Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#2151) M.Úr válasza drogery (#2148) üzenetére


M.Úr
tag

Nettó 150-nel már elégedett lehetsz. Amint meglesz a diplomád, irány Bp vagy külföld!

(#2152) drogery válasza M.Úr (#2151) üzenetére


drogery
tag

:R
Köszönöm.

(#2153) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,
Bp.-n 2 év Oracle RDBMS (9i, 11g) fejlesztési tapasztalattal (PL/SQL, SQL) csekély DBA ismerettel (tényleg csekély, de egy teszt db-t telepíteni tudok, jogosultságokat kiosztani magamnak) ezen a vonalon maradva PL/SQL / adattárház fejlesztőként mennyi havi nettó kérhető el reálisan?
Angolul olvasás megy, te beszéd sajnos nem.
Szakirányú diploma van.
Köszi.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2154) Atos23 válasza syl5 (#2153) üzenetére


Atos23
senior tag

Hasonló kérdésem van:

Vidéki város, behívtak interjúra. Progmat diploma előtt, utolsó félévben vagyok, Cisco CCNA full, Oracle Junior licensz van. Angol support doksik, levelezés megy, beszéd ügyben el tudom mondani, hogy éhes vagyok, és hány fej hagymával kérem a zsíros kenyeret. Több nem. Tapasztalat: Prog és adatbázis csak suliből + 10 év rendszergazdaság.
Pályázott meló: Junior Oracle programozó, adatbázis üzemeltető.

Mit kérjek, ha érdekel a munka? :R

(#2155) modder válasza Atos23 (#2154) üzenetére


modder
aktív tag

szerintem kérj pénzt!

(#2156) bpx válasza Atos23 (#2154) üzenetére


bpx
őstag

kollegam 160k-t kapott (volna) elozo munkahelyen junior PL/SQL fejlesztokent, en 200k-val kezdtem a mostani helyen junior uzemeltetokent
(netto, Budapest)

nekunk is csak kb. az egyetemi tapasztalataink es diplomank volt kezdesnel
kb. ez a sav realis szerintem kezdokent, videki viszonyokat viszont nem ismerem

[ Szerkesztve ]

(#2157) Atos23 válasza bpx (#2156) üzenetére


Atos23
senior tag

Bruttó/nettóról beszélünk? :)

Szerk: Elolvastam mégegyszer, nettó :)

Bár nekem a mostani 115K nettómtól még a Br. 200 is előrelépés volna. :D

Ezt gondoltam, hogy beadom nekik: 165K nettó + Cafetéria + pótlékok (szóltak, hogy van túlóra, amit fizetnek).
Ha ez nem tetszik nekik, akkor még fél évem van a suliból, és utána zúzok pestre/külföldre, mert + 40K-ért nem érdemes záróvizsgák előtt munkahely váltással vacakolni, csak azért, hogy elegánsabban haljak éhen :)

Modder: :DDD Jó.

[ Szerkesztve ]

(#2158) syl5 válasza syl5 (#2153) üzenetére


syl5
őstag

Erre valaki?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2159) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Proginfó BSc diplomával és fél év C# munkatapasztalattal Budapesten mennyi az ideális/korrekt nettó bér?

Üdv,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2160) gygabor88 válasza pvt.peter (#2159) üzenetére


gygabor88
tag

Ha az a fel ev tenylegesen munkahelyen vegzett napi 8 oras melo es nem valami egyetemi projekt / laborfeladat, akkor netto 200-250k + cafeteria elkerheto egy junior pozicioban.

(#2161) pvt.peter válasza gygabor88 (#2160) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen, ahogy mondod.
Én is vmi hasonló intervallumú összegre gondoltam.
Köszi a megerősítést.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2162) 44kos


44kos
tag

Sziasztok!

Behívtak egy német nagy céghez (gyártás/termelés) gyakornoki pozíciós interjúra, vidéken, egy kb 60-70%-nál megszakított villamosmérnöki tanulmányokkal, illetve jelenleg folytatott programtervező informatikus szakkal, kb zeró a munkakörhöz kapcsolódó(még ezt is ezután pontosítjuk, dokumentáció, előadás készítés volt megjelölve a hirdetésben) tapasztalattal (egyetemi laboros mérések) amennyiben megkérdezik, kb mekkora bruttó órabér kérhető el?
Úgy hallottam, hogy a cég a nem "irodai" alkalmazottaknak is elég jó (az eddigi munkáimhoz képest:) ) kezdőbérezést biztosít(br. 1.000HUF/óra).
Elsősorban tapasztalatszerzés céljából szeretnék náluk dolgozni, dehát én is pénzből finanszírozom a szükségleteimet, szóval örülök, amikor megfizetik a munkám.

[ Szerkesztve ]

(#2163) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok,
pályakezdőként vagy munkanélkülire bejelentve mennyi idő után, meddig, és milyen kedvezményben részesül a munkaadó járulékfizetés tekintetében?

(#2164) atillaahun válasza atillaahun (#2163) üzenetére


atillaahun
veterán

Kiegészítésnek még ennyit, hogy egy levelező tagozatos egyetemi jogviszony hogyan befolyásolja ezeket a bejelentéseket, és járulékok alól mentesülést?

(#2165) 44kos válasza atillaahun (#2163) üzenetére


44kos
tag

Válasz ebben a cikkben:
[link]

A levelezős egyetemi viszony módosító hatásáról nincs infóm.

(#2166) atillaahun válasza 44kos (#2165) üzenetére


atillaahun
veterán

Elmúltam 25. :U

(#2168) gordonfreemN válasza 44kos (#2162) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nemet nagy ceg, nem sok alternativa van. :) Melyik ez : bosch, merci, audi?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2169) doc válasza gordonfreemN (#2168) üzenetére


doc
nagyúr

van meg boven, nalunk pl. a Continental az aktualis nemet nagy ceg :)

(#2170) 44kos válasza gordonfreemN (#2168) üzenetére


44kos
tag

Talán ismered a felsoroltak közül valamelyiket?

Egyébként én nyertem el a pozíciót:)
Az elsőkörben TPM anyagokat fogok fordítani angol->magyar, ezért mekkora a reális értéke? bruttó/óra?

(#2171) korcsillio


korcsillio
őstag

Dolgozott máe valaki Ausztriában mezõgazdaságban?Üvegház,fólia...
Mennyit lehet keresni?Hány órát kell dolgozni?

(#2172) gordonfreemN válasza doc (#2169) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Vidéken??? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2173) gordonfreemN válasza 44kos (#2170) üzenetére


gordonfreemN
addikt

TPM nálunk ismeretes, de még mindig nem tudom az-e a cég ami?
Ha ennyire nem public, pü?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2174) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Európában külföldön* milyen realitásokkal számolhat bér szempontjából az, aki:

- angolul ír / olvas, használható, de nem tökéletes szinten, + nyelvet tanulna, ha szükséges,
- JAVA (EE) fejlesztő, 2 év tapasztalattal (Oracle-ös OCP vizsgával),
- amennyire kellhet ért adatbázisokhoz (mysql, oradb), alkalmazásszerverekhez (jboss, weblogic), etc.?

*: az angol miatt inkább csak UK, talán Hollandia. Etekintetben korrekciót, kiegészítést elfogadok, sőt.. :)

Köszi,

SimS

[ Szerkesztve ]

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#2176) freaghill


freaghill
őstag

Most végzek a középsulival, ami nekem egy érettségit fog adni.

Ami érdekel az a infó szak, de olyasmi papírt szeretnék majd kapni, ami ér is majd valamit külföldön (azaz OKJ kizárva).

Érdekel a számítógép hardveres illetve software-es része is. Szeretek javítani, OP rendszert újrahúzni, ilyesmiket. Amit nem szeretnék az a programozás (kedv sincs, illetve nincs meg a tudás mögötte).

Milyen pályára kellhetek így? Mik léteznek egyáltalán? Rendszergazda érdekelne, de sajnos ahogy néztem OKJ-be van csak. Illetve felvi.hu-n volt olyan, hogy mérnökinformatikus [rendszergazda], de ez csak 2 éves, és fogalmam sincs milyen papírt adhat, mi lesz a vége.

(#2177) Mercutio_ válasza freaghill (#2176) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lényegében az is OKJ szintű semmire se jó papírt ad úgy tudom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2178) azbest válasza freaghill (#2176) üzenetére


azbest
félisten

Főiskolán vagy főiskolai akkreditált képzésen 55-ös kezdető kódú, felsőfokú okj képzést lehet szerezni. Az 52 kezdetű az középszintű, az 54-es emelt szintű (régen ezt is felsőfokúnak mondták). Itt találtam részletesebb segítséget a kódok értelmezéséhez [link].

Tudtommal nincs kifejezetten rendszergazda jellegű diplomás képzés, viszont vannak cégek által szervezett vizsgák, pl microsoft , red hat, suse meg még kitudja hány. Nagy pénz van ezekben (iskola, certek) főleg a szervezők számára.

(#2179) velizare válasza freaghill (#2176) üzenetére


velizare
nagyúr

ami külföldön ér valamit, az a fősuli, az egyetem, a certik, és a tudás (emelkedő sorrendben van a felsorolás).

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2180) freaghill válasza velizare (#2179) üzenetére


freaghill
őstag

Certiket hogy tudok szerezni? Valami suli, vagy ha jó melóhelyem van akkor elküldenek? Vagy nekem kell magamtól itthon felkészülni, vizsgákra díjat befizetni, elmenni, elvégezni, örülni?

Honnan tudom, hogy melyik certikkel mire megyek? Mire leszek jó? Milyen állást tölthetek be?

Egy ECDL-em már most van. Nem tudom, hogy ér-e valamit.

[ Szerkesztve ]

(#2181) Mercutio_ válasza freaghill (#2180) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmit.
A certik mögött pedig komoly tudás van általában, ez nem olyan mint a középsuli, hogy bemagolom és megvan az 5-ös és mindenki örül. Itt át kell látni az összefüggéseket, gyakorlati tapasztalatok kellenek, mert pillanatok alatt kiderül, hogy mit tudsz.
Ha nem fülik a fogad a programozás - matek dolgokhoz, akkor vagy hálózatos (cisco) vonalon indulhatsz el, vagy MS , de utóbbi zsebbenyulosabb.
Olyan melohelyre nem sok az esély ahova semmi tudással felvesznek és még ők fizetik a képzésedet hisz tele a piac olyanokkal akiknek már megvan legalább az alap.

Próbáld atragni magad itt a Ph-s Cisco topicon, sok jó tipp és tutorial forrás van, állj neki saját erőből legalább az első vizsgaig eljutni, azt megcsinálni, ha az se megy ne erőltesd ezt az IT vonalat mert nem neked való :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2182) freaghill válasza Mercutio_ (#2181) üzenetére


freaghill
őstag

Tudom, ne szaladjak ennyire előre, de mekkora fizetésre lehet számítani Németországban Cisco certikkel?

(#2183) AMDFan válasza freaghill (#2180) üzenetére


AMDFan
addikt

Esetleg Red Hat vizsgákra is felkészülhetsz, azok nem olyan húzósak árban, és keresett itthon és külföldön is. Alap az RHCSA de azzal sokra nem mész, RHCE-vel viszont mindenhol igazán komolyan vesznek. De ne gondold, hogy ezek bármelyike (MS,RH,Cisco) is mérhető egy ECDL vizsga szintjéhez.

[ Szerkesztve ]

(#2184) azbest válasza Mercutio_ (#2181) üzenetére


azbest
félisten

Ms vonalon a prometric.com-on megnézve találomra egy vizsgát: 100 usd a normál, míg egyetemistáknak az academic változat 55 usd. Régebben olcsóbb volt, úgy 40 az academic. Ez sem gyenge, de ha a 200-250 eft egyetemi félévet nézzük, akkor nem is annyira gáz. A tanfolyamok szoktak aranyárban menni, de az nem feltétele. Egyébként nem vagyok ms fun, csak ms vonalon fejlesztő kollégáim közt van aki már vagy 8 developer irányú vizsgát megcsinált, onnan van pici rálátásom :) Online jelentkeztek és Bpestre valahová járnak vizsgára.

[ Szerkesztve ]

(#2185) djgeg válasza azbest (#2184) üzenetére


djgeg
őstag

A gáz csak az, hogy ez a vizsgadíj. Legális tankönyv, tanulás, ne adj isten oktatás díját nem számolod. :U

Amúgy akit érdekel az MS vonal, szerintem alap, hogy itt azért nézelődjön tanuljon: http://www.microsoftvirtualacademy.com/

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2186) freaghill válasza djgeg (#2185) üzenetére


freaghill
őstag

Mennyibe mennek a cisco tanfolyamok?
Kéne mellette a meló is? Vagy előtte inkább menjek külföldre összeszedni rá a pénzt?

(#2187) bobsys válasza djgeg (#2185) üzenetére


bobsys
addikt

Konyv $30-$40 per darab es kell egy par, ami igazan huzos, hogy csak konybvol nem lesz meg a vizsga, kell gyakorolni laborban mondjuk virtualis gepeken ahhoz meg kell hardver

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2188) adam3 válasza freaghill (#2186) üzenetére


adam3
aktív tag

Na várj. Egy érettségivel, nulla szakmai tudással (nyelvtudással nem tudom hogyan állsz) szeretnél külfödlön pénzt keresni egy tanfolyamra. Nem lenne egyszerűbb keresni egy magyar főiskolán/egyetemen egy olyan szakot, ami tetszik és elvégezni rendesen? BME-n Cisco tanfolyamot is csinálthatsz ingyen, egyedül a vizsgát kell majd fizetned a két féléves tárgy után, amire kedvezményt is kapsz, ha jó eredménnyel teljesíted a tárgyat.. A jövőd szempontjából ez a tudás lenne a leghasznosabb. Szerintem.

szerk1.:
Persze ehhez kell az is, hogy az edigi eredményeid alapján ne költségtérítésesre vegyenek fel...

szerk2.:
Ha érzel magaban elég erőt, csináld meg a BME-n a mérnökinformatikát német nyelven (van rá lehetőség), és a tanulmányok közben a CIsco tanfolyamot. Szakiránynak majd választasz valamit, ami tetszik, ez két év után úgyis kiderül. Utolsó két félév laza, keresel valami 20 órás szakmai melót egy cégnél, hogy legyen gyakorlati tapasztalatod is, persze olyan cégnél, amelyik illik a szakirányodhoz. Ezzel a tudással utána kiballagsz a németekhez, és élsz boldogan :)

[ Szerkesztve ]

(#2189) freaghill válasza adam3 (#2188) üzenetére


freaghill
őstag

Bocsi, elfelejtettem korábban írni a nyelvtudásomat.
Előrehozott érettségim van emelt németből, ami ötös lett, (azaz jön mellé egy komplex középfokú nyelvvizsga).
Illetve angol középfokú érettségi is 5-ös lett.

Német megy folyékonyan, az utolsó 2 nyári szünetben is voltam kinn betanított munkásként.

[ Szerkesztve ]

(#2190) djgeg válasza freaghill (#2186) üzenetére


djgeg
őstag

Szerény tapasztalatom alapján: normális tanfolyam mindig Drága...
Az más kérdés, hogy a tanfolyamok is a 90% ban csak gyorstalpalók, amik nem feltétlen tanítanak meg valamit... Főleg nem 0 tudásról.

Én személy szerint magamtól, tanulással/gyakorlással estem neki anno MS vizsgáknak.
500-1500 oldal+ kiegek+gyakorlás VM ekkel.
Nem kevés idő és energia, de csak így rögzül az egész. Elmélet majd sok gyakorlással.

(#2187) bobsys
Könyv ár változó... Van ami 100$ is kóstál! Van, hogy van leszerződött online store és normális áron elektronikusan hozzá juthatsz
No meg azért vannak ennek az árnak a töredékébe kerülő online oktatási felületek. Akár szöveges akár Videó oktatóanyagokkal stb.
Vannak költséghatékonyabb alternatívák igaz nem árt azért egy eredeti tananyagot elolvasni (hozzá teszem frisset :D )

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2191) azbest válasza djgeg (#2185) üzenetére


azbest
félisten

Az oktatás drága, aki tud önállóan készülhet, mert nem feltétele a vizsgának. Sokat segít, ha több ember együtt tud készülni rá. Egyetemen a levelezőn is ki kell fizetni a teljes díjat oktatásostul.

A kollégák három forrásból gyűjtöttek anyagot: ms kontakttól sok ingyenkönyv a munkahelyen, neten fellelhető nem hivatalos felkészítő anyagok, amazon.com -ról rendelt ms könyvek (olcsóbb az európainál általában). A vizsgák felelet választós tesztesek angolul.

A tankönyv árra visszatérve, amikor egy komplett ms rendszergazdás könyvcsomagot nyertem (13 kg szakkönyv), akkor max gombokat adtak volna érte, amikor feldobtam apróra. Némi netes keresgélés után rájöttem, hogy alig van aki megveszi ezeket, max akkor ha cégnek veszik és elszámolhatják. Sokszor a mundért leghangosabban védők a legnagyobb álszentek :U Btw vannak könyvpakkok, amikor a szintlépés teljes vizsgasorához egyben adják a könyvcsomagot, ott vizsgadíj-kedvezmény kupon is előfordul a pakkban (3 training kit könyv, 3 vizsgához, 3 kuponkód együtt, persze cd mellékleten ott lehet a vizsgához kapcsolódó szoftver legális időkorlátos verziója is).

Bocs az offolásért, csak azt akartam érzékeltetni, hogy a cert önálló felkészülés mellett egy egyetemi félévhez képest sokkal olcsóbb még könyvpakk vásárlással együtt is és akár többet is érhet ilyen irányú elhelyezkedésnél :B

(#2192) djgeg: lassan gépelek :R

[ Szerkesztve ]

(#2192) djgeg válasza azbest (#2191) üzenetére


djgeg
őstag

Köszi, Tudom ;)---> (#2190) djgeg :R

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2193) freaghill


freaghill
őstag

Sajnos nem tudok dönteni, hogy mégis mit tegyek...
Arra gondoltam most, hogy lenyomok egy OKJ-t és akkor a végére kiderítem, hogy mégis mit szeretnék.
Kérdésem a következő: Ha nem vagyok még 21, akkor minden képzésnél kapok támogatást? Ha igen mekkora összegűt?
Semmi komolyra nem szeretnék jutni az OKJ-val mert ti is azt mondjátok, hogy az nagyon kevés, csak kis idő kéne, és addig is tanulnék valamit.

(#2194) Mercutio_ válasza freaghill (#2193) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak elb*szol 2 évet az életedből az OKJ - vel, ennél azzal is többre mégy, ha élmény idegen nyelvű IT help deskre melózni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2195) freaghill válasza Mercutio_ (#2194) üzenetére


freaghill
őstag

Milyen előnnyel járna ha elmennék IT helpdeskre, olvastam már korábban is, hogy ezt ajánlottátok, de fogalmam sincs más munka miért nem jó, vagy milyen tudást tudok ezzel szerezni.
Dióhéjban mit kell csinálni? Felhívnak, leb@sznak az ügyfelek én meg tűrőm?

(#2196) djgeg válasza freaghill (#2195) üzenetére


djgeg
őstag

Szia

Pont itt beszélgettünk a szintekről: [link]
Az én szerény véleményem is az, hogy fogd magad és dolgozz valamit. Pénzt/Tapasztalatot szerzel miközben kialakul az mit akarsz. OKJ sőt még néhány egyetemi szak se ér semmit se. 18 éves korom óta dolgozok, most meg már szépen keresek. (És amúgy nem feltétlen tudom, hogy mit is akarok majd 5-10 év múlva :D)

Helpdesk es melő meg szépen megtanít tűrni a hülyeséget. Amit azért az infószakma nagy részén hasznosítani lehet. :DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2197) freaghill válasza djgeg (#2196) üzenetére


freaghill
őstag

Miként dolgoztál eddig, onnan kezdve, hogy 18 éves korodban elkezdted az IT helpdesket (ha csináltad)?
Amit korábban beszéltünk certik, azok érdekelnének, csak pénz pénz pénz. Meg az otthoni tanulás, semmi felkészítés..

Meg ha én IT helpdesket csinálnak, akkor ahogy javasolták idegen nyelven (német).

Előrelépési lehetőség van?

[ Szerkesztve ]

(#2198) djgeg válasza freaghill (#2197) üzenetére


djgeg
őstag

Rendszermérnök, Rendszergazda, Helpdesk, Info "vezető", Szoftvertesztelő... Informatikai idegennyelvű cégen belüli kapcsolatártó stb. Voltam én már minden ami lehet. Néha még kódoltam is habár személy szerint rühellek. Annyi előnyöm, volt azért, hogy infós fakon végeztem anno, normális oktatásból... nem a némá egér bill turbo pascal :DDD
Ne feltétlen Helpdeskel kezdtem level 1-2-3 ban volt részem. Magyar-Angol. Engem kifejezetten idegesített az elején, mert nem feltétlenül vagyok egy türelmes fajta, de én örülök neki mert azért megtanított kezelni a "hülyeséget". :)

Helpdesken a 3 level közötti előrelépési lehetőség van. Illetve nagy cégeken belül ezeken belül is vannak rétegződések.
Idegen nyelven jobb. Egyrészt még jobban elsajátítod az idegennyelvet, másodrészt több pénz.
Személy szerint én ide oda ugráltam az elején fél-egy évente. Aztán most körvonalazódik azért.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2199) freaghill válasza djgeg (#2198) üzenetére


freaghill
őstag

Semmi komoly végzettséggel dolgoztál ilyen helyeken? :Y

Milyen tapasztalatot szerezhetek ami előnyömre válhat?

Szerk.: Fizetés mennyi lenne kb.?

[ Szerkesztve ]

(#2200) djgeg válasza freaghill (#2199) üzenetére


djgeg
őstag

Azért nem mondanám, hogy nem volt tapasztalat. :DDD Kedves infó tanáromnak hála 16-17 éves koromtól volt pár apró melóm. Főként rendszergazdai jellegű.
18 évesen pedig sikerül egy helyi cégnél (vidék) Jó angollal infós "háttérrel"+ kis cad tanulásra való hajlammal elhelyezkedni rögtön suli után. Szép fizuval.

Helpdesk fizuk változóak. Vidék-Pest. Nyelv. Terület. K sok mindentől függ.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.