Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) Peter.70 válasza tboy93 (#35798) üzenetére


Peter.70
őstag

hegesztő kábel hifihez? hány watt teljesitmény? :D

(#35802) honda23 válasza Peter.70 (#35772) üzenetére


honda23
aktív tag

Ködölés.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35803) tboy93 válasza Peter.70 (#35801) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aham. A hegeszto kabel legalabb nagyreszt rez, nem rezezett alu. Ilyen kabel minoseget hifi tapkabelbol 2x-es aron kapsz... ;) Pg zx450 kb. ~590w rms, signat ram3 mkII kb. 700w rms.

(#35804) Peter.70 válasza tboy93 (#35803) üzenetére


Peter.70
őstag

Mindig tanul az ember :D

(#35805) tboy93 válasza Peter.70 (#35804) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nezz at az auto hifi topikba, sok jo tippet kaphat ott az ember :))

(#35806) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Valaki ígért nekem Night Breaker videót. Nem jött. :D Mindegy is.
Kicseréltem az izzókat.
Előtte: Osram H4 (valami sima)
Utána: Osram H4 Night Breaker Unlimited

Sokkal kontúrosabb a fény, amit eddig irigyeltem kollégám 2014-es 7es golfjából. :DDD
Várom az esőt, arra még kíváncsi vagyok.
Felraktam pár szemléltető videót én, hátha valakinek hasznára válik. A videók nem mérvadóak, mint más egyéb fényjelenség fotózásnál sem ugyebár? Egyszerűen csak demonstrálni akarom azonos beállítások és körülmények között a látható változást.

Sima H4
Night B.
Sima H4 kontra Night B. szemből
Night B. szemből

Köszönöm a tippet egyébként, remélem beválik.

Más: a fényszóró magasság állítást otthon nem tudom elvégezni egyedól ugye? Ha igen, melyik pöcköt kell csavargatni? :))

(#35807) runner 125 válasza z123456789 (#35806) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem akarok ünneprontó lenni, de amit a "videón" bemutatsz, azt 4 fénykép is visszaadja. :))
Inkább lettem volna kiváncsi mondjuk belülről videozva menet közben a különbségekre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35808) z123456789 válasza runner 125 (#35807) üzenetére


z123456789
addikt

Nem vagy az. Fotót nem tudtam csinálni, a rendes fényképezőt meg nem akartam órákig állítgatni hogy egy db fotót összehozzak.
Menet közbeni videó nem lesz. Mert én vissza nem cserélem. :N
Majd a következő delikvens aki rászánja magát.

(#35809) EQMontoya


EQMontoya
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#35810) Snoop-y válasza z123456789 (#35806) üzenetére


Snoop-y
veterán

De el tudod.

Az egyik pocok csavargatasa felfele/lefele allitja a tukrot a masik pocok oldaliranyba.

Egy haz falanal vagy garazsajton is elvegezheto a beallitas.

Kell kb 10m hely a fal elott(sik betonozott)
Kell egy meroszalag meg egy jelolo.

[link]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35811) z123456789 válasza Snoop-y (#35810) üzenetére


z123456789
addikt

Aha. OK. Köszi.
A bal hátsó ajtóm úgy sem nyílik, majd szépen megcsinálja a szerelő azzal együtt. :D
Azért köszönöm. :R

(#35812) bbubby00 válasza z123456789 (#35811) üzenetére


bbubby00
őstag

Ezt akartam irni.
Normalis szervizbe ezt ingyen megcsinaljak neked! :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35813) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

8gen sedan érthetetlen tervezési hibából adódó korróziója:

Mindkét hátsó kerékdob íve pereménél, belülről benyúlva a kerék felől a perem olyan balfasz módon van meghajtva, hogy ott a sár/só/homok tökéletesen meg tud ülni a felhajlításban, és 6 év alatt csodálatos módon megindítja a rozsdásodást. Fényképezni sajnos nagyon nehéz, tisztítani szintén. Kerékcserekor érdemes ellenőrizni, és sürgős megoldást találni rá, mert nálam még nem látszik kívülről, de már a rozsda feszegeti felfelé a peremet. Karosszériással érdemes valamit oda kitalálni, mert a gyári állapot szinte mintha direkt lenne szar.

És ez az elem ami teljesen egyben van, a küszöb és a tetőív egész az A oszlop elejéig.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35814) z123456789 válasza bbubby00 (#35812) üzenetére


z123456789
addikt

Hát az lesz. Mondjuk amikor kicseréltettem a komplett lámpákat idén, akkor is be lett állítva...elvileg. De szerintem magasra hord. A legfelső állásban kéne használnom, hogy amikor megpakolom a csomagtartót, és feláll az orra, legyen hova leereszteni még. Ennek ellenére már most a legalsó állásban használom. :S

(#35815) runner 125 válasza BlacKSouL (#35813) üzenetére


runner 125
nagyúr

A HR-V-n nincs felfelé visszahajtva, csak simán behajtották L alakba, de havi egyszer mindig kipucolom kefével a két hátsó ívet végig, mert így is megül ott a sár. Főleg az ívek végződésénél, ahol a hátsó lökhárító felső éle csatlakozik a lemez részhez.

Rá kell keresni, biztosan létezik valamilyen gumi szerű ipari tömítő, hézagkitöltő anyag, amit pl. autógyártásban is használnak. Ha ennyire problémás és tényleg U formában visszahajtották, egy alapos tisztítás után (amennyiben nem szükséges még lakatos munka) én biztosan kifújnám vízszintbe. Sőt, még kicsit srégen / ívesen is fel lehetne tölteni, h esélye se legyen a sárnak megülni.

mod.

Talán annyival szerencsésebb még a helyzetem, h gyárilag van egy jókora élvédő gumi rajta végig, így nem közvetlenül a fémre ül fel a sár, ennek ellenére 2 pontján volt rajta némi korrózió, de még igyekeztem időben megfogni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35816) bbubby00 válasza z123456789 (#35814) üzenetére


bbubby00
őstag

Mond meg nekik az észrevételed, tuti, hogy jól fogják beállítani utána :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35817) z123456789 válasza bbubby00 (#35816) üzenetére


z123456789
addikt

Én is így gondoltam. :K

(#35818) tboy93 válasza BlacKSouL (#35813) üzenetére


tboy93
nagyúr

7g-n is fos, de most a lakatosok megcsinaltak es lezartak.

(#35819) !Overdose! válasza BlacKSouL (#35813) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem értem, hogy miért hagyták el a gumiperem használatát. Azért az egy rossz vicc, hogy egy 6 éves autón rosszabb állapotban legyen a sárvédőív, mint egy 17 évesen. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35820) demars válasza BlacKSouL (#35813) üzenetére


demars
addikt

Alapos tisztítás, csiszolás, majd alváz védő elég lehet??
Gumi tömítőt lehet kapni, pl amivel a szélvédőt teszik be... Az erős és vízhatlan...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35821) BlacKSouL válasza !Overdose! (#35819) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem lenne az annyira rossz, de sajnos emiatt a tervezési hiba miatt szinte mintha direkt a rozsdát akarnák előcsalogatni. Pedig egy néhány száz forintos tétel lenne a kerékjáratot rendesen leburkolni. Elöl pl. 75%-ban burkolt is egy műanyag elemmel.
(Most hülye példa 5-ös BMW-ből venni példát, de ott van ilyen szövetszerű betét teljes felületen, tényleg nem lehet 1-2 ezer Ft-nál több anyagárban, és amellett, hogy leburkolja rendesen a kerékívet, hangszigeteli a kerékjáratot is, és esőben-latyakban nem olyan hangos ahogy folyamatosan sugárirányban verődik a víz a dobnak)
Muszáj leszek mielőbb megcsinálni, mert a téli sónak így nekimenni felér egy késdöféssel az autónak.

demars: Meg kell nézni milyen állapotban van. Nálam szerintem már kell némi kis lakatosmunka is, de még csak a felhajtott peremen látok rozsdát, a lefelé néző egyenes alsó szakasz még épnek tűnik, és kívülről is ép még a lemez. Egy helyen látni már az egyenes szakaszon, az pedig a jobb oldali ívnek a lefelé/hátrafelé néző egyenes része. Ami mögött előrefelé a küszöb és a hátsó ajtó felé megy tovább a karosszéria. Ott szerintem ponthegesztve van két lemez találkozása, és ott már a festett részen is átütött.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35822) tboy93


tboy93
nagyúr

Megvettem az új téli gumikat. Hankook w452, 2715-ös dot. Ti felraktátok már?

(#35823) rbence válasza tboy93 (#35822) üzenetére


rbence
senior tag

Én még pár hetet várok, nincs túl "meleg" hozzá?

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#35824) bbubby00 válasza tboy93 (#35822) üzenetére


bbubby00
őstag

Én múlthéten már felrakattam :)
Viszont tényleg meleg van még, mert hármasba is megnyikkannak :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35825) Tsebacsi válasza tboy93 (#35822) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is várok vele, hiába van reggel 5 fok, ha nappal 15 van, eszi a meleg a téligumit, míg a nyári csak kicsit rideg. Jég/hó még nincs, én megvárom a tartós 7 fok alatti hideget.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35826) runner 125 válasza tboy93 (#35822) üzenetére


runner 125
nagyúr

A Honda-ra most hétvégén fogom felrakni, mert Ausztriába már kell.
De egyébként én sem raknám fel, qrva jó idő van még a téli gumihoz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35827) zolynet válasza tboy93 (#35822) üzenetére


zolynet
addikt

Már fel, mert ugye Szlovéniába mentem, így mondom nehogy gebasz legyen. (még hóláncot is vittem :B )
Meglehetősen hangos volt az út, kár volt feltenni 13-14fok volt.

Vingar-szurdoknál jártunk, a Bohinji-tóhoz nem mentünk el, odavissza vagy 220km lett volna, nem nagy tétel, de itt is nagyon jól éreztük magunkat.

Life is too short to stay stock!

(#35828) z123456789 válasza tboy93 (#35822) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem ugyan ilyenek vannak, ha jól sejtem idén lesz a 3. szezonjuk. :)
Hétvégén felrakom én is.

(#35827) zolynet
Azta! Ez szép lehetett. :)

[ Szerkesztve ]

(#35829) !Overdose! válasza z123456789 (#35828) üzenetére


!Overdose!
őstag

Akkor az inkább W442 lesz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35830) bbubby00


bbubby00
őstag

Jövő tavasszal el kéne nézni Zakopánéba. Lenne kedve valakinek? :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35831) LógaGéza válasza bbubby00 (#35830) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha csak kedv kérdése lenne :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35832) z123456789 válasza !Overdose! (#35829) üzenetére


z123456789
addikt

Jó lehetséges. :B De gondolom ez ugyan az a sorozat nem?

(#35833) tboy93 válasza zolynet (#35827) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem is nagyon jo hely, csak kicsit draga.

z123456789: nem, ez egy idei teljesen uj fejlesztes :)

[ Szerkesztve ]

(#35834) z123456789 válasza tboy93 (#35833) üzenetére


z123456789
addikt

:(((
Akkó' buktam. Mindegy. Hankookom van nekem is, és harmadszorra szerelem fel. :D

(#35835) tboy93 válasza z123456789 (#35834) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hogy szuperal? Tesztekben jokat irtak rola.

(#35836) rbence válasza zolynet (#35827) üzenetére


rbence
senior tag

Mi a hosszúhétvégén a Tátrához, egész pontosan Alsóerdőfalvára mentünk,olvastam előző héten olyanokat, hogy már 8 centi hó esett, de amikor odaértünk, napsütéses idő volt, jól bírta a nyári gumi:) Poprádig egy gyönyörű, magyar rendszámos fehér 6gen coupé ment előttünk, nem innen volt valaki? :P

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#35837) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nah kerdes. Az asszony ufo civicen az elso lampa (fenyszoro ) benyomodott. Valaki nekimehetett de eleg ovatosan mert sem a kocsin se a lampan nincs semmi nyom. Azt latni hogy a lampat kis fulecskek fogjak ( ha minden igaz es amennyire latom nincsenek eltorve )
Hogy a fraszban lehetne visszatenni? ( semmi hely nincs a lampa mogott szoval nem ferek hozza )
Le kene venni a lokost? :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35838) EQMontoya válasza Snoop-y (#35837) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hűtőmaszk kivétele után sem férsz hozzá? Azt azért kisebb meló levenni.

Same rules apply!

(#35839) z123456789 válasza tboy93 (#35835) üzenetére


z123456789
addikt

Hát amikor felszereltettem először pont ratyi latyakos, mocsok idő volt. Fogtam magamat, és elmentem vele meghajtani a civicet. Nyomvájúba bele, tócsákon át, mindig gyorsabban. pályán hidegben lazán merek vele 120/130-cal száguldani, meg tudok állni vele. Azelőtt mindig csak használt gumim volt, és soha többet. Nekem nagyon bejött. Sokkal jobban tudtam kontrollálni az autót. Persze ha faszig havas minden, akkor azért amúgy is óvatosabb az ember. Szerintem lehet ár/érték szemszögből remeknek nevezni. :K

(#35840) tboy93 válasza z123456789 (#35839) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hankookom meg sose volt, kivancsi vagyok mar :) A nyari yokohama nagyon bejott, telire is jo lett volna a yoko vdrive csak a hankookhoz kepest sokkal dragabb lett volna...

(#35841) sunny84 válasza z123456789 (#35839) üzenetére


sunny84
senior tag

én bridgestone blizzak lm 20 -at használok télire eddig nagyon bevált , a nyárim meg hankook ventus prime 2 ... , a vti -n is ezt a kombót használtam sokáig

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#35842) demars


demars
addikt

Nekem TS 850 van télre... Bitang jó... Második szezonját kezdte meg... Pár évig jó lesz...
Viszont a nyári szettnek annyi... Azt mikor érdemes venni? Most lesz olcsóbb, vagy tavasszal??
Újat vennék... Michelin, Dunlop, Continental... Ezeket ismerem... Normál használatra mit ajánlotok?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35843) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Az Accord-okban található 2.4-es, F1 kombos motorrol, valtorol van valakinek tapasztalata?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35844) sunny84 válasza runner 125 (#35843) üzenetére


sunny84
senior tag

van egy nagyon jó barátom neki évek óta 2,4 es accordja van ha fészen rám írsz adom a kontaktot
ö lenne az

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#35845) Snoop-y válasza runner 125 (#35843) üzenetére


Snoop-y
veterán

Baratomnak 2.4-es automataja van. Mi erdekel?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35846) BlacKSouL válasza demars (#35842) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nagyon oda kell figyelni hogy téliből és nyáriból épp mi a jó, illetve mi a fontos szempont.
Nekem a gyári Bridgestone Turanza ER300 4 év alatt öregedett el. Kikeményedett. Kopni nem kopott túlságosan, stabil is volt, illett az autóhoz, de sajnos 4 év után már annyira búgott, bubogott, hogy le kellett cserélni. Pedig futófelületre kb. 65-70 %-os volt.
A téli gumi már első évtől Goodyear UltraGrip 7+. Ez annyira bevált, hogy 6. szezonját kezdi meg. Kicsit már töredezett a lamellasor, de a lamellaszerkezete miatt a kopottsága ellenére is nagyon jó még. Azért jövőre szerintem veszek rá újat. Kicsit már ez is kikeményedett, hangosodott. Erősen gondolkodom a Conti TS850-en, csakhogy a nyári gumim jelenleg egy Conti PremiumContact 5. Ami szintén nagyon jól teljesít, de ennyire gyorsan kopó gumit még nem láttam. 2 év alatt az első gumik olyanok a külső peremnél, mintha 8 évesek lennének, szinte alig van mintázat, teljesen kerekre kopott. És ez már 2 év után elkezdett búgni... Szóval a tesztgyőzelem nem minden...

Emiatt ez erősen rontja a TS850 esélyeit, hiszen a Contival most ez egy fájdalmas tapasztalat volt. Viszont ahogy észrevettem, ha egy márka adott modellje jó télen, nem biztos, hogy nyáron is. És fordítva.
Ismerős most a Dunlop mellett teszi le a voksát, eddig a nyári nagyon bejött neki, most vett egy új Wintersport 5-öt kipróbálni. És ő azért mérvadó, mert évente soktízezer km-t megy, nehezebb autóval. A Contival ugyanilyen kopási tapasztalatai voltak amúgy. Tehát nagy eséllyel ami nála beválik, az nálam is jó lehet.

Mindezt persze a felső kategóriákban, tehát főleg a nagyobb márkák között válogatva.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35847) Zsombe válasza BlacKSouL (#35846) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én Bridgestone-nal teljesen elégedett vagyok. Nyáron Potenza S001 teljesít szolgálatot, már második szezont futom vele. Jól tapad, ugyanakkor csendes és jó a kopásállósága. A Blizzak LM32-ről szintén csak jókat tudok mondani, igaz nyárihoz képest hangos, de nekem mindegyik téli nagyon hangos a mintázatuk miatt.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#35848) runner 125 válasza sunny84 (#35844) üzenetére


runner 125
nagyúr

& Snoop-y

Köszi!

Ennek az utódjára néztem rá, már ami a kasznit illeti.
Másik topikban már írtam, kaptam egy nagyon átgondolandó ajánlatot az S60-ra, 2,5 év után tulajdonképpen még nyerőben is lennék, ezért elgondolkodtam az utódon. IS250 az egyik favoritom, de itthon nem láttam eddig olyat, amire mozdulnék a kereteim között. Egy biztos, BMW-t, Audi-t, Mercedes-t nem veszek. Az újabb, D5 S80 ami az igényeimnek megfelelne, de az most nem fér bele. Így került képbe még az Accord (és akkor Honda-sítottam mindent, már csak a fűnyírót kell :)) )

Van fent a hahu-n egy 2010-es TypeS, 2.4-es motorral, F1 váltóval, 93k km-rel. Szép a színe, gyári, törésmentes. Ugyan kicsit sok az ízlésemnek a spoiler szett, de mivel látszik h gyári ezért még talán meg tudom emészteni.
Többnyire az automata váltó ellen vagyok, de ha jól informálódtam ez a motor - legalábbis itthon - csak ilyen párosításban volt elérhető.

A szokásos, általános dolgokra vagyok kíváncsi. Megbízható-e, típushibamentes-e ez a blokk is? A váltó mennyire problémás? Van bármi, ami ennél az évjáratnál problémás lehet az autót illetően?

Köszönet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35849) demars válasza BlacKSouL (#35846) üzenetére


demars
addikt

Emlékszem írtad már, hogy a nyári conti kopik...
Én elég keveset megyek a kocsival, remélem ez a ts850 kibír jó néhány szezont...
Nyári most michelin energy saver van rajta, de elkopott és iszonyatosan el van már öregedve... Lehet bepróbálkozok egy dunlop szettel. Tesómnak az van a meganján... Elégedett vele.
Árban számítsak változásra?? Mikor szoktak akciózni?? Gondolom tavasszal...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35850) zolynet válasza runner 125 (#35848) üzenetére


zolynet
addikt

Gondolom ezt a lexust is nézted: is250
Ebben az árkategóriában már lehet a Lexust venném, ez a forma szerintem szebb mint a 8gen accord.
Az automatájukról semmit nem tudok, így biztos előtte nagy terepszemlét tartanék.
Leginkább egy manuláis kéne egy ilyenből. :K

Life is too short to stay stock!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.