Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4051) ZeUS2140 válasza liksoft (#4041) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Köszi!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#4052) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Lenne 1 problémám öcsém(mivel vettem 1 zalman vga hütüt és világit -.- :( )ezé félrerforditotta a gépet és ugye müködött tehát 3 vinyom oda lett.Reménykedtem 1 enként kiprobáltam de semmi, semmit sem ismer fel és számomra nagyon fontos adatok voltak rajta :O :O .
Vettem 1 uj vinyot és ha mellédugom vissza tudom-e állitani a másik vinyo valamennyi %át?
Hogyan?
Vmi program?
Köszi :(((

Bocs azé irtam ide mert 2 heti munkám van rajta és holnapra kellene bemutatnom :O

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4053) #27070592


#27070592
törölt tag

Hello

bocs kicsit offtrotyik lesz: igaz az hogy a folyamatos torrentezés-fájlcsere sokkal hamarabb tönkreteszi a hdd-ket mint az átlagos windows-használat? Mivelhogy torrentnél állandóan és egyidejűleg párhuzamosan megy olvasás és írás. Vagy ez csak urban legend?

(#4054) liksoft válasza Invoker (#4047) üzenetére


liksoft
nagyúr

A jumpert ne a kapacitás limitre tedd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4055) liksoft válasza cucclee (#4049) üzenetére


liksoft
nagyúr

A haldoklót nem biztos, hogy érdemes megtartani rendszernek. Ugyanis ha meghal, az újratelepítés során a másik winyón törlődhetnek a fontos adatok. Ha nincs értékes adat a gépen mert folyamatosan mentessz, akkor használd amíg tudod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4056) liksoft válasza luw2win (#4052) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kicsit nehezen érthető számomra. Pontosíts.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4057) liksoft válasza #27070592 (#4053) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elméletileg nem gond, a kábel úgyis lassabb. A SMART-ot érdemes figyelni, és 24 órás üzeműként kell a drive-ot figyelembe venni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4058) luw2win


luw2win
őstag

kb annyi volt h félreforditotta a gépem és a monitoron ilyen szines ?-ek meg nagy csomo karakter rózsaszintől-a kékig minden szine volt aztán nem tudott bebootolni 1ikről se.És a biosnál is befagyott... ennyi bővebben nem tom leirni.
Mit lehet tenni?....káromkodni :DDD

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4059) M.W.H


M.W.H
aktív tag

Helo

ha véletlen van valakinek egy pont ugyanilyen seagate barracuda nyáklapja:

barracuda 7200.9
160Gb
s/n: 5LS13114
ST3160812A
p/n: 9BD032-301
firmware: 3.AAD
data code: 06237 site code: WU
CSO:0719-6

azt szivesen megvenném

Mad W. Highflyer

(#4060) Flash (The Original)


Flash (The Original)
tag

Sziasztok!

A problémám a következő: a 120 gigás maxtor winchesterem elkezdett kattogni, majd néhány újraindítás után már el sem indult. Ezután vásároltam egy újat, amire fel is raktam egy új rendszert. Slave-ként ez felismerte a korábbi még mindig kattogó vinyót és sikerült is lementeni róla néhány giga adatot. Ez után viszont nem sikerült életet lehelnem bele, bootoláskor még látja a rendszer, ellenben a windows betöltésekor - még parancssoros esetben sem - hajlandó a gép elindulni, ha bent van a rossz winchester.
A kérdésem: van e rá mód hogy házilag az adataimat lementsem, és ha igen akkor mi az?

Előre is köszönök minden segítséget!
Mindenkinek kellemes ünnepeket!

No Comment.

(#4061) ciry


ciry
őstag

Egy megszakított letöltés óta folyamatosan(halkan) kerreg egyet-egyet a vinyóm (satás 80 Gb-os Samsung), mintha az óra járna és vegyítve kerregéssel.
Kérdésem:? :U

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#4062) Horbal


Horbal
őstag

Sziasztok,

Furcsa jelenséget vettem észre egy új Samsung 250G-s Sata II-es vinyónál.
A vinyó vibrál nem túl erősen de vibrál, ráadásul nem folyamatosan, hanem kb így (ez most vicces lesz nem röhögni): Brrr....Brrr....Brrr...Brrr... szal ilyesmi. Nem kerreg, nem melegszik, smart rendben minden rendben de rohadt idegesítő mert pont olyan frekin csinálja, hogy meg lehet tőle bolondulni...

Most vettem SFlex ventiket szal most ez a rohadék a legzavaróbb a gépben...

Valaki tapasztalt hasonlót...?
Garis probléma ez vagy nem...?
Okozhat ez meghibásodást később...?

(Azért vettem samut mert mindenki dícsérte erre ez van:( )

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#4063) ciry válasza Horbal (#4062) üzenetére


ciry
őstag

Nekem is valami hasonló van pepitában :DDD
Nem lehet lehangszigetelni ezeket? :D :U

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#4064) Horbal válasza ciry (#4063) üzenetére


Horbal
őstag

Hát a kurva annyát,
Most betettem a beszerelő sínek meg a HDD közé minden rögzítési ponthoz egy-egy szilikon alátétet de ha nagyon figyelem még így is hallom...

De nem is ez a baj, hanem, hogy ilyen szakaszosan csinálja, mintha nem lenne egyensúlyban a tányér vagy mittom én...

Seagate-et kellett volna vennem lassabb de legalább nem búg...

Ja a ház lábai alá meg bringa belsőből vágtam alátéteket...az is segített valamit...
Most vegyek még akusztikai szigetelő anyagot, hát a faxomat...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#4065) #27070592 válasza liksoft (#4057) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hd sentinel szerint 100%-os, átlaghőmérséklet 31 C°, mondjuk nem tudom mennyire megbízható program. Fél éve használom a hdd-t, azóta nem is volt újradobva az XP viszont a torrent folyamatosan ment.

(#4066) ciry válasza Horbal (#4064) üzenetére


ciry
őstag

Kurva halk lehet a te géped is, mert ha az egyik cimborám "porszívóját" kellene hallgatnom éjjel-nappal, le se szarnék én se ilyen kerregéseket :D
Nem tudom mit kéne csinálni vele, mert igy sosem lesz tökéletesen csendes. :W

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#4067) cucclee


cucclee
tag

hello!

Feltettem a wint az új winyóra (wd caviar se raid) és amikro mindkét winyó be van kötve (wd+maxtor) akkor tud bootolni a gép a wd merevlemezről ,meg a rendszerváltómenü is megjelenik. De ha a régi winyót kihúzom akkor nem. Pedig a merevlemezt látja a bios és first boot-ra van állítva a hdd ,de nem bootolrá. Nem értem ,mert kettő merevlemezzel mindkét winyón lévő win megy. Ötlet? köszike

(#4068) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Üdv!

Vettem 1 200-as WD-t ( PATA ). A problem, h BIOSban látja a 200GB-ot, de a Win csak 130-at kezel! :F Most mi a rák van? Amúgy lehet alaplap, mert a bios 2.8GHz-t ír ki, a Win meg 3.2GHz-t( annyinak kell lennie )?

THX!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4069) ]Phobos[ válasza ]Phobos[ (#4068) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Nos, a Sentinel szerint a teljes megformázható cuccos 192 GB. Win98-DOS-os boot-gatás nélkül nincs véletlen olyan progi, amivel elő lehet csalni. Akár XP-vel is?

THX!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4070) cucclee válasza ]Phobos[ (#4069) üzenetére


cucclee
tag

a windows alapból asszem csak 130gb körül kezelte az enyémet is ,de a wd oldaláról le lehet tölteni egy drivert az meg teljesen leformázta. De lehet nem ugyanaz a dolog

[ Szerkesztve ]

(#4071) Intelligencs

Vettem egy HD501-es, 500 gigás Samsungot. Nem tudom rá felinstallálni Windows-t. Nem megy fel.

Ha beteszem rack-ben a jelenlegi Windows-om mellé, akkor faszán működik, tudok rá fájlokat másolni, meg minden. De ha erre akarom installálni a Windows-t, akkor el is kezdi a telepítést, felmásolja a fájlokat, de utána kiírja, hogy hibás rendszerlemez. Próbáltam másik Win telepítővel, azzal is ugyanez. Én már legalább százszor installáltam Windows-t, de ilyet még nem basztam... :O

Valakinek valami ötlet?

The Amiga, Born a Champion

(#4072) tekercs válasza Intelligencs (#4071) üzenetére


tekercs
csendes tag

rossz a wincsi
widd vissza
ez a hd 501 sorozat elég balul sikerült
nekem 4 ből 2 is rossz volt
500g-s
sp sorozat a legjobb
de az csak 250 ig van
pl sp2504em van vagy 6 darab és kiválóó

(#4073) liksoft válasza luw2win (#4058) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rosszul összerakott gép. Kártya meg tudott mozdulni benne. Ettől a pillanattól bármi történhetett a feltételezett zárlat illetve tranziens miatt a gépben.

Az összes alkatrész ellenőrzése szükséges. Utolsó a winyó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4074) liksoft válasza Flash (The Original) (#4060) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagyon kicsi az esélyed. Hűtés mellett esetleg panelcserével ha az a hibás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4075) liksoft válasza ciry (#4061) üzenetére


liksoft
nagyúr

Várjuk a kérdésed. :F

A szójárásod minden elemét ne használd itt! Ha kérhetlek rá! Köszönöm! :(((

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4076) liksoft válasza Horbal (#4062) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másik winyóval vagy ventillátorral aminek hasonló a fordulatszáma interferál. Ezért pulzál a hang.

A stílusodon légyszíves csiszolj egy kicsit. Ez itt nem szokás! :( :(((

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4077) liksoft válasza #27070592 (#4065) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha nincs gond, akkor nem kell izgulni. Persze a hirtelen haláltól csak mentés véd meg. Vagyis a legfontosabbakat tárold fizikailag is másik eszközön. (Családi fényképek, a Te munkád - vagyis megismételhetetlen anyagok.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4078) liksoft válasza cucclee (#4067) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az OS install közben a másik winyón lévő rendszermodulokat is bekötötte magához. Sajnos van ilyen "gyengéje". Vagyis a két winyót egy rendszerként kezeli. A 128GB probléma meg itt olvasható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4079) liksoft válasza ]Phobos[ (#4068) üzenetére


liksoft
nagyúr

Neked is tudom ajánlani ezt a témát. Egyébként a problémádat az SP2 fogja megoldani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4080) liksoft válasza Intelligencs (#4071) üzenetére


liksoft
nagyúr

Telepítéskor F6-nál driver nem kéne neki?

Van olyan, hogy az alaplapi BIOS és a winyó nem 100%-ban kompatibilis egymással. BIOS frissítés vagy másik csatornára tétel időnként tud segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4081) cucclee válasza liksoft (#4078) üzenetére


cucclee
tag

van valami megoldás a reinstallon kívül?

(#4082) ciry


ciry
őstag

Egyet egyet kattan, kerreg a vinyó :Y
Kérdésem:MIJJÉ? :U :D

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#4083) cucclee válasza liksoft (#4078) üzenetére


cucclee
tag

De most akkor vannak olyan fájlok amiket nem tett fel vagy csak simán nem azt használja. Csak azért mert jó lenne valami alternatíva mert nincs kedvem újra feltenni a wint.

(#4084) liksoft válasza ciry (#4082) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nincs a felületről korrekt kiolvasott jel. :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4085) liksoft válasza cucclee (#4083) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pedig jobb ötletem nincs. Az install idején meg egyedül legyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4086) luw2win


luw2win
őstag

UP még vmi a 4052re??sürgös lenne plz!

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4087) cucclee


cucclee
tag

Ok .köszi ,még valszeg várok a reinstallal amíg az öreg maxtor teljesen el nem romlik ,mert nincs kedvem most telepítgetni.

(#4088) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Problémám van segítsetek kérlek. Adott egy SAMSUNG 80gb os ATAs vinyó.minden pista indítás elött ilyen "szektorhibaellenőrzést" csinál.tegnap megvártam h befejezze ez 30min volt :( és nem lett semmi.egyszer csak megállt.onnan már csak a reset segített.hogyan oldjam meg?előre is köszönöm. :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4089) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#4088) üzenetére


::Trunks::
senior tag

vagy egy Format segítene?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4090) liksoft válasza luw2win (#4086) üzenetére


liksoft
nagyúr

4058-ra nem lesz jó a válaszom? Olvass vissza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4091) liksoft válasza ::Trunks:: (#4089) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond? Pl: HDSentinel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4092) ::Trunks:: válasza liksoft (#4091) üzenetére


::Trunks::
senior tag

nah pill és megmondom,most töltöm :))

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4093) ::Trunks:: válasza liksoft (#4091) üzenetére


::Trunks::
senior tag

ezt írja:

A lemez felületén található 308 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
A lemez felületén található 103 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

gondolom ez nem jelent túl jót. :F ezzel a progival javítani is lehet?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4094) liksoft válasza ::Trunks:: (#4093) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem. De jó lenne menteni a fontos adatokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4095) luw2win


luw2win
őstag

Nem tom nem vok benne a hdd témába de ugy tom h a SMART az a biosba van.Namost én utánnanéztem és sehhol semmi. nem találom MSI K8N alaplapom van.
Esetleg más neve lehet?
Kösz

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4096) ciry válasza liksoft (#4084) üzenetére


ciry
őstag

Köszi,de az mit jelent? :U
Mit tegyek, hogy jó legyen? :Y :D

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#4097) liksoft válasza luw2win (#4095) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mielőtt nagyobb lesz a gond, keress olyan ismerőst aki személyesen tud segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4098) liksoft válasza ciry (#4096) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fizikailag hibás. Ha fontos adatok vannak rajta akkor adatmentésre beadod erre szakosodott szakemberhez. Ha nem, akkor garancia vagy kuka. (Gondolom a tápellátása korrekt.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4099) Rica válasza gjon (#4033) üzenetére


Rica
senior tag

Szia! Csontra ugyanez a gondom egy Seagate ST3250410AS-el XP SP2 alatt. Sikerült már megoldani aproblémát? Köszi :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#4100) Intelligencs válasza tekercs (#4072) üzenetére

És hogy volt rossz, egyáltalán nem működött, vagy mi volt a hibajelenség? Elég nehéz MO-on úgy visszavinni BÁRMIT garanciáztatni, hogy nem totál kaputt. A boltosok szeretik azt mondani, hogy náluk működik...

The Amiga, Born a Champion

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.