Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14101) Blaze71 válasza LackoMester (#14100) üzenetére


Blaze71
őstag

Nincs mit. Remélem működik is.... :U

Apropó! Minek ennyi partíció?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14102) LackoMester válasza Blaze71 (#14101) üzenetére


LackoMester
addikt

Itt volt a kutya elásva, új elérési utat adtam meg a winyónak és láss csodát faxa minden. :C
Hálás köszönet :R .
Nemtudom :U , már megszoktam. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14103) einstein5


einstein5
csendes tag

Történt egy kis baleset a merevlemezzel az egyik zsinor kiszakadt ami a vinyóba volt bedugva miközbe ment a gép.Azóta ezt irja mikor bekapcsolom a gépet hogy 3rd master hard disc smart command failed press f1 to continue? Ha f1-et nyomok utána látszólag rendesen működik de mikor bekapcsolom az everestet akkor látom nem irja ki hogy hány fokos a samsung vinyó aztán megnéztem a crystal disk info progit ott azt irja ismeretlen merevlemez. Lehet valamit tenni?

(#14104) Imco válasza einstein5 (#14103) üzenetére


Imco
őstag

Sentinel mit mond? HDD tipusa? OS? Alaplap? Táp? Melyik "zsinór"? A széles lapos vagy a 4-ből /piros-fekete-fekete-sárga/ egy a fekete lapos zsinór tartóból? Felpörög? Biztos, hogy ez "egy kis baleset"?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14105) Imco válasza almafa42 (#14095) üzenetére


Imco
őstag

Pl. 5 vinyó meg 2 GX2 VGA SLI-ben épp elég hogy kinyirja!
A "tuti tápom van biztos jó" elméletet egy párszor már elemeztük. Olvass utána itt.
A Dlg hibával már jó eséllyel gariztathatod. Volt rá precedens, hogy a szervizbe lefutott a dlg, itthon nem.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#14106) DJ.Baxy


DJ.Baxy
tag

nekem is ez volt a cink a pc-vel, mert megvolt törve a tápkábel, cseréld ki és minden müxik, ha szerencséd van!!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#14107) almafa42 válasza Imco (#14105) üzenetére


almafa42
aktív tag

Jó táp alatt azt értem, hogy nem ugrál összevissza a feszültség - pont azért írtam le, hogy nem lehet ez a gond. Ha az álatlad felvázolt rendszerem lenne, akkor lehet, hogy nem 430 W-os tápot vettem volna, de egy x2600xt-hez azért még csakcsak elég akár 5-6 vinyó mellé is.

dldiag lefutott a vinyókon, a sima és a teljes teszt is, nem talált hibát, csak SMART hibát jelez a GP esetében, RE esetében semmit. HDD Sentinel ellenben azonnal cserét javasol. fene tudja..

(#14108) DJ.Baxy


DJ.Baxy
tag

:F

(#14109) abyssc2


abyssc2
tag

Hali, a HD Sentinel már egy ideje 99%os-nak írja az egyik vinyómat, azzal az indokkal, hogy 1 gyenge szektor található a lemezen, ez a napokban felment 2-re, még mindig 99%os, viszont át akartam másolni egy fájlt, a másik vinyómra, és a windows azt írta ki, hogy a fájl nem olvasható, sehogy sem sikerült átmásolni... (nézegettem a többi fájlt azokkal úgy látszik nincs gond), sikerült belefutnom az egyik "gyenge" szektorba? Ilyenkor lehet tenni valamit? Vagy érdemes lenne minél előbb lecserélnem a vinyót, mielőtt több hasonló probléma lesz?
Mondjuk ez pont egy elég jelentéktelen file egyébként, úgyhogy nem nagy gond, csak kérdés a többivel nem lesz-e ez...

(#14110) liksoft válasza abyssc2 (#14109) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia.

De. Lehet, hogy lesz ilyen. Nem garanciális a winyó állapota, ne is próbáld meg. A legtöbbször az ilyen bizonytalan szektor hibás tápellátásból adódik. Vagyis tápegység, csatlakozók.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14111) abyssc2 válasza liksoft (#14110) üzenetére


abyssc2
tag

Eh, hát igaziból így belegondolva kb fél éve vettem új tápot, és most tűnt fel pár hónapja mind2(!) vinyónál, hogy a hd sentinel 1 gyenge szektor-t ír rájuk, na most azóta az egyik vinyó valamiért újra 100%os lett, 0 gyenge szektor... a másikon pedig most pár napja 2 is lett, viszont előtte éveken át egy noname tápom volt, "500w"-s, amit elvileg nem nyújtott...(talán valami Power márka) most meg egy 400w-s Corsair-om van, ami tudtommal nem rossz, szal azért remélem nem emiatt van. (Egyébként a problémás 830 napnyi időt üzemelt eddig, 300as samsung, a másik "perfect" 500-as 568 napnyit... és 30 fok körül szoktak lenni, és mind2 satás)

[ Szerkesztve ]

(#14112) liksoft válasza abyssc2 (#14111) üzenetére


liksoft
nagyúr

Függ a teljesítménytől, a tartaléktól, a szűréstől (beszállító milyen kondit hozott), a csatlakozó felületén az oxidációtól, egy ágon hány eszköz dolgozik, stb....

NEM ELÉG, HOGY MÁRKÁS.

Persze lehet, hogy öregszik a winyó is.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14113) abyssc2 válasza liksoft (#14112) üzenetére


abyssc2
tag

Uhh, hát értem, köszi, mindenesetre tényleg érdekes egybeesés, remélem azért hirtelen nem fog tönkremenni, úgy 2-3 hét múlva tudnám lecserélni, ha mindenképpen szükség lesz rá, ha tovább romlik akkor meg mindenképpen...

(#14114) Imco válasza abyssc2 (#14113) üzenetére


Imco
őstag

Emiatt ne cseréld le. Csak légy résen. A kicsi lányom kb 2 éve használ egy hasonló samut. Müxik. Létfontosságú dolog nincs rajta. Elvileg még meg is javulhat, mint a másik. A lényeg, hogy ne hagyd, hogy meglepjen!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14115) einstein5 válasza Imco (#14104) üzenetére


einstein5
csendes tag

Köszönöm a válaszod
A 4 közűl a piros drót szakadt le miközbe kihúztam meg vissza dugtam valószínüleg akkor történt. Utána kicseréltem a drótot. A sentinel ezt irja:

(#14116) Imco válasza einstein5 (#14115) üzenetére


Imco
őstag

Sajna nem tudom, hogy mit okoz ha részben megszakitod a tápot!

Üdv! Imco

(#14117) einstein5


einstein5
csendes tag

Hát akkor újra teszem ha az se segít akkor felteszem a polcra.
azért köszi.
üdv

(#14118) moonguru válasza einstein5 (#14117) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Valószínűleg megsérült a feszültség ingadozás miatt az az adatterület ami a SMART adatokat tárolja! Valószínűleg olyan érték íródott bele ami értelmezhetetlen!

Emiatt valószínűleg megszűnt a SMART működése is a HDD-n!

Ideális esetben még akár évekig is hibátlanul működhet vagy pedig teljesen megbízhatatlanná válhat!

Ui:

Pár évvel ezelőtt majdnem vettem egy kártyát amivel meglehetett volna javítani DE a cég árajánlata lehűtötte a lelkesedésemet!

Monitor Guru!

(#14119) einstein5 válasza moonguru (#14118) üzenetére


einstein5
csendes tag

Köszönöm a felvilágositást. Most viszont az a kérdésem hogy ha leformázom és aztán csak adatokat tárolok rajta. Az xpt pedig másik hdd-re telepitem akkor ronthatja e a gépet?

(#14120) manó17


manó17
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni hogy hogyan tudok felrakni egy 14Gb-os dolgot, 2 darab 8,5Gbos dupla rétegű dvd-re?

pontosabban a GTA 4 lenne az.

(#14121) abyssc2 válasza Imco (#14114) üzenetére


abyssc2
tag

Oké, köszi, akkor még várok vele, hátha nem rosszabbodik, vagy netalán eltűnnek ezek a gyenge szektorok, mint a másiknál... ha meg szaporodnak idővel akkor már gondolom érdemes lesz azért lecserélni.

(#14122) liksoft válasza abyssc2 (#14121) üzenetére


liksoft
nagyúr

A kérdéses drive-ot tedd teljesen külön tápágra, azon más eszköz NE legyen. A csatlakozót tisztítsd meg, ha SATA, átalakítót ne használj.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14123) perempe


perempe
addikt

FUJITSU MHV2080BH PL (Notebook SATA 5400rpm Lenovo 3000 N100 notiban) HD Tune teszt:
Benchmark [link] 2.0MB/sec tranfer rate?
Info [link]
Health [link]

MI A RÁK VAN VELE???

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14124) liksoft válasza perempe (#14123) üzenetére


liksoft
nagyúr

Basszus! Te máshová más információt teszel, és mindenhol ott vagy? NEM kapsz hamarabb választ, de legalább fals lesz az információ hiányától! :R :W

Ez a 2MB átvitel érdekes, valóban a drive belül dolgozhat "safe" módban. Nem túl bíztató. Azért az eszközkezelőből a driver törlését (nem fizikailag a dll-t!) és újraindítást megérné. Hátha csak PIO módban megy mégis.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14125) perempe válasza liksoft (#14124) üzenetére


perempe
addikt

Bocs. Az eszközvezérlőbeni driver törlés javított. :R
[link]
[link]
[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14126) perempe


perempe
addikt

Ajánlott-e egy új HDD?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14127) liksoft válasza perempe (#14126) üzenetére


liksoft
nagyúr

Inkább a kora mint az állapota miatt válhat bármikor aktuálissá. Javasolni tudom a HDSentinel program folyamatos használatát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14128) perempe


perempe
addikt

Ez már az asztali, kb. 7 éves Samsung 160GB SATA. Ez 100% jó?
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14129) liksoft válasza perempe (#14128) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Kiírja. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14130) peti_s


peti_s
addikt

Sziasztok!
Nem tudjátok hogy van-e megoldása annak hogy ha a HDD-m, a Samsung SP1203N , nagyon lelassult, a teljesítmény teszteken "kritikus" minősítést kap, és 100%-os lemezkihasználás esetén 2 MB/sec-el olvas kb.

Szerk.: Viszont a HD Sentinel a főablakban 100%-t ír ki a teljesítményhez.

[ Szerkesztve ]

(#14131) djculture válasza peti_s (#14130) üzenetére


djculture
félisten

az egy dolog hogy oda mit ír a smart adatok számitanak.Sok gyártó a jelzési küszöböt direkt magasra teszi.

(#14132) liksoft válasza djculture (#14131) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14133) Sonja


Sonja
veterán

SAMSUNG HD753LJ 750GB-os F1 vinyómnál az Ultra ATA CRC Error Rate 1-re változott és a HD Tune Pro szólt, hogy warning. :U Azt írja, hogy a kábel szokott ilyet okozni. Elvileg új kábeleket vettem, de bizony össze vissza hajottam és pakoltam a héten a kábelt, mert egyik házból a másikba költöztettem a masinát. Ez okozhatta ezt vagy eleve rossz lenne a kábel? :F Egyelőre nem kell foglalkoznom vele, csak ha nől az érték? :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#14134) moonguru válasza einstein5 (#14119) üzenetére


moonguru
őstag

Nem, ha az operációs rendszert nem róla futtatod akkor nem okozhat hibát benne! :)

Monitor Guru!

(#14135) liksoft válasza Sonja (#14133) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hibás átvitel adathibát eredményez. Ha ez az OS, akkor hátast dobhat, ha adat, akkor akár hibás is lehet a könyvelés. Meg kell szüntetni.

Az adatkábel nem haj, nem fonjuk!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14136) liksoft válasza moonguru (#14134) üzenetére


liksoft
nagyúr

És ha könyvelés és nem mp3 vagy avi?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14137) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Üdv!

Adott egy fujitsu s. storgabird 35ev840 külső vinyó. (SAMSUNG HD753LJ 750GB hdd)

Három gépen próbáltam, az első esetben megtaláltam lemezkezlőben, a hd sentinel is felismerte, de rövid formázás után, kiírta,hogy sikertelen formázás, és eltünt vinyó. Hossza állítgatás után sikerült felismerni, de továbbra se tudok másolni rá.

2. számítógép ismertlen eszközként tegkinti bár biosban látni.

3. egy laptop, az rögtön felismerte, de 100% formázás után, ki írta, hogy formázás nem sikerült. Csatlakoztatás után látni, de továbbra is formázni akarja amikor rákattintok.

Manualban, pedig az is benne van, hogy nem igényel formázást....

Szóval bármi tanácsot megfogadnék, szervíz előtt.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#14138) moonguru válasza liksoft (#14136) üzenetére


moonguru
őstag

Én csak a kérdésre válaszoltam! :)

Ui:Teljesen igazad van, egyébként leírtam lejjebb...

"Ideális esetben még akár évekig is hibátlanul működhet vagy pedig teljesen megbízhatatlanná válhat!"

Előjelzés nélkül, mivel az megszűnt...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14139) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok.
A kérdésem az,hogy van egy 250-es külső 2.5"-os HDD-m.
Ugye ennek elvileg nem kell külső táp ha elég áramot kap.
A kérdés:van egy autós DVD külső USB bemenettelés nem látja a HDD-t ha csatlakoztatom,ugyan eza helyzet a szobában a DVD lejátszónál!
Miért?
Előre is köszi!
:R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#14140) liksoft válasza moonguru (#14138) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, figyelmetlen voltam. Nem néztem, kinek válaszolsz. Azt hittem az előzőre válaszoltál. :B :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14141) liksoft válasza kcs73 (#14139) üzenetére


liksoft
nagyúr

File-rendszer?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14142) Def26


Def26
félisten

Sziasztok

Tegnap vettem egy WD500GB -os Green HDD -t. Beraktam a gépbe particionáltam két flé, majd elkezdtem telepíteni a Windows 7 -et. Közben kidobott egy kék képernyőt és újra kellett indítanom a gépet.
Azóta még a BIOS sem találja meg és 3-4 percet tököl az indítási képernyő is. Láthatóan jóval lassabb lett a bootolás. Minden ellenőrzéskor csak akkor hajlandó tovább menni a gép, miután a HDD kattan egyet (gondolom lekapcsol). Windows betöltéskor sem látja a HDD -t.
Fel telepítettem az Acronis Disk Director Suite programot és az sem találja. Már hívtam a boltot, hogy viszem vissza gariztatni, csak gondoltam beírok ide is hátha van valami voodoo tánc amitől helyre jön.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14143) kcs73 válasza liksoft (#14141) üzenetére


kcs73
aktív tag

NTFS

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#14144) liksoft válasza kcs73 (#14143) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azok inkább a FAT32-t szeretik, ha jól hallottam. Nézz utána, lehet, hogy rosszat mondok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14145) moonguru válasza Def26 (#14142) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nincs semmiféle "voodoo tánc" ami helyrehozná!

Ui:

Én egy új HD103SJ- vel jártam majdnem így, amiről kiderítettem Hogy kb. 1 éves és még rossz is!

A nagyker zokszó nélkül cserélte igaz elnézést azt nem kértek...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14146) kcs73 válasza liksoft (#14144) üzenetére


kcs73
aktív tag

köszi :R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#14147) liksoft válasza moonguru (#14145) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kérdés, hogy mire szeretné használni..... :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14148) Def26 válasza moonguru (#14145) üzenetére


Def26
félisten

Ahham köszi. Akkor ennyi. :)

liksoft: Hirtelen nem jutott eszembe az idegességtől normálisabb kifejezés, mint voodoo tánc. Term. nem akartam vele leszólni/sérteni senkit. :B

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14149) liksoft válasza Def26 (#14148) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pontosan értettem, tudom, hogy nem akartad.

De ha vallási tárgyat gyártatsz belőle esetleg karosszérialakatossal, akkor szóba jöhet a tánc. Mint felavatási szertartás.

Magas volt a labda, nem bírtam kihagyni. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14150) peti_s válasza djculture (#14131) üzenetére


peti_s
addikt

Akk nincs vmi ötletetek?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.