Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) EQMontoya válasza honda23 (#35242) üzenetére


EQMontoya
veterán

No! Azért specifikáció szerint 1.6 sec van a két autó között 0-100-ban, az más liga.
Valami ebben a mérésben nem oké, azért a Civic pár lóval erősebb és súlyos mázsákkal könnyebb.

Same rules apply!

(#35252) honda23 válasza tboy93 (#35247) üzenetére


honda23
aktív tag

Igen, ats 7,9 alatt van 100on, a sport meg 9,6ra van írva, de az kamu, 9 alatt van 100on, vti 8,1 8,3, sport egyes tesztek alapján a hosszú kettes miatt alig marad el az atstől. Ma csináltam egy álló rajtot az új kuplunggal, talán pár tized a kül. Atssel is mentem, az már pörgősebb, csak 6000nél vált a vtec ecuflashsel 4500 és 210 le.
Dízelt is nagyon dícsérik. Nekem volt vtim, 4estől halott 140től. Accord eddig pozitív, nem egy ep3, de jó ez most.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35253) tboy93 válasza honda23 (#35252) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajna most nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy ep3 es ats kozott orlodjek, de talan majd egyetem utan :D

(#35254) DeathAdder válasza zolynet (#35249) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én meg mentem múltkor egy fiat 500 1.3 multijetben.
Mondom wtf, hogy megy ez? :DDD

Később otthon megnézem 200 nyútonos, na fasza mondom ebbe is több nyomaték van mint az ep3 -ban :D

Érzésre és abban a kis bódéban úgy húzott mint a hülye, közbe meg vagy kétszer annyi idő kell neki már százig is, mint nekem.

Ha már százas gyorsulás műszerrel mérve legjobb időm full gyári EK4-el 7.7 sec volt, de a hét vége nyolc eleje stabilan többször is megvolt. Az időben sok autót lemértünk hobbiból, és meglepően nagyon kevés tudott csak 10 alá lemenni (140 lovas tdi-ket felejtsd el), még a haver enyhén megpiszkált 2.0-ás Preludeje is 9+ okat dobált, ami nagyon egyformán ment a k20-as accorddal, még videó is készült róla tavaly.

honda23 - ep3 után mi a véleményed az ats-ről menetdinamikailag? vtec mennyire érződik, illetve hallatszik?

(#35255) >>>W!nman* válasza tboy93 (#35224) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Ugyanez a tünetem az EBC szettel pár száz km óta... Van hogy jobban, van hogy kevésbé, de nyikorog... Első pár ezer km hang nélküli volt pedig... :(

A másik pedig, h elkezdett pulzálni a pedál is... Első pár ezren azzal se volt gond... :W

(#35256) honda23 válasza DeathAdder (#35254) üzenetére


honda23
aktív tag

2.4-es motorja gyári kipuffal is nagyon szépen szól, viszont a vtec tartománya vicc, 6000-től tart 7000-ig leszabályozásig, azt annyi. Teendő, hogy Szabbon keresztül 80 ropiért hozatsz Szergejtől Ukrajnából ecut, ezzel 4500-nál vált a vtec és kb 7500-ig kitart, jobb egyenletesebb teljesítményleadás vtec alatt és kb 210le lesz, jobb időt megy, mint az ep3, ecuflash ats 14,3, gyári fl ep3 14,5 körül megy, vti 15,5-16 között, gyári ats 15,9, 16,2 az accordom.
Ats fokozatai rövidek, mint az ep3-ban, és vtec nélkül is autózható, mint a type-r civic. 223nm, érezni is.
Ecuflash-sel nagyon jó fórum szerint.
Sajnos a vtecet nem tudtam kipróbálni, mellettem ült a kereskedő :W , de hatezerig elforgatva nekem tetszett.

Ats és sport accord

Nincs nagy különbség.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35257) zolynet válasza honda23 (#35256) üzenetére


zolynet
addikt

Csak egy kis kiegészítés, az a 80ropi az 150ropi. :U

Life is too short to stay stock!

(#35258) Snoop-y válasza zolynet (#35257) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es az ecuflash melle kell a cai meg a leomlo is hogy 210 poni legyen...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35259) Sátán44


Sátán44
addikt

3 Honda Civic (ufo) 1.8 140 Le autót néztem ki, kérném a véleményeteket! Sajnos Mo-on nem találtam megfelelőt, ezért a mobile.de-n is nézegetem őket. Tisztában vagyok a plusz költségekkel, de még így is olcsóbban jönnék ki, mintha itthon venném. Németben is tekerik a km órát? Amiket kinéztem, mind magánszemélyként hirdetik.

Civic 1
Civic 2
Civic 3

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35260) Napfénysüti válasza honda23 (#35239) üzenetére

Colin Chapman is tudta mi a jó. :)

Més que un club!

(#35261) !Overdose! válasza Sátán44 (#35259) üzenetére


!Overdose!
őstag

A harmadik a xenon és a szín miatt. Persze, ha egyébként rendben van.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35262) honda23 válasza zolynet (#35257) üzenetére


honda23
aktív tag

Nekem 80-at mondott priviben Szabb. De ennyit megér, ha ennyivel jobb.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35263) demars


demars
addikt

Öcsém accordot szeretne... Mostanában egyre többet írtok accord tapasztalatokról. Nekem is megtetszett! :K
Nem is tudom mire váltanák most... Accord vs CR-V

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35264) szőröscica válasza demars (#35263) üzenetére


szőröscica
addikt

Az Accord jobb autó.

(#35265) honda23 válasza demars (#35263) üzenetére


honda23
aktív tag

Accord, nagyon bejött nekem is, bár most kivi leszek, mit tud a Mazda 6, meg kell néznem egyet Pesten majd.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35266) bbubby00


bbubby00
őstag

Egy kis fogyasztás mérés..: 560km 40literrel.
Ebben volt egy 120km hegymenet élményszerpentinezéssel. 420km bp-békéscsaba-bp nem kímélve :) A maradék városban :)) Sztem nem lett rossz ahhoz képest, h nem figyeltem a lábamra.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35267) Elmör válasza bbubby00 (#35266) üzenetére


Elmör
senior tag

Az jó, én a gyárival max 500km-t tudtam elmenni 39-40literrel. ;)
Annyira jó néha átülni egy gyengébb kocsinkba, mint pl most hétvégén a Fiestába, ami 1.3-as csak, 70 pacis, még nincs felénél a 43 literes tank mutatója és már 330km-t elmentem, csendes, lehet hallani a rádiót akkor is ha nem maxon szól és ez is jól veszi a kanyarokat, csak 1 dolog hiányzik rohadtul, hogy 80 felett képtelenség vele előzni normálisan, szegény autó ma kapta a VTEC váltást úgymond, de hiába pörgettem 5500 fölé, akkor se akart menni és elég gáz visszasorolni előzéskor, de hát ez van, akkor nem 6 litereket enne. :))
Ezek a 6.gen sedanok fehérben is igen tetszenek, főleg fehér felnivel.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#35268) demars válasza Elmör (#35267) üzenetére


demars
addikt

Én így vagyok a 60 paripás astrával... :-)
Sokszor azt hiszem, hogy valami gondja van azért nem megy. Pedig csak ennyit tud! A jót könnyű megszokni! :P

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35269) gaga1 válasza bbubby00 (#35266) üzenetére


gaga1
tag

Az nagyon jo. Neked is rohamosan esik a mutato a fele jel utan? Feleig el tudok menni kb. 250-et de utana mar csak 100km a tankolasig.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#35270) bbubby00 válasza gaga1 (#35269) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem most tankolás után az volt, hogy 150km megtétele után is a csúcson volt a mutató, majd hirtelen lezuhant a 3/4-hez. Most is csinálok egy új átlagot. Próbálok kevesebb 8ezres pörgetést... (több kevesebb sikerrel) Viszont nekem most a tele tank ki fogja bírni jövő hónap közepéig.
Téligumi cserekor pedig megy a gariba a Brembo Max. Inkább vegyek EBG mart,lyuggatott tárcsát, vagy nyomassak rá nagyobb rendszert?! Nem sok a differencia a kettő között.. :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35271) zolynet válasza bbubby00 (#35270) üzenetére


zolynet
addikt

Ha van pénzed vehetsz nagyobbat, de szerintem ha nem pályázol akkor a sima ebc tárcsa + zöld kombó is elég, nem kell oda a lyuggatott.

Life is too short to stay stock!

(#35272) bbubby00 válasza zolynet (#35271) üzenetére


bbubby00
őstag

Jövőre tervezem énis, hogy kimegyek pályázni, meghoztátok itten a kedvem! :)
Mert S2k nyereg+tárcsa+betétet néztem most. Fém fékcső szett mennyibe fáj? Az okosak aszondják, h azzal is sokat lehet nyerni.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35273) tboy93 válasza bbubby00 (#35272) üzenetére


tboy93
nagyúr

Havernak az van egy ES4-en, elöl s2k szett, hátul 7gen 1.6 sport tárcsa szett, nem bízta a véletlenre :DDD Viszont úgy emlékszem azt mondta, hogy az s2k szett miatt nem megy fel 16"-nál kisebb kerék :F

(#35274) zolynet válasza bbubby00 (#35272) üzenetére


zolynet
addikt

Jaja, azt sem árt nézni hogy esetleg a 15" kerék még felmenjen, ezért ha használtat nézel jobb egy itr nyereg, annál egy kicsivel jobb csak a két dugós legend nyereg. Mindkettő 282mm, és alá fér a 15" is.
Fém fékcső szett 34k volt. (ebay, hel)

Life is too short to stay stock!

(#35275) jozefgucci1 válasza demars (#35263) üzenetére


jozefgucci1
addikt

A CR-V Gen3 nekem nagyon bejött ! Az a tér érzet ami benne van nem cserélném semmire. Az EX felszereltség majd mindent megad . Amit lentebb írtak , hogy a fényszóró magasság állítás tipus hiba lehet az nálam már 2. alkalommal jön vissza . Beragad egyes ponton a lámpa és villog az AFS . Most jön az olajcsere és megnézetem megint !

Apropó olaj . Hol lehet most jó áron venni olajat 2.2 I-CDTi-be . Eneos van most benne és ha lehet maradnék ennél !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#35276) bbubby00 válasza zolynet (#35274) üzenetére


bbubby00
őstag

Basszus erre pont most nem is gondoltam, mert a télim csak 15.
Viszont lehet, hogy kap egy 262es-hez való Accord nyerget, amiben a betét 132,8x53,5 méretű nagyobb dugattyúkkal, míg a gyári VTi betétek 88,8x35.
Esetleg erre még rádobok egy új fékcső szettet. De akkor most lyuggatott tárcsát elvetem.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35277) Sátán44


Sátán44
addikt

Egy német Ufo civic-et szeretnék alvázszám alapján lekérdezni, tud ebben valaki segíteni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35278) !Overdose! válasza bbubby00 (#35272) üzenetére


!Overdose!
őstag

A fém fékcső nem street legal. Műszakin bukó lehet.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35279) DeathAdder válasza bbubby00 (#35276) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem meg csak 17" játszott a nagy fékek miatt :D
Bár nem volt nehéz dolgom csak venni kellett még egy gyári szettet télire is, ráadásul bohóc áron sikerült megkaparintanom egy hibátlan szettet :K

De rohadjak meg mostmár ha jövő tavaszra sem fényeztetem vissza ezüstre a fehér papucsokat, csak úgy sajnálom lehámozni róla a gumikat, aztán meg vissza fel.. :O

[ Szerkesztve ]

(#35280) >>>W!nman* válasza bbubby00 (#35272) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Fém fékcső utcára nem illegális? :P

(Héfal Kft-nél gyártattam fékcsövet, pár éve, off-topik autóhoz, ahol az eladó ezt mondta nekünk...)

(#35281) bbubby00 válasza >>>W!nman* (#35280) üzenetére


bbubby00
őstag

Hallottam már énis... De nemértem basszus... Lecseréltetem a 20éves rendszert, hogy érjen is valmit errefel meghúzzák a műszakin.. az eszem megáll.. :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35282) jozefgucci1 válasza Sátán44 (#35277) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Azt hiszem egy éve már volt hasonló eset akkor is szívesen segítettem .!

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#35283) Sátán44 válasza jozefgucci1 (#35282) üzenetére


Sátán44
addikt

Szia!

Igen! :K Küldök Pü-t akkor.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35284) !Overdose! válasza bbubby00 (#35281) üzenetére


!Overdose!
őstag

Pedig egyszerű. A fémhálótól nem látni, ha elöregedett, kirepedezett a gumi.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35285) Snoop-y válasza !Overdose! (#35284) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az pont nem is er semmit. Viszont ha fembol van a cso maga akkor jobb lesz a fekhatas is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35286) tboy93


tboy93
nagyúr

Ma nem igazán jött össze a hangszóró beszerelés a civicbe, nem is tudom miért...

A gyári mágnes méretére felhívnám figyelmeteket :DDD

(#35287) EQMontoya válasza tboy93 (#35286) üzenetére


EQMontoya
veterán

Túl mély az új?

Same rules apply!

(#35288) !Overdose! válasza tboy93 (#35286) üzenetére


!Overdose!
őstag

Kiemelőkeret nélkül esélytelen. Beleér a mágnes az ablaküvegbe. Jövőhéten én is beépítem az MX165 Plus szettet. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35289) bbubby00


bbubby00
őstag

Felfedezni véltem, hogy tudok rendelni patentokat ótóhoz. 10db kb 500-800Ft. 1órán belül házhoz is jött ingyen!
Akinek kell benne segítség, szóljon! :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35290) tboy93 válasza EQMontoya (#35287) üzenetére


tboy93
nagyúr

Túl mély, túl széles, mindenhogy TÚL NAGY :D 76mm beépítési mélységű a szett, több mint 2kg/db a hangszóró.

(#35288) !Overdose! A mágnes nem ér bele az üvegbe, mert nem fér be a lyukon ;] Felcuppan a lemezre. Építeni kell a lemezre kiemelést, ajtókárpitot kívágni, azon kilóg majd a kiemelés, arra rácsavarozni a hangszórót, majd a kilógó kiemelést szépen körbekárpitozni/bőrözni... Természetesen szakira bízom, nem állok neki itthon, nem tudnám megcsinálni szépen.

Jó kis szett az mx165, fejről hajtod vagy kap egy erősítőt?

(#35291) !Overdose! válasza tboy93 (#35290) üzenetére


!Overdose!
őstag

Fejről fog szólni. Egyelőre. ;]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35292) tboy93 válasza !Overdose! (#35291) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem már meg van hozzá az erősítő, de hogy mikor fog bekerülni... a legnagyobb gondom, hogy nem nagyon tudok jó szakit aki megcsinálná a hangszóró helyét :( szakáll77-re fogok ráírni, de ő mindig nagyon el van havazva melóval, mondjuk nem véletlenül :N

(#35293) runner 125 válasza tboy93 (#35290) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ide a kiemelőgyűrű is kevés lesz. Ki kell bővítened a lemezt, én is úgy csináltam.

mod.

Flexed nincs? Berajzolod, szép óvatosan ki lehet vágni vele a lemezt. Kell egy kiemelgyűrű, amit én a ládához vett MDF-ből vágtam ki, majd bekentem vízálló ragasztóval az egészet, így vízálló lett. Magát a gyűrűt ugyanúgy csavarral fogom rögzíteni, a lemez és a gyűrű közé pedig szélvédőragasztót tolok, így minden házagot ki lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35294) tboy93 válasza runner 125 (#35293) üzenetére


tboy93
nagyúr

A karpit es az ablak kozott nincs eleg hely a kicxnek, igyis ugyis karpitot kell vagni, azt meg en szepen nem tudom megcsinalni :( igy profira biznam az egeszet...

(#35295) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Sziasztok!
6gen coupe vételre készülök,amiben d15z6 blokk van (forgalmiba is bejegyezve).
Az eladó állítása 8000km-enként cserélt olajat Total-ra,viszont ekkora intervallum alatt 8dl-t fogyasztott.
Szerintetek mennyire normális ez az olajfogyasztás?

Viszonylag sürgős lenne,köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#35296) runner 125 válasza tboy93 (#35294) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah az úgy más. Nekem szerencsém volt, a ProZ Comp 6 mögött a 2 cm-es kiemelőkerettel marad még lehúzott ablaknál úgy 10 mm hely, és elvileg a gyári kárpitba / rácsba sem ér bele az eleje.
Viszont a gyári műanyag rács nagyon sűrű, jó volna lecserélni fém rácsra, de ez tényleg precíziós meló.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35297) tboy93 válasza runner 125 (#35296) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kozben hifis csoportban kaptam meg par tanacsot, 6020-nak illene kup szeru kiemelest csinalni, mivel sima henger alaknal kb 1 cm res lenne a kiemelo gyuru es a magnes kozott, ami nagyon nem jo. Masreszt illene a kup aljaban kivagni a lemezt, ami kb 18cm atmeroju lukat jelentene :Y Lol. Most megy a filozgatas hogy mi legyen...

(#35298) EQMontoya válasza XSiGma (#35295) üzenetére


EQMontoya
veterán

1dl 1000km-en nem a világ, a kérdés a többi. Vajon miért cseréltek blokkot, stb.

Same rules apply!

(#35299) Shamat


Shamat
aktív tag

Honda "Paper" by PES :K

DEAD LIKE ME

(#35300) fi:zi'k válasza Shamat (#35299) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Állat. :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.