Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4601) Qkackca válasza Pety (#4595) üzenetére


Qkackca
őstag

Xp alatt a Vezérlőpult / Felügyeleti Eszközök / Számítógépkezelés- nél tudod alapvetővé tenni a lemezt. Arra a területre böksz jobbal amelyik írja hogy dinamikus (konvertálás alaplemezzé) és kész.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#4602) liksoft válasza bandiras2 (#4598) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, de mi sem élünk örökké. Valamint ha több cuccot teszünk a gépbe, akkor több kakaó is kell neki. (Szabadon választott.....)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4603) liksoft válasza Fleed (#4599) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én jobban szertem a Sentinel Nyers riportot amit a Beállítások / Teszt riport küldése menüpontból tudsz megtenni (mail-ben, mert hosszú).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4604) liksoft válasza Qkackca (#4601) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos van olyan adatsérülés a partíciós táblában amit csak egyéb programmal felülírással lehet helyre rakni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4605) Qkackca válasza liksoft (#4604) üzenetére


Qkackca
őstag

Értem, azt gondoltam, alapból nem sikerül neki, nem önhibán kívül.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#4606) MiB


MiB
tag

Mi van olyankor ha sata vinyóra 2 tápot kötök rá egyszerre. Azonnal leég ,vagy később lesz baja, vagy egyáltalán nem történik semmi sem.

Hogy teljes legyen a kép: Megkértek hogy csináljak meg egy gépet, mert totál el volt cseszve. Elhoztam magamhoz, és újra raktam a windowst közben volt kis vinyó mecerálás át kellett rakni primary masterre. windows csont nélkül felment, minden beállítottam. Aztán mikor elvitték tőlem és otthon bekapcsolták léget a vinyó.

Azé kérdezem ezt, mert lelkiismeret furdalásom van. Nem emlékszem hogy rákötöttem volna e 2 táp kábelt, viszont gép ment vagy 3 órát így mielőtt elvitték.

(#4607) SzMhun


SzMhun
tag

Sziasztok!

Öcsém egy külső usb-s rackben áthozta hozzám vinyóját, de az addig kb 3 éve jól működő vinyó meg sem nyikkant nálam. Föl sem pörgött. Visszavittük a gépébe és ott is ez volt a helyzet. Kérdésem az lenne, hogy vajon elektronika cserével föléleszthető-e ez a vinyó? (A típusa 80gb Maxtor Diamondmax9 6Y080P0 )

Előre is köszi!

(#4608) tomp


tomp
félisten

A HDD Sentinel-ben van a kondíció számítási módszernél egy "Gyártó specifikus értékek analízise" funkció
Ez mire jó? Mivel jobb mint egy "szigorúbb" analizis?
Szigorúnál mind2 vinyóra 100%-ot ad
de a gyártó specifikusnál már a régi 4éves Seagate Barracuda 7200.7 40GB-ra 89%-os kondíciót ad Kiválló minősítéssel
A "kattogó" (1,5éves) Maxtorra meg 80%-ot szintén Kiválló üzenettel. :F

(#4609) Pety válasza MiB (#4606) üzenetére


Pety
senior tag

2 táp csatlakozó van rajta egy molex és egy sata?Láttam már én s ilyet egy ismerősnél(hozzáteszem PC boltban rakták össze)De én lehúztam az egyik csatlakozót évekig működött így,nem hiszem,hogy ettől halt volna meg a winyó.Milyen tápegység volt/van benne?

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#4610) Pety válasza SzMhun (#4607) üzenetére


Pety
senior tag

Szerintem felejtős,nagyon kicsi az esély rá,hogy működni fog normálisan egy másik elektonikával(már ha ez a baja).honnan szereznél rá másik elektronikát :F

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#4611) SzMhun válasza Pety (#4610) üzenetére


SzMhun
tag

:F Az nem jó hír. Azért megpróbálnom az adatok miatt.
Árulnak, most ilyen elektronikát az apróban.

(#4612) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Vettem egy WD 200GB-os hdd-t, és gondom lenne vele.
Egy ASUS P4valami alaplap csak akkor hajlandó felismerni,
ha bennevan Pri slave-nek a rossz 40-es maxtor, amit lekellene cserélni.

Még egy BIOS frissítést megpróbálok, de nem tartom valószinünek, hogy bármit is javítana.

Mi lehet a gond? Gariztatni ha lehet nem küldöm el fölöslegesen, mert minél hamarabb be kellene fejeznem a gépet.

Köszi!

(#4613) liksoft válasza MiB (#4606) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az elektronika áramköri kialakításától függ. Nem lehet egyértelmű választ adni rá.

Elméletileg kellene védelemmel rendelkeznie, de nem biztos, hogy minden gyártó minden termékében van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4614) liksoft válasza SzMhun (#4611) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem inkább a hurcolászás közben kapott egy ütést. Ennek hatására a fejel a parkoló pozícióból adatterületre ugrottak. Ilyenkor ott megtapadnak, és nem engedik a lemez felpörgését. Korrekt módon csak tiszta térben orvosolható - ha a felületi sérülés a további adatmentést nem teszi lehetetlenné.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4615) liksoft válasza tomp (#4608) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] A bal oldali menüből a "Kondíció számítás"-t nézd meg. Pontosan le van írva.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4616) liksoft válasza kem (#4612) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A master/slave állapotok jól vannak beállítva ha PATA, és a kábel is szabványos? Ha SATA akkor a BIOS beállítások jók? Próbáld default-ra tenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4617) kem válasza liksoft (#4616) üzenetére


kem
addikt

Már visszatettem defaultra, de nem javult meg.
PATA vinyóról van szó, master/slave jól van Jumperelve, kipróbálok egy másik 80eres kábelt.

Köszi!

(#4618) bandiras2 válasza liksoft (#4602) üzenetére


bandiras2
senior tag

megvan az új táp, 550 Watt, és a hiba továbbra is fennáll. :O
Minden alkatrész működőképes, de együtt miért nem? :((
Most akkor BIOS frissítés? De annak még a gondolatától is égnek áll a hajam.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4619) Pheaper


Pheaper
csendes tag

Hitok vki remélem tud nekem segíteni valaki annyi a "bajom" hogy van egy 80 gigás vinyóm amin az xp van /volt/ két partición volt és amikor ma újra akartam tenni a rendszert csak az xp-s particíót akkor az utolsó lépésnél amikor kiválasztom a particíokat véletlen nem tom hogyan nem figyeltem sztem arra mentem h az egészet formázza ezután kiirta h biztos h formázom mondom nem F3-at nyomtam meg és azóta nem érzékeli a gépem a vinyót peddig a másik particíót fontos cuccok voltak és nem tudom hogyan lehetne megcsinálni remélem vki tud segiteni előre is köszi

(#4620) bandiras2 válasza Pheaper (#4619) üzenetére


bandiras2
senior tag

Winyót nem bántod többet, nem bootolsz róla, szerzel egy másik winyót, arról boot, GetDataBack ráereszt, az visszaszed mindent ami nem lett felülírva. Hacsak nem töredezett a cucc, defragot reméled rendszeresen volt.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4621) SzMhun válasza liksoft (#4614) üzenetére


SzMhun
tag

Az jó :( Gondolom ilyeneket olcsón csinálnak.

Egyébként ilyen esetben van jelentősége annak ,hogy Maxtor?
Lehet, hogy pl egy WD jobban bírja a hurcolászást?

(#4622) liksoft válasza bandiras2 (#4618) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az új táp ismeretében ötletnek már csak két dolog maradt. Vagy BIOS, vagy alaplap. Ha jól értelmezem, a drive-ok detektálása sem működik már hibátlanul. Ennek lehet software (BIOS) vagy hardware (controller) oldala is. BIOS default-ot próbáltál már? (Esetleg elemet kiveszed, a CMOS-t törlöd (jumper szokott lenni), majd elem vissza, default beállítás, dátum, idő, start.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4623) liksoft válasza SzMhun (#4621) üzenetére


liksoft
nagyúr

A tiszta teres mentések a drágábbak. Ennek ellenére lehet, hogy statikus kisülés miatt az elektronika halt meg (panelcsere jó lehet), de hurcolászás közben inkább a szállítás a gond.

Egyik winyó sem szereti a szállítást. A 2,5"-os drive-ok többet bírnak, de azért az ő terhelhetőségüket sem célszerű próbára tenni. Mára már ezek is megfizethetőek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4624) Sheol


Sheol
aktív tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget tőletek.
Arról van szó, hogy Vista 32 bites oprendszer alatt nem tudom megnézni a sata-s HDD-im S.M.A.R.T. infóját.
Ugyanazzal az Everest-el ha az XP-t indítom el akkor tökéletesen kiírja.
Ami fura, hogy az eszközkezelőben a Vista SCSI vinyóknak látja őket.

Az everest pedig valami Fibre Channel cuccnak.

Az alaplap egy nForce4-es Asus A8N-SLI Premium.

Ha láttok valaami rendelleneset légyszi mondjátok már!
Köszi előre is a segítséget!

(#4625) liksoft válasza Sheol (#4624) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

XP alatt Everest és Sentinel is mutatja. Vista alatt egyiksem. Vagyis nem a programok, és nem a hardware a hibás, hanem a driver NEM támogatja! Másik driver használata szükséges a SMART funkcióhoz. A Sentinel témájában keress, illetve tegyél fel kérdést, vagy az alaplapodéban. A kérdés pedig, hogy melyik driver jó Neked?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4626) Sheol válasza liksoft (#4625) üzenetére


Sheol
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ!

Tehát úgy érted, hogy az nVidia által kiadott Vista driver nem támogatja?
http://www.nvidia.com/object/nforce_winvista32_15.01.html
Ez a legfrissebb és ez is van fent nekem.
Nem nagyon értem, hogy honnan tudnék ettől jobbat szerezni. :(

(#4627) liksoft válasza Sheol (#4626) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Vistának nincs sajátja?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4628) Sheol válasza liksoft (#4627) üzenetére


Sheol
aktív tag

Hát ezt nem tudom látod.
Én egyből feltettem a chipset-hez való drivert, azt hittem jól cselekszem, de lehet, hogy mégsem.
Egyébként jól működik, csak ez a SMART téma most előjött és idegesít. :)

(#4629) bandiras2 válasza liksoft (#4622) üzenetére


bandiras2
senior tag

beraktam egy IDE raid kártyát, és azon keresztül sima ügy. azért veszek egy ATA SATA átalakítót is, mert zavar a sok szalagkábel a házban.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4630) liksoft válasza bandiras2 (#4629) üzenetére


liksoft
nagyúr

A stabilitás többet ér mint 1-2 kábel. Ha stabil, ne változtass.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4631) bandiras2 válasza liksoft (#4630) üzenetére


bandiras2
senior tag

ERRE jött rá a szalagkábel és a RAID kártya.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4632) parkolo35


parkolo35
csendes tag

sziasztok
Szóval, kaptam egy winchit, 400 gb sata 1, seagate, model st3400832ns. Állítólag új. Segítsetek, mert kifogytam az ötletekből. Berakom a gépembe: 775dual-vsta alaplap 1.5ghz-s sata-s csatijára, próbáltam felrakni a win. xp prof-t. Elkezdi formázni, vagylegalábbis azt gondoltam, de miután egy félóra mulva is neminult a sárga csík már gyanakodni kezdtem... leálítottam. Van egy vistám, gondoltam hátha, az meg látszólag megformázta de a programbetöltés nem indult. Hdd sentinel azt mondta 100%-os, a particion magice meg, hogy 1024 cylinderes és nem akarja kezelni. Teljes képzavar, ennyire nem értek hozzá! Hogyantudné már végre egy op.rendszert felvarázsolni, segítsen valaki!!!!!

csak a korrekt üzlet, és a korrekt emberek érdekelnek, a többi kiméljen ui: e-mailben telefonon engem mindig el tudsz érni...

(#4633) parkolo35


parkolo35
csendes tag

sziasztok
Szóval, kaptam egy winchit, 400 gb sata 1, seagate, model st3400832ns. Állítólag új. Segítsetek, mert kifogytam az ötletekből. Berakom a gépembe: 775dual-vsta alaplap 1.5ghz-s sata-s csatijára, próbáltam felrakni a win. xp prof-t. Elkezdi formázni, vagylegalábbis azt gondoltam, de miután egy félóra mulva is neminult a sárga csík már gyanakodni kezdtem... leálítottam. Van egy vistám, gondoltam hátha, az meg látszólag megformázta de a programbetöltés nem indult. Hdd sentinel azt mondta 100%-os, a particion magice meg, hogy 1024 cylinderes és nem akarja kezelni. Teljes képzavar, ennyire nem értek hozzá! Hogyantudné már végre egy op.rendszert felvarázsolni, segítsen valaki!!!!! :O :O :O :O :O

csak a korrekt üzlet, és a korrekt emberek érdekelnek, a többi kiméljen ui: e-mailben telefonon engem mindig el tudsz érni...

(#4634) bandiras2 válasza parkolo35 (#4633) üzenetére


bandiras2
senior tag

Miért kellett kétszer :(((
Cap limit jumper nincs esetleg rajta? Bárhogy a Partition magic se látja...

itt nézz körül

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4635) parkolo35 válasza bandiras2 (#4634) üzenetére


parkolo35
csendes tag

bocs, csak kicsit kétségbe estem :O :( :O

csak a korrekt üzlet, és a korrekt emberek érdekelnek, a többi kiméljen ui: e-mailben telefonon engem mindig el tudsz érni...

(#4636) bandiras2 válasza parkolo35 (#4635) üzenetére


bandiras2
senior tag

A seagate proggal told végig a winyát, az megmondja mi a baja. Ha low level format kell neki, akkor az legalább 4 nap lesz. A winya remélem garanciális. Ha nincs meg a papirja, akkor sorozatszám alapján a seagate oldalán keresztül gariztathatod (asszem), de a posta nem lesz olcsó.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4637) Imco válasza bandiras2 (#4631) üzenetére


Imco
őstag

Remélem nem haragszol ha ezt a fotót publikálom! :DD
Esetleg egy itinert mellékelnél a kezdő gépépitő kollégáknak! :C :D

Üdv! Imco

(#4638) liksoft válasza bandiras2 (#4631) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

:R :R :R

Ez szép! Csak azt nem értem, hogy az a kiegészítő tranzformátor minek van ott, valamint a tápkábelek vezetésénél miért nem használsz kábel kötegelőt. :F De az is eszembe jutott, ha ennyire elektronikai profi vagy, akkor a tápkábeleket megfelelő hosszúságúra alakíthatnád. :K Vagyis ez az eszement kuszaság NEM törvényszerű. A kiegészítő 230V-os rendszer érintésvédelmét már nem is merem feszegetni. :( :Y ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :W

Szerk: Most látom, a 230V-os vezetéket (kék) a billentyűzettől vezeted a ház első részébe a videokártya alatt? Hát így stabil rendszert soha az életben nem fogsz kapni! Olyan szórt zavar jelenik meg a házon belül, amit semmi nem visel el! A tápegység külön doboza nem csak az érintésvédelem miatt van, hanem árnyékoló szerepű is!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4639) liksoft válasza parkolo35 (#4633) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az alaplap SATA driver-ét az install során odaadtad a rendszernek?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4640) bandiras2 válasza liksoft (#4638) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ha figyelmesen nézed, a ház aljában rézszínű hűtőborda,rajta nyákszerelt 30W stereo erősítő. Emiatt tettem be a kiegészítő trafót(simított, stabilizált, brummja semmi).Érintésvédelmileg bioztonságos, bár nem valószínű hogy szabványos. félek a 220tól, nem érzem magam jól ha nincs köztünk legalább egy mm műanyag. a kuszaságggal kapcsolatban: Nagyon lusta ember vagyok, a vadiúj tápot pedig nem fogom szétmarhulni(kötegelő meg nincs most itthon). A kék vezetékaázon kívül kap 220at. Olyan csatija van, amit egy döglött tápból szedtem ki. korábban a tápegység 220 kimenetére volt dugva, de ennek a tápnak olyan nincsen, így +1 tápkábel.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4641) liksoft válasza bandiras2 (#4640) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt hiszem, tényleg nem érted.

A fényképen látható rendszert deszkamodellnek szokás hívni. Vagyis fejlesztési fázisban lévő berendezés. De a végleges NEM lehet ilyen! Lustaság ide vagy oda! Tessék tisztességesen dolgozni. 5-10% plusz munkával rengeteg hibalehetőségtől óvod meg magad.

Ha pedig ez az erősítő már régóta a géped része, nem értem miért nem rögzítetted az alsó pozícióban, külön alul elvezetett 230-as kábelezéssel. Egy tápegység cseréje nem feltétlenül jár a gépen belüli átrendezéssel és rendetlenséggel.

Amíg meg nem oldod a megfelelő kábelezést, rögzítést és érintésvédelmet (szigetelő szalag nem az), nincs értelme visszatérni a gép stabil működéséhez.

Ha csak 12V kell az erősítőnek, akkor azt a 12V-os ág 2-3 lépcsős LC szűrésével meg lehet oldani. Nem szükséges külön táp.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4642) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Hello

Este meghibásodott az egyik Western Digital WD1600JS hdd-m, a windows az óra mellé folymatosan felkiáltójeles hibaüzeneteket dobott fel, pl nem tud írni a config file-ba, és, hogy futtassam az FDISK-et. Újraindítottam a gépet, futott az FDISK és egy csomó file indexelése közben hibát talált, ezeket törlöte is.
Ezek után már minden újraindítást követően egyre rosszabbodott a helyzet, mindíg valamilyen hibaüzenettel fogadott az XP, a felügyeleti eszközöknél, a rendszer menüben egy csomo piros hibaüzenet, mely mind a Disk 0 -ra utalt!

Ezután lefuttattam a WD Dos-os diagnosztizáló programját, Quickteszt és Extend-teszt is ment, de 0X000 tehát semmi hibát nem talált!

Ezután a WD Lifeguard Dos-os progival újraparticionáltam a hdd-t megnéztem a HDD-státuszt, és egy F betű volt ott ami Fault -ra utalt, és a CHS alatt 2450K -t ír!

A másik két ugyanilyen hddm-nél nincs ilyen fault, és 0 van a CHS alatt.

Most akkor hogy tudom meg, hogy hibás-e vagy sem?

Mert a gyártó diag programja semmit nem talált :(

[ Szerkesztve ]

(#4643) parkolo35 válasza bandiras2 (#4636) üzenetére


parkolo35
csendes tag

Szia

Köszönöm, hogy válaszoltál. Szóval ez egy server vinyó, jumper nincs rajta, seagate tesztelőt javaslatodra letöltöttem, teszteltem, hát egykicsit elkeseredtem... Folyamatosan setor hibákat talál. Ugy az 500-ik reparing után azt mondtam elég, nem küzdö többet vele, vissza a feladónak. Köszönöm a segítséget

csak a korrekt üzlet, és a korrekt emberek érdekelnek, a többi kiméljen ui: e-mailben telefonon engem mindig el tudsz érni...

(#4644) dany27


dany27
őstag

hi

na ma megkaptam a csere winchesteremet(Samsung HD501LJ), remélem ez tovább bírja majd mint a másik 1 nap!! :D Mondjuk ez alapba nem 38fokos csak 33 terhelve nem úgy mint a másik ami állandóan 39fok körül volt....

(#4645) Barras


Barras
csendes tag

Üdv!

Van egy Maxtor 5T060H6 DiamondMax Plus 60 7200 rpm vinyóm. Nincs rajta jelölve a jumperolás. Nos a google segítségével 2 képet tudtam leszedni:
1. kép:

2. kép:

Nos az utóbbiból nem tudom biztosra, hogy melyik vonatkozik az én vinyómra.
Ha valaki tud erre a vinyóra egy tuti egyértelmű jumper ábrát kuldeni meg köszönném. Vagy pedig a képek alapján tud nekem segíteni, az is jó lenne.
Előre is: Köszi

(#4646) Thrawn válasza Barras (#4645) üzenetére


Thrawn
félisten

A táblázatos képen a legelső képsor kell neked.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4647) SzMhun


SzMhun
tag

Találtam egy ugyanolyan típusú vinyót, mint az enyém , de az elektronika száma nem teljesen egyezik:

Az én vinyóm száma: F8FYA
amivel cserélném: M6FYA

Ez így működne vagy teljesen ugyanaz a kód jó csak?

Előre is köszi a választ!

(#4648) Sz.Miki válasza Barras (#4645) üzenetére


Sz.Miki
őstag

És a narancssárga matricán levő jumperolás az mi? :C

(#4649) SzMhun válasza SzMhun (#4647) üzenetére


SzMhun
tag

Kipróbáltam és a másik elektronikával már fölismeri a gép, fölpörög, de kb 10 másodpercenként kattan egyet és a win nem hajlandó betöltődni (másik vinyóról) :(

(#4650) liksoft válasza SzMhun (#4649) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis nem ismeri fel. Más az elektronika, más a firmware, stb... Egyébként a csavarok helye ugyanott van. :R :R :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.