Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180651) nord_ válasza TechN7ne (#180646) üzenetére


nord_
veterán

Mac Mini?

(#180652) radi8tor válasza icecave (#180650) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Attól is függ a lefolyása (súlyossága) a dolognak hogy te mennyi virnyákot nyeltél be. Ha neked enyhébb tüneteid vannak és negatív PCR akkor úgy néz ki kis dózist kaptál belőle.
Amúgy orr vagy torok mintavétel volt? Esetleg mindkettő?

⭐ Stella

(#180653) tothjozsi96 válasza icecave (#180639) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az egyik oktatóm felesége koronás lett, egy háztartásba élnek a 3 gyerekkel. Bezárva voltak ők is, de a feleségén kívül senki se kapta el.

(#180654) icecave válasza radi8tor (#180652) üzenetére


icecave
nagyúr

Mindkettő. Az eredményen még az influenza víus tesztek is rajta voltak bónuszként, azt is megnézték (nyilván,hogy az ember esetleg ha negatív, akkor influenzés-e), de azok is negatívak.

Nyilván azért fontos ez, mert a vírussal csak találkozom... Ha most nem leszek beteg így, akkor adott esetben később is "ennyivel megúszhatom", mert azért a szervezetem megismerkedetta vírussal és termelni fogok ellenanyagot? Persze, "valami van", különben nem lennének tüneteim.

[ Szerkesztve ]

(#180655) radi8tor válasza icecave (#180654) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lehet placebo (pszichés eredetű) vagy lightos fertőzöttség miatti negatív teszt.
(nem kizárt a hibás mintavétel is de mivel mindkét helyről vettek mintát enek kicsi az esélye)

Ellenanyagot majd az antitest teszt mutathatja ki egy későbbi szakaszban.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#180656) icecave válasza radi8tor (#180655) üzenetére


icecave
nagyúr

Most akkor nem tudom, mi a jó megoldás, smároljam jól le az asszonyt? De most komolyan, a távolabbi jövőt tekintve gondolkodom, hogy járnék jobban...

(#180657) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Van ilyen topik is? De jóóó! Sziasztok! :)

(#180658) icecave válasza tesz-vesz123 (#180657) üzenetére


icecave
nagyúr

Nincs! Na viszlát! ;]

Csak szivatlak :D

(#180659) radi8tor válasza icecave (#180656) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre szerintem nincs jó válasz mert a vírus amint bejut a szervezetbe mutálódik. Ha egy durvább mutáció jut belőle akkor azért nem lennék a helyedben. Ezt meg ugye előre képtelenség kitalálni. Kb olyan mint a rulett a kaszinóban...

⭐ Stella

(#180660) tesz-vesz123 válasza icecave (#180658) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ez így hirtelen elkeserítő. :(

;]

(#180661) TechN7ne válasza nord_ (#180651) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Új iMac 27col

icecave
Gyors teszt sem 100% :F

(#180662) icecave válasza radi8tor (#180659) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezt hol olvastad? Csak azért kérdezem, mert mint tudod, az asszony járványügyi szakember, és azt mondta erre, hogy ez egyszerűen nem igaz, amit írsz (no offense).

(#180663) radi8tor válasza icecave (#180662) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

evolúcióbiológus mondta. [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#180664) icecave válasza radi8tor (#180663) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszi, mindenképp megnézetem vele, aztán majd mondja, mit gondol, mármint ha rá tudom venni,hogy egy órás youtube videót megnézzen :R

Ha ő nem, én mindenképp meghallgatom, mert az, hogy amint beléd kerül, mutálüdik a vírus, akkor ha csak a regisztrált fertőzötteket nézzök, akkor jelenleg vagy 55 millió mutációja van a vírusnak, ami már így alapból hülységnek hanngzik, hisz akkor nem lesz az a vakcina, ami ezt "lefedi".

[ Szerkesztve ]

(#180665) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Szökő évente készítenek konkrétan ilyen komoly filmet ,mint ez a Netflix es Megrepedve
👊🏽

(#180666) madgie válasza icecave (#180664) üzenetére


madgie
titán

Jobbulást, ez a sz@r mindenkin át fog menni sajnos :(

(#180667) icecave válasza madgie (#180666) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönjük :R

(#180668) -secret- válasza icecave (#180664) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jobbulást.!

Nekem másfél hónapja volt egy 3-4 napos fejfájásom. Nagyon sok emberrel találkozok napi szinten. Ha valaki ki van téve ennek a faszságnak akkor én/mi igen... :U

(#180669) nord_ válasza TechN7ne (#180661) üzenetére


nord_
veterán

Tudom, hogy azt nézted ki, de azért a Minire is érdemes lenne vetni egy pillantást, mert az egy kiváló alternatíva.

(#180670) .Szaki. válasza icecave (#180664) üzenetére


.Szaki.
addikt

Jobbulást!!

(#180671) Gsx-rr válasza icecave (#180664) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Masik topicban olvastam ti azert komolyan vedekeztetek es mindent megtettetek.
Nekem is ez azt bizonyitja folodleges az eltulzott hiszti, ahogy mas is irja ugy is vegigmegy mindenkin.

(#180672) icecave válasza Gsx-rr (#180671) üzenetére


icecave
nagyúr

Gyors tegyük hozzá, amit írtam itt párszor, párom járványügyi flügyelő, várható volt, de ha azt nézzük,hogy ennyi idő után még csak most kapta el valahogy, akkor az pont az ellenkezőjét bizonyítja annak, amit gondolsz. Biztos volt olyan, hogy az ember pillanatra ne figyelt, leveszed kajálni, megfogsz valamit szádhoz érsz mert megfeledkezel róla, stb.

Köszi mindenkinek, ha ennyiben "kimerülne" a dolog, ami a tüneteket illeti, azzal kibékülnénk.

[ Szerkesztve ]

(#180673) Sukta 95


Sukta 95
tag

Az iStyle kedvezmenye macbook vasarlas eseten levelezo tagozatosokra is ervenyes vajon?

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#180674) radi8tor válasza icecave (#180672) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezalatt mit kell érteni? (járványügyi felügyelő)
Ott volt a sűrűjében?

⭐ Stella

(#180675) Rage47 válasza Sukta 95 (#180673) üzenetére


Rage47
veterán

Ha van érvényes diákid, akkor tök mindegy. Sőt, az is mindegy, hogy kié, csak érvényes legyen.

(#180676) -secret- válasza Sukta 95 (#180673) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja diák kell hozzá.

(#180677) icecave válasza radi8tor (#180674) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez a foglalkozása. Mindent csinál, ami ezzel kapcsolatos, de nem egészségügyi ellátás, de kontakt kutatás, védőfelserelés és minden egyéb oltás stb háziorvosoknak kiosztása, stb (ami miatt kb átjáróház van náluk, ezekért a pontos adminisztráció miatt szeméélyesen kell menniük az orvosoknak, stb). Emellett gyanúgy ügyek felderítése, stb. Tehát bőven van eséyl rá, hogy valami módon elkapja (persze, mindenkire rászól,hogy maszk, stb, de ez oylan,hogy többen dolgoznak egy szobában is, stb. még maszk is ha van mindenkin, közös pecsét, stb. Aztán a sőrő fertőtlenítések ellenére is bármi lehet (közös légtér, közös kajáló/konyha rész, sorolhatnám. Ők meg ugye nem tudonak home office-olni az előbb leírtak miatt.

(#180678) Sukta 95 válasza Rage47 (#180675) üzenetére


Sukta 95
tag

+secret: Thx, diákim nincs, mert nem váltottam ki, de az oldaluk azt írja, jogviszony igazolás is elég, azt tudok kérni 5 perc alatt. Vagy, max csövelek egy diákit ismerőstől.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#180679) madgie válasza Sukta 95 (#180678) üzenetére


madgie
titán

Hm, én még februárig OKJ-zek, akkor vehetnék egy Airt diákáron? :D

(#180680) Vaze válasza Vaze (#180532) üzenetére


Vaze
őstag

Sziasztok!
Ma megkaptam eletem elso Iphone -om.
Jelenleg toltodik,de utana kezelesbe veszem ;]
Amugy kek szinben kertem,es nagyon nagyon tetszik :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#180681) Sukta 95 válasza madgie (#180679) üzenetére


Sukta 95
tag

Ennyi szerepel az oldalukon, ahogy látom:

A „Diákigazolvány feltöltése” menüpontban töltsd fel egy érvényes felsőoktatási (főiskolai vagy egyetemi) diákigazolvány mindkét oldalát, vagy hallgatói jogviszony igazolást, vagy munkáltatói igazolást.

Azt nem tudom kell-e nekem a 16 Giga ram, +80k-ért.

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#180682) .Szaki. válasza Vaze (#180680) üzenetére


.Szaki.
addikt

Gratulálok hozzá! :))

(#180683) Vaze válasza .Szaki. (#180682) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#180684) madgie válasza Sukta 95 (#180681) üzenetére


madgie
titán

Ezen én is agyalok, SSD-n nemkülönben: rá lehet dugdosni akármit, de ha már egy külső nvme házat veszek, meg abba egy ssd-t, hiába lesz 1 TB-m, az is 60 ezerbe kerül... akkor meg 80-ért már gyári 512 van, azon már elférek, aztán a backup meg úgyis HDD-kre megy.

Kérdés, hogy egy ilyen firstgen cuccba érdemes-e 600 ezret beleönteni...

[ Szerkesztve ]

(#180685) ittakary válasza madgie (#180684) üzenetére


ittakary
nagyúr

Utolsó kérdésedre a válasz: korai még ez

NO PREORDERS - 9GAG

[ Szerkesztve ]

(#180686) madgie válasza ittakary (#180685) üzenetére


madgie
titán

Oké, de mihez képest? Most is másfél napja pöcsölök olyan anyag utómunkáján, amin annyit strandlabdázik az iMac, hogy lassan felgyújtom :D

Másrészt meg ja, jön az ubiszezon, február-márciusig kevés melóm lesz, ilyenkor végképp nem jó döntés gépet venni (de eleve jövőre akartam :D)

Mindenesetre a 2013-as rMBP-t meghirdettem a Marketplace-en, jönnek majd a hatvanér' idejadod, bástya? szövegek :DDD

(#180688) r3dsnake válasza #20749568 (#180687) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

230-250 körül mennek.

(#180690) ittakary válasza r3dsnake (#180688) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem mennek annyiért

2013 - 160
2014 - 180-200
2015 - 200-220

250ért már 2016ot veszel

(#180691) r3dsnake válasza ittakary (#180690) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

15"-est? Nemhinném. :)

(#180692) ittakary válasza r3dsnake (#180691) üzenetére


ittakary
nagyúr

senki nem beszélt 15ösről, madgie 13asat árul

(#180693) madgie válasza ittakary (#180692) üzenetére


madgie
titán

És pont 160-ért :)

(#180694) r3dsnake válasza ittakary (#180692) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ja. Nemgondoltamvolna, hogy az van neki. (Amúgy meg sehol se említette a hozzászólásában.)

(#180695) ittakary válasza madgie (#180693) üzenetére


ittakary
nagyúr

én is ennyiért adtam el az enyémet valamikor tavasszal

vicces sztori volt 100ért vettem :D

én voltam az első aki felhivta és lefoglalta, ugy zártuk le a beszélgetést hogy mindjárt irja a cimét... Fél óra után sem irta meg, újra felhivtam, ezt kérdezte "Figyelj neked igértem oda?" mondom persze, velem beszéltél az előbb. Válasza: "Ja akkor jó, a cim: XYZ"

Odamentem, átvettem, kifizettem, megyek ki az bejárati ajtón, búcsúzó kézfogásnál csöng a kaputelefon, felveszi, lerakja rámnéz "húha lehetne hogy a laptopot berakod a kabátodba? úgy néz ki összetévesztettem a telefonszámokat és másnak is mondtam hogy jöhet érte"

megyek le a lépcsőházban, sietek ki a kapun, az érkező srácok akkor nem foglalkoztak velem, szállok be az autóba erre rohannak oda hozzám "Hé haver azt a laptopot én akartam megvenni" ... gázt adtam és elhajtottam

Elég tré volt az eladó részéről hogy több embernek is odaigérte ...

[ Szerkesztve ]

(#180696) icecave válasza madgie (#180693) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet meg is venném,de van egy 144Hz-es 3440x1440-es monitorom, nem tudom, rá tudom-e kötni, illetve HDMI-n csak 30 Hz megy át, esetleg másik kimeneten egy displayportra átalakítóval (az van a monitoron még bemenet) menne-e nagyobb, legalább 60Hz ekkora felbontáson.

(#180697) madgie válasza icecave (#180696) üzenetére


madgie
titán

Itt nem adnám oda senkinek, kell neki egy normális tisztítás meg egy új akku :)

(#180698) Wmwinters01 válasza icecave (#180654) üzenetére


Wmwinters01
tag

Ez amúgy tök érdekes. Párom gyógytornász, napi szinten kapcsolatban van betegekkel, mióta (október közepe) az ápolóikat átrakták a Covid-ITO-ra azóta nekik kell vérnyomást mérni, átmozgatni, öltöztetni, fürdetni stb.. kb mindent amit az ápolók csinálnak, csak nincsenek elegen azért akik még a Rehabilitáción vannak, azok mindent is csinálnak. Egyik kollégája három héttel ezelőtt már otthon feküdt pozitívan, másik kollégája azon a héten pénteken lett szarul és lett pozitív. Párom múlthét kedden lett rosszul, fejfájás, köhögés, levertség. Szerdára 6 beteg lett pozitív az osztályukon... elküldték PCR tesztre (hétfő-kedd szabin voltunk, kedden ment tesztelni), mert náluk azt rendelte el a kórházvezetés, hogy akinek bármilyen tünete van, azonnal menjen tesztelni.
Szerdán megkapta, negatív, majd mondták hogy vasárnap menjen megint, az is negatív lett. Influenza oltást beígérték nekik is szeptember elején, azóta várják hogy megkapják... (nálunk le lett adva a névsor, hogy ki kér és rá 1 hétre mindenki meg is kapta... és nem egészségügy.. :DDD )
Viszont most tegnap óta elkezdett köhögni... láza nem volt, csak hőemelkedés, az is múlthéten, azóta semmi. Nővére orvos, ő azt mondta hogy lehet nem mutatta ki a kis fertőződés miatt a teszt, de a tünetei egy az egyben megegyeznek a covidos tünetekkel. Valószínű hogy így is termelődik ellen anyag, mert hát valamitől az ember csak rosszul érzi magát, amire a szervezet reagál... elválik, nálam rendre negatívak a tesztek 6naponta. Mondjuk nem meglepő... az elmúlt 10 évben 3szor voltam háziorvosnál, egyszer átjelentkezni egy másik háziorvoshoz, egyszer alkalmasságit csináltatni és egyszer volt egy felfázásom... :D aztán ennyi..

Mindenesetre, jobbulást nektek, cink-szelén tartalmú vitaminokat szedjetek! :)

[ Szerkesztve ]

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#180699) Wmwinters01 válasza ittakary (#180695) üzenetére


Wmwinters01
tag

:DD :DD ez mekkoramár :DD

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#180700) icecave válasza Wmwinters01 (#180698) üzenetére


icecave
nagyúr

Influenza ellen be vagyok oltva már hetek óta.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.