezeshez.

egyebek:
-pergeto: egyertelmu. kulonbozo hosszakkban kapod, kulonbozo erosseguek vannak. helyszin es hal fuggo mikor melyik jobb..
-harcsazo: bivaly eros botok hogy fel tudd tepni a nagy harcsakat a melybol. olyanok mint egy vasdarab. masra nemigen jok szerintem csak szadulni. harcsanal meg ez kell.

most hirtelen mas nem jut eszembe. de ez is epp eleg. szal jol gondold meg mire is mesz. mert aki komolyabban nyomul annak majdnem mindegyikbol ketto harom van...
legalabbis azert match, feeder, spiccbot, hagyomanyos vagy pergeto azert ott szokott figyelni szerintem mindenkinel aki nem csak evente ketszer megy ki unatkozni..
oszt a felszereles meg sokmindenbol all, tanulo bot.. hat nemtom.. jo bottal is lehet tanulni..
nezz korul a spro-nal. egesz olcson vannak azert mar normalis botjaik is.


[Szerkesztve]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2956) LOTR válasza róland (#2952) üzenetére


LOTR
addikt

eddig nem nézegettem ezt a topikot, mert mindig elkap a horgászhatnék ha ránézek a címére, de idő hiányában már sajnos nem járok, úgy 3 éve hagytam abba az aktív horgászatot, most már csak olyan kocahorgász-féle volnék -ennyit a bemutatkozásról

ha kezdő felszerelést veszel, akkor én a helyedben nem költenék egyből piszokdrága cuccokra, amit korábban írtál, hogy kb 15k-ból kijön a bot+orsó az szerintem egy kezdőnek bőven elég
a kérdés csak az, hogy te hol, mivel és mire szeretnél horgászni
én a helyedben ennek fügvényében vennék felszerelést, aztán majd ha elkezdtél horgászni és megteszik, utána folyamatosan bővíteni a felszerelést, akár aszerint ahogy BÁ is írta előttem

amit írtál kezdő felszerelés nagyon sok mindenre lehet használni, durva úszós cucc, könnyű fenekező, ezen kívül pergetni is lehet vele - tehát szerintem kezdőnek ideális, és nem is nagy anyagi kiadás
ha csónakból szeretnél hotgászni, arra kicsit macerás, mert kicsit hosszú, de még az is megoldható, én 3,5m-essel is horgásztam csónakból :D

One Ring to rule them all

(#2957) róland válasza BÁ Nutrition (#2955) üzenetére


róland
veterán

Linket tudnál adni a SPRO-hoz?

A leírást köszönöm!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2958) róland válasza LOTR (#2956) üzenetére


róland
veterán

S ha szerencsém van, akkor akár féláron is hozzájuthatok. Ma említették, hogy a környékünkön az egyik bolt kiárusítást tart, mert 1-2 héten belül érkezik hozzá az idei felszerelés. Talán kedden már meg is tudom nézni, hogy van-e nála, amit kinéztem, s ad-e belőle 50% engedményt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2959) JoHnni válasza róland (#2957) üzenetére


JoHnni
senior tag

Üdv!!

Én kezdő felszerelésnek merem ajánlani a feeder szettet. Ezzel a bottal tökéletesen lehet hagyományosan fenekezni, vagy feeder szerűen, tökéletesen lehet vele úszózni, süllőzni, 20e Ft-ból ki is jön egy egész jó bot-orsó. Sztem ennek lenne értelme, azzal a teleszkópos bottal nem igazán lehet mást csinálni, csak fenekezni hagyományosan.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2960) BÁ Nutrition válasza róland (#2957) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tele van a haldorado spro omlengessel. van is olcso feederuk ami raadasul hasznalhato is. es ahogy johny mondta remekul lehet vele uszozni is, persze azert nem matchbot. a sullonel mondjuk bazi nagyot be kell vele vagni mert elegge hajlekony bot es a sullonek eleg csontos a szaja..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2961) R3ĐßuŁŁ válasza róland (#2957) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

haldorado.hu:D Egyébként fateromnak spro feederbotja van és nem nagyon tetszik,mert kicsit szvsz kemény :( Enyém jobban tetszik :P

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2962) R3ĐßuŁŁ válasza BÁ Nutrition (#2960) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Süllönél szvsz mindíg nagyot kell rántani :) Én a feederemmel csak feederezek,de ha nincs nálam a matchbotom akkor az is elmegy matchbotnak:D A feeder szinte mindenre való bot:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2963) BÁ Nutrition válasza R3ĐßuŁŁ (#2962) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ja csak a feederrel nem biztos hogy tudsz eleg nagyot, mert tul lagy a spicce ugyebar

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2964) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata errol?

[link]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2965) Kicker válasza Bandus99 (#2964) üzenetére


Kicker
senior tag

biztos király lehet, én Lenti mellett voltam egy hasonlo tavon, ahol lehetett kibérelni helyet stb... mondjuk ennyire még nem volt jó, sőt...

ez a gyékényesi nagyon puccos, szal szerintem nem occsó, de kétségtelenül pazar pihenést sejtet...


idén üdülési csekket is beszámítanak a horgászengedély árába, a balcsin mindenképp... :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2966) #16741888 válasza róland (#2952) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szia!
Ha most kezded a pecázást, szerintem a te választásod egy közepesen jó feeder, nem alap, de nem is profi.

Feeder egy nagyon jó bottipus,mert több dolgot meg tudsz vele egyszerre oldani, persze nem profiszinten, de kipróbálgatni többféle stílust szerintem tökéletes. Aztán majd úgyis ráérzel melyik áll hozzád a legközelebb.

Szerintem kezdetnek egy keményebb pálca jobban megfelelne, több biztonságot ad fárasztásnál, vastagabb zsinórral tudsz vele dolgozni, jobben ráérzel a horgászat ízére, pl:
[link]
Ehhez meg valami hasonló orsót javasolnék:
[link] 40es méret kb a megfelelő kompromisszum, szerintem ennél kisebb se legyen meg nagyobb se.
Ez még az a méret ahol viszonylag kényelmesen tudsz akár matchezni is a bottal, a bothoz egy 50es orsó jobban illene, de így a matchezésre nem alkalmas, nagyon nem.
Ezzel az összeállítással akár kissebb termetű rablóhalakra is vadászhatsz, gond nélkül, bírnifogja.

(#2967) Bandus99 válasza Kicker (#2965) üzenetére


Bandus99
őstag

Elviekben eloszezonban (juniusig) elso ember 8K kovetkezok 1K /ejszaka
Ha elmegyunk negyen akkor 2750Ft/fo/ej ez sztem igen jo ar.

Napijegy weblap szerint 1800Ft /nap (persze ez lehet meg tavalyi ar )

Tehat ez eddig rendben volna, csak kerdes valoban jo e mint ahogy kinez .

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2968) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hamarosan már mehetek horgászni:) Melegedik a levegő:D Már egy kicsit peca hiányom van:U:)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2969) róland válasza #16741888 (#2966) üzenetére


róland
veterán

Megtaláltam a boltban ajánlott kezdő botot és orsót:

Shimano Alivio TE 6000-330 bot: [link]
Shimano Catana 4000FA orsó: [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2970) troland26 válasza R3ĐßuŁŁ (#2968) üzenetére


troland26
őstag

nekem is, csak még nem jött meg az import dinamit :D

(#2971) #16741888 válasza róland (#2969) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szerintem ne vegyél ilyen botot, pont a sava borsa marad le, nem érzed vele a halat, sokkal kevesebb élvezetet jelent egy kapás, meg eggyáltalán vagy fenekezel egy ilyen bottal vagy fenekezel, najó talán pergetni meg lehet próbálni, de én inkább akkor is egy modern feedert vennék.
Orsó nagykából jó, én azért ajánlottam azt mert nekem olyanom van, és szeretem, sőt harcifékesbe is van olyanom, és azt is szeretem.:)

(#2972) LOTR válasza #16741888 (#2971) üzenetére


LOTR
addikt

szerintem meg kezdésnek ne vegyen több tízezer forintos cuccot
én még 8ezres orsót sem vennék, ez azért elég komoly orsó, egy szolidabb modell is bőven elég lenne egy teljesen kezdőnek

One Ring to rule them all

(#2973) róland válasza #16741888 (#2971) üzenetére


róland
veterán

15.000,- - 20.000,- Ft-ot szántam az egész kezdő felszerelésre (bot, orsó, zsinór, horgok, ólmok, úszó(k), doboz). Sajnos az ajánlott SPRO bot, bár nagyon tetszik nem igazán fér bele ebbe az árba. Talán holnap Marcaliban megnézem, van-e ilyen kiárusításban. (Ha fél áron adnák, akkor azt venném.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2974) R3ĐßuŁŁ válasza róland (#2973) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nemrossz bot:) Én nem veszek teleszkópos botot csak részeset.... de ez ízlés kérdése:)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2975) #16741888 válasza LOTR (#2972) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nem vágom mi a baj egy 20ezer forintos cuccal, ha nincs rá keret az megintmás, abban az esetben tényleg ne vegyen, de egyéb más esetben, csak azért mert kezdő, butaság lenne azt mondani hogy egy kezdőnek nem való egy 10ezresbot+orsó.
Szerintem meg pont hogy való, nem ajánlottam neki 35ezres Korumot, mert noha a világ legjobb botja, mégse egy kezdő kezébe való, viszont egy 80-120grammos feederbe bennevan a biztonsághoz szükséges tartalék, 20as zsinór mehet rá, és nagyon jól rá lehet jönni ennek a világnak a rejtelmeire.

róland: Nézd meg esetleg a Robinson botokat, a Xenon Gt feeeder egy hihetetlen komoly kis bot, 10ezer alatt. Nekem egy kis 3mes pickerem van, de nem 1 pontyot fogtam már vele, 16os zsinórral.:DD

(#2976) róland válasza #16741888 (#2975) üzenetére


róland
veterán

Köszönöm, megnézem azt a botot.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2977) Kicker válasza Bandus99 (#2967) üzenetére


Kicker
senior tag

[link]

nézd meg ezt is...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2978) Peat;) válasza róland (#2976) üzenetére


Peat;)
veterán

Üdv, az árkategóriádban szerintem ez teljesen jó kezdő horgásznak: [link] 14e huf, marad pénz zsinórra és felszerelésre is. A bot szerintem pont jó balcsira, 20-as főzsinórral (vagy kicsit vastagabb) és 18-as előkével. Ezzel keszeg/ponty mehet, nagyobb uszóval is használható ha a fenekezést megunod és süllőzni fenekezve is lehet ;) arra is ok a nyeletőfék miatt. Ez az univerzális bot inkább, persze ez saját vélemény.

(#2979) #16741888 válasza Peat;) (#2978) üzenetére


#16741888
törölt tag

Jaja, kezdő választásnak nem rossz, kár hogy nyeletőfékes az orsó.:(

(#2980) róland válasza Peat;) (#2978) üzenetére


róland
veterán

Külön mennyi lenne a bot?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2981) #16741888 válasza róland (#2980) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ha tudsz menj ki a Fehovára, 10alatt vannak komplett feeder szettek is, de 5-10között nagyon sokféle bot van.
Az általam említett XENON is, elgondolkodtam én is 1 páron 8500ft volt darabja.

És sok Shakespeare bot is volt olcsón, egy tök jó feederrel szemeztem 10k ért, megérte volna, szerintem.

(#2982) róland válasza #16741888 (#2981) üzenetére


róland
veterán

Meddig tart a Fehova? Talán jövő hét közepén-végén tudnék felugrani Bp-re.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2983) tommka válasza róland (#2982) üzenetére


tommka
csendes tag

hi!vasnap vége![link],de lesz jhét végén HIT csarnokban egy kizárólag horgász kiállítás ami sokkal olcsóbb mint fehova azt hallottam![link]!!!

(#2984) róland


róland
veterán

Mindenki elment horgászni?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2985) T 1000


T 1000
aktív tag

A Hit csarnokba én is kinézek, venni akarok egy-két cuccot: ápr. 8-án megyek 1 hétre a PÓ folyóra!!!! (már egy hete harcsát fárasztok álmomban)

(#2986) tommka válasza T 1000 (#2985) üzenetére


tommka
csendes tag

az cool!el ne törjék a csuklódat! ;) ,ezt kipróbálnám én is!mennyibe van ez a kiruccanás,ha nem vok túl indiszkrét?

(#2987) 1face válasza T 1000 (#2985) üzenetére


1face
aktív tag

Bocs, nyílván a tudatlanságom: Márciusban harcsázni Olaszországban?

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#2988) dragonfx


dragonfx
veterán

Ilyen marad az idő 2 hét és van esély szép fogásokra talán.


Amugy SOS!!!!
A hit csarnokos kiállítás mikor lesz? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2989) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Végre ma jó idő volt! Hétvégén indulok is egyet keszegezni:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2990) Kukorica2


Kukorica2
csendes tag

Lassan nekem is kikéne látogatnom lógatni meghát az eltört feedert is pótolini ,de szűkös a keret :DDD

(#2991) dragonfx válasza róland (#2969) üzenetére


dragonfx
veterán

Ha fenekezővel szeretnél kezdeni jó választás lehet a bot, ennyiért pláne, az orsó se rossz de szerintme keress hátsó fékese verziót az jobban kézreáll kezdetben, és ennyiért jobbat is lehet kapni illetve olcsóbban ugyanilyet.

Amit a többiek írtak feeder igaz univerzális, de ugymond mindnehez ''csak'' egy picit ért, ergo ha nem finom fenekezésre használód, máérpedig kezdetben a horgász nem hiszem ilyen töri a fejét akkor akár bosszúságot is okozhat.

Ez a bot jó, nézz hozzá hátsó fékes dam orsót és fenekezésre sokáig jó lesz.....úszós pálca van 3-4eért és végszükség esetén ha pótdobos az orsó akkor azt is használhatód hozzá kipróbálásképp vagy ha nagyon szeretnéd vegyél ahhoz egy 30as orsót, 4mes 5-30as teleszkopós bot gyakorlatilag bármelyik megfelel, nem kell drága elsőre, orsó meg 3as és 3 csap.os legyne legalább, a fenekesre 25ös úszosra 16os zseincsi mega sok kiegészítő, aminek megvételében tovább tudunk segíteni ha gondolod, de egy rendes horgászboltos is eligazít simán.

Ha vételen töröd a fejed rövid időn belül ajánlom figyelmedbe a st hétvégén megrendezésre kerülő HIT csarnokos horgászkiállítást, kőbányán van kökitől 10 percre, érdemes elmenni nagy a választék és olcsó is viszonylag.

u.i.:ha ilyne marad lehet 2 hét múlva kilesek valahova, idén nem hiszem veszek komoly dolgot, inkább eladni kéne mert soka cucc amit nem is használók :DDD

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2992) degu


degu
senior tag

Ki horgaszik?
Jo kerdes!
Bementem a horgaszboltba,es megkerdeztem,hogy az allami rablason kivul mibe kerul egy napijegy a Duna+mellekfolyokra.... :U
2000Ft!
Hat hogy ki horgaszik?
Aki hulye! :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2993) róland válasza dragonfx (#2991) üzenetére


róland
veterán

Köszönöm a segítséget!

Néztem ennek az orsónak a hátsó fékes változatát is (Shimano Catana 4000RA), de inkább maradok az első fékesnél (Catana 4000FA). Azt mondják kevesebb vele a probléma, és a nagyobb lamellák miatt jobb és hatásosabb a fék.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2994) Peat;)


Peat;)
veterán

Amennyiben ezt a botot veszed meg számolj azzal hogy kb. fele annyi kapásod lesz (és halad) mint egy feederbottal, fenekezés és úszózás szempontból is. Én ezt az arányt tapasztaltam több tavon és Balatonon is. Balatonon nem gáz, mert ott van hal bőven, de egy tavon ahol kevesebb, elég elkedvtelenítő amikor a kifizetett 3 rugós napijegy ellenére 0 kapással büszkélkedhet az ember. Arról nem is beszélve hogy feeder ára már teljesen lecsökkent, simán tudsz venni ennyi zséből. De itt abbahagyom a meggyőzést, csak jót akarok én tavaly tértem át feederre és idén valszeg veszek mellé még1 feeder bot+orsót, mert nálam eza jövő :)

(#2995) Kukorica2 válasza degu (#2992) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Hát pedig ezmég olcsónak is számít :(

(#2996) BÁ Nutrition válasza Kukorica2 (#2995) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mondjuk napijegynek folyora elegge huzos szerintem. en aszittem az eves lehet max 5000
de ezekszerint nemigen :(

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2997) dragonfx válasza BÁ Nutrition (#2996) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ja ilyen napijegyekkel

A feeder szerintem már tapasztalétabb pecásoknak való értsd 2-3 év minimum, mert azért a vékony zsineges fenekezésnek több buktatója is lehet.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2998) róland válasza Peat;) (#2994) üzenetére


róland
veterán

Ma ajánlottak nekem match és feeder botot is. Match-et úszózni, feeder-t fenekezni/esetleg úszózni. DAM orsóval olyan 17e Ft lenne a match bot.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2999) Peat;) válasza róland (#2998) üzenetére


Peat;)
veterán

Match botot ne vegyél semmiképp kezdőként, nekem is van és még mindig sokszor meggyűlik a bajom vele pedig több mint 10 éve hográszgatok (nem vok profi meg ilyenek, jó idő van kb 2-3 hetente kinézek), nehéz használni, gubancos lehet, uszót kisúlyozni, nagyobb hal simán a botot is törheti ha nem megfelelő zsnórt használsz..Balatonon a hínár rohadtul bezavar aztán lehet úszni be érte :)
Egyébként egy medium feederbottal nyugodtan úszózhatsz is, mert a bot végi érzékeny spicc lehetővé teszi hogy uszózásra is alkalmas legyen. Az orsó márkája szerintem mind1, kicsit is márkásabb már jó, meg botból is dettó..ne goldstar legyen ha van még olyan, csak horgokat vettem ebből a márkából tavaly, olyan 30 darabot, aztán első horgászásnál vásárlás után kb 10 darab horog tört el... :DDD

Szerintem így kezdőként a legjobb egy olcsóbb feeder bot+orsó és ehhez vegyél egy spicc botot (egy darab bot, a végére kötsz zsinórt és arra az úszót, nagyon olcsóak, 4 méterest ajánlom) mert azzal el lehet hülyéskedni, viszont magát az úszózást már ezzel is tanulhatod (különböző szerelékek, csúszó úszó/rögzített, előke..).

(#3000) róland válasza Peat;) (#2999) üzenetére


róland
veterán

Ma vettem magamnak egy csomag Hayabusa KAJ157 10-es horgot, egy tekercs Silstar Reakt 0,28-as zsinórt (150 m), meg egy Eurohold szerelékes dobozt. (De a doboz nem jó az apró horgokhoz, mert átcsúsznak a fakkok elválasztói és a tető közötti réseken.) Tudom, hogy a zsinór nem valami fényes, de csomót kötni tanulni jó lesz. Esetleg később előkének.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.