Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4801) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Elfüstölt a Samsung SP1604N vinyóm. Érdemes/lehet-e cserélni rajta elektronikát? [link]

Köszi!

Üdv!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#4802) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok!

Segítség kéne! Van egy samsung 120gb ata winyo arra gyanakszom hogy a 4 ből ő az ami azt csinálja, hogy lekapcsol. Ha azomban pl total commanderben rá keresek némi várakozás után felpörög és mintha mise történt volna megy.Milyen progival lehet letesztelni jó e a winyó?
Meg mivel lehet megnézni melyik a rossz, mert lehet tévedek! Vista ultimate opr.

A helpet előre is köszi

(#4803) k78chriss válasza belaazallat (#4801) üzenetére


k78chriss
tag

Hali!

Meg lehet probálni! Én egy hasonéóan járt maxtoron cseréltem elektronikát kb 8hónapja
azóta kutya baja!

(#4804) belaazallat válasza k78chriss (#4803) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Nekem azt mondták nem minden vinyó szereti az elektronika cserét, ezért kérdezem lehet-e/érdemes-e. Maxtornál tudom, h lehet, de Samsungnál?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#4805) Bertalanfi


Bertalanfi
csendes tag

Adott egy abit ic7-es lap 2 db wd5000aaks vinyó, amint beállítom a BIOSban hogy Raid aktiv legyen.......az ujrainditásnál már nem látja az alaplap a merevlemezeket. Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm....

[ Szerkesztve ]

(#4806) tomp


tomp
félisten

Na gép megcsinálva. Nem a vinyó volt a hibás, hanem a mobil-rack elektronikájával volt vmi baj. :)) :))

(#4807) replika válasza liksoft (#4797) üzenetére


replika
tag

Köszi a választ, én is a bios-átalkítóra gondoltam mint összeférhetetlenség. Gondoltam az átalakító hibájára is, de Gigabyte alaplappal simán ment, nem volt érezhető hiba-akadás. Van -e lehetőség arra, hogy ezt a "hibavizsgálatot" leállítsam valahol, valami BIOS opciora gondolok.

Nem tünt fel, de mióta mondod tényleg mehetne gyorsabban is :) , azt hittem, hogyha sata csatolón van, automatikusan a legnagyobb átviteli sebességen dolgozik.

[ Szerkesztve ]

cya

(#4808) fasyrt válasza liksoft (#4795) üzenetére


fasyrt
őstag

Sajnos nincs emlékeim szerint (nem vagyok most annál a gépnél).
A kábel helyesen van bekötve.

(#4809) tomp


tomp
félisten

Amióta kikerült a rack-ből a vinyó és a házba lett téve 10fokkal hüvösebb.
Most másolok 8GB-ot és elég intenzíven "ciripel" és csak 46fokos.
Reggel óta folyamatosan dolgozik. elsősorban letöltés és egyébb művelet miatt. és nem lépte át a 47fokot. elég jó. ha hagyom "pihenni" alapjáraton 41-43
mobil-rack-et soha többé :) :)) :DDD

(#4810) liksoft válasza tomp (#4809) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vigyázz, már megfőzte magát. Ilyenkor már nem annyira biztonságos tároló. Munkawinyónak jó, de ami fontos, ne csak itt legyen meg. Sőt, ha valami csak egy példányban, vagy akár 5-ben de egy gépben van, az bármikor elveszhet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4811) liksoft válasza replika (#4807) üzenetére


liksoft
nagyúr

Milyen BIOS-átalakító? Én a külső elektronikára gondoltam.

Szerk: Nem minden BIOS egyforma!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4812) liksoft válasza Bertalanfi (#4805) üzenetére


liksoft
nagyúr

A BIOS RAID konfigurálójában létre kell hoznod a RAID tömböt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4813) liksoft válasza belaazallat (#4804) üzenetére


liksoft
nagyúr

Széria (firmware) függő. Nincs kívülre írva. Megpróbálhatod teljesen azonos típusok között, de nem garantált a siker. Viszont bizonyos mechanikán belüli elektronikai hibától a külső elektronika elszállhat! Ezzel számolj a próba elején.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4814) liksoft válasza k78chriss (#4802) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
Vista téma, a drive leállítását kell tiltani az energiagazdálkodás körül. (Nem használom, többet nem tudok segíteni.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4815) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung SP2504C 250GB-os winchester, és adódott egy "kis" problámám:
Régi gépemet már pár napja nem kapcsoltam be, de akkor még tökéletesen működött minden!

Ma átakartam tenni az új gépembe, hogy lementsem róla az adataimat, amikor is rendben összedugok mindent és a Lemezkezelő azt írja, hogy ez egy dinamikus lemez, és hogy olvashatatlan!!! [link]

Mondom ott egye meg a fene, megy vissza a régi masinába, és megoldom máshogy az adatmentést, és akkor ért a hidegzuhany:
pontosan ugyanaz a jelenség mint a zsír új gépemben! Olvashatatlan dinamikus lemez, mindenki felismeri, látja a típusát, de a partícióim sehol, csak egy Lemez01 piros X-szel áthúzva!

Jelenleg GetDataBack nézi végig, mert az meg azt írja, hogy egyetlen partíció van rajta...

Mi történhetett? :(

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

(#4816) probegt


probegt
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. a problémám a következő: a gép bekapcsolt állapotban lelassult mintha valami feltartaná a rendszert ezért gondoltam újra indítom, „windows indítása” felíratnál a gép nem lép tovább. Reseteltem de ismét nem megy tovább, kis keresgélés után kiderült hogy az egyik merevlemez miatt nem indul a rendszer. Kiszedtem a gépből és beleraktam egy másik gépbe. De a jelenség ugyan az, ezután vissza raktam a saját gépembe de egy raid csatornára, így a windows elindult megtalálta mint új hardwer, de a gép szintén nagyon lassú az egér mutató akad a kijelzőn olyan lassú a gép, nagy nehezen eljutok a sajátgépbe de a meghajtó sehol irány a lemezkezelés ott a meghajtó látszik de üresnek mutatja és ez a felírat szerepel mellette: „lemez1 dinamikus online(hibák) , kifogástalan (veszélyben) „ A meghajtó egy MAXTOR Diamondmax 10 200Gb SATA 150 (6B200M0) op rendszer win xp sp2. Sajnos nagyon fontos adataim vannak rajta ezért kérném a segítségeteket hátha találkoztatok ilyennel. Elnézést hogy ilyen hosszú lett, a segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv István

[ Szerkesztve ]

www.cukorvirag.hu

(#4817) masterful87 válasza probegt (#4816) üzenetére


masterful87
senior tag

Lehet, hogy egy felé lakunk, és ez valami fertőző betegség... :DDD

Olvasd el az én gondomat is! Nekem nem lassult be semmi, de szintén azt írja hogy dinamikis lemez piros X-szel, igaz nem online, de annál inkább olvashatatlan!

Én most épp átkonvertáltam alaplemezzé, és GetDatát futtatok rajta... még egy másfél óra kiderül mit értem el vele...

(#4818) Dark Archon válasza probegt (#4816) üzenetére


Dark Archon
addikt

Haldoklik a vinyód szerintem, gyorsan mentsd ki, ami kell. Valamint felnyomhatsz rá egy HDD Sentinel-t (ha még tudsz), az tuti megírja a frankót.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4819) liksoft válasza masterful87 (#4817) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha átkonvertáltad, akkor GDB. Egyébként két lehetőséged van. Ha valóban dinamikus volt, akkor az új rendszerben importálni (vagy valami hasonló) kell, és látja a rendszer. (Visszaír az adminisztrációba, így visszatéve már nem látod.) Vagy sérült volt, és akkor csak a GDB segít.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4820) masterful87 válasza liksoft (#4819) üzenetére


masterful87
senior tag

Nah valami ilyesmire vártam pár órával ezelőttig... amíg át nem konvertáltam és ráküldtem a GDB-t. :DD
De különben már az elején akadt pár bad sector! :(
Ennek a másik lehetőségnek utánanézek, köszi! :R

(#4821) probegt


probegt
csendes tag

nekem sárga felkiáltó jel van mellette. ha jobb egérrel klikelek rá akkor azt írja hogy lemez újraaktiválása. ezt megpróbálhatom szerintetek? adatvesztés nélkül?

www.cukorvirag.hu

(#4822) liksoft válasza probegt (#4816) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha adatmentés is kell, akkor inkább abba a témába kéne írnod. Itt inkább a drive hibáit orvosoljuk. Ha valóban, pénzben is kifejezhetően fontosak, akkor szakemberhez vidd. Egy kezdődő meghibásodás további gondokat szülhet. Ebben gyakorlott szakember hamarabb felismeri, így kisebb a további adatvesztés kockázata. (A hiba lehet elektronikus, vagy mechanikus is.).

Ha annyit azért nem ér, akkor otthon a GDB-vel tudsz próbálkozni. Ha viszont sűrűsödnek a gondok, akkor kérdéses lehet, hogy mit tud akár szakember is kihozni belőle. Versenyt futsz az idővel nagy valószínűséggel.

A korrekt tápellátás és intenzív hűtés ajánlott az otthoni munka esetén.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4823) liksoft válasza probegt (#4821) üzenetére


liksoft
nagyúr

Dinamikus drive-ot nem használtam, így nem tudom. De azt legalább jó lenne, ha megírnád a lemezkezelőben, vagy az eszközkezelőben találtad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4824) probegt


probegt
csendes tag

ja bocs a lemezkezelőben.

www.cukorvirag.hu

(#4825) masterful87


masterful87
senior tag

Na megoldottam GDB-vel... ennyi, sajnos máshogy nem ment! :(

(#4826) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!
Valaki tud olyan lehetőségről XP alatt, hogy egyes merevlemezeket (persze a rendszerlemez kivételével) "szoftveresen" le lehessen állítani működés közben?
Tehát hogy megszűnjön a tápellátása vagy a kommunikációs folyamat, és a merevlemezt le lehessen állítani, ha (már) nincs szükség rá, anélkül, hogy a gépet ki kellene kapcsolni, és ki kellene húzni a vinyó kábelét.
Előre is köszi a választ! :R

Sk8erPeter

(#4827) belaazallat válasza liksoft (#4813) üzenetére


belaazallat
addikt

Hát nem valami biztató. :(
1000Ftért kicserélnék a hibás alkatrészt ( [link] , [link] ), de nem garantálják hogy működni fog, de ugyan ez a helyzet ha teljes elektronikát cserélek. Lehet rosszabb a helyzet, tönkre mehet más is a gépben, ha kicserélt elektronikával kipróbálom és még sem lesz jó?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#4828) liksoft válasza belaazallat (#4827) üzenetére


liksoft
nagyúr

A winyón kívül másnak a tönkre menetelére kicsi az esély (de lehet). Az alkatrész cseréje a firmware miatt esélyesebb mint egy másik panel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4829) liksoft válasza Sk8erPeter (#4826) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az energiagazdálkodáson belüli beállítások nem jók?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4830) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Ma egy firmware update után ez a kép várt HD Sentinelben: Link
Frissítenem kellett a firmware-t mert az 1 hete vásárolt Seagate 7200.11 vinyóm rossz fimware verzióval jött ki, sikeresen meg is tötént a frissítés, de miután újrainditottam a gépet leromlott a kondició 97%-ra. Így vissza lehet vinni gariba?

(#4831) audi100td


audi100td
nagyúr

A Smartból ki lehet valamit olvasni? Link

(#4832) liksoft válasza audi100td (#4831) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nincs felületi hibája, nem fogják garizni. A tápellátása teljesen korrekt? Ugyanis egyéb olyan paramétereknél látok változást, amelyek a Sea-nél vagy állandóan változnak (nem számol vele egy idő után a Sentinel), vagy ismétlésre utalnak. Ismételni meg alacsony, vagy zavarral ellátott illetve ingadozó tápellátás esetén szokott minden drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4833) audi100td válasza liksoft (#4832) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyre inkább a tápra tippelek, mert ez a vinyó meg a 400-as WD-m is néha pattan egyet. De honna tudom megállapítani hogy hibás-e? Mert akkor azt kéne gariztatnom.
Vagy nem lehet hogy az alaplapom Sata vezérlője gagyizik?

(#4834) liksoft válasza audi100td (#4833) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ilyen mélységekben ekkora távolságból már nem tudok többet mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4835) audi100td válasza liksoft (#4834) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszi a segítséget.

(#4836) polo20


polo20
tag

Hi!

40-es WD vinyóm van és egy 80-as maxtor. Most cseréltem le a régi gépem és már új vinyóra nem is tellet, igaz ezen a 2-n is megférek.
A WD vinyó rack-ben volt, de miután elkezdett a hang akadni filmnézés közben illetve a winamp alatt is akadt a hang, úgy gondoltam biztos nagyon meleg neki a rackben. Ezért kiraktam a 80-as alá, de nem múlt el a hang akadozása.
Találkoztatok már ilyennel? Nekem lövésem sincs hogy mi lehet a gond.
De biztos hogy a 40-es WD vinyóm szarakszik.
Mit csináljak?

Előre is köszi a választ.

(#4837) Imco válasza Sk8erPeter (#4826) üzenetére


Imco
őstag

Régebben volt valami olyan progi hogy "hot swap".
A neve ne tévesszen meg.
Ezzel le tudtam kapcsolni a vinyót emlékeim szerint!
Igaz, ez vagy 3 éve volt!

Üdv! Imco

(#4838) liksoft válasza polo20 (#4836) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nagy valószínűséggel megöregedett (esetleg a meleget sem tolerálta túl jól). Semmi sem tart örökké.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4839) hoeerny


hoeerny
tag

Hello! Van egy WD 5000AAKS SATA2 winchesterem és az a bajom vele, hogy periódikusan búg, felerősödik a búgás egy másodpercre, elhalkul, majd ismét kezdődik. Ha csend van, akkor elég idegesitő tud lenni egy idő után. Valaki nem találkozott ilyesmivel? Thx.

(#4840) Thrawn válasza hoeerny (#4839) üzenetére


Thrawn
félisten

Rezonál a házaddal, szerezz valami gumis tartót hozzá.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4841) Stalker76


Stalker76
csendes tag

Sziasztok!

Pár HDD-m érdekesen viselkedik. A gyári tesztek szerint semmi hiba sincs, a Sentinel viszont gyalázatosan alacsony százalékot ad a kondícióra. Melyiknek higgyek?
A mondjuk tény, hogy nem százas egyik sem, bizonyos részeken belassulások vannak. :O

Isten szerethette az együgyü embereket, hisz olyan sokat teremtett belőlük.

(#4842) Thrawn válasza Stalker76 (#4841) üzenetére


Thrawn
félisten

A SMART adatokról tudsz lőni egy képet?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4843) polo20 válasza liksoft (#4838) üzenetére


polo20
tag

Köszi a választ.
Ettől féltem, majd eldől. Mindenesetre kicserélem az IDE kábelt egy 80 eresre, mert felraktam egy disk checker nevű progit és azt ajánlja. Majd kiderül.

(#4844) audi100td válasza liksoft (#4832) üzenetére


audi100td
nagyúr

Most kipróbáltam mind2 vinyómat másik tápegységgel, de semmi változás, még mindig mindegyik néha pattanó hangot ad ki.
Akkor csak annyit kérdeznék hogy alaplapi Sata vezérlő okozhat-e ilyen károsodást a vinyóban (Kondoció 97% a Seagatenél)? Mert akkor a lap megy gariba, és hogy ilyenkor kötelesek-e megtéríteni a vinyóban okozott kárt? Ausztriába vettem az alaplapom, illetve a Seagate vinyót is.

[ Szerkesztve ]

(#4845) Thrawn válasza audi100td (#4844) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha nincs rajta bad sector és a gyári tesztproram hiba nélkül lefut akkor nem tudsz élni a garanciával.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4846) audi100td válasza Thrawn (#4845) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igazából a vinyó végülis gari szempontból mellékes, mert nem történt akkora károsodás (remélem), meg nem is valószinű hogy maga a vinyó a hibás, az érdekelne hogy az alaplap okozhatja-e a problémát, mert másra már nem tudok tippelni, egyébként a lapom egy Gigabyte GA-P35-DS3.

[ Szerkesztve ]

(#4847) Sk8erPeter válasza Imco (#4837) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Erre gondolsz?
Mert nekem eléggé úgy tűnik, hogy ez a progi tényleg csak SATÁ-s vinyókra vonatkozik (vagy SCSI??). Az én vinyóm IDE-csatlakozós, és végül is rack-ben is tudom használni.
Gondolom valahogy szoftveresen előbb le kellene állítani a vinyót, és utána a rack elején lévő kapcsolót használva kikapcsolni az egészet, és így megszűnik a tápellátátása. Bár nem tudom, ez mennyire biztonságos megoldás! :F :F

Sk8erPeter

(#4848) Sk8erPeter válasza liksoft (#4829) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért nem, mert csak konkrétan egy merevlemezt szeretnék leállítani és eltávolítani (nem az összeset) úgy, hogy a gépet nem kapcsolom ki (tudom, furcsa :B). Az eszköz IDE-s. Rackben van, tehát lekapcsolható lenne. De ez biztonságos megoldás? (Ld. előző hsz.)

Sk8erPeter

(#4849) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Van egy vinyóm, ami mostanában igen érdekes hangon felpörög az ezen tárolt nagyobb programok elindításánál, majd egyszercsak megáll az egész gép, nem reagál Ctrl+Alt+Del-re, egér se mozog, szóval magyarul teljesen meghal. A megoldás csak a Reset, vagy kikapcs. Ja, és igencsak meleg a merevlemez.
Mi a véleményetek, a HDD mehet a kukába? (Nem örülnék neki... :O)

Sk8erPeter

(#4850) Thrawn válasza Sk8erPeter (#4849) üzenetére


Thrawn
félisten

tegyél mellé egy ventit, ha még amellett is lehagy tőle a gép akkor ereszd rá a gyári programot. Ha hibát talál gari. A SMART adatokat is megnézheted Hard Disk Sentinellel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.