Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14801) liksoft válasza Zlin50 (#14799) üzenetére


liksoft
nagyúr

Beállítások / Lemez figyelés / Lemezek leállításának akadályozása. Esetleg. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14802) Zlin50 válasza liksoft (#14801) üzenetére


Zlin50
senior tag

Á-hhá... Egy újabb verzió kellett hozzá, mert csak abban van a lemez figyelés alatt.

Na meglátjuk hogy mit produkál.

Köszönöm!!!

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#14803) Black Light


Black Light
csendes tag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem elfogadható e ha a HDD ami egy 160 gigas alapon 54 C van ám megterhelve eddigi rekord 60 C felmegy.Igaz hogy már 3 éve megvan (szerintem végig ez volt a hőmérséklete)de utóbbi időben néha elkezdett kattogni.Na most vagy kezd lehalni amit ahogy én használom meg is értek vagy egyszerűen hőmérséklet probléma?Szintén ide ugyan ilyen ok bár a 750 gigas vinyom csak 54 C melegszik megterhelve az még jó?.Ja igen és csúnya hangja (a 750gigasnak) is van mint egy régi 10 gigas vinyó még a régi szép időkből.Sebessége rendbe van programok szerint is minden oke benne ám a hangja nagy (értendő ház oldala minden feltéve hangosabb mint a léghűtéses vidi kártyám) és olyan mint a kávé daráló töltésnél.Na előre is köszönöm a válaszokat :)

(#14804) biker válasza liksoft (#14801) üzenetére


biker
nagyúr

ezt hd sentinel nélkül (OSX) meg lehet oldani valami programmal?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14805) Imco válasza biker (#14804) üzenetére


Imco
őstag

Kereess valami Mac-es topicot mert sejtésem szerint itt nem igen vágjuk az OSX-t.
/Bár nagyon szeretném kiprobálni komolyabban, már évek óta./

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14806) liksoft válasza biker (#14804) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem tudok róla. Viszont ha van kedved, szponzorálhatnád az OSX-es fejlesztését (átírását). ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14807) liksoft válasza Black Light (#14803) üzenetére


liksoft
nagyúr

50 fok felett kritikus, de aki hosszú távra tervez, az 45 fok alatt tartja a drive-ot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14808) biker válasza liksoft (#14806) üzenetére


biker
nagyúr

segíthetek a tesztelésben :)
akartam volna mondani, hogy a linuxos könnyen hajtható lenne osx-en de az ahogy nézem a csak terminal-al inkább nem követendő :(

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14809) liksoft válasza biker (#14808) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem tesztelést mondtam. Komoly anyagi háttere van a fejlesztésnek, és csak a Win változat térül meg eddig. Ha felhajtasz annyi vásárlót, hogy az átirat elkészülhessen, visszatérhetünk az OSX változatra. Addig nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14810) Devid_81 válasza Black Light (#14803) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egy HD Sentinelt ráengedhetnél.
És hűtsd valamivel, mert az sok.

...

(#14811) Sas madár válasza Imco (#14793) üzenetére


Sas madár
őstag

na..
Sajnos nem is lett infó a végére és akinek ugyanez volt a hibája már 2 éve nem is jelentkezett be.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#14812) Ulrik


Ulrik
tag

Sziasztok,

Van egy Western Digital PATA 160GB 8MB Cache (WD1600JB) winchesterem, van rjta 8kbyte bad sector, két particióra van bontva egyik a windowsnak, másik meg adat rész.
Néha resetelget a winchester, múltkor is csinált egy ilyet, és után csak kék halál, megpróbáltam újrarakni a windowst ment is. Jelzem folyamatosan volt vele próblémám ilyen szinten havi 1-2 reset randomszerűen volt. Nah fel is raktam a windowst, de mielőtt elindulna azt csinálja, hogy alul egy fehér csík megjelenik és tölt vmit, kb. 5 perc, majd elindul a windows. Jah és minden egyes alkalommal szval akkor most ennek a vinyonak annyi a 8kbyte bad sector miatt?????
Nincs valami progi amivel ki lehetne zárni a bad sectort, hogy oda ne tegyen fel cuccost???

Vki vélemény??

(#14813) Imco válasza Ulrik (#14812) üzenetére


Imco
őstag

Sentinel mit mond? Mit csinál?
Tanácsos az okot is vizsgálni. Hátha csak egy táp vagy kábel hiba az okozója.

Ha elmult, elmult. Vannag regeneráló progik, illetve a format is megoldja néha.
Illetve ki is lehetne zárni őket, attól függöen hogy egybe van és hogy szaporodik-e.
Viszont ez általában csak ideiglenes /1-2 hetes, honapos/ megoldást jelent csak.
Ezek sokszor az első jelek. Adatmentés és utána még lehet kisérletezni amig engedi.
De ez már nem egy üzem biztos eszköz!!!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14814) Devid_81 válasza Ulrik (#14812) üzenetére


Devid_81
nagyúr

HDD Regerenator kell neki, adatot nem bánt, csak a HDD-t teszteli és javítja ha tudja.

...

(#14815) Ulrik válasza Devid_81 (#14814) üzenetére


Ulrik
tag

Lefuttattam nem talált semmit, kb. 1ó20p volt, a scandisk igen (8kbyte in bad sector), amikor a particióra akarok wint rakni nem engedi gyorsított formázással, lassúval igen. De utána az van mint amit írtam, bootolásnál megjelenik alul egy fehér taskbar,fekete háttérrel az kb. minden egyes indulásnál 5 percig tölti majd utána indul normálisan a win, szval nem vágom mi a bánat lehet.:( A hajam kihullik ezt mindig megvárni minden egyes alkalommal.

(#14816) Livius


Livius
őstag

Van egy Hitachi 250Gb-os HDD, egyik nap eltünt róla a partició. Nagy nehezn újra lett fromázva, de nem elsőre sikerült az se. Aztán az új formázott particiók is eltüntek róla egy hét múlva, szóval valami nem oké a HDD-n az biztos. Most megint újra lett formázva és érdekes módon most kapacitásra több GB-ot ír mint 250GB. Elvileg lehet hogy van még rá garancia de nem biztos. Azt kérdezném hogy milyen jellegű ez a hiba, javítható lenne?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#14817) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Gyorsítani szeretném a rendszert úgy hogy bekötök még egy vinyót raid0-ba. Előtte azonban lenne pár kérdésem.
A két vinyónak meg kell egyeznie vagy rendelkezhetnek teljesen más paraméterekkel is?
Érezhető lesz a sebesség növekedés (boot.. stb)?
Hogy kell a mostani vinyóról az újra rátölteni az adatokat, hogy egyszerre tudja őket olvasni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14818) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Egy szakértő véleményét kérném ezzel kapcsolatban:

191 G-Sense error rate

A gép és abban a vinyó nem mozdul!
Rezgéscsillapított Lian Li (Lancool)!!!

Éppen töltöm adattal, aggódjak?

Köszi,
TopaMo :R

(#14819) Devid_81 válasza Ulrik (#14815) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez tényleg érdekes :U
HD Sentinel mit mond rá? Bad Sectorok áthelyezve tartaléktárhelyre?

...

(#14820) Imco válasza adamssss (#14817) üzenetére


Imco
őstag

Itt minden le van irva.
Az utolsó kérdésre viszont nincs megoldás, mert nem tudsz egy adatokkal "teli"
HDD-t berakni a raid tömbbe adat vesztés nélkül.

Hozzáteszem még hogy magamnak még nem volt raidem és amit beüzemeltem azok is gond nélküliek. Egyébként magas a kockázata, hogy baj legyen és mindig is rettegtem ettől, hogy egy ilyen meghajtó döglik meg.
A konfigodat nézve, el tudsz élni nélküle. :)
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14821) adamssss válasza Imco (#14820) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi!

Hááát nem túl bíztató, szóval lehet nem lesz belőle semmi.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14822) Ulrik válasza Devid_81 (#14819) üzenetére


Ulrik
tag

A lemez önteszt során talált 2 hibás szektort.
A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ez nem regisztrált verzió, mélyebben most nem tudom ezzel megnézni, lehet a kábel tanácsot megfogadom.

A poén, most egy 80-as bad sectoros, (joval badesebb, mint ez a csekelyseg itt) van felrakva a win:)
A WD meg csak adat vinyo, ez van egyelore, majd kov honapban cserelek cuccokat, csak most a vizsgaidoszak vegeig birja ki:)

(#14823) dhnet80


dhnet80
csendes tag

Sziasztok. Kis segítséget kérnék.

2 alapvető hibaüzenetet kapok folyamatosan.

Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk0\D) a lapozási művelet közben.

aztán ez követi

Az eszköz (\Device\Ide\IdePort4) a határidőn belül nem adott választ.

A jelenség az hogy megáll és beakad a windows, majd hallom ahogy újra indul a winyó, néha egyszer néha vagy 20x mire megy tovább.

Aztán vagy 1 perc múlva újra, de néha elmegy több napig is hiba nélkül.

Cseréltem már winyót, Tápot, Kábeleket, Windows 7 el is szintén ugyan ez a hiba,
Alaplapom egy Asus Maximus és egy q6600 procival.

Ez a jelenség az alaplap megléte óta van meg. minden mást már kicsieréltem, de olvastam sokmindent.

Lehet megoldás vagy kuka az alaplap?

(#14824) lúzer


lúzer
veterán

Sziasztok!

Régi gépbe akartam tenni 1 terás vinyót.
Az alaplap Asus A7V600-X
A vinyó Western Digital 1TB WD10EARS

Nem megy, nem ismeri fel.
Van rá esély, vagy halott ügy?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14825) davidsonic


davidsonic
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van, hogy valszeg bekattant valami a winyóba, és nem akar bootolni, csak kattog, kattog... Utána meg "Read disk error occured".

Beraktam egy másik gépbe, ahol a kattogó winyó 2 partíciója közül az egyiket tudom kezelni, míg a másikat (amin korábban a rendszer volt: win 7) nem. Pontosabban mindig azt írja ki, hogy formázzam meg. Formázás nélkül el tudom érni ezt a partíciót is? Vagy nincs más hátra?

(#14826) Imco válasza lúzer (#14824) üzenetére


Imco
őstag

Ahogy nézem ez egy ős lap sata 1, via chippel. Ne erőlködj, ha véletlen elindulna akkor is csak a baj lenne vele. A tápodra is figyelj mert ha egy idős a lappal az is necces lehet. Sajnos.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14827) VIBO


VIBO
őstag

üdv

szereztem egy gépet
rádugtam egy atas vinyot
beindult a gép és egyből leállt

éreztem egy kis büdös szagot
azoota ha rákötöm bármelyik gépre a vinyot csak annyi történik hogy egy pillanatra beindul majd leáll. :W
utána már el se lehet indiitani :Y :Y
csak ha táp ki, táp be
de akkor is csak bekapcs és egyből ki

meghalt a vinyom?
mi lett vele?
mit lehet csinálni lyenkor?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14828) Imco válasza dhnet80 (#14823) üzenetére


Imco
őstag

Ez nekem gyanús! :) A maximus nem egy gyenge lap. Nem is gyakran romlanak el.
Nincs valami alaplapi segédprogi ami lekapcsolgatja? -amit win install után felteszel.
Esetleg egy tiszta win7 telepités után járatni egy darabig úgy hogy semmit sem teszel fel.
Egy sentinelt ráengedhetnél.

Az idézet hibaüzik szerint vinyó hibára tippelnék.
Az alaplap nem tud ilyet. /Persze biztos tud, de nem láttam még./

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14829) Imco válasza davidsonic (#14825) üzenetére


Imco
őstag

Talán itt van esély...

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14830) Imco válasza VIBO (#14827) üzenetére


Imco
őstag

1.Forditva kapta a tápot és megsütötted. /tipp/
Ima, szakember.
2. Nem kapott rossz tápot, és megsütötted. /tipp2/
Ima, szakember.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14831) VIBO válasza Imco (#14830) üzenetére


VIBO
őstag

forditva nem lehet rádugni nem?

szar lehet a táp?

satas vinyonak semmi baja nem lett vele

mi az hogy ima? :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14832) davidsonic válasza Imco (#14829) üzenetére


davidsonic
csendes tag

Megpóbálom, és köszi a tippet :)

(#14833) Jimi62


Jimi62
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem!
Van egy WD 5000AAKS winyóm 16 hónapos és kb 27 napot ment összesen még garanciás!! Most tettem fel a gépre a HDSENTINEL programot és kiírta a következőket!

A lemez önteszt során talált 6 hibás szektort.
A lemez felületén található 6 hibás szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Kicsit megijedtem, hogy mi történhetett vele??
Lehetséges hogy kijavítható a hiba vagy bróbáljam gariztatni?

Jimi62 :F

[ Szerkesztve ]

(#14834) Imco válasza VIBO (#14831) üzenetére


Imco
őstag

Nem lehet, de mégis. Láttam már ilyet. Kopottas molex, erős ügyfél.
Ima. Arra szolgál hogy menthető legyen a rajta lévő cucc.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14835) Imco válasza Jimi62 (#14833) üzenetére


Imco
őstag

" garanciális cseréje még nem lehetséges"
Nincs ok a pánikra. Figyeld az állapotát, hogy változik-e.
Ellenörizd a tápot /nem elég hogy megy a gép/, a hőmérsékletet. Elvileg még kijavithatja, ill. "megjavulhat".
Ha nincs változás akkor örülhetsz, ha van akkor annak függvénye a továbbiak.

Üdv! Imco

(#14836) Jimi62 válasza Imco (#14835) üzenetére


Jimi62
csendes tag

Köszi a választ!
Nem kéne a HDD Regenerátorral javítani? Vagy nem szabad hozzányúlni még? Gari miatt! :R

(#14837) VIBO válasza Imco (#14834) üzenetére


VIBO
őstag

hmmm
ennyire balfék nem vok
asszem

akkor valszeg szar a táp

ezt az imás dolgot még mindig nem értem :S

mit lehet kezdeni a vinyoval ilyenkor?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14838) davidsonic válasza davidsonic (#14832) üzenetére


davidsonic
csendes tag

SIKERÜLT!!! :D:D:D thxalot!!

(#14839) Imco válasza Jimi62 (#14836) üzenetére


Imco
őstag

Semmiképpen! Ha szükség van rá az már régen rossz. A tapasztalatom szerint csak időleges megoldást nyújt. Hagyd nyugodtan! Nézegesd a sentinelt + állitsd be hogy riasszon ha baj van és akkor semmi gáz sem lesz.
Esetleg a WDdiagot futtathatod, de nem szükséges még.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14840) Imco válasza VIBO (#14837) üzenetére


Imco
őstag

Sajnos nem sok esélyed van, hogy olcsón meguszd.
Ha több gépben sem indul, és megfogfja a tápot,
akkor valószinűleg zárlat van benne.
Keress egy szakit aki ért hozzá.
NE SZEDD SZÉT! -ha nem értesz hozzá.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14841) VIBO válasza Imco (#14840) üzenetére


VIBO
őstag

tucc ajánlani vmi szakit? :U

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14842) TopaMo válasza TopaMo (#14818) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Erre valaki? :O

help!

[ Szerkesztve ]

(#14843) Imco válasza VIBO (#14841) üzenetére


Imco
őstag

Szaki

Üdv! Imco

(#14844) bAGGER


bAGGER
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi problémába ütköztem tegnap. Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mi lehet az ok/megoldás.
Egy 4 éves maxtor diamondmax10-es PATA merevlemezre próbáltam meg win7-et telepíteni. Maga a gép és a rendszer nem volt túl idős, kb pár napja telepítettem újra, de minden probléma nélkül üzemelt.
Mivel nem volt particionálva a HDD gondoltam 2 részre osztom a win7 telepítése előtt, azzal a "programmal", amit a win7 telepítő felkínál. Ki is adtam a parancsot, de a win7 a várt 2 helyett, csinált 4 partíciót. 2db amit eredetileg is akartam (OK) + 100mb saját magának (ez is OK) + 0 mb kiosztatlan terület, amivel az ég egy adta világon nem tudtam kezdeni semmit, nem tudtam kiosztani, eltüntetni. Gondoltam egye fene, menjünk tovább. A telepítés rendesen haladt tovább, de mikor újraindult a gép, a boot képernyőnél magállt és onnan azóta nem mozdul. Boot képernyő alatt értem azt a képet, amikor a bios leteszteli a memóriát, kiírja a proci típusát, IDE eszközöket stb. (ASUS P4P800-VM lap; AMI bios)
Innen azóta sem tudok elmozdulni. Reseteltem a CMOS-t, megpróbáltam új IDE kábelekkel, más portba dugni a HDD-t... Egyik sem segített. Egyedüli megoldás az, ha kihúzom a Hdd kábeleit. Ebben az esetben megy tovább a gép, és kéri a telepítőlemezt a DVD-meghajtóba. Még egyszer mondom a particionálás előtt semmi probléma nem volt...

Szerintetek mi lehet a baj? Meghalt a HDD? Mit lehet ilyenkor tenni?

Üdv,
bAGGER

(#14845) liksoft válasza TopaMo (#14842) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive a leesést hogyan tudja érzékelni? Úgy, hogy figyeli, a fejek az általa várt sávon vannak-e? Ha nem, akkor azonnal parkolóba vágja, nehogy a fejek és a felületek sérüljenek. Vagyis, ha megmozdul a drive, vagy seek során nem a célsávon áll meg a fej, ugyanazt detektálja a belső program -> esést. Tehát bizonytalan tápellátás okozhat "G-sense error" hibát. Hogyan, ha hibátlan, tökéletes, méregdrága, mások által dicsőített tápom van? Én TÁPELLÁTÁST mondok, NEM tápegységet. A tápellátáshoz az össz terheltség, egy ág terheltsége, az ágon az eszközök elhelyezkedése, toldás, elosztó használata, a csatlakozó minősége és állapota, a drive csatlakozója is hozzátartozik. Tehát kiváló tápegység mellett is lehet egy-egy eszköz tápellátása pocsék.

Persze lehet a drive is hibás.....

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14846) liksoft válasza bAGGER (#14844) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Vagy a környezet és maradék információk miatt hibás particionálás történt. A drive-ra írástesztet küldj, ami az elejét törli.

Sokszor csak úgy lehet, hogy a BIOS-ban a drive detektjét letiltod, de az IDE csatornát nem. Így a drive elérhető fizikailag a controller-en keresztül, de a BIOS nem kezeli. Nem is boot-ol róla, de más rendszerrel kezelhető (törölhető) marad.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14847) bAGGER válasza liksoft (#14846) üzenetére


bAGGER
csendes tag

Működött!
Határtalan respekt és egy láda virtuális sör!

Köszi

(#14848) TopaMo válasza liksoft (#14845) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ! :R
Akkor nem aggódok annyira. :)

A másik samu még csak egy hibát dobott.
(viszont Raw hiba is van, tehát szerintem kovályognak a tányérok)
mert a wd 4 lemeznél már mindkét oldalon rögzíti ugye a korongokat

(#14849) liksoft válasza TopaMo (#14848) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy nincs gond! Csak az információ birtokában Neked kell a hiba forrását megtalálnod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14850) Sas madár válasza liksoft (#14849) üzenetére


Sas madár
őstag

Szia.
Korábban téged ajánlottak.
Van egy 120as samsung vinyóm ami mindenáron pio módban hajlandó vánszorogni.
Szerinteted hol érdemes keresgélni a hibát?
Találtam itt a fórumban 2006 teljesen azonos problémát de nem lett megoldás a végére.
Kábel csere 80 eresre,új op-rendszer driver frissítés,biosban viszont nem engedi kikapcsolni a pio módot mivel régebbi alaplap.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.