Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) bandus


bandus
veterán

ezekben hol lehet a buktató? mert a két évvel idősebb példányok is ennyiért mennek :U
[link]
[link]
nem tudom, hogy ennyit csalnának-e például az óraállással? :F
sőt, ez meg 2009-es [link]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36802) Snoop-y válasza LógaGéza (#36789) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ehh...
En a hibauzenetbol indultam ki (ezt akkor dobja mint amit fentebb irtam)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#36803) honda23 válasza bandus (#36801) üzenetére


honda23
aktív tag

Ajaj, fehérvár, sárkeresztúri út, na ez az a szakasz, ahol tekernek, mint állat. Plusz arcodba hazudnak.

Új csóri utca, és ez az utca. Konkrétan megnéztem egy 7 gen type-s accordot a metrónál, 1milla lett volna amit rá kell költeni, el mondtam az összes hibát, ennek pár részét javították, majd áttolták a kocsit csere beszámítással a sárkeresztúri utcába(340-ről tekerték vissza 200 alá)... Itt rengeteg kereskedés van, ahol tekernek, és hazudnak a kocsik előéletéről, a metrónál pl olaszból hozzák be törötten a kocsikat és javítják fel.

Mindenképpen próbáld leinformálni a verdát, én már néztem pár autót ezen a szakaszon, itt elég sok kereskedés van.
Ezen a szakaszon vett ismerősöm egy opelt, motorfelújítás lett a vége, másik ismim mazdát vett, ja 200-at visszatekerték, vannak érdekes dolgok, meg kell nézni, vinni kell valakit magad mellett, plusz lekérni a hondánál az adatokat.

Beletaláltál, vagy fehérvár, vagy ferhérvári út. :D

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#36804) hülyegyerek válasza bandus (#36801) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A győriben ültem, és ott is hagytam. Mosatás után hozták vissza éppen, és baromi egyenetlenül járt a motorja, azonkívül nem volt olyan elem rajta, amin ne lett volna kőfelverődéses pukli.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36805) m3tr0


m3tr0
senior tag

Srácok,

kéne egy kis ötlet illetve vélemény.

Adott a 97-es civicem és megfordult a fejemben,hogy le kéne cserélni.
Nagyon szeretem, elégedett vagyok vele, műszakilag nagyon jó állapotban van.
Egy bajom van vele,hogy a múlt heti mosásnál észre vettem,megint rozsdásodik a sárvédő ív belső pereme, ez pontosan 3 éve lett cserélve. Ehhez hozzájön,hogy a két első sárvédő is rozsdásodik.
Igazából nincs kedvem megint nekifutni a sárvédő cseréknek plusz egy teli fénynek egy 19 éves autón, amit utána ha csak megtolnak hátulról akkor már totálkárra veszik.
Szóval nem tudom mit csináljak igazából...eladni annyiért tudnám,hogy abból megint milyen autót veszek?
Kevéssel meg tudnám toldani, de akkor is max.800 ezerig mennék el,abból meg másik hondát tuti nem találok.

Vagy használjam ezt addig amíg ki nem rohad alólam aztán legyen a "majd meglátjuk mit dob a gép" effekt?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#36806) Leupold


Leupold
újonc

Sziasztok !
Van valakinek USA Honda navi dvd-je ?

(#36807) bbubby00 válasza m3tr0 (#36805) üzenetére


bbubby00
őstag

És mégis mire cseréled le?! :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#36808) esab77 válasza Elmör (#36797) üzenetére


esab77
csendes tag

szia igen jó lenne de sajnos ennyire messzire nem megyek le 1 kocsiért ha esetleg pesten vagy max 100 km-es körzetében tudtok valami fenevadat íjatok.

:R :R :R :R

(#36809) EQMontoya válasza esab77 (#36808) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most komolyan vennél egy autót relatíve sok pénzért és nem vagy hajlandó országon belül utazni érte? :U

Same rules apply!

(#36810) Tsebacsi válasza honda23 (#36803) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Csór-on lévő kereskedés mennyire cinkes? Vagy csak véletlen egybeesés az említett csóri utca?

Csak mert ott nézek 2-3 Focust, de ha ennyire rossz a hírük, el se kezdem a telefonálást :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36811) Peter.70 válasza Tsebacsi (#36810) üzenetére


Peter.70
őstag

Hondát le cserélnél focusra? :o

(#36812) tboy93 válasza Peter.70 (#36811) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem is szentsegtores, dobaljuk meg paradicsommal ;]

(#36813) Tsebacsi válasza Peter.70 (#36811) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sokat fogyaszt és nekem kemény. A kombi meg hamarosan hasznosabb lesz, mint az 5ajtós. Van egy 1.6 kombi dízel focus a cégnél, tetszik, bármennyire is szörnyű, le szeretném cserélni :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36814) honda23 válasza Tsebacsi (#36810) üzenetére


honda23
aktív tag

Új csórin volt pl aaa autó, ott tekertek és adtak el motorhibás autót. Vagy a fakereskedessel szemben volt egy vti regebben, ami xar volt.Rendszám alapján menj be a fordhoz, kérdezd le az adatokat, vagy okmányiroda. Új csorin rendesen szeretnek túlárazni is, en csyk azt mondom, fehervaron uj csorin es a sarkereszturi uton nagyon oda kell figyelni. Nem mindegyik kereskedessel van baj.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#36815) Tsebacsi válasza honda23 (#36814) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha németből behozott, félek nem tudnak rendszám alapján, esetleg alvázszám, vagy a szervízkönyvből kell a esetlegesen német szervízt felhívni. Köszönöm a választ! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36816) Peter.70 válasza Tsebacsi (#36813) üzenetére


Peter.70
őstag

Civic Tourer? Mondjuk fogyasztásban valószínü, nem veszi fel a versenyt az 1.6-os diesellel.

(#36812) tboy93 : :C

[ Szerkesztve ]

(#36817) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ezt szépen élre vasalták...

#nincsbennetarcsi

(#36818) Tsebacsi válasza Peter.70 (#36816) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tetszene, csak abból is a dízel kéne. Árban jóval több még 4 milliónál is, és a fedélzeti infotainment rendszer nem nyerte el a tetszésem anno. A focusé valamiért tetszik :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36819) m3tr0 válasza bbubby00 (#36807) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez az amit nem tudok.
Yaris TS-t néztem, volt egy jó 830-ért de elvitték.
De ez az,hogy max. 800 -ért mi a szart veszek helyette? :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#36820) bbubby00 válasza m3tr0 (#36819) üzenetére


bbubby00
őstag

Elárulom, semmi normális ótót nem kapsz. Pestre meg felesleges is lesz a telifény. 2ívet szépre megcsinálják és bőven elég.. Ha nemtudod garázsba tartani és utcán is parkolgatsz vele, szvsz felesleges a telifény! :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#36821) tboy93 válasza m3tr0 (#36819) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ugyan ebben a helyzetben voltam en is, 800-bol mi a rakot vegyen az ember? :( Vegul 7g4d lett a befuto, bar erre utana meg boven koltottem :)

(#36822) NoLF válasza m3tr0 (#36819) üzenetére


NoLF
addikt

nissan micra

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#36823) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Nincs valakinél kéznél egy olajszűrő? Elfelejtettem lemérni a végét a régit meg elvitte ma a kukás.
Egy ilyen leszedore beruhaznek, de tobb méret is van belőle.

Koszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36824) Elmör válasza m3tr0 (#36819) üzenetére


Elmör
senior tag

Semmi jót, főleg ha fiatalítani akarsz. Spórolni kell még hozzá és akkor lesz a tuti, talán. :(
Ha én lennék a helyedben akkor max annyit csinálnék meg, hogy sárvédők cseréje/felújítása, aztán max egy átködölés, semmi csili-vili-ség.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#36825) !Overdose! válasza m3tr0 (#36805) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igazából ez az 1M körüli összeg pont ilyen senki földje a Hondánál. 6gen Civic-ért nem adnék ennyit (a VTI sosem vonzott), a 7gen pedig nekem túl fapados a korabeli konkurensekhez képest. Ami jó lenne az egy finom 6gen Accord. Abból még ma is nagyon tetszene egy facelift-es 1.8 Sport felszereltséggel, de ebben a konfigurációban ritka, mint a fehér holló. Esetleg egy 1.8VTI. Vagy akár egy 5gen Prelude, ha elég a 2 ajtó.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36826) m3tr0 válasza !Overdose! (#36825) üzenetére


m3tr0
senior tag

A két ajtó elég.
Igazából a hangsúly azon van,hogy nincs kedvem 3 évente lerakni a kocsit 1-2 hétre lakatolásra és fényezésre.

A fényezéssel az a baj,hogy már most is kb. 6 árnyalat van az autón, így a hátsó sárvédőket nem lehet mihez ködölni, az elsőkről nem is beszélve. :DDD

Vagy enyém lesz az első "ezüst harlequin Civic a földön. :DDD :DD

De egy 6gen Accord vagy 5gen Prelude nem rozsdásodik? Csak a 6gen Civic és előző generációi?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#36827) !Overdose! válasza m3tr0 (#36826) üzenetére


!Overdose!
őstag

Azok már kevésbé. Igazából már a facelift-es angolt sem rágcsálja a rozsda, de akárhányszor ajánlom le vagyok szólva, hogy az csúnya. Oké. Nekem még gyáriak a hátsó ívek. Az autó alja szinte makulátlan. Pár hete kicseréltem az egyik küszöbtakaró műanyagot, mert repedt volt. A küszöbök is 90%-ban rendben vannak. Egyedül az első sárvédők alján és itt, ezen a 10cm-es szakaszon a küszöb elején van felületi rozsda. Ennek az az oka, hogy a doblemezben megáll a sár. Ha új kora óta legalább pár évente ki lett volna takarítva, akkor itt sem lenne rozsda. Ez lakatolást még nem igényel. Le kell csiszolni és fényezni. Ha marad az autó, akkor tavasszal meg is csináltatom. Húzom-halasztom a dolgot, mert 100%-ban gyári fényezésű az autó.

Van is képem:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36828) DeathAdder válasza m3tr0 (#36826) üzenetére


DeathAdder
veterán

Haverom 4gen prelüje rozsdásodik.
Tavalyelőtt ő is ráköltött egy raklap pénzt, sárvédőívek, fényezés ésatöbbi, erre épp valamelyik nap látom h megint elkezdte enni a rozsda :(((
5 és 6gen (béka) civicem szintén durván rozsdásodott.
Másik haver 8gen accordján dettó elkezdte a rozsda a sárvédő íveket mindkét oldalon - ezen azért nagyot koppant az állam-

7gen civicből én még nem láttam rozsdásat (oké erre van ellenpélda a topikban is, de ahogy tarzan mondta az volt ütve is azon a részen), 7g ctr -ből tudok kiindulni amiből annó mentünk nézni haverral nagyon sokat, volt ott minden szar amit lehet azóta sem adtak el, de egyikükön sem volt egy deka rozsda sem. Csakhát az sem egy szépség, 5gen prelude azért durván jól néz ki :K

(#36829) runner 125 válasza !Overdose! (#36827) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Ennek az az oka, hogy a doblemezben megáll a sár..."

Az idomon lévő rozsdacsík nekem inkább tűnik sárfogóból eredőnek. Nem volt rajta valamikor sárfogó? Az kb. pont ebben az ívben és mértékben ül fel. Legalattomosabb kiegészítő. Szinte az összes sárfogóval rendelkező autó a műanyag alatt masszívan korrodál.

De csináltasd meg minél előbb, főleg h a műanyag küszöbborítás alul mindere rátakar. A sárvédőívet meg szerintem tudják ködölni, de érdemes akkor már lekapni és belülről is lekezelni, kipucolni. Fotóval dokumentáltan semmit nem fog az értéke emiatt csökkenni.

Nem tudom ezeknek milyen a gyári alvázvédelme, de ha szép az alja, azt sem késő eszközölni, nem beszélve az üregvédelemről. Baromi sokat számít. Az ajtók alja mindig azért rohad el, mert a befolyó víz egyszerűen beül a fémlemezek illesztéseibe. Ha ezt vastagon kifújja az ember egy alapos tisztítás után, fizikilag nem lesz rá lehetősége, emellett a jó üregvédők viaszos, zsíros, folyamatosan puha réteget képeznek, így azonnal lepergeti a vizet.

Nekem ilyen volt. Tisztítva, majd kifújva.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36830) m3tr0 válasza DeathAdder (#36828) üzenetére


m3tr0
senior tag

Például a 7gen Civic nekem tetszik. Főleg a 3 ajtósok, de abból meg min.1.6 benzint kéne venni,azokról viszont elég vegyesek a vélemények. Ráadásul abból sem kapni normálisat 1 millió alatt. :D

Ebből valszeg az lesz,hogy ha lesz még egy kis pénzmag akkor bizony elhagyom a Honda márkát. :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#36831) !Overdose! válasza runner 125 (#36829) üzenetére


!Overdose!
őstag

A sárfogó alatt inkább csak koszos, elszíneződőtt. 2013 óta van csak rajta. Még tavaszig megálmodom, hogy mi legyen. Ha marad az autó, akkor megcsináltatom. :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36832) tonyi


tonyi
tag

Sziasztok! Már vrxfórumon is kérdeztem, de nem érkezett rá válasz. Ecumaster DET 3 piggyback ECU-val van valakinek tapasztalata? Mert az ebayen most találtam egyet kedvező 60 ezres áron. Ahogy néztem a lengyel honda fórumokat leginkább ők használják.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#36833) tboy93 válasza m3tr0 (#36830) üzenetére


tboy93
nagyúr

Teljesen rendbe van az 1.6-os motor a 7gen civicben, ha tetszik lehet nezelodni. Kis szerencsevel millio alatt talalsz belole epkezlab darabot.

(#36834) >>>W!nman* válasza !Overdose! (#36827) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Nem akarok beszólni, de itt mér elég rendesen bemart a rozsda. A "függőleges" részen is a hólyagok belülről táplálkoztak szerintem a sokáig vizes humuszból. Ha így van, akkor flex lesz a vége, vagy évente szívás vele. Le kell szedni a sárvédőt, megnézni, mennyire mély és akár házilag megszórni szódabikarbónával, f@szán lealapozni minőségivel és lefedni, majd pedig üregvédővel megfújni. Tudom, taknyos, fogja a koszt, de így nem lesz vele jó ideig gondod!
Amúgy ha ideiglenesen nem is foglalkozol is vele, de tekintve, hogy fedetlen fémről van szó, szerintem mindenképp locsold meg üregvédővel (némi lakkbenzines takarítás után), mert a tél a szó szoros értelmében mély nyomot fog hagyni benne!
Az üregvédő nagyon jól megfogja/befolytja a rozsdát (semmi más nem képes így, erre) és lakkbenzinnel letörölhető -ami egyben nem bántja a fényezést se. De talán denaturált szesz is lehozza...

Most olvastam:
(#36829) runner 125
Teljes mértékben egyetértek veled! (Én is megcsináltam ezt nyáron, raktam is fel ide képeket, akit érdekel! Így jó sokáig nem lesz ezzel para!)

[ Szerkesztve ]

(#36835) >>>W!nman* válasza >>>W!nman* (#36834) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Ha visszakerül a sárfogó, esetleg kend be zsírral, vagy a legjobb: locsold meg üregvédővel a fémet ott, ahol rátakar a gumi. Ha felkerül, a felesleget le lehet törölni és jó ideig nem lesz gondod...

(#36836) zolynet válasza m3tr0 (#36805) üzenetére


zolynet
addikt

Ha már mozdulnál akkor érdemes minél nagyobbat fiatalítani.
Szavaidból úgy vettem ki egy EP2 éppen megfelelő autó lenne, viszont azokból sem a legolcsóbbat kellene megvenni, és az alja ~1milla, a kicsit jobbnak tűnőbbek meg ~1.3-1.4m körül vannak.

Úgy számolnám az autót, hogy ugye rá kellene költened ~100-150k amiben nincs telifény.
Na ezt a rá nem költött összeget máris félreteheted a következőre.
Így már olyan 1-1.1m körül vagy, és ehhez kellene hozzátolni még úgy hogy az átírás is benne legyen.
Nem könnyű, próbálj meg félretenni minél jobban és válts. ;)

Life is too short to stay stock!

(#36837) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Találtam egy 1.8-as Civicet elég szép állapotban, de a kereskedő nem hajlandó márkaszervízben átnézetni velem, csak a saját szerelőjénél. Szerintetek ez kóser így ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36838) Tsebacsi válasza hülyegyerek (#36837) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem túlzottan. Mennyit kér érte és milyen idős, esetleg link hahun?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36839) hülyegyerek válasza Tsebacsi (#36838) üzenetére


hülyegyerek
addikt

[link]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36840) Tsebacsi válasza hülyegyerek (#36839) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kinézetre nem rossz. Ha ilyen fasz, sajnos hagyni kell, mert sanszos, hogy valami humbug van vele.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36841) hülyegyerek válasza Tsebacsi (#36840) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Én is így döntöttem, pedig baromi szép. Kár érte...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36842) EQMontoya válasza tonyi (#36832) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem Elmör lehet a Te embered.

Same rules apply!

(#36843) tboy93


tboy93
nagyúr

Kis vita téma, 97-es 1.5 békáért, friss fényezéssel, kvázi hibátlan állapotban 1.1M sok vagy kevés? ;]

Szép a gép, de azért na... 1.1M nem kevés pénz.

(#36844) Tsebacsi válasza tboy93 (#36843) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem ez a szín nem tetszik, de amúgy szíp :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36845) Napfénysüti válasza tboy93 (#36843) üzenetére

Szerintem sok.

Més que un club!

(#36846) EQMontoya válasza tboy93 (#36843) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kicsit többért kapsz egy 5 évvel fiatalabb IS-t. :)
Önmagában nem lenne sok, de az 1.5 azért nem is akkora kuriózum, mint egy vti, ezek meg most vannak az áruk mélypontján, 20 év körül.
Kocka CRX-ek már felfelé mennek, 5 év múlva talán fog érni ennyit, most szerintem nem.

Mondjuk a vasfelni béna. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36847) NoLF válasza tboy93 (#36843) üzenetére


NoLF
addikt

Minden annyit er, amennyit adnak erte. En kizart hogy pl 800nal tobbet adnek egy ilyenert, a VTEC-E motor miatt nagyon kene, masert nem. Itt az ilyenek 600 fontert mennek nem patika allapotban, bar ez teljesen irrelevans. Sztem pofatlansag ennyit kerni erte de ha nem surgos neki es van aki megfizeti akkor miert ne.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#36848) EQMontoya válasza NoLF (#36847) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 600 font csak azért releváns, mert egy romból átpattintott balos műszerfallal, tűzfallal is megáll fél misiben.

Same rules apply!

(#36849) Kleroo válasza tboy93 (#36843) üzenetére


Kleroo
veterán

Way-way-waaaaay too much.
ha abszolút maku,szétkímélt, és minden kopóalkatrész tegnap volt cserélve(gumik, akksi, ilyesmik is), van hozzá alufelniszett, akkor talán 700 max

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#36850) honda23 válasza tboy93 (#36843) üzenetére


honda23
aktív tag

Nagyon sok...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.