Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) szőröscica válasza fi:zi'k (#35050) üzenetére


szőröscica
addikt

Én is ezt vinném a mostani kompakt kínálatból, vagy a Focust, mert abba rendes motorokat is lehet venni.

Tesómék vettek tavaly ilyen méretben kocsit, végül az okádia mellett döntöttek, én végigpróbáltam sokat velük és egyedül, számomra a Civic meggyőzőbb volt.

(#35052) tboy93


tboy93
nagyúr

Vinném a civicet, de kizárólag 5 ajtósban, a kombi nem az esetem. Ha kell a hely kölcsönkérem fater kombiját vagy após renault masterét :P

(#35053) Snoop-y válasza tboy93 (#35052) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam ami egy atlag 5 ajtosba nem fer el azt inkabb kiszallittatom vagy aznapra berelek ford transitot :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35054) runner 125 válasza tboy93 (#35049) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem sem kellene kombi, de szerintem tök rendben van ez a generáció kombija. Fotóról engem sem győzött meg, de élőben arányos, lendületes, nekem bejön.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35055) Napfénysüti válasza tboy93 (#35049) üzenetére

Van "szerencsém" majd minden nap ilyet látni tényleg elég ronda szegénykém. Mondjuk az 5 ajtós se szebb. Igazán megfizethetne már a Honda egy normális formatervezőt.

Més que un club!

(#35056) honda23 válasza !Overdose! (#35035) üzenetére


honda23
aktív tag

Jelen pillanatba a legrosszabb akksi a Bosch, a többi, amit írtál, jöhet nyugodtan(bár a Varta sem olyan, mint régen). Beszéltem értékesítőkkel, szándékosan rosszul gyártják ezeket a Bosch akksikat, hogy fogyjon belőle minél több.... Cellazárlatos lesz 1 éven belül. Pedig két év garit adnak rá, fél évente jártam vissza cserére vele, aztán rácsaptam az asztalra és kértem Exide-ot, na azzal már tökéletes volt. Generátorom, töltésem tökéletes volt.

Most az Accordomban egy új Baren nevű ismeretlen akksi van, ezt rakták bele eladás előtt, kivi vagyok meddig bírja, új, 2 évig garis. Ha nem lesz jó már télen, most cserélem Exide premiumra. Nem egy nagy összeg, 17-20e, és nyugodt vagyok 5-6 évig.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35057) szőröscica válasza honda23 (#35056) üzenetére


szőröscica
addikt

Bären, macis akkumulátor. Ha Polar Plus, akkor az egy jó cucc mint említettem feljebb, nekem már hatodik éve indít gond nélkül, a következő is ilyen lesz.

(#35058) !Overdose! válasza honda23 (#35056) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tulajdonképpen én is értékesítő vagyok. Bár elsősorban UPS-ekkel és azok karbantartásával foglalkozom, de azért természetesen néhány ezer akku is átfut a kezem alatt. A Bosch-os elmélet szerintem elég merész és a logikát sem igazán látom benne.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35059) Elmör válasza honda23 (#35056) üzenetére


Elmör
senior tag

Nekem a Bosch már több mint 1 éve bent van ha lehet hinni a képek dátumainak és nincs gond.
Mikor megvettük a kocsit 2005 novemberében 1 Exide volt benne, de eléggé nyöszörgött indításkor vele, aztán belekerült 1 Banner 1-2 héttel később mivel töltésre se reagált, lehet, hogy még az eredeti 97-es akku volt. A banner viszont több mint 5 évig jó volt, eddig kedvencem és akkor még csillaggarázs volt télen is (február végén mikor már nem volt mínusz egyik reggel nem indult már vele, míg este a mínuszban még startolt), utána valami Monbat került be ami kb. 3.5 évet bírt (érdekes, hogy ez meg nyár elején kezdett el behalni) és akkor került bele a Bosch.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#35060) BlacKSouL válasza Elmör (#35059) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És ezért van, hogy 12-18 ezrekért megveszik az emberek ezeket az akksikat, én meg adnék akár 25-30-at is egy olyanért, amiről tudom, hogy 6-7 évig úgy megy, mint a gyári.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35061) runner 125 válasza honda23 (#35056) üzenetére


runner 125
nagyúr

Exide Premium van nekem is a Volvo-ban, topikjában mindenki azt javasolta, egyelőre tényleg tökéletes.
Viszont azt már én is több helyől hallottam, h a "jól csengő, régi márkák" (Bosch, Varta..) már közel sem olyan ajánlottak, mint annó. Ennek ellenére a Honda-ban egy Bosch akksi van, igaz ez volt benne, de megvan a garanciapapírja, 2010-ben vették bele, szóval már 5 éves az is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35062) Elmör válasza BlacKSouL (#35060) üzenetére


Elmör
senior tag

Én inkább kevesebbet adok ki akkura, mivel nem megyek sokat a kocsival évente és ki tudja meddig lesz egyben, ennyire messze nem tudok vele tervezni (7 év), de ha 15-ért elmegy 4 évet és 30-ért meg 7-et akkor még jobb is az arány.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#35063) LógaGéza válasza Elmör (#35062) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is most volt esedékes az akksicsere, nekem végül Electrik Power alias Jász-Akku került be. Kb fele annyiba került mint az Exide, és elég jókat olvastam/hallottam róla. Igaz még nem rég van benn, majd az idő megmondja mit bír :) De legalább magyar gyártmány - elvileg ;]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35064) gaga1 válasza LógaGéza (#35063) üzenetére


gaga1
tag

Nalam nem sokat birt a Jasz-akku.
Alphaline-t senki nem hasznal? Nem ismeritek? Pedig az Made in Dzsapan :)

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#35065) honda23 válasza LógaGéza (#35063) üzenetére


honda23
aktív tag

Jász akku sajnos vicckat. Bmwben 2 évet sem bírt, hirtelen halál.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35066) Petie


Petie
veterán

én Yuasa akksit vettem 2010 szeptemberében, 5 éve megy, nincs semmi gondja. :)
Apu Jazzében halt meg a Banner most a héten és a szerelő meg Boscht hozott neki...mondtam hogy azt nem kéne, de hát már megvette...

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#35067) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Elbandukoltam a helyi honda szalonba megtekinteni hogy hogyan nez ki az uj Type-R.

Nem tudom miert fanyalognak eloben az auto egyszeruen gyonyoru!

Az ulest azt mondjuk nem 100 kilos emberekre terveztek az tuti. En pont kenyelmesen elferek benne.(74kg)

Csaladi autonak is kivalo szep nagy a csomagtarto(lapra hajthato nagykerekes babakocsi is befer szepen) hatul is megfelelo a labter (magam moge beulos teszt 182cm vagyok golya hosszusagu labakkal :D)

A kormany fogasa idealis a kezeloszervek atfogas nelkul elerhetok vagy bal vagy jobb kezzel.

A kuplung viszont lehetne kemenyebb. Az sti-bol atulve majdnem kirugtam a padlot :D

Van fasza tarolorekesz a kulcsoknak tollaknak (ez elhuzhato rekeszes) oriasi a navi kepernyo kb egy belepo tablet meretu.

A kartamasz alatti tarolo boseges helyet hagy nagyobb cuccoknak es van benne aux es ket usb csati.

Egy dolog zavar a baszom nagy honda jel az elejen mar mar komikusan nagy.

Fotokat majd rakok fel illetve a

tesztvezetos beszamolo majd kesobb ;)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35068) Pitu


Pitu
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó topikban járok-e, de autóvásárlás előtt állok, és első sorban honda jazz-t keresek.
Az 1.2 és 1.4-es motorok között van lényeges különbség? (2004-2006)
Mire érdemes odafigyelni ennél a típusnál?

Ezek vannak most a kalapban, fentről lefelé prioritás szerint:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/jazz/honda_jazz_1.2_s_cool_vezetett_szervizkonyv-9218486 2006 167K km
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/jazz/honda_jazz_1.2_ls_ac-9193200 2004 135K km
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/jazz/honda_jazz_1.4_ls-9296320 2004 113K km
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/jazz/honda_jazz_1.4_es_138737_km-9174112 2003 138K km
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/jazz/honda_jazz_1.4_es_sport-9272365 2004 156K km

Köszönöm!

(#35069) demars válasza honda23 (#35065) üzenetére


demars
addikt

+1
Jász akku felejtős!! Nálunk sok megdöglött! Teherautóban szintúgy...
Opelemben elment 5 évig... A következő meg 1.5 évet bírt...
Ismerős körökben csak szidják!
Banner ugyan úgy kuka... Bosch is csak a hírnevéből él, de a minősége az alább hagyott!
Ha majd egyszer kell akksi, tuti azt veszem amit itt írtatok... Exide, Yuasa...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35070) LógaGéza válasza honda23 (#35065) üzenetére


LógaGéza
addikt

Máshol meg dícsérték :D Na majd kiderül, úgyse fogom már visszaküldeni :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35071) zolynet


zolynet
addikt

Tegnap csiszoltam, reszeltem, rozsdátlanítottam (fertan), lefújtam, így már mehet a helyére az itr stabrúd. :)

Life is too short to stay stock!

(#35072) Snoop-y válasza zolynet (#35071) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nice :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35073) wierra


wierra
senior tag

A Bosch már egy ideje nem gyárt akksit, Varta gyártja neki.
Egyébként pedig az idei év divatakksija a Rocket :DDD

Imi ajánlásával: "Honda gyári akksit inkább ne."

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#35074) BlacKSouL válasza wierra (#35073) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És mi a gondolat folytatása? mert csak 6-7 évig mennek, míg az utángyártottak akár 3 évig is bírják? :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35075) runner 125


runner 125
nagyúr

Civic Type R volt, nem? :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35076) honda23 válasza runner 125 (#35075) üzenetére


honda23
aktív tag

Remélem, nem a Jani az, mert megőrülök...
Nem sok 8 gen type-r civic van itthon.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35077) runner 125 válasza honda23 (#35076) üzenetére


runner 125
nagyúr

'Nnyukat.., most látom a cikk alján, h a nyitóképük illusztráció. Bocs.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35078) bbubby00 válasza honda23 (#35076) üzenetére


bbubby00
őstag

Bárki is volt, sajnálatos hír... :(
runner 125: akkor is.
Bár legtöbbször az M1/M5-ön német rendszámú vendégmunkások akcióznak.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35079) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Hi!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_coupe_1.6i_sr_klima_serulesmentes_mugen_edition-9330252
Hirdetés motorteres képen 2 csavar érdekelne, h mit is tart.
Itt a bejelölt kép:
/dl/upc/2015-09/07/46722_evcwso7t0sxtaur2_9330252_5.thumb.jpg

Az említett 2csavar: a motortérzártól balra és jobbra. A bal feje rozsdás.

A másik ilyen kérdéses dolog:
Saját kocsimról készült a kép, mikor a lámpatesteket cseréltem. Ez a rész látható csak leszerelt lökhárítóval is. A kérdéses rész a flexszel leköszörült, fényezett négyzet alapterületű rész. Milyen fül, vagy valami volt itt?

[ Szerkesztve ]

(#35080) !Overdose! válasza wierra (#35073) üzenetére


!Overdose!
őstag

A Varta sem gyárt akksit. Ők is gyártatnak már egy ideje.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35081) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Tóth Imi e-mailcímét valaki át tudná küldeni privátban? Száma megvan, csak egy képet át szeretnék küldeni neki, mielőtt vennék egy kipufogót! :)

Köszi előre is!

(#35082) tboy93 válasza Stehe (#35081) üzenetére


tboy93
nagyúr

kuldtem pu-t

(#35083) xcbiker válasza wierra (#35073) üzenetére


xcbiker
addikt

Nekem a Yuasa 4évet bírt.
De akitől vettem az többé nem hoz, mert sokat vittek vissza. Nekem szerencsém volt. :D
Rocketet ajánlottak nekem is.
A Bosch-al és Vartával már megszívtam.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#35084) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Van valakinek eladó 6. gen. Civic user manualja? :P :)

(#35085) bbubby00 válasza >>>W!nman* (#35084) üzenetére


bbubby00
őstag

Kölcsönözni tudok :) de sztem van a neten is pdf-be valahol.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35086) tonyi


tonyi
tag

A Civic EP3 és az EV1(7g5d 2.0L) futóműve teljesen megegyezik? Ha nem milyen, különbségek vannak?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#35087) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Régebben volt szó dobbetétekről, hogy a bontott is egy vagyon, és inkább utángyártott legyen.
Én is utóbbit vettem, mert az Endrétől kapott 8.000 Ft/db bontott ártól kicsit elaléltam, és úgy voltam vele, plasztik az plasztik...

Hát nagyon nem!
Tegnap fényeztettem újra az első lököst, és egyúttal bekerültek a dobbetétek is, de amikor megláttam hogy néztek ki azonnal ki is vetettem őket :W
Hihetetlen hogy képtelenek méretazonosan legyártani egy szaros műanyag darabkát. Kilóg eláll, katasztrofális az egész :( Nem hiába kerül a bontott és gyári annyiba amennyibe.

Szóval senkinek nem ajánlom aki ezen agyalna. Festő is amikor meglátta annyit mondott mi a szar ez? És ezt akarom betenni? Hát igaza volt, ki is dobtam egyből a francba..

[ Szerkesztve ]

(#35088) NoiZz


NoiZz
tag

Üdv, 2002-es honda jazz csomagtér ajtó egyszer csak fogta magát, és nem nyílik, mi lehet az oka?

(#35089) BlacKSouL válasza NoiZz (#35088) üzenetére


BlacKSouL
addikt

bedurcizott :D

egyébiránt passz.
Cityben, Civicben nem tapasztaltam még ilyet.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35090) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

Honda Jazzem van (2009-es). Áprilisban vettem, azóta beleraktam 9K km-t. Mikor érdemes/ajánlott az olajcsere? Márkaszervízben 20K/1év-et mondtak.

(#35091) NoLF válasza Matt-OPT (#35090) üzenetére


NoLF
addikt

Tehat megvetted es nem csereltel olajat? Akkor azonnal minden folyadekot.

Amugy en akkor is 10enkent cserelnem az olajat egy szivobenzinesben, ha 30at irnak ra.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#35092) demars válasza Matt-OPT (#35090) üzenetére


demars
addikt

MOST!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35093) sunny84


sunny84
senior tag

Jó nagyot ;) , Lacilandra ki jön innen ? phs foto is kellene :)

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#35094) bbubby00 válasza sunny84 (#35093) üzenetére


bbubby00
őstag

Én a zasszonnyal kimegyek!
Viszont lenne egy kérdésem/kérésem ahoz, aki jön.
Bográcsoznánk, de nem lehet tüzetrakni a reptéren, így szükségem volna valami gázos megoldásra. Ha ki tud benne segíteni akárki vagy bárki, ne habozzon szólni. Persze nem leszek hálátlan, a gulyáslevesből korlátlan mennyiséget felajánlok neki :D
Meg persze szivesen látom az itt egybegyűlteket is :)
Ha megvalósul a történet, akkor egy fehér sörsátrat keressetek egy grafitszürke C 6g4d-vel és egy arany felnis szürke Accordal :)
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35095) wierra válasza BlacKSouL (#35074) üzenetére


wierra
senior tag

Azt hiszem több Honda OEM akkut láthatott Imi, mint Te összességében.
Pont érdekében állna Honda OEM akkut promótálni...vajon miért nem teszi?!

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#35096) Matt-OPT válasza NoLF (#35091) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Bocs, rosszul fogalmaztam. Amikor vettem akkor le lett cserélve + lég-, pollen-szűrő.
(1.2 benzin, manuális)

(#35097) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Keresek gyári ATR felniket, ha esetleg tud valaki ne tartsa magában :R

(#35098) BlacKSouL válasza wierra (#35095) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Értem. Kérdés továbbra is: mi bajuk? Mert a többi utángyártottról már mindről tudjuk melyik miért mennyi idő után szar.

Nekem a jelenleg mindkét autóban lévő akksi gyári, FB márkájú, az egyik 2007 márciusa óta végzi zökkenőmentesen a dolgát, a másik 2008 októbere óta, úgy, hogy utóbbi októbertől májusig egy milliampert nem töltődött, viszont már 2x sikerült lemeríteni.
Mostanra kezdett mindkettő némileg elgyengülni. Az első tehát 9. évét tapossa, a második a 7.-et.

Én csak ennyit tudok sajnos a gyári akkukról...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35099) Elmör válasza sunny84 (#35093) üzenetére


Elmör
senior tag

Megyek és még 2 Civic innen, szóval lesz 6.gen hecsi, szedán és kúpé is, zöld, kék, barna. Most jó, hogy írtam is, mert kellene majd csoportképet lőni, hogy mindegyik kasztni jelen van. Jó hosszú lesz a nap, reggel 4-5 között indulunk, Zalaegerszeg, Balatonszentgyörgy majd M7-esen az érdi lehajtóig M0-áson le aztán Lacháza. Szerintem kb. 9-re érünk oda és bár nem hiszem, hogy meleg lesz, mégis viszek napfényvédőt meg 1 összecsukható széket, esetleg vizet, vödröt, szivacsot ha nagyon dzsuvás lesz útközben a kocsi. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#35100) LógaGéza válasza bbubby00 (#35094) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én mikor megvettem a Civicet, akkor megígértem magamnak, hogy idén megyek, csak előtte rendberakom, amennyire tudom. Sajnos még mindig nem végeztem ezzel, úgyhogy idén is elmarad :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.