Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) bbubby00 válasza EQMontoya (#35600) üzenetére


bbubby00
őstag

Ugyan ezt a jelenseget irta le a srac, mint nekem van, majd kommentbe az alabbit irta:
el vittem szervizbe a kocsit... a gyerek fel emelete a jobboldalt le vette a kereket,majd meg kért, hogy indítsam el, tegyem 5-ösbe majd nyomjak neki gázt 100-120 ig.. a jobboldal adott ki hangot, ... majd jött a baloldal .. pff az vitte a pálmát :/
Lehet hulyeseget ir vagy nemtudom, de mar jolenne ha megoldodna ez a fos

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35602) !Overdose! válasza bbubby00 (#35601) üzenetére


!Overdose!
őstag

A kerékagy deformálódása és csapágy miatt is rázhat.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35603) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Ha már misztikus jelenségek, nekem is van egy:
Nyári kerékkel húz kicsit balra a kocsi, 2féle télivel pedig nem.

Nyári: Dunlop BlueResponse+Honda jazz 15"*6,5" alufelni.
Téli: Continental TS850 175/60, gyári 14" lemezen pedig nem. (de ugyanezen a lemezfelnin volt Barum kopott gumi, azzal se volt ilyen gond)

Futóműben jobb oldalon elől és hátul is van dőlési gond: Kicsit mínuszos. (tavasszal raktam fel képet, most sajnos nincs kéznél.)

[ Szerkesztve ]

(#35604) honda23 válasza bbubby00 (#35599) üzenetére


honda23
aktív tag

Nem, nekem volt vtiben jobb első, és csak bizonyos sebességen, fordulaton búg, rázni egyáltalán nem rázott, nekem 80-110 között búgott.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35605) honda23 válasza czirok000 (#35587) üzenetére


honda23
aktív tag

Sajnos én ezt a verdát nem vettem volna meg, k-s motorba szigorúan tilos 10w-s olajat önteni.
Valszeg azért van benne, mert olcsó jános volt a tulaj, fele annyit költött a kötelezőkre így, és lehet, már 5w-s olajjal zabálni fogja a k-s motor az olajat. Castrol magnatec 10w40 pedig egy jó nagy xar olaj, volt nekem is sajnos még az első hondámnál.
Amit tehetsz, csak gyári olajszűrő, kb 2500-3000 Ft, plusz 5w30-as olajak, motultól, vagy sima eneos, ha sok a pénzed, akkor eneos sustina, de azt egy kicsit enni fogja, minden motor eszi, kb 1 decit 1000km alatt, versenyolaj, hidegen 0w20, így nem kopik a motor, melegen 5w30, 3 éve ezt használom nagy megelégedettséggel, nem is akarok váltani. Type-r civicem is ezt kapta.

Váltóba gyári mtf3, plusz dot 5.1-es vagy dot 4-es kuplung és fékfolyadék is mehet cserére... Szervot nem kell cserélni, csak feltölteni psf gyári folyadékkal, ha kevés van a tartályban.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35606) bbubby00 válasza honda23 (#35604) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem nem búg, csak nagy sebességnél fékezésnél ráz, kis sebességnél pedig "himbálózik" a kocsi. Mintha nem egyenletesen fogna.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35607) !Overdose! válasza honda23 (#35605) üzenetére


!Overdose!
őstag

Gyári előírás szerint valóban nem kell szervofolyadékot cserélni, de a.kormánymű hosszú élettartama érdekében nem árt 100-200k km-enként. Borsos ára van az igaz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35608) tboy93 válasza !Overdose! (#35607) üzenetére


tboy93
nagyúr

7gen accordban van szervo olaj? 7g civic elektromos szervos, az accord meg nem?

(#35609) Tegla80 válasza bbubby00 (#35599) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Ha meg nem neztetek ,akkor belso kormanyosszekoto gombfejekre nezzetek ra.....

Sony® & PlayStation®

(#35610) honda23 válasza !Overdose! (#35607) üzenetére


honda23
aktív tag

Nekem a csere vágta tönkre a kormányművemet, olyan könnyű lett a szervom utána, ha kicseréled, xar lesz a szervo, könnyű, plusz a szivattyúból és a csövekből is kimossa a trutyit és elkezd csapágyhangja lenni sokszor, többen megerősítették. Csak felönteni szabad, én többet nem cserélek, az biztos. Most is felöntöttem az accordot.
Sokan még azzal rontják el, nem gyárit öntenek rá vagy lecserélik és más megy bele.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35611) honda23 válasza tboy93 (#35608) üzenetére


honda23
aktív tag

7 gen accordban van szervo olaj és sokkal jobb mint a civicek szervoja, sokkal keményebb nagyobb sebességben.
7 gen civicben és már 8 gen accordtól van elektromos, ha jól tudom.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35612) !Overdose! válasza honda23 (#35610) üzenetére


!Overdose!
őstag

Akkor ez 1:1. Én cseréltem és pont ugyanolyan jó, mint előtte. A kormánymű felújítással foglalkozó cégek szerint akár be is zárhatnának, ha mindenki lecserélné néha. Franc se tudja. Szerintem, ha alaposan át van öblítve, akkor nem lehet belőle gond, de elfogadom a te tapasztalatodat is.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35613) sunny84 válasza honda23 (#35611) üzenetére


sunny84
senior tag

így van

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#35614) honda23 válasza !Overdose! (#35612) üzenetére


honda23
aktív tag

Sajnos ezt T. Laci is megerősítette, neki is volt 6gen accordja, de ez nem csak hondánál van így. Az öblítés sem tesz jót a szivattyúnak.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35615) Winner_hun válasza honda23 (#35614) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálam az olajcsere semmi ilyesmit nem okozott. El nem tudom képzelni hogy olajcsere után ha könnyű lesz a szervó az miért baj (elvileg olyan volt eredetileg is, nem?). Nálam semmi változás nem lett. Az se világos hogy mitől lesz benne annyi dzsuva.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35616) !Overdose! válasza honda23 (#35610) üzenetére


!Overdose!
őstag

Még egy gondolat, mert átsiklottam valami felett. Mi az, hogy rá kell tölteni a szervofolyadékra? Ott szerintem valami nem kerek. Az egy zárt rendszer, ami ha tömítetlen, akkor azt orvosolni kell, nem pedig utántöltögetni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35617) honda23 válasza Winner_hun (#35615) üzenetére


honda23
aktív tag

Hasonlítsd össze 180-nál egy ep3, egy cl7, egy ek4 szervoját, szerintem hirtelen leülnél, milyen xar a vti szervoja... Utálom a holtjátékos nagyon könnyű szervot, na most végre az accordnál ez megszűnt, 6gen civicnél katasztrófa volt vele nagyobb tempót autózni rosszabb utakon... Mindkét civicemnél. Ep3 elektromos szervoja nálam eddig az etalon, az egy Isten eddig, folyamatosan sebességre nehezedő elektromos szervo, 200 felett is bármilyen manőver hiba nélkül kivitelezhető vele.
A szervo az élettartam olaj, egy zárt rendszer hiába zárt rendszer, lerakódás mindig lesz, ahogy a szivattyú forgatja az olajat a rendszerben.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35618) honda23 válasza !Overdose! (#35616) üzenetére


honda23
aktív tag

Egy 10-15 éves autóban, hiába zárt rendszer, tömített, akkor is kevesebb lesz benne az olaj, több autónál is észre vettem, hogy sehol sincs szivárgás és kb feléig lemegy a tartályban a szint, hogy ez mitől lehet, sűrűség, elnyíródás, elhasználódás, annak még nem néztem utána. Utántöltéssel pedig ugyanúgy elmegy ugyanannyi időt, cserélni tényleg akkor kell, ha teljesen befeketedik, több százezres futás után, darabos szervo, nehéz szervo után. Ez élettartam olaj, a honda is így találta ki a psf-et. Bementem megkérdezni a szalont, ott is azt mondták, nem kell cserélni, töltsek utána, crx-en is sokan ezt mondták.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35619) Winner_hun válasza honda23 (#35617) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja hát ha csak nagy tempónál számít akkor nálam az nem játszik. Mentem 2x 200 környékén a 7 év alatt és annyi. Semmi gond nem volt a kormánnyal. Autópályán esetleg 150 (óra szerint) de ott semmi gond nincs. Gyorsabban nem megyek (lassabban viszont igen) mert minek?
Az hogy mitől lesz lerakódás továbbra se világos.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35620) LógaGéza válasza honda23 (#35617) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha már szervó téma:
Nekem 120 felett kicsit ráz a kormány (most lett újracentírozva minden felni, csökkent a hibajelenség), ha villogtatom a hibát, akkor az EPS 22-es, és 23-as hibát villog (alap esetben csak gyújtás alatt világít, indítás után nem) - elképzelhető, hogy köze van hozzá? Néha ha fordítom a kormányt, akkor is olyan hangot ad, mintha egy papírlap be lenne ragadva, és azon tekergetném, bár ezt mostanában elég ritkán hallom.

DTC 22: A problem with the average for vehicle speed and engine speed
DTC 23: A problem with the engine speed signal circuit

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35621) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hi,

Gondoltam megosztom veletek. Talan az elso Honda, amit amikor meglattam, beleszerettem. :) Volt ma egy talalkozom az autopalyan egy zsir uj Type R-el. Racingoltunk egy kellemeset, nem megy rosszul, nem tudtam sehogy sem leszakitani/elhagyni.
Hazafele megalltunk a Tescoban, es mikor zartam az ajtot, bejott a parkoloba a Civic, es beallt elem. Megismert, megdicsertuk egymas autojat, en is kerdeztem, o is kerdezett. Aztan kifele jovet meg ott volt, lottem rola par kepet. :) Eszmeletlen szep... Jah, es a 18. szuletesnapjara kapta ajandekba. :))

Kepek

Don't Tread On Me

(#35622) EQMontoya válasza MPowerPH (#35621) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah, es a 18. szuletesnapjara kapta ajandekba. :))

Szegény autó, van még hátra max. 1-2 hónapja...

Same rules apply!

(#35623) MPowerPH válasza EQMontoya (#35622) üzenetére


MPowerPH
félisten

Felni mar meg lett padkazva.... Gondolom az sem lehet olcso hozza. De legalabb nem diamond cut.

Egyebkent ne vedd biztosra, ez arra van, hogy kinozzak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#35624) EQMontoya válasza MPowerPH (#35623) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az elmúlt egy évben itthon ilyen "apucitól megkapta" srácok egy GT86-ot meg egy hawkeye Imprezát zúztak le, mindkét esetben elég rövid pályafutással. Előbbibe bele is halt a srác barátnője. És ez csak az, amiről itt-ott lehet olvasni...

Same rules apply!

(#35625) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Tóth Imi elérhetőségét szeretném elkérni, lenne egy 2009-es civic-em amit szeretnék hozzá elvinni átnézésre.

Előre is köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35626) tboy93 válasza Tsebacsi (#35625) üzenetére


tboy93
nagyúr

Irok privit mindjart :)

(#35627) DeathAdder válasza MPowerPH (#35621) üzenetére


DeathAdder
veterán

A tiéd milyen jószág ha szabad tudni? :)

Azért megjegyzem nem kicsit szebb az a letisztult kupé forma, mellette a ctr elég bazárinak tűnik :D

(#35628) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm többszörösen is megkaptam :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35629) MPowerPH válasza DeathAdder (#35627) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet, hogy bazari, de a hot hatch kategoria errol szol, eleg csak vegignezni a vetelytarsakon. Eddig a Focus RS volt az etalon, de ez most mindent vitt nalam. Brutalitas kivul-belul. Teljesen odavagyok tole.... 2 ev mulve fogok nezelodni ebben az iranyban is, es a Honda lesz az elso kiszemelt.

Nekem egy E92 335D-m van, kicsit megpiszkalva, ezert nem tudott elhagyni. Persze ez csak autopalyan van igy, palyan a kb. 250kg tobblet, es a versenyfekek hianya miatt megalazna.

EQMontoya: Azt azert ne felejtsed el, hogy ez UK... Itt mas a kultura.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#35630) Snoop-y válasza MPowerPH (#35629) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es a vezetni nemtudas is mas.
Iszonyat szinten kepzetlenek az angol autosok...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35631) DeathAdder válasza MPowerPH (#35629) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez kétségtelenül így van :K
Most nézem, durvát megy már gyárilag is ez a 335d

[ Szerkesztve ]

(#35632) MPowerPH válasza Snoop-y (#35630) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebben is igazad van. Remeljuk, hogy egy felelossegtudo, intelligens srac, aki tudja, hol vannak a hatarok. :R

DeathAdder: Azert annyira nem.... Az utolso ismert/mert adat szerint 342lo, es 680nm most, ellenben nyaron kicsit meg feljebb lett huzva, viszont az mar nem lett lemerve. Most telen azt kiszedetem belole, mert az mar megdobta a fogyasztast.

Don't Tread On Me

(#35633) EQMontoya válasza MPowerPH (#35632) üzenetére


EQMontoya
veterán

mert az mar megdobta a fogyasztast.

Azért az ne mondd, hogy 3xx ló mellett, és az UK biztosítási árak mellett számít, hogy mennyit fogyaszt! :))

Same rules apply!

(#35634) MPowerPH válasza EQMontoya (#35633) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valahol sporolni is kell... :)) 7.2-rol felugrott 7.7-re az utolso modositas ota. A fel litert sokallom.

Don't Tread On Me

(#35635) Snoop-y válasza EQMontoya (#35633) üzenetére


Snoop-y
veterán

Fraszkarikat szamit. A benzin most olcsobb mint 4 eve volt.
Eppen azon gondolkodtam hogy meg egy regi S classe -t is kiprobalnek annyira alacsony az aruk.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35636) sunny84


sunny84
senior tag

gondolom halottátok hogy a heart clubos Sebestyén Krisztián meghalt :(

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#35637) EQMontoya válasza sunny84 (#35636) üzenetére


EQMontoya
veterán

Baleset?

Snoop-y: én is arra céloztam, hogy filléres tétel, olvasd el mégegyszer! :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#35638) sunny84 válasza EQMontoya (#35637) üzenetére


sunny84
senior tag

gyorsan ment és elvesztette az irányítást az autó felett
[link]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#35639) EQMontoya válasza sunny84 (#35638) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi volt ez, vti sedan?

Same rules apply!

(#35640) tboy93 válasza EQMontoya (#35639) üzenetére


tboy93
nagyúr

6g sedan.

[ Szerkesztve ]

(#35641) zolynet válasza sunny84 (#35638) üzenetére


zolynet
addikt

Nyugodjon békében. :(

Life is too short to stay stock!

(#35642) bbubby00 válasza sunny84 (#35638) üzenetére


bbubby00
őstag

Részvétem :(
Sajnos kiszámíthatatlan az élet :O

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35643) !Overdose! válasza sunny84 (#35638) üzenetére


!Overdose!
őstag

Zebra mellett. Most erre mit lehet mondani? :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35644) EQMontoya válasza !Overdose! (#35643) üzenetére


EQMontoya
veterán

Után. Ide esett.

Ha jól látom, Pest felől érkezve, a másik oldalon lévő virágágyás is megvolt, ami leválaszt ott egy sávot. Szerencse, hogy nem a buszmegállóba esett be.

Nyugodjon békében, és nyilván nem ismerhetjük a körülményeket, de ebben a szituban több dolog is fura:
-Baromi messze van a kanyar
-Valószínűleg rohadtul sok volt, lakotton nem könnyű ennyire körbetörni egy kocsit
-Maga az esés viszonylag szerencsés abból a szempontból, hogy sehonnan nincs igazán összetörve az autó. Be volt kötve? Mert azon kívül, hogy az autó ropi, én nem látom, mibe halt bele, az utascella egészen egyben van, a műszerfal sem mozdult nagyon.

Same rules apply!

(#35645) >>>W!nman* válasza EQMontoya (#35644) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Szomorú az eset. :(
Itt is írogatott, ha igen, mi a nickje?

(#35646) Snoop-y válasza >>>W!nman* (#35645) üzenetére


Snoop-y
veterán

honda clubos volt. Nyugodjon bekeben :( :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35647) Snoop-y válasza EQMontoya (#35644) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha hirtelen lassulsz siman leszakadhatnak a belso szerveid szoval nem kell hogy ki legyen vasalva az egesz gep :( :( :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35648) EQMontoya válasza Snoop-y (#35647) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, de ez a Civic azért még elég papír. Ha hirtelen lassul, összerogyik az egész bódé.

Same rules apply!

(#35649) sunny84 válasza EQMontoya (#35644) üzenetére


sunny84
senior tag

én sem tudom pontosan hogy volt , de az utasrész meg ahol ült nem volt durva szerkezeti károsodás láthatólag , motor sem csúszott be , övet sem látom vágva , mintha bekötés hiányozna , nem értem bár ha hirtelen nagy tempóban esik neki az ember egy fix tárgynak erős belső sérülés kockázata nagyon magas .. nagyon sajnálom jó arc volt r.i.p :(

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#35650) EQMontoya válasza sunny84 (#35649) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha nagy tempóban kap egy ilyen autó fát/betonoszlopot/kerítést, akkor az kiflibe hajtja az egészet, itt ennek nincs nyoma, azért fura a dolog.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.