Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) DVlad válasza kali (#33400) üzenetére


DVlad
őstag

Éppen erről beszélek. Nem átlagos, sőt. És éppen ezért, az általad leírtak miatt is hatásos, ha fegyvert szegeznek a behatolóra. Az otthon védelméhez sokkal több jogosítványra volna szükség, bizonyos feltételrendszer mellett az éles fegyverek TARTÁSÁNAK engedélyezésére is. Többek közt azon okokból, amiket te is leírtál.
Van olyan hely (USA területén), ahol "kötelező" a fegyvertartás. Az erőszakos bűncselekmények elkövetése az otthonok ellen a nullához közelít.
Azt nem értem, hogy miért akarják sokan az elkövetőket helyzeti előnybe hozni ezzel a hozzáállással. Miért ne legyen felkészült a sértett is?

(#33402) kali válasza DVlad (#33401) üzenetére


kali
legenda

az usa helyzete más, már csak a történelme miatt is, bár most ott is szigorítások vannak/lesznek, mert sok a probléma.
nálunk már az is nagy lépés volt, amikor kikiáltották, hogy nem kell kitérni a jogtalan támadás elől.
a megelőzés nehezebb dolog, már csak jogi szempontból is, esetleges feltételezések alapján - mi történt volna, ha...stb - nehéz megfelelő döntést hozni, ezért nem mernek kockáztatni, inkább a történések után lehet/kell kullogni.
abban is biztos vagyok - sajnos -, hogy amennyiben hazánkban jobban szabadjára engednék a fegyvertartást, abból is több probléma származna, mint előny...
az önvédelem, a saját tulajdon védelme...stb fontos dolog, viszont aki kicsit is képben van jogilag, az vélhetően most is megtalálja a módját, hogy rugalmasan megoldja a dolgokat, pláne ha a saját lakásában éri "támadás".
rendelnem kell itthonra viperát, persze nem a mérgesebb fajtából. :)
az a szerencse, hogy hozzánk ha szándékozik például betörni valaki, addig még a túlterhelt rendőrség is tud küldeni járőrt, mert mire a rácson és az ajtón átvágja magát, az nem percek kérdése lesz...

[ Szerkesztve ]

(#33403) DVlad válasza kali (#33402) üzenetére


DVlad
őstag

Európai példák is vannak arra vonatkozóan, hogy a szigorú szabályozás/tiltás nem váltja ki a kívánt hatást. Épp úgy, ahogyan a trafipaxok sem. :-D
Sajnos idehaza nem változott semmi. Ha megvéded magad és sikerrel, akkor meghurcolnak, szívni fogsz a joggyakorlat szerint.

(#33404) Ragnar95 válasza DVlad (#33403) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajnos a magyar jogszabályrendszer valóban egy vicc... :( Az is mi már, hogy a saját kerítésedbe nem vezethetsz áramot, hogy megvédd a tulajdonodat úgy,h kiírod,h áram van benne?! :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33405) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#33404) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tudtommal lehet, de kell egy "mezei" kerítés is az árammal ellátott előtt. Meg persze jól fel kell tüntetni azt. most ha valaki sötétben megy például paradicsomot lopni hozzád a kertedből, lehet nem látja a figyelmeztetést, vagy csak hülye, vagy nem tud olvasni ugye. Akkor ha te agyonvágatod az nem igazán van szinkronban az elkövetni kívánt bűncselekménnyel. Na ezért tiltják, vagy korlátozzák ezt be szigorúan.

Én utálom a lőfegyvereket, mert szerintem csak baj okozói, ez az én véleményem lehet támadni érte nem érdekel. Persze szigorú szabályozás mellett egyetértek lehessen tartani önvédelmi célból. De csak akkor lehessen használni, ha nyilvánvaló a betörő célja (rablógyilkosság). Ilyen esetben, mint ami nem rég történt az USA-ban, hogy véletlenül rossz udvarba állok be a kocsival és ezért a tulaj agyonlő az nem megengedhető! És pont az ilyen paranoiás idióták miatt kell szigorú törvényeket hozni. a másik meg a fegyvervásárlás jó pár amerikai államban egyszerűen csak egy betöltött 18 életév, meg egy személyi és büntetlen előélet kell. Az illető elmeállapotát nem nézik, ezért van az, hogy az idiótája beront az iskolába, azt lő akit lát.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33406) Ragnar95 válasza Cyberpunk (#33405) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont nemrég volt egy eset, amikor egy 70éves nyugdíjas vezetett áramot a kerítésébe, mert többször is loptak tőle, ki is táblázta asszem, majd még őt hurcolták meg a bíróságon, mert megcsapta az áram a betörőket... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33407) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#33406) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor lehet rosszul tudom, de érthető miért tiltott ez. Aki lop annak is van joga az élethez, még ha törvénytelen is a tett. Ha közvetlen veszélyben nem vagyok, de valakit agyonlövők, mert csak betévedt az udvaromba, vagy agyonvágja az elektromos kerítés az már szándékos emberölésnek minősül.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33408) Ragnar95 válasza Cyberpunk (#33407) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, de itt nem is akkora áramerősségről volt szó, ami agyonvág valakit, csak a villanypásztornál kicsit erősebbről, ami eltántorítja a betörőket a lopástól, de maradandó bajuk nem lesz...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33409) Bling95 válasza Ragnar95 (#33408) üzenetére


Bling95
őstag

Csak az az idiota annyira bevolt nyomva nem hogy beleesett az aramba ?:D

Egyebkent meg szegeny oreg bacsi hogy vedekezzen amikor rendszeresen kiraboljak ? Nezze tetlenul ?

(#33410) Ragnar95 válasza Bling95 (#33409) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont ezt tartom én is felháborítónak, hogy felfüggesztettet kapott szegény, miközben csak a saját tulajdonát akarta védeni és eközben nem esett komolyabb bántódása a betörőknek sem... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33411) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#33410) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha tiltják, akkor tiltják nem lehet mit tenni. A törvény az törvény, még ha szar is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33412) DanielK válasza Ragnar95 (#33410) üzenetére


DanielK
addikt

konkrétan meghalt :U

(#33413) Cyberpunk válasza DanielK (#33412) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor meg főleg, és örülhet a felfüggesztetnek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33414) DanielK


DanielK
addikt

Kacérkodom egy ilyennel, de ahhoz a mostanit el kéne adnom. :B
Nagyon tetszik a dolog! :))

(#33415) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Link lehet mégsem iPhone copy Meizum lesz.:U ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33416) Ragnar95 válasza DanielK (#33412) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor mondjuk jogos a dolog, tévedtem :R :B
Amúgy ez az óra elég királynak tűnik, bár ha már okos órát vennék ennyiért, az tutira egy 6th gen iPod Nano lenne, mert annál jobb lehetőség nincs a puskázásra :DDD :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33417) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#33416) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vagy megvárni az Apple okos óráját, ami persze csak pletyka még. :D Nekem elég lenne csak egy olyan, ami jelzi ha üzenetem jött, mivel gyakran vagyok zajos környezetben, és manapság elég halkak a mobilok, vagy nem veszem észre, ha jött egy üzenet, vagy akár hívás.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33418) DVlad válasza Cyberpunk (#33405) üzenetére


DVlad
őstag

Na ilyen elferdített történetekbõl lesznek a blikk olvasó társadalom okosságai.
Lopott fegyverrel! Nem saját, legálissal mennek a gyerekek lövöldözni amerikában.
De az internetet is be kéne tiltani, mert a "bombák" receptjeit is onnan szerzik meg az õrültek és még a nehezen kimutatható mérgezés fortélyait is.

Ördög ügyvédje üzemmódba kapcsoltak páran megint. Olyan eszetlen példákat felhozva, amikért az elkövetõket meg kéne nyúzni. Hogy jön a jogos önvédelem, lakáson belüli védelem tárgykörébe a kocsibeállós sztori? Érthetetlen. Kb. annyira, mint a közúti balesettel való emberölés.

Ha valaki vagy valakik bejönnek a házamba ûgy, hogy nem hívtam õket, akkor majd tesztet töltetessek ki velük, hogy kiderüljön, mennyire csúnyán kell odaszólnom ahhoz, hogy még ne fogjanak kést valamelyik gyerekem vagy családtagom torkához? Nem! Õ mérlegeljen mielõtt bemegy, hogy megéri e a kockázat.

[ Szerkesztve ]

(#33419) Cyberpunk válasza DVlad (#33418) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ugyan kérlek bizonyítsd az ellenkezőjét.;) Az hogy ellentmondasz nem elég, az annyit ér csupán mint az én állításom. Nem mondom, hogy mindenki legálisan szerzi be a fegyverét erre a célra.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33420) DVlad válasza Cyberpunk (#33419) üzenetére


DVlad
őstag

Tréfarépa volt a reggeli?
Ezeket a médiából veszed és még ott is elmondják, hogy "anyutól, auputól vették, stb", mert idióta szülõk vannak, felelõsség- és ész nélküli emberek is, akik nem tartják be a szabályokat, ezesetben a fegyvertartás szabályait. Persze a média legtöbbször picit ferdítve úgy adja elõ, hogy "legálisan tartott fegyverét vette el anyjának...". Ebbõl születnek a... (Hozzád hasonló vélemények.)

[ Szerkesztve ]

(#33421) Bling95


Bling95
őstag

Jo a kapubeallos sztori kicsit mas , de meg az udvaron se lonem agyon . Viszont ahogy valaki belep a hazamba onnantol en mar jogosnak erzem akar a lofegyver hasznalatot is ...

Tobb embert az utcankban mar ugy raboltak ki hogy mikozben felso szinten voltak az alsot kiramoltak , szegenyek hallottak hogy mi van de nem mertek lemenni ( amit megis ertek, fegyver nelkul nem mindenkinek van batorsaga )

Szoval aki lopasra rablasra adja a fejet igenis szamoljon szerintem azzal hogy neadjisten tarkon lovik ....

[ Szerkesztve ]

(#33422) Cyberpunk válasza DVlad (#33420) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hagyjuk inkább. Próbálj meg normális hangnemben kommunikálni felém, vagy nincs értelme a dolognak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33423) mondomén válasza Bling95 (#33421) üzenetére


mondomén
őstag

Lassan számolhat is. Kíváncsi vagyok az új Btk. hatályba lépése után hány olyan eset lesz a híradóban, hogy fegyverrel fogtak betörőt.

(#33424) GALARDO


GALARDO
addikt

Hehe.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#33425) válasza GALARDO (#33424) üzenetére



őstag

Nálam már rég hitelét vesztette handrás, de a legszomorúbb az, hogy itthon ez az ember képviseli az Apple-t.

(#33426) máyköl válasza (#33425) üzenetére


máyköl
veterán

Én nagyon csípem a figurát a sznobsága ellenére is...

Egyáltalán nem ő képviseli az Apple -t itthon, ez marhaság.

(#33428) DVlad válasza Cyberpunk (#33422) üzenetére


DVlad
őstag

Amilyen az...
De igazad van, valóban nem vagyunk partnerek ebben a témában.

(#33429) DVlad


DVlad
őstag

(#33430) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyit érhet kb egy bontott GYÁRI kijelző + hátlap? /nem új,de azért szép állapotú/

köszi

szerk: elnézést, iphone 4 :)

[ Szerkesztve ]

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#33431) Cyberpunk válasza domesz (#33430) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mihez? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33432) DVlad válasza DVlad (#33429) üzenetére


DVlad
őstag

Egy önvédelem/fegyveres témajú blogposzt, ismert biztonságpolitikai szakértőtől: [link]
Kaliber Magazin

(#33433) Bling95 válasza máyköl (#33426) üzenetére


Bling95
őstag

Enis olvasgatom sztem alapvetoen jo a stilus , jo van neha egy -egy fajdalmas megszolalas , de attolmeg jofej urgenek tunik

(#33434) Bling95 válasza DVlad (#33432) üzenetére


Bling95
őstag

Kerdes pl hogy kit vedhetek meg ? Pl ha latom hogy epp leakarjak szurni a szomszedomat akkor mihez van jogom?

Egyebkent meg nemtudom ki hogy van vele , de ha pl a gyerekeim, csaladom elete a tet , van barki is aki merlegeli hogy mivan ha lelovom? Megvedem a szeretteimet , barmi is az ara...

(#33435) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Létezik valahol egy országos Apple szerviz lista?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33436) korpicschess válasza Cyberpunk (#33435) üzenetére


korpicschess
veterán

Ugyan, egy Apple termék sohasem romlik el.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33437) joey04 válasza Cyberpunk (#33435) üzenetére


joey04
titán

itt nézz körül.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33438) Cyberpunk válasza korpicschess (#33436) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most van egy kurva jó wifi bugom, nem nagyon találtam róla érdemi információt a neten, de van hogy látja a hálózatot, de nem tud rá csatlakozni. Ez eléggé idegesít most, mivel menne eladásra. :U

joey20: kösz. Inkább úgy kérdem van e valahol a Dunántúl déli részén? ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33439) Xero válasza Cyberpunk (#33438) üzenetére


Xero
nagyúr

Persze. Elgurulsz az M6-ig, utána némi út észak felé és máris van több is amiből mazsolázhatsz. ;]

(#33440) Ragnar95 válasza Cyberpunk (#33438) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs, csak Pesten van APR és így szerviz is.

Handras szerintem is nagy forma amúgy, imádom a stílusát, meg elég jó a blogja is szerintem, szórakoztató, sznobnak sznob, de hát ez van, ettől még pacek csávó ;]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33441) Blyan válasza Ragnar95 (#33440) üzenetére


Blyan
félisten

Én simán rágyújtanám a boltjait annyira fellengzős a stílusa. De vitathatatlan, hogy jókor érzett rá arra mit kell árulni és jól viszit a boltot is. A blogja pedig alapvetően szintén a megélhetést támogatja.
És igen, megvannak a neki bólogatók is tisztességgel - ergo ezt is jól csinálja.

A pacek dologért már eleve megérdemelne egy állast valamelyik MBP-val.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#33442) Xero válasza Blyan (#33441) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó gyerek volt régen. Ő tényleg a nulláról jött. Még akkoriban ismertem meg, amikor a boltban élt és csak készülődött megvenni az első Mac-jét. Sokat kockáztatott és bejött. Valóban kicsit elgurult a gyógyszer, de van ilyen.

A pacekért viszont már én is kiosztottam párszor. Fel nem foghatom miért terjedt el ez a hibás dolog, holott évek óta a pacek=arc.

(#33443) válasza Blyan (#33441) üzenetére



őstag

Az a típus akinek mindig igaza van. Ha kitalálja hogy holnaptól Ferrari Piros iPhone 6-osok jönnek, és mégsem, akkor is azt mondaná, hogy én szóltam előre. :D Orbán elbújhatna mellette.

Xero

0-ról kezdte? Apple előtt vasalókat árult, meg gyúródeszkát. :D Mindig azt amiben üzletet látott. Lehet isteníteni, de biztos nem kerülne be az első százba, még ha lenne is annyi pénze. Mert oda csak tiszta átlátható vagyonnal rendelkezők kapnak tagságit.

[ Szerkesztve ]

(#33444) kali válasza (#33443) üzenetére


kali
legenda

más feltételeknek sem feltétlenül felelne meg...

(#33445) Xero válasza (#33443) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy kereskedő nyilván azt árulja amiben pénzt lát. A Mac-eket pl tényleg meggyőződésből kezdte el árulni a Klipsch-ek mellett. Nem kevés energiát befektetett a terjesztésükbe (aktív jelenlét hwsw-n, beszmacen, fixtv-s megjelenések).
Ha valaki egy normális albérletet is hajlandó azért beáldozni, hogy a bolt működjön ő pedig szinte 0-24-ben rendelkezésre álljon, én azt bizony nullának hívom.

Itt nem az volt a kérdés, hogy hova kerülne be és hova nem (amúgy sincsen annyira eleresztve, mint azt sokan vélik róla). Egyszerűen nagyon sokan csak a kirakat alapján ítélik meg, bár ez az emberekre jellemző. Ez ugyan olyan, hogy pl engem is élből sznobnak titulálnak, mert használt autónyi pénzeket öltem Apple termékekbe, holott fogalmuk sincsen róla, hogy számomra ezek munkaeszközök.

Persze nem egy mérnök a srác, de a kijelentéseit pont ezért kell helyén kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#33446) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Wifi bugról tudtok valamit? Egyszer csak gondolt egyet és most már nem nagyon akar csatlakozni a routerhez, van amikkor meg jó. De látja a routert, meg ki is jelzi milyen a jelerősség, de ki írja ha rábökök, hogy "nem lehet csatlakozni", azt kampec.

Ugyan ez van a Nokiával is, ha meg osztom a mobilnetet a Lumián, azt is látja, de arra sem csatlakozik. :W

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33447) válasza Cyberpunk (#33446) üzenetére



őstag

Előbb is akartam írni csak nem akartalak elkeseríteni. Döglődik. Baseband chippeknél is így kezdődik, mikor dobálja a hálózatot. Te mindig kifogod. :D

[ Szerkesztve ]

(#33448) válasza Xero (#33445) üzenetére



őstag

Én is sok százezreket költöttem órákra, és ugye ez egyesek szerint sznobizmus. Csak akik ilyet állítanak, fogalmuk sincs ezekről a szerkezetekről. Mennyi szabadalom, munka, precizitás, stb. van benne. Lásd turbillon, hő kompenzált alacsony hőtágulású billegő. Mind ezt a napi 0-5mp-es járáspontosság érdekében. Megnéznék egy Tissot-ot, amelyik ezt tudja. :D

[ Szerkesztve ]

(#33449) Cyberpunk válasza (#33447) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gondoltam. :U Csesszék meg.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33450) joey04 válasza (#33443) üzenetére


joey04
titán

A stílusát lehet kritizálni (bár az is ezerszer lefutott kör), de az Apple termékekbe tényleg bele van buzulva, ehhez még nagyon ismerni sem kell, hogy belásd.

Xero: A Fix tv-n az i+ adás nem is volt olyan rossz, de amikor macians néven újrakezdték az már értékelhetetlen volt. Igaz ott Handras már nem szerepelt.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.