Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4351) liksoft válasza Bagira01 (#4350) üzenetére


liksoft
nagyúr

Dolgozik. :K :D

Az egész drive felületi analízise után ajánlja fel, hogy mit talált. Idő, de nem ír a drive-ra. Így ha az nem fizikai hibás, biztonságos mentés készíthető vele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4352) Bagira01 válasza liksoft (#4351) üzenetére


Bagira01
veterán

Tehát a végén felajánlja, hogy lementi vhova? Azután, hogy fozmázzam a lemezt, hogy ne ilyen dinamikus ratesz legyen és ne csináljon többet ilyet :F
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4353) liksoft válasza Bagira01 (#4352) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másolni csak akkor fog, ha vásárolt legális példány. Minden mást megcsinál demo módban.

Elsődleges alapvető partíciót kell létrehozni. Dinamikust nem szabad engedélyezni neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4354) Bagira01 válasza liksoft (#4353) üzenetére


Bagira01
veterán

Netről letöltött szóval sztem demo. Akkor ha végez mit tudok csinálni?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4355) liksoft válasza Bagira01 (#4354) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megveszed a neten, kapsz regisztrációs számot (ha jól tudom - én saját progit használok mentéshez így pontosan ezt nem tudom), majd megadva a proginak, másolsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4356) janos80 válasza liksoft (#4345) üzenetére


janos80
senior tag

szia

ez vilagos. de az a furcsasag,hogy tegnap még mukodott. kozben sikerult megoldani a sebesseg gondot.
szoval 2 wd-m van. tegnap még mindegyik tudta az acustic managert,ma meg csak az egyik.
azert koszonom a megnyugtato valaszt,hogy akkor mehet nyugodtan a cucc ezerrel :DDD

koszi :R

udv
Janos

(#4357) liksoft válasza janos80 (#4356) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nézd meg másik csatornán, vagy a DOS-os Sentinellel. DOS alatt nincs driver, elméletileg ki kell olvasnia mindkettő adatait. Ha ott sem megy, akkor a drive lehet, hogy hibás. Akkor viszont garira érett is lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4358) audi100td


audi100td
nagyúr

Hali,

Honnan lehet megállapítani, hogy egy HDD fejhibás-e, nincs erre valami program?
mert pár napja vettem egy WD 400GB merevlemezt és néha elkezd furán kattogni, nem hangosan, inkább kicsit ilyen csörgő hangja van.
Vagy találkozott már valaki hasonló jelenséggel?

(#4359) janos80 válasza liksoft (#4357) üzenetére


janos80
senior tag

nos. driver ujratelepites(ek) utan helyre razodott a dolog :C

koszonok megegyszer mindent
:R

udv
Janos

(#4360) liksoft válasza janos80 (#4359) üzenetére


liksoft
nagyúr

Grat!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4361) liksoft válasza audi100td (#4358) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha ajándék, akkor vedd ki belőle a karácsonyi csengőt! :D

SMART-ot kén nézni. Szerk: Esetleg a tápellátása?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4362) audi100td válasza liksoft (#4361) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt egy Link a SMART-ról, én nem értek hozzá, nem tudom mihez viszonyítani az értékeket.
A tápom is kb. 1 hónapos, egy Corsair VX 450W, ugyanerről a vezetékről kapta az áramot az előző Samsung SATA2-es vinyóm is, ott nem jelentkezett a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4363) liksoft válasza audi100td (#4362) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezek után nincs ötletem. A SMART-ban nem látok gondot. Esetleg ha új típus és parkoló villás, akkor egy idő után ha nem használod energiatakarékos üzemmódba mehet, és ekkor a parkoló villára is teheti a fejeket. Az újraindulás (nem azonos a bekapcsoláskorival) során a pozicionáláskor adhat ki hangot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4364) audi100td válasza liksoft (#4363) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rendben, köszi a segítséget

(#4365) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Van-e vkinek Western Digital Caviar winyója, vagy tapasztalata velük?

Első SATA-s winyóm egy WDC250-es SATA1-es, de már legalább 1 éve megfogadtam hogy soha többet wd! Samsungjaim vannak rajta kívül, ata250, sata250, sata400 és sata500, ezekkel semmi baj! (a 250esek kicsit hangosak, az 500asok már nem, és mindegyik nagyongyors!)
Következő a probléma: a WD egyre gyakrabban játsza azt, hogy kattan egyet, de olyan hangosat, hogy még 2 szobával arrébb is hallani lehet, ha fülel az ember. Eddig nem foglalkoztatott annyira, mert nem produkált hibát, vagypedig nagyon ritkán, de mióta vistát használok, nagyon gyakori ez a kattanás, és 1-2 hónap alatt már többször előfordult, hogy eltűnt a wd meghajtóm, és csak újraindítás után jelent meg ismét (ilyenkor eszközkezelőben, lemezkezelésben sem látszik)
Sőt, a legutóbbi produkciója tette fel az i-re a pontot. A sata-s winyóknál ugye köztudott, hogy hotswaposak, menet közben is lehet fel/lecsatlakoztatni őket. A samsung winyóknál ezzel sose volt gond, ment rendesen, ámde mikor a wd-t csatlakoztattam fel menet közben tegnapelőtt a samsung helyére, teljesen szétbarmolta a filerendszert. A meghajtóbetűjel nem látszott, a lemezkezelés pedig RAW filerendszert mutatott a winyóra. Nemtudtam jobbat, újraindítottam a gépet. Indításnál mire visszajöttem, arra lettem figyelmes, hogy a következőt csinálja:
Árva fájlrekordszegmens (itt 5, majd 6számjegy, ami folyamatosan számolt kb 170ezerig) törlése
Türelmesen végigvártam, nem tudtam mást tenni, utána pedig fájlrekordszegmensek helyreállítását végezte, ezután indult a rendszer (ez összesen kb másfél órát vehetett igénybe). Gyorsan leellenőriztem a meghajtómat, és arra lettem figyelmes, hogy 30gb szabad helyem lett, pedig előtte tele volt. Tehát elveszett 30gb adatom, ezért rányomtam egy getdatabacket, amivel sikerült visszahozni ebből kb 10gigát. (több mint a semmi, illetve elég sok filet bedobált a found001 mappába..)
Nekem se kellett mondani, rögtön nekiláttam lementeni róla az összes adatot, töröltem a partíciót, újat hoztam létre, és teljes formázást is kapott. Ezután mentek vissza az adatok, de egyelőre csak olyat pakoltam rá, ami pótolható, nem annyira fontos cuccok.
Tegnap nem volt bekötve (másik volt a helyén), most tettem be ismét a gépembe, de olyan gőzerővel kattog (van hogy 10mp-ként, de legalább minden percben 1et!, és emellett még szépen fütyülni is tud, bár azt halkan, de sztem eddig ilyet nem csinált) hogy kezdek félni attól, hogy meg fogja adni magát. Ezért kérdezem, hogy másoknak nincs baja ezzel a szériával? Mert én csak szívok vele, mióta megvettem, soha nem volt tökéletes! Illetve ez a kattanás mi lehet??? (akkor fordult elő régen, mikor kotorásztam a házban a kábelek között menet közben, de olyankor csak kattant, nem volt semmi hibajelenség)

Pls HELP!!!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4366) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Annyi a probléma a gépemmel hogy lassan bootol pedig most raktam újra egy pár órája, a hdd folyamatjelzője állandóan világít, meg általános használat mellett (internet) állandóan beszaggat! A szaggatást akkor észlelem mikor hallom hogy a vinyó egy kicsit el kezd dolgozni! Ja és van amikor teljesen megfagy a gép! Lehet vinyó gond vagy proci? Már vagy 3 hete ez van!

Kérlek segítsetek! :W :W :W :W

(#4367) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#4365) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Lehet, hogy megvan a hiba!
Ez a winyó ugye 2fajta tápcsatis változat, tehát a sima tápkábel is belemegy, meg a sata féle is. Régen sima volt benne, most újjabban pár napja kapott sata félét, és pont azóta kezdett el hülyéskedni. Az előbb megpróbáltam leszedni róla az adatokat (sata tápkábellel volt bedugva) és kb fél percenként kattant 1et. Amikor kattant, rögtön megállt a másolás. Ilyenkor leállítottam, várni kellett kb fél percet, mire újra felfedezte a meghajtót, újra elindítottam a másolást, nem telt bele pár másodperc, és újabb kattanás..
Miután ezt vagy 10percig játszottuk egymással és ezalatt átment kemény 800mb, úgy döntöttem mással kell próbálkozni. Gép kikapcs,1 hirtelen ötlettől vezérelve bedugtam a hagyományos kábelt bele és láss csodát, azóta gyönyörűen másol, és még 1x sem kattant 20 perc alatt! Kopp-kopp!
Igaz, hogy a vista betöltésnél ellenőrizni akarta rajta a filerendszert, de azt kihagytam, nehogy szétbarmolja nekem, gondolom még az előző leállások következménye lehetett.

Szerintetek akkor most mi a rossz? A winyó sata tápcsatlakozója?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4368) audi100td


audi100td
nagyúr

Lehetséges, hogy nálam is ez a probléma?
az enyém nem kattog olyan hangosan, meg nem olyan gyakran, de kattog és változó idő közönként, de nálam csak 1 tápcsati van, nincs rajta Molex, csak a SATA tápkábelt lehet rácsatlakoztatni.

(#4369) krycheck válasza Gerisan (#4342) üzenetére


krycheck
csendes tag

na ez is aquas :) es a szitucio ugyanaz. csak en nem vartam meg amig 64 bad szektor lesz rajta. emiatt elkepzelhetonek tartom, hogy naluk at fog menni a teszteken. amit egyebkent nagyon remelek, hogy nem. en sem jokedvemben vittem vissza mert ezzel szeretek jatszani. 3 oramba kerult a mentese is. es termeszetesen szeretnek egy 100%ig megbizhato vinyot mivel csak egy van a gepemben. amennyiben visszapaszolnak mivel tudok meg esetleg ervelni hogy nezzek meg jobban?
Egyebkent alig 3 honapos.
Nalad tobb eselyt latok a cserere :)

Udv!

(#4370) Imco


Imco
őstag

Hi!

80GB IDE Samsung HDD elvileg rossz! Az ügyfél gépe azt modja nincs benne HDD...
Az én masinám Jmicron vezérlője és a HDD sentinel is azt mondja, hogy:

Lemez Tulajdonságok
Lemez sorszám,2
Interfész,SCSI
Lemez modelszám,BOOTCODE - HANAR
Lemez revízió,DISK2
Lemez sorozatszám,SERIAL2
Teljes méret,2097151 MB

Kiemelném a modelszámot, -még soha nem láttam hasonlót- , ill a méretet -ami akár szabadalom is lehetne! :D

Azért SCSI mert egy külső SATA rackban van!
Egyéb okos partició progik azt modják NO HDD! :(

Láttatok már hasonlót? Ötlet? Tapasztalat?
Mindennek tudok örülni! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#4371) Gerisan válasza krycheck (#4369) üzenetére


Gerisan
tag

Várj amíg több szektor hiba lesz rajta :D de azért csak észre veszik azt a keveset is.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#4372) sanyixXx válasza liksoft (#4348) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a kérdések jók :) szaggatottam sípol. tuti a hdd az. (na jó, szerintem tuti:) ) a 25-öst hogy teszem elsődlegessé?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4373) gjon válasza liksoft (#4010) üzenetére


gjon
csendes tag

Halihó
Kicsit megkésve, de ezer köszönet liksoft-nak a segítségért :R (3988-4010)(250GB maxtor vinyót csak 127GB-nek látta a windows). Problémám megoldódott, a HDD jól működik.

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#4374) liksoft válasza audi100td (#4368) üzenetére


liksoft
nagyúr

A tápellátást kérdeztem. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4375) littlelion21


littlelion21
addikt

Sziasztok!
Az Xp az utóbbi időben úgy jött be egy párszor - egy teljesen szabványos leállítás után -, h "a rendszer súlyos hiba után állt helyre" ami üzenetet aztán alig tudok /enged/ eltüntetni.
A tuninggal voltak problémáim, bár ezt alapon (is) csinálta.
Azt szeretném kérdezni, h ez valami hardveres hibára utal(hat), vagy a winfos egyszerűen csak a végét járja?

Az Xp topic-ban már feltettem ezt a kérdést, ott rámijesztettek, h lehet haldoklik a winchesterem.

(#4376) liksoft válasza sanyixXx (#4372) üzenetére


liksoft
nagyúr

A sípolás helye nagy biztonsággal füllel behatárolható. Igaz, félig szétszedett állapotban.

Ha nem elsődlegesként hoztad létre, akkor sehogy. Szerk: Illetve progit nem tudok rá.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4377) liksoft válasza Imco (#4370) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive döglött, a gyári adatokat nagy valószínűséggel nem tudja a lemezről beolvasni.

Kuka vagy gari (vagy adatmentés, de az másik téma itt a Fórumon).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4378) liksoft válasza littlelion21 (#4375) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Szerencsére pontos választ tudok adni. Nem tudom.

Lehet tuning, memória, video, proc, tápellátás, winyó, software hiba. Vagy még egy pár apróság. Hibát CSAK default beállítások mellett lehet keresni (na jó, érdemes).

A winyóra a SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4379) littlelion21 válasza liksoft (#4378) üzenetére


littlelion21
addikt

Szia!

Köszönöm a pontos választ! :)
Mostanában alapon csinálja(na jó, nagyon ritkán, de akkor is zavar), mivel úgy használom, mert tuning szinte lehetetlen, a franc se tudja miért. Én a Ram-okra gyanakodtam, de a memtest 7órán keresztül nem talált hibát. Akár lehet alaplap-hiba is?
Lehet, hogy nem illik ebben a topic-ban ilyen kérdést feltenni, de mi is az a SMART? :B

(#4380) liksoft válasza littlelion21 (#4379) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ebbe a témába olvass bele egy kicsit. Nézd át a program honlapját, leginkább a menüsor utolsó SMART leírását. Világossá fog válni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4381) master(én) válasza A_ScHuLcZ (#4367) üzenetére


master(én)
tag

:Y enyém is claviar.. és azóta van h kattog .. lassul befagy időkre.. xp 2hétig bírja.. és nálam is new konfig.. satas kábelt kötöttem rá.. azóta ilyne.. molex 4pines csatival is ezt csinálja már :O

(#4382) littlelion21 válasza liksoft (#4380) üzenetére


littlelion21
addikt

Köszönöm, rajta vagyok! :R

(#4383) Imco válasza liksoft (#4377) üzenetére


Imco
őstag

Köszönöm a válaszodat!
Erre számitottam sajnos!
Csak érdekesnek tünt, hogy 2 TB-nek olvassa.

Üdv! Imco

(#4384) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Lenne nekem egy 80GB-os maxtor vinyóm, kb 1500 nap üzemidővel. Erre tettem föl a vistat és az ubuntut. Boot-menüből szoktam használni. Nemrég mikor róla indítottam volna az egyik oprendszert nem volt a listán. Gyorsan xp restart és a vinyo ott van, tudok fileokat másolni és semmi baja. BIOS nem látja, frissítésnél egy pillanatra kiírja az adatait de tulképp nem látja.
Elég rég használtam így a gépet.

Jól gondolom, hogy a vinyó ideje lejárt? Új BIOS-t nem raktam föl, igazából nem volt gond vele, ha lehet nem frissíteném -egyelőre-. Jah, természetesen tuning nélkül is néztem, nem mintha sokat számítana.
Ha van valami amit meg lehet még vele próbálni akkor azt szívesen fogadom.

Finwe

szerk:helyesírás

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#4385) gardener


gardener
senior tag

Ki lehet olvasni egy vinyóból valamilyen software-el,hogy hány órát ill. mennyit volt használva?

(#4386) Hequila válasza gardener (#4385) üzenetére


Hequila
őstag

S.M.A.R.T. adatok között szerepel a Power on hours time count. Ezt sokmindennel ki tudod olvasni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4387) liksoft válasza Hequila (#4386) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak sajnos gyártó és szériafüggő a számlált időintervallum. Van olyan típus ahol bizonyos idő után még nullázódik is. Imádom a SMART szabványt! :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4388) sanyixXx válasza liksoft (#4376) üzenetére


sanyixXx
senior tag

win volt már rajta. azon a partíción. egyszercsak lehalt a friss windóz és már nem ment fel rá...
megoldhatja az, hogy teljesen lenullázom a vinyót és újraparticionálom?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4389) gardener válasza liksoft (#4387) üzenetére


gardener
senior tag

És átírni,nullázni, lehet valahogy ezt az értéket? Remélem ez nem olyan, mint az autókban a kilóméteróra visszapörgetés lehetősége :P

(#4390) Hequila válasza gardener (#4389) üzenetére


Hequila
őstag

Tudtommal nem lehet (hacsak egy bizonyos érték után nem nullázódik). Gondolom vinyót akarsz venni kéz alól, ezért édekel ez most téged.
S.M.A.R.T. paraméterek között van egy olyan is, hogy start / stop count, ez megadja, hogy hányszor indul el és később állt le a winchester. Ha a power on time (vagy hours?) count és a start / stop count is igen alacsony, valószínűleg fiatal vinyóval van dolgod.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4391) gardener válasza Hequila (#4390) üzenetére


gardener
senior tag

Ahm. Köszi. Vettem vinyót, meg eladni is szeretnék és jól jönnek ezek az infok.
Most már végignézegetek egy pár használtan vásárolt vinyómat :U

(#4392) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Most raktam uj wint. a HD sentinel hibátlannak látja a vinyót, de a Pm 8 valam miatt BAD et ir, de simán felraktam a wint, minden jó vele. Csakszeretnék még egy particiót rá, és nem engedi megcsinálni.

(#4393) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Szintén hdd probléma....

van 2 samsung egyforma vinyóm. Bármelyiket akartam win alatt formázni, nem engedte, azt irja hogy nem sikerül. Hiba meg ilyenek nincs rajta, de nem engedi.

Van egy SATA külsö rackem, ha abba berakom a vinyot, a gép mindenhol látja, felismeri, de total commander meg sajátgép nem látja. Nem tudok rá másolni meg semmi. Gondolom formázni kéne, de a lemezkezelés látja rendesen, Aktivnak látja, formázni meg nem engedi.

Ezekre milyen megoldás lehet ?

(#4394) jupa


jupa
csendes tag

Hali!
Lenne egy kérdésem,hdd cooler ér valamit(pl élettartam)?
Mondjuk egy ilyenre gondolok: [link]

(#4395) Thrawn válasza jupa (#4394) üzenetére


Thrawn
félisten

:K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4396) Tomate


Tomate
veterán

Van egy Seagate 80 gigás vinyóm. 1 éves kb. Telepítgetések, formatálások, fájlrendszerek alakítása során már csak 74 gigás a vinyó. Hol van az a 6 giga? Visszatudom hozni valahogy?

(#4397) zolipapa74


zolipapa74
csendes tag

Sziasztok!

Köszi az eddigi válszokat liksoft.Kb. 1hete írogattam,azóta sikerült átrakni PIO-ból UDMA-ba.Azóta müködik is rendesen,de a HD sentinel 12 hibás szektort talált és a teljesítmény 71 %,a kondíció 90 % körül van.Lehet,hogy nem pontos,de körülbelül ilyesmi értékek lehetnek.Kb 3 hetes a vinyó.Vigyük vissza gariba,vagy érdemes még megprobálni Low Level Formatot?Estleg az javíthat még valamit rajta?Mikor sikerült átraknom Pio-ból UDMA-ba akkor még csak 4 gyenge szektor volt,csináltam rajta egy formatálást normál módban(nem gyors),utána lett 12 gyenge szektor!A S.A.M.R.T.ál a Current Pending Sectorn-ál az Érték és a Legroszabb 99-en áll.A HD sentinelnél a rövid ön-teszt sem végig,mert olvasási hibát ír ki.
Előre is köszi a válaszokat!!

(#4398) kali válasza Tomate (#4396) üzenetére


kali
legenda

volt az a merevlemez valaha valós 80 gb :F :(

(#4399) Tomate válasza kali (#4398) üzenetére


Tomate
veterán

79 egész valamennyi volt! Újonnan vettem!

(#4400) liksoft válasza zolipapa74 (#4397) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a tápellátása és hűtése korrekt, akkor nem túl bíztató! Pontos típusa, működési hőmérséklete és a tápegységed típusa, kora érdekelne. Esetleg az sem ártana, hogy mekkora "erőgépet" kell vinnie? Tuningolva van-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.