Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) demars válasza EQMontoya (#35400) üzenetére


demars
addikt

Köszi, utána nézek. Ebben az ársávban melyik civic ajánlott? Hahun keresgéltem, sok van fent.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35402) EQMontoya válasza demars (#35401) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem ennyiért értlemes Civic nem nagyon van.

Same rules apply!

(#35403) tboy93 válasza demars (#35401) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ennyiért én egy civicet sem merek ajánlani. Bakancs micrát mondtam már a másik csoportban is, az nem jön be neki? Olcsó, jó technika.

(#35404) orbano válasza demars (#35394) üzenetére


orbano
félisten

ennyiért odaadom az 1.5 békát, de azt egyből viheted is a szereLLőhöz, van 1-2 elmaradt javítás, most a kertben áll épp :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35405) tonyi válasza !Overdose! (#35399) üzenetére


tonyi
tag

Mennyibe került? Nézem a webshopukat, de eu/ep-hez nem találok narancssárga koni-t, csak sárgát.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#35406) !Overdose! válasza tonyi (#35405) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem MB3 van, ehhez 34k volt előre.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35407) demars válasza orbano (#35404) üzenetére


demars
addikt

Köszi. Sajnos ennyi a keret... De olyat nézünk neki, amit nem kell egyből reszelni!
Tboy: megsasolom azt is.
Néztünk néhány polot már. Elvileg jövő héten megyünk pestre, körül nézünk néhány helyen, aztán elhozunk egyet (ami a legjobb vételnek tűnik majd)
Jön velünk szerelő is, ő talán többet lát mint mi.
Elég sürgős a dolog, nem tud elmenni még melózni se, ha talál valamit...
Köszi mindenkinek a segítséget!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35408) demars válasza demars (#35407) üzenetére


demars
addikt

Ez?
Ennyiért ez jónak tűnik... Picit alkudunk, ha találunk valamit... De meg kell nézni!!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35409) !Overdose! válasza demars (#35408) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én olcsóbban vettem a klímás dízelt. Szerintem drága és alulmotorizált, de az irányvonal jó. Szerethető autók ezek.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35410) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Mennyire lehet valós, hogy a nagy sebességről intenzív fékezéskor jelentkező vibráció, és a kísérő enyhe fékhatáscsökkenés okozója nem alapvetően a féktárcsa(-ák) hullámosodása, hanem inkább a futóműgeometria elcsúszása (kátyú, padka, idő, stb..) ?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35411) EQMontoya válasza BlacKSouL (#35410) üzenetére


EQMontoya
veterán

Semennyire. Futóműproblémát máskor is éreznél.

Same rules apply!

(#35412) demars válasza !Overdose! (#35409) üzenetére


demars
addikt

Értem!
Nem igazán vagyok jó "nepper" és nem is ismerem a kocsikat igazán...
Ha esetleg rákeresnél, dobhatnál néhány linket priviben!
Nagyon hálás lennék érte!

Köszönöm!

Na épp ezt dobta elsőre... ( eddig csak benyásat néztem) Tudom, hogy a km-el nem kell foglalkozni, és nem mai autó... De sajna nem értek a dizel motorokhoz. Egy ilyen pl jobb választás lenne?
Elég szép állapotban van ( képről), és ennyi pénzért sztem rendben is van...

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35413) m3tr0 válasza demars (#35412) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez képről szép állapotú? :D
Nézd már meg hány árnyalatú ezüst szín van az autón. :DDD
A kormány nem tudom gyári-e, ilyet nem láttam még Poloban, de attól lehet még az.
Azt mondja "Bivaly erős motorral". :D
Jó kis SDi mind a 68 harci lóval.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#35414) bbubby00 válasza BlacKSouL (#35410) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem ugyan ez van 6g-nél és állítólag nincs baja a tácsának. De akkor minek?!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35415) EQMontoya válasza bbubby00 (#35414) üzenetére


EQMontoya
veterán

Honnan tudod, hogy nincs baja? Valaki körbeforgatta és kimérte kivéve?
Attól, hogy ránézésre nem vállas, simán lehet, hogy hullámos, azt nem fogod látni szabad szemmel, max ha lerakod egy asztallapra, vagy valami hasonló.

Same rules apply!

(#35416) >>>W!nman* válasza EQMontoya (#35415) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Ugyanez van nálam is. Be kell mérni mérőórával, aztán kuka/garancia, vagy esetleg felszabályoztatni...

(#35417) orbano válasza BlacKSouL (#35410) üzenetére


orbano
félisten

szerintem lehet mindkettő, de még szerencse, hogy a megfelelő helyen ezeket relatíve olcsón ki lehet deríteni... na usgyi... ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35418) Winner_hun válasza orbano (#35404) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi történt?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35419) demars válasza m3tr0 (#35413) üzenetére


demars
addikt

Na ezért kérek segítséget!
Hétvégén próbálok minden tetszetős hirdetést lementeni.
Ha feldobom ide átnéznétek nekem? Mi a felejtős, mit nézzünk meg, stb...
VW fanoktól nem biztos, hogy szubjektív véleményt kapnék...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35420) bbubby00 válasza EQMontoya (#35415) üzenetére


bbubby00
őstag

Mert megnezettem a szerelovel muszakinal (7ho), mert mar akkor is ereztem. De elesebb helyzetekbe egyre szarabb. Bar sztem biztosan a tarcsa lesz.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35421) Snoop-y válasza bbubby00 (#35414) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lehet a stabilizator palca elol is.
Ha csak kicsit gatya akkor pont ezt csinalja es csak nagy sebessegrol fekezesnel raz. (en pont emiatt csereltem tarcsat mert hogy megmerve nagyon minimalis hiba volt benne aztan uj tarcsa 70 ropiert ugyanazt csinalta ekkor lett atomjaira szedve elol minden)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35422) zolynet válasza demars (#35375) üzenetére


zolynet
addikt

Bocs, csak ma néztem meg.
Van egy KN30 és egy KN50 típusú hóláncom.
kn30 méretek
kn50 méretek

tboy93 esetleg neked valamelyik jó, kell?

Remélem maradhat a hirdetés ebben a kis családi topikban.

Life is too short to stay stock!

(#35423) Zsombe


Zsombe
senior tag

Múlt hét csütörtöki szállításra ígérték a HR-V-t, de minden nap tolódik a határidő, lassan ér ide Mexikóból. :(

Ellenben lenne egy kérdésem: milyen téli gumit javasolnátok rá? Édesanyámé lesz az autó, szeret lendületesen vezetni, de azért szabályosan, 60% város, 20% autópálya, 20% országút. Fontos, hogy viszonylag kopástűrő legyen, de azért jól tapadó is (tudom, e kettő ellentmond egymásnak, de azért hátha van arany középút), mert vélhetően nem lesz "agyonhasználva" az autó, a mostani VI-os Golfjában is 60k km van 6 évesen. :) Három típust néztem:
- Toyo Snowprox S943
- Hankook W320
- Bridgestone LM32 (Accordomon ez van, nagyon szeretem)

A Bridgestone már bevált, de nem tudom ilyen felhasználás és futásteljesítmény mellett ér-e + 20e Ft-ot egy teljes garnitúra.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#35424) tboy93 válasza zolynet (#35422) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyik holanc listajaban sincs 185/65-70/r14 :( Mire valoak ezek? :DDD Suzka topikba kene bedobni, arra jo lesz szerintem.

(#35425) bbubby00 válasza Snoop-y (#35421) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi. :R Akkor megnézetem mindkettőt a szerelővel. Stabpálcát meg a féket újra... :)
Bár megvárom ,hogy téligumis idő jöjjön, ha már úgyis szétbontják a kocsit.
P&P-re csak a legend nyergek mennek fel a vti-re vagy van más alternatíva is?!
Peve ajánlotta CRX-ről, h neki van egy accord nyerge (2x akkora mint a vti), próbáljuk fel rá azt :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#35426) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Öcsém 2002-es Honda Jazz-én szelepbeállítást és tömítést kellene cserélni, nem tudtok egy szervizt Esztergom környékén ahol ezt szakszerűen megcsinálják? Ha nem muszáj, nem vinnénk egy sarki, surfni szerelőhöz.
A motortérből enyhe kattogó hang jön, azt mondták (Unix szerviz, csak ők nem érnek rá megcsinálni jövő hét előtt, nekünk meg kéne) ez a problémája, és szombaton tervezünk egy kb. 100Km-es utat négy személlyel, fogalmunk sincs, hogy így bele merjünk-e vágni.

(#35427) Winner_hun válasza -FreaK- (#35426) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem csak hidegen kopog?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35428) -FreaK- válasza Winner_hun (#35427) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem, de ha bemelegszik akkor halkul. Azt mondta öcsém, hogy a hibát megtalálták, csak meg kell majd csináltatni. Igazából az első kérdés az lenne, hogy lehet-e így használni az autót, nem csinál-e nagyobb kárt? 4 fővel mennénk 100km-t kb. szombaton.

(#35429) BlacKSouL válasza -FreaK- (#35426) üzenetére


BlacKSouL
addikt

1.4 esetleg 1.2 i-DSI ?
Kopogó vagy kattogó hang, mert nem mindegy. Ha olyan "elektromechanikus" jellegű, mint a varrógép, amolyan egyenletes ketyegés, akkor az nem hiba. [link] Ez viszont jellemzően csak üzemmeleg motornál, alapjáraton jön elő, kb. 20-30 másodpercnyi nyugalmi állapot után. Hidegen nem hallani.
A motortérbe hajolva a blokk jobb felső sarkánál lévő injektor környékéről jön, és valóban az injektor adja.

Ha bármilyen más, akkor azt passzolom.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35430) NoiZz válasza BlacKSouL (#35429) üzenetére


NoiZz
tag

Üdv, enyém a jazz, csináltam egy videót róla [link]

[ Szerkesztve ]

(#35431) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Van valakinek tapasztalata garancia intézéssel Fékemester Kft-vel?
És esetleg EBC féktárcsa+Fékmester Kft kombinációban?
Egyáltalán mi a garancia feltétele?

Nagyon elszomorít, h 8ezer km, ha van benne és nyikorog, üt, borzasztó...

(#35432) !Overdose! válasza >>>W!nman* (#35431) üzenetére


!Overdose!
őstag

Látatlanban mondom, hogy semmi baja sincs a fékednek. Máshol keresd a hibát!

[link]

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35433) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Benzintartályt mennyire nehéz házilag tisztítani? Mostanában miest felgyullad a szegénységjelző, szinte egyből elkezd dadogni, nem húz, stb...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35434) >>>W!nman* válasza !Overdose! (#35432) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Lehet igazad van... De nem akarom elhinni, h a rozsdapöttyök közbeszóltak... :D Most nem otthon vagyok, de a hétvége folyamán rakok fel képet, h h megdrótkorongoztam a kerékagyat... A 2csavart nyomatékra húztam és új volt... Szóval... A nyerget meg nem igen lehet szarul felrakni, arról nem beszélve, h összes csavart a féken gyári nyomatékra húztam KingTony, szinte új nyomatékkulccsal.........

Ha haver szervizesnek van mérőórája, bemérjük szerintem.

Cseréltem már féktárcsát, de így nem jártam még... Hétvégén ránézek és szétszedem, ránézek, mert úgyis garázsban fog állni, olajcsere miatt.

(#35435) NoLF válasza LógaGéza (#35433) üzenetére


NoLF
addikt

Benzinszuro(szurok?) csere volt?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#35436) !Overdose! válasza demars (#35412) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ez Classic, ezek nem olyan jók, mint a 6N2-k. Kevésbé biztonságosak és rohadni is szeretnek. Körbenéztem, de komolyan mondom, hogy 450k alatt semmi értelmeset nem találtam. Hihetetlen. Pár hónapja lényegesen olcsóbbak voltak ezek.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35437) EQMontoya válasza !Overdose! (#35436) üzenetére


EQMontoya
veterán

Polo Classicról a halál béna futómű, kevés kraft és aránylag magas fogyasztás ugrik be.

Same rules apply!

(#35438) LógaGéza válasza NoLF (#35435) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem volt még, de ha az lenne a baj, akkor nem jelentkezne úgy - bármikor? Most csak akkor jelentkezik, ha kevés a benzin.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35439) demars válasza zolynet (#35422) üzenetére


demars
addikt

Köszi, úgy nézem egyik sem nyert. Ha jól láttam KN80 kell nekem...

Overdose köszi neked is... Mivel muszáj valamit venni, a sok "rossz" közül a kevésbé rosszat akarjuk kifogni... :K
Csak találunk valamit majd Pesten... Addig is figyelem a kínálatot...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35440) DeathAdder válasza NoiZz (#35430) üzenetére


DeathAdder
veterán

Amikor enyhe gázt adsz álló helyzetben intenzívebb lesz a kopogás?

az unix szerelő mit mondott azon kívül hogy tudja mi a hiba? azt nem mondta hogy micsoda?

(#35441) !Overdose! válasza DeathAdder (#35440) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az előzményekből úgy gondolom, hogy szelephézag állítást szeretne csinálni az Unix-os szervizes.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35442) orbano válasza LógaGéza (#35433) üzenetére


orbano
félisten

erre nekem ajánlott egy jó megoldást a szerelőm: tankolj hamarabb :) egyébként elég macera kitisztítani, ki kell hozzá szedni a tankot a helyéről.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35443) NoiZz válasza DeathAdder (#35440) üzenetére


NoiZz
tag

gázadásra intenzívebb lesz, talán magasabb fokozatban halkul el
unixba annyit mondtak hogy szelepet kell állítani, illetve a szelepfedél tömítést kicserélni
ismerős tanácsára tettem bele stp injektor tisztítót, az sem árthat
mit gondoltok egy hosszabb utat be lehet így vállalni vagy inkább pihentessem a szervizig?

(#35444) DeathAdder válasza NoiZz (#35443) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha intenzívebb akkor lehet akár hajtókarcsapágyas is. ha ez akkor nagyon nem szabad hajtani, bár az inkább kopogó hangot hallat, de hallható hogy nagyobb gázra egyre intenzívebb
Nekem eddig 5 különböző hondával volt közelebbi tapasztalatom, mindegyiken vásárlás után a kötelező szervizek mellett szelephézagokat ellenőriztettem, mindegyiknél volt mint állítani és kettőnél nagyon pontatlanok voltak az értékek az állítás előtt, a motor mégis szépen járt, legalábbis feltűnő mellékzörejeknek nem volt nyoma.

Nehéz így vakon megmondani, más azért élőben hallani, az unixosok mégis élőben láthatták/hallhatták.
Hallottam már csúnya hangot fellazult szíjtárcsától, vagy csapágyas vezetőgörgőtől is, amikkel megint nem jó hajtani, szóval amíg bizonytalan én lehet inkább pihentetném.

[ Szerkesztve ]

(#35445) demars válasza demars (#35439) üzenetére


demars
addikt

Ezt is ajánlotta ismerős!

Erről vélemény.. ?? (Tudom, renault.... De ez van... :) )

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35446) honda23 válasza demars (#35445) üzenetére


honda23
aktív tag

Csak trafo legyen nálad, amugy semmi baja.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35447) demars válasza honda23 (#35446) üzenetére


demars
addikt

Láma kérdés... Milyen trafó?
Akku töltő? Vagy vigyünk akksit?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35448) honda23 válasza demars (#35447) üzenetére


honda23
aktív tag

Ha franciát veszel, rönyó mehet, többi felejtős, clio, megane, thalia gyakori hibája, hogy a hengerenkénti gyújtótrafó eldurran, 3 hengerrel megy ez után...
Tehát kesztyűtartóban van egy valeo, kedvezménnyel nem drága.

Haveromnak van thaliája, egyszerű, mint a faék, kicsit kényelmetlen, de az 1.4-es az 98 le, 80e van benne, csak a trafók durrognak benne, két csavar 5 perc a cseréje. Meg most halt meg neki a légkondi, nincs gáz, de ez az ő hibája, nem használta hónapokig, pedig mondtam neki.
Városba clio, thalia teljesen jó, sokkal jobb, mint egy f astra, vagy suzuki. 400 környékén van már, van benne légkondi is. Thaliának nagyobb a raktere, de kicsit idétlenül néz ki. De egyszerűek, szinte semmi hiba, pedig francia. Arra kell figyelni, hogy legyen benne ABS is, az nélkül is kiadták a cliokat és thaliákat... Váltó, kuplung, motor teljesen jó benne, futóműben 10 év alatt semmit sem kellett cserélni még.
Csak a gyújtótrafók és egy akksi csere volt eddig, pedig francia.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#35449) LógaGéza


LógaGéza
addikt

EP3 ülések kompatabilisek EP2be? Volt olyan aki próbálta már mindkettőt? Érdekelne, hogy alacsonyabb-e az üléspozíció, mint az EP2-be...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35450) !Overdose! válasza honda23 (#35448) üzenetére


!Overdose!
őstag

"Ha franciát veszel, rönyó mehet, többi felejtős"

Neked azért van egy érdekes képed a világról, de legalább sziklaszilárdan ragaszkodsz hozzá. :DD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.