Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14151) sislaciii


sislaciii
aktív tag

sziasztok! nem biztos, hogy jó helyre írok. a kérdésem, hogy egy noti HDD-t átalakító nélkül be tudok kötni asztaliba, vagy nem ugyan az a csatlakozó?

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#14152) liksoft válasza sislaciii (#14151) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen is meg nem is.

SATA igen, PATA nem (átalakító kell).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14153) sislaciii válasza liksoft (#14152) üzenetére


sislaciii
aktív tag

jézusom.. :W a lényeg kimaradt, SATA! :R

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#14154) Imco válasza sislaciii (#14153) üzenetére


Imco
őstag

Akkor igen.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14155) DjAttis


DjAttis
csendes tag

Hali Sziasztok!
Kis segítség kellene HDD vel kapcsolatban, nem adatmentés :D
Szal amiben a segítségetek kérném a következő:
Van bent pc-ben egy 80 GB-s Hdd, plusz van nekem még 1 80-as, de nem üres mert félig van. A Bekötésben szeretném a segítségetek kérni, mert kellene még az a plusz 80GB vagyis 45GB ami még üres rajta.
Alaplapból jön 2 IDE (széles lapos kábel ha jól tudom) : az 1 IDE az csak a HDD-be csatlakozik, a másik IDE kábel pedig az optikai meghajtóba. De mind a két kábel közepe tájékán van csatlakozó, csak nem tudom, hogy valójában melyikbe kell belekötni és hogyan?
A HDD hátulján nincs jumper pöcök, vagy nem tudom hogy kellene e lenni?
Légyszíves segítsetek a bekötésbe előre is köszönöm
DjAttis

\!/ Dj AttiS \!/

(#14156) mmcc02 válasza DjAttis (#14155) üzenetére


mmcc02
tag

Szia!

Ha jól értem, akkor két PATA (IDE) kábel van, az egyiknek a végén HDD, a másiknak a végén optikai meghajtó. Szerintem csak egyszerűen dugd bele az egyik kábel (majdnem) közepén levő csatlakozóba, s menni fog (remélhetőleg).

Ami a jumpert / jumpereket illeti, nem tudom, kelleme legyen de attól kell menjen. Így Slave lesz a vinyó..

mmcc02

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#14157) DjAttis válasza mmcc02 (#14156) üzenetére


DjAttis
csendes tag

Igen igen 2 különálló IDE csatlakozó van 1ik végén a HDD (ATA) Másik végén meg a DVD író :D
Rendben köszi megpróbálom akkor először az DVD IDE csatlakozójához bekapcsolni :)
köszi a segítséget

\!/ Dj AttiS \!/

(#14158) DjAttis


DjAttis
csendes tag

Még 1 kérdés még nem álltam neki, majd holnap ma már nem állok neki.
De a kérdésem az, hogy ha a DVD IDE csatlakozójába bekapcsolom a HDD-t akkor nem fog semmit kiütni vagy valami gond adódni ?

\!/ Dj AttiS \!/

(#14159) mmcc02 válasza DjAttis (#14158) üzenetére


mmcc02
tag

Akkor: Van 2 kábel, az egyik üres (semmi sincs rákötve), a másikon pedig van a HDD és a DVD. ha így van, akkor kötheted az üres kábelre is nyugodtan.....

Ami pedig a kiütést illeti, ha nem rossz a vinyó, akkor nincs baj. Csak közben vigyázz, a gép legyen áramtalanítva (a tápból kábel ki, start gomb benyom (valószínűleg fordulnak egyet-kettőt a ventik ) ).

mmcc02

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#14160) mmcc02 válasza DjAttis (#14158) üzenetére


mmcc02
tag


jumperelés

mmcc02

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#14161) liksoft válasza mmcc02 (#14160) üzenetére


liksoft
nagyúr

Típust nem írt, és nem minden drive ugyanúgy állítandó a jumper-rel!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14162) DjAttis válasza mmcc02 (#14160) üzenetére


DjAttis
csendes tag

Sajnos nehezebb megoldást választotta aki összerakta a gépet mert úgy van :
1. IDE kábelen HDD
2. IDE kábelen DVD író

De mind a 2 kábel közepén van csatlakozás!Köszi a segítséget, majd megpróbálom úgy, hogy a 2. kábelbe kötöm a másik HDDt
köszi

\!/ Dj AttiS \!/

(#14163) mmcc02 válasza liksoft (#14161) üzenetére


mmcc02
tag

Az igaz, de ez így van az én Maxtoromon és a haverom Samsungján is...... :B
Ezért gondoltam....:D

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#14164) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
Lenne itt egy kis probléma!
1, Maxtor HDD masteren, SATA-n, rajta a win7
2, rádugtam egy Samsung Spinpoint SP0411N IDE-n, rajta adatok, le akarok menteni róla dolgokat

Masteren, slave-n és jumper nélkül meg sem mukkan, CS-en és a maradék jelölés nélküli tüskén felpörög, de nem látja a gép, restart után se!!!
Mi lehet a baj?

IDE kábel jó, egy lerottyant tele bad sectoros Maxtort simán lát, jumper nélkül, pedig a HD sentinel már keresztet vetett rá...

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#14165) OddMan


OddMan
őstag

A HD642JJ merevlemezem S.M.A.R.T. adatainál a "Reallocated Sectors Count" értéke 1-re változott. A "Reallocation Event Count",
"Current Pending Sector Count" és "Uncorrectable Sector Count" értéke viszont nullán áll jelenleg is.
A legjobban azt furcsállom, hogy legalább a "Current Pending Sector Count" értékének nem kellet volna szintén 1-re váltania? :U
A másik érdekes dolog, hogy se a HDTune se a "chkdsk x: /f /r /x " program nem talál bad sector-t a merevlemezen.
Szerintetek esetleg érdemes lehet valamelyik formázóprogrammal lenullázni az összes szektort? Arra akarok kilyukadni, hogy ez tuti hw-es hiba, formázással esetleg nem javítható? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#14166) liksoft válasza OddMan (#14165) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14167) OddMan válasza liksoft (#14166) üzenetére


OddMan
őstag

A samsung oldaláról letölthető az ESTOOL nevű diagnosztikai program, ami képes LOW LEVEL FORMATtálni a merevlemezt.
Szerintetek visszaállhat a „Reallocated Sectors Count” nullára egy ilyen formázás után? :F

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#14168) liksoft válasza OddMan (#14167) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha korrekt, akkor nem. Ami hibás, azt nem kéne visszaállítani. De ha nem érzékeli rossznak, akkor elképzelhető, hiszen hibás tápellátás is okozhat rossz szektort. A garancia pedig a sok rossz szektorhoz köthető. Vagyis.......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14169) OddMan válasza liksoft (#14168) üzenetére


OddMan
őstag

Na pont ez az! Pár nappal ezelőtt a hdd táp kábele vacakolt és miután megcsináltam a kábelt utána vettem észre, hogy megjelent ez a hiba. Most a HDSentinel felületésztjét is végigfutattam, de egyszerűen nem talál bad sectort.
Szóval ezért kérdezem, hogyha tényleg lenne bad sector a merevlemezen, akkor a "Reallocated Sectors Count" mellett a "Reallocation Event Count" számlálónak is 0-ról 1-re kellett volna váltania nem? :F
Raktam fel egy képet a S.M.A.R.T.-ról, hogy könnyebben át lehessen látni.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#14170) bigdaddy3


bigdaddy3
tag

Sziasztok! Probléma a köv!
Samsung HD103 SI vinyo sebességével nem vagyok elégedett!
Saját magára(masik particio), és másik hddre is kb 10-20MBal másol! Tragédia!
HD Tune progi Read benchmark:min 2MB max 80MB!
Ehhez képest Prohardver 103SI tesztben HD tune Read:min50 max 100MB!
Prohardver teszten gyönyörű íves vonal 100MBtól 50ig!
nekem elejétől végéig min max között ugrál! Access time stb minden kb duplája!
Miért van ez??????????
HD Tune Infoban Supported UDMA 7, Actived UDMA 6!
Miért ATA133on dolgozik????????
2 particiom van! Giga alaplap Phenom proci de ez nem számít szerintem!
Biosban kell állítani valamin?
Régi sams 500GB 60MBal másolt!
Külső WD 500GBra is 10-20MBal tudok másolni!!!!!

Aki tud kérem segítsen mit tegyek, allítsak stb!
Köszönöm! :O

(#14171) mattpaksi


mattpaksi
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy vinyóm amit hozzákötöttem a géphez mert kellenek róla a cuccok de nem tom megnyitni mert azt írja hogy formázzam? hogy todum átmenteni róla a fájlokat?
Előre is kössz

A ROCK örök és elpusztíthatatlan!!!

(#14172) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok.
Olyan bánatom van egy 120as samsung vinyó egyik partíciójáról a másikra alig 950kbyt/mp sebességgel másol.
Mi lehet a gond, esetleg hol lehet ezt jobbá tenni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#14173) amper zoli


amper zoli
tag

Sziasztok!

Problémám a következő:
Van egy LG XD5 500GB-os külső 2.5" HDD-m és kifagyasztja a gépemet.
Létezik hogy a rajta lévő törölt fájlok okozzák a problémámat, de a szoftverével formáztam és az törölte ezeket. Most ott tartok, hogy se írni se olvasni se formázni nem tudom.( vagy már alapból hibás?)

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#14174) Meiser


Meiser
tag

Sziasztok!

A következő problémám adódott: Most vettem új gépet, összeraktam az 500GB-os Samsung vinyót (HD500HJ) 2 partícióra osztottam, formáztam és feltettem a win7-et az egyikre.
Aztán kivettem a vinyót és megpróbáltam betenni a régi asztali gépembe, hogy az adatokat átmásoljam rá. Annak ellenére, hogy elvileg a régi gépem alaplapja is sata2-t kezel egyszerűen nem ismerte fel a vinyót, akármit próbáltam.
Aztán gondoltam megfordítom a dolgot és az új gépbe teszem a régi gép vinyóját. Itt jött a meglepetés, mert amikor visszatettem az új gépbe mostmár az sem ismerte fel a winchestert, nem lát semmit, pedig ott van. Így most bele sem tettem a régi vinyómat, mert mostmár egyik gép sem látja az újat. Sem bios, sem win7 telepítő!
Mi lehet a gond? :(

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14175) Imco válasza amper zoli (#14173) üzenetére


Imco
őstag

A pc-vel mindent lehet elvem szerint lehet, de a legvalószinütlenebb a törölt fájlos alternativa.
Egy gyenge táp valószinűbb. Másik táppal, másik gépbe probáld! Ha ott sem megy akkor lehet hogy elmúlt!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14176) Imco válasza Meiser (#14174) üzenetére


Imco
őstag

Régi gépen xp van, vagy kevés a táp. Bár jobban megnézve lehet, hogy csak helytelenül érintetted hozzá a tápot? Mert hogy a BIOSban sem látszik az már több mint gyanus.
Pörögni pörög ha bekapcsolod?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14177) Meiser válasza Imco (#14176) üzenetére


Meiser
tag

Az új gépbe visszatéve mindent ugyanoda dugtam, ahol addig is működött. De egyébként igen, valóban nem pörög fel, nem melegszik. Legalább is azt gondolom érezném megtapintva a felületét. Akkor elromlott? :F Létezik ilyen új vinyónál?

(#14178) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Az lehetséges, hogy formázatlanul az üres merevlemezt a sentinel 100%-osnak ír ki, de formázva , windows-t rátelepítve már 0%-os kondíciójúnak?
Meg folyamatosan jönnek a windowsos hibaüzenetek ,hogy gyorsírás folyamat sikertelen... :((( :(

[ Szerkesztve ]

(#14179) dangerzone válasza dangerzone (#14178) üzenetére


dangerzone
addikt

Konkrétan a dolog úgy történt, hogy megvettem a vinyót Pesten. Összekötöttem az ottani gépemmel. Elindítottam a sentinelt, és az 100%-osnak jelezte ki. De azonban a lemez nem volt particionálva.
Ma hazahoztam a cuccost az itthoni gépembe. A windows elsőre, pöccre feltelepült, aztán a programok telepítgetésénél el kezdett a windows a tálcából felugró hibaüzeneteket kiírni, hogy a gyorsírás folyamat sikertelen, ilyen meg olyan fájloknál. Aztán feltelepítettem erre a gépre is a sentinelt, és pirosan villogó ablak, kondíció 0%.... :O

(#14180) dangerzone válasza dangerzone (#14179) üzenetére


dangerzone
addikt

(#14181) amper zoli válasza Imco (#14175) üzenetére


amper zoli
tag

Szia!

3 gépen és külső táppal is ugyan ez a szitu

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#14182) Imco válasza Meiser (#14177) üzenetére


Imco
őstag

Nem dugtad hozzá forditva a tápot? Elég egy pillanat is sajna.
Egyébként igen, akkor elromlott valószinüleg.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14183) Imco válasza amper zoli (#14181) üzenetére


Imco
őstag

Sajnos ez egy csöppet sem biztató!
Szerviz, szakember. Ha van, gari.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14184) Imco válasza dangerzone (#14180) üzenetére


Imco
őstag

A kérdésed érdekes, és engem is érdekel elméletben.
Az én véleményem szerint formázatlanul is látszania kéne, de ez csak tipp.

Van itt valahol sentinel topic ahol a készitők aszisztálnak.
Ha visszaszolnál a válasszal az jó lenne. Itt van.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14185) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok.
Olyan bánatom van egy 120as samsung vinyó egyik partíciójáról a másikra alig 950kbyt/mp sebességgel másol.
Mi lehet a gond, esetleg hol lehet ezt jobbá tenni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#14186) amper zoli válasza Imco (#14183) üzenetére


amper zoli
tag

Akkor holnap irány gariba.Azért :R !

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#14187) liksoft válasza Sas madár (#14185) üzenetére


liksoft
nagyúr

PIO módban mehet. Használd a keresőt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14188) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok.
Van egy Seagate Barracuda 7200.11 típusú 500 GB-os SATA vincsim.
Hibajelenség: A gép felismeri a POST képernyőnél, az ezután SATA kezelő is észleli, de az operációs rendszer irgalmatlanul lassan tölt be, ha ez a vinyó a gépben van. Ha nincs benne, minden OK.
Ezer év alatt megvártam, hogy bejöjjön az oprendszer (WinXP), elszenvedtem a gépet a Sajátgép menüig, de ott nem látszik ez a vinyóm.
Próbáltam partícionálni XP-vel, Linux-szal, barátom Windows 7 "1 évig ingyen használhatod" kiadásával, egyikkel sem sikerült.
Gép újraindítás után már a POST és a SATA vezérlő alkalmazás képernyőjén sem látszik.

Mi lehet a gond?
Végzetesen megsérülhetett a partíciókat kezelő rész a merevlemezen?
Hogyan javítható?

A hardver másik, az enyémtől eltérő felépítettségű számítógépben is ugyanezeket a jelenségeket produkálja.

(#14189) Sas madár válasza liksoft (#14187) üzenetére


Sas madár
őstag

Igen igazad van eddig el is jutottam tegnapig ,de sajna a megoldást nem lelem nem sikerül átkapcsolni .
Mindenáron csak sima pio.
Biosban minden automatikusra van rakva,sajna a pio-t nem is lehet le tiltani.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#14190) bigdaddy3


bigdaddy3
tag

A 14170 problémára senki sem tud megoldást????????????????? :Y

:))

(#14191) liksoft válasza bigdaddy3 (#14190) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem nem a drive a ludas, hanem valamilyen folyamat (vírusirtó, defrag, stb....) fut a háttérben, és folyamatosan "dolgozik". Lehet akár vírus is. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14192) Jojiapa


Jojiapa
csendes tag

Hali

Az otthoni gépen az alábbi probléma lépett fel én nagyon nem értek hozzá hátha valakinek mond valamit:

A fájlrekordszegmens 9880-9883 ellenőrizhetetlen.

Remélem tudtok segíteni

Roland

(#14193) katsi válasza Jojiapa (#14192) üzenetére


katsi
tag

Szia!

Az én vinyóm is így kezdte, és láthatod, hogy mi lett belőle! Mondjuk nem biztos, hogy ez miatt.
Többet nem tudok, én is várom a választ a saját problémámra, melynek gyökerei szintén innen származhatnak.

(#14194) Jojiapa válasza Jojiapa (#14192) üzenetére


Jojiapa
csendes tag

Na azóta már ezt is írta: Windows root system32.ntoskrnl.exe
Így esetleg valami ötlet?

(#14195) liksoft válasza Jojiapa (#14194) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezek csak azt jelentik, valami nincs rendben. (Annyira pontos, mintha azt mondanám, nem megy az autóm.)

Műszaki információ kell, ehhez legjobb a SMART lista. Visszaolvasva látható, hogy többen is ilyen képet linkeltek be. Célszerű a Hard Disk Sentinel program használata.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14196) Porcupain válasza katsi (#14188) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ez egy nagyon rossz verzió. A már kb kuka, vagy ha van rá garancia gyorsan vidd vissza. HD senitel kijelzi, ha valami gond van vele. Valószínűleg ez is motor hiba.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#14197) katsi válasza Porcupain (#14196) üzenetére


katsi
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!
Akkor nem a hagyományos tápcsati->SATA tápcsati átalakítóm miatt ment tönkre?
Mert ezt vagyok (illetve voltam, amíg ment a hardver) kénytelen használni, és erre is gyanakodtam.

Üdv,
katsi

(#14198) liksoft válasza katsi (#14197) üzenetére


liksoft
nagyúr

De! Lehet! Átalakítót NEM használunk! Keresünk egy szakit, aki a négy forrasztást el tudja végezni, így nincs toldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14199) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Üdv!
Van egy Samsung SP1614C típusú 160GB-os Sata-s merevlemezem, 2005 január óta van (volt) használatban ugyanis most nem indul el a gép ha rá van kötve a táp erre a winyóra. Érdemes vele foglalkozni vagy dobáljak vele macskát?

(#14200) liksoft válasza Ryu77 (#14199) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ne bántsd az állatokat! A winyó meg öreg, nem biztos, hogy megéri a sportot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.