Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13551) Daert


Daert
őstag

Üdv.
Sürgős segítségre lenne szükségem,tegnap a Partition magic 8.05 -el próbáltam a külső merevlemezemet partícionálni ami nem sikerült így a 160GB-ból csak 50-et látok.De a nagyobb baj hogy az elsődleges merevlemezemből is eltűnt egy 190gb-os partíció.
Már rájöttem hogy elbarkácsoltam és nem kellett volna ezzel a progival foglalkoznom a figyelmeztetések ellenére :W
Valami hibajavítást végzett a progi az említett partíción és újraindítás után már nem létezett;ill a Win7 nem látta.
Valaki tudna megoldást erre a gondomra,hogy tudnám visszahozni az elveszett partíciókat?
Help!! :O

(#13552) Imco válasza Daert (#13551) üzenetére


Imco
őstag

GDB vagy valami hasonlo recovery progi. Erősen függ a javitásikisérletek számától, modjától.

Üdv! Imco

(#13553) Interceptor


Interceptor
addikt

Üdv,

Adott egy WD740ADFD vinyó ami tönkrement. Gari még tart de a bolt ahol vették megszünt. Magyar képviseletét hol találom meg a WD-nek? Vagy mi a legjobb megoldás erre a problémára?
Köszi.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#13554) Imco válasza Interceptor (#13553) üzenetére


Imco
őstag

Néhányszor volt téma az utobbi pár honapban. Az legutobbira kb ezt irtam : Semmi esélyed.
Nincs magyar WD. A kiskerrel vagy szerződéses viszonyban. Jogutodot keresni a cégnek. Szerencsés esetben nmegtalálods a nagykert aki forgalmazta, és találsz egy kiskert aki befogad a szárnyai alá az ügyintézésre. Esetleg felveszed a Taiwani /vagy milyen/ anyacéggel a kapcsolatot, és ugy probálsz valamit.
Ha sikerül osztd meg velünk is kérlek a modját, mert néhányan hasonló cipőben járnak.
Szerintem...

Egy őstagnak már nem mondom, hogy használja a keresőt.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#13555) Daert válasza Interceptor (#13553) üzenetére


Daert
őstag

Hali.
Kérdezd meg az Aqua-t.
Vagy vedd fel a Kapcsolatot itt a PH-n Blackvinyl kolegával. ;)

Re:13552. Imco:
Rajt vagyok a problémán,nem tudtam hogy ez OFF :B és máshova tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#13556) Interceptor válasza Imco (#13554) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi az infót. Sokra nem mentem vele :C

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#13557) Interceptor válasza Daert (#13555) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi szépen!

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#13558) Imco válasza Daert (#13555) üzenetére


Imco
őstag

Nem off hisz itt a problémák helye, csak neked ott több a hasznos info. :)
Szerintem...

Üdv! Imco

(#13559) v3g374 válasza liksoft (#13546) üzenetére


v3g374
tag

Jaja, HDD + vezerlokartya volt 25k. Neked pontosan milyen a kartyad? Lattam Silicon Image chipes kartyakat, de zsakbamacskat megegyszer nem veszek, utananeznek, hogy szereti-e a WD 1Teras HDD-t. :)

(#13560) bubu18


bubu18
csendes tag

Hello!

Van egy Maxtor 80GB-os SATA winchesterem.
HDSentinellel megnéztem és kétszázvalamennyi hibás szektort jelzett (ami átkerült tartalék területre). Elkezdtem futtatni a HDD Regeneratort és 2%nál talált is elég sok hibás szektort (201db) és ki is javította mindet. Utána rendesen hiba nélkül ment tovább. Ellenőrzés kb. felénél leállítottam, hogy megnézzem mit jelez a Hd Sentinel és négyszáz körül jelezte már a hibásakat.
Futtassam le végig a HD regeneratort és ha mindet ki tudja javítani, lehet használhatom még egy darabig? Hogy lehet a rossz szektorokat kizárni véglegesen? Particionálással?

(#13561) Pulsar válasza bubu18 (#13560) üzenetére


Pulsar
veterán

a gond az, hogy ez olyan hibának tűnik, ami szaporodik.. szóval minél többet használod annál több lesz a bad sector.. de próbáld meg a regeneratort végig futtatni, hogy mi történik, és utánna nézd meg hány hibás szektorod lesz

(#13562) liksoft válasza bubu18 (#13560) üzenetére


liksoft
nagyúr

A regenerátor a drive-ot írás és olvasás kombinációival veszi rá, hogy a beépített SMART segítségével saját maga korrigálja a hibákat. Vagyis nem javításról van szó, hanem egy forszírozott hibakorrekcióról, melyet a drive maga is tud. Ez annyiban jobb, hogy tudod változás történik a drive-on, így előtte tudsz adatokat menteni. Viszont egy folyamatosan romló drive nem túl biztató, így én nem használnám napi szintem. Hurcolászósnak jó lehet, ahol csak minden esetben másolatok vannak, így ha meghal, nem okoz adatvesztést, maximum kellemetlenséget.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13563) Daert válasza Imco (#13558) üzenetére


Daert
őstag

Szia.
Az adatmentésem elméletileg megtörtént de még mindíg nem tudom hogy hozzam vissza az eltűnt partíciókat.Megpróbáltam a Win7 telepítőjével újra formázni vagy partícionálni a winyót,de az eltűntet nem látta. :F :U
Valami más 5let???
Jól megszopikáztam ezzel a Partition magic-el :W :O

(#13564) Daert


Daert
őstag

A HDSentinel sem látja :(

(#13565) METALz


METALz
csendes tag

Üdv!

Nemrég cseréltem tápot a gépemben, mert az előzőben elpukkant egy kondenzátor és valamiért a gépben lévő samsung 160as sata2 vinyó nem pörög fel, ha állítva van a ház, viszont ha fektetve, akkor igen.

Ha állítva van a ház, akkor a windows-t nem is tudja betölteni arról a vinyóról. Fektetve simán megy minden. Ha fektetve bekapcsolom és utána normálisan felállítom, akkor pedig bizonyos funkciók megszűnnek, pl meghajtókezelés teljesen leáll és netezni se lehet, de ha lefektetem vissza, akkor megy minden normálisan újra. :))

Ötletek? :U

Warez törölve. Érezd magad figyelmeztetve.

[ Módosította: #65675776 ]

D3 - JoeJoe#2957

(#13566) bubu18 válasza Pulsar (#13561) üzenetére


bubu18
csendes tag

Kb. 2GB-nál volt egy összefüggő rossz rész. HDD regeneratort végigfuttattam és máshol már nem talált rossz szektorokat.
HD sentinel: A lemez felületén található 430 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
HDD Tune-t lefuttattam, jelezte is pirossal ezt a részt hogy 'damaged'. Particionáltam, formáztam és már 0,0% damaged. (De persze ettől a HDsentinel még jelzi hogy 430 van és 10% a kondíció.)
Most másoltam is rá fájlokat olyan méretben, hogy biztos érintse ezt a területet. Ott kicsit kerregett. De utána újra lefutattam a HDTune-t és ugyanúgy 0,0% és a sentinelben se nőtt.

Adattárásra/hurcolásra remélem még egy darabig jó lesz. :)

(#13567) Imco válasza Daert (#13563) üzenetére


Imco
őstag

Ha már a win7 telepitő sem látja az gáz. Probáld meg ezzel. A sentinel egyáltalán nem látja? Az még nagyobb gáz!
Szerintem...

Üdv! Imco

(#13568) Daert válasza Imco (#13567) üzenetére


Daert
őstag

A lemezkezelésben valahogy sikerült visszaállítani és formázni,de reboot után nem töltötte be az oprendszert sem.Ezt nem értem mert a C(rendszer) meghajtómhoz hozzá sem nyúltam. :F
A Win újratelepítés megoldott minden problémát ezek után.Már csak a külső wincsimmel vannak gondok.De ezt másik topikban.
Köszi a segítséget. :R

(#13569) nesa


nesa
veterán

Udv mindenkinek!

Adott 1 Samsung HD080HJ HDD es nembirom megformazni sehogyse vista telepito PL azt irja 0x80070057 hiba .

Win alatt is latszik mint virtualis meghajto de semmit nem lehet vele kezdeni.

HD sentinel szerint 100% os .

Ilyenkor mi van??

(#13570) liksoft válasza nesa (#13569) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Gyári tesztprogrammal írd felül az egészet, és utána próbáld. Lehet, hogy valami szutykot a felületről tiltásként értelmez. Ha nem, akkor majd kiderül, ha le lett ürítve, és a gyári tesztprogi is végignézte.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13571) nesa válasza liksoft (#13570) üzenetére


nesa
veterán

Megprobalom :R

Ha nemsikerul mas otlet?

[ Szerkesztve ]

(#13572) Myron


Myron
csendes tag

Hali!

Miközben megy a gép, gondol egyet a vinyó és leáll, hallom ahogy kattan (mint kikapcsolásnál is), aztán újra felpörög (mint bekapcsolásnál). Utána még megy 3-4 másodpercig a gép, de aztán lefagy, zene is abbamarad, egér se mozog, és a vinyó LED-je folyamatosan világít.

Miért csinálja?

A régi vinyóval is ez volt a gond, azóta vettem újat, 1-2 hónapig jó volt de most már ez is kezdi. Amikor az új vinyót vettem akkor az ATA kábelt is lecseréltem.

(#13573) Imco válasza Myron (#13572) üzenetére


Imco
őstag

Valami rossz!

Vinyó tipusa? Hardver, szoftver? Táp? Kábel? Hőmérséklet? Gyári szoftver mit mond? Sentinel mit mond?

Ezekkel az infokkal talán egy picit könnyebb lesz a segitségnyújtás.

Üdv! Imco

(#13574) Myron válasza Imco (#13573) üzenetére


Myron
csendes tag

vinyó: WDC ED5000AAKB-00H8A
deszka: Asus A7N8X
WinXP SP2, de Ubuntu 9 alatt is csinálja
Táp: Codegen 300W, venti haldoklik és zörög, néha be kell lökni, de azért fújja ki a levegőt, nem forró
PATA-66-os kábel.
35fokos a vinyó idlén.
Gyári nemtommit mond, sentinel-t se, HD Tune viszont mindenre OK-ot ír health-nél.

Most lehúztam a DVD írót meg CD olvasót, azokat úgyse használom, és az egyiknek a tápkábelét dugtam a vinyóba, hátha így most jó lesz.

Remélem nem az alaplap a fos. De egy új táp sem olcsó buli.

(#13575) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Hello! Muszáj ide is beírnom, hátha meg tudtok nyugtatni.

Samsung F3, 1TB Kondíció 100%

Utóbbi időben 0-ról 1-re kúszott fel ez az érték:

Write Error Rate: 1

Más vinyóknál nem nagyon láttam. Ennek a modellnek sentinel szerint 1.65 az átlagértéke erre a SMART pontra. (57 beküldés alapján)
Még annyi, hogy nagyon ritkán előfordul ez a jelenség: elég folyamatosan és erősen kerregve seekel (nem hangosabban csak kicsit máshogy mint alapból) Persze ez lehet az OS seekelés is, csak olyan kicsit fura hangja volt, mert máskor normális.
Ha nem éri meg parálni emiatt, akkor veszek mégegyet, mert bevált. Vélemény?

Thx

(#13576) betty405


betty405
csendes tag

Sürgős segítséget kérnék, nem tudom, hova írjak és ki tud segíteni. nem működik a gépemen a jobb egérklikk tulajdonságok program, mert valami más Nvidiával felülírtam a megfelelőt, (egy gyerekjátékot akartam feltelepíteni, és az kért más Nvidiát). de most már le (uninstall) leszedtem, de nem engedi átírni a képernyőbelállításokat, és baromi nagyok a betűk és minden. hogyan tudom meg, (esetleg az everesttel, de mit kell néznem, alaplap szerint vagy mi szerint), hogy hol, honnan és milyen megfelelő nvidiát kell letöltenem? segítsetek légyszi, aki tud!!!!!!!

(#13577) Ren Hoek válasza betty405 (#13576) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Le kell töltened a megfelelő vga drivert, jól látod.
http://www.nvidia.com/Download/index5.aspx?lang=en-us

Innen lehet... ehhez persze tudni kéne milyen VGA van a gépedben. XPnél vezérlőpult, rendszertulajdonságok/eszközkezelő/hardver és ott találod a típusát. (Lehet nem pont ebben a sorrendben van, de már nem emlékszem XP-nél hogy is volt :)

Sok sikert!

(#13578) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok.

Mi lehet az oka annak, hogy a 615napos működési idővel dicsekedő Maxtor vinyómon 3 hibás szektor van, míg a frissen vásárolt WDC3200KS-en pedig 15nap működési idő után befigyelt 1 hibás szektor? Lehet ezzel valamit kezdeni? Megóvni?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#13579) betty405 válasza Ren Hoek (#13577) üzenetére


betty405
csendes tag

na, közbe már megvagyok, újraindítottam, és működik is az, ami eddig nem, mármint hogy át tudtam állítani a betűket, képernyőméretet kisebbre, de érdekes volt a bejelentkezés, mert ott jobbra (ahol a jelszót kéri bejelentkezéskor) Test-et írt ki. rákattantottam, és oda írtam a jelszót, csak nem értem miért. eddig nem így volt. nem Test volt kiírva, csak egyszerűen kérte a jelszót. Miért van most így?
amúgy a videokártya típusát az everesten meg tudtam nézni, így már tudtam, hogy az invidia geforce4 mx440 kell nekem, köszi a segítségeteket!!!!

(#13580) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Van egy Samsung F1 500Gbos vinyóm. Játék közben megfagyott újraindítottam behozta félig meddig a win7-et, de nem akart normálisan betöltődni. Újraindítottam, aztán pedig nem is akart be bootolni winyóról CD/DVD-t kért. Kinyomtam a tápot és úgy indítottam el, sikerült behozni az Ubuntut és ott rögtön írta, hogy a winchester meghibásodott. Az everest valami B8-as ID-s attribútumot mond hibásnak, és az is azt írja, hogy adatvesztéssel járhat. Mehet vissza gariba igaz? Jah és utána bejött a win7 is. Játék is elindul és azóta nem fagy... de a win7- is kidob üzit időközönként, hogy az adatokat el kellene menteni! :F

[ Szerkesztve ]

(#13581) Myron válasza Devdi (#13580) üzenetére


Myron
csendes tag

ezek a vinyók nem érnek egy kalap szart se, mikor lesz már többszáz gigás ssd elérhető áron? a tököm kivan már nekem is

(#13582) Ren Hoek válasza Myron (#13581) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Inkább az a baj, hogy kib*szott igénytelenül gyártják őket. Aki dolgozott ilyen helyen mesélhetne sztorikat. Pedig hivatalosan egy mikroporszem se kerülhet ezekbe az eszközökbe.

Egy VGA-nál leszarom hogy tönkremegy, visszatolom gariba max. De itt életem összes adatával játszunk. :( Ha hirtelen bekrepál. Kénytelen az ember backupolni állandóan.

De azért tegyük hozzá, az ssd-k se biztonságosabbak semmivel... Sőt. Már elég magas az életciklusuk, de folyamatosan elhasználódnak, simán behalhatnak azok is. Ráadásul a biztonsági mentés ma még nagy akadályokkal küzd SSD terén. Ott nemlehet csak mechanikát cserélni és kiolvasni az adatokat.

(#13583) Imco válasza Myron (#13574) üzenetére


Imco
őstag

Ha nem túl nagy fáradtság töltsd le a HDsentinel és nézd meg az értékeket. Esetleg a kritikus adatokat beszurhatod. Akkor esetleg valaki véleményezheti a dolgot és esetleg javaslatokat tehet a megoldásra. Addig meg javaslom, hogy a tápra keress fent, és olvass egy kicsit.

Üdv! Imco

(#13584) Ren Hoek válasza Ren Hoek (#13582) üzenetére


Ren Hoek
veterán

jav: biztonsági mentés helyett adatmentés...

Write Error Rate: 1
Erre akkor senki semmit?

Egyelőre nem növekedett... De nem akarom hogy F2-esek sorsára jusson az F3 is :(

[ Szerkesztve ]

(#13585) Myron válasza Imco (#13583) üzenetére


Myron
csendes tag

Felraktam, 1 gyenge szektort ír, 99%-os kondíció, semmi más hibát nem jelez.
Ezt a felület tesztet még nem futtattam le.

(#13586) Myron válasza Imco (#13583) üzenetére


Myron
csendes tag

Ma már 9 óra hossza hibátlanul megy.
azt csináltam, hogy a másik tápkábelt dugtam bele, ami régen a dvd íroban volt.

Úristen 9 óra hossza ülök a gépnél és nem csináltam semmit :DDD

(#13587) palnorbi


palnorbi
csendes tag

Hello!
Nekem olyan problémám van, hogy nemrég feltettem a win 7et, a vinyón csináltam 2 partíciót, egy 30 gigásat, meg maradt 50 giga. A win 7 csinált még egy 100 megásat a rendszernek,csak az a baj, hogy a gép nem látja az 50 gigásat. Kivettem a vinyót a laptobból, átalakítóval betettem asztali gépbe, és ott is csak a 30 gigásat meg a 100 megásat látja az xp. Ilyenkor mivan? Melyik programmal lehetne meglátni azt a partíciót és megformázni? :F

(#13588) artiny


artiny
őstag

Nem lehet megnyitni a D patriciot az XP-n, rakattintva kijon, hogy választjak programot amivel megnyisam, mint valmi ismeretlen fájlnál?
1winyo,Sata-s. A c mukodik.
Csak ugy tudom megnyitni ha jobb klik es explorer. Már volt ujrateve a win,de megint elojott ez a problema.

(#13589) jilian


jilian
addikt

HY!

Hogy lehet megnézni mekkora méretű egy tányér 1 winyónál?
Lehet-e úgy particionálni, h 1 partíció 1 tányér legyen?

(#13590) liksoft válasza jilian (#13589) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, ha csak egy tányér van benne. Sajnos a tányérok átmérője nem választható meg opcionálisan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13591) taklasz válasza palnorbi (#13587) üzenetére


taklasz
csendes tag

Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök

(#13592) mézi123


mézi123
tag

Sziasztok! Van egy Segate 160 Gb os vinyóm, és minden egyes számítógép újraindítás után mint pl Windows frissítések telepítése utánii újraidítás, is,szóval nem idul a gép újra, hanem megáll, és egy hibaüzenetet jelenít meg a képernyőn ezzel a felírattal:

Lemezolvasási hiba történt. Újraindítás CRTL+ALT+DEL.

Még annyit, hogy már régóta észlelem ezt a problémát , de tegnap újratelepítettem az Xp-t, mondom hátha megszűnik a gond, de nem.Most is ugyan az a gond,mint amit említettem.

Ez mitől van? Esetleg van valami megoldás a hiba kiküszöbölésére, megszüntetésére?A winyó még garanciális..Elnézést hogy megkérdeztem, lehet hogy volt már volt erről szó itt a fórumon, de mentségemre legyen mondva új vagyok ezen a fórumon, és még ki kell ismernem itt magam.Elnézést még egyszer ha már valahol le lett írva ,vagy ki lett már beszélve ez a téma.

Köszi!

(#13593) artiny válasza artiny (#13588) üzenetére


artiny
őstag

This remove by following steps

first go to run then write " regedit" that is registry

then find " ctrl+f"

in this box write "mountpoints2" and delete it ......

then again press "ctrl+f" again find mountpoints2 until all these files are not deleted

then u will see ur problems is solved......

ez alapjan problema megoldva :B

(#13594) jilian válasza liksoft (#13590) üzenetére


jilian
addikt

De nem értem. :(((
Pl.: adott egy 1TB-os lemez, ami ha minden igaz 3 tányér! :F akkor mér nem lehet "külön" venni őket? :F

3 tányér - 3 fej nem? :DDD

(#13595) liksoft válasza jilian (#13594) üzenetére


liksoft
nagyúr

3 tányér, 6 fej. Nem oldalanként olvas, hanem egy fejmozdítás, 6 sáv, egy fejmozdítás, 6 sáv,......

Szerk: De ha gondolod szét is szedheted, csak filctollal kevesebb fér rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13596) jilian válasza liksoft (#13595) üzenetére


jilian
addikt

Igazad van. Elszámoltam magam :(((
:F
1-es tányér 1. fej, 2. fej
2-es tányér 3. fej, 4. fej
3-as tányér 5. fej, 6. fej
ugye?
namármost!
ugye a 2-es fej nem olvas bele a 3-as fej dolgába ...akkor mér nem lehet OTT őket elválasztani???
Ezt nemtom felfogni.

(#13597) liksoft válasza jilian (#13596) üzenetére


liksoft
nagyúr

De, lehet, de csakis csípőfogóval!

Ember! A gyártó egy vektor típusú adatterületet ad át Neked használatra. Az Ő saját magánügye, hogy azt hogyan fekteti fel a felületekre! Mivel a lemez szélére több szektor írható, így az gyorsabb, ez lesz a vektor eleje. Ha a sebességet szeretné tartani, akkor NEM mehet végig egy oldalon, majd a következőn. Az olvasás a legtöbb gyártónál 1,2,3,4,5,6,1,2,3,4,5,6,1,2,3,4,5,6 sorrendben történik. Ha ezen változtatni szeretnél, akkor írd át a drive belső programját.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13598) jilian válasza liksoft (#13597) üzenetére


jilian
addikt

Ember! :DDD
Szerintem mi elbeszélünk egymás mellett...
most azt akarod mondani ha én csinálok a lemezen "3*300" GB-ot...és felinstallálnék az elsö particiora egy mittomén 15 GB-os játékot...akkor a három tányér mindegyik elejére másolna 5 Gb-ot???
:o

(#13599) liksoft válasza jilian (#13598) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tök mindegy, hogy egy, három, vagy 22 partícióra osztod, a drive a felmásolt egy 60 GB-os AVI file-t (hogy egyértelmű legyen) a hat felület külső részén egyenletesen írja fel. Vagyis mindhárom lemez mind a hat oldal tárol a file-ból adatokat. A lemezoldalak úgy követik egymást, minha RAID0 tároló lenne.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13600) jilian válasza liksoft (#13599) üzenetére


jilian
addikt

OK. :K
Felfogtam. Így már másképp látom a fogalmat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.