Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14851) liksoft válasza Sas madár (#14850) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Alaplapra nem tudok mit mondani, mert nem a munkaterületem. A drive érdekes, hogy BIOS szinten nem engedi az UDMA-t. Pedig ha itt nem tudod engedni, akkor kérdéses, hogy később a Win használja-e? Leginkább nem. Ha egy másik drive-ról tudsz boot-olni, akkor ennél el lehet sütni a következőt: a BIOS-ban a drive detektjét letiltod, de az IDE csatornát nem. Így az OS a későbbiekben megtalálja, és mivel nem volt limit beállítva rá, a lehetséges maximális sebességgel próbálja meg kezelni.

Persze lehet alaplap vagy drive hibája is. Így a drive-ot másik gépben, illetve az alaplapba másik drive-ot próbálva jó lenne kideríteni ki is igazából a ludas.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14852) Sas madár válasza liksoft (#14851) üzenetére


Sas madár
őstag

Biosban írja az UDMA-t csak a pio-t nem engedi letiltani.

"BIOS-ban a drive detektjét letiltod,"
Ezt picit érthetőbbre lefordítanád nekem esetleg úgy,hogy milyen menüt kellene a biosban keresnem,és ott mit tiltok.

Most hétvégén viszek magammal egy másik gépet is amibe ezt a lassú vinyót ahogy van átcsatlakoztatom ,hogy ott ugyan milyen módban ismeri fel.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#14853) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sziasztok!

Ez az Raw Read Error Rate állapot szerintetek mennyire para? :D
KATT

Egy elég régi vinyó (már 2004 nap uptime-nál jár), ezen megy jelenleg a rendszerem.
Amúgy semmi hibát nem tapasztalok és Sentinel se rinyál miatta... Csak a többi vinyó 0-ás értékéhez képest ez kissé kiugró. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#14854) JX


JX
csendes tag

Sziasztok !
Egy kis segítségre lenne szükségem.
A Windows XP másodszori telepítésre is induláskor hibát jelez azt írja hogy tegyem be az eredeti lemezt mad nyomjam a J-t a javításhoz. És ez persze nem sikerül...
Mi lehet a hiba oka ? Én a merevlemezre gondoltam lehetséges ???
Köszönöm !!!

(#14855) liksoft válasza Agyzuzo (#14853) üzenetére


liksoft
nagyúr

Seagate, szokásos.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14856) Imco válasza Agyzuzo (#14853) üzenetére


Imco
őstag

Egy ventilátort lehet hogy megköszönnének a vinyóid.
Ráadásul a hosszú élet egyik titka. ;)

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14857) Imco válasza JX (#14854) üzenetére


Imco
őstag

Ennyi infoból bármi lehet.
Lehetséges.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14858) JX válasza Imco (#14857) üzenetére


JX
csendes tag

Már eredetileg is csinálta az egy másik XP volt azt hitem hogy csak az op rendszer ment galyra de nem.

(#14859) liksoft válasza JX (#14858) üzenetére


liksoft
nagyúr

Memória, videokártya, tápegység, processzor, HDD, HDD controller, adatkábel, HDD tápellátás. Szabadon választott. :D

Esetleg SMART információ segíthetne. Pl: HDSentinel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14860) a000


a000
őstag

Sziasztok

Van egy kérdésem. Most van a gépben egy F3-as 500gb samu vinyó ahci módban fut, mert van a házon dokkoló. Ezen megy a munka. Akarok még egyet, arra külön oprendszer és azon csak a játékok. Namost azt meg lehet valahogy oldani, hogy indulásnál ki lehessen választani, hogy melyik induljon? Ill. még akarok egy vinyót az adatokra, az lehetséges, hogy akármelyiket indítom el, az adat vinyót mind a kettő lássa?

[ Szerkesztve ]

(#14861) JX válasza liksoft (#14859) üzenetére


JX
csendes tag

Köszönöm ! :R

(#14862) Imco válasza a000 (#14860) üzenetére


Imco
őstag

Igen.
Alaplap függő a megoldás.
Esetemben asus van nálad ha igaz Gigabyte.
Asusnál F8-ra előjön egy boot menű. Ott választhatsz az eszközök közül.
Összes vinyót huzd le és a kivántra telepitsd az OS-t.
Ha bent hagyod valamelyiket akkor "összefirkálhatja" :) az install és ha kiveszed akkor nem megy semmi.
Tehát egyesével a kivánt vinyókra felteszed az OS-t /a meglévőt nem kell bántani/ és amikor BIOS alapértelmezettől
eltérőt szeretnél inditani akkor nyomod a gombot. Nálad talán F10 vagy F12.
Ha nem lenne ilyen akkor még mindig barkácsolhatsz bootmenűt, de az bonyolultabb és hálátlanabb feladat. :)
Mindenki lát mindent. Sőt ha ügyes vagy /nálam is igy van/ akkor a különböző OS-ek ua. könytárat, fájl használják. Pl. dokumentumok, vagy az outlook fájljai. Igy kényelmes is! :)

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14863) Jimi62 válasza Imco (#14835) üzenetére


Jimi62
csendes tag

WD 5000AAKS Kérdés!!

Nem hagyott nyugodni a kérdés mi lehet a WD-vel!
Letöltöttem a honlapjukról a WDdiag programot, és nekiálltam lefuttatni ! KB 4-5 órába került!
A teljes ellenőrzést végrehajtottam és a lemez teljesen hibátlannak látja a program!
Utána le kellett formáznom mert a diag teljesen újnak állította vissza mintha sosem lett volna használva! Megörültem hogy semmi baja a vinyónak! :)
Feltettem egy új W XP-t aztán feltettem a szuper HDsentinelt és Újra kiírta a 6 hibás szektort! :Y Aztán visszavittem a vinyót a boltba és azt mondták erre hogy semmi baja csak a Sentinel egy megbízhatatlan program és sok problémájuk van vele!! A másik hogy még egy HD tune-t is feltettem és kiírta hogy 78% os a lemez ! WD szerint hibátlan !! Hát akkor most kinek higgyek? Én még azért másik programmal is végignézetném a vinyót hogy az mit ír rá!

(#14864) liksoft válasza Jimi62 (#14863) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinelt azért nem szeretik sokan, mert hamarabb szól, így kisebb az adatvesztés. Az adatok pótlása is egy "üzletág". A szervizesek megoldják a kisebb problémákat kisebb pénzért, az adatmentéses szakik nagyobbat nagyobbért (tudom, mert az vagyok). Vagyis bevételtől esnek el. A másik gond, hogy a drive-ot garanciába visszaküldeni csak akkor lehet, ha egy bizonyos százalékig már meghibásodott. Csakhogy ezt a drive-ok nem tudják, és sokszor hamarabb meghalnak. Gyakorlati tapasztalat, hogy a drive belső hibája miatt a haláluk hamarabb következik be minthogy garanciára érettek lennének, míg környezeti probléma esetén (leginkább hibás tápellátás) jóval tovább képesek működni. Mivel hibás környezet is okozhat működési hibákat (melyeket a gyártó jogosan nem vállal fel), a garanciát egy "küszöbhöz" kötik.

A Sentinel program kiírja, hogy a drive állapota alapján garanciázható-e vagy sem. De az "okos" felhasználók ezt nem olvassák el, vagy azt hiszik ez nincs így, ezért elviszik garanciális cserére. Ott meg jön a kopp.

A pontos szakirodalom a program honlapján fellelhető! [link] , [link]

Végeredmény: A program jó. Jobb, mint szeretnék a gyártók! Ha hibát jelez, az lehet a drive, vagy a környezet hibája. Meg kell keresni, és elhárítani. Ha a linkelt részeket elolvastad, akkor láthatod, az a hat hibás szektor valóban nem jelent gondot, viszont a drive használatára célszerű odafigyelni.

U.i.: Mivel ezt "ezerszer" leírtuk már, így sajnálom, nem bántásnak szántam, de nyersen fogalmaztam, mert elfogyott a türelmem. Ott van minden, kiír mindent, csak olvasni kéne..... :W :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14865) Jimi62 válasza liksoft (#14864) üzenetére


Jimi62
csendes tag

Akkor nem marad hátra más mint megsütöm a WD-T és akkor ki fogják cserélni!!!!????
Mert több vinyó is van a gépembe de a HDsentinel szerint mid 100-as csak ez az egy hibázik! Egyébként 400-as FSP táp van a gépembe ami nagyon király!!
Köszönöm a javaslatot!! :W

(#14866) liksoft válasza Jimi62 (#14865) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én rongálásra NEM csábítottalak! Sőt, a hőmérsékleti értékeket rögzíti a drive, és ha tartósan kiesik a gyári megadott értékekből, akkor akár az a garancia elvesztését is okozhatja!

De Te tudod mennyire leszel becsületes.

U.i.: Ilyen világot élünk? :F :Y

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14867) Jimi62 válasza liksoft (#14866) üzenetére


Jimi62
csendes tag

Csak azért folyamodnék ilyen durva megoldáshoz mert 2006-ban már volt egy problémás WD-m ami nagyon sok bosszúságot okozott nekem!
WD 2000 AJ ha jól emlékszem !Három hónapos korába egyszer csak magától újraindult és állandóan incializálni akart majd 15 perc alatt állt fel a rendszer! Később megszűnt a partíciós tábla és minden adat elveszett KB 60GB-nyi fénykép amit nagy pénzért mentettek le kb két hét alatt!! Azóta nem volt WD HDD-m csak seaget ! Azzal soha nemvolt ilyen bibi!!
2009-be Újra WD-m lett azt hittem azóta sokat fejlődtek és megbíztam benne! Hármat is vettem eddig jól mentek!! :O

(#14868) liksoft válasza Jimi62 (#14867) üzenetére


liksoft
nagyúr

Archiválás esetén nem szükséges az adatmentés!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14869) Imco válasza Jimi62 (#14865) üzenetére


Imco
őstag

Mint már irtam akkor is a 6 szektor nem jelent semmit, főleg ha nem szaporodik.
A király FSP meg csak addig király amig látod. Jobban megnézve simán lehet a hiba oka.
De itt már egy párszor kitárgyaltuk. Egy táp nem attól jó, hogy kiadja az 5 + 12 + 3 voltot.
És nem addig amig nem füstöl.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14870) FireShadow


FireShadow
senior tag

Van egy 320as seagate Ultra ATA/100 (IDE kábeles) vinyóm és el akarom adni, de mialatt a hdtune-al teszteltem az alábbiakra lettem figyelmes:

Mi lehet a baja vagy ez normális?

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#14871) liksoft válasza FireShadow (#14870) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, ez nem normális. Túl van a fiatalságán, és jó lenne tudni, hogy mitől keletkeztek. A felülethibák tápellátástól, túlmelegedéstől, az átviteli hibák adatkábeltől, tuningtól szoktak leginkább keletkezni.

Ha a drive állapota stabil (legalább 1 hónapig nincs változás a jelzett értékekben), akkor lehet használhatónak minősíteni. Ha viszont az értékek nőnek, akkor "lefutotta a kilométerét".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14872) FireShadow válasza liksoft (#14871) üzenetére


FireShadow
senior tag

Akkor bizony nem adom el nyugodt szívvel viszont el kéne kezdeni gondolkodni az adatmentésen aztán kivonni a forgalomból igaz? Bár nem ez a legöregebb vinyóm, van amiben már közel 50ezer munkaóra van :) Ha bepostolom ide a másik 2 tesztképeit megállapitanád/tok hogy eladható-e? Nem akarok szart eladni. Egyébként 3 régi 'kicsi' vinyobol csinálnék egy nagy újat.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#14873) liksoft válasza FireShadow (#14872) üzenetére


liksoft
nagyúr

És utána az egy nagy újról egyszerre veszíted el az összes adatot? ;] :P

Szerk: HDSentinellel kéne figyelni, és annak a naplójában megjelennek a változások. Az lenne a segítség, nem X új kép.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14874) FireShadow válasza liksoft (#14873) üzenetére


FireShadow
senior tag

Ok megnézem.

Ja nem, van még 3 ujabb nagy, a fontos adatok meg folyamatos szoftveres tükrözéssel mennek 2 vinyón egyszerre. Csak most igy 6 van és hangosak meg minek elaprózni.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#14875) szocsika


szocsika
csendes tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni a tanult kollégáktól. Kb. 1 éve vettem egy sp2514n winyót (bagóért vettem mert az előző tulaj azt mondta, hogy a windows 250 gb helyett csak 32 gb-nak látja). Na, mondom a kis béna júzer nem ért hozzá pedig ez sima ügy. Hát kiderült, hogy én sem vagyok ügyesebb, mert 1 év eltelte után még mindig 32 gigás a winyó.
Többször nekifutottam a probléma megoldásának, de sajna nem sikerült.
Valamilyen oknál fogva a HUTIL (attól függetlenül, hogy látja natív méretben a 250 gigát) nem engedi visszaállítani az eredeti méretet. A low level formattól kezdve (szerintem) mindent kipróbáltam.
Mindig amikor összerakok magamnak egy újabb konfigot ismét próbálkozok 1-2 napig.
Sajnálom kidobni, mert 6 bad sectort leszámítva (amik tartalékterületre át lettek helyezve) hiba nélkül működik a kicsike. Ráadásul ATA, tehát még használható régebbi konfigoknál.
Az aktuális konfig sem lehet gond, mert a 478-as celeron konfigtól a 4 magos AMD cuccokig mindenben kipróbáltam (most éppen 2magos Intelben vergődök vele).

Légyszi segítsetek, mert már unom azt, hogyha a hobbimról kérdeznek csak a 250 gigás vinyó jut eszembe. :D

Ui: megvolt már az XP SP3 - Vista - Win7 kombó is.

Üdv.

A mobilom mindig be van kapcsolva: 06/30-50-64-288, de ha nem akkor: szocsika@gmail.com

(#14876) moonguru válasza szocsika (#14875) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Itt a segítség:

http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/utilities/Support_HUTIL.html

A kulcsszó: SET MAX ADDRESS : Resizing capacity :)

* Set Max Address

* This screen shows how to use SET MAX ADDRESS. Default value of TARGET LBA or TARGET SIZE represents the current drive size. If you want to resize drive capacity, select TARGET LBA or TARGET SIZE and type the proper LBA or MB number that you want to change. After adjusting drive capacity, perform PROCESS by pressing Enter Key.
* Regarding MODE, you are presented to select either NON-VOLATILE, changed capacity is effective regardless of power off/on, or VOLATILE, changed capacity is effective as long as power on (i.e. after power off/on, drive capacity will be retrieved to original one).
* If you want to recover to the original size of drive, perform RECOVER NATIVE SIZE by pressing Enter Key. DISPLAY CURRENT STATUS represents the current size of drive.
* If you set 32GB Clip due to capacity limitation of system, remove the 32GB clip to adjust the LBA or SIZE.
* After performing SET MAX ADDRESS user’s previous data will be corrupted. Therefore it takes into great consideration to back-up the data in advance. Samsung has no responsibility of lost data.

Monitor Guru!

(#14877) VIBO


VIBO
őstag

üdv urak

mitől van az hogy a vinyo folyamatosan tölt vmit
még ha nem megy semmi xtra akkor is pörög, villog a led... :Y

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#14878) szocsika válasza moonguru (#14876) üzenetére


szocsika
csendes tag

Köszönöm a segítő szándékot, természetesen tucatnyi alkalommal használtam már a HUTIL-t (mint már írtam) és ismerem a felépítését ill. a funkciókat is. Sajnos minden kísérletnél mikor a natív méretet akarom visszaállítani egy piros üzivel ennyit ír ki: "ABORT PROCESSING". És hidd el nem áll vissza az eredeti méretre.

A mobilom mindig be van kapcsolva: 06/30-50-64-288, de ha nem akkor: szocsika@gmail.com

(#14879) moonguru válasza szocsika (#14878) üzenetére


moonguru
őstag

Mea culpa!

Sajnos kapkodtam és már nem tudtam törölni a hozászolásomat...

Monitor Guru!

(#14880) PeGa206


PeGa206
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni.
Van egy 1terrás maxtor vinyóm. Egyik napról a másikra eltűnt. Se a sajátgép, se a biosz nem látja. Kábeleket már áttnéztem, azok rendben vannak. Gép indításakor felpörög a vinyó, de utánna semmi, csak tök sokáig tölt a gép, amikor indul. Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy kuka? nincs valakinek valami ötlete?

(#14881) liksoft válasza PeGa206 (#14880) üzenetére


liksoft
nagyúr

Garancia vagy adatmentés (szakembernél).

Ja, a RETTA földet jelent Te a TERA nagyságrendre gondolhattál. Vagy tévedek? ;] :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14882) liksoft válasza szocsika (#14878) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jumper? (Nézd meg jól, mert ha a műanyag házból a réz belső kicsúszott, akkor alig lehet észrevenni.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14883) PeGa206 válasza liksoft (#14881) üzenetére


PeGa206
csendes tag

Köszi. Te tudnál ebben segíteni?

Ez a rettás dolog nekem szól? :F

(#14884) liksoft válasza PeGa206 (#14883) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, elírtam TERRA. Bocs. Igen, nézd meg az adatlapom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14885) AndrewX


AndrewX
csendes tag

Sziasztok!
A mai nap vettem egy Samu f3 1tb vinyót és a win7 930gb-ot a Tcm pedig "csak" 976gb-ot ismer föl az 1024ből. Azért majdnem ennyi minusz gb már nem mind1... Ez így normális vagy frissítenem kellene a bios-t? Az alaplapom Asus M2N-E 1601-es bios-sal.

[ Szerkesztve ]

(#14886) liksoft válasza AndrewX (#14885) üzenetére


liksoft
nagyúr

1000 * 1000 * 1000 * 1000 /1024 /1024 /1024 = 931,322........

A marketing az nagy úr. Ugyanis sikerült elérni, hogy míg byte-ban számolunk, az átváltás nem 1024, hanem 1000 (hiszen 10-es számrendszerben élünk - és kit érdekel a 2-es gépi világ). A vásárló meg számoljon, és örüljön, hogy valóban az annyi. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14887) moonguru válasza AndrewX (#14885) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nekem is ugyanez a winyom (is) van a gépben!

A Windows 7 931.51GB ismer fel, de én nem panaszkodom! :)

Ui:

A megás korszakban kisebb volt a különbség de úgy emlékszem volt még egy-két gyártó aki az "igazi" méretet tüntette fel, mára már kihalt ez a hozzáállás!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14888) AndrewX


AndrewX
csendes tag

Köszönöm a válaszotokat! :R
Így már világos hogy hogy jön ki a 931gb! ;) Am én sem panaszkodom, hiszen az elöző vinyom egy 250es samu volt, szóval még ígyis bőségzavarom van :D :)) Csak így elsőre furcsák voltak a számok... :)

(#14889) liksoft válasza AndrewX (#14888) üzenetére


liksoft
nagyúr

Látod, ezért teszik meg a gyártók. Ugyanis ha mindenki morogna, akkor maradt volna az 1024. :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14890) Sas madár válasza liksoft (#14851) üzenetére


Sas madár
őstag

Megvolt hétvégén a teszt és már tuti a vinyónál keresendő a baj mivel a másik gépben mint meghajtó is csak pio-ban ment.
Utána ő mellé(ahol ő a rendszer) is dugtam másik vinyót azt is és a dvd olvasót is kezeli az alaplap DMA2 ben.
Csak ez a 120as samsung nem akarja az igazat.

Ezt a "drive detektjét letiltod" nem sikerült próbálnom mert nem tudtam mire is gondoltál.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#14891) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv! Van itt a szekrényben egy elég ramaty állapotú maxtor 250 gigás hdd szerintem rendesen tele van bad sektorral amikor legutóbb néztem a Hard Disk Se.. ilyen 10% körüli kondíciót mutatott. Régen nagy hőmérsékleten sípolt meg kattogott. Ma az XP kb 20 perc alatt bootol be de ha csak simán egy másik gépben van mellék hdd nek simán másol 20MB/s el is talán. a fő hdd re. Szerintetek még valahogy megmenthető?

(#14892) Imco válasza kmisi99 (#14891) üzenetére


Imco
őstag

Nem. Érzékeny bucsú, és a végső tiszteletadás mellett elhantolni.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14893) kmisi99


kmisi99
addikt

Akkor szétverem ;] :D Na jó azért még félig működik ezért még biztonsági másolatokat rakok rá azt csak meg bírja tartaniXD

(#14894) liksoft válasza kmisi99 (#14893) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Ez olyan, mint mikor az alpinista talál a hegyekben foszladozó 50 éves kötelet. "Ezt magammal viszem, mert az én új kötelem hosszabbításához pont jó lesz majd a szakadékban."

:Y :W :Y :W :Y :W :C :C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14895) kmisi99 válasza liksoft (#14894) üzenetére


kmisi99
addikt

:D Ez jó. De akkor is ha ott van a sarokban és még félig működik akkor azért pár % al megnöveli az adatmegmaradást mert már itt is meglesznek az adataim. Ez inkább olyan mintha a foszladozó kötéllel is kiköti magát meg az új kötéllel is aztán valamennyire segíthet az is :)

[ Szerkesztve ]

(#14896) liksoft válasza kmisi99 (#14895) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, ugyanis a mentést megjegyzed, a drive állapotát meg nem. Így van mentésed (köteled), csak úgy használod mint az újat. :D Napi tapasztalat. :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14897) Sas madár válasza Sas madár (#14890) üzenetére


Sas madár
őstag

Valószínű van egy 120as samsung hdd-m ami valami oknál fogva csak pio módban hajlandó futni és így nagyon lassú.
Tud valaki tippet adni mivel lehetne életre kelteni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#14898) liksoft válasza Sas madár (#14897) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olvastam, adtam ötletet, többet nem tudok. Illetve lehet hibás elektronika, mely nem képes többre. Orvosolni nem kell, hanem ki kell cserélni. Öreg, idővel több gondod lesz vele, mint örömöd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14899) Sas madár válasza liksoft (#14898) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszönöm is a segítséget amit tudtam meg is néztem de amit írtál valami letíltom és utána felismeri nem értettem így ugye csak a tesztig jutottam.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#14900) T_boy


T_boy
tag

Sziasztok!

Ide írom a problémám, mert nagy valószínűséggel a hhd-vel kapcsolatos. Adott egy WD5000AAKS vinyó, ami egészen tegnap előttig nem produkált semmiféle problémát, azonban most minden 20. indításkor áll fel a rendszer. Az önteszt után újraindul, a win7 (az van fent) mindig javítani akarja magát, ha azt az opciót választom akkor is vagy lefagy egyszerűen nem történik semmi. Ha nem indul újra a gép, akkor ezeket kapom:
-A disk read error occurred Press Ctrl + Alt + Del to restart"
-BOOTMGR hiányzik vagy nem olvasható
-valamiféle cheksum nem egyezik az eredetivel
Egyéb okosságok, hogy miért nem tölthető be a rendszer. A rendszermeghajtót formáztam, kb. 3 napja kapott új rendszert. Amikor véletlenül elindul a rendszer sentinellel ránézek, még mindig 99%-os a kondíciója, van rajta 1 bad sector, de az már régóta. Van ez az új okosság win7-ben a scandisk helyett, azt is lefuttattam, de semmi. Egyébként ha elindul a rendszer akkor rendszerint nincs probléma, néha mondjuk lefagy. De rendszerint mindig valamilyen program miatt, amit végül nem sikerül bezárni így vagy lefagy az egész gép vagy nincs kedvem várni míg bezárja az adott programot és nyomok egy restartot.
Amire én gyanakszom az a sata kábel, gyári még az alaplaphoz járt, első ránézésre gyenge műanyagból vannak a csatlakozói. Sokszor egy kis mozgatás hatására kicsúszik a vinyóból. Előtte patás vinyóm volt, szóval nincs tapasztalatom a sata kábelek területén. Kábelt meg megpróbálom kicserélni. Talán ami még fontos lehet hogy a tápom egy 400W-os FSP, kb. 1 hónapos, nem hiszem hogy ezzel lesz a baj.

Esetleg tudtok tippet adni hogy mi más lehet a baj (kábelen kívül)?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.