Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) kukorica


kukorica
csendes tag

Amit mondtál halak vizek december 5.ei műsorában ott perget az a kutyás faszi feketesügérre ahova most kijárok

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2752) BÁ Nutrition válasza kukorica (#2751) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

akkor fogdozad mar oket vazzeg:DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2753) kukorica válasza BÁ Nutrition (#2752) üzenetére


kukorica
csendes tag

Holnap megpróbálom ,de kibaszott korán kell kelnem hogy legyen helyem :O

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2754) BÁ Nutrition válasza kukorica (#2753) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

buek!!!

bazi nagy fogast jovore mindenkinek! :))
foleg nekem ;]
foleg prestonnal:DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2755) kukorica


kukorica
csendes tag

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!Aztán 2007-ban is mindenkinek görbüljön a botja és sose térjen haza üres szákkal!

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2756) BÁ Nutrition válasza kukorica (#2755) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hat a tavalyi szerencsevel nem fog sokszor elofordulni:D
marmint az ures szak:D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2757) arpi6k


arpi6k
addikt

Sziasztok!

Nyárra szeretnék Feeder-botot összerakni. Szeretném megkérdezni hogy az ilyen tipusu horgászathoz mennyire passzolna egy Spro Agressive 750-es orsó? (A ficánkában most akciósan 6k körl van, és gondoltam megrendelném) A válaszokat előre is kösz!

Intel & ATI

(#2758) arpi6k


arpi6k
addikt

:F

Intel & ATI

(#2759) kukorica válasza arpi6k (#2758) üzenetére


kukorica
csendes tag

Én csak agressive xls 750et találtam a neten ,ha erre gondoltál szerintem ez kicsit nagylenne egy feederes pecához.Ha nem másolj be egy llinket róla.!

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2760) JoHnni válasza arpi6k (#2757) üzenetére


JoHnni
senior tag

Az agressive típusból létezik LCS meg XLS meg XL, annyi a különbség, hogy az LCS nyeletőfékes az XLS pedig nem. Igazábóól feederezéshez nem szükséges nyeletőfék, de én inkább ilyet vennék, igy kicsit többoldalú a bot.Igaz árban van 3ezer ft különbség. Egyébént ami a méretet illeti, az 50-es nagy, 30-as elég.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2761) kukorica válasza JoHnni (#2760) üzenetére


kukorica
csendes tag

egyet értek johnnival vagy talán még max 40és így talán mégtöbb oldalu lesz, egyépként nekem is 30as van a feederemen

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2762) Zoza24


Zoza24
senior tag

megtaláltam én is a Halak,vizek című műsort...itt megvan az összes rész?mióta megy már ez?hogy lehetne ezeket letölteni a gépemre,hogy ne a netről kelljen ezeket megnézni?

Forza Italy!

(#2763) T 1000 válasza kukorica (#2747) üzenetére


T 1000
aktív tag

Szerintem süllőzésnél legfontosabb a helyismeret, és a finom szerelék. Én a Kőrösön szoktam süllőzni, ha duzzasztóhoz megyek (kb olyan hely, mint amit leírtál) akkor a max 20-25ös damilra felhúzok egy csúszógyöngyöt, alá szelepgumi és végül a horog. A csúszógyöngybe karabinerrel 50-60 -80 g saját készítésű kanálólom megy (nagyon erős a sodrás) és ezt úgy ütköztetem, hogy 1-1,5 m hosszú maradjon az előke. Élő hallal csuka, süllő jön, kissebb halszelettel pedig menyhalat fogtam. Vélemény szerint a süllőhorgászatnál több sorsdöntő összetevő is van: 1 nem használok kapásjelzőt, vettem egy 4,5m-es mach botot, a spicc a legjobb kapásjelző. 2. a süllő kényes hal, nem mindegy milyen kishallal csalizol (szerintem a küsz a nyerő) 3. ha a kishal nem dolgozik rendesen, merev, vagy ilyesmi, akkor mintha fel se raktad volna 4. és talán a legfontosabb összetevő a helyismeret, ugyanis van amikor 3 süllőt fogok 20 perc alatt 1 helyről (alig észrevehető, szemmel szinte láthatatlan törés a vízben), 2 méterre tőle meg már semmi.

Nem kevés pénzt és idők pazaroltam el már a horgászatba, a legnagyobb tanulság az volt a számomra, hogy a vizet és a halakat meg kell érteni, kiismerni, enélkül napogig is ülhetsz a víz mellett fölöslegesen.....

(#2764) dragonfx válasza T 1000 (#2763) üzenetére


dragonfx
veterán

egyetértek, ez így van. :R
Van mikor ugyanazona helyen 5m-mel nagyobb dobás már halat eredményez.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2765) kukorica válasza T 1000 (#2763) üzenetére


kukorica
csendes tag

Ahol horgásztam enyhén szólva ios túlzsúfolt sajna.Bár én nemsokat fogtam volt lehetőségem megfigyelni a fogásokat.tapsztalat:süllőt 70:%ban döglöttt küsszel vagy halszelettel fogtak a fenék közelében felkinált élő kishalat töbségében csuka vette fel itt ami számomra érdekes a monofil előkét is nagyon ritkán harapták el és iszonyat finoman kaptak.A bokodi melegágon süllőzni csak akkor érdemes kinnmaradni ha a legfelső 2helyen vagy (gondolom ez nemsokat mond nektek) :) + beszélgettem azokkal akiket szinte minden horgászatom alatt láttam és aztmondták nappal érdemesebb süllőzni mint este.
Úgynézki kiolvadnak a tavak úgyhogy ismét kinézek a közeljövőben egy kis pecára.
''kössz a válaszod

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2766) Zoza24 válasza kukorica (#2765) üzenetére


Zoza24
senior tag

te pontosan melyik tavon is horgászol?oda kell állami horgászjegy is vagy csak fizetni kell?

Forza Italy!

(#2767) kukorica válasza Zoza24 (#2766) üzenetére


kukorica
csendes tag

Oroszlányi horgász egyesület tavalyira járok.Ez a bokodi erőműi tó melegága.Hát ha napijegyet akarsz venni szerintem mindenhova kell állími horgászvizsga :U de ha nincs és kell tudom hollehet vizsganélkül venni :DDD Egyébként a tóból már 15 éve szedtek ki 20kiló fölötti pontyot 10kiló feletti süllőt,csukát híres a harcsaállományárol is csak kevés a szabad horgászhely mert többszáz stég van a tavon!

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2768) Zoza24 válasza kukorica (#2767) üzenetére


Zoza24
senior tag

az igazság az,hogy 14 éves koromban még volt horgászigazolványom,de azóta semmit nem horgásztam,így az igazolványomat sem találom már meg,s most szeretnék megint egyet...a vizsga sem lenne gond,de ha anélkül is menne az csak jobb...Kisbéren lakom,így együtt is mehetnénk pecázni :C

Forza Italy!

(#2769) kukorica válasza Zoza24 (#2768) üzenetére


kukorica
csendes tag

Ha nemakarsz viizsgázni akkor az feketén van és ha késöbb valami egyesületi tag akarsz lenni akkor nemtudod felhasználni azt meg jóval drágább mintha letennéd.Meg hozzánk a napijegy is húzós

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2770) arpi6k válasza JoHnni (#2760) üzenetére


arpi6k
addikt

MIre jó az a nyeletőfék? :B

Intel & ATI

(#2771) JoHnni válasza arpi6k (#2770) üzenetére


JoHnni
senior tag

ha bekapcsolod a nyeletőféket a hal szabadon tudja vinni a damilt, olyan mintha a fék ki lenne tekerve majdnem teljesen. Bevágás v ráemelés után közben ezt kikapcsolod és az eredeti beállított féket használod.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2772) arpi6k válasza JoHnni (#2771) üzenetére


arpi6k
addikt

Aha. Köszi. Még egy kérdés: Olyan tavakon ahol a halak nem találkoztak pellettel, van értelme pellettel próbálkozni?

Intel & ATI

(#2773) Zoza24 válasza arpi6k (#2770) üzenetére


Zoza24
senior tag

s a nyeletőfék erősségét lehet állítani?bocsi ha hülye kérdés...

Forza Italy!

(#2774) arpi6k válasza Zoza24 (#2773) üzenetére


arpi6k
addikt

Ezt sajnos nem tudom. Én is kezdő vagyok.

Intel & ATI

(#2775) JoHnni válasza Zoza24 (#2773) üzenetére


JoHnni
senior tag

persze lehet állítani,a nyeletőfékes orsók elsőfékesek, és hátúl lehet állítani a nyeletőfék erősségét. pellettel meg nyugodtan próbálkozhatsz, én pl májas pellettel próbálkoztam egy olyan tavon ahol még nem ismerték, nagy volt a siker, elég sok ideig, de után vissza a jó öreg kukoricára.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2776) arpi6k válasza JoHnni (#2775) üzenetére


arpi6k
addikt

Tehát úgy kell elképzelni ezt a nyeletőféket gyakorlatban, hogy amikor berántok a halnak teljesen be van húzva a fék, és amikor fárasztom bekapcsolom, hogy ne tépjen be a hal?

Intel & ATI

(#2777) kukorica válasza arpi6k (#2776) üzenetére


kukorica
csendes tag

Úgy képzeld el h, beállítod a orsó alap fékét pl úgy ,h nagyobb kirohanás engedje a dammilt.Erre beállítod a nyeletőt ami úgy engedi h a legkissebb húzásra is engedjen ha esetleg nemlennél botközelbe kapáskor és ha rátekersz kikapcsol a nyelető és az elötte beállított fékkel fárasztahtod a halat.Fölleg bojlios és süllőhorgászok használják

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2778) T 1000 válasza arpi6k (#2776) üzenetére


T 1000
aktív tag

Legegyszerűbben úgy képzelheted el, mint egy kapcsolót, ami kikapcsolja vagy bekapcsolja a féket. Pl csukázásnal bedobom a kishalat úszóval és bekapcsolom a nyeletőféket (ezzel tulajdonnképpen kikapcsolom a féket) így ha nem vagyok ott, -meg egyébként is nyeletni kell a csukát is- nyugodtan tudja vinni a kishalat anélkül hogy érezne bármit is, aztán odamegyek, gors átváltom a féket, damilt megfeszíten és odagyújtok neki....

(#2779) T 1000 válasza kukorica (#2765) üzenetére


T 1000
aktív tag

Megmondom őszintén, amikor én horgászok még azt sem szeretem ha 50 m körzetben van valaki, én tuti nem horgásznék ilyen helyen, elvész az egész varázsa. Az ilyen vizek meg mindíg agyon vannak horgászva. Jártam sokat hasonló vizekre, de beleuntam hogy telepítés után az nyugdíjas papák 2 hét alatt lehorgásszák a vizet, mert persze a halat nem eszik meg, ahelyett hogy visszadobná ledarálja a macskájának. Egy hónap múlva meg rinyál hogy nincs hal, nincs hal, nemérti, hát most volt telepítés.....azóta csak folyóvízre megyek, Tisza, Berettyó, Sebes-Kettős-Hármas Kőrös, hát apám összehasonlíthatatlan......

(#2780) kukorica válasza T 1000 (#2779) üzenetére


kukorica
csendes tag

Csak így télen kell odamennem me nálunk tiltott a lékhorgászat.Egyébként nemtudják lehorgászni me elégnagy a kölcségvetés és évente többször is telepítenek csak jópárszáz stég van a tavon és sajna a stégesek rapsickodnak :((( Meg van olyan tó is ahova ha kimegyek legtöbször csak énvagyok vagy még 1-2ember és a környezete is nagyon szép.Én annyira nemvagyok oda a folyóvizi horgászatért :B

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2781) T 1000 válasza kukorica (#2780) üzenetére


T 1000
aktív tag

Épp ez a gond, egy tavat szerintem könnyebb lerabolni, mint egy folyót. Én most leszek 28, világ életemben utáltam folyóvizen horgászni, de ez 1 évvel ezelőtt 180 fokot fordult, persze kinek mi jön be. A lényeg hogy legyen hal, élmény legyen a horgászat.

(#2782) kukorica


kukorica
csendes tag

Evvel teljesen egyetértek.Viszont a folyókat az orvhalászok is előszeretettel látogatjak :(

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2783) dragonfx válasza kukorica (#2782) üzenetére


dragonfx
veterán

Én még kb 6 éve mikro -dunára is jártam ennyit látok, szigetcsúcsnál megáll egy motorcsónak, 2 figura sokat matat benne, fényes nappal :Y , próbálták egy helyben tartania motorcsónakot, belőni egy sebbességre hogy a sodrással pont megálljon, láttam valamit belekúrtak a vízbe de aztán jöttke hajók elszeleltek, kb negyed órára rá, potn amerre elmentek úszott egy dögledező kb 15-20kilós busa, lélegzett, de oldalára votl fordulva, de semmi sérülés nem látszott rajta, szegény hall ott szenvedett a partnál előttem vagy 2 óráig aztán 1x csak hirtelen elment, elúszott gondolom magához tért.és persze mindez a fővárosi dunán fényes nappal :Y

Ráckevei dunán is láttam de inkább meghúztuk lépteinket mert faterral ketten voltunk csak esti sötétbe, aztán jó az óvatoság. :( :O


Amugy ma irtó jó idő volt, talán még a peca is belefért volna

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2784) Zoza24


Zoza24
senior tag

srácok mi van ilyenkor a halakkal?úgy értem ilyen enyhe időben...nem bolondulnak meg?most akkor elvermelnek a békés halak,vagy érdemes ilyenkor pecázni menni? :F

Forza Italy!

(#2785) kukorica válasza dragonfx (#2783) üzenetére


kukorica
csendes tag

Sajna ezek ebből élnek a profibbakat meg úgysem kaplyák el :((
Zoza nálunk a kiolvatt tavakból állítolag fognak pontyokat ,de én inkább süllőzni csukázni mennék ki és ki is fogok ha meggyógyulok

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#2786) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki pecázik a Keleti-Főcsatornán?

(#2787) T 1000 válasza RexpecT (#2786) üzenetére


T 1000
aktív tag

Már nem, állítólag mindenre csak törpe jön, haverom rendszeresen járt ki.

(#2788) RexpecT válasza T 1000 (#2787) üzenetére


RexpecT
addikt

Mi holnap kimegyünk egy pár órára... pergetunk egy keveset meg megprobalunk snecizni is!
Hátha összejön valami!
Jah hogy valami érdekeset is mondjak.. multkor(december végén) kinnt voltunk Látóképen sajnos nem fogtunk semmit még kapás sem volt..Hazafelé jövet mondom h probaljuk meg a Keletit is, elkezdunk fenekzni de semmi mondom havernak probaljon meg pergetni!Ok átszereli a szerkót bedobja elkezd pergetni egy jó 35 cm es csukát fogott egyből :C , de utanna sajna semmi :( ! A csukát természetesen visszaengedtük!

(#2789) R3ĐßuŁŁ válasza RexpecT (#2788) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

35 centis csuka az kissé kicsi,de decemberben jó! DEcemberben nem járok horgászni,de biztos érdemes.... :) Hamarosan már tavasz lesz és elkezdődik a szezon.... :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2790) R3ĐßuŁŁ válasza T 1000 (#2787) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ez hülyeség, hogy csak törpék jönnek.... Aki okos és jól horgászik sokkal kevesebb törpe jön! Tudok ajánlani 1-2 módszert: ha pontyra mész és a jól megszokott csemegekukorica befuccsol mert csak törpe jön rá akkor érdemes elővenni egy nagyobb és keményebb csalit! De én nagyon eredményes voltam a gyárilag elkészített pufi+kukorica kombinációval ami össze van kötve egy szilikonszalaggal! Ezeket nem veszi fel a törpe, mert túl nagy neki.... ezeket csak a nagyobb halak veszik fel! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2791) R3ĐßuŁŁ válasza Zoza24 (#2784) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Természetesen ilyenkor is érdemes horgászni! Ragadózó halakra érdemes inkább menni pl(csuka süllő......). Pergetve bármikor megéri a Dunán horgászni! És most, hogy ilyen enyhe az idő,tavakon is érdemes pergetni vagy rablózni! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2792) CocooN-z válasza R3ĐßuŁŁ (#2791) üzenetére


CocooN-z
őstag

Sztem az időjárásra gondolt Zoza24, mert ezt az időjárást ott lennt is ''elszenvedik'' az előlények. Tudom nincs annyival melegebb, de akkor sem normális az időjárás most, és sajnos ez rosszabbodik majd évről évre, ki tudja hogy fogják a halak ezt megélni :F

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#2793) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Mi volt eddíg életetek legnagyobb fogása? :F :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2794) CocooN-z válasza R3ĐßuŁŁ (#2793) üzenetére


CocooN-z
őstag

76 - 81CM (nem emléxem pontosan, de fel van jegyezve) es amur :) / nádra+kukoricára jött

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#2795) R3ĐßuŁŁ válasza CocooN-z (#2794) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nekem is amúr volt életem legnagyobb hala:D Nemtudom hány cm de azt tudom, hogy 5 kiló körül volt :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2796) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ki horgászott már a Hárosi öbölbe?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2797) Kukorica2


Kukorica2
csendes tag

Kukorica vagyok csak ujraraktam a gépet azt nemtalálom az elözző jelszavam

(#2798) Kukorica2 válasza R3ĐßuŁŁ (#2793) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Nekem egy 5kiló fölötti tükrös de idén rámegyek hátha lesz egy 10es :DDD

(#2799) userZ


userZ
tag

Egy 5 kg-os tükrös egy szinte teljesen hínaras kis tóból, kis lukakra lehetett csak horgászni a hínármezőben úszózva, viszont rengeteg kapás volt emiatt. Kb 14 éves lehettem, nagyélmény volt. :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#2800) R3ĐßuŁŁ válasza Kukorica2 (#2798) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az nem rossz! :) Bojlival akarsz nayobb pontyokra ''vadászni''? :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.