Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#2501) velizare válasza Tapsi (#2498) üzenetére


velizare
nagyúr

kb. ez volt az első dolog a beiratkozáskor, amit a kezembe nyomtak 15 éve.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2502) azbest válasza axioma (#2497) üzenetére


azbest
félisten

Igazad van, tényleg van aki tud / tudott jól tanítani. De infó részen úgy látom, hogy a könnyebb utat keresik az oktatók is. Aki tanítás mellett kutató/fejlesztő, annak ideje sincsen rendesen elkészített tananyagot vinni előadásra. Ha egy új tanár váltja a régit, akkor évekig tart mire összeáll egy normális jegyzet. Nagyon kiegyensúlyozatlan a minőség is. Van akire rászóltak, hogy törölje a weblapján lévő segédanyagokat (kidolgozott példákat), mert túl sokan teljesítik a gyakorlatát. Más tárgynál meg menet közben viszik egyre lejjebb a kerítést, hogy valaki átmenjen. Van aki nem tud érthetően beszélni, van aki idegbeteg és hisztizik előadáson, miután megkérdi a hallgatóságot, hogy van-e kérdés (mert muszáj megkérdezni), majd leugatja a kérdezőt, hogy miért nem képes felfogni az elmondottakat (ugyanazt a jelölésrendszert alkalmazza különböző egymást követő dolgokra, se füle, se farka).

ÉS igen. Van aki jól és érdekesen elő tudja adni az anyagot. Van aki fenn tudja tartani a figyelmet. Van aki értékeli ha valaki többre kíváncsi, mint ami elhangzik vagy többet teljesít a minimumnál. Viszont szerintem ez lenne az alap.

Amíg csak diák gondolkodással jár az ember ide, addig nagyon lazán és beletörődően áll az oktatáshoz. Viszont, amikor már saját munkabérből kell kifizetni a féléveket, akkor egészen más lesz a nézőpont. Például, ha levelezőn második héten még nincs kihirdetve a féléves órarend... ha a tanulmányi ügyek átfutása több hónap (pl kreditátvitel) és akkor sem képesek hibátlanul elvégezni az adminisztrációt... ha az előadó hülyének állítja be és ordítozik a kérdezővel, aki több százezret tol a képzésbe... ha a gyakorlatvezetőt leb@sszák, mert túl jól tanít... a másikat meg azért, ha sok a bukás... ha szénszünet címén utcára teszik a kollégistákat (pedig több veszteséget okoz a kiesett díj, mint a fűtésen spórolás)... ha év végén kitüntetik az egyetemi vezetőt az eredményekért azok, akik egész évben próbálták ellehetetleníteni a munkáját.... beszerzési stop évek óta...
etc... szóval a lényeg, hogy az oktatás területén nagyon sokan fordítva ülnek a lovon.
Egyébként az egyetemen dolgozom kutatás fejlesztés projekteken :)

[ Szerkesztve ]

(#2503) Tapsi válasza velizare (#2501) üzenetére


Tapsi
addikt

Azóta azért elég sok minden változott.

(#2504) velizare válasza Tapsi (#2503) üzenetére


velizare
nagyúr

ez speciel nem. google nélkül volt vagy 15 másodperc, amire megtaláltam a 2013asat a kar oldalán.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2505) Mercutio_ válasza azbest (#2502) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyetemen vagy az egyetemnek?
Fizetős szak az első diplomához kell, vagy továbbihoz?

gghrtz: Valahogy leghangosabban azok fikázzák a képzést / oktatókat akik nem teljesítenek túl fényesen :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2506) gghrtz válasza Mercutio_ (#2505) üzenetére


gghrtz
őstag

4-es 5-ös tanuló vagyok :B Persze tudom, hogy azok fikázzák általában. Én a megutáltatás alatt arra céloztam, hogy sok a töltelék tárgy, meg túlságosan szerteágazó az ismeretanyag amit leoktatnak.

[ Szerkesztve ]

(#2507) azbest válasza Mercutio_ (#2505) üzenetére


azbest
félisten

Az egyetemen az egyetemnek. Közalkalmazottként, de külső partnerek megbízásain. Elég komoly csapat összejött az évek alatt. A tanszéken dolgozó k&f csapatokban oktatók, (főleg itt) végzettek és hallgatók is vannak. Komoly nemzetközi cégekhez lehet innen továbblépni. Hogy kicsit on topic is legyek, fizetés terén elég nagy a szórás a csapatok és emberek közt, de nem közalkalmazotti bértábla szerint (mert az valójában csak a minimumot szabja meg, a felettesek döntése alapján több is lehet).

Manapság az első is könnyen lehet fizetős. Nekem az első, mert régóta kerülgetem... a maradék néhány tárgyhoz már nincs kedvem átverekedni magam a bürokrácián és beleölni alsó hangon 800eft-t (egymásra épülés, nem felvett kredit alapján kell fizetni, hanem teljes félévet. Esetleg szubjektív alapon kedvezménnyel, de mostanság van akitől 0 kredites tárgy teljesítésére is bekérték a teljeset, kell a pénz).
Szakmai fejlődésem ettől az oktatástól már nem lesz és időm sincs rá. Persze jó lenne mindenből pengének lenni, de kimaradt ismeretek 99%-ára sosem lesz szükségem. Helyette sok másra és az eddigiek mélyebb megismerésére annál inkább.

Egyébként érdekes, mert bőven vannak nálunk, akik döcögve haladnak, vagy be sem fejezik az egyetemi képzést. Vannak, akik jó eredménnyel végeznek. A valós feladatoknál viszont abszolút nem látszik összefüggés a végzettség és a szakmai képességek közt. Sőt, a legjobbak talán éppen azok közül kerültek ki, akik nem az egyetemi órákra koncentráltak. Nálam sokkal jobbak is vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#2508) Mercutio_ válasza azbest (#2507) üzenetére


Mercutio_
félisten

A mainstream azért nem a k+f körül babáskodik, amit te kepviselsz arra nem lehet az oktatást építeni, mert jobbára vagy szakbarbár vagy csak 1-2 szűkebb területhez értő embert köpne ki az intézmény, a diploma viszont - elvileg - ennél több kell legyen.
Az egy másik történet, hogy az államnak miért nem célja - vagy van-e helye az államilag támogatott képzések között - egy ilyen vagy ehhez hasonló lecsupaszitott vagy épp certi centrikus formának.

Amit a tandijrol írsz fura, mert a gyerek épp úgy jár a bgf-re, hogy kredit arányos tandíjat fizet. Egyébkéntha elfogytak az államilag támogatott féléveid az ha jól gondolom azt jelenti, hogy addig tanulói jogviszonyod volt, így viszont az adón elég sokat spóroltál amit vissza lehetne forgatni, hogy befejezd a sulit. (persze amikor már megvannak a lehetőségek penzkeresesre anélkül is kevésbé vonzó ez az irány ez érthető)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2509) Tapsi válasza velizare (#2504) üzenetére


Tapsi
addikt

Az, hogy 15 év alatt nem változott a mintatanterv gyakorlatilag lehetetlen. A kreditrendszerben pedig te állítod össze az órarended, nem úgy, mint régen.

(#2510) D@ve89 válasza Tapsi (#2509) üzenetére


D@ve89
tag

Elbeszéltek egymás mellett. :)

(#2511) velizare válasza Tapsi (#2509) üzenetére


velizare
nagyúr

hagyjuk, nem akarsz megérteni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2512) Tapsi válasza velizare (#2511) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem meg pont fordítva van. Te 15 évvel ezelőtti tapasztalatok alapján állítasz valamit, én meg leírtam, hogy ma mi a helyzet. Ennyi.

(#2513) velizare válasza Tapsi (#2512) üzenetére


velizare
nagyúr

ma is van mintatanterv. létezik. használják. azt meg rajtad kívül senki sem gondolta, hogy ugyanaz, mint 15 éve. márcsak azért sem, mert akkor nem volt bolognai rendszerű oktatás magyarországon.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2514) Tapsi válasza velizare (#2513) üzenetére


Tapsi
addikt

Te magad írtad, hogy ez speciel nem változott (mármint a mintatanterv) a #2504-es hsz-ben.

(#2515) velizare válasza Tapsi (#2514) üzenetére


velizare
nagyúr

a létezése nem változott. mivel erről ment a vita. nem arról, mi van benne.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2516) D@ve89 válasza velizare (#2515) üzenetére


D@ve89
tag

Tapsi: "Én még ilyen mintatantervet sohasem láttam. Olyat viszont rengeteget, ahol a delikvensnek sem hétfőn, sem pénteken nem volt órája."

Te pedig ebből azt gondoltad, hogy Tapsi szerint nem létezik mintatanterv. Holott ő csak azt mondta, hogy olyan mintatantervet nem látott még, ahol minden nap 8-tól 5-ig órák vannak. Itt ment félre a vita.

Egyébként valóban vannak olyan főiskolák/egyetemek, ahol hétfőn és pénteken alig van/egyáltalán nincs óra. Az más kérdés, hogy azok szerintem milyen intézmények... Nekem BSc-n mindig volt beütemezett óra péntek délig általában, de volt, hogy pénteken délután 4-ig volt kötelező előadás.

(#2517) Alexios válasza D@ve89 (#2516) üzenetére


Alexios
veterán

Az más kérdés, hogy azok szerintem milyen intézmények...

Nekem olyan kis béna egyetemen mint a BME volt nem egy félévben olyan, hogy pénteken nem volt órám, és valamelyik másik nap is alig..:) Igaz, cserébe oylan is volt hogy akár este 6-8ig bentvoltam egyik nap reggel 8-tól.

(#2518) Bjørgersson válasza D@ve89 (#2516) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hogy áll összefüggésben az intézménnyel az, hogy pénteken van-e óra? Nekem pl. a csütörtök-péntek teljesen üres, szerdán is egyetlen előadásom van 16-18. Az már más kérdés, hogy hétfő-kedden 8-18 vagyok, de a többi napom legalább szabad. Debreceni Egyetem műszaki karáról van szó, pénteken úgy tudom csak a levelezőkkel foglalkoznak, a többi napra meg úgy veszem fel az órákat, ahogy te akarom/tudom, nem tudom ettől miért lenne rosszabb egyik suli a másiknál.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2519) velizare válasza Alexios (#2517) üzenetére


velizare
nagyúr

keresztesvitézként ne csodálkozzon az ember. :)

@kovy: a példádnál maradva, és feltételezve, hogy a tananyag minősége azonos, nálatok 22 óra jut az elmagyarázására, máshol pedig több. nyilván a több a jobb.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2520) Jhonny06 válasza D@ve89 (#2516) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Egyébként valóban vannak olyan főiskolák/egyetemek, ahol hétfőn és pénteken alig van/egyáltalán nincs óra."

Kb. mindenhol így van. Nyilván nem ülsz bent sehol reggel 8-tól este 6-ig minden nap. Kivéve talán az orvosit, de még talán ott sem.

[ Szerkesztve ]

(#2521) chabeee


chabeee
tag

Egy érdekes témáról akarok kérdezni, és még talán a téma keretei közé is belefér. Egy jól sikerült állásinterjú után mennyire szoktak úgymond játszani az emberrel ? Arra gondolok, hogy pl direkt húzzák az időt, hogy később amikor értesítenek, hogy felvennének, de egy 20 ezerrel vagy 80ezerrel kevesebbért. Ilyenkor mi a helyes válasz? Tfh. te bérigényként benyögtél egy 400 ezer nettót, viszont ők azt mondják hogy 300 nettóért alkalmaznak, erre te engednél, vagy nem? ugye ez függ az állástól, de tfh., szerinted azért 400 nettó korrekt

[ Szerkesztve ]

(#2522) Soak válasza chabeee (#2521) üzenetére


Soak
veterán

Ha szerinted 400k a piaci ara a munkadnak akkor hogy lehet kerdes a 300?

(#2523) Mercutio_ válasza chabeee (#2521) üzenetére


Mercutio_
félisten

A jövőre nézve nem túl jó ómen, egyébként a legtöbb helyen egy 10%-os overhead szokott lenni az első ajánlatokhoz képest, meg mondhatod azt is, hogy OK, de ha bérben nem tudnak annyit adni, akkor rogzitsetek a szerződésbe, hogy évi x100k-nyi képzési költségkeretet biztosítanak és az adott képzésen való részvételt munkaidőként számolják el, vagy adnak céges kocsit, stb. attól függően számodra mi előnyös.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2524) Bjørgersson válasza velizare (#2519) üzenetére


Bjørgersson
félisten

És honnan tudod, hogy ebben a 22 órában hány szünetem, előadásom és gyakorlatom van? Meg úgy összesen hány tárgyam.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2525) chabeee válasza Mercutio_ (#2523) üzenetére


chabeee
tag

kb én is ilyenre gondoltam. ez a továbbképzéses költségkeret biztosítása jó ötlet. köszi

[ Szerkesztve ]

(#2526) FLx válasza chabeee (#2521) üzenetére


FLx
addikt

Időt szoktak húzni, vagy mert bénák, lassan forognak a kerekek a HR-nél, meg egyébként is van egy 2 hetes időszak ameddig rágcsálják a dolgot. Alkudozás nekem nem sejtet jót, mert 20 ezer forint ne számítson már, ha meg sokkal olcsóbban akar, akkor találjon embert aki annyiért is megcsinálja. De úgyse talál, azért alkudozik veled. Én ilyenkor nem engednék egy forintot se, nem viccből mondtam X összeget az interjún.

(#2527) azbest válasza velizare (#2519) üzenetére


azbest
félisten

No kíváncsiságból utánaszámoltam, hogy elvileg a lehető legkevesebb óraszámmal mennyi időt kell a órán ülni egy általam ismert képzésen (tesit és nyelvórát is beleszámoltam). Ebből az jött ki, hogy nettó 22 óra jut átlagosan egy hétre. Persze van félév amikor kicsit több, van mikor kevesebb. Itt péntek-szombat a levelezőké. Tehát átlag napi 5.5 óra az amikor padban ülnek (h-cs).

A szakdolgozat elkészítése, egyetemi ügyintézések és a 240 óra kötelező szakmai gyakorlat ezen felül van. (Azért 240 óra, mert ezért még éppen nem kötelező bért fizetni a gyakorlati helynek, tehát ingyen munka. Persze, ideális esetben ha valaki szakmájában dolgozik már, akkor azt elszámolhatja). Persze a bruttó idő az több, hiszen nem mindig lehetséges egymás utánra felvenni órákat, mert 1-2 óra lyuk simán kijöhet vagy a város túlfelei közt kell ingázni. Az üres időben lehet állni a folyosón, vagy az utcán egy padon dekkolni, mert szék szinte sehol nincs.

Ezen kívül még készülni is kellene elvileg az órákra. A hivatalos mondás az 1 kredit = 30 óra befektetése. Ebből látszik, hogy elvileg 17 héttel számolva (maga a vizsgázás is elvisz még sok időt), ha csak hétköznap tanulna az napi 10.6 óra lenne. Hétvégével már csak napi 7.6.

Persze tudom, ennyit kevesen fognak felette ülni (egyet ismerek, elvégezte 5össel, majd pályát váltott), de ez a hivatalos elvárás. A lényeg, simán elmehet napi 8 óra alsó hangon, de komolyan véve több is.

Suli mellett munkahelyen csak akkor állnak veled szóba, ha legalább napi 4 egybefüggő órát garantálsz (persze csak a hallgatói létszám töredéke számára van hely). Persze, ha sok megbeszélést is tartalmaz a munka, akkor nem férsz bele ennyibe, hogy haladj is valamerre a feladatoddal. A tipikus képzettséget nem igénylő alkalmi munkákra rámozdultak a nyugdíjasok is. Szóval a többség elég nehezen tud úgy dolgozni, hogy az fedezzen komolyabb kiadásokat. :U Viszont lányok előnyben, ugyanis több cikk szerint sokan prostitúcióból fedezik a tanulmányaikat. Az ügyesebbek meg online szexchatből. [link], [link], [link]

(#2528) FLx válasza azbest (#2527) üzenetére


FLx
addikt

Nagyon függ ez az egész az egyetemtől is. Én egyetemi éveim alatt nem voltam bent több mint 10 órán, mert pont semmi értelme nem volt az egész tantervnek. A diploma azért jól jött, mert van olyan szektor ahol kérik, állami tenderek pl. A vizsgákat megcsináltam, amúgy meg tanultam azt aminek értelmét láttam, és be is jött. Aztán vannak kivételek, mert pl. BME-n van sok olyan szak ami tényleg értelmes tudást ad, de sok olyant is tudok, ami meg semmire se nem jó. Szóval változó ez.

(#2529) sutszi válasza azbest (#2527) üzenetére


sutszi
veterán

Túl merev keretek között gondolkodsz... Én direkt 1 félév csúsztatást eszközöltem azért, hogy ésszerűen megoldható legyen a munka. Első 2 évben egy kis cégnél voltam "rendszergazda" módban. Aztán vége lett majd kb 1 évig sajnos semmi. Ezután pont a legjobbkor jött egy fejlesztéses meló...Végül suli pipa. Meló maradt mert jó... Ráadásul a tanulás melletti munka az nálam nem opció volt, hanem létkérdés... Az ösztöndíj nem túl acélos mint tudjuk... Meg lehet ezt oldani csak meg kell találni a rugalmas megoldást.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2530) bandus válasza Egorov (#2453) üzenetére


bandus
veterán

én is 10% emelést kaptam az első évem után most.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2531) syl5 válasza bandus (#2530) üzenetére


syl5
őstag

Én is ~10 % (15k) emelést kaptam az első évem után. Épp annyit, hogy befogjam a szám, és ne tudjak jó ideig én kérni.
Második év végén már szóba se került a fizuemelés, csak amikor bejelentettem, hogy nekem ez így nem jó. Rohadt szánalmas volt akkor is, hogy csípőből utasították el az emelést, mire nem tágítottam és akkor lett +10, majd 20 %. Aztán mondtam, hogy akkor a konkurenciát választanám +65 %-ért és akkor volt áll leejtés...
A legszebb az egészben az volt, hogy kulcsfigura voltam és így becsültek meg... Ennyit erről az országról.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2532) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Szerintetek egy junior IT pozíciónál, ahol végzős és frissdiplomás mérnököket is keresnek, van különbség fizetésben a kettő között? Tehát ha én még csak végzős hallgató vagyok (egy évem van még hátra, de alig lesznek már óráim), kérhetek ugyanannyi pénzt, mint egy frissdiplomás?

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#2533) FLx válasza Vadmeggy (#2532) üzenetére


FLx
addikt

Kérni bármit lehet, aztán ha csak gyakornoknak vesznek fel a hallgatói jogviszony mellett, akkor úgysem adják meg. :) Általánosságban azért az a tapasztalat, hogy aki nem diplomás az nem diplomás, tehát más kategóriába esel. Erről te nem tehetsz, de a már csak pár órám van duma nem szokott jól csengeni, mert ez tud húzódni 10 évig is. Voltak ilyen munkatársaim...

(#2534) velizare válasza Vadmeggy (#2532) üzenetére


velizare
nagyúr

elképzelhető, hogy igen, többnyire olyan helyeken, ahol azért nem tekintenek akkora muszájként a diplomára. ha mégsem, akkor állapodjatok meg egy összegben, amivel automatikusan nő a fizetésed, amikor prezentálod a diplomádat, és ez a megállapodás kerüljön bele a munkaszerződésedbe.
ha húzódoznának, akkor mondd el, hogy ez téged is motivál, és a cégnek is biztosíték.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2535) bandus válasza syl5 (#2531) üzenetére


bandus
veterán

ilyen szempontból nem vagyok szerencsés, nincs konkurencia.. :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2536) djgeg válasza velizare (#2534) üzenetére


djgeg
őstag

Hát én voltam egy 60.000 EUR/éves(+bónusz) fizus állás állásinterjúján, (Még azért picit messze van csak nagyon kíváncsi voltam és beszerveztettem magam.) ahol egyáltalán nem kértek diplomát. Érdekes beszélgetés volt, direkt rákérdeztem a diploma témára, és kellemes választ kaptam. Így is annyi kvalifikációt kértek annyi tudást és tapasztalatot, hogy mondták is, hogy ezek után a diploma megléte kit érdekel?! Értsen hozzá és legyen meg a tapasztalat azt csókolom. Pedig nem kis magyar cégről volt szó.
:U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2537) dabadab válasza djgeg (#2536) üzenetére


dabadab
titán

Na jo, de minden bizonnyal nem palyakezdokent mentel oda.
Ha az embernek van 10+ ev tapasztalata, akkor tenyleg nem olyan erdekes az, hogy annak idejen szerzett-e, es ha igen, akkor milyen diplomat (kiveve, ha valami adminisztrativ okbol megis), de egy palyakezdonel azert maskepp nez ki a dolog.

DRM is theft

(#2538) djgeg válasza dabadab (#2537) üzenetére


djgeg
őstag

Nem is mondtam sehol, hogy ez pályakezdőnél van így, csak írtam, hogy adott esetben van a felső szinten is pozitív példa. :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2539) Vadmeggy válasza velizare (#2534) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Köszönöm, én is erre gondoltam. Ericsson hálózati fejlesztői részlegéről van szó. Beszéltem velük személyesen az állásbörzén és mondták, hogy ez nem gyakornoki munka. Én a jutattásoktól függően 200-230 nettóban gondolkoztam, időarányosan leosztva, ha kevesebbet tudok bemenni a suli, vagy a vizsgák miatt. Szerintetek ez mennyire reális?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#2540) syl5 válasza Vadmeggy (#2539) üzenetére


syl5
őstag

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2541) FLx válasza Vadmeggy (#2539) üzenetére


FLx
addikt

Semennyire. :) Vagy főállásban tolod, vagy sehogy. Kivéve ha nagyon, nagyon jó fejek, de azért egy évig nem nagyon viselik el, hogy nem mész be rendesen.

(#2542) Tapsi válasza Vadmeggy (#2539) üzenetére


Tapsi
addikt

...ha kevesebbet tudok bemenni a suli, vagy a vizsgák miatt.

Ez azért elég sok mindent jelenthet. Én pl. szintén egyetem mellett dolgozom főállásban, de nap közben nem lépek le, hanem estére vettem fel azt a kevéske tárgyamat. Ilyenkor nem 9-re, hanem 8-ra megyek dolgozni, és nyilván ennyivel hamarabb is megyek el. A vizsgaidőszakra tartogattam 4 nap szabit tavalyról, az elég volt. Ezt simán tolerálhatják, de olyat, hogy rendszeresen napközben lelépsz 99%, hogy nem. Erre találták ki a gyakornoki programokat, ilyenkor 20-30 órát kell dolgozni egy héten, nyilván töredék fizuért.

Egyébként szakmai gyakorlatod mennyi van?

(#2543) KMan válasza syl5 (#2540) üzenetére


KMan
őstag

Ezt most azert mert sokallod a netto 200-at, vagy kevesled?

Ericsson-nal amugy nagyon brutal fizuk is vannak... :U

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2544) bpx válasza Vadmeggy (#2539) üzenetére


bpx
őstag

nem tulzottam, de volt mar ra pelda
en is igy kezdtem dolgozni 4 eve
viszont egy Ericssonrol vagy barmilyen mas multirol ezt nagyon nehezen tudom elkepzelni

(#2545) chabeee válasza KMan (#2543) üzenetére


chabeee
tag

szerintem a munkabeosztás elképzelését illetően

(#2546) Vadmeggy válasza Tapsi (#2542) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Lassan egy éve vagyok gyakornok az egyik telkónál a fejlesztési részlegen, ahol többé kevésbé értelmes dolgokat csináltam, de eljutottam arra a pontra, ahol már nincs semmi fejlődési lehetőség. Nekem adják a szirszar feladatokat, amiket senki nem akar elvégezni, de részletesen semmibe nem akarnak beavatni.
Több ismerősömmel is beszéltem, akik hasonló gyakornoki programokban dolgoznak és legtöbbjüknek hasonló tapasztalataik vannak. A gyakornok arra kell, hogy elvégezze azokat a munkákat, amire senkinek nincs ideje, vagy kedve. Ezért gondoltam, hogy ideje váltani. A 24 órás normál gyakornoki program nekem kevés, ha egy kicsit rugalmasabbak a munkaidővel (hamarabb megyek be/tovább maradok), esetleg a home office bevállalható, akkor a 40 órát teljesíteni tudnám.

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#2547) OhAi27


OhAi27
tag

Bp-n 24 oras help desk meloert mennyit lehet kerni netto / ho? ertsd: 24 ora melo 2 nap pihi.

[ Szerkesztve ]

(#2548) Jhonny06 válasza OhAi27 (#2547) üzenetére


Jhonny06
veterán

Értsd: ügyfélszolgálat, vagy IT, vagy mi?

(#2549) OhAi27 válasza Jhonny06 (#2548) üzenetére


OhAi27
tag

bocsi. igen ugyfelszolgalat!

(#2550) OhAi27 válasza OhAi27 (#2547) üzenetére


OhAi27
tag

valaki? :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.