Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) Laska23 válasza F-ECT$ (#25750) üzenetére


Laska23
csendes tag

Köszi! Nagyon szeretném már megszerezni és remélem pár napon belül meg is lesz.

Rank 3-ig MechMage, aztán Ramp Druid, de rank 1-en csak Control Warri és Face Hunter attól függően milyen a meta.

(#25752) pk2


pk2
tag

Ez a horgász gyerek nekem még sosem húzott lapot, pedig jó párszor megkaptam már a shredderből és elég sok kört is éltek de egy nyamvadék lapot nem tudtam nyerni velük.

(#25753) F-ECT$ válasza pk2 (#25752) üzenetére


F-ECT$
titán

Nerfelve lett, azóta tré.

Dive ever, work never.

(#25754) tretyak


tretyak
aktív tag

A DR priest mennyire játszható mostanság? Nem nagyon találkoztam vele az utóbbi időben, pedig elvileg jó lapokat kapott a GvG-ből. Kraftolás miatt kérdezem, összejött a dust egy legendre, sylvanast néztem ki, egyébként is kb az egyik leguniverzálisabb lap...

(#25755) F-ECT$ válasza tretyak (#25754) üzenetére


F-ECT$
titán

Nagyon draw függő, én nem sokat látok.

Viszont Sylvanas craftolható.

Dive ever, work never.

(#25756) NyxNyxNyx válasza tretyak (#25754) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Sylvanas mindenféleképp megéri a craftot. Minden nem agro deckbe befér szinte. Első legendary craftom volt és tökéletesen megérte.

DR priestet egyébként pont most próbálgatom estére tudok majd valamit írni. Előző szezonban rank 4-ig tudtam elmenni vele. Most gyengébbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#25757) tretyak válasza NyxNyxNyx (#25756) üzenetére


tretyak
aktív tag

Ok, köszi mindkettőtöknek, akkor estig várok :)
A másik lehetőség a handlock (3 giant kell), bár jara nélkül, ennyi hunterrel nem biztos, hogy megéri.

(#25758) Redcaster válasza tretyak (#25757) üzenetére


Redcaster
őstag

Ha nincsen Jarraxxusod, akkor a legszélsőségesebb esetben lehet helyettesíteni Alexxel. Én is gondolkozok rajta hogy elkezdek mászni handlockkal, de rengeteg lapom hiányzik még: Jarraxus, dr boom, 1 molten giant, 2 mountain giant, 2 twilight drake (több mint egy év alatt egyet sem sikerült nyitnom). Ha minden felesleges és játszhatatlan lapomat betörném, akkor le tudnám kraftolni őket, de nemhiszem hogy megérné, főleg úgy, hogy a gvg-s lapokból még nem nerfeltek egyet sem.

(#25759) tretyak válasza Redcaster (#25758) üzenetére


tretyak
aktív tag

Nem lassú Alex? Ugyanúgy egy teljes kört elvisz, mint jara, 8/8ból meg pont nincs hiány a handlockban :) akkor már inkább healbot, ha gyógyításra kell Alex, akkor szerintem már régen rossz...
Amit kipróbálnék még az a faceless+PO+arcane golem kombó, 16 seb kézből, az első kettő másra is használható, és lenne burst is a pakliban.

[ Szerkesztve ]

(#25760) Mister_X válasza tretyak (#25754) üzenetére


Mister_X
nagyúr

GvG előtt azzal szerettem rankeden menni, a paklit még nem is igazán tudtam módosítani. Ha lesz 6-700 szabad dustom (Vol'Jin csak álom egyelőre), akkor visszanézek rá.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25761) NyxNyxNyx válasza tretyak (#25757) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nem várok estig vele, nagyon idegesítő. Egyszerűen nem működik. Ha csak nem kapod meg az undertakert és a többi dr-es miniont pont curve-re illesztve, de ennek kevés az esélye. A másik probléma mert az az, hogy az undertaker-hez kell 2 drop, de a Loot hoarder meg egy szenvedés priestben. A mirrort szinte biztosan elbukod, a handlock-ot szintén. Ami pozitívum, hogy a Vol'jin-t többször tudod kihasználni mert mindig ott egy olcsó lény amivel letudod szedni a maradék 2 hp-ját.

A sylvanas craftot ettől függetlenül erősen ajánlom.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#25762) dejaris válasza tretyak (#25754) üzenetére


dejaris
addikt

OTK miracle Gazlowe priest a meno. Reynad most nyomatja, kripp casteli. Sodium lvl soo high :D

(#25763) .OM.


.OM.
aktív tag

Lehet másnak ez egyértelmű, de én most jutottam el oda, hogy Windfurry-s lapokkal hozom a meccset 5-6 kör alatt Pappal.

Flying Machine vagy Whirling Zap-o-matic-ra (Flying jobb, mert nem ütik le egyből) Divine Spirit/Power word: Shield majd Inner Fire.
Fontos, hogy 2. körben kint legyen a minion és ha életben van 3. körben, mehet a buff.
Általában 1/4-es Flying Machine-t nem szedik le egyből, és a következő körben 12/12-es windfurry-s lappá is válhat. Igaz addigra 3 lapunk is benne van, de Pappal nem gond a laphúzás és az ellenfél 4-5. körben tudja hard removal-lal kiszedni, lehetőleg minusz 10-20 HP-val szegényebben. Persze van, hogy egyből leszedi egy bagollyal, de ritka (mint a fehér bagoly).
4-5. körtől pedig egy Lightspawn-al lehet folytatni..

Sajnos eddig más class-szal nem sikerült megtalálni a legjobb összetételt..

ex .Oldman.

(#25764) dejaris válasza .OM. (#25763) üzenetére


dejaris
addikt

Na es milyen szinten?

(#25765) .OM. válasza dejaris (#25764) üzenetére


.OM.
aktív tag

A hétvégére már 14 :)

ex .Oldman.

(#25766) dejaris válasza .OM. (#25765) üzenetére


dejaris
addikt

Majd ha megy ez 5-tol legendig, akkor el is hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#25767) .OM. válasza dejaris (#25766) üzenetére


.OM.
aktív tag

..ha nem ment volna, nem jutottam volna el 20-14-ig. Én itt tartok, te is voltál kezdő, és minden időszaknak megvan a maga taktikája. Senki nem írta, hogy a legmagasabb kategóriában ez kötelező irány.. Pff.. :W
Értem, hogy sokaknak 5-Leg indul az igazi játék, de tesco paklival a játék elején szerintem találni egy jó működő kombót nem gáz leírni, hátha másnak is segít..

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#25768) Mister_X válasza .OM. (#25763) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Whirling Zap-o-matic" - hát ezzel nehezen fogsz pappal...

Divine Spirit / PWS + Inner Fire meg téényleg value lehet, 3 lapért kapsz egy 4/4-es WF lapot (pontosabban négy, mert ahhoz Toughtsteallel vagy Mind Visionnel lopni kell előbb). Próbáld ki a Velen's Chosent inkább.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25769) dejaris válasza .OM. (#25767) üzenetére


dejaris
addikt

Csak es kizarolag a szerencsere epitett pakli. De tehetsz bele meg shade-t is, aztan egy kis lotto is mehet kozben.

(#25770) .OM. válasza Mister_X (#25768) üzenetére


.OM.
aktív tag

Valóban talána a Sámános próbálkozásokból maradt a Zap-O a fejemben (vagy a Druid?)
A Velen-t köszi, jó ötlet.

(#25769) dejaris
Tudom, Te nagyon pro vagy, de tényleg nem kéne a kezdőket leszólni, trollkodni.. Ha meg kicsit belegondolsz, akkor van szinergia ezekkel a lapokkal más minionnal is, pl egy Voljin, GuruBerzerker vagy egy Lightspawn esetében. Az 1/4+WF lény meg szintén nem olyan rossz a játék elején 20-14-es csoportban. Egyébként biztos vagyok benne, hogy vagy annyira tapasztalt, hogy valami tanácsot vagy építő jellegűt is ki tudsz magadból sajtolni a témában. Esetleg bölcs annyira, hogy ha nem, akkor csendben maradj..

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#25771) Redcaster válasza tretyak (#25759) üzenetére


Redcaster
őstag

Lassú igen, de ha jól tudom régen a handlock inkább Alexet futatott, így lehet hogy megéri azzal próbálkozni, ha nagyon szeretnél handlockozni. Az persze más kérdés, ahogy te is mondtad hogy a sok rák ellen hogy szuperál :)

(#25772) Redcaster válasza .OM. (#25770) üzenetére


Redcaster
őstag

Ha egy decklistet mutatsz, akkor vannak itt olyanok, akik szívesen segítenek 1-2 lap kicserélésében :)

[ Szerkesztve ]

(#25773) dejaris válasza .OM. (#25770) üzenetére


dejaris
addikt

Mondtam a shade-t. Egyebkent meg kezdokent szerintem ki kell valasztani harom host es a tobbi osszes lapjat zuzni azonnal. Ezzel eleg kevesen ertenek itt egyet, de en nem szeretem a takolmanyokat. 2-3 het es osszejon 1600 dust -> 2 lore, 2 force of nature. Ezeket meg kell toldani naxx lapokkal: loatheb, kelthuzad, spectral, shade, beltcher es mar is kesz egy eleg utos pakli. Kovetkezo 1600-bol mehet a negy giant.

(#25774) Mister_X válasza dejaris (#25773) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"ki kell valasztani harom host es a tobbi osszes lapjat zuzni azonnal" - egyetértek, nálam is ez van (Paladin, Mage, Priest), máskülönben nem lett volna Tirionom belátható időn belül. De azért vigyázni kell ezekkel a sablon lapokkal is, mert kell valami class specific szinergia és akkor meg a minionok számából kell lefaragni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25775) F-ECT$ válasza dejaris (#25773) üzenetére


F-ECT$
titán

Én meg nem. Rövid távon jó törögetni és max 3 hősre fókuszálni, de hosszú távon sok dust-ot buksz vele.

Dive ever, work never.

(#25776) NyxNyxNyx válasza dejaris (#25773) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én nem értek egyet. Később szinte biztos megbánja az illető. Egyszerűen csak a használhatatlan lapokat kell betörni, minek áldoznál be olyat amire később szükséged lehet.

Hihetetlen hogy mennyire nem esett nekem semmilyen paladin lap az idők során. Még egy aldor-om sincs. Quartermaster, Lay on Hands, Tirion egyik sincs. Most meg paladin/warrior domiation-t kaptam ami a lehető legnehezebb nekem.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#25777) Mister_X válasza F-ECT$ (#25775) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Epiceket meg Legendeket nyílván akkor törni, ha rossz lap, de common és rare simán mehet a levesbe kevésbé frekventált heroknál. Mondjuk én az összes hunter lapot betöröm.

@MikE008: naponta egy questet lehet cserélni, én hunter, rogue, warrior esetén nyomom a cserét (meg a Meek Shall Merit vagy melyik, amikor 2 mana alatti minionokból kér negyvenet.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25778) NyxNyxNyx válasza Mister_X (#25777) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nincs szívem cserélni a 60-ast, inkább végigszenvedem.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#25779) dejaris válasza F-ECT$ (#25775) üzenetére


dejaris
addikt

Viszont a jatekelmeny konstansabb, nincs az a grinderzet.

(#25780) Mister_X válasza NyxNyxNyx (#25778) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igazad van, még a végén kapsz olyat, amivel nem kell szenvedni ;] Kaptam 2 wines tard/rogue questhelyére tegnap Total Dominance-t, szóval na.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25781) whitezo88 válasza NyxNyxNyx (#25776) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én is voltam így pár lappal. anno 2 golden equality pl tök hamar kiesett, de több epic, egyáltalán nem. BGH 1x esett még tavaly év elején, azóta nem, Blood Knightom mai napig nincs, óriások is lassan jöttek, van amit craftolnom is kellett már. GVGben is nyitottam már több mint százat, de ott sincs még pár epic meg, ellenben 2 golden powermace többek közt igen.

(#25782) fogtunder válasza .OM. (#25767) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem értem, miért veszed ezt személyes sértésnek, rank 10-15 közé egy kevésbé konzisztens paklival is el lehet jutni, én a Lore és FoN nélküli druidommal is voltam anno rank 12, de attól még nem volt jó.

ahogyan a priest most nem erős kaszt, az inner fire - divine spirit kombó pedig sosem lesz igazán jó, mert ha nem finisherre használod, akkor akármelyik hard removal, vagy silence lap megalázza, és akkor 3 for 1. senki nem mondta, hogy nem szabad/lehet vele játszani, nekem is vannak olyan paklik, amiket azért játszom, mert amikor működik, akkor nagyon jó, de amúgy 50% alatti a wr velük.

(#25779) dejaris: én anno betörtem két cabal-t, merthogy "a pap buziknak való", aztán kraftolhattam le, mikor kellett kb. három hónap múlva. 600 dust well spent.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25783) Mister_X válasza fogtunder (#25782) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nyílván nem lett abból a 200 dustból semmi arra a három hónapra.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25784) fogtunder válasza Mister_X (#25783) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát semmi olyan, ami akár megközelítené a cabal értékét, de a franc se emlékszik már rá, hogy mihez törtem be őket. a lényeg, hogy nagyon nem érte meg.
nyitottál egy nozdormut és kell a dust? törd be, csinálj belőle valamit, amit éppen használsz, ugyanez a twisting nether, far sight és társai, a tényleg használhatatlan fosok. de mindent betörni, csak azért, mert nem játszol éppen az adott hőssel, nem túl előre mutató és később meg fogod bánni.
a játék egészére vonatkozik, hogy don't be greedy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25785) Mister_X válasza fogtunder (#25784) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Epiceket meg Legendeket nyílván akkor törni, ha rossz lap"

Don't be greedy: valami ilyesmire gondoltam, amikor rugó kirakta Gallywixet és maradt a kezébe 7 lap, kapott az egyik minionja Naturalize-t, leraktam két duplalapmindenkinek murlocot és Gallywix is kapott egy Naturalize-t :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25786) fogtunder válasza Mister_X (#25785) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de mást meg minek betörni? annyira aprópénz, hogy semmit nem érsz vele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25787) Shamy válasza fogtunder (#25784) üzenetére


Shamy
tag

Én most nyitottam épp "nemrég kezdőként" egy Fahr Sight-ot. Instant törés? Illetve van egy golden Patient Assasin is, azt se nagyon látom sehol, lehet azt is törni?

Amúgy ebben a "kezdőknek mit kellene tenni" témában tudnátok segíteni?

Naxxot megvettem, letudva, de most mást nem nagyon csinálok, mint napi questet kiszedem, meg amennyi időm van, farmolgatok ranked 18 körül 10g/3win-ért. Ranked 15-ig le tudok menni kb, de ott már nehéz a napi questezés, ezért általában visszacsúszom.
Eddig kb 30-40 paklit nyithattam+6-7 gvg pack.
GVG előtt még játszottam pár arénát, de most gvg packot ad, és nekem az alap lapok közül is nagyon sok hiányzik, így mivel itt is azt ajánlottátok korábban, hogy kezdőnek basic pack, ezért nem arénázom.

Ha nem rakok bele több real money-t, akkor tényleg csak a fél-1 évig farmolgatás, és lvl 10+ ranked, ami reális cél?

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#25788) Mister_X válasza fogtunder (#25786) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sok kis dust megduzzad idővel. Vagy te megtartod / megtartottad anno a 40 dustos packok tartalmát is?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25789) whitezo88


whitezo88
nagyúr

másnál is van, hogy valamiért a legend backesek nevetségesen jó curveot kapnak arénán? és itt nem a skillre gondolok. ellenfél t1 avenge t2 puddlestomper amin elhasal az 50% missiles. aztán purifier, én lelövöm a 3/1et, puri lesz 7/5. flamecannon, másom nem volt és így tudom pingelni + fairie dragon. 7 arcba, kijátszik egy shreddert t4en. ping purifier, leütöm a shreddert, ooze. Aha, csak ő pandázza + pók, köv körben meg warlord amit tudok lőni fireballal. aztán t7 stormwind 3 lényre, board clear sehol. volt még 1-2 sallang lény de a lényeg ez. ja igen, 1 winnél.

[link] van kodo blizz fstrike ogre meg anton is de nem sokra mentem.

[ Szerkesztve ]

(#25790) NyxNyxNyx válasza Mister_X (#25788) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Azt nyilván becraftolod amiből több van és nem várható egyértelműen nerf.

Shamy: Far sight egyértelműen craftolható, én a patient assassinemet is törtem, nem nagyon használják. Fél év alatt egy rank 5 simán kinéz. Csak hogy a fórumból induljunk ki PS Vita azt hiszem 3-4 hónap alatt legend lett. Szépen összegyűlnek a kártyák azzal amit csinálsz. Mást nagyon nem tudok tanácsolni, azért néha arénázni is lehet.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#25791) NyxNyxNyx válasza NyxNyxNyx (#25790) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

mármint craftolás alatt törést értettem, nem tudom miért azt írtam

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#25792) whitezo88 válasza whitezo88 (#25789) üzenetére


whitezo88
nagyúr

2-3 lett. 2 constructed szintű curve-s ellenfél volt, a 3. pedig fatigeig menő mirror ahol 10 körön át volt topdeck fázis, amit általában ő nyert meg, így hp többlettel is győzött. még healelt is, volt topdeck flamestrike majd explo sheep is, mikor épp rendbejönnék, vicc.

[ Szerkesztve ]

(#25793) DjDanee87 válasza NyxNyxNyx (#25776) üzenetére


DjDanee87
addikt

Warriból össze lehet rakni rush decket és a szerencsére alapzozni - ne jöjjön fel az ellenfélnek belcher és nyert ügyed van. Én amerikai régióban ahol nincsenek lapjaim így csináltam meg az 5 győzelmet vele.

(#25794) NyxNyxNyx válasza DjDanee87 (#25793) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Végül meglett a paladinnal. Egészen tetszetős ez a class. De ez főleg az equalitynek köszönhető.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#25795) fogtunder válasza Mister_X (#25788) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én, miután lett 2-3 játszható paklim (ehhez azért kellett venni 70 paklit, meg nyitni még vagy 50-et), amivel a napikat már nem volt nagy szenvedés megcsinálni, nem törtem semmit azonnal, és utána is csak azokat, amiből kettőnél több volt. de ezeket sem érdemes azonnal betörni, mert ha egy legendet akarsz csinálni pl., teljesen mindegy, hogy betört dustként, vagy kártyák formájában van meg hozzá a nyersanyag, ellenben ha valamit nerfelnek, azt tudod teljes áron törni, ez egy rare lapnál elég nagy dust többlet lehet, ha van már belőle vagy 8 példány.

mielőtt kijött a GvG, már nem akartam nagyon sima packokat nyitni, viszont Jaraxxus hiányzott a handlockba, akkor betörögettem az arany lapjaimat, lett belőle 1400dust és legyártottam. de hiába csináltam volna meg, ha nincs meg már a 4 giant előtte és a többi lap. ha elkezdem ezeket egyenként megcsinálni, simán elmehet olyan irányba a meta, ahol az egész pakli játszhatatlan lesz, mikor még kész sincsenek hozzá a lapok. szerintem érdemes kártyákban tartani a dustot, és ha éppen le tudsz gyártani egy komplett paklit, amit már nagyon játszanál, akkor hajrá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25796) Redcaster


Redcaster
őstag

Végre megtörtént :Y Röbb, mint egy év játék után Blizzard megajándékozott az első golden legendaryval :C

Szerintetek mi legyen a sorsa? 2 opció van kilátásban:
- A handlockhoz már csak Jarraxus hiányzik, így ebből, plusz a többi felesleges epicből le tudnám craftolni a teljes decket
- Dr Boom lenne belőle, habár nem tudom, hogy ez kötelezően benne van-e a handlockban :F

(#25797) ZS3NI válasza Redcaster (#25796) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ha nincs meg a boom, akkor biztos hogy azt craftolnám le. Szó szerint az összes dekkben elfér.

Én épp le akarom craftolni az öreg greenskint, perverz módon nekem tetszik. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#25798) NyalokAA válasza ZS3NI (#25797) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

palának belchert ölni jó :)

(#25799) ZS3NI válasza NyalokAA (#25798) üzenetére


ZS3NI
őstag

+piraterogue yarrr

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#25800) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Nem is tudtam, hogy az explosive trap átmegy a gladiator longbow-on ha arcra támadok vele. Nyertem volna, mert a Gahz'rillám (amit egyébként most nyitottam :P) támadását megduplázta volna :N

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.