Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) rbence válasza tboy93 (#36700) üzenetére


rbence
senior tag

Ilyenkor kell bicajra pattanni, 3 kilométer alatt még el se kezdesz fázni ;]

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36702) Peter.70 válasza rbence (#36701) üzenetére


Peter.70
őstag

Ráadásul ha 30 cm hó van még edzésnek sem utolsó :D

Egyébként Nekem is a Jazz, mikor munkahelyemre járok vele ( 3 km ), akkor computer 9 L/100 km-t mutat. Megyek vele hoszabb utat akár városon belül, rögtön lemegy 8 L/100 km-re. ha meg országúton 150 km-t, akkor 6,5 L/10 km-re

[ Szerkesztve ]

(#36703) rbence válasza Peter.70 (#36702) üzenetére


rbence
senior tag

30 centi havat már csak hosszában fogunk látni :DDD

Nekem is 3 kilométerre van a munkahelyem, de amilyen undorító nyálkás idő volt mostanában, inkább járkáltam 2-esben tiltáson hideg motorral bicaj helyett

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36704) runner 125 válasza rbence (#36701) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hétvégente terepen lenyomok szinte mindig 20-25km-t, ilyenkor a legjobb. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36705) Elmör válasza tboy93 (#36698) üzenetére


Elmör
senior tag

Az zabál?
F astrával 3-4km-es utak mostanában és csak ritkán megyek vele 30-40kmeket, hát 8 ltier alá nem megy, inkább majdnem 9.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#36706) tboy93 válasza Elmör (#36705) üzenetére


tboy93
nagyúr

6.3-6.5-hez kepest a 7.4 nekem uberdurva ;]

(#36707) bandus


bandus
veterán

korábban írtátok, hogy tóth imi nem dolgozik a két ünnep között, ennek ellenére nem tudjátok, hogy időpontot lehet-e foglalni hozzá a jövő évre? illetve kb. mi pénzbe kerül egy kocsi átnézése?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36708) tboy93 válasza bandus (#36707) üzenetére


tboy93
nagyúr

Atnezes passz, irj neki egy emailt az a legegyszerubb :) imi.toth[kukac]gmail

(#36709) zolynet


zolynet
addikt

8,2-es átlagfogyi, alakul ez. :)
Ma mentem egy Gyenesdiás-Zalaszántó-Cserszegtomaj-Keszthely karikát, szépen nyugodtan, 1-1 kisebb elrúgás, csak h a szarvasok ne előttem akarjanak átmenni.
Ugyan nappal szemben nem fotózunk, de ahhoz képes egész jó lett. :)

Life is too short to stay stock!

(#36710) >>>W!nman* válasza BlacKSouL (#36694) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Hát köszi Srácok!

Akkor eleresztek egy emailt DEPO felé a párásodás és össze/vissza világítás kapcsán, meglátjuk mit szólnak ők, aztán jelentkezem, ha lesz fejlemény!

(#36711) bandus válasza tboy93 (#36708) üzenetére


bandus
veterán

köszi, írtam neki :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36712) Tsebacsi válasza bandus (#36707) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nálam 6 körül volt.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36713) Elmör


Elmör
senior tag


Mindenkinek BÚÉK!! :C

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#36714) demars válasza Elmör (#36713) üzenetére


demars
addikt

:K
Mindenkinek sok baleset mentes kilométert az új évre!!!

Egy kis plusz info: Én már túl vagyok a friss malacsültön... :P

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36715) Peter.70 válasza demars (#36714) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor jöhet a futás, hogy le mozogd :P

(#36716) EQMontoya válasza Elmör (#36713) üzenetére


EQMontoya
veterán

Minden más japán márkám van már, nem akarok mégegy autót! :D
Boldog újévet! :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36717) tboy93 válasza EQMontoya (#36716) üzenetére


tboy93
nagyúr

Buek nektek is!:)

(#36718) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

B.U.É.K. Márkatársak! :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36719) mdani01 válasza Tsebacsi (#36718) üzenetére


mdani01
aktív tag

Boldog Új Évet minden topiclakónak! :)

iPhone 6S SpaceGray

(#36720) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Az élmény amikor az év első napján ilyen szép időben a kihalt utakon egyedül autókázol és néha elrúgod neki, felbecsülhetetlen :)

(#36721) runner 125


runner 125
nagyúr

BUÉK részemről is mindenkinek!

Mivel is kezdődhetne az új év, mint egy barátom vízóraaknájában megoldott olajcserével!? :))

02, 03

..és egyben ez a vezetett szervizkönyvem is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36722) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Autóvásárlás előtt állok, a kiszemelt pedig a 8.generációs (ufo) Civic. Napi 200-240 km-t ingázok, ezért gondolkodok, hogy dízelt vegyek e, vagy az 1.4-es benzinest. Elég horribilis alkatrészárakról hallok a dízelnél (kettőstömegű, turbó, injektor, stb.), emiatt kételkedek abban, hogy a dízel picivel kedvezőbb fogyasztása megérné a vele járó szervízköltséget.
Mi a véleményetek ?

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36723) bandus válasza hülyegyerek (#36722) üzenetére


bandus
veterán

ugyanebben a cipőben járok és dízel a válasz ;) olvass vissza pár hozzászólást, pont ez volt a téma. bár, hogy őszinte legyek kicsit kia irányba is elcsábultam, ugyanezért a pénzért 3-4 évvel fiatalabb autót kapni, még garanciával és jobb fogyasztással. de a fene tudja :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36724) hülyegyerek válasza bandus (#36723) üzenetére


hülyegyerek
addikt

:R Köszi

Mi is gondolkodunk a Kia / Hyundai-on, de a garancia szerintem náluk se érvényes a dízeleknél elromló dolgokra (turbó, stb...)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36725) tboy93 válasza hülyegyerek (#36722) üzenetére


tboy93
nagyúr

Palyan szerintem boven 2 literrel jobban kajal majd a 2.2 dizel 130-nal, mint az 1.4 benzin. Varosban meg eldocogsz az 1.4-el is, de palyara halal lesz. Rugalmatlan, lomha, szenvedni fog az emelkedokon, a klima megfogja majd mint allat. Szvsz az 1.8 benzin sem enne tobbet az autopalyan mint az 1.4, ha nem szereted a dizlit, akkor inkabb vedd azt.

(#36726) demars válasza hülyegyerek (#36722) üzenetére


demars
addikt

Ekkora távra én a dízelt ajánlom... A szervízköltségről meg annyit, hogy nem kell bedőlni annak, hogy egy dízelre mennyit kell költeni... Megfelelő karbantartás mellett nincs gond velük.
Persze ki lehet fogni sz@rt is, használt autóról beszélünk... Meg kell nézetni hozzáértő szakival vásárlás előtt (esetleg, ha belemegy a tulaj egy átvizsgálásra vidd el), a motorba ő sem lát bele, de ha rutinos ki fogja szúrni ha valami nagy gond lenne vele (pl kettőstömegűnek is van hangja állítólag...)
Rengetegen szidják a renaultokat (én sem vennék magamnak), de 2 éve került a családba, 1.5 dci motorral. Főtengelynél szimmeringet kellett cserélni, volt néhány apróbb elektromos hiba de kb ennyi... 4-4,5 literrel használják bátyámék 3 gyerkőccel...

Ha pedig benzinesnél maradsz, szigorúan 1.8 :K

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36727) BlacKSouL válasza >>>W!nman* (#36710) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tompított és fényszóró.
Ráadásul mindkettő már új izzó, a gyári 2 hónapja égett ki a jobb oldaliban, a héten meg a bal oldali. Az első cserénél is síkban volt a tompított vízszintes sávja, és megvolt a szögben döntött fele is, és így a második cserénél igazodhattam hozzá. De mindenféle változtatás nélkül pontosan ugyanoda adta ki mint a gyári izzóval.
Ami kicsit fura, hogy mivel nekem a fényszóró külön lámpatest, egyszerre éghet mindkét izzó, nem kapcsol le a tompított, nagyobb az össz fényerő, mint a H4-eseknél lenne, illetve mivel a fényszóró síkja beljebb van, mint a tompított, és nem is sikerült ugyanúgy fényképezni, a második képen úgy tűnhet, pláne a jobb oldalinál, hogy nekem se egy síkba vetíti a tompítottal, de valójában igen.
És az is látszik, hogy a tompított képe széles sávban vetít a vízszintes sík alatt de fényszóró vetített képe sem csak olyan összevissza, hanem majdnem szabályos négyszög alakú. És egyébként a tompított leárnyékolt sávját egészíti ki szintén amolyan "négyszöggé".

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#36728) Tsebacsi válasza hülyegyerek (#36724) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dízel! A koreai vonal sem rossz, de a Honda szerintem anyagokban picit még előrébb van. Amelyik tetszik, de 200+-os ingázásra tuti dízelt vennék.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36729) hülyegyerek válasza demars (#36726) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Számolgattam egy kicsit, és arra jutottam, hogy évi kb. 60 ezres futással számolva a dízellel kb. 350 ezret spórolok az 1.8-as benyáshoz képest, cserébe 2-3 éven belül a turbó, -illetve kettőstömegű cseréjét szinte biztos, hogy meg kell ejtenem, ami elég horribilis. Ezért vagyok jelenleg tanácstalan, mint egy kisközség.
Dízel autóm idáig még nem volt, csak a hsz-ek alapján tudok mérlegelni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36730) tboy93 válasza hülyegyerek (#36729) üzenetére


tboy93
nagyúr

Evente nem valoszinu, hogy megkotlik valami, de ha megis, azert 350k-bol jo esellyel helyre vagod. Szvsz neked megerheti a dizel, kvazi erre a hasznalati modra lett kitalalva.

(#36731) bandus válasza tboy93 (#36730) üzenetére


bandus
veterán

tényleg, van esetleg valakinek egy listája, hogy ebben a honda dízelben egy letérdelés esetén kb mi mennyibe kerülhet? :) tudrbó, vezérlés, dpf, kitudja még mi?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36732) hülyegyerek válasza tboy93 (#36730) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Mikor valami beadja a kulcsot (injektor, turbó, stb...), akkor még használható a kocsi egy darabig, vagy kapásból megáll ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36733) szőröscica válasza hülyegyerek (#36732) üzenetére


szőröscica
addikt

A turbó ha elfossa magát, nem tudsz és nem is szabad tovább menni. A többi nem hal meg egyik pillanatról a másikra, van előjelük. Ekkora futás mellett vagy dízelt vegyél vagy gázosíts el benzinest. Mindkettő megéri.

(#36734) tboy93 válasza hülyegyerek (#36732) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vannak azert annak jelei, fokozott olajfogyasztas stb. :) Nem ugy kell elkepzelni, hogy mesz a palyan es minden elojel nelkul puff szetrobban a turbo.

A gazositas is jo otlet, faternak az astraba van bent a rendszer, 8L lpg-vel jar el. Gazszurot kell neha cserelni, egyeb hatranya nincs, mar a melygarazsba is leengedik mint barmely mas autot. 1L lpg jelenleg kb. 180Ft. Gaz beszerelese autotol fuggoen 120-350k huf.

[ Szerkesztve ]

(#36735) hülyegyerek válasza szőröscica (#36733) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Pont ez az, amiért félek a dízelektől. Se én, se a párom nem tehetjük meg, hogy nem megyünk be dolgozni, mert éppen elfárad a technika alattunk.
Azt hiszem, inkább szétnézek inkább az 1.8-as benzinesek között. Azok mennyit esznek amúgy pályán ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36736) szőröscica válasza hülyegyerek (#36735) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy benzines is ugyanúgy megállhat, mint a szög.

(#36737) tboy93 válasza szőröscica (#36736) üzenetére


tboy93
nagyúr

True, de azert egy turbo-dizel komplikaltabb technika mint egy szivo-benzin. 1.8 benya, aztan gazt bele :)

[ Szerkesztve ]

(#36738) hülyegyerek válasza szőröscica (#36736) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ez jogos, csak abban szerintem kevesebb a hibalehetőség.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36739) szőröscica válasza tboy93 (#36737) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, és vagy a csomagtartót bukja, vagy tankolhatja naponta pótkeréktartályt.

(#36740) tboy93 válasza szőröscica (#36739) üzenetére


tboy93
nagyúr

Valamit valamiert. Kombit nem akar, bonyolult technikat nem akar, nagy fogyasztast se akar, mindent nem lehet egyszerre :)

[ Szerkesztve ]

(#36741) sunny84 válasza tboy93 (#36737) üzenetére


sunny84
senior tag

én gáznak tartom a gázt :) ha nem bírja fenntartani valaki az 1.8 - 2.0 benyást akkor vegyen 1.4 et...

mellesleg mi 5 ös váltásba járunk melózni bécsbe , 5 ember 5 autó és 5 hetenként jön az enyém , egy napi út 172 km oda vissza , eszem ágában nem lenne venni dízelt

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#36742) hülyegyerek válasza sunny84 (#36741) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Állítólag az 1.4 pályán ugyanannyit eszik, mint az 1.8. Eredetileg 1.4-eseket néztem, de átgondoltam a dolgot.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36743) bandus válasza sunny84 (#36741) üzenetére


bandus
veterán

ez mondjuk elég speciális eset szerintem. ehhez az kell, hogy együtt egyszerre végezzetek. nekem pl nem érne meg semmi pénzt 4 emberhez alkalmazkodni és ötödikként egy autóban nyomorogni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36744) tboy93 válasza sunny84 (#36741) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez nem a fenntartasrol szol. Minek fizessek 30-40%-al tobbet uzemanyagra? Kivulrol te hogy mondod meg egy autorol, hogy gazzal megy-e? Vagy akkor a hibrid is gaz? Meg a full elektromos auto? Azert mert sporolnak az uzemanyagon? :F Ha nem sajnalnam bealdozni a csomimat, mar reg berakattam volna en is a gazt a civicbe.

(#36745) DeathAdder válasza hülyegyerek (#36735) üzenetére


DeathAdder
veterán

Megértem az aggályaidat, ha Neked lennék én is hasonlóan tartanék tőle.
DE tényleg ahogy írták is ha kifogsz egy jót akkor hosszú távon pénzt spórol a dízel ilyen nagy távokkal. Viszont ott van a "ha" szócska, mert nem tudod mikor fossa össze magát akár ha újan veszed is.
Lehet nem fogja (ami egy jól karbantartott és ráadásul Hondánál esélyes), de lehet 3 év után ráköltesz annyit hogy ott lennél mint egy 1,8 szívóval, cserébe 3 évig egy kerepelő traktort vezettél.

A haverom a rendszeresen márkaszervizelt újan vásárolt autója pár hete az osztrák autópályán fosta össze magát (nem részletezem a hibát és a gyártót sem), de kapásból ráköltötte azt a pénzt amit nemrég kapott az eladott grande puto -ért

fogyasztásokat itt szoktam nézegetni, részletezve hol milyen közegben mennyit vezeti és mennyi az átlag, külön felhasználókként is :)

tboy93 - "Kivulrol te hogy mondod meg egy autorol, hogy gazzal megy-e?"

Rohadt büdös :DDD
Egyébként úgy tudom sokkal magasabb hőfokon ég el mint a benzin. Láttam már gázos autó leszedett fejét, a szelepek, veztengelyek színe is más volt.

[ Szerkesztve ]

(#36746) Tsebacsi válasza hülyegyerek (#36742) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az 1.8 pályán nem eszik 7-8 alatt csak ha 110-el mész. 130-nál 3500 körül forog 6-ban. Nem utazóautónak találták ki. Én dízelt vennék, amúgy nemértem milyen munkahely az ahol akkor is be kell menni, ha összerogy alattam a kocsi. Beteg sem lehetsz? Asszony mikor szül, az is munkahelyen lesz? (bocsánat csak nem értem...)
Koreai dízelek egy részében nincs kettőstömegű. A turbó meg akkor hal meg ha nem vigyázol rá kellőképpen.

Az 1.8 pályán hangos is, egy 1.6dízel focus csendesebb nála, és bátrabban is előzöl vele pályatempónál.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36747) tboy93 válasza DeathAdder (#36745) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ugyan olyan szaga van a kipufogott gáznak mintha benzinnel menne, nem büdös. 4 éve használja fater, eddig nem volt probléma a motorral. 1 év alatt behozta a gázosítás az árát az üzemanyag különbözeten. Mondjuk neki kombija van, így a pótkerék lazán elfér egy dobozban a csomiban.

(#36748) !Overdose! válasza Tsebacsi (#36746) üzenetére


!Overdose!
őstag

Egyre nyilvánvalóbb számomra, hogy a te autóddal valami súlyos baj van. Olyan fogyasztási adatokról számolsz be, ami teljesen eltér a saját, a topik és gyakorlatilag mindenki más tapasztalatától is. Teljesen komolyan mondom, hogy én alaposan átvizsgáltatnám, mert ennyit nem fogyaszthat az az autó.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36749) Tsebacsi válasza !Overdose! (#36748) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Imi nem akadt ki rajta. Kihez vigyem akkor?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36750) hülyegyerek válasza Tsebacsi (#36746) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Akkor az 1.4 mennyit eszik igazából 130-nál ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.